Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů.

Šachtar díky remíze 3:3 v Záhřebu zůstává na druhém místě tabulky o skóre před Dinamem. Avšak hlavně má nyní lepší vzájemný zápas, jelikož doma remizoval s chorvatským celkem 2:2. Záhřeb tedy musí ve zbývajících dvou zápasech nasbírat více bodů než Doněck, jestli chce postoupit do jarní fáze Ligy mistrů.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 2:6. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 15:11.

Stojanović
72. min Ivanušec
Petković
90+1. min Kądzior
99 Oršić
Oršić
77. min Gjira

Matvijenko
86. min Dentinho
31 Ismaily
Ismaily
21 Patrick
Patrick
84. min Tetê
Stěpaněnko
90. min Antônio

• 14Tetê

Neuvěřitelný závěr nabídl důležitý souboj o druhé místo ve skupině C. Omlouvám se hráčům Šachtaru, že jsem je v 89. minutě po gólu Ademiho na 3:1 odepsal. Ukrajinský tým předvedl naprosto neuvěřitelný comeback a dvěma gól v nastavení vybojoval remízu! Hlavou snižoval v 93. minutě a pokutový kop poté získal faulem na svou osobu v poslední minutě nastavení sám brankář Andrij Pjatov. Penaltu proměnil Tetê a hosté mohou slavit.

90+9

90+9

Žlutou kartu dostává trenér Bjelica (GNK Dinamo Záhřeb).

90+8

Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
Hosté v nastavení vstřelili dvě branky a po neuvěřitelném comebacku berou veledůležitý bod! Míč si postavil TETÊ a po zemi ho poslal k pravé tyči. Livaković sice vystihl stranu, ale natahoval se marně.

90+7

Žlutou kartu dostává Kévin Théophile-Catherine (GNK Dinamo Záhřeb).

90+7

Tak nakonec se kontroloval jiný zákrok, po kterém je nařízena penalta! Kévin Théophile-Catherine trefil loktem do obličeje brankáře Pjatova, který na poslední akci zamířil do pokutového území. Každopádně penalta platí!

90+5

To jsou věci! Taison svým průnikem ve vápně vybojoval pro hosty penaltu! Šachtar má obrovskou šanci na srovnání!

90+5

Hosté vybojovali rohový kop, do pokutového území míří i brankář Pjatov!

90+4

Žlutou kartu dostává Arijan Ademi (GNK Dinamo Záhřeb).

90+3

Tak v nastavení nás ještě čeká drama! Na centr Kovalenka z pravé straně si naběhl JÚNIOR MORAES a důraznou hlavičkou poslal míč k pravé tyči. Hostům zbývají necelé tři minuty na srovnání.

90+2

Hlavička hostujícího hráče po centru z levé strany se snesla na břevno, dorážku Dentihna kryje Livaković!

90+1

Nastavuje se pět minut, Šachtar se ještě nevzdává a útočí.

90+1

Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Bruno Petković, přichází Damian Kądzior.

90

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Taras Stěpaněnko, přichází Marcos Antônio.

89

Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
Je nejspíše rozhodnuto, Dinamo zřejmě vezme tři body a výrazně se přiblíží k postupu! Dani Olmo rozjel akci po pravé straně. Nejprve se zdálo, že ji až zbytečně zbrzdil. Ale od brankové čáry nakonec prudkou přihrávkou překvapil obranu a brankáře Pjatova, přes kterého míč prošel na zadní tyč, odkud jednoduše do prázdné branky zakončil ARIJAN ADEMI!

88

Stěpaněnko a Petković v jedné chvíli zůstali na trávníku. Oba po krátkém ošetření pokračují. Doněck u balonu.

86

Olmův centr nenašel nikoho z domácích hráčů. Ti se poté rychle vracejí do defenzivy. Šachtar se připravuje k závěrečnému náporu.

86

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Mykola Matvijenko, přichází Dentinho.

84

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Alan Patrick, přichází Tetê.

85

Hosté mají pět minut hrací doby plus nastavení na srovnání. Připomínám, že se hraje deset na deset, tím pádem je na trávníku více místa.

83

Domácí otáčejí skóre! Petković obdržel přihrávku na hranici vápna, ale zády k brance střílet nemohl. Vrátil však míč rozběhnutému spoluhráči. Tím byl střídající LUKA IVANUŠEC, který přešel přes Matvijenka a přízemní střelou zakončil z pravé strany ke vzdálenější tyči Pjatovovy branky! Je to pro něj první gól za Dinamo Záhřeb.

82

Hosté napřáhli ke střele z dálky, pokus doprostřed branky kryje Livaković.

81

Petković střílenou přihrávkou hledal Olma, míč prošel až k Pjatovovi.

79

Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Marlos (FK Šachtar Doněck). Hraje se deset na deset! Také hosté dostávají červenou kartu a také naprosto zbytečně, v souboji o odražený míč šel Marlos do skluzu a trefil Gjiru. Rozhodčí neváhá a ukazuje fotbalistovi Šachtaru druhou žlutou během šesti minut.

77

Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Mislav Oršić, přichází Marko Gjira.

77

Šachtar v tlaku, ale další akcí se nedostal k ohrožení branky. Livaković sbírá odražený balon.;

75

Po následném centru hned mohl Doněck skórovat! Míč vrácený do malého vápna si našel Mykola Matvijenko, ve skluzu však trefil pouze připraveného Livakoviće, který podržel svůj tým!

74

Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Nikola Moro (GNK Dinamo Záhřeb). Moro nepříjemným skluzem zajel do Moraese a vidí žlutou kartu. A jelikož je druhá, oslabuje svůj tým! Šachtar dohraje závěr zápasu proti deseti.

73

Oršić sklepl míč pro Nikolu Mora, který vypálil technicky zpoza šestnáctky, Pjatov se natáhl a bez většího problému zasahuje.

73

Žlutou kartu dostává Marlos (FK Šachtar Doněck), za faul zezadu ve středu hřiště.

72

Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Petar Stojanović, přichází Luka Ivanušec.

71

Moraes si šikovně připravil míč na střelu z hranice šestnáctky, z dobré pozice ale nezamířil ideálně. Pokus doprostřed branky kryje Dominik Livaković.

71

Livaković zvládl vyboxovat centr z levé strany.

70

Aktivnější je ve druhém poločase Šachtar, v útoku mu ale chybí pohyb, a tak si zatím žádnou zajímavou šanci nevypracoval.

68

Taison dostal míč na levou stranu pokutového území, posílal ho směrem na branku. Za balonem vyrazil Livaković, napoprvé ho sice neukořistil, ale poté byl faulován právě Taisonem.

66

Stojanović centroval z pravé strany, ale centr se mu vůbec nepovedl. Nakonec však málem překvapil brankáře Pjatova, míč skončil jen kousek nad břevnem.

65

Petković se pěknými individuálními schopnostmi zbavil protihráčů u postranní čáry. Nic z toho ale nevytěžil.

64

Šachtar obléhá domácí před pokutovým území, ale chybí mu pohyb, nabíhání a nabízení se spoluhráčů.

62

Petković v obležení dvou protihráčů míč neudržel. Útočit může Doněck.

60

Šachtar rozehrával standardku z pravé strany, domácí odvracejí.

59

Leovac na hraně faulu získal míč na vlastní polovině a vyměnil si míč s Olmem, který ho parádně vysunul a domácí obránce zakončoval z levé strany, tečovaný pokus skončil na břevně hostující branky!

57

Kovalenko si naběhl na přihrávku Taisona a bylo z toho přečíslení hostů, poté hledal na zadní tyči nabíhajícího Marlose, jenže mu nevyslal přesnou přihrávku a z nadějné akce Doněcku není nic.

56

Stojanovićův centr z pravé strany sražen na rohový kop.

56

Taison při dalším pokusu o útočnou akci odzbrojen na půlící čáře, domácí z protiakce nic kloudného nevymysleli.

54

Kapitán hostů Taison dostal dlouhou přihrávku na levou stranu, nacházel se ovšem v ofsajdu.

54

Akce Taisona s Ismailym končí jen autovým vhazováním pro Šachtar.

52

Taison dlouhou přihrávkou našel na pravé straně rozběhnutého spoluhráče, kterým byl Dodô. Snažil se uvolnit v pokutovém území, ale úspěšný nebyl.

50

Taison vysunul na levé straně Kovalenka, toho domácí zvládli bez problémů ubránit.

49

Stojanović se snažil protáhnout u pravé postranní čáry, jeho průnik vypadal nadějně, ale nakonec úspěchem neskončil.

48

Mislav Oršić si nabíhal na přihrávku do pokutového území, míč ale proskákal kousek od něj.

47

Júnior Moraes zůstává ležet na trávníku a nevypadá to s ním vůbec dobře. Dostává se do péče lékařů.

46

Dinamo hned rozehrávalo standardku z levé strany, po centru následoval závar před branku, hosté míč odklidili do zámezí.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.

Dinamo vstoupilo do utkání velmi pasivně a Doněck to potrestal už ve 13. minutě vedoucím gólem Patricka po rychlé akci. Záhřeb se poté probral, dvě šance si vytvořil Bruno Petković a tu druhou zužitkoval ve vyrovnání. Poté už se hrál vyrovnaný poločas, ani jeden z týmů neměl výraznou převahu. Další gól už nepadl, stav je tak nerozhodný 1:1.

45+1

45+1

Pěkná kombinace domácích na závěr poločasu, Ademi dostal přihrávku do vápna, dloubl si míč mezi dvěma obránci a po lehkém kontaktu s Matvijenkem spadl, rozhodčí zůstává v klidu.

45+1

Nastavuje se jedna minuta.

45

Kévin Théophile-Catherine centroval z pravé strany, Petković se po něm natahoval marně.

44

Domácí se vykombinovali až k Livakovićovi.

43

Záhřeb se usazuje v útoku před pokutovým územím.

41

Žlutou kartu dostává Nikola Moro (GNK Dinamo Záhřeb), za zastavení rychlé protiakce Šachtaru.

41

Domácí se dožadují penalty! Rozjeli rychlou akci, na jejímž konci dostával přihrávku do pokutového území Petković. Vypadalo to, že byl faulován, nicméně opakovaný záběr ukázal, že padl k zemi, když se natahoval po míči.

40

Po rozehrávce nakrátko vypálil z pětadvaceti metrů Taison, nezamířil mezi tyče.

40

Stojanović se dopustil faulu, hosté rozehrávají standardní situaci z levé strany.

38

Domácí se ubránili, Livaković si dokázal poradit se slabou střelou Patricka, který to znovu zkusil, zpoza pokutového území.

37

Alan Patrick se pokusil podruhé zapsat mezi střelce, jeho tečovaná střela zpoza vápna skončila kousek vedle pravé tyčky! Tady by určitě Dominik Livaković nebyl.

35

Viktor Kovalenko ale také zkoušel přímo ohrozit branku soupeře, jeho přímý kop neskončil o nic lépe a o dost minul cíl.

35

Přímý kop rozehrají také hosté, je to však z větší dálky.

34

Žlutou kartu dostává Emir Dilaver (GNK Dinamo Záhřeb).

34

Mislav Oršić zkusil střelu, ale dopadla stejně jako ta z před třemi minutami. Míč proplachtil vysoko nad brankou.

33

Kovalenko se dopustil faulu na Petkoviće, který zatím hraje skvěle a je u všeho důležitého. Domácí budou rozehrávat přímý kop z velmi dobré pozice.

31

Záhřeb rozehrál nakrátko a následně pálil ze třiceti metrů Oršić, tomuhle pokusu chyběla k přesnosti spousta metrů.

31

Emir Dilaver se natáhl na dlouhý centr na levou stranu, vrátil míč na malé vápno a Petković v obležení dvou protihráčů zvládl vybojovat rohový kop.

30

Dinamo se ubránilo a samo se snaží něco vymyslet, zatím kombinuje jen kolem půlící čáry.

28

Iniciativu nyní přebírá Šachtar Doněck a snaží se najít rychlou odpověď na vyrovnávací branku.

27

Domácí se dožadovali rohového kopu, rozhodčí však míč přisuzuje Šachtaru. Pjatov odkopává.

25

Domácím se srovnat povedlo! BRUNO PETKOVIĆ se dostal do druhé velké příležitosti a tentokrát už byl úspěšný! Znovu si našel dobrý prostor v pokutovém území, naskočil si na centr Théophila-Catherina, přetlačil se před Stěpaněnka a hlavou zavěsil.

24

Záhřeb kombinuje na útočné polovině a snaží se vymyslet akci na srovnání.

21

Teď už kombinuje znovu Šachtar. Usazuje se kousek před pokutovým územím.

19

První zajímavá akce Dinama a hned z toho byla šance! Mykola Matvijenko podskočil centr z pravé strany, míč si zpracoval Bruno Petković, ale přízemním pokusem Pjatova nepřekonal!

18

Ismaily si zavařil při rozehrávce a ve skluzu pouze odpravil míč do zámezí.

16

Ze zdlouhavé kombinace však vznikl opět jen nepřesný nákop domácích. Pjatov odkopává.

15

Záhřeb po inkasování přeci jen převzal iniciativu a poprvé v zápase se snaží kombinovat.

13

Pasivita domácích je potrestána a Šachtar se ujímá vedení! Ukrajinský celek po zisku míče ve středu hřiště rozjel rychlou akci po pravé straně, Júnior Moraes skvělou přihrávkou mezi nohama obránce našel na malém vápně naběhnutého ALANA PATRICKA, který se z první prosazuje a otevírá skóre.

12

Júnior Moraes tlačil na rozehrávajícího Dilavera, ale dopustil se faulu.

11

Záhřeb se zatím jen brání a při pokusu o zisk míče fauluje. Šachtar ale není nebezpečný.

9

Domácím se zatím nedaří držet míč. Když už ho získali, dlouhým a nepřesným nákopem ho poslali až k Pjatovovi.

7

Marlos odcentroval do pokutového území, Stěpaněnko se protlačil k hlavičce mezi dvěma obránci, ale v tísni nezakončil přesně.

5

Júnior Moraes obdržel dobrou přihrávku do běhu, klička se mu ale nepovedla a skončil na zemi.

5

Domácí znovu faulovali při napadání a opět to byl Stojanović. Dinamo se zatím nemůže dostat na míč delší dobu.

4

Stojanović fauloval na půlící čáře Ismailyho, rozehrává Doněck.

3

Júnior Moraes se snažil obhodit si posledního domácího obránce, to se mu nepovedlo.

2

Taison vyzkoušel střelecké štěstí ranou z dálky, pokusem zpoza vápna však branku o kus netrefil.

2

Šachtar v úvodu kombinuje na útočné polovině.

1

Šachtar se dnes musí obejít bez důležitého útočníka se zkušenostmi z Bundesligy nebo La Ligy Jevhena Konopljanky, kterého trápí poranění třísel.

GNK Dinamo Záhřeb: Livaković – Théophile-Catherine, Dilaver, Perić – Stojanović, Olmo, Moro, A. Ademi (C), Leovac – Petković, Oršić.
Náhradníci: Zagorac – Kądzior, Moubandje, Šitum, Ivanušec, Atiemwen, Gjira.

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Dodô, Kryvcov, Matvijenko, Ismaily – Patrick, Stěpaněnko – Marlos, Kovalenko, Taison (C) – Júnior Moraes.
Náhradníci: O. Ševčenko – Sikan, Dentinho, Chočolava, Bolbat, Antônio, Tetê.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.

Mírným favoritem v důležitém souboji, který může rozhodnout o konečném druhém místě, jsou podle sázkových kanceláří domácí. Jak duel skutečně dopadne?

V domácí soutěži hraje Dinamo zatím parádně. Po čtrnácti kolech vede tabulku o čtyři body před Hajdukem Split a navíc má zápas k dobru. Opanoval pět zápasů v řadě, navíc doma v lize poslední čtyři zápasy nedostal gól a vždy zvítězil 1:0! Naposledy tímto výsledkem porazil Zaprešić v sobotu.

Šachtar je na tom v ukrajinské lize stejně, také vede ligu, dokonce o deset bodů před Dynamem Kyjev, se kterým však minulý týden vypadl v domácím poháru po výsledku 1:2 v prodloužení. V lize už ale pět zápasů v řadě nedostal gól a nasbíral v nich 13 bodů. Naposledy v sobotu Doněck vyhrál v Karpatech 3:0.

Už když světlo světa spatřil los skupiny C letošního ročníku Ligy mistrů, očekávalo se, že právě tyto dva celky se porvou o druhé postupové místo do jarní fáze soutěže. Manchester City zatím skupině dominuje a zvítězil ve všech třech zápasech při skóre 10:1, zatímco nováček Atalanta je bez bodu se skóre 2:11.

Záhřeb a Šachtar zatím vybojovaly výhry právě proti italskému soupeři a jejich vzájemné měření sil před týdnem skončilo remízou 2:2. Skóre otevřel v 16. minutě Konopljanka, ovšem hosté srovnali trefou Olma a na 2:1 otáčel z penalty Oršić. Šachtar však dokázal srovnat zásluhou Doda v 75. minutě.

Přeji krásný středeční večer, vítejte u duelu 4. kola skupinové fáze Ligy mistrů, ve kterém v důležitém souboji o druhé postupové místo chorvatské GNK Dinamo Záhřeb vyzve ukrajinský FK Šachtar Doněck. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.