To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Lipsko dnes, i bez zraněného českého reprezentanta Patrika Schicka, dokázalo v nesmírně důležitém utkání porazit ruský Zenit Petrohrad, který se tady v Lipsku ujal vedení, nicméně to ve druhé půli ztratili a díky mnohem zlepšenému výkonu domácích se pak již nedokázali o body více poprat.

Laimer
86. min Demme
Sabitzer
Forsberg
17 Lookman
Lookman
69. min Poulsen
11 Werner
Werner
46. min Cunha

Šatov
65. min Osorio
Azmún
75. min Kuzjajev
11 Driussi
Driussi
82. min Mak

Rozhodčí: Palab?y?k – Eyisoy, Olguncan (vš. TUR)

• 21Jerochin

Zákroky brankáře Petrohradu Keržakova – 4.

Zákroky brankáře Lipska Gulácsiho – 1.

90+3

Autové vhazování domácích, z pravé strany, na vlastní polovině, Nordi Mukiele nechvátá.

90+1

Nastavují se čtyři minuty.

90

Poslední minuta normální hrací doby, Lipsko zatím naprosto v klidu brání těsný náskok.

87

Zenit s míčem u půlící čáry, hosté stále ve druhé půli marně hledají cestu k brance.

86

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Diego Demme.

85

Matheus Cunha (RB Lipsko) opět v šanci, znovu byl na hranici ofsajdu, pak naběhl za obranu, z pravé strany ale přestřeluje branku.

84

Narážečka uvnitř šestnáctky Lipska nyní hostům nevyšla, míč vybojovali domácí.

83

Matheus Cunha (RB Lipsko) se dostal mezi dva obránce Zenitu, naběhl před Keržakova, kterého ale nepřekonal, gólman Zenitu vytěsnil reflexivně míč mimo tři tyče.

82

Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Sebastián Driussi, přichází Róbert Mak.

82

Až nyní domácí odkopávají míč a v podstatě ho jen darují svému soupeři, Michail Keržakov (Zenit) vykopává od své branky.

81

Lipsko se drží s míčem na své polovině, hosté se snaží napadat, ale zatím bez výrazného úspěchu.

80

Čeká nás posledních deset minut tohoto duelu, domácí stále hájí těsné vedení, Zenit se sice snaží, ale předvádí hru, jakou předváděli domácí v první půli, tedy hrají pouze k vápnu soupeře, pak je to jedno velké nic...

78

A byla to opravdu jen chvíle, kulhající Mukiele se již vrací na trávník.

78

Nordi Mukiele (RB Lipsko) odkulhal za doprovodu lékařů týmu za postranní čáru a domácí jsou chvíli pouze o deseti.

77

Nordi Mukiele (RB Lipsko) dostal „naloženo“ v souboji na vlastní polovině a musí být ošetřován.

76

Daler Kuzjajev (Zenit) udržel míč na levém křídle, ale poté jeden z jeho spoluhráčů fauluje.

75

Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Sardár Azmún, přichází Daler Kuzjajev.

73

Douglas Santos (Zenit) vhazuje z levé strany, na polovině soupeře, míč se ale vrací zpět na polovinu hostů.

71

Lukas Klostermann (RB Lipsko) v ofsajdu ne levé straně, míč mají hosté, kteří se snaží rychle zaútočit.

70

Statistika držení míče – 60% : 40%.

69

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Yussuf Poulsen.

68

Šance Zenitu, míč šel z pravé strany do vápna Lipska, kde na hranici malého vápna zakončil střelou z první Yordan Osorio, jenže ten poslal míč jen nad branku!

66

Zenit před pokutovým územím, ale Magomed Ozdojev (Zenit) hodně zle odcentroval z pravé strany, přesto se hosté znovu dostali k míči.

65

Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Oleg Šatov, přichází Yordan Osorio.

64

Dayot Upamecano (RB Lipsko) to tak řeší nákopem dopředu, míč míří na levou stranu, kde se k němu dostává jeden z jeho spoluhráčů.

63

Ve třech nyní hosté napadají rozehrávku, Lipsko se nemůže dostat přes půlící čáru.

62

Zenit se snaží na polovině Lipska, sledujeme akci na pravé straně, kde nakonec Dzjuba ztrácí míč.

61

Je před námi poslední půl hodiny hra, v hledišti již panuje opět dobrá nálada, Lipsko otočilo vývoj zápasu ve svůj prospěch, dokáží ještě hosté zareagovat?

59

Lipsko právě vstřelilo branku!
Lipsko otáčí skóre a druhý gól domácích byl opravdu famózní! Lukas Klostermann poslal míč z levé strany na pravou, tam si míč sklepl MARCEL SABITZER. Ten udělal ještě úkrok zpět, míč se odrazil od země a Sabitzer ho z voleje napálil pravačkou, nártem a po fantastické trajektorii se míč dostal do vzdálenějšího růžku branky Zenitu.

58

Po střele Dzjuby (Zenit) je vzrušení v hledišti zbytečné, byl mu odpískán ofsajd.

57

Do všeho se vložil ještě Marcel Sabitzer (RB Lipsko), který nakonec může být rád, že neviděl žlutou kartu za zbytečné řeči.

56

Konrad Laimer (RB Lipsko) fauluje bránícího Wílmara Barriose, který se u vlastního levého rohového praporku válí na trávníku.

55

Centr domácích zamířil z pravé strany do vápna Zenitu, tam ale odvedl dobrou práci hlavičkující Jaroslav Rakyckyj (Zenit), střelec prvního gólu zápasu.

54

Lipští opět na útočné polovině, Dayot Upamecano (RB Lipsko) zachytil míč z půlící čáry, který mířil zpět na polovinu Lipska.

53

Péter Gulácsi (RB Lipsko) sebral míč ze vzduchu, po centru soupeře z levé strany.

52

Fotbalisté Zenitu se nyní snaží napadat rozehrávku domácích, ti zkouší posílat míče vzduchem dopředu, zatím je to ale neúčinné.

51

Útočným faulem končí akce domácích, kterých je najednou doslova plné hřiště.

49

Přihrávka z levé strany zamířil ak vápnu Zenitu, tam Marcel Sabitzer šikovně prostrčil míč do vápna, kam si naběhl KONRAD LAIMER, který z pravé strany prostřelil Keržakova.

49

Emil Forsberg (RB Lipsko) rozehrál roh z pravé strany, Matheus Cunha (RB Lipsko) vystřelil, ale branku minul.

48

Dlouhý centr míří z levé strany do vápna Zenitu, bránící Douglas Santos (Zenit) odehrál míč na roh.

47

Míč letí do autu, Nordi Mukiele (RB Lipsko) si ho bere a bude moci vhazovat z pravé strany.

46

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Matheus Cunha.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:57.

První poločas skončil hned poté, co Sebastián Driussi (Zenit) rozehrál neúspěšně rohový kop. Hosté jdou do šaten spokojenější, na horké německé půdě totiž vedou 1:0, když se krásně trefil Jaroslav Rakyckyj. Domácí se zatím na moc nezmohli, většina jejich akcí končí ztrátou míče před pokutovým územím Zenitu, který zatím odvádí velmi dobrý taktický výkon.

45+1

45

Rohový kop pro Zenit, hosté rozehrají z levé strany.

44

Je to tak, do vápna Lipska míří centr, kde ale v souboji dvou sedmiček fauluje Sardár Azmún domácího Sabitzera.

43

Volný kop pro Zenit, na polovině Lipska, je to ale z dálky, není to na přímé ohrožení branky.

42

Kevin Kampl (RB Lipsko) byl příliš důrazný v souboji na polovině Zenitu, v souboji s bránícím Driussim, míč pro Zenit.

41

Timo Werner (RB Lipsko) si rychle připravil střelu z místa pokutového kopu, ale míč mu trochu uskočil a špičkou kopačky poslal Werner míč vysoko nad branku Zenitu.

40

Míč zamířil do malého vápna, kde šel do souboje s gólmanem Keržakovem útočící Willi Orban, který ale byl v ofsajdu.

39

Rohový kop Lipska, po zákroku bránícího Wilmara Barriose, domácí rozehrají z pravé strany.

38

Po pravé straně to nyní zkoušejí domácí, celá kombinace se ale znovu zastavuje před pokutovým územím a pak je to už do zformovaného defenzivního bloku Zenitu.

37

Zenit s míčem na vlastní polovině, hosté pochopitelně nikam nechvátá a v klidu vracejí míč až k vlastní brance.

36

A Lipsko se znovu snaží dostat k vápnu Zenitu, to se v tuto chvíli nedaří.

35

Zenit sice zaútočil, ale vše končí ofsajdem, v němž se ocitl Arťom Dzjuba.

34

Lukas Klostermann (RB Lipsko) poslal z levé strany míč před malé vápno, kde se nabízel Timo Werner, který sice míč zasáhl, ale Michail Keržakov (Zenit) byl na svém místě.

33

Odkopem míče do bezpečí řeší Willi Orban (RB Lipsko) situaci ve vlastní šestnáctce, kam se prodírali hosté.

32

Útočným faulem končí akce Lipska, míč získávají hosté.

31

Marcel Sabitzer (RB Lipsko) rozehrál roh z pravé strany, ale hosté se v pohodě ubránili.

30

Je za námi první půl hodina hry, hosté vedou díky proměněné první střele na branku, nyní se ale budou muset bránit.

29

Nakonec Emil Forsberg (RB Lipsko) rozehrával dva rohové kopy z levé strany, při tom druhém musel zasahovat Michail Keržakov (Zenit) poté, co Lukas Klostermann to zkusil hlavičkou z hranice malého vápna.

28

Emil Forsberg (RB Lipsko) si bere míč a bude rozehrávat rohový kop z levé strany.

28

Statistika držení míče – 61% : 39%.

27

Z hlediště se ozývá pískot, Zenit se nyní s míčem drží u půlící čáry. Svůj první gól vstřelili hosté ze své první střely na branku.

25

Petrohrad právě vstřelil branku!
Centr hostů, z levé strany, odvrací ve vápně bránící hráč Lipska, míč se dostal před vápno, kde si ho připravil na střelu JAROSLAV RAKYCKYJ, který poté levačkou z voleje napálil míč a poslal ho nechytatelně k tyči, krásný gól!

24

Autové vhazování domácích, z levé strany, na polovině soupeře, míče se ale chopili hosté.

23

Timo Werner (RB Lipsko) v ofsajdu, po přihrávce Klostermanna, míč pro Zenit.

22

Bojuje se u půlící čáry, kde Konrad Laimer (RB Lipsko) fauluje, takže míč se dostane na kopačky hráčů Zenitu.

21

Další nepřesnost... Emil Forsberg (RB Lipsko) vyslal kolmici do vápna, ale jeho spoluhráč tento úmysl „nepřečetl“.

20

Tak zatím první dvacetiminutovka nabídla poměrně jednoznačnou podívanou – je to v podstatě jen na jednu branku (Zenitu), ale k té se vlastně většina kombinačních akcí ani nedostane.

19

Willi Orban (RB Lipsko) zrychlil rozehrávku a domácí se bleskově dostali k vápnu, jenže znovu se vlastní chybou připravili o možnost zakončit.

18

Dalším ofsajdem končí akce Lipska, v něm se na pravé straně ocitl Emil Forsberg.

17

Autové vhazování domácích, z levé strany, na vlastní polovině.

16

Další neúspěšný pokus domácích, kteří zatím míří kamkoliv jinam, než na branku.

14

Akce Lipska končí nepřesnou střelou z hranice šestnáctky, míč letí vysoko nad branku, zakončoval Marcel Sabitzer.

13

Znovu sledujeme kombinaci domácích před pokutovým územím soupeře.

12

Přesto se nyní hosté dostali do útoku, po centru z levé strany vypálil z voleje, uvnitř vápna, Sebastián Driussi (Zenit), kterému ale střela vůbec nesedla, míč končí vedle branky Lipska.

11

První desetiminutovka minulostí, lepší v ní byli domácí, kteří toho zatím Zenitu moc nedovolili.

10

Dayot Upamecano (RB Lipsko) nyní fantasticky obral o míč útočícího hráče Zenitu.

9

Lipsko na útočné polovině, Zenit zatím pod tlakem.

8

Wílmar Barrios (Zenit) fauluje při sprintovém souboji s Forsbergem a dostává za to žlutou kartu.

7

Arťom Dzjuba (Zenit) v ofsajdu, takže míč pro změnu získávají hosté.

6

Ofsajdem končí akce Lipska, na pravé straně se v něm ocitá Timo Werner.

5

Magomed Ozdojev (Zenit) fauluje ve středovém kruhu, míč pro domácí, kteří rychle rozehrávají.

4

Lipští se opět dostávají před pokutové území Zenitu.

3

Autové vhazování hostů, z levé strany, na polovině soupeře.

2

Marcel Sabitzer (RB Lipsko) rozehrál rohový kop z levé strany a Michail Keržakov (Zenit) si připisuje první důležitý zákrok.

1

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Orban, Upamecano, Mukiele – Kampl, Laimer – Sabitzer, Forsberg, Lookman – Werner.
Náhradníci: Mvogo – Cunha, Saracchi, Haidara, Y. Poulsen, Demme, Nkunku.

FK Zenit Petrohrad: M. Keržakov – V. Karavajev, Ivanović, Rakyckyj, Santos – Šatov, Barrios, Ozdojev – Dzjuba, Azmún, Driussi.
Náhradníci: Luňov – Osorio, Kuzjajev, Žirkov, Smolnikov, Mak, Jerochin.

Rozhodčí: Palabıyık – Eyisoy, Olguncan (vš. TUR).

FK ZENIT PETROHRAD
Jak již zmíněno, Zenit vstoupil do základní skupiny Ligy mistrů velmi cennou remízou 1:1 z francouzského Lyonu. Petrohradští vyhráli první poločas, když jediný gól vstřelil ve 41. minutě Sardar Azmoun. Nicméně hned po přestávce, přesněji v 50. minutě, proměnil domácí Depay pokutový kop a stanovil konečné skóre zápasu.
Ve druhém duelu pak Zenit hostil pravděpodobně nejslabší tým skupiny, portugalskou Benfiku, kterou domácí přehráli poměrně snadno výsledkem 3:1, když hosté se zmohli na čestný úspěch až za stavu 3:0 pro Zenit, kdy se v 85. minutě prosadil de Tomás. Zenit se tak se čtyřmi body vyhřívá na čele skupiny G.

RB LIPSKO
Lipsko vstoupilo do milionářské soutěže těžkým duelem na horké půdě v portugalském Lisabonu, kde se utkal s místní Benfikou. V dlouho nervózním utkání padl první gól až v 69. minutě, kdy dostal hosty do vedení Timo Werner. Domácí pak za deset minut inkasovali z kopačky tohoto hráče i druhý gól a nevypadlo to vůbec dobře. Jistou naději znamenal gól Seferoviće v 84. minutě, ale na víc se již domácí nezmohli. Lipsko tak vydolovalo nesmírně cenné tři body.
Ve druhém utkání pak Lipsko doma přivítalo francouzský Lyon. Ten v prvním kole doma remizoval s Petrohradem 1:1 a i do Lipska si přijel pro nějaký ten bod a tento úkol začal plnit hned o počátku. Lyon se ujal vedení již 11. minutě, druhý a rozhodující gól přidal v 65. minutě a bylo po zápase. Lipsko doma prohrálo 0:2.

Utkáním, které se odehraje v lipské Red Bull Areně, provedou turečtí sudí, jako hlavní Ali Palabıyık, kterému budou na čarách asistovat Emre Eyisoy a Serkan Olguncan. Čtvrtým sudím je jejich krajan Halis Özkahya.

Vítejte u online přenosu fotbalového utkání základní skupiny G Ligy mistrů, v němž německé RB LIPSKO přivítá na svém stadionu ruský FK ZENIT PETROHRAD.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.