Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:5. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 11:10.

Tři nastavené minuty jsou minulostí a zápas Salzburgu s Neapolí končí! Italský tým si odváží z Rakouska cenné vítězství 3:2!

Neapol od úvodních minut diktovala tempo zápasu. Povedenu ránu Mertense ještě dokázal Stankovic vyrazit. Další pokus belgického útočníka po přiklepnutí od Callejóna už ale byl nad síly domácího gólmana a Neapol se dostala v sedmnácté minutě do vedení. Balon do sítě dostal i Erling Häland, ale pouze po postavení v ofsajdu. Následně Alex Meret hned několikrát podržel Neapol ve vedení zákroky proti Minaminovi a Hwang Hi-čchinovi. Minamino poté utekl Malcuitovi na levé straně a ten ho musel ve vápně faulovat. Nařízenou penaltu proměnil jistým kopem Erling Häland.

Po změně stran sice útočili více domácí, ale vedení strhl na stranu Neapole opět Dries Mertens, který využil povedeného úniku Kévina Malcuita. Salzburg dokázal i podruhé srovnat. Na Junuzovićův pas si naskočil Erling Häland a hlavou z blízkosti překonal Mereta. Domácí se ale neradovali z vyrovnání ani celou minutu. Ihned po rozehrávce totiž našel Mertens střídajícího Lorenza Insigneho a ten křížnou ránou ke vzdálenější tyči rozhodl.

90+3

FC Red Bull Salzburg(4-4-2)

Stankovic
33. min Miguel
Daka
68. min Ashimeru
45 Mwepu
Mwepu
89. min Koïta

Callejón
80. min Elmas
Mertens
76. min Llorente
11 Lozano
Lozano
65. min Insigne

Rozhodčí: Clément Turpin – Nicolas Danos, Cyril Gringore (vš. FRA)

90+2

Domácí tým se ani v závěru nemůže dostat do potřebného tlaku. Střídající Koïta se sice procpal kolem Malcuita do vápna, ale poté centrem spoluhráče nenašel.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90

Fernando Llorente se u postranní lajny až příliš oháněl rukama. Nakonec trefil do obličeje Minamina a je po zásluze potrestán žlutou kartou.

89

Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Enock Mwepu, přichází Sékou Koïta.

89

Ulmerovi sice téměř utekl balon do zámezí po špatném zpracování, ale domácí kapitán nakonec mohl pokračovat ve hře. Häland proti dvojnásobné přesile nedokázal odcentrovat.

88

Také Allan ale fauloval ve středu pole Mwepua. Salzburg bleskově rozehrál na pravou stranu, kde ale v souboji jeden na jednoho nevyzrál Ashimeru na Malcuita.

87

Ulmer už neměl ve středu pole potřebnou rychlost na zastavení Ruize a tak sáhl k nedovolenému zákroku. Neapol má v závěru zápasu více sil.

86

Lorenzo Insigne už neměl komu nahrát a tak zvolil zpoza pokutového území pokus směrem na Miguela. Balon ale prosvištěl jen kolem levé tyče.

85

Také Junuzović se snažil centrem oslovit norského útočníka. Devatenáctiletý Häland byl ale pokrytý hned dvojicí soupeřů.

84

Rakouský tým se snaží potřetí srovnat krok s Neapolí. Minaminova kolmice měla najít Hälanda, ale ten už nemá v závěru zápasu příliš sil.

83

Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Neapol vede v Salzburgu i nadále o jeden zásah.

81

Po faulu na Hälanda rozehrávali domácí nebezpečnou standardní situaci. Mwepu si dělal prostor až příliš agresivně a je pískán útočný faul.

80

Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Eljif Elmas.

79

Fernando Llorente se sice po svém příchodu nedokázal ještě prosadit, ale tentokrát si skvěle poradil s Minaminem.

78

Insigne si posouval míč kolem bránícího Ramalha, ale ten ještě dokázal špičkou kopačky přihrát Miguelovi. Domácí začínají v defenzivě riskovat.

77

U rohového praporku získal vhazování na Ulmerovi Kévin Malcuit. Domácí tým je zaskočen dalším zásahem Neapole a musí opět přepnout do ofenzivy.

76

Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Fernando Llorente.

75

Minamino zkoušel pálit z velkého úhlu, ale branku italského týmu netrefil.

73

Neapol právě vstřelila branku!
Vyrovnaný stav trval ale pouze několik sekund! Ihned po rozehrávce nakonec Koulibaly míč na útočnou polovinu. Mertens už trochu v nouzi našel střídajícího LORENZA INSIGNEHO, který se odvděčil trenéru Ancelottimu prvotřídním zakončením ke vzdálenější tyči.

72

Salzburg právě vstřelil branku!
Salzburg i podruhé srovnává! Junuzovićův centr od rohového praporku ještě dokázala obrana Neapole odvrátit. Následně ale rakouský záložník našel parádním pasem ERLINGA HÄLANDA a ten si z blízkosti dokázal poradit s hlavičkou mimo dosah Alexe Mereta.

71

Po Meretově nákopu neudržel míč pro hosty Allan. Salzburg se může opět nastěhovat před pokutové území hostujícího celku.

70

Domácímu týmu již příliš času na srovnání nezbývá. Navíc Neapol se začíná zaměřovat více na pevnou obranu před Alexem Meretem.

69

Salzburg se rozhodně nevzdává. Häland si hledal prostor za Koulibalym, ale k balonu se nakonec o něco nedostal. Domácí ale zůstávají v náporu.

68

Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Patson Daka, přichází Majeed Ashimeru.

68

Před Callejónem dokázal hlavou přiťuknout míč Miguelovi Ulmer. Následně střídající gólman rozehrál daleko od své branky.

67

Velmi rychle mohla přijít odpověď. Minaminova přihrávka za obranu sice našla Hälanda, ten se ale nedokázal obtočit kolem bránícího Luperta.

65

Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Lorenzo Insigne.

64

Ve druhém poločase jsou sice aktivnější domácí, ale do vedení se vrací Neapol! Malcuit dostal parádní přihrávku na pravém kraji, následně přetáhl centr po trávníku až ke vzdálenější tyči, kde číhal na šanci DRIES MERTENS a belgický útočník už si věděl rady se zakončením k tyči.

63

S centrem Minamina neměl Meret potíže. Hostující gólman rychle rozehrál na Allana, který ale nedokázal déle držet míč proti přesile soupeřů.

62

A znovu mohl pádit do útoku Kévin Malcuit. Tentokrát dokázal odcentrovat, ale balon sebral velmi snadno André Ramalho.

61

Po přihrávce Callejóna měl na pravé straně o něco více prostoru Malcuit. Než se ale stačil rozhodnout pro přihrávku nebo centr, tak se k němu stáhl bránící Kristensen.

60

I po hodině hry je stav zápasu nerozhodný. Ve druhém poločase sice více drží balon pod kontrolou domácí, ale Meret zatím příliš práce neměl.

59

Neapolští obránci zaváhali v rozehrávce a míč se dostal mimo hrací plochu. Domácí však vhodili balon do hry a pokračovali jen v kombinaci.

57

Ke slovu se po chvíli dostala také Neapol. Po přihrávce Ruize se odhodlal ke střele Piotr Zielinski, ale táhnou ránou branku netrefil o pořádný kus.

56

Salzburg je sice ve druhém poločase více u balonu, ale blíže k Meretovi se nemůže probojovat. Ani souhra Kristensena s Dakou nebyla nejpřesnější.

55

Po přenesení hry si Daka zpracoval míč hrudníkem, už se zdálo, že Di Lorenzovi uteče, ale nakonec skončil s balonem až za koncovou lajnou.

54

Kouč Salzburgu vystartoval po hlavním rozhodčím a po zásluze vyfasoval žlutou kartu.

54

Mwepu musel zastavovat Allana jen za cenu faulu. Neapol poté s rozehrávkou vůbec nespěchala, raději počkala na Allana, který se zvedal ze země.

53

Kristensenův povedený pas našel osamoceného Daku, který ale hlavou zamířil jen vedle neapolské branky.

52

Alex Meret chtěl rozehrávat jen na krátko k obráncům, ale Salzburg skvěle napadat a tak hostující gólman pouze odkopl míč daleko na polovinu trávníku.

51

Také Kévin Malcuit se vydal do ofenzivy. S Callejónem si poradil proti Ulmerovi, ale potřebný centr do šestnáctky už nezamířil.

50

Od Ramalha putoval balon na Ulmera. V úvodu druhé půle jsou o poznání aktivnější domácí fotbalisté, ale až před Mereta se nemohou dostat.

49

Malcuit schytal tvrdý úder loktem od Minamina, ale po krátkém pobytu na trávníku se zvedá a zápas může bez větší prodlevy pokračovat.

48

Salzburg vkročil do druhé půle s velkým nasazením. Minamino potrápil bránícího Di Lorenza, následně se ale museli domácí vrátit po faulu na Allana.

47

Druhou polovinu zápasu rozehráli ze středového kruhu domácí fotbalisté. Mwepu okamžitě cpal míč na Hälanda kterého si ale bezpečně pohlídal Koulibaly.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:06.

Pět nastavených minut uplynulo a první poločas končí. Hráči obou týmů odcházejí do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

45+5

45+4

S Allanem si narazil Ruiz, dále se ale hosté nedokázali prokombinovat a zdá se, že první část zápasu se již jen dohraje ve středu pole.

45+3

Hlavní rozhodčí musel krotit vášně. Hostující hráči se sběhli u Hälanda, který se ale nakonec omluvil za svůj zbytečný faul u postranní lajny.

45+2

Žlutou kartu v nastaveném čase vidí Erling Häland. Norský útočník přibrousil bránícího Di Lorenza a hlavní rozhodčí byl nekompromisní.

45+1

Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase hned pět minut.

45

Allan získal míč na Mwepuovi, následně mohl útočit i Ruiz, ale těsně před vápnem byl obrán o balon Wöberem.

44

Minutu před pauzou se u balonu zjevil Zlatko Junuzović. Mwepu poté zkoušel lobem překonat hostující obranu, ale Hälanda si nyní pohlídal Luperto.

43

S Lozanem spolupracoval těsně před šestnáctkou Mertens, ale střelec první dnešní branky tentokrát na bránícího Wöbera nevyzrál.

42

Neapol se ještě pokouší o odpověď. Zielinski si chtěl posunout balon podél postranní lajny, ale kolem Kristensena do vápna neprošel.

40

Salzburg je odměněn za svou aktivitu v posledních minutách. Balon si připravil na bod pro penaltu ERLING HÄLAND. Devatenáctiletý útočník poté nekompromisně zakončil na opačnou stranu, než kterou si vybral Alex Meret.

40

Penalta pro Salzburg! Malcuit se nechal předskočit na levé straně a poté už marně naháněl Minamina, kterého nakonec srazil k zemi.

39

Hirving Lozano vyfasoval za faul ve středu pole žlutou kartu.

39

Koulibaly si několikrát vyměnil míč s Lupertem. Napadající Minamino nebyl daleko od zisku, ale nakonec mu balon prolétl metr od kopačky.

38

Salzburg se snaží ještě do konce prvního poločasu srovnat. Po rohovém kopu zaváhal na první tyči Malcuit, ale nakonec se Ramalho ke hlavičce před Koulibalyho neprosadil.

37

Alex Meret drží Neapol v posledních minutách ve vedení. Daka si našel míč na vzdálenější tyči, z voleje ho poslal do protipohybu, ale Meret stačil zasáhnout.

36

Ramalho sice po rohovém kopu dokázal hlavou zakončit, ale branku netrefil. Domácí se dožadovali dalšího rohu, ale ten hlavní rozhodčí nesprávně nenařídil.

35

Kristensen se vytáhl na pravé straně až téměř do útoku. Ve vápně Neapole se zkoušel uvolnit okolo Koulibalyho Hwang Či-čchan, ale hostující obránce byl přesnější.

34

Čerstvý brankář Carlos Miguel rozehrával ze svého vápna. Ve středu pole poté skákal po balonu Häland, ale proti početní převaze neuspěl.

33

Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Cican Stankovic, přichází Carlos Miguel.

31

Po ubráněném rohovém kopu se domácí hosté dostali do kontru. Mertens zkoušel překvapit Stankoviće zakončením z velké dálky, ale nakonec branku minul. Cican Stanković se ale následně skácel k zemi a držel se za zadní stehenní sval.

30

Po půlhodině hry zahrál Andreas Ulmer rohový kop. Ramalho se dral po balonu ve vápně, ale nakonec se ke hlavičce nedostal.

29

Kalidou Koulibaly musel hned dvakrát do skluzu. Nejprve čistě zastavil unikajícího Minamina a následně zablokoval prudký pas Junuzoviće.

28

Wöberova přihrávka k Junuzovićovi neprošla. Salzburg se ale začíná pomalu nadechovat k náporu.

27

Italský tým se zkouší prosadit rychlou kombinací, ale čím dále více se dostává ke slovu Salzburg. Hälandova křížná rána se ale do branky nevešla o pořádný kus.

26

Stankovic podržel balon před dotírajícím Mertensem. Domácí tak mohli rozehrát z klidové pozice. Minamino přiťukl balon Hälandovi, který ale z blízkosti Mereta nepřekonal.

25

Ani jeden z týmů nechce udělat chybu. Postupný útok Daky podpořil i Häland, ale v pokutovém území se proti dvojici Luperto – Koulibaly neprosadil do zakončení.

23

Mertense na levé straně dohrál Kristensen, hlavní rozhodčí ale nechal hru pokračovat. Nakonec se ale Neapol dokázala k balonu bleskově vrátit.

22

S Ulmerem si na levém kraji narazil Minamino. Dále mohl jít do útoku i Erling Häland, ale tentokrát norskému mladíkovi utekl balon od kopačky.

21

Tempo zápasu se po vstřelené brance lehce snížilo. Do hry se zapojil v rozehrávce i Alex Meret, ale pouze posunul balon na stojícího Koulibalyho.

20

Po dvaceti minutách vede Neapol v Salzburgu o jednu branku. Italský velkoklub se drží většinu času u balonu, navíc pořádně trápí domácí obranu.

19

Také domácí se snaží útočit. Junuzovićova přihrávka směrem na Daku ale byla zblokována a v tlaku mohou pokračovat hosté.

17

Neapol se dostává do zaslouženého vedení! Po pravé straně se hosté dostali do rychlého protiútoku, Callejón přiťukl balon hlavou k DRIES MERTENSOVI, který i z velkého úhlu dokázal Stankovice prostřelit. Domácí gólman neměl proti dělovce pod břevno příliš šancí.

17

Hlavní rozhodčí nařídil rohový kop. Minamino šel ale do souboje s Ruizem až příliš agresivně a ani jeden z domácích hráčů, tak nemohl zakončovat.

16

Také Takumi Minamino si šel do vápna pro penaltu. Velmi riskantně šel do skluzu Malcuit, ale stačil před japonským záložník odkopnout míč do zámezí.

15

Zdravotní potíže má také Dries Mertens, který zůstal po zblokované střele ležet ve vápně. Následně přišel ještě sporný zákrok Mwepua, ale hlavní sudí penaltu nenařídil.

14

U středového kruhu se ujal balonu Piotr Zielinski, následně oslovil rozběhnutého Mertense, ale než se stačil belgický útočník rozhodnout vystřelit, tak měl před sebou Wöbera.

13

Lozano se střetl s Kristensenem a hlavní rozhodčí raději přerušil hru. Nakonec se ale může rychle pokračovat bez ošetření ani na jedné straně.

12

Neapol se pokouší uklidnit hru kombinací ve středu pole. Mertensova narážečka s Ruizem byla přesná, ale Lozano už další ideální nahrávku nepřidal.

10

Red Bull Arena byla několik desítek minut na nohou! Po střele Junuzoviće se balon odrazil přesně do pohybu Erlinga Hälanda, který nekompromisně zavěsil k pravé tyči.

Hlavní rozhodčí se ale poté šel poradit k videu, které odhalilo metrový ofsajd.

9

Od Koulibalyho putoval balon na pravou stranu ke Callejónovi. Dále byl u hracího předmětu i Dries Mertens, ale to už byla obrana Salzburgu zformována.

8

Dries Mertens skončil po kontaktu s Ramalhem na trávníku. Belgický útočník se poté jen s bolestivou grimasou zvedal zpět na nohy.

7

Hirving Lozano si to namířil od levé postranní lajny do vápna. Ještě si chtěl kličkou udělat prostoru pro střelu, ale jeho pohyb dokázal předvídat i Andreas Ulmer.

6

Také domácí se poprvé podívali na útočné území. Minamino hledal průnikovou přihrávkou Hälanda, kterému ale odkopl balon do bezpečí Malcuit.

5

Callejón se musí omlouvat za svou nepřesnou nahrávku. Nabíhající Zielinski neměl na levé straně šanci zachytit balon na hrací ploše.

4

Už už to vypadalo, že Allan získá balon ve velmi nebezpečném prostoru před vápnem Salzburgu, ale nakonec je pískán pouze faul hostujícího záložníka.

3

Rohový kop dokázal hlavou odvrátit André Ramalho. Následně se pokusil zakončit z velké dálky Fabián Ruiz, ale balon poslal jen vysoko nad branku.

2

Neapol je od úvodních sekund natlačena na polovině soupeře. Nakonec domácího gólmana Stankovice vyzkoušel Dries Mertens, ale rakouský brankář vyrazil míč na rohový kop.

1

O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali fotbalisté hostující Neapole. Zielinski posouval balon podél levé postranní lajny k Lozanovi, ten ale nedokázal pod tlakem Daky zpracovat.

1

Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas třetího kola základní skupiny Ligy mistrů mezi Salzburgem a Neapolí může za několik málo okamžiků začít.

FC Red Bull Salzburg: Stankovic – Kristensen, Ramalho, Wöber, Ulmer (C) – Daka, Mwepu, Junuzović, Minamino – Häland, Hwang Hi-čchan.
Náhradníci: Miguel – Ashimeru, Vallci, Onguéné, S. Koïta, Szoboszlai, Okugawa.

SSC Neapol: Meret – Malcuit, Koulibaly, Luperto, Di Lorenzo – Callejón (C), Allan, Ruiz, P. Zieliński – D. Mertens, Lozano.
Náhradníci: Ospina – F. Llorente, Elmas, L. Insigne, Younes, Gaetano, Milik.

Rozhodčí: Clément Turpin – Nicolas Danos, Cyril Gringore (vš. FRA).

Salzburg dominoval loňskému ročníku rakouské Tipico Bundesligy. Ve finální fázi si vytvořil nedostižný dvanáctibodový rozdíl a jednoznačně si došel pro titul, navíc pouze dvakrát prohrál.

Po vydařené sezoně Salzburgu se začaly zajímat z evropských týmů zajímat o hráče rakouského týmu. Do Basaksehiru tak zamířil Fredrik Guldbrandsen, do Sevilly si to namířil Munas Dabbur. Za německý Mönchengladbach poté nově nastupuje Stefan Lainer a do Lipska přestoupil i Hannes Wolf. To Salzburg lovil v Ajaxu, ze kterého přišel Rasmus Kristensen, ze Sevilly poté Maximilian Wober.

I nový ročník rakouské nejvyšší soutěže má Salzburg skvěle rozehraný. V jedenácti duelech ztratil body jen dvakrát. Nerozhodný stav uhrál na půdě silného Lince a naposledy také na trávníku Štýrského Hradce. I tak je ale s přehledem na samém čele tabulky s náskokem tří bodů.

Základní skupinu Ligy mistrů rozehrál Salzburg famózně. Před domácím publikem deklasoval Genk 6:2, když hned hattrickem přispěl Erling Haland. Na trávníku v Liverpoolu sice rakouský mistr nezačal nejlépe, ale tříbrankové manko dokázal ještě do hodiny hry srovnat. Poslední slovo měl ale domácí snajpr Mohamed Salah, který přisoudil tři body Liverpoolu.

SSC Neapol

Neapolští fotbalisté sice v Serii A marně naháněli suverénní Juventus, ale před dalšími pronásledovateli měli pohodlný desetibodový náskok a skončili tak v nejvyšší italské soutěži na stříbrné příčce.

Před novou sezonou se příliš aktuální kádr nezměnil. Hostování brankáře Davida Ospiny z Arsenalu se změnilo v přestup. Do Neapole přišel také Giovanni Di Lorenzo. Naopak dres italského týmu již neoblékne Raul Albiol, který zamířil do Villarrealu. Na poslední chvíli ještě neapolský tým zlákal Fernanda Llorenteho, naopak na hostování odešel Simone Verdi.

V italské Serii A patří Neapoli po osmi odehraných kolech čtvrtá příčka, když hned dvakrát odešla poražena. Nejprve v přestřelce 3:4 podlehla Juventusu, následně ale senzačně Neapol padla v domácím prostředí 0:1 Cagliari. Poslední tři duely už ale znovu patřily favoritům, naposledy Neapol o víkendu přehrála 2:0 Veronu.

Do základní skupiny Ligy mistrů vstoupila Neapol skvěle, když před domácím publikem přejela 2:0 obhájce titulu z Liverpoolu. Naopak druhé střetnutí v Genku branku nepřineslo, ale i tak se italský tým drží po dvou kolech na první příčce skupiny E.

Krásný středeční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejprestižnější fotbalová soutěž Liga mistrů pokračuje třetím hracím kolem a my se společně zaměříme na utkání Salcburku, který v domácí Red Bull Areně přivítá favorizovanou Neapol.