Z mé strany je to vše. Díky za pozornost a zase někdy u italské Serie A na počtěnou.

Obrovsky důležitá výhra pro hostující Lecce, o sestupujícím se rozhodne v posledním kole! Janov totiž prohrál na hřišti Sassuola vysoko o pět branek a oba celky děli jediný bod. Skóre duelu otevřel v prvním poločase Samir, který se prosadil hlavou po rohovém kopu. Vyrovnaní přišlo do poločasu, brzy se prosadil z penaltového puntíku Marco Mancosu.

Druhý poločas patřil jasně Lecce, které svého soupeře přehrávalo. Prostě muselo. Aktivita vyvrcholila v poslední desetiminutovce, kdy připravil gól pro Gianlucu Lapadulu český záložník Antonin Barák. Rozhodne poslední kolo.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:11.

Fofana
70. min Zeegelaar
10 de Paul
de Paul
11 Walace
Walace
7 Okaka
Okaka
54. min Lasagna

Paz
52. min Meccariello
Calderoni
52. min Dell'Orco
Mancosu
58. min Majer
Petriccione
83. min Tachtsidis
Lapadula
83. min Saponara

90+5

Filippo Falco se mohl dočkat zasloužené branky. Lecce šlo totiž do otevřené obrany, ale zmiňovaný hráč nedostal ideální přihrávku. Nakonec si balon zpracoval, ale jeho pokus pod břevno vytasil Musso nad branku.

90+4

Saponara si následně v souboji s Lasagnou počínal nedovoleně a střelce domácího celku zasáhl loktem do obličeje. Lasagna je aktuálně ošetřován na hřišti.

90+3

Hráči Udinese si po centru z pravé strany naskočili na míč, ale hlavička nebyla přesná. Hra pokračuje autovým vhazováním na levé straně.

90+2

Opět se žlutočervení dostali do útoku, ale na pravém křídle se Falco dostal do naprosto milimetrového ofsajdu. Sudí to ale nakonec odmávali a Udinese jde do útoku z obrany.

90+1

Hráči Lecce se nyní lehce ukvapili, což se nelíbilo ani trenérovi. Vybojovaný míč na obranné polovině jeden z hráčů hned nakopával přes celé hřiště. Skoro jakoby doufal, že domácí hrají hokejové powerplay.

90

Začala nám poslední minuta základní hrací doby a Lecce drží existenční jednobrankové vedení. Sudí nastaví ale ještě dalších pět minut nad rámec utkání.

89

Hosté byli aktivní v místě, kde to potřebovali nejvíce. Akci na levé straně vápna nakonec ukončil až Riccardo Saponara, jenž si počínal nedovoleně.

88

Kevin Lasagna se po levé straně hnal osamocen sám na branku, ale celou akci neskutečně zazdil. Brankáře si chtěl obehrát, ale postupoval hodně odbytě. Obrana to následně vyřešila a pohroma se nekoná.

87

Vypadá to, že Udinese začalo hrát až nyní, anebo se Lecce lehce uspokojilo. Hosté to ale zatím zvládají a nepouštějí soupeře do zakončení. Pro fanoušky Lecce to ale bude ještě těžké.

86

A další tvrdý faul, který už je potrestán žlutou kartou. Ken Sema šel do míče nohou napřed a tvrdým šlapákem poslal k zemi Majera.

85

Udinese standardní situace nevyšla a sudí následně odpískali útpčný faul. Domácí reklamovali hru rukou, ale to se nedalo pískat. Odkop od branky Lecce.

84

Trocha důrazu u pravé lajny nyní. Filippo Falco byl celkem tvrdě povalen Samirem, ale faul se nepískal. Spoluhráč se šel mstít a Samira rukami poslal k zemi, sudí ale vše uklidnil.

83

Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Gianluca Lapadula, přichází Riccardo Saponara.
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Jacopo Petriccione, přichází Panagiotis Tachtsidis.

81

Žlutou kartu dostává Gianluca Lapadula (US Lecce).

81

Lecce právě vstřelilo branku!
Kýžená branka je na světě a Lecce je zpátky ve hře o udržení! Antonín Barák to nyní udělal bravurně a u levé tyčky se neukvapil a podržel míč. Ten poté předal na nohu GIANLUCI LAPADULY, který je hrdinou. Asistence: Antonín Barák.

80

Celý druhý poločas se hraje na útočné polovině hostujícího celku, ale velká šance či lepší střela na branku nebyla ani jedna. Lecce má ale ještě něco přes deset minut.

79

Fabio Lucioni mohl být hrdinou. Míč se po rohovém kopu odrazil k němu ve vápně a italský bek zakončoval nehlídán. Jeho pokus do pravé šibenice ale nebyl vůbec přesný.

78

Dobrá kombinace Lecce byla zakončena přihrávkou na levou stranu vápna, kde byla finální přihrávka zablokována na rohový kop. Aktivita Lecce se stále zvyšuje.

76

Antonín Barák to nyní myslel dobře, ale provedení nebylo úplně ideální. Přihrávka na pravé křídlo nebyla důrazná a Donati musel faulovat. Udinese ušetřilo čas a může rozehrávat.

75

Standardní situace byla vyřešena centrem na zadní tyčku, ale všechno bylo přetažené. Juan Musso se vyšplhal do vzduchu a byl u míče jako první a navíc nebyl nikým atakován.

74

Giulio Donati si to naštrádoval až do vápna, ale pár metrů před ním byl jasně faulován Semou. Lecce má k dispozici další standardní situaci, zachytá si Juan Musso konečně?

73

Po krátké přestávce se pokračuje ve fotbale a opět je na míči Lecce. Jevhen Šachov dostal přihrávku před vápno a zakončoval z otočky. Míč šel ale jen do středu branky.

71

Centr vletěl k penaltovému puntíku, ale žádný z hráčů se do nebezpečného zakončení nedostal. Sudí následně vyhlásili občerstvovací přestávku.

70

Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Seko Fofana, přichází Marvin Zeegelaar.

70

Jacopo Petriccione to nejdříve zkoušel neúspěšně z dálky. Následně si Antonín Barák došel na levé straně pro faul a uvidíme přímý kop ze slušné pozice.

69

Udinese se muselo bránit poté, co šel jeden z hráčů aktivně až před vápno. Následovala přihrávka po zemi do vápna, kde se míč zapletl mezi nohy bránícího hráče. Ten měl ale štěstí a míč odehrál.

68

Na druhé straně hřiště to zkoušel aktivní Falco, ale jeho technická rána do vzdálenějšího růžku nebyla přesná a míč skončil hodně mimo prostor tří tyčí.

67

Rodrigo de Paul to zkoušel tak metr před vápnem hodně lišácky. Za běhu do míče trkal nártem a dal mu celkem slušný důraz. Balon ale nakonec skončil těsně vedle hostující branky, Gabriel zasahovat nemusel.

66

Poprvé ve druhém poločase něco domácí vymysleli. Rohový kop zakončoval hlavou opět Samir, tentokráte ale míč nasměroval příliš vysoko nad branku.

64

Rozhodčí se ale tímto směrem nerozhodl a pokračuje se rozehrávkou Udinese od vlastní branky.

63

Po centru z levé strany byl ve vápně povalen k zemi Gianluca Lapadula, kterého trefil na holeň jeden z obránců. Klidně se mohla pískat penalta, které se hráči Lecce dožadují.

62

Více jak hodina hry a dvě třetiny duelu jsou za námi a stále máme vyrovnaný stav. Lecce je ve druhé části jasně lepší, ale nebezpeční pro branku Mussa vůbec nejsou.

61

Po nepovedeném rohovém kopu šli do útoku domácí hned ve třech. Kevin Lasagna vedl míč, ale dlouho se nemohl rozhodnout. Nakonec předal balon doprava, přihrávka křížem zpátky na De Paula ale nevyšla.

60

Filippo Falco se na pravé křídle parádně zbavil bránícího hráče a ve vápně měl dosti prostoru. Nakonec levačkou střílel, ale trefil jen hlavičku bránícího hráče.

59

Lecce pokračovalo v aktivitě na útočné polovině, ale laxní přihrávku na pravou stranu celkem pohodově zachytil Fofana. Do útoku se ale s míčem nakonec nedostal.

58

Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Marco Mancosu, přichází Žan Majer.

57

Italský ofenzivní hráč opustil hřiště za pomoci týmových doktorů a je ještě ošetřován za čárou. Příznivci fotbalového klubu Lecce se nyní nejspíše modlí, aby vše bylo v pořádku.

56

Giulio Donati se na pravé straně parádně uvolnil a odcentroval na penaltu. Marco Mancosu se vyšplhal do vzduchu, ale jeho hlavička nebyla přesná. Ještě horší je pohled na nejlepšího hostujícího střelce, který se poranil a je ošetřován.

54

Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Stefano Okaka, přichází Kevin Lasagna.

53

Lecce kombinovalo těsně před vápnem svého soupeře, ale nakonec přetažený centr neznamenal nebezpečí. Domácí celek ale odehrál jen na aut a celý druhý poločas se zatím jen brání.

52

Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Nehuén Paz, přichází Biagio Meccariello.
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Marco Calderoni, přichází Cristian Dell'Orco.

51

Hosté vběhli na pravou stranu a do vápna poslali velice slušný centrovaný míč. Ten proletěl kolem hlav hráčů, ale nikdo ve žlutočerveném se do zakončení nakonec nedostal.

50

Marco Mancosu to zkoušel rozjet podél pravé lajny, ale trefil jen bránícího Semu. Ten míč zablokoval do autu a pokračovat se bude hrou Lecce na útočné polovině.

49

Hosté ale vlétli do druhého poločasu a Udinese se zatím nedostalo z vlastní poloviny. Nicméně se hra hodně kouskuje a nic zajímavého nevidíme.

48

Hostujícímu celku nevyšel rohový kop ani následná snaha na levém křídle. Pokračovat se bude autem domácího Udine u rohového praporku.

47

Lecce začalo aktivně, ale centrovaný míč na levé křídlo vše pokazil. Přihrávka byla totiž nepřesná a Udinese bude na své polovině vhazovat.

46

Je za námi první poločas souboje mezi Udinese a Lecce. Sledovali jsme celkem aktivní fotbal, který se rozjel až po půlhodině. Rozhodčí nejdříve neuznal branku Nestorovskimu, který byl v ofsajdu. Samir se šest minut poté již prosadil, a to hlavičkou z rohového kopu. Lecce ale odpovědělo z penalty, další gól v sezóně zapsal střelec Marco Mancosu.

Druhý poločas začne ve 20:34.

45+2

45+2

V posledních sekundách nastaveného času šel ještě jeden centrovaný míč do vápna Lecce. Hlavička jednoho z hráčů ale nebyla vůbec přesná a balon skončilo vysoko nad brankou.

45+1

Rodrigo de Paul během přihrávky dostal pěkný šlapák, po kterém se skácel k zemi. Marco Calderoni je tak naprosto právem potrestán žlutou kartou.

45

Nyní jejich aktivní snahu ukončil faul na pravé straně, za který se domácí hráč omlouval. Následně bylo oznámeno, že je první poločas nastaven o dvě minuty.

44

Lecce přežilo standardní situaci z pravé strany a pokračuje v aktivní hře na útočné polovině. Uvidíme, zda se jim do šatny povede cokoliv vymyslet.

42

Domácí celek pokračuje ve hře na útočné polovině, kde vhazuje na pravé straně. Moc ale nikam nespěchá a spíše poklidně kombinuje.

40

Lecce je nadále ve hře a stále může pomýšlet na udržení v nejvyšší soutěži! Nejlepší střelec MARCO MANCOSU se zmocnil penalty a bez nervů míč poslal přímo do středu branky.

39

Ale pozor! Rodrigo Becao jasně zahrál ve vlastní šestnáctce rukou a Lecce může srovnat stav utkání z penalty!

38

Hned po rozehrávce si vyšlápl ve středu hřiště hostující Falco, který fauloval jednoho z domácích. Udinese tak bude mít možnost pokračovat ve hře.

36

Udinese právě vstřelilo branku!
Nyní se ale už domácí celek dočkal a jde asi do zaslouženého vedení. SAMIR si parádně na penaltě vyskočil na rohový kop z levé strany a důraznou hlavičkou nedal Gabrielovi jedinou šanci zakročit.

34

Velká šance a skvělý Gabriel v hostující brance drží Lecce nad vodou! Rodrigo de Paul dostal přihrávku na penaltu a důrazně zakončoval na penaltě. Jeho patička se ale do branky nedostala!

33

Postaral se o ní Antonín Barák. Český středopolař dostal přihrávku před vápno, odkud zakončoval pod břevno. Míč ale netrefil ideálně a ten skončil vysoko nad.

32

Udinese vybojovalo další rohový kop, ale ani tentokráte se nedostalo do ničeho nebezpečného. Do protiakce jde tak hostující celek, který na svou velkou šanci čeká.

30

Nyní branka přišla, ale ta nakonec uznána není! Ilja Nestorovski dostal parádní přihrávku po zemi do vápna, kde z první překonal Gabriela na přední tyčku. Makedonský fotbalista byl ovšem v ofsajdu.

29

Pár chvilek před první třetinou utkání se hraje opět na polovině domácího celku, který již nemá o co hrát a nejspíše se to na hře projevuje. Lecce ale není vůbec nebezpečné.

27

Sedmadvacátá minuta patří občerstvovací přestávce, která je ve vedrech potřeba. Viděli jsme jednu nebezpečnou situaci od domácích, ale jinak se hraje hodně opatrně.

26

Jde vidět, že o více hrají fotbalisté Lecce, kteří sice kombinují, ale kreativita v útočné fázi je na bodu mrazu. Spíše je to taková nakopávaná.

24

Marco Mancosu vedl útok svého celku, ale před vápnem byl o míč obrán. Filippo Falco se k němu dostal a zakončoval v záklonu, Juan Musso jeho propagační střelou ukryl v rukavicích.

23

Domácí kombinovali v útoku a Nestorovski dostal míč před vápno. Místo střely ale poslal takový dloubák do údolí nikoho, Lecce tak snadno získává míč.

22

Hosté kombinovali v útoku, ale nepovedlo se jim nic vymyslet a do útoku najednou šli hosté. Nehuén Paz byl na kruhu v polovině hřiště možná lehce nemotorný a po faulu vidí žlitou kartu. Naváíc si letos již nezahraje.

20

Nyní se hosté dostali do útoku dlouhým nákopem na hrotového útočníka, který míč poslal na levé křídlo spoluhráči. Jeho centr v šestnáctce nikoho nenašel.

18

Ken Sema se pokoušel na levé straně efektní kličkou vyhnout protihráči, ale ten na poslední chvíli vložil nohu a Udinese získává autové vhazování. Necelých dvacet minutek branku nenabídlo.

17

Aktivní se snažili být hosté, a to opět na pravém křídle. Filippo Falco si zde narazil se spoluhráčem, ale právě ta narážečka byla moc dlouhá a míč skončil v autu.

16

Po rohovém kopu přišla hlavička před penaltou, ale balon šel vysoko nad branku a Gabriel v brance nemusel ani zasahovat. Pokračuje se odkopem od branky brazilského brankáře.

15

První střelecký pokus v utkání! Seko Fofana parádně poslal míč do běhu na Rodrigo de Paula, který byl na první tyčce a vypadalo to, že bude nejspíše přihrávat. Místo toho střílel a Gabriel zakončil jako hokejový brankář „betony.“

14

Míč vletěl do vápna, kde se do hlavičkového souboje položil hned větší počet hráčů. Balón nakonec letěl vysoko do vzduchu, aby jej pak v rukavicích schoval Juan Musso.

13

Aktivní hosté se dostávali po pravé straně do pokutového území, ale Falco nakonec nezakončil. Seko Fofana jej nedovoleně poslal k zemi a uvidíme zajímavou standardní situaci.

12

Dobrý centr před vápno dostával na svou osobu Antonín Barák. Bývalý fotbalista Příbrami či Slavie ale na míč hlavou nedosáhl a ten proletěl až k levé postranní čáře.

11

Na druhé straně vystrčil do dobré pozice Fofana spoluhráče na pravé straně vápna. Ten ale jeho narážečku nedokázal zachytit a odkopávat se bude od branky Lecce.

10

Filippo Falco dostal dlouhý centr na pravou stranu, kde si míč zpracoval. Před bránícím hráčem lehce zatancoval, ale nakonec jej neobstřelil. U míče je tak opět domácí Udinese.

8

Před nabíhajícím Hiddem ter Avestem zakročil hostující bránící hráč a na pravém křídle mu čistým skluzem odebral míč. Navíc tak šikovně, že bude rozehrávat Lecce.

7

Míč do šestnáctky dostali také hosté, ale centr na začátek vápna nebyl ideálně zpracován Falcem. Udinese může jít do protiakce, ale nikam se nežene a spíše hru klidní.

6

Seko Fofana se pak v pokračující akci dostal před vápnem ke střeleckému pokusu a přízemní střelou mířil na bližší tyčku. Rána se mu ale nepovedla a míč skončil vedle branky.

5

Hra pokračovala první standardní situací, kdy Udinese rozehrálo rohový kop nakrátko. Jeden z hráčů si narazil se spoluhráčem, ale následná přihrávka do vápna úspěšná nebyla.

4

Od levé lajny poslal do vápna míč český záložník Antonín Barák, ale tomu se nepovedlo najít ve vápně hráče, který by zakončoval gólově. Obrana černobílých míč odehrála do bezpečí.

3

Opět byli na míči hosté, kteří se ale daleko nedostali. Míč vybojovala obrana Udinese, ale domácí se nikam moc neženou. Uvidíme, jak tomu bude v následujících chvilkách.

2

Hostující celek je na startu duelu o něco aktivnější, k čemuž dost možná přispívá fakt, že právě Lecce dnes musí za každou cenu vyhrát a ještě doufat v dobrý výsledek Sassuola.

1

O úvodní výkop se postarali fotbalisté domácího celku, kteří nastupují v klasických černobílých dresech. Lecce dnes navléklo žlutočervenou kombinaci jako za dob Marilly Příbram.

1

Krásný středeční podvečer. V Dacia Aréně je již vše připraveno na příchod hráčů obou celků. Utkání předposledního kola Serie A je pouze otázku pár desítek sekund.

Udinese Calcio: Musso – ter Avest, Becao, Troost-Ekong, Samir, Sema – Fofana, de Paul, Walace – Okaka, Nestorovski.
Náhradníci: Nicolas, Perisan – Mazzolo, Lasagna, Zeegelaar, Palumbo, De Maio, Ballarini, Oviszach, Compagnon, Lirussi.

US Lecce: Gabriel – Donati, Lucioni, Paz, Calderoni – Mancosu, Petriccione, Barák – Falco, Šachov – Lapadula.
Náhradníci: R. Sava, Vigorito – Majer, Monterisi, Tachtsidis, Maselli, Colella, Saponara, Meccariello, Rimoli, Vera, Dell'Orco..

UDINESE CALCIO (13.)
36 zápasů, 42 bodů, skóre 35:49

Udinese, které hraje ve slušné formě, je na třináctém fleku a v podstatě o nic již nehraje. V posledních dvou kolech se ještě může dostat až na osmé místo, ale to by musela hrát roli velká řada faktorů. Bianconeri vyhráli poslední dva duely, doma například srazili mistrovský Juventus, následně vyhráli i na hřišti Cagliari. Nejlepším střelcem celku je Kevin Lasagna, jenž se prosadil již desetkrát.

Poslední tři duely
Cagliari 0:1 Udinese
Udinese 2:1 Juventus
Neapol 2:1 Udinese

US LECCE (18.)
36 zápasů, 32 bodů, skóre 47:80

Celek z regionu Apulie je na tom bledě a moc šancí na udržení se pro příští rok nemá. Dvě kola před koncem soutěže je totiž první pod čárou sestupu a na Janov ztrácí čtyři body – to znamená jediné. Lecce dnes musí vyhrát. A na půdě dobře hrajícího Udinese to nebude jednoduché. Giallorossi navíc v posledních třech duelech vyhráli pouze jednou, kdy porazili předposlední Brescii (3:1). Tým se může opřít o Marca Mancosua, který se letos trefil již třináctkrát.

Bologna 3:2 Lecce
Lecce 3:1 Brescia
Janov 2:1 Lecce

Krásný den všem fanouškům italského fotbalu či prostě fotbalu, který v posledních měsících lehce stál. O mistrovi a týmech postupující do Ligy mistrů je sice rozhodnuto, ale i tak jsou týmy, které o něco bojují. My dnes budeme sledovat duel mezi Udinese a Lecce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.