Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Liverpoolu, který svého soupeře porazil výsledkem 3:1. Hosté měli i ve druhém dějství výrazně navrch, což přineslo další dva přesné zásahy. O ten první se zhruba po hodině hry postaral Origi, navíc si Liverpool schoval další zásah do koncovky utkání, tentokráte se prosadil střídající Sadio Mané. Liverpool si tak z tohoto zápasu odváží všechny tři body, naopak domácí přišli o nadějný jednobrankový náskok.

Držení míče: 25 % : 75 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 1:5. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:5.

Rose
74. min Watts
23 Lazaro
Lazaro
Shelvey
bin Tálib
49. min Longstaff
Almirón
70. min Hayden
11 Ritchie
Ritchie
Saint-Maximin
46. min Joelinton
12 Gayle
Gayle
70. min Carroll

Liverpool FCLiverpool FC(4-3-3 )

Alisson
Williams
85. min Alexander-Arnold
Keïta
85. min Jones
Oxlade-Chamberlain
64. min Firmino
27 Origi
Origi
64. min Salah
Minamino
64. min Mané

90+2

Robertson si seběhl do pokutového území, kde ovšem neprošel přes dvojici protihráčů. Domácí obránci tak zafungovali na jedničku, Dúbravka odkopl od branky.

90

Sudí přidal další tři minuty.

89

Liverpool právě vstřelil branku!
Je tu definitivní tečka za dnešním utkáním! Parádním způsobem to totiž provedl SADIO MANÉ, jenž se sám dostal až k pokutovému území. Uvnitř šestnáctky si navíc hodil míč na pravou nohu a poté se dostal k nechytatelnému zakončení na vzdálenější konstrukci. Dúbravka byl i tentokráte bez šance, jeho celek tak dnes odejde bez bodů.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, hosté jsou i nadále u míče. Dost možná se bude nastavovat, čas na vyrovnání tak rozhodně je.

87

Robertson s provedením autového vhazování celkem dlouhou dobu váhal. Nakonec se mu ke spolupráci nabídl Jones, avšak před ním se povedlo zakročit Lazarovi.

86

Nakonec se skutečně střídalo, a to hned dvakrát. V současné době oba celky mají za sebou všechny možnosti ke střídání, žádné nás tedy už nečeká.

85

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Neco Williams, přichází Trent Alexander-Arnold.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Naby Keïta, přichází Curtis Jones.

85

Před malým momentem se nehrálo zhruba minutu. Zdravotní problém měl totiž hostující Williams, který ulehl na zelený pažit. Dost možná se bude vynuceně střídat.

84

Riskantní nahrávku dokázal přečíst pozorný Robertson, který ovšem kousek za středovým kruhem narazil do postaveného Shelveyho. Akce Liverpoolu je u konce.

83

Pokus o roztažení hry na pravou stranu se zrovna moc nepovedl, Ritchie celou situaci zkontroloval na jedničku. Newcastle se stále nedokáže dostat na druhou stranu.

82

Vypadalo to na nechtěné hraní rukou v podání Firmina, avšak sudí nechal pokračovat ve hře. Milnerovi se na levém křídle povedlo najít Robertsona, který neodcentroval.

81

Tak tady moc nescházelo. Firmino si počkal na náběh Maného, který se málem dostal do vyložené šance. Kolmice byla o něco delší, což hrálo pro Dúbravku.

80

Padající míč se pokoušel na hrací ploše ještě udržet Ritchie, který ho hlavičkou otřel o záda Williamse. Následoval aut, který domácí hráči rozehráli rychle.

79

Salah to opět zkoušel vzít sám na sebe, avšak jeho zakončení levou nohou putovalo vysoko nad břevno. Brankář Dúbravka tak nemusel ani nyní zasahovat.

74

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Danny Rose, přichází Kelland Watts.

73

Liverpool si tak vyzkoušel rozehrávku rohového kopu, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Domácí se tak daleko nedostali, sledujeme další kombinaci.

72

Domácí obrana si nedokázala pohlídat náběh Salaha, který se zničehonic řítil na Dúbravku. Na poslední chvíli přispěchal Fernández, jenž zablokoval střelu.

71

Keïta se pokoušel zakončit v pádu, jenomže střelu poslal daleko vedle branky domácích. Dúbravka tak nemusel zasahovat, naopak bude moci rozehrát.

70

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Dwight Gayle, přichází Andy Carroll.
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Isaac Hayden.

69

K míči se tak dostal Milner, který si všiml naběhnuvšího Maného. Krátká kombinace nakonec přinesla nepřesnou přihrávku, kterou dokázal přečíst Almirón.

68

Domácí obránci se rozhodli uklidnit hru, jenomže měli starosti s napadající smečkou protihráčů. Manquillo tak bezmyšlenkovitě odkopl, avšak pouze do ofsajdu.

67

Obrovská šance Liverpoolu! Salah se poprvé po svém příchodu na hrací plochu připomněl, důrazným zakončením ale orazítkoval pouze tyč.

66

Míč se tak snesl pouze ven z hrací plochy, což pro změnu znamenalo autové vhazování pro hráče Newcastlu. Krátce po něm fauloval pravý obránce Lazaro.

65

Poté se poprvé po svém příchodu na hrací plochu zapojil do kombinace Salah, který se okamžitě pokoušel nastartovat Maného, jenž měl k míči hodně daleko.

64

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Divock Origi, přichází Mohamed Salah.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Sadio Mané.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Roberto Firmino.

63

Shelveymu se poblíž středového kruhu povedlo uklidnit hru, jenomže po následné předávce hodně nepřesně přenášel hru Fernández, který poslal míč do autu.

62

Liverpool se vedoucí brankou pochopitelně hodně uklidnil, což je na obrázku hry patrné. Hostující celek pokračuje v kombinaci v bezpečné vzdálenosti od branky.

61

Po delší době se do rozehrávky zapojil také brankář Alisson, který také v tomto případě zkoušel roztáhnout hru do volného prostoru, kde se mu nabídl Williams.

60

Newcastle tak po zhruba hodině hry prohrává o jednu branku, což znamená, že bude muset opět pořádně zabrat. Do konce zápasu však zbývá hodně času.

59

Hostující celek se dostává do vedení, vůbec poprvé v tomto duelu! Liverpool opět kombinoval v blízkosti pokutového území, kde se Robertsonovi povedlo sklepnout pod sebe, kde se nacházel DIVOCK ORIGI. Hostující útočník si dokázal navést míč na pravou nohu a poté důraznou střelou překonal slovenského brankáře Dúbravku.

58

Aktivně hrající Oxlade-Chamberlain zkoušel u šestnáctky najít Keïtu, jenomže druhý jmenovaný nepředvedl dobré zpracování. Fernández odkopával do bezpečí.

57

U postranní lajny se ještě pokoušel zabojovat Williams, kterému se nakonec povedlo prohodit míč směrem k Minaminovi. Lifverpool se usídlil u pokutového území.

56

Dúbravka tak v krátkém časovém sledu opět odkopával od své svatyně. Do hlavičkového souboje se pouštěl Joeliton, který ovšem neměl proti van Dijkovi nárok.

55

Na levém křídle se do kombinace zapojil Oxlade-Chamberlain, který si ovšem nevěřil na průnik kolem Manquilla. Místo toho vyprodukoval zpětnou nahrávku.

54

Obrannou povinnost si dokázal splnit pozorný Gomez, který za sebe nepustil pas směřující na Joelintona. Druhý jmenovaný se přesto nacházel v jasném ofsajdu.

53

Poté z větší vzdálenosti poprvé napřáhl střídající Longstaff, jehož střelecký pokus směřoval výrazně vedle branky Liverpoolu. Alisson tak nemusel vůbec zasahovat.

52

Následovalo autové vhazování z pravé strany, ke kterému se pro změnu postavil obránce Williams. Jeho nabídka směřovala k Milnerovi, který ale přišel o míč.

51

Posléze se však na další centr dokázal vyškrábat do vzduchu van Dijk, který z těžké pozice zakončoval pouze doprostřed branky. Dúbravka byl zde připraven.

50

Na opačné straně si Liverpool vybojoval další rohový kop. Tentokráte se ho z pravé strany ujal Milner, jehož rozehrávka doputovala pouze na hlavu Manquilla.

49

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Nabíll bin Tálib, přichází Sean Longstaff.

48

Hned v úvodu druhého poločasu jsme se dočkali dalšího zakončení. K němu se dostal tak trochu netradiční střelec, Williams ovšem zakončoval výrazně vedle.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Joelinton.

46

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl hned dva přesné zásahy. Nejprve se už v první minutě dostal do vedení domácí celek, který využil hned první útočnou akci. V nadcházejícím minutách měl ale navrch Liverpool, kterému se nakonec před koncem prvního poločasu povedlo srovnat krok. Po prvním dějství tak platí nerozhodný výsledek, ještě nás ale čeká určitě zajímavý druhý poločas.

45+4

45+3

Navíc to vypadá, že se žádné další branky alespoň prozatím nedočkáme. Naopak sledujeme hru ve středu hrací plochy, kde se u míče nachází kapitán Shelvey.

45+2

Už sledujeme druhou minutu nastaveného času. Liverpool je i nadále v držení míče na útočné polovině, zatím to ale k ničemu nebezpečnému stále nevede.

45

První poločas bude nastaven o čtyři minuty.

44

Hlavní sudí si všiml dalšího nedovoleného zákroku, tentokráte v podání naskakujícího Wijnalduma. Jednalo o další faul, Newcastle okamžitě rozehrál do strany.

43

Wijnaldum celkem dlouho hledal vhodného adresáta nahrávky, načež si vybral vedle stojícího Oxlade-Chamberlaina. Jeho zakončení ovšem putovalo vedle branky.

40

Krátce po rozehrávce si nedovoleně počínal napadající Gomez, který možná trochu zbytečně poslal k zemi Saint-Maximina. Newcastle bude zahrávat standardku.

39

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

38

Před koncem prvního poločasu tu máme vyrovnání v podání Liverpoolu! Liverpool se sice neprosadil ze standardní situace, avšak hosté pokračovali v útočném snažení. Velice dobře to provedl Oxlade-Chamberlain, který se manévrem dostal kolem protihráče, což vedlo k centru. Na ten si v tísni naskočil VIRGIL VAN DIJK, který náramně přesnou hlavičkou překonal Dúbravku.

38

S rozehrávkou se rozhodl vypomoct také Minamino, jenž ovšem pouze vracel míč na kopačku rozehrávajícího van Dijka. Newcastle velice dobře napadá soupeře.

37

Po zisku míče se ovšem k zakončení z velké vzdálenosti dostal Keïta, jehož navštívenka putovala daleko vedle branky. Dúbravka tak bude odkopávat od branky.

36

Liverpool opět celkem dlouho kombinoval na vlastní polovině, odkud přešel na druhou stranu. Tam si ovšem na jedničku počínal Manquillo, jenž přečetl nahrávku.

35

Avšak ani z tohoto mráčku nezapršelo. Na přední tyči se totiž povedlo dostat do vzduchu pozornému Milnerovi, kterému se povedlo odehrát míč do bezpečí.

34

Žlutou kartu dostává Federico Fernández (Newcastle United).

34

Domácím se konečně povedlo udržet míč na delší dobu u opačného pokutového území. Dokonce z toho bude první roh pro domácí, jenž si vyzkouší Shelvey.

33

Almirón měl na levém křídle překvapivě hodně prostoru, centr ovšem poslal pouze na hlavu připraveného Gomeze. Ten na jistotu odvracel pouze do zámezí.

32

Vypadalo to, že se Ritchiemu povede udržet míč na hrací ploše, avšak nakonec se stal přesný opak. To znamená autové vhazování, který si vyzkoušel Williams.

31

Je za námi zhruba třetina hry, obrázek hry se nikterak nemění. Newcastle je i nadále zalezlý na vlastní polovině, k opačné šestnáctce se téměř vůbec nedostává.

30

Málem bylo vyrovnáno! K nesmírně nebezpečnému projektilu se totiž dostal Minamino, který to zkoušel tvrdou střelou pravou nohou. Dúbravka však vytasil skvělý zákrok.

26

Až v tomto momentu se domácím konečně povedlo uklidnit hru. Shelvey vypomohl s kombinací u středového kruhu, poradil si s napadající smečkou protihráčů.

25

Minamino se po hodně, hodně dlouhé době zapojil do útočného výpadu, který zatím nepřinesl nic nebezpečného. Liverpool se ovšem dostává do nátlaku.

24

Lazaro se dostal do menších problémů, nakonec si pomohl ve spolupráci se spoluhráčem. Newcastle přesto přišel o míč, zakončující Origi trefil pouze protihráče.

23

Už se opět pokračuje ve hře, domácí hráči sportovním gestem odevzdali míč soupeři. K rozehrávce se tak dostal brankář Alisson, který rozehrál po zemi na Gomeze.

22

Momentálně se nehrálo zhruba minutu. Na zeleném pažitu se totiž ocitl domácí Bentaleb, který měl menší zdravotní problémy. Na střídání to ale nevypadá.

21

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nabídla jedinou branku. O tu se hned v první minutě postaral Gayle, od té doby na šanci stále čekáme.

20

Newcastle se pokoušel rozjet rychlý protiútok, avšak Ritchie se nakonec s míčem vrátil zpět. Poté jsme sledovali nepřesnou nahrávku, kterou vystihl pozorný hráč.

19

Gomez se s míčem vytáhl daleko na útočnou polovinu, odkud jsme sledovali centrovanou nabídku pravou nohou. Na tu si uvnitř šestnáctky naskočil Rose.

18

Další vysoký nákop pro změnu předvedl Milner, který u pravé autové lajny hledal volného Williamse. Tomu se povedlo zpracovat míč a následně přihrát do strany.

17

Van Dijk se pokoušel nastartovat nenápadného Origiho, který na tuto nabídku neměl šanci reagovat. Míč se snesl do zámezí, následovat bude další odkop.

16

Po kratší době se k míči opět dostal brankář Dúbravka, který to zkoušel prudkým pasem na opačnou polovinu, kde ovšem ve vzduchu kraloval obránce van Dijk.

15

Na levém křídle se zjevil Milner, který měl na práci s míčem příliš málo času. Nakonec si obrannou povinnost dokázal splnit Manquillo, který vypíchl míč do autu.

14

Hezkým způsobem to na sebe vzal hostující Keïta, který se dokázal protáhnout až do pokutového území, kde ho ovšem za sebe nepustil pozorný Fernández.

13

Také Liverpool si vyzkoušel autové vhazování. Williams nakonec na jistotu spolupracoval s vedle stojícím Wijnaldumem, který se s míčem dostal na útočnou stranu.

12

V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok. Po něm to chtěl vzít sám na sebe Almirón, jehož obhození soupeře dokázal přečíst Robertson.

11

Následovalo autové vhazování z levé strany, o které se přihlásil domácí Ritchie. Jeho nabídka směřovala do běhu na Almiróna, kterého ovšem zastavil Williams.

10

Na dlouhou nohu to měl domácí Shelvey, kterému se přesto povedlo dostat míč do bezpečné vzdálenosti. Tam se ovšem nacházel Gomez, který hned založil akci.

9

Newcastle už celkem dlouhou dobu hraje bez míče, avšak mu to nemusí zas tak vadit. Od první minuty totiž vede o jednu branku, do konce však zbývá dost času.

8

Hrací předmět se dokonce snesl vedle domácí branky, což přinese odkop od branky. K němu se pochopitelně postavil Dúbravka, jenž se pokusí oslovit útočníky.

7

Do zdlouhavé rozehrávky se zapojil také van Dijk, který pouze přeposlal balón na vedle stojícího Gomeze. Liverpool to zkouší trpělivě, navíc nikam nespěchá.

6

Liverpool rozjel kombinaci na útočné polovině, přičemž jsme sledovali přenesení hry na pravou stranu. Do souboje se pouštěl Williams, který nakonec uspěl.

5

Poprvé se do akce dostal také pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení. V něm se nacházel domácí Saint-Maximin, což potvrdil také opakovaný záběr.

4

Krátce po rozehrávce od středového kruhu jsme sledovali nedovolený zákrok v podání napadajícího Shelveyho. Naopak se na hrací ploše ocitl hostující Milner.

3

Regulérnost branky musel ještě potvrdit hlavní sudí, který celou situaci zkoumal celkem dlouho. Nakonec branka skutečně platí, domácí se tak dostali do vedení.

1

Newcastle právě vstřelil branku!
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat, do vedení se dostávají domácí hráči! Po nedovoleném zákroku jsme totiž sledovali bleskovou rozehrávku. Míče se chopil kapitán Shelvey, kterému se fantastickou nahrávkou za obranu povedlo nastartovat DWIGHTA GAYLEA, který pohodlně překonal vyběhnuvšího brankáře.

1

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Newcastle United: Dúbravka – Manquillo, F. Fernández, Rose – Lazaro, Shelvey (C), bin Tálib, Almirón, Ritchie – Saint-Maximin, Gayle.
Náhradníci: Darlow – Joelinton, Carroll, Hayden, S. Longstaff, Watts, Muto, Young, Yedlin.

Liverpool FC: Alisson – N. Williams, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson – Milner (C), Wijnaldum, Keïta – Oxlade-Chamberlain, Origi, Minamino.
Náhradníci: Adrián – Elliott, Alexander-Arnold, Fabinho, Firmino, Jones, Mané, M. Salah, Shaqiri.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Mainwaring.

Soupeřem bude již delší dobu jistý mistr celé Premier League, kterým je Liverpool. Ten má na druhý Manchester City osmnáctibodový náskok, který pochopitelně dohnat nejde. Liverpool v minulém kole po dvou zápasech zvítězil, na domácím stadionu se mu povedlo porazit londýnskou Chelsea hokejovým výsledkem 5:3. Liverpool tak dal zapomenout na nepovedený duel na hřišti dalšího londýnského celku, tentokráte však Arsenalu. Tomu se povedlo vyhrát poměrem 2:1, díky čemuž Liverpoolu uštědřil třetí ligovou porážku. Reds jsou vůbec nejlepším venkovním mužstvem celé Premier League, z posledních pěti venkovních duelů vyhráli pouze jedinkrát (Brighton).

Fotbalisté Newcastlu se před posledním ligovým kolem nacházejí na třinácté pozici, v případě vítězství si však v tabulce nepolepší. Newcastle totiž ztrácí na dvanáctý Southampton pět bodů, naopak v případě porážky může klesnout na čtrnáctou pozici. Newcastle se v posledních týdnech neopírá o dobrou formu, naposledy se mu totiž povedlo zvítězit před pěti zápasy. Od té doby se Newcastlu povedlo uhrát pouze dva body, naposledy tomu tak bylo na hřišti Brightonu, kde se diváci branky nedočkali. Newcastle se v tabulce domácích celků řadí na dvanáctou pozici, na své půdě dohromady odehrál osmnáct zápasů, ve kterých nasbíral šestadvacet bodů.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Newcastle United a Liverpool FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.