To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Chelsea je v Lize mistrů! V posledním kole anglické Premier League potřebovala na domácím stadionu uhrát proti Wolverhamptonu alespoň bod. Blues nenechali nic náhodě a získali všechny tři. O svém vítězství rozhodli v nastavení prvního poločasu. V jeho úvodní minutě proměnil přímý volný kop Mason Mount, o tři minuty později dal výsledku konečnou podobu Olivier Giroud.

Chelsea v konečném zúčtování končí na čtvrtém místě, protože Manchester United zvítězil na půdě Leicesteru, který se tím pádem bude muset smířit pouze s Evropskou ligou. Wolves spadli na sedmé místo a momentálně jsou bez pohárů. Pokud však Chelsea ve finále FA Cupu porazí Arsenal, tak si zahrají Evropskou ligu.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:1. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:16.

Jorginho
88. min Barkley
Kovačić
85. min Loftus-Cheek
3 Alonso
Alonso
19 Mount
Mount
85. min Pedro
18 Giroud
Giroud
78. min Abraham
22 Pulisic
Pulisic
78. min Hudson-Odoi

Doherty
59. min Podence
8 Neves
Neves
59. min Moutinho
Dendoncker
19 Castro
Castro
58. min Vinagre
7 Neto
Neto
46. min Traoré
Jiménez
18 Jota
Jota
84. min Jordao

90+4

Třetí branku mohl v posledních vteřinách zápasu vsítit Tammy Abraham. Brejkovou situaci vyřešil střelou přímo do středu, kde stál připravený Patrício.

90+3

Ross Barkley vyzval k souboji jeden na jednoho Joaa Moutinha. Střet záložník dopadl lépe pro domácího fotbalistu, jenž získal aut.

90+2

Žlutou kartu si ještě vysloužil César Azpilicueta. Kapitán Blues bolestivě přišlápl kotník Jiménezovi, stadiónem zazněl Mexičanův křik.

90+1

Svěřenci kouče Lamparda hrají s obrovským přehledem. Marcos Alonso i navzdory tlaku ze strany Podenceho skvěle přenesl hru na Jamese, jenž šetří další cenné vteřinky.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.

89

Blues zahrávali rohový kop po dobré práci Abrahama. A právě tento útočník vyskočil nejvýše na centr Barkleyho, hlavičku umístil těsně vedle levé tyče.

88

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Ross Barkley.

87

Kapitán César Azpilicueta ukázal bohaté zkušenosti. Z bezprostřední blízkosti šikovně nastřelil do pravé nohy presujícího Jordaa, balón skončil v autu.

86

Chelsea pokračuje v kombinaci převážně na vlastní polovině. Již poněkolikáté hrál rovněž Caballero, Argentinec ukazuje, že hra nohama mu není cizí.

85

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Pedro.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Ruben Loftus-Cheek.

84

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Bruno Jordao.

84

U rohového praporku nedostal Daniel Podence ani centimetr místa k odcentrování do šestnáctky. Proto hrál za sebe na Moutinha, jenž mu okamžitě míč vrátil. Na druhý pokus už centr přišel, ale přímo na kopačky Zoumy.

83

Tammy Abraham si pokopl míč po lajně a nejspíše by utekl Dendonckerovi pokud by jej středopolař nestáhl k zemi. Žlutá karta je v tomto případě neoddiskutovatelná.

82

Dlouhý nákop Caballera prodloužil Abraham šikovně za sebe, kde tušil naběhnutého Mounta. Anglický záložník skutečně stál za útočníkem, avšak o kousek jinde, než kam míč letěl.

81

Mason Mount získal balón proti Moutinhovi a postupoval dopředu v situaci dva na dva. Vše vzal na svá bedra, přízemní ránou o kousek minul prostor u levé tyče.

80

Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Vlci marně bojují alespoň o čestný zásah, defenziva Blues dnes po dlouhé době působí opravdu jistým dojmem.

79

Druhý úspěšný zákrok připisuje na konto Willy Caballero. Nutno podotknout, že ani teď se moc nezapotil, hlavička Bolyho mířila přímo do jeho rukavic.

78

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Tammy Abraham.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Callum Hudson-Odoi.

77

Za dlouhým nákopem Coadyho vystartoval Daniel Podence. César Azpilicueta zatahal soka za dres, čímž úplně zastavil jeho pohyb. Rozhodčí ponechal zákrok bez karetního trestu.

76

Kurta Zoumu obtěžoval Raúl Jiménez. Stoper zachoval chladnou hlavu a otočil hru na vlastního gólmana, který měl dostatek času rozehrát.

75

Exekuci přímého kopu obstaral Marcos Alonso. Balón zvedla dobře vyskočivší zeď vysoko nad bránu, následuje rohový kop.

74

Na pravou stranu přeběhl Pulisic, jenž si na okamžik vyměnil pozici s Mountem. A tato změna přinesla ovoce, po pěkné kličce poslal Američana k zemi jeden z obránců.

73

Těžko říct, zda chtěl Diogo Jota střílet nebo centrovat. Každopádně poslal balón z velkého úhlu na bránu, Caballero zapsal jeden z těch snazších zákroků.

72

Pěknou narážečku vymysleli Digo Jota a Daniel Podence. První jmenovaný posléze hledal Jiméneze, jenže velmi pomalou nahrávku bez potíží zachytil Rüdiger.

71

Druhá půle musí být pro nezáživného fanouška velmi nudná. Fanoušci Chelsea si ovšem určitě užívají tento průběh zápasu více, jak třeba přestřelku s Liverpoolem.

70

Velkou bojovnost ukázal Jorginho. Ital měl k balónu dále než Moutinho, proto šel do skluzu, kterým protivníkovi zabránil v převzetí míče.

69

Středopolař Mateo Kovačić podruhé v krátkém časovém sledu spadl na zem. Tentokráte však bez cizího zavinění, nejspíše jde o křeč.

68

Změna stavu na King Power Stadium! Leicester si zkomplikoval boj o účast v nejprestižnější evropské soutěži, Manchester United poslal v 71. minutě do vedení proměněnou penaltou Bruno Fernandes.

67

Stejně jako v prvním poločase, tak i v tom druhém posílá sudí Atwell oba celky ke střídačkám k občerstvení. Frank Lampard motivuje své svěřenci, ví, že Liga mistrů je blízko.

66

Málo viditelným zůstává Christian Pulisic. Americký křídelník chtěl uvolnit Girouda, balónu vystavil stopku Willy Boly.

65

Mason Mount stál zády vůči Vinagremu. Hostující obránce dokázal zasáhnout balón, ten se od jeho nohy odrazil mimo hrací plochu.

64

Zkušeně vyřešil situaci na obranné polovině Reece James. Směrem dopředu neměl komu, a tak počkal, až k němu přiběhne Jota, nastřelil ho a vybojoval aut.

63

Mateo Kovačić zabral a ještě stihl udělat kličku, než jej skluzující João Moutinho poslal na trávník. Středopolař může děkovat rozhodčímu, že vyvázl bez karty.

62

Stoperská trojice domácích úplně zapomněla na Jiméneze, který tentokráte balón získal, ale špatně ho zpracoval. Situace okamžitě využil Zouma k dobrému obrannému zákroku.

61

Střídající Ruben Vinagre hledal pasem za obranu Raúla Jiméneze. Mexičan úmysl spoluhráče vůbec nepochopil, sbíhal si na přihrávku do nohy.

60

Hodina z utkání je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Chelsea hraje přesně to, co potřebuje a stále drží dvoubrankové vedení.

59

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Rúben Neves, přichází João Moutinho.
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Matt Doherty, přichází Daniel Podence.

58

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Jonny Castro, přichází Ruben Vinagre.

58

První střelu na bránu v podání hostujícího mužstva obstaral Diogo Jota. Přízemní střelu mířil k levé tyči, jenže přesnost určitě mohla být lepší, Caballero lehl na zem včas.

57

Do hry nohama byl zapojen také Rui Patrício. Další z mnoha působících fotbalistů portugalské národnosti ve Wolves před Giroudem sebral balón do rukavic.

56

Opět byla k vidění spolupráce Pulisic – Mount. Druhého jmenovaného zahnal do velkého úhlu Coady, proto následovala zpětná přihrávka na Jamese.

55

Christian Pulisic ještě mohl pokračovat dopředu, místo toho ovšem poslal pas za obranu, na nějž naběhl Mount. Od lajny našel cíleným centrem pouze Bolyho.

54

Pěkný, avšak čistý zákrok předvedl Romain Saïss proti Mountovi. Záložník, jenž měl prsty v obou gólech svého týmu, se proletěl vzduchem.

53

Do kombinační hry Blues zapojili hráči v modrém také gólmana Caballera. Argentinec zachoval chladnou hlavu, pěkným lobem našel úplně volného Jamese.

52

Nově příchozí Adama Traoré potvrdil, že disponuje velkou rychlostí. Po lajně utekl Alonsovi, jenže pak zapomněl odcentrovat, s míčem doběhl za čáru.

51

Příliš velké sousto na sebe vzal Mateo Kovačić. Chorvatský středopolař zůstal v obležení tří protihráčů, nahrávku skrze mez inimi posílal marně.

50

V souběžně hraných zápasech hraje Leicester s Manchesterem United zatím bezbrankový zápas. Vlky zajímá zápas Tottenhamu, který v Crystal Palace rovněž remizuje, ale 1:1. Pokud by utkání takto skončilo, spadl by Wolverhampton na sedmou pozici.

49

Chelsea pochopitelně nikam nespěchá. Vede dvoubrankovým rozdílem, přičemž k jistotě účasti v Lize mistrů by jí stačila i remíza.

48

Reece James umí odcentrovat, avšak nyní mu vysoký balón vůbec nevyšel. Anglický mladík dal totiž do míče malou razanci, a tak trefil jen hlavu Coadyho.

47

Frank Lampard neměl jediný důvod udělat změnu v sestavě, Chelsea hraje dobře. Naopak kouč Espirito jednu změnu udělal, Neta nahradil Traorém.

46

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Pedro Neto, přichází Adama Traoré.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:08.

Chelsea má po prvním poločase skvěle nakročeno k postupu do příštího ročníku Ligy mistrů. Po celou dobu poločasu byl zápas vyrovnaný, pomyslný chléb se lámal až v nastaveném čase. Nejdříve Mason Mount krásně provedeným přímým kopem potrestal faul na Alonsa, o tři minuty později pak Olivier Giroud ukázal obrovskou bojovnost, když nevzdal zdánlivě ztracenou situaci a po kličce gólmanovi dokázal oběhnout obránce a poslat balón do sítě.

45+5

45+4

Chelsea právě vstřelila branku!
Druhý zásah v nastaveném čase úvodního dějství, Lampardova družina dělá další velmi důležitý krok směrem k postupu do Ligy mistrů! Neves při obranném zákroku poslal balón pouze k Mountovi, jenž nezištně vyslal do úniku OLIVIERA GIROUDA. Francouzský útočník udělal Patríciovi kličku, posléze oběhl mizerně bránícího Coadyho a ve skluzu poslal míč do prázdné brány!

45+3

Premiérovou žlutou kartu domácího mužstva inkasuje Olivier Giroud. Ten byl zbytečně aktivní při presinku, Bolyho dohrál dávno po odehrání balónu.

45+1

Je to gól, Chelsea v závěru prvního poločasu bere na svou stranu veledůležitý první branku! Po faulu na Alonsa dostali Blues k dispozici přímý kop z ideální vzdálenosti od branky. Jeho exekuci si vzal na starost Mason Mount, který krásně zakroutil balón přes zeď k tyči. Patrício skákal marně.

45

Pedro Neto podcenil rychlost Marcose Alonsa, který se kolem něj prohnal jako vítr. Portugalec zatáhl za ruční brzdu, těsně za vlastní šestnáctkou soupeře poslal k zemi. Odměnou mu je žlutá karta.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu čtyři minuty.

44

Centr Dioga Joty z levé strany nadělal Caballerovi obrovské problémy! Balón by se s největší pravděpodobností vykroutil z brány ven, přesto argentinský gólman raději zasáhl.

43

Středopolař Jorginho má snad oči i vzadu. Zády k Mountovi totiž poslal anglickému spoluhráči nahrávku přesně k nohám, což viditelně překvapilo i obranu Vlků.

42

Christian Pulisic dnes není moc viditelný, Matt Doherty jej dokáže skvěle dostupovat. Nyní ovšem Američan získal balón a dokázal předat vedle sebe nabíhajícímu Alonsovi, jehož ránu zblokoval Coady.

41

Změna stavu byla blízko! Mason Mount využil více volného prostoru k vyslání přesného centru na hlavu Oliviera Girouda, který umístil střelu kousek nad horní tyč!

40

Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se gólu nebo půjdou oba celky do kabin za bezbrankového skóre?

39

A nakonec přišla chyba, mizernou nahrávku Jamese na střed zachytil Leander Dendoncker. Vzápětí však sám zkazil, když poslal pas do běhu Kovačićovi.

38

Chelsea kombinuje na vlastní polovině, avšak zrovna jistě série nahrávek nepůsobí. Dvojice Jiménez, Jota nutí defenzivní řadu couvat.

37

S útočnou agresivitou to nyní přehnal Diogo Jota, jenž tvrdě atakoval Alonsa. Portugalec si musí dávat pozor, pokud chce zápas dohrát, jednu žlutou už má.

36

Moc brzo vyběhl Giroud za Coadyho. Mount poslal forwardovi přesný pas, jenže minimálně do dvoumetrového ofsajdu. Francouz zřejmě očekával přihrávku dříve.

35

Utkání pokračuje, Blues hrají proti oslabenému soupeři. Raúl Jiménez odkráčel za lajnu po svých a vypadá to, že bude pokračovat.

34

Zatímco Kurt Zouma vypadá v pohodě, tak Jiménez je pořádně otřesený. Zůstává sedět na trávníku, mezitím se za postranní čárou rozcvičuje Adama Traoré.

33

Na polovině hřiště došlo k tvrdému střetu hlavami mezi Jiménezem a Zoumou. Oba fotbalisté zůstávají ležet na trávníku, kam jsou přivoláni kluboví lékaři.

32

Jorginho hledal za obranou Oliviera Girouda, avšak ten úmysl spoluhráče pochopil pozdě, proto mu k dostihnutí míče chybělo několik metrů.

31

Pozdě přispěchal do střetu s Mountem Matt Doherty. Při obranném zákroku jen nakopl protivníka do pravého kotníku. Jasný faul.

30

Půl hodina střetnutí je minulostí, skóre zůstává i nadále bezbrankové. Dokonce jsme ještě neviděli ani jednu střelu na bránu, obě defenzivy působí jistým dojmem.

29

Marcos Alonso přenášel hru na pravou stranu, kde v plném sprintu letěl Reece James. Mladému anglickému bekovi ale nevyšel krok, proto následuje autové vhazování soupeře.

28

Praporek pomezního sudího vyletěl nad hlavu, v postavení mimo hru byl přichycen Olivier Giroud. Ofsajdová past hostů sklapla včas.

27

Skončila mu dovolená, a tak se Timo Werner přijel podívat na zápas sezóny svého budoucího zaměstnavatele. Z pod roušky je těžko čitelné, jaké má z utkání pocity.

26

Hlavní rozhodčí nařizuje oběma celkům pauzu na občerstvení, jež má zamezit možnému zranění hráčů po pauze způsobené pandemií koronaviru.

25

Potlesk od realizačního týmu si vysloužil Mateo Kovačić. Pedro Neto totiž obešel Jamese a po lajně běžel sám, avšak Chorvat zapnul motor a soka dohnal.

24

Chelsea chce zklidnit hru. Aktuálně kombinuje kolem středového kruhu, kde si balón vyměňuje trojice stoperů. Presující Jiménez je bez šance.

23

Standardku rozehrál Mount přihrávkou vedle sebe stojícímu Jorginhovi. Následoval centr do šestnáctky, kde kapitán Coady přehlavičkoval stojícího Girouda.

22

Máme tu první žlutou kartu. Jejím držitelem se stal Diogo Jota, jenž dohrál Azpilicuetův kotník dávno po odehrání. Portugalec se diví, avšak nemá k tomu jediný důvod.

21

Antonio Rüdiger pod tlakem sáhl k té nejlehčí variantě, tedy malé domů. Willy Caballero s tím počítal, z prvního doteku poslal dlouhý nákop na útočnou polovinu.

20

Po delší době o sobě dal vědět Mason Mount. Hlavičkou chtěl obhodit posledního obránce Coadyho, jenže ten mu tělem zabránil v pohybu vpřed.

19

Na přední tyč sbíhal Willy Boly, Výborně reagoval Olivier Giroud, který soka udržel na zádech, navíc dokázal poslat míč pryč z vlastního pokutového území.

18

Wolverhampton je jasně aktivnějším týmem. Znovu u balónu Pedro Neto, jenž vyzval k souboji jeden na jednoho Rüdigera. Vybojoval alespoň roh.

17

Úmysl dobrý, realizace nic moc. Pedro Neto šel pro narážečku s Jiménezem, avšak v jeden moment na chvilku zastavil pohyb, a proto zpětný pas chytil až mimo hrací plochu.

16

Aktivní James zachytil čitelnou přihrávku Joty, jenže následně sám zaváhal, balón si při zpracování nakopl do ruky, což pozornosti sudího neuniklo.

15

Antonio Rüdiger se vysunul na útočnou polovinu, jen aby zabránil Jiménezovi v zisku balónu. Německý stoper skutečně Mexičana přehlavičkoval, jenže míč poslal k nohám protihráče.

14

Povedený centr Mounta trefil hlavou Reece James, balón skončil o velký kus vedle pravé tyče. Angličan možná mohl přenechat míč Rüdigerovi, který stál v lepší pozici.

13

Až po dohodě s pomezním odpískal hlavní rozhodčí faul na Christina Pulisice. Zákrokem zezadu se provinil Conor Coady.

12

Ještě v zárodku zabránil Reece James Vlkům ve snaze o rychlý protiútok. Bek ukázal výborné čtení hry, když zachytil nahrávku Jiméneze středem hřiště.

11

Stoper a kapitán v jedné osobě César Azpilicueta včas zacouval s nabíhajícím Netem. Nákop odvrátil hlavou do autu.

10

Blues jsou směrem dopředu zatím bezradní. Mateo Kovačić sice našel na pravé lajně Mounta, avšak jeho pas proletěl vysoko nad brankou.

9

Přetažený centr od rohového praporku sklepl Rüdiger pro Mounta. Mladý Angličan místo dlouhého odkopu rozehrával nakrátko, Jorginho zareagoval před Coadym za pět minut dvanáct, zbavil se jej pěknou kličkou po pravé straně.

8

Portugalec Jota posadil na zem Zoumu a pokračoval v cestě do pokutového území. Z velkého úhlu chtěl překvapit Caballera střelou k bližší tyči, avšak Alonso v poslední chvíli vytáhl povedený skluz.

7

Matt Doherty dnes kroutí 300. utkání v dresu Wolverhamptonu. A právě on našel na středu volného Dendonckera, jemuž nedovolil zakončit pozičně dobře stojící Zouma.

6

Tentokráte to byl Raúl Jiménez, kdo vyzkoušel přechytračit obranu lobem. Kulatý nesmysl však směřoval úplně mimo běžeckou dráhu adresáta Neta.

5

Vlci zahájili střetnutí aktivněji. Za obranou hledal Conor Coady křídelníka Dioga Jotu, který zpracovával balón až za postranní čárou.

4

Po dlouhém nákopu Ruie Patrícia prodlužoval hlavou za sebe Raúl Jiménez. Pas naslepo se minul účinkem, míč doletěl k osamocenému Rüdigerovi.

3

Frank Lampard sáhl oproti Liverpoolu ke změně na brankářském postu. Kepu, jenž obdržel od úřadujícího mistra pět gólů, nahradil mezi tyčemi zkušený Willy Caballero.

2

Domácí fotbalisté vstoupili do klíčového utkání v tradičních modrých dresech. Hosté z Wolverhamptonu navlékli dresy barvy oranžové.

1

Chelsea FC: Caballero – Azpilicueta (C), Rüdiger, K. Zouma – R. James, Jorginho, Kovačić, M. Alonso – Mount, Giroud, Pulisic.
Náhradníci: Arrizabalaga – Loftus-Cheek, Barkley, Pedro, T. Abraham, Emerson, Christensen, Tomori, Hudson-Odoi.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Boly, Saïss, Coady (C) – Doherty, Neves, Dendoncker, J. Castro – Neto, Jiménez, Diogo Jota.
Náhradníci: Ruddy – Kilman, Jordao, Buur, Moutinho, Vinagre, Gibbs-White, Podence, Traoré.

Rozhodčí: Attwell – Nunn, Long.

Wolverhampton Wanderers

Také Vlkům z Wolverhamptonu poslední utkání může výrazně zamíchat kartami. Sice aktuálně drží šestou pozici zajišťující účast v příštím ročníku Evropské ligy, avšak Tottenham zaostává o jediný bod a určitě bude chtít případného zaváhání soupeře využít. Wolves teoreticky mohou postoupit do Evropské ligy i ze sedmého místa, museli by ovšem spoléhat na vítězství Chelsea ve finále FA Cupu proti Arsenalu.

Vlci jsou známí tím, že dokáží uhrát bodu proti komukoliv z TOP 6. Moc jim však nehraje do karet vzájemný zápas s Blues ze září, kdy na domácím stadiónu prohráli vysoko 2:5. Ofenzivu týmu táhne Raúl Jiménez, Mexičan v letošním ročníku zaznamenal již 17 ligových zásahů.

Chelsea FC

Londýnská Chelsea má situaci ve svých rukou. Pokud chce postoupit do příštího ročníku Ligy mistrů, stačí jí proti houževnatým Vlkům urvat na Stamford Bridge alespoň bod. Jistotu mohli mít Blues už po utkání v Liverpoolu, na půdě úřadujícího mistra ovšem prohráli 3:5.

Svěřenci trenéra Lamparda doma umí. Ve své pevnosti vyhráli pětkrát v řadě, avšak například poslední vítězství nebylo vůbec přesvědčivé, když jasně poslední Norwich porazili 1:0. Nicméně Blues moc dobře vědí, o co jim jde a lze očekávat, že fotbalisté dají do posledního zápasu ligy 110 procent.

Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné nedělní odpoledne! Vítám vás při sledování závěrečného kola anglické Premier League, u zápasu mezi Chelsea a Wolves.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.