Real Madrid nasměroval k výhře Karim Benzema, jenž v závěru úvodní půlhodiny využil obrovského zaváhání hostující defenzivy a otevřel skóre zápasu.

K vytouženému titulu pak Benzema přiblížil svůj tým v 77. minutě, kdy proměnil velmi kontroverzní penaltu, neboť ta byla zprvu opakována poté, co Sergio Ramos jen přistrčil míč Benzemovi, kromě něj ale do pokutového území vběhl předčasně i jeden z hostujících hráčů a Benzema opakovanou penaltu proměnil.

V závěru zápasu hosté nejdříve snížili ze své první šance po hlavičce Iborry, ten se pak mohl stát hrdinou v nastaveném čase, kdy ale jeho střelu vyrazil Courtois, belgický brankář pak vykopl i dorážku Bruna Soriana a z další dorážky Iborra branku v pádu netrefil.

V závěrečných sekundách domácí ještě mohli zvýšit na 3:1, Asensiově brance ale předcházela ruka Karima Benzemy.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:13.

Real Madrid je španělským šampiónem! O 34. titulu v klubové historii a prvním po třech letech rozhodl domácí výhrou nad Villarrealem, navíc vhledem k prohře Barcelony s Osasunou má před posledním kolem zcela nedostižitelný sedmibodový náskok.

Real Madrid CFReal Madrid CF(4-3-3 )

Courtois
Carvajal
84. min Vázquez
Kroos
84. min Valverde
Casemiro
10 Modrić
Modrić
84. min Isco
27 Rodrygo
Rodrygo
63. min Asensio
Benzema
7 Hazard
Hazard
63. min Vinícius Júnior

Anguissa
82. min Trigueros
Morlanes
63. min Iborra
20 Peña
Peña
46. min Soriano
23 Gómez
Gómez
63. min Cazorla
Chukwueze
46. min Ontiveros

90+5

Branka je ale rychle odvolána po zásahu videorozhodčího, na začátku gólové akce si Karim Benzema při zpracování míče pomohl rukou.

90+5

Real Madrid právě vstřelil branku!
Zisk mistrovského titulu už je jen otázkou sekund! Vinícius Júnior se prokličkoval do pokutového území, pak přihrál před branku Asensiovi, jenž snadno nasměroval míč do sítě!

90+3

Hosté byli nesmírně blízko vyrovnání! Po závaru v pokutovém území Courtois nejdříve předvedl dva těžké zákroky na brankové čáře proti Iborrovi a Brunovi Sorianovi, míč se pak odrazil zpět k Iborrovi, jenž v pádu netrefil poloprázdnou branku!

90+2

Ontiveros pálil sice prudce, ovšem přímo do středu branky a Courtois vyrazil míč do bezpečného prostoru.

90+2

Při akci Triguerose Casemiro zahrál rukou a následovat bude zajímavá standardní situace pro Villarreal, to už je palebná pozice.

90+1

Javier Ontiveros byl znovu faulován, zákrok Valveredeho ale už měl ke žluté kartě daleko.

90+1

Od jistoty mistrovského titulu Real Madrid dělí šest nastavených minut.

89

Neúspěšná akce Viníciuse Júniora po levé straně hřiště, Brazilec už se ocitl s míčem za postranní čárou.

88

Po rohovém kopu hostů příliš vysoko zakončoval Sofian Chakla.

86

Isco zezadu nedovoleně atakoval Ontiverose, ten vybojoval už třetí žlutou kartu pro domácí hráče, pokaždé byl faulován právě tento střídající hráč Villarrealu.

84

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Isco.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Federico Valverde.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Daniel Carvajal, přichází Lucas Vázquez.

83

Villarreal právě vstřelil branku!
Hosté ještě dramatizují koncovku zápasu! Na kvalitní centr Maria Gaspara si naskočil Vicente Iborra, jehož hlavička skončila u vzdálenější tyče Courtoisovy branky!

82

Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Manu Trigueros.

81

Toni Kroos vystihl extrémně nepřesnou přihrávku hostů v blízkosti jejich pokutového území, napřáhl k tvrdé ráně, kterou orazítkoval břevno!

80

Vinícius Júnior potáhl míč k pokutovému území, do střelecké pozice jej nepustil bránící Maročan Chakla.

78

Během přestávky na občerstvení hosté stále diskutují s rozhodčím Hernándezem ohledně rozhodnutí o opakování penalty.

77

Tentokrát se penalty ujal rovnou KARIM BENZEMA, prudce střílel k levé tyči, brankář Asenjo na míč nedosáhl a Real vede o dvě branky!

76

Penalta se bude opakovat, kromě Benzemy předčasně vběhl do pokutového území i bránící Mario Gaspar.

76

Velmi kuriózní situace, Sergio Ramos se rozběhl do pokutového území, míč jen posunul, doběhl k němu Karim Benzema a nasměroval míč do sítě, rozhodčí Hernández ale branku neuznává.

75

Penalta už je potvrzena.

75

Rozhodčí Hernández stále probírá s kolegy u videa penaltovou situaci.

74

Míč si podle očekávání vzal pod kontrolu sám faulovaný kapitán Realu Madrid.

73

Sergio Ramos vybojoval míč ve středu hřiště, pak se vydal na útočný výlet, v pokutovém území padl k zemi po kontaktu se Sofianem Chaklou a rozhodčí Hernández ukazuje na penaltový bod.

73

Penalta pro Real Madrid!

72

Na střelecké pokusy vede Real Madrid 9:2, na bránu je to 5:1.

71

Javier Ontiveros zapisuje do statistik vůbec první střelu Villarrealu na bránu, ovšem chyběla ji veškerá razance a Courtois si připsal snadný zákrok.

69

Thibault Courtois po nepříjemném momentu bude v pořádku, ve hře už se může pokračovat rozehrávkou právě belgického brankáře.

67

Hostující obránce za svůj předchozí zákrok na Courtoise viděl žlutou kartu.

67

Xavi Quintilla si z levého křídla naběhl do pokutového území, kde si míč příliš předkopl před sebe, dříve u něj byl Thibault Courtois a Quintilla jej pak nešťastně zasáhl do hlavy.

65

Carvajalův nákop na Asensia byl příliš dlouhý, míče se ujal brankář Asenjo.

63

Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Vicente Iborra.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Santi Cazorla.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Vinícius Júnior.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Marco Asensio.

62

Luka Modrić inkasoval žlutou kartu za skluz pod nohy Javiera Ontiverose.

61

Barceloně se povedlo vyrovnat proti Osasuně, Real to ale příliš trápit nemusí, neboť bez ohledu na výsledek Katalánců mu k titulu stačí jakékoliv vítězství.

60

Mendy zprvu úspěšně pronikl po levé straně hřiště, pak ale nasměroval svůj centr přímo do rukavic brankáře Asenja.

59

Na Kroosův centr nedoskočil nikdo v bílém.

58

Rodrygo sice neprošel kolem Ontiverose, ten však mladému Brazilci nedovoleně postavil do cesty tělo a následovat bude standardní situace Realu.

57

Akce dokumentující útočné snažení Villarrealu v dosavadním průběhu zápasu, Pau Torres ze středu hřiště nakopl míč do území, kde nebyl absolutně nikdo.

56

Courtois se pak dlouhým výhozem snažil založit brejk Karima Benzemy, přihrával mu ale příliš daleko.

56

Pro Quintillův přetažený centr si s jistotou došel Thibault Courtois.

55

Z následné standardní situace sice hosté zahrozit nedokázali, ještě ale budou moci zahrávat rohový kop.

54

Žlutou kartu dostává Daniel Carvajal (Real Madrid CF).

Pravý obránce Realu je potrestán za sražení Javiera Ontiverose.

54

Na Modrićovu kolmici si do pokutového území naběhl Carvajal, ten se zpětnou kličkou zbavil protihráče, pak ale nevyzrál na brankáře Asenja.

52

Real Madrid hraje s míčem na útočné polovině, zatím ale spíše jen okolo obranného bloku soupeře.

50

Mendyho přihrávka poněkud kostrbatě doputovala k Hazardovi, ten ale byl vytlačen z pokutového území.

49

Anguissův pas na Morlanese postrádal přesnost, pro míč si v klidu doběhl Thibault Courtois.

48

Hosté si přihrávají ve středu hřiště, dopředu se zatím neposouvají.

46

Krátce po startu druhého poločasu je Luka Modrić faulován, na dlouhý nákop do pokutového území pak nedosáhl Sergio Ramos.

46

Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Bruno Soriano.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Javier Ontiveros.

46

Zpoždění je nejspíše způsobeno delším prvním poločasem v Barceloně, kde se nastavovalo sedm minut.

Fotbalisté se jen pozvolna vrací zpět na trávník, do úvodního výkopu druhého poločasu ještě zbývá několik desítek sekund.

Hosté by měli dvakrát střídat, do hry se nejspíše zapojí Bruno Soriano a Javier Ontiveros.

První poločas souboje Realu Madrid s Villarrealem nabídl jen minimum fotbalové zábavy, přesto domácí mohou být maximálně spokojeni, neboť všechny mistrovské trumfy drží ve svých rukou.

Díky velké chybě hostující defenzivy se totiž Real ujal vedení brankou Karima Benzemy, což by samo o sobě stačilo k jistotě mistrovského titulu, bonusem navíc je výsledek v Barceloně, kde domácí stále prohrávají s Osasunou Pamplona.

45+3

45+2

Z následné standardní situace pak hosté nedokázali nijak zahrozit, Sofian Chakla se marně dožadoval odpískání rohového kopu.

45+1

Sergio Ramos velmi ostře naskočil do Chukwuezeho, píská se proti domácích na čtyřiceti metrech od jejich branky.

45+1

Rozhodčí Hernández k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tři nastavené.

44

Kroosův centr na přední tyč si pohlídal Gerard Moreno.

44

Rodrygo si naběhl na kvalitní Modrićův pas na pravé křídlo, pak ale nepřesně přihrával před branku a Sofian Chakla uklidil míč na roh.

43

Villarreal postupně posouvá presink k pokutovému území Realu, je to ale spíše takový pasivní presink, kdy hosté stínují při rozehrávce soupeře.

43

Fotbalisté Realu si pozvolna přihrávají na vlastní polovině, dopředu zatím moc nespěchají.

41

Útočné akce Villarrealu jsou místy až zoufalého rázu, tentokrát se vůbec nepovedla souhra Morlanesovi s Quintillou.

39

Chukwuezeho přihrávka na rozběhnutého Gómeze neprošla přes dobře bránícího Daniho Carvajala.

38

Casemiro zahrál vysokou nohou v souboji s Gerardem Morenem, hosté už rychle rozehráli.

38

Kroosův centr od praporku našel před brankou jen hlavu Maria Gaspara.

37

Poněkud dezorientovaný Chakla teď nabídl Realu druhý roh v dosavadním průběhu zápasu.

36

Další nepřesnost hráčů ve žlutém, Quintillův pas byl příliš dlouhý pro Rubéna Peňu.

35

Hosté se po inkasované brance sice snaží držet míč častěji, zatím ale nedokázali v dnešním zápase vymyslet vůbec nic.

33

Neúspěšná souhra hostů na pravém křídle, kapitán Mario Gaspar měl příliš daleko k míči a od své branky může rozehrávat Thibault Courtois.

33

Po dvouminutové pauze se ve hře může pokračovat.

31

Po půlhodině hry následuje přestávka na občerstvení.

29

Real Madrid otevírá skóre s výraznou podporou soupeře! Nekvalitní přihrávku Chakly na Moi Gómeze vystihl Casemiro, Luka Modrić pak posunul míč volnému KARIMU BENZEMOVI, jenž prostřelil brankáře Asenja!

28

Druhého faulu domácích se dopustil Rafael Varane, ten ve středu hřiště srazil Gerarda Morena.

28

Na nedovolené zákroky je v závěru úvodní půlhodiny stav 1:3.

27

Moi Gómez po ztrátě míče na útočné polovině podkopl Daniho Carvajala.

26

Utkání zatím chybí pořádné tempo, hosté po většinu zápasu brání v kompaktním bloku, Real zatím hledá cestu jak jej prorazit.

24

Hosté teď mohli zaútočit do otevřenější obrany, Peňa ale přihrál obsazenému Chukwuezemu, ten byl až ztrojen a míč neměl šanci udržet.

23

Nákop Torrese za domácí obranu se nepovedlo zpracovat Chukwuezemu.

22

Benzemovi byla tentokrát pískána nebezpečná hra vysokou nohou ve středu hřiště, hosté už rychle rozehráli nepřímý volný kop.

21

Carvajalův centr si Chakla pohlídal před Benzemou, ten navíc byl přistižen v ofsajdu. Tentokrát už správně.

20

Real znovu házenkářský obléhal pokutové území soupeře, domácí snahu ale zhatilo Mendyho velmi nepovedené zpracování Kroosova pasu.

18

Eden Hazard šikovně obešel Sofiana Chaklu, ten si musel pomoci jasným sražením soupeře, za což si prohlíží žlutou kartu.

18

Překvapivý výsledek je ohlášen z Camp Nou, kde Barcelona prohrává s Osasunou 0:1, v takovém případě by se Real stal šampiónem bez ohledu na svůj výsledek. Do konce obou zápasů ale ještě zbývá mnoho času.

17

Kroosův roh Rafael Varane prodloužil vysoko nad hostující branku.

16

Luka Modrić vypálil z pořádné dálky, jeho ránu kontroloval Sergio Asenjo a vyrazil míč na rohový kop.

16

Po čase zase zaútočili hosté, Morenův centr ale postrádal přesnost. Hostující útočník je přeci jen hráčem spíše do pokutového území než k centrům.

15

Po Casemirově nákopu do pokutového území Karim Benzema střílel z voleje mimo branku, byl to velmi těžký kop pro madridského útočníka.

13

Rodrygo v pokutovém území zakombinoval s Benzemou, Francouzova zpětná přihrávka šla podle rozhodčích do ofsajdu, ten však byl odmáván nepřesně.

12

Neúspěšný průnik Ferlanda Mendyho po levé straně hřiště, míč mu odebral Moi Gómez, brzy se ale k balónu zase vrátili domácí.

11

Ke Kroosově centru se nikdo v bílém neprobil.

11

Domácí budou zahrávat standardní situaci na útočné polovině, k centru se chystá Toni Kroos.

9

Rodrygo posunul míč na pravé křídlo zcela volnému Carvajalovi, tomu pak ale nevyšla přihrávka do pokutového území.

9

Hazardovi se sice nepovedlo proniknout mezi dvojicí protihráčů, míč se ale odrazil zpět na kopačky domácích.

7

Modrićův prudký pas do pokutového území sice našel Benzemu, tomu se ale v tísni nepovedlo dobře zakončit.

7

Neúspěšná souhra Carvajala s Modrićem na pravém křídle, druhý jmenovaný se pokusil posunout míč za sebe patičkou, ta ale neprošla přes bránící soky.

6

Po ošetření Chukwuezeho už se může ve hře pokračovat, během několika momentů se zpět vrátil i Chukwueze.

5

Hru přerušili až domácí fotbalisté, aby mohl být nigerijský záložník Villarrealu ošetřen.

4

Zdravotní potíže trápí Chukwuezeho, ten na levém křídle dostal úder loktem do žeber od Casemira, rozhodčí Hernández Hernández ale nechal pokračovat ve hře.

4

Dani Carvajal si naběhl na dlouhý pas na pravé křídlo a dostal se za obranu Villarrealu, brankáře Asenja se pokusil obelstít lobem, Sergio Asenjo si jej pohlídal.

3

Real už má míč ve svém držení, domácí si přihrávají ve středu hřiště.

2

Villarreal začíná aktivně, centr Rubéna Peni doletěl jen na hlavu Rafaela Varana.

2

Ve španělské metropoli je i v těchto večerních hodinách stále třicet stupňů, fotbalistům bude na trávníku pořádné horko.

1

Připomínám hlavní motiv dnešního zápasu, jakékoliv vítězství přinese Realu Madrid jistotu mistrovského titulu.

1

Úvodního výkopu se ujal hostující hrot Gerard Moreno a je rozehráno!

1

Jedná se o souboj Bílého baletu se Žlutou ponorkou, a tak není divu, že aktéři zápasu oblékli právě bílou, resp. žlutou barvu.

Fotbalisté už přicházejí na trávník, nejdříve Real Madrid, po nich hosté z Villarrealu.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Ramos (C), Varane, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić – Rodrygo, Benzema, E. Hazard.
Náhradníci: Aréola – Isco, Asensio, Bale, B. Díaz, M. Díaz, Nacho Fernández, Jović, L. Vázquez, Vinícius Júnior, Militao, Valverde.

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar (C), Chakla, Francisco Torres, Quintilla – Anguissa, Morlanes – Peña, Moisés Gómez, Chukwueze – G. Moreno.
Náhradníci: Andrés Fernández – Albiol, Baena, Cazorla, Ratiu, Iborra, Lozano, A. Moreno, Niño, Ontiveros, B. Soriano, Trigueros.

Rozhodčí: Hernández – Naranjo, Alcoba.

Ještě před třemi koly Villarreal toužil po postupu do Ligy mistrů, ovšem během těch tří kol se ze tříbodové ztráty na čtvrtou Sevillu stalo devítibodové manko, čímž dva zápasy před koncem tým z východního pobřeží Španělska přišel už i o matematickou naději.

Villarreal se tak bude snažit o pohlídání přímého postupu do Evropské ligy, z pátého místa má náskok tří bodů na šesté Getafe i sedmý San Sebastian. Právě sedmé místo by znamenalo nutnost jít do kvalifikace.

Žluté ponorce se po restartu fantasticky daří na trávnících soupeřů, kde Villarreal vyhrál všechny čtyři zápasy (1:0 ve Vigu i Granadě, 2:0 na Betisu a 3:1 v Getafe).

Navázat na tuto sérii i v dnešním zápase by se mohlo zdát jako zázrak, nutno ale dodat, že Villarreal dokáže madridskému gigantu ve vzájemných zápasech pořádně zatápět. Z posledních pěti vzájemných zápasů prohrál jediný, loni na Santiago Bernabeu 2:3, na témže stadiónu ale dokázal v lednu 2018 dokonce zvítězit a další tři z toho kvinteta zápasů skončily vždy shodně 2:2.

Real Madrid v dosavadních 36 kolech nasbíral 83 bodů a dvě kola před koncem disponuje čtyřbodovým náskokem na druhou Barcelonu. Bílému baletu tak k jistotě titulu stačí zvítězit buď dnes nad Villarrealem nebo v nedělním posledním kole v Leganés.

Po koronavirové přestávce Real Madrid ještě neztratil ani bod, díky čemuž se přehoupl přes Barcelonu, která ve stejném období ztratila body už třikrát za remízy.

Týmu Zinedina Zidana perfektně funguje defenziva, když v devíti zápasech po dlouhé přestávce inkasoval jen tři branky. Tu třetí v minulém kole v Granadě, kde ale Real brzy vedl 2:0, a byť s drobnými komplikacemi v závěru zápasu při několika šancích soupeře, tak důležité vítězství dokázal uhlídat. Brankami jej zařídil Ferlán Mendy a Karim Benzema.

Hezký večer při sledování přenosu zápasu, v němž fotbalisté Realu Madrid mohou získat svůj první mistrovský titul po třech letech, stačí jim k tomu jakkoliv zvítězit nad Villarrealem.

Stejně jako všechna další domácí utkání Realu po koronavirové přestávce se uskuteční v jeho tréninkovém centru na stadiónu Alfreda di Stéfana, neboť legendární Santiago Bernabeu prochází rekonstrukcí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.