Je konec! Dnešní utkání nakonec končí očekávaným vítězstvím Hoffenheimu, který svého soupeře dokázal porazit výsledkem 4:0. Druhý poločas tak trochu navázal na ten první, i tentokráte jsme sledovali dominantní představení Hoffenheimu. Ten měl míč častěji na kopačkách, navíc si po změně stran připravil čtvrtou branku. Union Berlín si za celé utkání nevypracoval ani jednu výraznější šanci, což pochopitelně na zisk bodů nemohlo stačit.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:15.

Hübner
78. min Akpoguma
Grillitsch
73. min Zuber
Kadeřábek
8 Geiger
Geiger
58. min Samassékou
Kramarić
73. min Bruun Larsen
29 Skov
Skov
10 Dabbur
Dabbur
58. min Baumgartner

Subotić
62. min Parensen
28 Trimmel
Trimmel
30 Andrich
Andrich
71. min Kroos
21 Prömel
Prömel
14 Reichel
Reichel
18 Malli
Malli
62. min Ingvartsen
11 Ujah
Ujah
62. min Abdullahi
Andersson
85. min Mees

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Hoffenheim se ještě pokouší přidat pátou branku, dost možná na ní bude mít nastavený čas.

87

K vidění byla další standardní situace, tentokráte jí měli na svědomí hosté. Centr se nebezpečně stáčel do malého vápna, kde se přeci jenom povedlo zakročit Poschovi.

86

Ingvartsen se pohodlně dostal na útočnou polovinu, kde si ovšem nevěřil na výpad podél postranní lajny. Místo toho raději spolupracoval s kolegou Trimmelem.

85

Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Sebastian Andersson, přichází Joshua Mees.

83

Avizovaná standardka nebyla vůbec špatná, jenomže naskakující Bičakčić se nedokázal prosadit přes urostlého Schlotterbecka. Pro Nicolase se nejednalo o žádnou práci.

82

Hezkým způsobem to udělal Skov, který se pokoušel natlačit do šestnáctky přes levou stranu. Tam ho ovšem fauloval Trimmel, tentokráte to bude bez karty.

81

Žlutou kartu dostává Sebastian Andersson (1. FC Union Berlín).

81

Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Zcela určitě máme o vítězi duelu rozhodnuto, Union se přesto pokouší s výsledkem něco udělat.

80

V tomto případě z toho byla vzdušná nabídka, která sice doplachtila přesně na hlavu Friedricha, avšak ten na "dlouhou hlavu" mířil daleko vedle branky soupeře.

79

Zdálo se, že si napadající Zuber pomohl čistým způsobem, hlavní sudí byl nakonec opačného názoru. To znamená, že Berlín se chopí další standardní situace.

78

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Benjamin Hübner, přichází Kevin Akpoguma.

77

Hostujícímu celku to dnes směrem dopředu nejde, ani další centr nepřinesl nic nebezpečného. Posléze to kvalitně provedl Kadeřábek, který obelstil protihráče.

76

Union Berlín zahrával rohový kop z levé strany. Centr se snášel směrem k hranici malého vápna, kde padající míč dokázal odehrát do bezpečnějšího prostoru soupeř.

75

Do kombinace se zapojil také střelec čtvrté branky Christoph Baumgartner. Ten ovšem neustál souboj s jedním z protihráčů, hlavní sudí byl donucen přerušit hru.

74

Po kratší době se do útoku vydal domácí celek. Hübner se i tentokráte vytáhl vysoko na útočnou polovinu, kde se mu u postranní lajny povedlo najít kolegu Skova.

73

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Jacob Bruun Larsen.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Florian Grillitsch, přichází Steven Zuber.

72

Hrací předmět se po odrazu hostujícího hráče dostal do zámezí, což znamenalo autové vhazování. Kadeřábek si nakonec vybral vedle stojícího Baumgartnera.

71

Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Robert Andrich, přichází Felix Kroos.

70

Union Berlín to bude mít zase o něco složitější, zhruba dvacet minut před koncem tohoto zápasu prohrává už o čtyři branky, což znamená velice složitý úkol.

68

Hoffenheim právě vstřelil branku!
Poklidná pasáž nakonec přináší čtvrtou branku domácího celku! Fantastickým způsobem to provedl zadák Hübner, který naprosto přesnou nahrávkou za obranu dokázal najít střídajícího CHRISTOPHA BAUMGARTNERA. Ten se najednou dostal před brankáře Nicolase, kterého překonal ukázkovým zakončením podél nohy.

66

Ingvartsen byl v souboji o míč příliš pozdě, nicméně tento faul nakonec žlutou kartu překvapivě nepřinesl. Bude z toho pouze standardka pro hráče Hoffenheimu.

65

Avizovaná standardka nakonec přinesla přímý střelecký pokus, jenomže Andersson svůj pokus poslal vysoko nad branku. Baumann ani tentokráte nezasahoval.

64

Nedovoleným zákrokem se prezentoval domácí obránce Posch, který lehce přidržel za dres Anderssona. Union Berlín tak bude zahrávat standardní situaci.

63

Je za námi hodina hry, druhý poločas nám zatím nepřinesl nic zajímavého. Hoffenheim má i nadále mnohem více ze hry, naopak hosté jsou naprosto bez šance.

62

Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Neven Subotić, přichází Michael Parensen.
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Yunus Malli, přichází Marcus Ingvartsen.
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Anthony Ujah, přichází Suleiman Abdullahi.

61

Sám na branku se mohl řítit Baumgartner, avšak nahrávka směřovala až na kopačku brankáře Nicolase. Hostující strážce tyčí se zřejmě postará o prudký pas.

60

Hoffenheim vykřesal zisk dalšího rohového kopu. Tentokráte se k rozehrávce postavil Grillitsch, který se pokoušel najít Posche, před kterým zakročil soupeř.

59

Bičakčić se snažil akci zrychlit prudkou přízemní nahrávkou na Skova, kterému ovšem nevyšla předávka na Beboua. S tímto úmyslem počítal Schlotterbeck.

58

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Christoph Baumgartner.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Diadie Samassékou.

57

To znamenalo zisk dalšího rohového kopu, který si ve vzduchu dokázal najít právě Kadeřábek. Jeho slabé vrácení před branku ovšem našlo hlavu Anderssona.

56

Hodně prostoru měl na centrovanou nabídku Kadeřábek, který se na hranici malého vápna pokoušel najít Kramariće, před kterým ale odehrál balón Schlotterbeck.

55

Z dobré pozice za pokutovým územím zakončoval domácí Geiger. Jeho rána pravou placírkou směřovala kousek vedle, brankář Nicolas tak nezasahoval.

54

TSG se dožadovalo pokutového kopu, Bebou totiž dost možná trefil ruku protihráče. Sudí ovšem nechce o penaltě ani slyšet, bude se pokračovat autem zleva.

53

Jeho vysoký pas měl směřovat na nevýrazného Anderssona, který se ovšem v hlavičkovém souboji nechal předskočit Poschem, jenž dokázal nahrát Geigerovi.

52

Posléze to velice kvalitním způsobem provedl Andrich, který zachytil do ofsajdové pasti Kadeřábka. Toho si všiml také pomezní sudí, Nicolas bude odkopávat.

51

Hoffenheim si nakonec vybojoval další rohový kop, tentokráte z pravé strany. Geigerova rozehrávka měla směřovat na Bičakčiće, před kterým zakročil Andrich.

50

Do protiútoku se vydal velice aktivně hrající Geiger, který příliš pomalou nahrávkou zabrzdil postupnou akci. Jeho spoluhráč Skov se tak musel pro míč vracet.

49

Poté to centrem pravou nohou zkoušel Geiger, jenomže trefil pouze prvního protihráče před sebou. Následně pouze doprostřed branky pálil kolega Grillitsch.

48

Poprvé ve druhém dějství si s míčem zahrál hostující brankář Nicolas, kterému se povedlo roztáhnout hru na volného Trimmela, jenž mu balón ihned vrátil.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.

46

Máme za sebou první poločas, který nám nepřinesla zrovna atraktivní podívanou. Hoffenheim se v úvodu dostal do několika slibných šancí, avšak poprvé se střelecky radoval až v jedenácté minutě. Od té doby přišla na řadu trochu nudnější pasáž, která se výhradně odehrávala ve středu hrací plochy. Hoffenheim si přesto připsal další dvě branky, ty padly až v samotném závěru prvního poločasu.

45+3

45+3

Tak nakonec z toho přeci jenom je třetí přesný zásah domácích! Rychlá souhra u pokutového území nakonec přinesla nahrávku mezi obránce, kam si dokázal seběhnout MUNAS DABBUR. Ten to měl na pravou nohu, což mu stačilo k naprosto přesné ráně mezi nohy brankáře Nicolase.

45+1

Vypadá to, že nám první poločas žádnou branku nepřinese. Před malým momentem si na dlouhý pas zkoušel seběhnout Bebou, který nevybojoval ani aut.

45

První poločas bude nastaven o dvě minuty.

44

Do útočného snažení svého celku se zapojil také Kadeřábek, kterému se povedlo doběhnout zdánlivě dlouhý pas. Sám poté vybojoval další rohový kop pro TSG.

43

Padající míč se nakonec snesl k hostujícímu Schlottebeckovi, který konstruktivní rozehrávkou dokázal oslovit Trimmela.

41

Žlutou kartu dostává Munas Dabbur (TSG 1899 Hoffenheim).

40

Union Berlín to bude mít v současné době nesmírně složité, prohrává totiž už o dvě branky. Přesto do konce zápasu zbývá více než celý poločas, což je dost času.

39

Domácí se nakonec dostávají do dvoubrankového vedení! Hlavní sudí totiž nařídil standardní situaci z pravé strany, ke které se opět postavil Geiger. Jeho střílená nabídka trefila pouze připravenou zeď, míč se ovšem odrazil k naprosto volnému ANDREJI KRAMARIĆOVI, jehož rána placírkou směřovala přesně do odkrytého prostoru branky.

39

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

38

Přehuštěný prostor ve středu hrací plochy znamenal pro domácí ztrátu míče. Berlín se tak pustil do rychlého protiútoku, Ujah ovšem střelou trefil pouze soupeře.

37

Ani další dalekonosná kolmice nenašla svého adresáta, naopak se míč snesl až na kopačku brankář Baumanna. Ten pro změnu přenechal balón Hübnerovi.

36

Opět se nehrálo několik desítek vteřin, nyní se ovšem pokračuje ve hře. Union Berlín rozehrával volný kop z vlastní poloviny, o což se zapříčinil Friedrich.

35

Chytrou kolmicí na pravé křídlo to zkoušel domácí Skov, kterému se ovšem nepovedlo najít naběhnuvšího Kadeřábka. Balón se tak snesl pouze do zámezí.

34

Po delší době se na útočnou polovinu podíval také hostující celek, avšak ani v tomto případě z toho nebylo nic nebezpečného. Malli se nedostal přes Geigera.

33

Geiger se chopil také rozehrávky dalšího volného kopu. Ten pro změnu stáčel do malého vápna, odkud hlavičkoval zhruba dva metry nad branku zadák Hübner.

32

K míči se dostal také domácí brankář Baumann, kterému vyšla riskantní nahrávka na levou stranu, kde byl po nedovoleném zákroku faulován kolega Grillitsch.

31

Hoffenheim se nikam bezhlavě netlačí, což bylo k vidění při předchozím útočném výpadu. Hübner nakonec přenášel hru na Dabbura, který ve vzduchu neuspěl.

30

Žlutou kartu dostává Robert Andrich (1. FC Union Berlín).

29

Už to vypadalo, že Prömel nedosáhne na padající míč, avšak přesto se mu ho s vypětím všech sil povedlo přihrát na kolegu Andricha, který byl opět faulován.

28

Po dalším útočném faulu domácích rozehrával volný kop velezkušený Subotić. Ten přiťukl na vedle stojícího Schlotterbecka, který přešel na opačnou stranu.

27

Vysoko na útočnou polovinu se vytáhl také Subotić, který si ve středu hrací plochy všiml volného Malliho, kterému se nepovedlo vysunout do šance Anderssona.

26

Předchozí nedovolený zákrok nakonec nepřinesl druhou žlutou kartu utkání, přesto se chvíli nehrálo. Následně Union Berlín rozehrál dalším vysokým odkopem.

25

Další prudký nákop pro změnu našel pouze hostujícího Friedricha, který se dostal nejvýše do vzduchu. Záhy ho však nevybíravým způsobem poslal k zemi Dabbur.

21

Žlutou kartu dostává Marvin Friedrich (1. FC Union Berlín).

21

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám zatím přinesla jedinou branku. Do vedení se dostalo favorizované TSG, jenž je i nadále výrazně aktivnější.

20

Rozehrávající Posch zkoušel nakopnout balón směrem do běhu na Kadeřábka, který se ovšem neprotlačil kolem Reichela. Rohový kop z toho ale nebude.

19

Ani další rohový kop nepřinesl nic nebezpečného, hosté se tak dokázali ubránit. Daleko od branky odvracel míč Subotić, který tak osvobodil své mužstvo.

18

Opět bylo pískáno proti brance Unionu. Tentokráte z toho byla celkem nadějná standardní situace. Na branku to zkoušel Geiger, který ovšem na Nicolase nevyzrál.

17

Trimmel je už zpět na nohou, následovat bude odkop od domácí branky. Baumann svolal své spoluhráče na druhou stranu, dá se očekávat vysoký nákop.

16

Po jednom ze soubojů skončil na zemi již zmiňovaný Trimmel, který dle sudího sám fauloval. I tak se na zemi ocitl právě hostující hráč, který by měl pokračovat.

15

U levého rohového praporku se nacházel Trimmel, který vyprodukoval celkem nadějný centr. Ten propadl k hranici malého vápna, kde situaci zachránil Skov.

14

Po rozehrávce se k míči dostal také brankář Nicolas, který prudkým pasem zkoušel rozjet rychlou akci svého celku. Nakonec z toho byl zisk rohového kopu.

13

Na první branku tohoto zápasu jsme tak nemuseli dlouho čekat, dle předpokladů se do vedení dostal domácí celek. Berlín však má na vyrovnání dost času.

11

Tak přeci jenom se domácí celek dostává do kýženého vedení! Nahrávka na levou stranu našla naběhnuvšího Skova, který poté vyprodukoval nahrávku před prázdnou branku na IHLASE BEBOUA. Tomu zpracování neposedného míče zrovna moc nevyšlo, avšak přesto se mu povedlo překonat brankáře Nicolase.

11

Hoffenheim si před malým momentem vybojoval rohový kop z pravé strany. Rozehrávky se nakonec ujal Geiger, který se pokoušel najít Bičakčiće, což se nepovedlo.

10

Domácí tak posléze raději uklidnili hru na vlastní polovině, přičemž se do menších problémů dostal český obránce Kadeřábek, který nakonec o balón nepřišel.

9

Obrana Unionu opět naprosto propadla, což přineslo další obrovskou šanci domácích. Sám na branku se řítil Bebou, který místo zakončení hledal Skova, ke kterému se vrátil Schlotterbeck.

8

Na pořadu dne mohl být první rohový kop, avšak jako poslední se nakonec dotkl míče hostující Ujah. Brankář Baumann se vůbec poprvé dostane k balónu.

7

Za pokutovým územím si hledal prostor k zakončení Geiger, který se nakonec dostal k hranici šestnáctky, kde ho ovšem čistým způsobem zastavil Andrich.

6

Do rozehrávky se zapojil také obránce Bičakčić, kterému se povedlo roztáhnou hru na levou stranu, kde se Hübnerovi povedlo vybojovat autové vhazování.

5

Následně se zničehonic dostal do pokutového území hostující Andersson, který místo zakončení zkoušel ještě nahrát pod sebe, což bylo hodně špatné řešení.

4

Hoffenheim kombinoval na vlastní polovině, načež se po levém křídle chtěl vydat vpřed Reichel, kterého ovšem zastavil Trimmel. Dle sudího to bylo bez faulu.

3

Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali vyloženou šanci, ve které se zjevil domácí Kramarić. Jeho přízemní rána ovšem skončila na pozorném brankáři.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal na starost domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.

1

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – S. Posch, Bičakčić, Hübner (C) – Grillitsch – Kadeřábek, Geiger, Kramarić, Skov – Dabbur, Bebou.
Náhradníci: Pentke – Akpoguma, Baumgartner, Adamjan, Bruun Larsen, Ribeiro, Rudy, Samassékou, Zuber.

1. FC Union Berlín: Nicolas – Friedrich, Schlotterbeck, Subotić – Trimmel (C), Andrich, Prömel, Reichel – Malli – Ujah, Andersson.
Náhradníci: Gikiewicz – Abdullahi, Bülter, Flecker, Gentner, Ingvartsen, Kroos, Mees, Parensen.

Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Stein.

Na opačné straně stojí Union Berlín, který se pro změnu nachází na dvanácté pozici tabulky. Union Berlín má na svém kontě osmatřicet bodů, náskok před sestupovým pásmem je v tuto chvíli desetibodový. Hostující tým tohoto zápasu se navíc dostal do vynikající formy, povedlo se mu totiž naplno bodovat v posledních dvou duelech. Union Berlín nejprve dokázal zdolat třináctý Kolín nad Rýnem výsledkem 2:1, v minulém kole pro změnu obral o všechny tři body poslední Paderborn. Union Berlín se přesto řadí mezi nejhorší trojici venkovních mužstev, hůře na tom jsou už jen Paderborn a Düsseldorf.

TSG 1899 Hoffenheim

Fotbalisté Hoffenheimu sice neměli povedený vstup do letošního ročníku, avšak v posledních zápasech se dokázali herně zlepšit, což znamenalo proniknutí na sedmou pozici, což by v konečném důsledku znamenalo kvalifikaci Evropské ligy. Hoffenheim se však musí dívat i za sebe, osmý Freiburg má pouze jednobodové manko, naopak devátý Frankfurt pětibodové. TSG v minulém kole dokázalo ukončit dvouzápasovou sérii bez vítězství, povedlo se mu totiž uspět na hřišti Augsburgu, kde vyhrálo výsledkem 3:1. Hoffenheimu to na domácím stadionu zrovna moc nejde, patří mu totiž až třináctá pozice tabulky domácích mužstev.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům německého fotbalu! Německá Bundesliga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi TSG 1899 Hoffenheim a 1. FC Union Berlín.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.