Osmigólovou přestřelkou se Liverpool rozloučil s domácím stadiónem v mistrovské sezóně, v níž stejně jako loni i předloni nenašel na Anfield Road v lize přemožitele.
Dnes dokázal jistý mistr Anglie především trestat přehmaty Chelsea, která mu nalila na dva góly, a i s pomocí nesprávně nařízeného přímého kopu vedl 3:0. Chelsea se podařilo zápas zdramatizovat, když stejně jako domácí dokázala dokonale využít své šance. Na dvou gólech měl hlavní podíl střídající Pulišić. Poslední slovo si však vzali po rychlém brejku svěřenci Jürgena Kloppa a střídající Oxlade-Chamberlain zpečetil skóre na divokých 5:3.
Liverpoolští fotbalisté po 30 letech přebírají na trávníku mistrovský pohár, naopak Chelsea po dnešní porážce stále nemá jistou účast v Lize mistrů, potřebné body bude muset získat v posledním kole.

Dnešním zápasem vás provázel Karel Jedlička. Děkuji za pozornost, dobrou noc.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 2:5. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 8:11.

Keïta
66. min Jones
Fabinho
Wijnaldum
66. min Milner
11 Salah
Salah
79. min Oxlade-Chamberlain
Firmino
87. min Minamino
10 Mané
Mané
87. min Origi

Alonso
88. min Emerson
10 Willian
Willian
59. min Pulisic
19 Mount
Mount
59. min Hudson-Odoi
18 Giroud
Giroud
59. min Abraham

Rozhodčí: Marriner – Ledger, West

Liverpool FC
  • 13Adrián
  • 6Lovren
  • 15Oxlade-Chamberlain
  • 20Lallana
  • 18Minamino
90+4

Přihrávka Antonia Rüdigera na Hudsona-Odoie směřovala do postavení mimo hru. Naděje londýnského klubu na bodový zisk se dnes rozplývá.

90+3

Pulišić si spletl fotbal s házenou a je pískáno proti hostům.

90+2

Tenisové skóre mohl zařídit Virgil van Dijk, jenže po Robertsonově přetaženém centru z přímého kopu zblízka zvedl míč na horní síť odkryté brány.

90+1

Krátký roh dostává k dispozici také novopečený anglický mistr. Ani ne metr od kratší strany šestnáctky stáhl James Origiho.

90

Sudí Marriner nastavuje pět minut.

90

Přímý kop Chelsea z výhodného místa po faulu na Abrahama neprošel houštinou těl.

88

Střídá i Chelsea: hřiště opouští Marcos Alonso, místo něj přichází Emerson Palmieri.

87

Ještě dvě změny v sestavě Liverpoolu: ze hřiště odchází Roberto Firmino a s ním Sadio Mané, opačným směrem míří Takumi Minamino a Divock Origi.

86

Po sérii střetů kolem půlící čáry vhazuje Liverpool.

84

Liverpool právě vstřelil branku!
Hostům nevyšel přímý kop a naopak rychlý brejk zakončuje ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN. Po skvělé přihrávce Robertsona na penaltovou značku zvedl míč z první pod břevno a Arrizabalaga stačil jen konečky prstů tečovat do sítě.

83

Žlutou kartu dostává Joe Gomez (Liverpool FC).

81

Abraham si nerozuměl se spoluhráči a z jeho kolmice je odkop od brány Liverpoolu.

80

Odražený míč posílá Jorginho tak nepřesně, že jeho střela ani nekončí za brankovou, nýbrž za postranní čarou u rohového praporku a Liverpool vhazuje.

79

Střídání v týmu Liverpoolu: ze hřiště odchází Mohamed Salah, jeho nástupcem je Alex Oxlade-Chamberlain.

77

Roh se po zásahu Zoumy opakoval a tentokrát Trent Alexander-Arnold centruje jen do modrých řad. Chelsea okamžitě vyráží na další zteč.

76

Protiútok Liverpoolu zastavuje za cenu rohového kopu Antonio Rüdiger.

75

Modří útočí ze všech sil, centr od postranní čáry se však stal kořistí Alexandera-Arnolda.

73

Chelsea právě vstřelila branku!
Na Anfield Road to ještě bude zajímavé, z rozhodnutého zápasu je náhle drama! Callum Hudson-Odoi využil kolmici po čáře a skvěle odcentroval na CHRISTIANA PULIŠIĆE, který si míč zpracoval na prsou a neukvapil se, až z dobře připravené střely z otočky propáil Alissona.

72

Ve sprintu si Sadio Mané míč příliš předkopl a dříve se k němu dostal hostující Rüdiger.

70

Mané se nečistým skluzem snažil dostat k míči přes Azpilicuetu. Píská se proti domácím.

69

I v pozdním večeru přichází přestávka na občerstvení.

68

Neudržitelný Pulišić si stopl míč v pokutovém území mezi dvěma protihráči a pohotově vystřelil těsně nad bližší šibenici.

66

Dvakrát střídá také FC Liverpool: ze hřiště odcházejí Georginio Wijnaldum a Naby Keita, nahrazují je James Milner a Curtis Jones.

66

Malinko riskantnější malou domů zvládli Trent Alexander-Arnold s brankářem Alissonem a forčekující hráče Chelsea k míči nepustili.

64

Po rychlé akci si na hraně ofsajdu přebral míč znovu Pulišić a přes obránce vystřelil. Křížná rána šla metr vedle pravé tyče.

61

Famózně se na hřišti uvedl americký reprezentant chorvatského původu Pulišić. S míčem na noze protančil přes čtyři liverpoolské hráče a předložil skvělou přihrávku před bránu, kde TAMMY ABRAHAM už jen nastavil nohu.

59

Chelsea provádí trojnásobné střídání: ze hřiště odcházejí Willian Borges, Olivier Giroud a Mason Mount, nastupují Tammy Abraham, Christian Pulišić a Callum Hudson-Odoi.

58

Rohový kop hosté odhlavičkovali, načež Fabinho zblízka trefuje míčem do břicha sudího Marrinera, který v souladu s novými pravidly přerušuje hru a dává pokyn k „buly“.

57

Jistý mistr je dál při chuti, Salahovu střelu levačkou zblokoval Zouma na další rohový kop.

55

Na centr Alexandera-Arnolda si mezi dva stopery naběhl ROBERTO FIRMINO a prudkou nechytatelnou hlavičkou zblízka konečně protrhl letošní prokletí. Střílí devátý ligový gól v sezóně, ale vůbec první na domácím stadiónu!

53

Po rohovém kopu Andrewa Robertsona zakončuje z voleje opět Mohamed Salah, ale jestliže před chvilkou dalece minul bránu, nyní pro změnu trefuje přesně její střed a v něm Arrizabalagovu náruč.

52

Přízemní střílený centr raději couvající Antonio Rüdiger z malého vápna odkopává přes břevno vlastní brány na roh.

50

Jen o necelou půlminutu později se Mohamed Salah protáhl středem do nájezdu a ve vyložené šanci levou šajtlí rozhodně nepotvrdil pověst kanonýra.

50

Georginio Wijnaldum přešel přes obránce a uvolnil Salaha, jenž o míč vzápětí přichází.

48

Druhý poločas začal stejně jako ten první velmi opatrnou hrou uprostřed hřiště ze zabetonovaných obran.

46

Ani jeden z trenérů zatím nesáhl ke změně, pokračuje se v zahajovacích jedenáctkách.

46

Fotbalisté Liverpoolu jsou po 45 minutách na dobré cestě k dovršení třetí sezóny v řadě bez porážky na domácím hřišti. První poločas sice nenabídl strhující podívanou, ale zato každá jen trochu slušná střela skončila v síti. Domácí nemilosrdně potrestali dvě chyby hostů a také jednu hlavního rozhodčího při mylně odpískaném faulu a tak platí skóre 3:1 pro Liverpool, když soupeř z Londýna korigoval až gólem do šatny v posledních vteřinách nastavení.

Statistiky první půle:
Držení míče 50% – 50%, střely na bránu 4:3, střely mimo 0:2, rohy 2:0, fauly 3:4, ofsajdy 0:1.

45+3

45+3

Alonso posunul centr zleva na Williana, jehož střelu zblízka Alisson ještě vyškrábl, ale pohotový OLIVIER GIROUD si na míč počíhal a z bezprostřední blízkosti ho skluzem doráží do sítě.

45

Nastavují se tři minuty.

43

Rohový kop se odrazil od dvojice hráčů Chelsea, jednomu z nich zřejmě od ruky, dostal se k němu GEORGINIO WIJNALDUM a ještě před dopadem o zem ho přímým nártem napálil pod břevno.

43

Azpilicueta raději před Salahem odkopává míč na roh.

42

Brejk hostů pokazil přihrávkou zleva přes hlavy všech hráčů za čáru Mason Mount.

41

Liverpool nyní trpělivě kombinuje a útočí do plných.

40

Reece James našel centrem na penaltovém puntíku Oliviera Girouda, který hlavičkuje přímo doprostřed brány, kde stojí připravený Alisson.

39

Akce Chelsea po pravém křídle vyústila jen v autové vhazování domácích.

38

Z 25 metrů rozvlnil síť dokonale provedeným trestným kopem TRENT ALEXANDER-ARNOLD. Pro hosty má gól hodně hořkou příchuť, padl z nesprávně nařízené standardky.

36

Kovačić čistě vypíchl míč Manému, rozhodčí však senegalskému fotbalistovi Liverpoolu naletěl a píská k velké nelibosti nevinného trestný kop.

35

Nesmírně těžkou práci připravil Kovačić křížným nákopem Jamesovi, který při veškeré snaze nemohl stihnout míč na hřišti.

33

Z protiútoku utekl Mount a po kličce zavěsil, vybíhal však z jasného ofsajdu, což po krátké domluvě potvrdil rozhodčímu do sluchátek i kolega u videa.

32

Více než půl hodiny se čekalo na první ostrý zákrok některého z brankářů Kepa Arrizabalaga neměl se slabou hlavičkou Wijnalduma po rohovém kopu sebemenší potíže.

31

Salahův slalom z pravého křídla končí sraženým míčem do boční sítě.

30

Také nastávající mistr jen odevzdává míč, tísněný Sadio Mané ho hlavou posouvá k Arrizabalagovi.

28

Náznak brejku rozjel Mount, přes Kovačiće posunul míč do středu na Azpilicuetu, jenže ten pouze dloubl míč brankáři Alissonovi.

26

Alisson se vrhl na trávník a pokryl si přízemní centr Williana, který se snaží zatím marně odčinit svou chybu před inkasovaným gólem.

25

Hra pokračuje po krátké občerstvovací přestávce, Virgil van Dijk nepustil k nakopávanému míči Williana.

23

Dvojnásobná hrubka přišla hosty draho. Robertsonovy nepřesné rozehrávky ještě Liverpool nevyužil, ale vzápětí vypíchl NABY KEÏTA míč lehkomyslnému Willianovi a nádhernou bombou z 21 metrů o břevno otevírá skóre.

21

Před Salahem si u praporku pokryl míč tělem Rüdiger a zařídil odkop od brány pro Arrizabalagu.

19

Fabinho si však počínal nedovoleně proti Willianovi, hosté získají v rozehrávce klid.

18

Domácí kombinaci rychle došel dech, útočné trio červených musí opět začít napadat rozehrávku zadních řad Chelsea.

16

Reece James zakončil svůj rychlý výpad střelou zpoza šestnáctky, která proletěla kolem liverpoolské šibenice.

15

Willian si na pokutovém oblouku nezpracoval křížnou přihrávku, míč mu odskakuje mimo dosah. Jinak mohl postupovat do slušné šance.

14

Salah kličkoval s míčem a prostrčil ho na Wijnalduma, již bez míče si naběhl do dvojice beků v modrém a upadl. Za tohle si penaltu nevysloužil, ač se o ni hlásil.

13

Nic nového, sledujeme velmi nezáživnou podívanou, obě mužstva praktikují urputně defenzivní hru ze zajištěných obran.

10

Chelsea hraje vyloženě na jistotu, londýnští obránci si zdlouhavě přihrávají nakrátko mezi sebou a soupeř vyčkává zatažený v bloku.

8

První střelecký pokus zaznamenal hostující Mason Mount. Po Willianově zpětné přihrávce a přesném centru Reece Jamese hlavičkoval z malého vápna nad břevno.

7

Na druhé straně nebyl úspěšnější Robertson, jehož přihrávka končí za mezní čarou.

6

Alonso si zpracoval křížný pas na levém křídle, sám však odcentroval nepřesně.

5

Na Willianovu průnikovou přihrávku nikdo nereagoval, míč zvolna klouže k brankáři Liverpoolu.

4

Nyní jsou to hráči Liverpoolu, kdo se pokouší rozehrávkou ze zadních řad zatím marně rozvinout útok.

2

V úvodu utkání jsou na míči častěji hosté, zatím se ale svou kombinací nedostali hlouběji na soupeřovu polovinu.

1

Liverpool nastoupil před prázdné ochozy v červených dresech, fotbalisté Chelsea jsou oblečeni tradičně do modré.

FC Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson – Keïta, Fabinho, Wijnaldum – Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Adrián – Lovren, Oxlade-Chamberlain, Lallana, Minamino, Shaqiri, Jones, Milner, Origi.

Chelsea Londýn: Arrizabalaga – Azpilicueta, Zouma, Rüdiger – James, Jorginho, Kovačić, Alonso – Willian, Mount – Giroud.
Náhradníci: Caballero – Christensen, Tomori, Pulišić, Loftus-Cheek, Pedro, Abraham, Hudson-Odoi, Emerson.

Rozhodčí: Marriner – Ledger, West.

Oba slavné kluby se letos utkaly ve třech různých soutěžích – evropský Superpohár vybojoval po remíze 2:2 i po prodloužení v penaltovém rozstřelu Liverpool a jistý mistr zvítězil rovněž v ligovém utkání v Londýně 2:1. Chelsea naopak slavila postup z 5. kola anglického poháru po výsledku 2:0.
Z posledních 20 zápasů to byl teprve čtvrtý, který skončil vítězstvím jednoho ze soupeřů o dva góly, jinak se zrodilo deset remíz a šest výher nejtěsnějším rozdílem.

Chelsea Londýn (19-6-11, 64:49, 63 bodů, 3. místo) naopak ještě bojuje z posledních sil o postup do Ligy mistrů, minule po výbuchu v Sheffieldu vydřela výhru 1:0 nad posledním Norwichem. Na pátý Manchester United má k dobru pouhý bod.
Chelsea má letos nejhorší obranu z horní poloviny ligové tabulky.

Trenér Frank Lampard postrádá pouze zraněného Kanteho. Spoléhat může naopak na střeleckou chuť Oliviera Girouda, jehož možná znervózňují fanoušci v hledišti a tak skóroval šestkrát za 10 kol, více než předtím za dvě sezóny.

Nejlepší střelci: 16 – Abraham, 11 – Willian, 9 – Pulišić, 8 – Giroud, 7 – Mount, Jorginho.

Fotbalisté FC Liverpool (30-3-3, 77:29, 93 bodů, 1. místo) už mají dávno po mistrovských oslavách a dohrávanou sezónu si i před prázdnými hledišti mohou vychutnávat. Od koronavirové přestávky jejich bilance není tak oslnivá, za 7 kol poztráceli dvakrát tolik bodů než za předchozích 29, pokud však dnes v posledním domácím utkání bodují, dovrší třetí sezónu po sobě, kdy na Anfield Road nenašli přemožitele.
Trenéru Kloppovi budou proti Chelsea chybět zranění Henderson a Matip.

Nejlepší střelci: 23 – Salah, 21 – Mané, 11 – Firmino, 7 – Oxlade-Chamberlain.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.