Rohy: 6:7.
Fauly: 22:11.
ŽK: 4:3.

S těmito slovy se s vámi loučím a znovu bych se chtěl omluvit všem divákům za technické problémy díky kterým postihl textový přenos nečekaný výpadek. Všechny fanoušky ale zvu k našim dalším textovým přenosům z FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY.

Utkání nabralo ve druhém poločase neuvěřitelný spád, který vyústil ve svě prostějovské branky, kterými se Michal Stříž a David Píchal postarali o obrat. Hradec byl najednou jako opařený a i když si vypracoval některé nadějné momenty, na branku už se nevzmohl. Naopak oken v obraně využívali Prostějovští ke smrtícím protiútokům ve dvou, třech hráčích proti jednomu bekovi, žádnou z nich ale nedokázali přetavit ve vstřelený gól. I tak ale po dvou domácích nezdarech slaví triumf a cenné tři body proti ambicióznímu Hradci Králové.

Pernackyj
77. min Sus
Zapletal
46. min Lutonský
Koudelka
90+4. min Ircing
12 Šteigl
Šteigl
46. min Stáňa
99 Píchal
Píchal
77. min Kovář

FC Hradec Králové(4-3-3 )

1 Vízek
Vízek
13 Donát
Donát
77. min Procházka
Rada
68. min Kateřiňák
7 Samko
Samko
68. min Soukeník
Vlkanova
Martinec
58. min Frýdek
11 Prekop
Prekop
68. min Firbacher

90+4

V poslední minutě opouští hřiště domácí hrdina Koudelka a dopřeje pár sekund na hřišti dalšímu dorostenci Danielu Ircingovi.

90+4

Další neskutečná šance, kterou zařídil Koudelka, jenž nádherně uvolnil Lutonského. Ten ve vyložené šancí tváří v tvář Vízkovi netrefil branku snad o deset metrů. Trestuhodné!

90+3

Horké chvilky i na druhé straně! Koudelka znovu seběhl tentokrát po levé lajně vpřed a nesobecky nabídl šanci benjamínkovi Kovářovi. Úmysl vystihl Vízek a vyběhl proti němu včas, následně odražený míč Slaměna poslal jen těsně nad!

90+1

Vlkanovu teď Hanáci dokonce ztrojili a nepovolili mu střelu, otevřel se ale prostor pro Frýdka, který zůstal ve vápně úplně sám. Famózním zákrokem ale zachránil domácí gólman Mucha.

90

Nastavovat se bude celých pět minut. Ještě tedy existuje titěrná naděje hostů na body z tohoto zápasu.

90

Další neskutečná akce, kterou zařídil svou rychlostí dorostenec Petr Kovář. Po pravé lajně předběhl dva bránící hráče a předložil míč matadorovi Koudelkovi, který z ideální pozice ztroskotal na brankáři Vízkovi.

89

Urma rozjel akci po levém křídle, tam se na něj ale sesypala hrstka domácích hráčů a nepustila ho dál.

88

Hradec je na konci utkání hodně nervózní, mezi prsty mu totiž protéká postup do baráže o vyšší soutěž.

86

Nádherná akce, kdy si Koudelka znovu seběhl za obranu, přehrál už velmi otevřenou defenzívu soupeře a zakroutil svůj pokus tak přesně, že skončil na břevně!

85

Omlouváme se za technický výpadek, který v nejdůležitějších momentech bohužel textový přenos přerušil.

84

Hradec teď po delší době svírá svého soupeře kolem pokutového území, nakonec Procházka proti Lutonskému na pravé straně vybojoval alespoň roh.

83

Další konflikty domácích fanoušků a trenéra Frťaly. Ten už za daného stavu samozřejmě neudržel nervy na uzdě a na provokace fanoušků znovu několika slovy zareagoval.

82

Koudelka zase ukázal svůj přehled a obtočil se kolem Čecha, jenže střelu mu překazil trochu zbrkle dobíhající mladíček Kovář. Vše vyřešil bombou z druhé vlny Stáňa, defenzíva hostí ale nakonec nebezpečí zažehnala.

81

Na centr Procházky si naskočil Čech a i když ho zasáhl, při pádu na zem se lehce zranil. Navíc míč bez problému Mucha zastavil.

80

Je třeba ale pochválit domácí hráče, kteří zvýšili aktivitu, pozměnili taktiku a tyto kroky jim přinesly ovoce v podobě obratu ve skóre.

79

Hradec už působí poněkud bezradně, není se co divit. Utkání měl plně pod kontrolou, ale vlastní ledabylostí o něj rychle přišel.

78

Prostějov je při chuti. Znovu to byl Jan Koudelka, který sice trochu předržel míč, nakonec ale obešel dva hráče a svou pravačkou znovu pálil do protipohybu gólmana po zemi. Míč prosvištěl snad deset čísel od levé tyčky!

77

Utkání nedohraje ani Pernackyi, kterého na hřišti nahradil Sus.

77

Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Denis Donát, přichází Daniel Procházka.

77

Píchal nakonec v utkání pokračovat, místo něj si zahraje dorostenec Petr Kovář.

76

Na hřišti zůstal ležet domácí útočník David Píchal, ale rozhodčí dlouho nechal pokračovat ve hře, což se domácím tribunám nelíbilo. Píchal musel být následně ošetřen a od křečí mu pomáhal i hostující brankář Vízek. Skvělé sportovní gesto.

76

Lutonský si parádně seběhl za obranu, svou akci ale nenačasoval správně a ocitl se v ofsajdu.

75

Frýdkův centr ve vápně zasáhl Kateřiňák, hlavou ho ale namířil jen do náruče pozorného Muchy.

74

Ve druhé půli sledujeme opravdu krásný fotbal plný šancí. Na druhé straně se chtěl ukázat kroucenou střelou Vlkanova, branku ale těsně přestřelil.

73

Na druhé straně se blýskl jeho protějšek Koudelka, který skvělým pohybem a vedením míče obehrál Urmu a poslal směrem na Vízka jedovatou ránu po zemi do protipohybu. Brankář Hradce se hodně protáhl.

72

Kapitán Hradce Vlkanova je opravdu silný ve všech herních ohledech. Tentokrát vymyslel krásný centr z pravé strany, jenže Firbacher si nenaběhl včas a míč tak skončil v náruči gólmana Muchy.

71

Biolek na pravém křídle poslal k zemi Donáta, za což obdržel další žlutou kartu zápasu.

70

Dlouhý centr Urmy zasáhl hlavou Schuster a poslal ho mimo hřiště.

69

Hradečtí trenéři se rozhodli hned pro trojité střídání najednou. V podstatě se jedná kus za kus, dva záložníky a jednoho útočníka vystřídali hráči na stejných postech.

68

Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Erik Prekop, přichází Filip Firbacher.

68

Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jakub Rada, přichází Jiří Kateřiňák.

68

Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Denny Samko, přichází Dominik Soukeník.

67

Hra se přelévá z jedné strany na druhou, Hradec tady s ohledem na boj o poslední postupovou příčku do baráže potřebuje vyhrát. Žene se do útoku za každou cenu, jenže nechává okénka v obraně, kterých Prostějov využívá.

66

Najednou šance střídá šanci! Krásný Donátův centr napálil z voleje Prekop jen do břevna!

64

Prostějov právě vstřelil branku!
Hanáci jsou zaslouženě do vedení. Míč se po předchozí šanci odrazil k osamocenému DAVIDU PÍCHALOVI, který ho sice poměrně neohrabaně zasáhl tak, jak si nepředstavoval, a ten tak skončil na spojnici branky, pak se ale šťastně odrazil do odkryté sítě!

64

Milan Lutonský předčil Donáta a krásně oklamal i brankáře Vízka, jeho technický pokus ale skončil na levé tyčce!

63

Východočeši absolutně neví, co si počít, a kupí jednu chybu za druhou.

62

Další obrovská tutovka. Před hradeckou brankou se zjevili Koudelka se Slaměnou sami proti jedinému bekovi. Koudelka to vzal na sebe, rychle si přehodil míč na levačku a pohotově vypálil po zemi na zadní tyč. Vízek se tentokrát ale vyznamenal.

61

Vstřelená branka domácí hráče patřičně namotivovala, najednou jsou všude a Hradec nikde.

60

Poměrně zbytečně fauloval Čech Stáňu a vysloužil si další žlutou kartu zápasu.

58

Prostějov přeci jen skóruje. Míč se odrazil na střed hřiště k MICHALU STŘÍŽOVI, který výstavní bombou trefuje vzdálenější horní růžek branky! Na tuto ránu nedokázal Vízek vůbec reagovat.

58

Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jakub Martinec, přichází Christian Frýdek.

56

Neskutečnou šanci spálili domácí hráči! Stáňa se dostal úplně sám s míčem vstříc Vízkovi, ten se proti němu položil a odrazil míč vysoko nad. Balón se snažil zasáhnout hlavou Píchal, před úplně prázdnou brankou ale selhal.

55

Prostějov se nemůže dostat k žádné šanci a doplácí na zranění některých svých opor. Hradec kontroluje hru poměrně v pohodě.

54

Nesportovně se teď zachoval hostující Otto Urma, který se poměrně okatě ve vápně skácel k zemi ve snaze vymodlit si penaltu. Rozhodčí mu na špek neskočil a navíc mu napařil žlutou kartu za filmování.

53

Rada krásně za obranou našel Vlkanovu, ten se ale dostal až příliš do strany na to, aby mohl Muchu ohrozit.

52

Jukl si ve středu hřiště přehodil míč na pravačku a vypálil do protipohybu Muchy, který se musel blýsknout parádním zákrokem.

51

Hanáci to zkouší dlouhými míči za obranu, o což se pokusil Biolek, který hledal Píchala. Ten si ale nenaběhl včas a navíc byl míč až moc dlouhý.

50

Na začátku druhé půle přichází další žlutá karta na domácí konto, jejímž držitelem je Daniel Bialek.

49

Defenzíva Hradce se teď příliš nedomluvila, Vízek vyběhl daleko z branky, před ním ale skluzem odehrál míč vysoko nad sebe Donát. Koudelka se toho snažil využít lobem, Vízek ale stihl zacouvat a polapil míč.

48

Čerstvý Stáňa kontroloval dráhu míče, aby se k němu nedostal žádný z dotírajících hradeckých hráčů.

48

Domácí kapitán s číslem 7 musel být lehce ošetřen, teď ale vběhl zpátky na hřiště a pomůže prostějovské ofenzívě.

47

Slaměna slušně zakroutil míč zdálky až na zadní tyč, Vízek situaci nevyhodnotil úplně dobře, ale nakonec nikdo z domácích míč nezasáhl a ten odskákal mimo tři tyče.

46

Donát u postranní čáry doslova zahodil Koudelku a Prostějov bude zahrávat přímý kop z levé strany.

46

Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jan Šteigl, přichází Bronislav Stáňa.

46

Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Michal Zapletal, přichází Milan Lutonský.

46

Chystá se dvojité střídání na straně domácích, na hřiště se chystá Milan Lutonský a Bronislav Stáňa.

Směrem dopředu byli v prvním poločase mnohem aktivnější hosté, kteří ze své střelecké převahy vytěžili vedoucí gól kanonýra Adama Vlkanovy. Prostějov se naopak k výraznějšímu ohrožení Vízkovy branky nedostal. Pokusy o útok středem hřiště bezpečně zachytila hostující záloha, akce vedené po levém křídle zase končily nepřesnými centry Hanáků. Hradec tak zatím kráčí celkem bez problémů ke druhému tříbodovému zisku v řadě.

45+1

45+1

Poslední situací, která se seběhla v první půli, je Slaměnův faul na Radu. Rozhodčí posléze odpískal konec první části hry.

45+1

Stříž svůj centr za obranu nevymyslel příliš dobře, na míč si v klidu seběhl Vízek a odkopl ho co nejdále od vlastní branky.

45

Nastavovat se bude jedna minuta.

45

Kapitán hostí Vlkanova usměrňuje své spoluhráče, aby poslední minutu odehráli hlavně v klidu.

44

Samko poslal k zemi Slaměnu a ze snahy o útok najednou Hradec musí přejít do defenzívy.

43

Roh na druhé straně rozehráli Koudelka se Slaměnou nakrátko, míč se dostal až ke Šteiglovi na hranici vápna, který ze středu měl čas vystřelit. Myslel to dobře, ale mířil jen do náruče připraveného Vízka.

42

Dalekonosná rána Urmy trefila jen Prekopa, který dobře stínil brankáři Muchovi. Od něj se míč následně odrazil na roh, ale prostějovský brankář ani neví, jak dělovku z třiceti metrů vyrazil.

41

Píchal uzemnil ve středu hřiště Jukla a Hradec znovu přišel lacině k míči.

40

Čech nic nevymýšlel a i když nebyl pod tlakem, míč z vlastního vápna raději zakopl do autu.

39

Žlutí se i na druhé straně a Martinec možná může být rád, že to byla jen žlutá karta. Nevybíravě totiž zajel skluzem do Bialka, netrefil míč, ale soupeřův kotník.

39

Dlouhý Zapletalův centr nemohl Biolek na pravé straně stihnout a ani se nerozběhl, aby neplýtval energií.

38

Z rohového kopu hosté taktéž gól nevytěžili, protože jeden z Votroků fauloval Aleše Schustera před brankou.

37

Obrovské zrychlení ukázal velmi nenápadně hrající Vlkanova a po sprintu, kdy předčil čtyři hráče, poslal krásný centr na Prekopa. Ten byl pokrytý a nedokázal zakončit dle představ, vznikla z toho ale další nebezpečná situace ve vápně. Ani z té ale Hradec gól nevytěžil.

36

Fanouškům na stadionu se ale zřejmě tvrdá hra zamlouvá, protože i oni zvýšili intenzitu svého povzbuzování.

35

Další faul ve středu hřiště, jehož obětí se stal Jakub Martinec. Prostějov výrazně přitvrzuje.

34

Totožná situace jako před pár minutami. Šteigl to zkusil středem, narazil na Radu a poté ho zezadu okamžitě poslal k zemi. Zbytečný faul z frustrace byl odměněn další žlutou kartou.

33

Obdobná situace jako při první brance! Tentokrát dostal krásný balón za obranu Prekop, zkoušel to po zemi na delší tyč a ke druhé hradecké brance chybělo opravdu pár desítek centimetrů.

31

Ukrajinský univerzál si za svůj skluz proti Samkovi vysloužil první žlutou kartu zápasu.

31

Po delší době to domácí zkusili středem, Pernackyi se ale se zlou potázal, když nejprve narazil do Rady a po ztrátě ještě fauloval Samka.

30

Souboj jeden na jednoho Šteigl versus Čech vyzněl lépe pro hradeckého obránce, který míč s přehledem odkopl do autu.

29

Hanáci tahají všechny své útoky výhradně přes levé křídlo. Biolek a Slaměna napravo si tedy příliš nezahrají.

29

Šteigl byl zdvojený, Urma ho zastavil a Prekop mu sebral míč a vystartoval s ním do středu hřiště.

28

Prekop sice čistě odebral míč Slaměnovi, ale při skluzu se ho dotkl rukou. Hrají tak domácí.

27

Domácí rychle přešli do útoku, jenže snahu Zapletala o pas na Šteigla zmařil právě Zbrožek, který se příkladně vrátil.

26

Na roh Samka na bližší tyč si nabíhal Zbrožek, který ho dokázal zasáhnout. Od jeho hlavy se ale odrazil vysoko nad.

24

Hanáci se sice dostali s míčem do blízkosti hradecké branky, ohrozit Vízka ale nedokázali a stejně pochodili i s následným rohem.

23

Uvidíme, jestli jednogólové vedení bude Hradci stačit a přejde do obrany, nebo zda bude dál trápit prostějovskou defenzívu.

21

Hradec Králové právě vstřelil branku!
Z dalšího útoku se ale hosté prosazují! Po celkem laciné ztrátě míče se proti němu rozeběhl ADAM VLKANOVA a nekompromisně ho zametl na bližší tyč. Mucha si na něj sice sáhl, zabránit brance ale nedokázal.

20

Na přetažený centr si seběhl zatím celkem neviditelný Vlkanova, byl ale pokrytý.

20

Pokus o centr Urmy vystihl Biolek a od něj se odrazil míč do autu.

19

Po delší době si dopřál kontakt s míčem i gólman Vízek, který ho uvedl do hry.

19

Další ofsajd Prostějova. Slaměna nenačasoval přihrávku na Koudelku, který si seběhl za obranu, včas.

18

Horkokrevní moravští fanoušci znovu důrazně upozornili hostujícího trenéra, aby neopouštěl svůj vymezený sektor. Ten jim několik nepříliš publikovatelných výrazů vrátil zpátky. Tohle bude ještě zajímavé.

17

Koudelka ho rozehrál po zemi až na Stříže, ten hledal centrem Biolka, ten se ale ocitl v ofsajdu.

17

Obětavý Čech se znovu položil do pasu po zemi směrem do vápna, domácí rozehrávají roh.

16

Prostějov se snažil postupovat pomalu, jenže Bialek se neodvážil rozehrát proti vystoupenému Prekopovi a zacouval raději zpátky směrem ke své brance.

15

Biolek si pomohl v souboji proti Prekopovi rukama a rozhodčí pískl domácím potřetí v rychlém sledu faul.

14

Urma důrazně vysvětlil svému parťákovi Prekopovi, že má k soupeři přistupovat rychleji. Uvidíme, zda ho uposlechne.

14

Hostující kouč Frťala na chvíli opustil svůj vymezený prostor a hned za to schytal několik peprných výrazů z domácího kotle.

13

Aktivní Martinec skvěle zezadu obral o míč Pernackého a okamžitě dlouhým centrem hledal Prekopa. Míč byl i pro něj ale příliš dlouhý.

12

Moravané znovu zahrozili z rychlého protiútoku po levé straně. Adresátem centru byl znovu Šteigl, jenže potřeboval míč dostat na kopačku, ne do zad.

12

Do autu Biolka se nohou vložil Prekop a brankář Mucha se musel hodně obracet, aby míč zakopl.

11

Martinec toho zatím naběhal zřejmě nejvíc a svým neúnavným pohybem notně zatápí domácím obráncům při uvedení míče do hry a rozjíždění akcí.

10

Hanáci jen těžko prochází přes přehuštěný střed hřiště, budou se muset pokusit o postupný útok spíše po křídlech.

9

Vlkanova raději uhasil rodící se protiútok odkopem do autu.

9

Šteigl skvěle obral o míč Urmu a namířil si to vpřed, jenže si balón poslal až příliš před sebe a už ho nestihl zastavit před autovou čárou.

8

První akce domácích, která si vysloužila potlesk tribun. Zapletal zatáhl podél levé lajny a hledal dobře postaveného Šteigla, přízemní centr ale dokázal zablokovat obětavý Zbrožek.

7

Slaměna je v rozehrávce bezradný, dobrou práci při napadání odvádí Martinec s Prekopem.

6

Prostějov po vlastním autu hned ztratil míč, z protiútoku Urma vysouval Prekopa. Jemu k doteku s míčem chyběly asi dva metry.

5

Stříž rozehrál aut rychle na Koudelku, který pasem po zemi pohotově hledal spoluhráče ve vápně. Našel ale jen kopačky připraveného Čecha.

5

Prekop zahnal Slaměnu až za půlící čáru, ten se musel spokojit s přihrávkou zpět až na stopera Bialka.

4

Donát v pohodě u postranní čáry zastavil průnik Zapletala, zatím se ani jeden tým nedostal k ohrožení jedné z branek.

3

Hradec se třemi útočníky se snaží aktivně napadat rozehrávku a nechce soupeři dát možnost zaútočit. Zatím se mu to daří.

2

Prostějov se při prvním pokusu o útok dostal až do zámezí a zahraje si gólman Vízek.

1

Úvodní výkop obstaral domácí kapitán Koudelka.

1

Symbolickou minutou ticha hráči i fanoušci uctili památku dnes zesnulého Mariána Čišovského, který podlehl vleklé chorobě ALS.

Hradecký tým už kráčí po pažitu, oděn ve venkovní černé variantě dresů. Domácí vbíhají do akce kousek za svým soupeřem v tradičních modro-bílých trikotech.

Na hřiště už se pomalým krokem trousí náhradníci a kustodi, obě základní jedenáctky i čtveřice rozhodčích je bude za chvíli následovat.

Na Hané vládne krásné slunečné počasí, což jsou ideální podmínky pro nedělní druholigový fotbal. Dle sestav je jasné, že oba týmy se dnes nebudou bát ofenzivní hry, rozestavení se třemi útočníky na obou stranách mluví za vše. Úvodní výkop přijde zhruba za deset minut.

1. SK Prostějov: Mucha – Stříž, Schuster, Bialek, Biolek – Zapletal, Pernackyj, Slaměna – Koudelka (C) – Píchal, Šteigl.
Náhradníci: Bréda – Ircing, Kovář, Lutonský, Sus, Stáňa.

FC Hradec Králové: Vízek – Donát, Zbrožek, F. Čech, Urma – Jukl, J. Rada, Samko – Vlkanova (C), Martinec, Prekop.
Náhradníci: Ottmar – Djurdjević, Ch. Frýdek, Kateřiňák, D. Procházka, Soukeník, Firbacher.

Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka.

V prostějovské sestavě nenajdeme některé stěžejní tváře, které nepustilo do utkání zranění. Předchozí utkání nedohrál kapitán Jan Polák, k dispozici není ani veterán Karel Kroupa, nejlepší střelec Jakub Rolinc nebo tvrďák David Pašek.

Na druhé straně absentují kromě některých zraněných hráčů také vykartovaní Jan Král a Jakub Šípek.