Je konec, body se dnes dělí, což je pro domácí špatná zpráva. Viděli jsme i přes dusné počasí slušný fotbal a ve druhé půli také tři branky. Vítkovičtí sice dokázali dvoubrankové dohnat, ale Líšeň si aktivní hrou na konci zápasu pohlídala bod, který veze sebou do Brna.

90+2

90

Sudí Machálek teď neprojevil příliš citu pro snahu domácích, i přes tři branky, zranění a šest střídání nastavuje jen dvě minuty.

MFK Vítkovice(4-1-4-1)

Květon
24 Celba
Celba
37. min Russmann
Matoušek
46. min Putyera
Buchvaldek
75. min Dziuba
11 Chvěja
Chvěja
75. min Motyčka
10 Kania
Kania
13 Macej
Macej
70. min Martišiak

Kučera
79. min Fall
Vasiljev
46. min Machálek
14 Málek
Málek
73. min Demeter
10 Matocha
Matocha
20 Vintr
Vintr
76. min Minařík
15 Zikl
Zikl
73. min Silný

• 21Demeter
  • 6Minařík
  • 18Fall
88

Vítkovice jsou na míči, teď získaly aut blízko rohového praporku.

86

Je to ovšem Líšeň, kdo má aktuálně tlak, další sražená rána míří nad a s přihrávkou zblízka do vápna si poradil pozorný Květon.

84

Vítkovice mají nějakých deset minut na to, aby otočily zápas a získaly tak životně důležité tři body.

81

Tentokrát bývalý útočník Kroměříže opět předvedl fotbalový um a poté, co si míč potáhl na levé straně až k vápnu tak prudkou ranou míjí vítkovickou branku asi o metr.

81

Omlouvám se za dočasný výpadek serveru, podrobnosti budeme postupně doplňovat.

80

Žlutou kartu dostává Jan Silný (SK Líšeň), který to teď s motivací trošku přehnal a dohrál domácího strážce svatyně.

80

Silný teď nečekaně vypálil a pořádně protáhl Květona, jenž musel skákat ke své pravé tyči.

79

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Jakub Kučera, přichází Lamine Fall.

78

Do vápna Vítkovic s míčem vběhl Matocha, leč jeho zakončení po zemi chyběl důraz a Květon míč sbírá.

77

Lukáš Kania potáhl míč po lajně, nahrál Russmannovi a ten vběhl do vápna, přihrávku však nepropasíroval přes obránce.

76

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Ondřej Vintr, přichází Václav Minařík. Snad máme již festival střídání zasebou.

75

Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Ondřej Chvěja, přichází Martin Motyčka.

75

Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Lukáš Buchvaldek, přichází Denis Dziuba.

73

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Patrik Demeter.

73

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Martin Zikl, přichází Jan Silný.

72

Žlutou kartu ya vysokou nohu dostává Ondřej Chvěja (MFK Vítkovice).

70

Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Martin Macej, přichází Dominik Martišiak.

69

Pěkná souhra Maceje a Putyery na pravé straně, centr prvně jmenovaného je však sražen na roh.

65

Vintr si to namířil na branku Vítkovic a šel a šel, ustál všechny zákroky defenzívy, následně ovšem napálil míč vysoko nad.

63

Protiútok táhl vlevo Kania, ale na jeho nebezpečný centr již nedosáhl Macej a na zadní tyči odklidil míč jeden z obránců.

62

Žlutou kartu dostává Roman Holiš (MFK Vítkovice) za faul na Machálka. Hosté budou zahrávat slibnou standardku asi sedm metrů od rohového praporku. Ta ale byla odvrácena.
.

58

Vítkovice právě vstřelily branku!
Centr ze stejného místa byl trošku přetažený, zpět jej však vrátil Kania a ONDŘEJ CHVĚJA míč propasíroval za záda hostujícího brankáře.

56

Tak přeci jen to ještě bude drama, centr z levé strany umístil hlavou do sítě ROMAN HOLIŠ.

52

Líšeň právě vstřelila branku!
Pěkná souhra po ose Kučera, Zikl, který měl dost prostoru a přiťukl míč, jenž z hranice vápna pod břevno poslal JAROSLAV MÁLEK. Pěkná branka hostů je pro domácí velkou ranou.

51

Vítkovice zamkli čeevené na jejich polovině na dobrých pět minut, leč k šanci se nyní nedostali.

47

Domácí hned zabrali a Vítek musel likidovat hned dvě střely z kopaček Chvěji a pravděpodobně Putyery.Obě však dokázal vyrazit a podržel svůj tým.

46

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Tomáš Vasiljev, přichází Tomáš Machálek.

46

Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází Oliver Putyera.

46

45

45

Žlutou kartu za stažení unikajicího Zikla dostává Dan Ožvolda (MFK Vítkovice).

44

Roh Kanii poslal hlavou do rukavic hostujícího brankáře Macej.

43

Buchvaldek vysunul ve vápně do strany Chvěju, jeho pokus byl zblokován.

42

Macej dostal míč do strany a utekl, jeho centr ovšem přišel dřív, než stačili další hráči v modrém doběhnout, a tak skončil na druhé straně hřiště.

37

Střídání v týmu MFK Vítkovice, pravděpodobně jako reakce na problémy na levé straně defenzívy: ze hřiště odchází Josef Celba, přichází Robert Russmann.

37

Šance Vítkovic, od Kanii se míč dostal k Chvějovi a ten vypálil, naneštěstí jen trefil v ofsajdu stojícího Maceje.

36

Žlutou kartu dostává Ondřej Vintr (SK Líšeň), nejspíše za řeči po odpískaném ofsajdu.

32

Centr z pravé strany jen těsně minul hlavou Kania, ale míč se snel na nohu CHvěji, který trefil reflexivně vymrštěnou nohu Vítka. Odražený míč se už modrobílým ve střelu přetavit nepodařilo.

30

Kania se dostal k míči a prošel pokutovým územím, přitukl Chvějovi, leč jeho projektil míří příliš vysoko.

28

Vítkovičtí mají obrovské problémy. Dalšíc rychlý míč za obranu nepropasíroval Vasiljev do sítě jen díky zásahu Květona a tlaku Bolfa.

27

Pravděpodobně Vintr se dostal po rychlých přihrávkách k míči ve vápně a zblízka nechal vyniknout domácího brankáře.

23

Buchvaldek skvěle zabojova, doběhl míčl a mezi dvěma protihráči postrčil míč na Matouška, ovšem domácí záložník nedokázal míč zpracovat tak, aby jej o něj neodebral obránce v červeném.

22

Rolinek se prokličokoval na brankové čáře a pronikl do vápna, jeho přihrávku však Zikl přetavil jen v prudkou ránu nad břevno.

21

Přetažený míč ovšem nikoho nenašel, i když Vintr získal aut.

21

Líšeň získala roh.

18

Alespoň pozdrav teď vyslal na bránu hostí Matoušek.

18

Zikl s Vintrem zakombinovali na levé straně a na centr po zemi jen tak tak nedosáhl Vasiljev. Levá strana Líšně má dnes jasně navrh.

16

Kaniův centr však leťel dlouho a brankář Vítek byl navíc faulován. Rozehrávají hosté.

15

Vítkovice mají k dispozici standardku asi metr od rohu šestnáctky.

14

Vintr nasadil další jesle Celbovi a po centru se k hlavičce na přední tyči rval Zikl, domácí obránce si však dokázal celou situaci pohlídat.

12

Vítkovičtí teď SK zatlačili, ale nedostali se k pořádnému zakončení, byť střelecké pozice na to domácí měli.

11

A střlec úvodní branky ukázal, že je při chuti. Všiml si, že domácí brankář je daleko z branky a tak to vyzkoušel skoro z půlky. Naštěstí pro domácí však míč skončil asi metr nad břevnem.

9

Nepochopitelnou minelu teď předvedl Matoušek, jenž míč posunul za sebe, kde byli tři hráči v červeném. Ti si poradili, když MARTIN ZIKL ranou ke vzdálenější tyči překonal Květona.

7

Rychlý kontr Brňanů pokazil špatnou přihrávkou před vápnem Vintr.

6

Pěkným centrem se mohl ukázat Celba, ovšem míč šel za záda spoluhráčů ve vápně.

6

Centr Matouška adresáta nenašel, ovšem modrobílí už dvě minuty kombinují na polovině soupeře.

4

Jenže Málek posílá kuletý nesmysl napříč vápnem až do autu.

3

Celba dostal jesle a Matoušek odklízí míč jen za cenu rohu pro SK.

2

Hlavica poslal dopředu povedený nákop, míč však dokázal odklidit do bezpečí Celba. Líšeň zůstává u míče.

1

V útoku jsou domácí, ale presing hostů v červeném je vytlačil zpět.

1

Ještě před výkopem celý stadion vzorně uctil památku vekého fotbalového bojovníka Mariana Čišovského , který však v noci podlehl.

Chíli po domácích se na hrací plochu vytrousili také Marvani za pokřiku hrstky fandů "Ultras Líšeň". Po dlouhé době tak na Městském stadionu uslyšíme rovněž fanoušky hostů.

Pojďme si představit hlavní aktéry dnešního utkání

Rozhodčí: Jan Machálek – Jakub Mojžíš, Jakub Bureš.

Vítkovice: Květon – Celba, V. Cverna, Holiš, Bolf – Ožvolda – Matoušek, Buchvaldek, Chvěja, Kania – Macej.
Náhradníci: Netolička – Putyera, Russmann, Plesník, Motyčka, Martišiak, Dziuba.

Líšeň: Vítek – Jeřábek, Hlavica, O. Ševčík – Kučera – Vasiljev, Málek, Matocha, Rolinek – Zikl, O. Vintr.
Náhradníci: Halouska – Bednář, Silný, T. Machálek, Demeter, Minařík, Fall.

U přenosu vás vítá Martin Hruzík. Před chvílí nám tady trochu sprchlo, ovšem už zase svítí sluníčko a vládne pěkné fotbalové počasí. Pohodlně se usaďte, do zápasu ještě zbývá téměř hodina.

Vzájemný podzimní zápas ovládli jednoznačně Brňané, kteří zvítězili 5:1. Dvěma góly se blýskl Ad. Čermák, také Hladík, Jeřábek, Zikl. Prvně dva jmenovaní ovšem již kopou za Zbrojovku. Střelec Vítkovické branky Zorvan zase působí v Příbrami. Kdo se ukáže dnes?

SK Líšeň je jistě překvapením soutěže, ovšem na jaře také neoplývá kdo ví jakou formou. Tým vedený trenérem Valachovičem si připsal jen jedno vítězství, leč narozdíl od domácích k tomu přidal i pět remíz a drží se v bezpečném středu tabulky. V dresu hostů se na Městský stadion vrátí také Tomáš Vasiljev, který se proti svému bývalému týmu jistě bude chtít ukázat.

MFK Vítkovice na jaře zatím marně bojuje o záchranu. Všichni okolo ostravského klubu si jistě představovali více než tři body v jarní části F:NL za výrhu nad Ústím. Navíc ani na ni svěřenci Ondřeje Smetany nedokázali navázat, když na Dukle padli 0:4. Přesto vítkovický lodivod věří, že je v silách jeho týmu dnešní zápas dovést do vítězného konce. Je možné, že se v základní sestavě objeví také uzdravený Buchvaldek, který by měl směrem dopředu pomoci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.