To už je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 9:10. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 7:7.

Dlouho to vypadalo, že nás čeká bezbrankové utkání, první půle tomu napovídala. Lipsko se však přece jen dokázalo prosadit, během tří minut navíc skórovalo rovnou dvakrát a kráčelo si za snadnými třemi body. Düsseldorf se následně marně pokoušel o srovnání, protože se nemohl absolutně k ničemu dostat. Tři minuty před koncem se však konečně prosadil a za pět minut v nastavení senzačně vyrovnal stav zápasu. Fortuna si tak bere důležitý bod do boje o záchranu, zatímco Lipsko se ještě možná bude strachovat o pozici zajišťující Ligu mistrů.

Sabitzer
82. min Haidara
44 Kampl
Kampl
27 Laimer
Laimer
46. min Upamecano
25 Olmo
Olmo
63. min Forsberg
18 Nkunku
Nkunku
46. min Schick
11 Werner
Werner
76. min Lookman

Zimmer
66. min Zimmermann
Morales
82. min Stöger
13 Bodzek
Bodzek
75. min Thommy
10 Beriša
Beriša
66. min Sobottka
29 Suttner
Suttner
Hennings
66. min Karaman

90+4

Žlutou kartu dostává Angeliño (RB Lipsko).

90+2

Düsseldorf právě vstřelil branku!
Fortuna senzačně srovnává a nejspíš si připíše velmi cenný bod! Centr od rohového praporku dokonale prodloužil na zadní tyč Mathias Jörgensen, kde se dokázal uvolnit ANDRÉ HOFFMANN, který hlavou dostal míč do sítě. Asistence: Mathias Jörgensen.

90+1

Nastavují se tři minuty.

90

Pomalu vstupujeme do nastavení a Red Bull působí hodně nervózně. Nyní to zachránil Angeliño, který zachytil pas a míč rychle odkopl daleko od brány.

89

Hosté jsou na nohou, další útočnou akci vedl Markus Suttner, který donutil soupeře alespoň k faulu, což znamená standardní situaci.

87

Přichází zvrat, hosté ještě snižují a Lipsko se bude muset strachovat o výhru! Fortuna se s míčem dostala až do šestnáctky, kde se Kenan Karaman v souboji s Dayotem Upamecanem pomohl hraničním zákrokem, ale faul to dle hlavního sudího nebyl. Vzápětí se ke střele dostal Marcel Sobottka, který ale místo brány trefil jen STEVENA SKRZYBSKIHO, což bylo vlastně dobře, protože tečoval míč mimo dosah Pétera Gulácsiho. Asistence: Marcel Sobottka.

85

Lipsko zapojuje do své kombinaci i svého brankáře, ale ten nepřihrával zrovna přesně. Naštěstí pro něj jeho zaváhání jeho spoluhráči rychle napravili.

84

Red Bull mohl navýšit vedení. Po centru z hranice šestnáctky vypálil prvně Patrik Schick, ale ten trefil jen hráče před sebou. Následně střílel ještě Amadou Haidara, ale ten už nemířil přesně.

83

Fortuna už nemá moc síly, takže ani moc nenapadá. Vyloženě se tak vyčkává na konec utkání.

82

Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Alfredo Morales, přichází Kevin Stöger.

82

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Amadou Haidara.

81

Steven Skrzybski v situaci jeden na dva raději zakopl míč do autu, nechtěl riskovat žádnou šanci soupeře.

80

Zbývá nám poslední desetiminutovka, která už se asi bude dohrávat v klidu. Red Bull jen tak kombinuje a snaží se jen neudělat chybu.

78

Lukas Klostermann dobře unikl hostující defenzivě, ale pak ztroskotal na Floriana Kastenmeierovi, který chytá docela dobře, ale na výhru to asi stačit nebude.

77

Lipsko také velmi dobře zahušťuje prostor, takže hostům se opravdu složitě kombinuje. S rozehrávkou autu to tak mají hodně složité.

76

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Ademola Lookman.

75

Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Adam Bodzek, přichází Erik Thommy.

74

Lipsko donutilo soupeře k faulu, ale přímý kop rozehrálo nakrátko, i když mohl přijít centr do vápna.

73

Domácí už hrají vyloženě na čas. Vepředu už jen tak kombinují a k ničemu se moc netlačí. Navíc Fortuna rozhodně nekapituluje.

72

Düsseldorf začíná Red Bull svírat, ale ke střele stále marně hledá cestu. Nyní vhazuje na pravé postranní čáře.

70

Hosté už mají jen dvacet minut, ale jenom ke snížení mají pořád daleko. Nyní sice získali nadějnou standardku, kterou Lipsko ubránilo, ale stále je bez míče.

69

Patrik Schick zůstává klečet ve vápnu Düssledorfu, snad se mu nic nestalo.

67

Péter Gulácsi s rozehrávkou vůbec nikam nespěchá. Konec zápasu se přece jen už blíží a Lipsko už nechce nic riskovat.

66

Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Rouwen Hennings, přichází Kenan Karaman.

66

Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Jean Zimmer, přichází Matthias Zimmermann.

66

Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Valon Beriša, přichází Marcel Sobottka.

65

Lipsko se najednou uklidnilo, protože drží už docela komfortní dvoubrankové vedení. Düsseldorf to sice ještě nevzdává, ale už to bude mít těžké.

63

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Emil Forsberg.

63

Lipsko právě vstřelilo branku!
Domácí odskakují na rozdíl dvou branek a směřují ke třem bodům! Centr z pravé si zpracoval Marcel Halstenberg, který následně nahrál TIMOVI WERNEROVI, který se blýskl nádhernou technickou střelou k pravé tyči. Asistence: Marcel Halstenberg.

60

Red Bull se dostává do vedení díky skvělé individuální akci! KEVIN KAMPL si od levé postranní čáry navedl míč na svou pravou nohu, z hranice šestnáctky pak vypálil. Rána se mu neskutečně povedla, protože míč zapadl ke vzdálenější tyči, brankář se jen ohlížel. Asistence: Dayot Upamecano.

59

Fortuna opět hrálo v útoku, ale veškeré ofenzivní snažení ukončuje útočný faul, po kterém rozehraje jeden z obránců.

58

Marcel Halstenberg musel řešit docela složitou situaci při rozehrávce, v souboji s Rouwenem Henningsem však byl úspěšnější, takže to zvládl.

57

Nadějnou kombinaci zakončil centrem Lukas Klostermann, ale ten našel jen hlavu Alfreda Moralese, který míč uklidil na další roh.

56

Po rohovém kopu zůstávají ležet ve vápnu dva fotbalisté Düsseldorfu, kteří se však bez problémů zvedají, takže se ve hře může pokračovat.

55

Marcel Sabitzer se velmi tvrdě opřel do míče z hranice šestnáctky, ale do jeho dělovky se obětavě vložil Adam Bodzek, kterého to určitě muselo bolet.

54

Düsseldorf po dlouhé době získal míč a zamířil do útoku přes pravou stranu. Tam však o něj rychle přišel, Angeliño bude vhazovat.

53

Florian Kastenmeier raději vyřeší nejistou situaci dalekým odkopem, takže u balónu jsou zase domácí, kteří prozatím nikam nespěchají, i když jim čas už docela rychle tiká.

52

Hosté pořád excelentně zahušťují prostor před svou šestnáctkou, Lipsko je stále bez nápadu. Každopádně už pěkně dlouho drží míč pod kontrolou.

50

Angeliño rozbíhá další útočné snažení svého týmu, ale to skončilo ještě dříve než vůbec začalo, protože španělský obránce přihrál nepřesně.

49

Red Bull se sice dostal na útočnou polovinou, ale tam o míč přišel riskantní přihrávkou. Ani Düsseldorf však nyní nekombinoval nejpřesněji.

48

Florian Kastenmeier si dává s dalším odkopem relativně na čas, protože pro Fortunu je aktuální výsledek relativně úspěch. Proti Lipsku by brala bod všemi deseti.

47

Düsseldorf nastupuje do druhého poločasu velmi aktivně, soupeře hned od začátku dost nebezpečně napadá. Lipsko ale zatím drží míč na svých kopačkách.

46

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Patrik Schick.

46

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Dayot Upamecano.

46

První půle nám toho moc nenabídla. Favorizované Lipsko sice většinu času tráví u balónu, ale zatím mu to k ničemu nebylo. Domácí si totiž nevytvořili nic extra nebezpečného, což platí také o Fortuně. Nějaké šance už však na vidění vidět byly, ale nikdo je zatím nedokázal zužitkovat. Uvidíme, jestli se ve druhém poločase dočkáme alespoň jednoho gólu.

Druhý poločas začne přibližně v 21:31.

45+1

45

Domácí ještě rozehrají jednu standardní situaci. Tu si vzal na starost Christopher Nkunku, který rozehrál nakrátko. Následný centr Tima Wernera však končí jen v rukavicích brankáře Düsseldorfu.

44

Péter Gulácsi začíná jeden z posledních útoků prvního poločasu. Angeliño se následně blýskl docela pěknou průnikovou přihrávkou, ale nakonec z toho je jen autové vhazování.

43

Red Bull je po delší době pevně u míče. Na útočné půlce ještě něco zkouší vymyslet, ale má k dispozici jen minimum prostoru, což stačilo jen k nepřesné dalekonosné střele.

42

Hosté se stále drží na útočné půlce, kde už začínají soupeře trochu svírat. Nepřesný nákop za obranu však jistě řeší Péter Gulácsi.

40

Tempo hry už se zpomaluje, ani jeden z týmů nechce inkasovat do šatny. Fortuna je však nyní o něco málo aktivnější, protože většinu času drží míč na útočné půlce.

39

Düsseldorf vybojoval nadějný přímý kop, který rozehrál Jean Zimmer, ale dopadlo to stejně jako vždycky. Obránci míč vyhlavičkovali do bezpečí.

38

Nyní nám hru zastavil ofsajd Lipska. Florian Kastenmeier tak posílá své spoluhráče dobře a následně je tam hledá odkopem.

37

Tyler Adams se hezky uvolnil a odcentroval z levé strany, ale před bránou byli jen obránci, kteří míč uklidili do bezpečí.

35

Po dlouhé době jsme se dočkali nějakého faulu, fauloval jeden z hostů. Nic vážného to ale nebylo, takže se vzápětí pokračuje.

34

Florian Kastenmeier musí být neustále v pozoru, nyní na něho poslal z dálky dost nebezpečný projektil Marcel Halstenberg. Brankář Düsseldorfu si však bez problémů poradil.

32

Florian Kastenmeier dobře nalezl Mathiase Jörgensena, který se také pokoušel o přesný vzdušný pas, ale to se mu nepovedlo, protože míč skončil až za bránou.

31

Christopher Nkunku se šikovně uvolnil, ale dostal vysoký vzdušný pas, který skončil až u gólmana, který se po míči musel natahovat, což nakonec úspěšně zvládl.

30

V první půlhodině jednoznačně dominuje Lipsko, které se však stále marně pokouší o skórování. Stále tak sledujeme bezbrankové utkání.

29

O další centr se pokusil Jean Zimmer, ale ten našel jen rukavice Pétera Gulácsiho, který okamžitě rozehrává.

28

Hosté se po dlouhé době k něčemu dostali, Valon Beriša hledal ve vápnu jednoho ze spoluhráčů, ale domácí měli tento prostor dobře pokrytý.

26

Nakonec z velké dálky zkusil štěstí Tyler Adams, který svou přízemní ránou mířil k pravé tyči, ale trefil se jen vedle ní.

25

O míč si nyní bojuje na středu hrací plochy, kde ho však většinu času drží Red Bull. Ten pořád marně hledá díru v soupeřícím obranném valu.

24

Angeliño rozehrál rohový roh nakrátko, centr přišel až vzápětí, ale Florian Kastenmeier ho pokryl, i když míč jen vyrazil. Následně mu pomohli obránci.

23

Lipsko už má 65% držení míče, ale k žádné větší šanci to zatím nevedlo. Fortuna se zatím naprosto bezchybně brání a soupeři nic nedovoluje.

22

Angeliño se dobře vysunul na levé straně, ale kvůli špatnému zpracování o míč lacině přišel, kvůli čemuž se musí rychle vracet. Únik Stevena Skrzybskiho však bez problémů vyřešil Péter Gulácsi.

20

Steven Skrzybski dobře pronikl přes levou stranu až k šestnáctce, jenže tam ho Lipsko zdvojilo, takže o míč přišel.

19

Domácí zahajují další útok klidnou kombinací na vlastní polovině. Düsseldorf mírně napadá, ale od zisku míče má daleko.

18

Florian Kastenmeier je opravdu často ve hře. Soupeřící vzdušný pas opět v pohodě pokryl a po chvíli posílá dobře další nákop.

17

Marcel Sabitzer poslal do šestnáctky nadějný střílený centr, ale ten směřoval přímo na brankáře, pro kterého to tedy byl snadný zákrok.

16

Hosté dobře zahustili prostor před vlastní šestnáctkou, kvůli čemuž Timo Werner nemohl nic vymyslet. Fortuna se ale s míčem zase moc dlouho neohřála.

15

Florian Kastenmeier posílá další daleký nákop téměř až k soupeřícímu vápnu, ale Steven Skrzybski nedokázal míč vybojovat, takže rozehraje také domácí brankář.

14

Nejvíce viditelným hráčem na hřišti je jednoznačně Timo Werner, který dostal dobrý pas za obranu, ale branku stejně přestřelil. Případná branka by navíc neplatila, protože byl v ofsajdu.

13

Zápas se pořád hraje docela v klidném tempu. Lipsko potřebuje potvrdit roli favorita, takže hraje vyloženě na jistotu.

12

Odkop Floriana Kastenmeiera byl sice přesný, ale Angeliño nedovolil soupeři hlavičku, kvůli čemuž míč skončil až za postranní čárou.

11

Kaan Ayhan zkoušel od pravé postranní čáry odcentrovat, ale trefil se jen do prvního protihráče před sebou. Jeho spoluhráči však o míč následně aktivně bojují.

10

Timo Werner se stále snaží nějak rozpohybovat ofenzivu svého celku, ale další přihrávku dostal na paty, takže si míč nedokázal ideálně zpracovat, kvůli čemuž o něj přišel.

8

Florian Kastenmeier dostal dost nepřesnou přihrávku, kvůli čemuž musel jít do souboje s Kevinem Kamplem, který mohl zakončovat do odkryté klece. Z tohoto souboje však nakonec vyšel lépe hostující gólman.

7

Timo Werner mohl uvolnit Christophera Nkunka, ale do jeho pasu se skvěle vložil André Hoffmann, který tak zastavil dost nebezpečnou šanci.

6

Timo Werner se snad poprvé zapojuje do hry, a to když rozehrál aut. K ničemu to ale nebylo, jeho spoluhráči se stáhli zpět na svou polovinu.

5

Düsseldorf nerozehrál zrovna přesně, protože už je zase bez balónu. Do hry se tak opět zapojuje Péter Gulácsi, který se alespoň trošku zahřeje.

4

Lipsko soupeřící útočnou snahu docela efektivně zastavilo. Následně se ihned vydalo dopředu, tam se k centru dostal Angeliño, ale ten centroval jen na boční síť hostující klece.

2

Fortuna se pomalu přesouvá dopředu přes levou stranu, Mathias Jörgensen tam už podruhé vhazoval, ale k ničemu to zatím nevede.

1

Úvodní výkop si pod palec vzali domácí fotbalisté, kteří jako již tradičně začínají kombinací na vlastní půlce. Vzápětí však soupeři odevzdali docela laciný aut.

1

RB Lipsko: Gulácsi – Adams, Klostermann, Halstenberg, Angeliño – Sabitzer (C), Kampl, Laimer – Olmo – Nkunku, Werner.
Náhradníci: Mvogo – Orban, Upamecano, Konaté, Mukiele, Haidara, Forsberg, Lookman, Schick.

Fortuna Düsseldorf: Kastenmeier – M. Jörgensen, Hoffmann, K. Ayhan – Zimmer, Morales, Bodzek (C), Valon Beriša, Suttner – Hennings, Skrzybski.
Náhradníci: R. Wolf – Zimmermann, Bormuth, Thommy, Stöger, Sobottka, Kownacki, Karaman, Ofori.

Rozhodčí: Gräfe – Grudzinski, Wessel.

Düsseldorf má zcela odlišné cíle než jeho dnešní soupeř. Aktuálně se totiž nachází na barážové šestnácté příčce, přičemž na patnáctou Mohuč ztrácí tři body, ale také sedmnácté Brémy mají stejný bodový zisk. Fortuně se v poslední době moc nedaří, ale nutnou podotknout, že narazila na soupeře jako Bayern a Dortmund, takže proti takovým protivníkům se od ní body rozhodně nečekají. Mimochodem alespoň remizovala s Hoffenheimem, ale dnes ji čeká další těžký soupeř v podobě třetího Lipska. Dnešní hosté by tak rozhodně byli rádi za remízu, ale silnějšího soupeře se určitě pokusí překvapit.

Poslední tři utkání
Düsseldorf vs. Dortmund – 0:1
Düsseldorf vs. Hoffenheim – 2:2
Bayern vs. Düsseldorf – 5:0

RB Lipsko
Lipsko nyní drží fantastickou bilanci, protože už téměř půlroku neprohrálo, ale po opětovném zahájení sezony střídá remízu a výhru, což už zas tak dobré není. Stále to však stačí na pozici zajišťující Ligu mistrů, Red Bull se nachází na třetím místě a má šestibodový náskok na pátý Gladbach, který by už šel jen do Evropské ligy. Lipsko by si tak rádo zajistilo postup s předstihem, navíc po dlouhé době se může pokusit o dvě výhry za sebou, jelikož si naposledy poradilo s Hoffenheimem 2:0.

Hoffenheim vs. Lipsko – 0:2
Lipsko vs. Paderborn – 1:1
Kolín nad Rýnem vs. Lipsko – 2:4

Zdravím všechny fandy německé kopané! Bundesliga již pomalu směřuje do finiše, takže Lipsko bude hrát o veledůležité tři body s Düsseldorfem, protože postup do Ligy mistrů stále nemá jistý. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.