• 7Lundstram
  • 10Sharp
  • 22Mousset
  • 30Živković

Je dobojováno. Domácí hráči ještě ve druhém poločase přidali jeden přesný zásah a navýšili své vedení. V devětasedmdesáté minutě se prosadil Demarai Gray, jenž se trefil po necelých dvou minutách na hřišti po tom, co vystřídal. Vardy mu poslal přihrávku na pravou stranu a Gray zakončil po zemi k protější tyči. Hosté se nedočkali kontaktní branky a na nějaký obrat tak ani nemohli pomýšlet. Ze hřiště Leicesteru si tak neodvezou ani bod, domácí naopak získali všechny tři a stále drží naději na postup do skupinové fáze Ligy mistrů.

90+5

90+4

Míč mají hosté, ale jejich nepřesný pokus znamenal ztrátu míče. A do akce se ještě vydávají Lišky a nyní se už blíží úplný konec zápasu.

90+3

Fleck podrazil domácího hráče a je druhým hostujícím fotbalistou, který v tomto utkání vidí žlutou kartu. Zatím dnes hlavní rozhodčí rozdal celkem tři žluté karty.

90+2

Hráči Leicesteru se delší dobu drželi před brankou soupeře, ale z jejich kombinací nevzešla žádná nebezpečná střela. Lišky to ale mrzet nemusí, stále mají od svého soupeře bezpečný odstup.

90+1

Zadumaný trenér hostů už ví, že na půdě Leicesteru hosté zřejmě nebudou bodovat.

90

Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se budou nastavovat ještě čtyři minuty navíc.

89

Ryan Bennett vystihl směr střele z kopačky Olivera McBurnieho a srazil špičkou kopačky míč na rohový kop. Hosté tak mají jednu z posledních možností, jak Schmeichela obrat o čisté konto.

88

Wilfred Ndidi vysokou nohou poslal míč na Tielemanse, aby pokazil další rozehrávku Sheffieldu. Následně pak ale hosté zaútočili, ale opět tomu chybělo přesnější zakončení.

87

Na malou domů poslal míč jeden z domácích hráčů a Kasper Schmeichel ho pak rychle po zemi odkopl až za půlící čáru.

86

Domácí hráči se už nikam neženou a jen kontrolují hru. Hostům se naopak nedaří dostat se do nějakého vážnějšího zakončení před Kasperem Schmeichelem.

85

Blíží se závěr tohoto duelu a domácí mají stále dvoubrankový náskok. Zatím to ze strany hostů na nějaký obrat příliš nevypadá, ač snaha je vidět.

83

Teď už jsou u míče opět domácí a natlačili se před Deana Hendersona, ale ten mohl být v klidu, neboť pokus Jonnyho Evance byl z kategorie těch hodně nepřesných.

82

Hosté se nyní pokusili ohrozit branku Leicesteru, ale kontaktní branka nepřišla. Kasper Schmeichel tak stále drží své čisté konto.

80

John Egan podrazil soupeře a i on dostává od hlavního sudího žlutou kartu.

79

Leicester právě vstřelil branku!
Tak to byl od domácího trenéra dobrý tah. DEMARAI GRAY, který byl na hrací ploše necelé dvě minuty, přidává druhou branku pro Leicester. Krásně ho našel Jamie Vardy a prvně jmenovaný pak zakončil přízemní střelou ke vzdálenější tyči – 2:0. Asistence: Jamie Vardy.

77

George Baldock zahrál autové vhazování, hned na to se pak k němu dostal Wes Morgan, jenž nepustil soupeře do žádného ohrožení Schmeichelovy branky.

76

Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Demarai Gray.

75

Žlutou kartu dostává Jonny Evans (Leicester City).

75

Po něm ale získali míč hosté a bleskově pak otočili hru. Do útoku se dral Billy Sharp a jeho hodně nečistě poslal k zemi Jonny Evans a bude následovat žlutá karta.

74

Harvey Barnes posunul míč na Youriho Tielemanse, jenž si naběhl na levou stranu, jeho následnou střelu pak zastavil obranným zákrokem John Egan a domácí zahrají další rohový kop.

73

Kasper Schmeichel získal míč po ne velmi povedené střele hostů a poté ho odkopl daleko od své branky. Hráči Leicesteru se tak pokoušejí opět ohrozit branku Deana Hendersona.

71

Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Hamza Choudhury.

70

Wes Morgan dobře clonil Mousseta a poté, co mu sebral míč, raději ho poslal do autu. Další akci hostů tak domácí překazili.

68

Ale to až po další krátké pauza na občerstvení, která právě následuje.

67

Youri Tielemans na levé straně vystřelil, ale míč poslal jen vedle levé tyče z pohledu Deana Hendersona a ten bude mít k dispozici další odkop.

66

Několik rozehrávek na straně Sheffieldu nemělo úspěch. Po chvilce už ano, ale míč, který se šoural k brance Kaspera Schmeichela, zachytil obránce Wes Morgan.

65

Agilní Jamie Vardy znovu nabral rychlost a dostával se do akce, ale byl v postavení mimo hru. Postranní sudí tak vše dobře viděl a zdvihl svůj praporek.

63

Tentokráte ohrozili Schmeichela hosté, domácí brankář poslal míč na rohový kop. Hráči Sheffieldu tak u balonu zůstanou i pro následující chvíle.

62

Z této standardní situace už domácí hráči hostující branku neohrozili a Sheffield směřuje na polovinu Leicesteru.

61

Jamie Vardy vybojoval míč, poté ho poslal směrem na nabíhajícího Harveye Barnese, který znovu spálil tutovku. Jeho obrovskou šanci znovu zlikvidoval Dean Henderson a hned na to odražený míč dostal na rohový kop obránce hostů.

60

Hosté už využili čtyři střídání, domácí jsou stále se základní sestavou, jaká nastoupila do prvního poločasu. Jonny Evans vyslal vysoký nákop směrem před Hendersona, ale ten se neujal.

59

Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Chris Basham, přichází Billy Sharp.

58

Domácí v další akci vybojovali rohový kop.

57

Harvey Barnes převzal pěknou přihrávku od Jamieho Vardyho a zakončoval z levé strany. Proti však byl pozorný Dean Henderson a zapsal další hodně důležitý zákrok.

55

Na Youriho Tielemanse mířila dobrá přihrávka od Jonnyho Evanse, ale celou tuto akci narušil pozorný John Egan a dostal míč na kopačky hostujícího týmu.

54

Držení míče: 61% – 39%

53

Domácí hýří aktivitou a po nepřesném zakončení soupeře se opět dostali před Hendersona, který musel být pozorný. Nakonec však střela Bennetta končí mimo tři tyče.

51

Youri Tielemans vyslal přihrávku na nabíhajícího Jamieho Vardyho, který se dostal blíže brance soupeře a z levé strany pak svou střelou orazítkoval tyč Hendersonovy brány!

49

Jack O'Connell až nyní poslal přízemní pokus na Kaspera Schmeichela, jenž s ní ale neměl žádný problém a ukryl míč do rukavic. Pak ho poslal svým spoluhráčům.

48

Jamie Vardy pokoušel atakovat rozehrávku hostů na jejich polovině, ale to mu nevyšlo. Hned na to se pak hráči Sheffieldu dostali před Schmeichela, ale vůbec na něho nevystřelili.

47

Hosté z vlastní poloviny dostali míč nad druhou stranu, ale nakonec se k žádné akci před brankou Kaspera Schmeichela nenadechli.

47

Hosté hned na začátku druhého poločasu vystřídali trio hráčů, domácí lavička zatím ke změně na trávníku nesáhla.

46

Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Sander Berge, přichází John Lundstram.

46

Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází David McGoldrick, přichází Lys Mousset.

46

Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Ben Osborn, přichází John Fleck.

46

Střely na branku: 4 – 0

První poločas je minulostí. V něm se v devětadvacáté minutě ujali vedení domácí hráči. Ayoze Pérez zužitkoval přihrávku od Lukeho Thomase a přízemním pokusem pak poslal balon k bližší tyči. Na tuto trefu nedokázal už nikdo zareagovat a Pérez stanovil konečné skóre prvního poločasu. Uvidíme, co nám nabídne ten druhý, který začne přibližně ve 20:04.

45+3

45+2

Oliver McBurnie to ještě zkusil technickou střelou, ale Kaspera Schmeichela příliš neohrozil. Poté ještě budou útočit domácí, ale zřejmě už hlavní sudí tuto část hry za chvíli ukončí.

45+1

Leicesterští zahrávali další autové vhazování, ale nedostali se nakonec k míči. Ten si převzali ještě hosté a jejich pokus z levé strany proletěl jen okolo brankoviště Kaspera Schmeichela.

45

Nastavovat se budou ještě dvě minuty navíc.

43

Po další nepřesné střele Sheffieldu si u svého brankoviště srovnal míč Kasper Schmeichel a poté ho poslal na kopačky svých spoluhráčů, kteří opět míří před Deana Hendersona.

41

Série nepřesností na obou stranách končí, u balonu jsou opět hráči v modrých dresech, tedy ti domácí a začínají v závěru prvního poločasu svou další akci.

40

James Justin znovu centroval míč, ale bylo to nepřesné. Hosté tak obracejí hru na polovinu domácího Leicesteru.

38

James Justin krásným obloučkem z pravé strany vyzval v pokutovém území Jamieho Vardyho, ale ten na balon jednoduše nedosáhl.

37

Jack O'Connell dlouhým nákopem na pravou stranu nenašel adresáta. Místo toho míč získal Barnes a v tandemu s Vardym pak šel směrem na branku hostů. Pokus prvně jmenovaného odvrátili hosté na další rohový kop.

36

Wilfred Ndidi vybojoval míč na dvou hráčích Sheffieldu a poté ho v klidu poslal ke středu pole, kde ho byl připraven převzít Ayoze Pérez. Autor první branky utkání tak opět směřuje před Hendersona.

35

Hlavičkovaná hostů končí v zámezí a Sheffield ztrácí míč. U něho tak budou znovu domácí a zahrají autové vhazování.

34

Ben Osborn dostal přihrávku na pravačku a okamžitě vystřelil, jeho pokus ale šel jen vedle tyče branky Kaspera Schmeichela.

32

Po nepřesné rozehrávce hned hru otočili hráči Sheffieldu a před Schmeichelem byli nepřesní. Domácí brankář tak v krátkém sledu po sobě bude znovu odkopávat balon směrem dopředu.

30

Schmeichel odkopl míč směrem na hostující území a poslal tak své spoluhráče znovu do akce. Ti už mají v zádech jednobrankový náskok a pojistka by se jistě hodila.

29

V devětadvacáté minutě se domácí celek ujímá vedení. Novic v sestavě Leicesteru, Luke Thomas, si připsal premiérovou přihrávku, když dostal míč na AYOZEHO PÉREZE, který poté dobře umístěnou střelou k bližší tyči nedal Hendersonovi šanci – 1:0. Asistence: Luke Thomas.

27

Kasper Schmeichel nic takového nedovolil, rychle sebral míč do rukavic a poslal ho okamžitě na opačnou stranu hřiště.

27

Jenže vše bylo nepřesné a balon končí v zámezí, vhazovat tak budou hosté a pokusí se projít před Schmeichela, aby jeho branku ohrozili.

26

Pokračujeme dále, míč mají znovu domácí hráči a už se tlačí před branku hostů.

25

Nyní následuje krátká pauza na občerstvení hráčů.

23

Následoval další roh, ale z něho domácí už příliš vzruchu před brankou soupeře nenadělali. Odkop od Hendersonovy svatyně.

22

Ayoze Pérez pálil bez přípravy u přední tyče a balon poslal jen přímo do Hendersona, ten ale míč neudržel a ještě ho dorážel Youri Tielemans, ale ani jeho pokus mezi třemi tyčemi nekončí.

21

Série tří přihrávek hlavou na straně hostů přerušil Wes Morgan a opět tak může se svými spoluhráči bleskově zamířit na polovinu Sheffieldu.

20

Oliver Norwood se příliš unáhlil a svůj centr, který chtěl poslat nabíhajícímu spoluhráči, poslal jen za zadní čáru a odkop od své branky tak nyní bude mít Kasper Schmeichel.

19

Následovala akce hostů, David McGoldrick byl vysunut po levé straně směrem dopředu, ale byl v ofsajdové pasti, což postrannímu sudímu vůbec neuniklo. Míč si vrací zpět opět fotbalisté Leicesteru.

18

Ovšem domácí celek si brzy vrátil míč na své kopačky a do pokusu se opřel Harvey Barnes, ale jeho pokus končí jen u brankáře Deana Hendersona.

17

Další rohový kop pro Leicester. Ten odehrál Tielemans po zemi, míč však skončil na pozorném obránci Sheffieldu Stevensovi.

16

Nic z toho ale nebylo, znovu sebrali míč domácí a pádí směrem branka Sheffieldu.

15

Další pěkně rozehraná akce Sheffieldu, která ale končí na Thomasovi, který balon poslal hrudí za postranní čáru. Hosté pokračují v útoku a mají k dispozici autové vhazování.

13

Hosté zahrávali volný přímý kop z pravé strany a poté v pokutovém území hlavičkoval John Egan, ale bylo to z kategorie pokusů těch nepřesných.

12

A další pokus, Jamie Vardy si počínal před Hendersonem hodně nebezpečně, ale jeho pokus z hrany malého vápna Henderson vyrazil na opačnou stranu.

11

Hned na to na druhé straně pokazili rozehrávku hosté a Lišky opět přebírají míč a jdou směrem před Hendersona. Obrana Sheffieldu se už rovná na své polovině.

10

Ayoze Pérez dostal míč na hlavu těsně před hostující brankou a poté ho poslal jen těsně nad břevno branky Sheffieldu. Henderson si tak mohl oddychnout a bude míč posílat zpět do hry dlouhým odkopem.

9

Kasper Schmeichel si došel pro dlouhý míč z kopačky hostujícího McGoldricka a hned ho pravou nohou odkopl hodně daleko od svého zařízení.

8

Jamie Vardy ho ale zahrál jen nakrátko, protože to bylo z velké dálky. Poté z vlastní poloviny hráči Leicesteru City zakládají další svou útočnou akci.

7

John Egan fauloval takticky domácího hráče, který směřoval k pokutovému území a domácí celek tak zůstane u balonu a zahraje volný kop.

6

Oba celky vlétly do utkání naplno, akce střídá akci a hraje se nahoru dolů. Po šesti minutách hry je ale skóre stále bezbrankové. Oba gólmani tak drží svá čistá konta.

5

Ovšem tentokráte míč nešel přímo před branku hostů, ale zaletěl jen na opačnou stranu a skončil za zadní čárou. Následuje tak jen odkop od Hendersonovy branky.

4

Leicesterští pokračovali v další útočné akci a po zákroku obrany Sheffieldu pak Lišky zahrávají další rohový kop.

3

Rohový kop vybojovali hráči Leicesteru, míč se dostal ke klubku těl z obránců hostů a ti ho dokázali zkrotit a poté také dostat do bezpečí a mimo ohrožení Hendersonovy branky.

2

David McGoldrick dostal pěknou přihrávku do pokutového území a poté se levačkou napřáhl ke střele. Bylo to však s hodně silnou razancí a balon pak zaletěl jen vysoko nad branku Kaspera Schmeichela.

1

Jenže záhy o balon přišli a ten získali bleskově domácí hráči. U postranní čáry skončil na zemi Jonny Evans, který je otřesen. Ale vypadá to, že je v pořádku a může pokračovat.

1

O úvodní výkop se postarali hosté ze Sheffieldu a pomalu se snaží projít na polovinu domácích Lišek z Leicesteru.

1

Domácí nastoupí v modrých dresech, hosté oblékli bílou barvu svých trikotů.

Hráči obou celků už vstupují na hrací plochu a utkání tak bude moci za chvíli začít.

Leicester City: Schmeichel – R. Bennett, Morgan (C), J. Evans – Justin, Ndidi, Tielemans, Thomas – Ayoze Pérez, Vardy, H. Barnes.
Náhradníci: D. Ward – Johnson, D. Gray, Choudhury, James, N. Mendy, Praet, Iheanacho, Hirst.

Sheffield United FC: D. Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, S. Berge, Norwood (C), Osborn, Stevens – McBurnie, McGoldrick.
Náhradníci: Moore – Jagielka, K. Freeman, Robinson, Fleck, Lundstram, Sharp, Mousset, R. Živković.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.

Sheffield vstupoval do letošního ročníku z pozice nováčka a čekalo se, že po roce v Premier League znovu sestoupí o patro níže. Wilderova družina se ovšem vzepřela předsezónním předpokladům a svým fyzicky náročným stylem hry zatápí i těm nejlepším celkům. Týmu se navíc daří i výsledkově a po pětatřiceti odehraných kolech se nachází na sedmé pozici, takže v závěru soutěže ještě bude bojovat o účast v evropských pohárech. Velmi důležitým článkem je anglický gólman Dean Henderson, jenž si drží výbornou formu a se třinácti čistými konty se řadí k absolutní brankářské špičce. Po koronavirové přestávce se Sheffield chvilku hledal, nicméně nyní z posledních čtyř mačů vytěžil deset bodů. Naposledy to odnesla Chelsea, která si z Bramall Lane odvezlda třígólový nášup.

Lišky letos prožívají další úspěšnou sezonu a hned od začátku sezony se pohybují v těch nejvyšších patrech tabulky. Obrovskou zásluhu na tom opět má anglický snajpr Jamie Vardy, jenž je s třiadvaceti brankami nejlepším střelcem Premier League. Silnou stránku Rodgersových svěřenců je ale také defenziva, v jejímž čele stojí brankářská stálice Kasper Schmeichel. Průlomovou sezonu pak zažívají také Çağlar Söyüncü či Ricardo Pereira. Turecký stoper však bude proti Sheffieldu chybět, neboť v posledním utkání proti Bournemouthu byl v závěru druhého poločasu vyloučen. Proti The Cherries nesehrál Leicester vůbec dobrý zápas, a přestože po úvodním dějství vedl 1:0, tak nakonec z toho byla prohra 1:4. Touto porážkou si modro-bílí dosti zkomplikovali závěr sezony a o účast v Lize mistrů je ještě čeká lítý boj.

Hezký čtvrteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes jsou na programu čtyři zápasy šestatřicátého kola anglické Premier League a my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Leicesteru se Sheffieldem. Úvodní výkop je naplánován na 19:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.