Líšeň tedy prohrává na domácí půdě 1:3. Sokolov bere tři body. Z Brna se loučím a přeji pěkný den.

Už se zdálo, že se Líšeň nadechne ve druhém poločase minimálně k vyrovnávací brance, protože již ve 46. minutě snížil Zikl. Jenže další šance Brňané neproměnili a tak v závěru udeřil Sokolov. Do brejku se dostal Červenka, který své sólo bezpečně proměnil. Domácím dnes nevyšla koncovka, naopak soupeř dokázal být daleko efektivnější a produktivnější.

Málek
62. min Vintr
10 Matocha
Matocha
76. min Fall
22 Rolinek
Rolinek
62. min Demeter
2 Silný
Silný
62. min Machálek

Tkadlec
46. min Dvořák II.
Krátký
38. min Šmehyl
Kovář
68. min Štursa
9 Vávra
Vávra
63. min Ju

• 21Demeter
  • 6Minařík
90+4

Po něm se opřel do míče Vintr, míč však šel vysoko nad. Rozhodčí Hanousek končí toto utkání.

90+4

Ještě je tu roh pro domácí celek.

90+3

Líšeň ještě zkouší dlouhé nákopy, ale už to jsou spíše zoufalé pokusy. Blíží se závěr zápasu.

90+2

Žlutou kartu dostává Kang-hjun Ju (FK Baník Sokolov).

90

Duel se už prakticky dohrává. Líšni nelze upřít snaha, ale dnes vyhořela na produktivitě. Soupeř byl daleko efektivnější.

90

Nastavovat se budou čtyři minuty.

88

Poté se "oblibenec" zdejšího publika a autor třetí branky rozběhl k tribuně, aby ještě trošku rozparádil místní ochozy.

88

Žlutou kartu dostává Jakub Dvořák II. (FK Baník Sokolov).

88

Sokolov právě vstřelil branku!
Troufám si tvrdit, že je hotovo. Domácí otevřeli obranu a do rychlého brejku vpadl MAREK ČERVENKA. Ten si se svou akcí poradil výborně a přesnou střelou na zadní tyč nedal Halouskovi šanci.

85

Baník pět minut před koncem kontroluje výsledek, snaží se tahat co nejvíc čas. Fanouškům se to samozřejmě vůbec nelíbí.

84

Obrovská šance Líšně a v ní Zikl. Jeho pokus a přízemní rána končí u Fryštáka, který míč vyrazil z brankové čáry.

83

Líšní chybí v posledních zápasech Jakub Černín, který je vysokým stoperem a umí si v soubojích poradit. Dnes je jeho ztráta citelná.

82

Machálek vybojoval roh, zhruba deset minut do konce tohoto mače.

81

Nepřesný centr Ševčíka proletěl celým vápnem a nenašel nikoho ze spoluhráčů.

80

Červenka je ale v pořádku a pokračuje ve hře. Skopec taktéž. Hosté tedy v plném počtu.

79

Červenka na hřišti také zraněn, hosté aktuálně hrají v devíti.

77

Na hřišti zůstává ležet zraněný hostující Skopec. Probíhá ošetřování.

76

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Marek Matocha, přichází Lamine Fall.

75

Jakub Dvořák odehrál příliš nízký centr, který Machálek odvrací do zámezí.

74

Trestný kop z dvaceti metrů budou zahrávat hráči Baníku.

73

Fryšták chytá všechny centry Líšně, projevuje obrovskou zkušenost a dobře čte hru.

71

Nepovedený centr Matochy příliš plachtil vzduchem, Fryšták si pro něj v poklidu došel.

70

Zhruba dvacet minut před koncem drží hosté hubený náskok. Líšeň bude zahrávat rohový kop.

68

Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Daniel Kovář, přichází Ondřej Štursa.

67

Po rohu se k míči dostal Zikl a nebylo to vůbec špatné po individuální stránce. Fryštáka zkusil překvapit z otočky a trefuje jeho boční síť.

66

Domácí zvyšují tlak, další požár musel hasit Ruml.

65

Matocha z levé strany centroval na střídajícího Machálka, který se ale k zakončení nedostal.

63

Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Stanislav Vávra, přichází Kang-hjun Ju.

62

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Martin Rolinek, přichází Patrik Demeter.
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Ondřej Vintr.
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Jan Silný, přichází Tomáš Machálek.

62

Líšeň bude hned třikrát střídat.

62

Skákající centr prošel na Málka, který si chtěl srovnat míč na kopačky, ale jeho pokus mu vůbec nevyšel.

61

Kučera zajel ostře v hlavičkovém souboji do brankáře Fryštáka, píská se pochopitelně faul.

60

Stanislav Vávra to zkusil sám, ale trefil pouze připravenou brněnskou zeď.

59

Žlutou kartu dostává Karel Hasil (FK Baník Sokolov).

58

Rýsuje se standardka pro Sokolov, který v krátké době dvakrát nebezpečně zahrozil.

57

Další velká šance. Kopřivův centr propadl na malé vápno na Kováře, který hlavičkoval těsně pod břevno. Halouska tam však stihl být včas a míč vytáhl konečky prstů nad bránu.

56

Obrovská šance Baníku. Z hranice velkého vápna napálil míč na brněnskou bránu Jakub Dvořák a Halouska se musel tygřím skokem přesunout ke své levé tyči.

55

Vávrův prudký střílený centr prošel až k Halouskovi, který musel zakročit. Sokolov se také snaží zatlačit svého soupeře.

54

Brňané jsou v tlaku a touží s výsledkem něco udělat. Teď se ale nepovedl centr v podání Vasiljeva.

53

Tak to se také povedlo. Rolinek prošel po levé straně jako nůž máslem, dostal se až na malé vápno, kde Fryšták musel zasahovat. Následně si poradil i s dorážkou Slabého.

52

Opět perfektní centr Matochy do velkého vápna. Na hlavičku si naskočil Rolinek a jeho pokus v tísni nebyl vůbec špatný. Míč ale končí nad brankou.

50

Centr střídajícího Dvořáka však nenašel adresáta.

49

Teď ale přišla ztráta míče domácích a poprvé v tomto poločase budou mít možnost zahrozit hosté.

48

Asi se dalo očekávat, že v líšeňské kabině přijde o poločase bouřka, na projevu mužstva je to zatím vidět. Domácí jsou evidentně pokropení živou vodou.

46

Líšeň právě vstřelila branku!
Je tu rychlé snížení hned v první minutě druhého poločasu. Hostující obrana se nedohodla s brankářem po centru Málka, míč následně vystihl útočník Brna MARTIN ZIKL, udělal kličku Fryštákovi a dopravil míč pohodlně do sítě.

46

Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Adam Tkadlec, přichází Jakub Dvořák II.

46

Pokračujeme v 18:02.

Máme za sebou první poločas, ve které jsme viděli dvě branky. Obě padly do domácí sítě. Baník udeřil už v páté minutě, kdy otevřel skóre Stanislav Vávra. Líšenští se sice dostávali do velkých šancí, ale proměnit je, to už byl poněkud problém. A tak nastoupil střídající Šmehyl a po necelé minutě na hřišti s pomocí tečujícího obránce skóroval.

45+1

45

Nastavuje se jedna minuta.

45

Už se hraje poslední minuta prvního poločasu.

44

Centr Matochy z trestného kopu Fryšták s naprostým přehledem ukryl do náruče.

43

Dvě minuty před poločasem centroval Málek a registrujeme další šanci Brna. Hlavička Silného však končí nad.

42

Po rohu Líšně se k odraženému míči dostal Rolinek, jenže střela mu vůbec nesedla. Sice se snažil o teč Ševčík, bylo to na něj však moc dlouhé.

40

Sokolov své dvě šance dokázal proměnit, Líšeň měla pokusů o něco víc, ale koncovka se v prvním poločase vůbec nedaří.

39

Tak to byl geniální tah kouče hostů Bohuslava Pilného. Za krátkou chvíli pobytu na hřišti se ŠIMON ŠMEHYL dočkal branky. Znovu to byl gól přes obránce, kterého kličkou obelstil a vypálil. Domácí bek míč lehce tečoval a Halouskovi změnil směr. Než se brněnský brankář stihl zorientovat, je to 0:2.

38

Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Marek Krátký, přichází Šimon Šmehyl.

36

Sokolov se chystá střídat.

35

To nebyl vůbec špatný pokus Rolinka, který možná spíš centroval, ale míč padal pod horní tyč a Fryšták musel konečky prstů zakročit. Byl z toho roh, který ale Baník zvládl pokrýt.

34

Ziklův přetažený centr nenašel žádného spoluhráče, Líšeň však pokračuje v útočném snažení.

32

Málkův centr z levé strany hřiště propadl až na kopačky Rolinka, který byl na blizší tyči, Fryšták si s jeho pokusem poradil.

31

Rumlova nepřesná přihrávka křížem nenašla Vávru, naopak Kučera vybojoval míč a mohl jít do brejku.

30

Máme za sebou zhruba třicet minut hry a nyní je to mužstvo ve žlutých dresech, které má míč na svých kopačkách.

28

Sokolov do města pod Špilberkem nepřijel bránit, rozhodně se nebojí zakončit z každé pozice.

27

Na druhé straně pro změnu zahrozili hosté. Po centru Vávry se k hlavičce dostal Červenka a jeho pokus byl jemně sražený mimo tři tyče. Mnoho nechybělo a bylo to 0:2.

26

A jako bych to přivolal, je tu další tutovka Líšně. Matochův centr našel na malém vápně hlavičku Jana Silného a jeho dnes už několikátý pokus likviduje gólman Fryšták. Tentokrát na brankové čáře.

24

Sledujeme vyrovnaný fotbal, mírnou převahu mají stále domácí. Diváci na tribunách se nenudí.

22

Marek Červenka už málem pádil sám na bránu, ale praporek lajnového sudího jej zastavil. A tak je do útočné akce jdou opět hráči v bílých dresech.

21

Chtěl to vzít na sebe, ale neudělal dobře. Po Málkově centru šel do brejku dva na jednoho Silný a místo nahrávky na lépe postaveného Zikla domácí útočník vypálil. Fryšták jeho střelu vytěsnil do bezpečí. Každopádně další tutovka pro brněnský tým.

20

Vávrův štiplavý centr musel Halouska likvidovat na zadní tyči. Nic lehkého to nebylo. Brněnský brankář zasahoval v tísni.

19

Píská se faul proti Líšni a tím pádem zajímavá standardka pro Baník. Z dobré pozice bude centrovat Vávra.

18

Střelu z velké dálky vypustil domácí Jaroslav Málek, jen to v hledišti zahučelo. Míč mu vůbec nesedl a skončil vysoko nad bránou.

17

Kučerův pěkný centr za obranu málem vystihl Slabý, ale Fryšták přečetl hru a dokázal včas proti míč vyběhnout.

16

Také Baník se po delší době osmělil k ofenzivní akci, Červenka svou akci ale k zakončení nedotáhl.

15

Nepovedený centr nenašel ve vápně nikoho ze spoluhráčů. Nicméně Marvani dál drží míč. Platí to i po ruce hostujícího Ondřeje Rumla.

14

Domácí budou zahrávat standardku, u míče je už připravený Jaroslav Málek.

13

Žlutou kartu dostává Daniel Kovář (FK Baník Sokolov).

11

Brňané jsou i nadále u míče a manévrují na polovině soupeře, ale zatím vázne finální fáze.

9

Střelecký pokus z dálky vyslal Matocha, tentokrát mohl být zkušený ex-ligový gólman Bohemky v klidu.

8

Domácím nelze upřít snaha, jsou častěji na míči a aktivnější, ale koncovka poněkud pokulhává. Další šanci měl Zikl, ale jeho hlavička ze záklonu nebyla přesná.

6

Vzápětí mohlo být vyrovnáno. Jan Silný byl zcela sám před Fryštákem, ale trefil ho pouze do jeho nohou. Následnou akci už Sokolov dokázal pokrýt.

5

Nečekaná akce hostů končí gólem. STANISLAV VÁVRA v pohodě obešel na levé straně velkého vápna obránce, dostal se k palebné pozici a přízemní střelou nedal Halouskovi šanci. Bývalý útočník Zbrojovky se tak už v páté minutě uvedl brankou. Domácí při bránění hodně zaspali.

5

A hned z toho byla velká šance. Matochův centr našel hlavičku Zikla a jeho pokus z malého vápna končí těsně nad Fryštákovou svatyní.

5

Ziklův centr z pravé strany byl sražen Rumlem a bude z toho první roh.

4

Před Ziklem výborně zakročil Tkadlec, kdyby tak neučinil, už mohl jít Silný v podstatě do samostatné akce.

3

Poprvé v akci také Sokolov. Z velkého vápna střílel Krátký, ale jeho pokus byl nepřesný.

2

Domácí zahájili výkopem a první ofenzivní akcí, ale Jeřábek svůj centr přetáhl.

1

SK Líšeň: Halouska – Jeřábek, Hlavica (C), O. Ševčík – Kučera – Vasiljev, Málek, Matocha, Rolinek – Silný, Zikl.
Náhradníci: Vítek – Bednář, O. Vintr, Demeter, Minařík, T. Machálek, Fall.

FK Baník Sokolov: Fryšták (C) – Ruml, Tkadlec, Hasil, Vondra – Skopec, Kopřiva – Krátký, Kovář, Vávra – Červenka.
Náhradníci: Jakub Dvořák I. – Štursa, Šmehyl, Jakub Dvořák II., Ju, Machuča, Vrtělka.

Rozhodčí: Hanousek – Šimáček, Matoušek.

Líšeň v minulém kole získala bod za remízu v Ústí nad Labem. Marvani mohli skóre otevřít v 8. minutě, ale rozhodčí gól neuznali pro údajný faul. Duel příliš šancí a fotbalové krásy nenabídl, skončil asi zaslouženě 0:0. „Za první poločas jsme mohli ze zápasu vytěžit více, naopak ve druhé půli jsme ztratili kvalitu a pohyb. Utkání musím hodnotit jako remízové, k neuznanému gólu se nemohu vyjadřovat. V úvodním dějstvím jsme si vypracovali dvě velké šance, nedali jsme. Přežili jsme, když jsme si nastřelili sami na břevno, soupeř hrozil ze závarů. S pokorou a po dlouhé cestě bod bereme," prohlásil kouč Líšně Milan Valachovič.

V minulém kole hostil Sokolov na domácí půdě Jihlavu, která na jaře nehraje zrovna v oslnivé formě. Na Baníku však potvrdila roli favorita a zvítězila 3:1. Za domácí se trefil z penalty Stanislav Vávra, který brněnské prostředí dobře zná. Za aktuálně druhou Zbrojovku hrál v nejvyšší soutěži.

Předposlední tým druhé fotbalové ligy Baník Sokolov v soutěži po sezoně skončí bez ohledu na konečné postavení v tabulce. Jeho vedení oznámilo, že pro příští ročník počítá s účastí v třetí nejvyšší soutěži ČFL. Rozhodnutí souvisí s tím, že společnost Sokolovská uhelná přestane na konci června podporovat profesionální fotbal ve městě.

Hezké středeční odpoledne z brněnského fotbalového stadionu v Líšni. Dnes nás čeká již 26. kolo druhé nejvyšší soutěže. Domácí Marvani hostí zachraňující se Sokolov, který se v médiích nechal slyšet, že po sezóně bez ohledu na výsledek druhou ligu stejně opustí. Baník tak hraje prakticky o čest a prestiž. To brněnský nováček chce vylepšit své tabulkové postavení. Aktuálně jsou domácí na devátém místě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.