To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 15:7. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:18.

Je konec. RB Lipsko zvítězilo na půdě TSG 1899 Hoffenheimu poměrem 2:0. Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase.
Už v 6. minutě získali domácí pokutový kop, který ale nakonec sudí odvolal a v 9. minutě šlo Lipsko po gólu Olma do vedení. Dlouho to netrvalo a skóre hostů se zdvojnásobilo v 11. minutě opět po brance Olma. Ve 28. minutě málem snížil Dabbur, ale napálil jen břevno. Ve 39. minutě předvedl Gulácsi dva skvělé zákroky. Před poločasem mohl poslat Red Bull do tříbrankového vedení Werner, ale jeho osamocené zakončení šlo nad.
V 52. minutě si Gulácsi poradil s pokusem soupeře. O dvě minuty později sice hosté dokázali dostat balón do brány, ale gól neplatil díky ofsajdu. V 85. minutě mohl definitivně rozhodnut Baumann a o čtyři minuty později Haidara, či v 90+1. minutě Nkunku, ale žádná šance gólem neskončila.

Zuber
46. min Skov
Grillitsch
Samassékou
46. min Kramarić
Kadeřábek
8 Geiger
Geiger
81. min Akpoguma
Baumgartner
68. min Bruun Larsen
10 Dabbur
Dabbur
61. min Bebou

Sabitzer
78. min Konaté
27 Laimer
Laimer
62. min Nkunku
44 Kampl
Kampl
68. min Adams
25 Olmo
Olmo
78. min Haidara
21 Schick
Schick
68. min Lookman

90+3

Wernerova přihrávka z levé strany byla zblokována a následuje autové vhazování pro Lipsko.

90+2

Kadeřábkův centr z pravé strany našel spoluhráče, který se ale ocitl v ofsajdovém postavení.

90+1

Christopher Nkunku to udělal na hranici vápna fantasticky, ale posléze napálil brankovou konstrukci!

90

Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90

Ovšem pokus Roberta Skova skončil ve zdi a následná rána z dorážky Bruuna Larsena letěla pouze do rukou Gulácsiho.

90

Tyler Adams se dopustil faulu nějakých dvacet metrů před svou bránou a Hoffenheim tak může snížit stav utkání.

89

Opět fantastický Oliver Baumann, který si poradil se střelou Amadou Haidary ze střední vzdálenosti!

88

Následně přišel faul ze strany domácích a Lipsko tak bude rozehrávat standardní situaci z pravé strany.

87

Hra byla na malou chvíli přerušená, neboť hostující gólman Péter Gulásci potřeboval zavázat kopačku.

85

Tentokrát už mohlo být definitivně hotovo, ale Oliver Baumann předvedl fantastický zákrok proti zakončení Ademola Lookmana a stále tak drží malou naději!

84

Hosté se sice prodrali dopředu z levé strany, ale neprocpali se k nějakému ohrožení branky.

83

Tentokrát se už dostal ke střele na bránu Werner, ale Baumann si s jeho pokusem poradil bez problémů.

82

Už to vypadalo na rychlý útok Lipska, ale ten zmařila další nepřesná přihrávka a Red Bull se tak ve druhé půli ještě nedostal ke střele na svatyni Olivera Baumanna.

81

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Kevin Akpoguma.

81

Ibrahima Konaté nedokázal odhlavičkovat centr soupeře, ale nakonec si Lipsko poradilo s následným centrem.

80

Zbývá už pouze deset minut plus nastavený čas a Lipsko dál hájí svůj dvoubrankový náskok.

79

Hosté si na levé straně nerozuměli a balón tak skončil pouze v zámezí.

78

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Ibrahima Konaté.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Amadou Haidara.

77

Posléze se navíc domácí hráč ocitl jen v ofsajdu a hra je přerušena.

76

Hoffenheim sice drží míč na svých kopačkách, ale Lipsko se skvěle brání na své polovině a domácí se tak nemohou dostat do nějaké větší šance.

75

Christopher Nkunk dohrál soupeře a uviděl tak od sudího žlutou kartu.

74

Angeliño z levé strany pouze poslal nepřesný pas na Wernera a k míči se tak dostal brankář Baumann.

73

Florian Grillitsch může být hodně rád, že sudí odpískal faul na něj, neboť by se Lipsko dostalo do přečíslení.

72

Další centr ze strany domácího celku letěl do vápna soupeře, ale Lipsko si s ním dokázalo i tentokrát poradit.

71

Nakonec se domácí dostali až do zakončení, ale to šlo z nohy Stefana Poscha vedle levé tyče.

70

Timo Werner velice špatnou přihrávkou poslal do šance po pravé straně soupeře, který odcentroval, ale jeho pokus byl zblokován a následuje rohový kop.

69

Hoffenheim sice má ve druhé půli 5 střel na bránu, zatímco Lipsko 0, ovšem na skóre to je pro Red Bull stále velice skvělé.

68

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Ademola Lookman.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Tyler Adams.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Jacob Bruun Larsen.

67

Werner se sice hlásil o centr z pravé strany do běhu, který také dostal, ale nakonec stál na místě a dnes se mu tak příliš nedaří.

66

Dani Olmo nyní útočil na hattrick, ovšem jeho střela zamířila pouze vedle pravé tyče.

65

Posléze jsme se už konečně dočkali střely ze strany domácích, ale pokus Roberta Skova letěl k pravé tyči, kde byl připraven Gulácsi.

64

Následný roh navíc nepřinesl nic nebezpečného a hosté dostali balón daleko od své brány.

63

Dopředu se sice dostali domácí, kteří ale získali pouze rohový kop.

62

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Christopher Nkunku.

61

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Ihlas Bebou.

61

Werner se na rozdíl od velké šance před poločasem nyní nechtěl zachovat jako sólista, ale jeho přihrávka nebyla přesná a skončila pouze u soupeře.

60

Hodina hry je u svého konce a Lipsko stále vede nad Hoffenheimem 2:0.

59

Nordi Mukiele se po skvělém centru Angeliña dostal do zakončení hlavou, ale přestřelil domácí svatyni.

58

Následný centr hostující hráč odkopl a posléze přišla nepovedená střela, která nakonec byla lob za obranu, ovšem míč si vzal do rukou Gulácsi, přičemž přibral do cesty Bičakčiće, jenž leží na trávníku.

57

Sudí Welz ale Sabitzerovi nakonec žlutou kartu neukázal a Hoffenheim tak má k dispozici standardní situaci z pravé strany.

56

Hoffenheim se snaží opět něco vymyslet po pravé straně, kde se ovšem hostující hráč dopustil faulu.

55

Kadeřábek dostal naloženo od soupeře, ale český hráč se naštěstí nezranil a bude tak moct pokračovat.

54

Lipsko sice dává gól, ale nakonec se Werner ocitl v ofsajdové pasti a Red Bull tak zatím nezvýšil svůj náskok na tři branky!

53

Po centru z rohu přišlo zakončení hlavou, které ale nebylo nijak nebezpečné a Gulácsi tentokrát chytil balón do rukou.

52

Sebastian Rudy se po skvělé přihrávce z levé strany dostal do zakončení, ovšem s tím si Gulácsi poradil a následuje rohový kop!

51

Zblokována přihrávka na levé straně znamená, že Lipsko bude pokračovat v rámci autového vhazování.

50

Posléze se ale ani Lipsko nedostalo do nějaké větší šance a u balónu tak bude domácí celek.

49

Christoph Baumgartner se snažil něco vymyslet směrem dopředu, ale balón nakonec skončil jen v moci gólmana Gulácsiho.

47

Po faulu domácího hráče budou u míče hosté uprostřed hrací plochy.

46

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Diadie Samassékou, přichází Andrej Kramarić.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Steven Zuber, přichází Robert Skov.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:33.

První poločas je u svého konce a RB Lipsko vede na půdě TSG 1899 Hoffenheim 2:0.

45+3

45+3

Schickovi se nepodařila přihrávka, která způsobila protiútok domácích, ale ti nedokázali nic vytěžit.

45+2

Nakonec z útoku Hoffenheimu byla jen střela, která skončila ve spoluhráči, jenž stál v ofsajdu.

45+1

Faul Bičakčiće na Olma přerušil hru a u balónu tak bude opět Lipsko.

45

43

Co nyní neproměnil Timo Werner to je trestuhodné! Po fantastické přihrávce spoluhráče šel tento kanonýr naprosto sám na branku Hoffenheimu, ale místo přihrávky Schickovi do prázdné, to vzal na sebe a přestřelil!

42

Kadeřábek z pravé strany našel volného spoluhráče Ermina Bičakčiće, který vypálil tvrdou ránu, ovšem ta šla pouze nad bránu Lipska!

41

Nordi Mukiele stáhl protihráče k zemi a TSG tak má k dispozici volný kop z levé strany.

40

Domácí mužstvo má vysunutý presink a snaží se dostat k míči co nejdřív, ovšem Lipsko nedělá při rozehrávce moc chyb.

39

Hoffenheim se opět dostal do velké šance, ale ani nyní z toho není gól, neboť Péter Gulácsi dokázal vyrazit nebezpečný střílený centr a posléze vyrazil také dorážku Christopha Baumgartnera!

38

Na hrací ploše se nyní hodně přiostřilo a domácí mužstvo se dostalo k centru z pravé strany, který vyslal Pavel Kadeřábek, ale jeho pokus odhlavičkovala obrana soupeře do zámezí a následuje roh.

37

Marcel Sabitzer hraje v první půli velice dobře a soupeř si s ním nevím moc rady, nyní jej tak domácí hráč poslal k zemi.

36

Konrad Laimer se provinil faulem a hra je tak pozastavena. Míč bude na své polovině rozehrávat Hoffenheim.

35

Lipsko se pokoušelo dostat ke střele lobem za obranu, ovšem ten zachytil brankář Oliver Baumann.

34

Nordi Mukiele musel být posléze ošetřován, ale vypadá to, že bude moct pokračovat bez nějakých problémů.

33

Steven Zuber se dopustil v souboji s protihráčem tvrdého faulu a uviděl od sudího Welze žluté varování.

31

Domácí mužstvo ale pokračuje v nátlaku a nyní má k dispozici autové vhazování na polovině soupeře.

30

Půl hodina hry je u svého konce a Red Bull Lipsko vede na půdě TSG 1899 Hoffenheimu po gólech Daniho Olmy 2:0.

29

Posléze přišel ještě jeden roh, ale následné zakončení už nebylo moc nebezpečné.

28

Málem bylo sníženo na 1:2, ovšem hlavička Dabbura po rohovém kopu orazítkovala pouze horní tyč!

27

Hostující obrana si poradila s centrem soupeře a následuje rohový pro Hoffenheim.

26

Následně přerušil rychlý brejk Lukas Klostermann a uviděl tak žlutou kartu.

25

Timo Werner se vydal dopředu po levé straně, ale posléze předal míč Patriku Schickovi, který si s ním nedokázal poradit moc dobře.

24

Po autu ale domácí dokázali odkopnout míč, který se jim po chvíli vrátil a skončil v zámezí.

22

Kevin Kampl si chtěl vymodlit faul na hranici velkého vápna, ale sudí nakonec ukázal na autové vhazování pro Lipsko.

21

Patrik Schick zkoušel zakončit zpoza šestnáctky, ovšem střela mu sklouzla a nakonec tak z ní nebylo.

20

Málem se Lipsko dostalo do velké šance, která mohla znamenat třetí branku, ale Sabitzer nechtěně přerušil skvělou přihrávku na Wernera a nakonec tak má Baumann odkop od své svatyně.

19

Opět to Hoffenheim zkoušel centrem z pravé strany, ale ten ani nyní nebyl nijak přesný a skončil jen v moci obrany soupeře.

17

Následný rohový kop domácího mužstva ale nepřinesl nic nebezpečného a u míče tak je Lipsko.

16

Sebastian Rudy z pravé strany dostal skvělou přihrávku do šance Munase Dabbura, ale jeho rána z hranice malého vápna byla zblokována do zámezí.

16

Patrik Schick se snažil probít do zakončení hlavou, ale to se mu příliš nepovedlo a Oliver Baumann si s ním poradil.

15

Diadie Samassékou vypálil z voleje, ale jeho rána skončila nějaký ten metr vedle pravé tyče Gulácsiho svatyně.

14

Posléze ale přišel faul Konrada Laimera a u míče tak bude domácí celek.

13

TSG 1899 Hoffenheim se sice vydal dopředu, ale rychlý útok také rychle skončil.

11

Lipsko právě vstřelilo branku!
Bláznivý úvod utkání pokračuje, neboť hosté jdou po třech minutách do dvoubrankového vedení a opět se prosadil DANI OLMO! Marcel Sabitzer fantasticky sklepl míč hlavou pro Olma, jenž z podobné pozice jako u prvního gólu vystřelil rovněž přízemní ránu k pravé tyči a Baumann ani napodruhé nedokázal vyrazit balón, na který si sáhl! Asistence: Marcel Sabitzer.

10

Lipsko už jde opět dopředu a snaží se vstřelit druhý gól.

9

Tak tohle je neuvěřitelný začátek! Domácím byla nejprve odvolána penalta a nakonec dostávají gól, po kterém tak jde Red Bull do vedení! DANI OLMO dostal skvělou přihrávku do vápna z pravé strany a se štěstím se prodral ke střele, kterou umístil k pravé tyči! Asistence: Nordi Mukiele.

8

Sudí Welz nakonec odvolal pokutový kop, což se domácím samozřejmě vůbec nelíbí, ale jeho rozhodnutí nezmění!

7

Hlavní rozhodčí Welz ovšem ještě komunikuje s videorozhodčím, jestli se domácí hráč nedopustil ruky, po které se Dabbur dostal do velké šance.

6

Byla nařízena penalta pro TSG 1899 Hoffenheim! Munas Dabbur se dostal kolem brankáře Gulácsiho, který jej podkopl a to je velká šance pro domácí jít do vedení!

5

Nyní nebezpečně vypálil také Steven Zuber, ale jeho rána byla sražená vedle brány a domácí celek zůstane u míče v podobě rohového kopu.

4

TSG 1899 Hoffenheim šel málem do vedení! Christoph Baumgartner si uvnitř vápna skvěle poradil s míčem a dostal se do zakončení, které ale umístil těsně vedle pravé tyče!

3

Posléze se ovšem domácí hráč Diadie Samassékou dopustil faulu uprostřed hrací plochy, když sejmul Konrada Laimera a uviděl od sudího Welze žlutou kartu.

2

Hoffenheim je na začátku utkání o něco aktivnějším týmem a nyní získal autové vhazování na polovině soupeře.

1

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Rudy, S. Posch, Bičakčić, Zuber – Grillitsch, Samassékou – Kadeřábek, Geiger, Baumgartner – Dabbur.
Náhradníci: Pentke – Akpoguma, Bebou, Beier, Bruun Larsen, Kramarić, Nordtveit, Skov, Stafylidis.

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele, Klostermann, Halstenberg, Angeliño – Sabitzer (C), Laimer, Kampl, Olmo – Schick, Werner.
Náhradníci: Mvogo – Adams, Forsberg, Haidara, Konaté, Krauss, Lookman, Nkunku, Orban.

Rozhodčí: Welz – Foltyn, Thomsen.

RB Lipsko

RB Lipsko momentálně najdeme na 3. pozici s 59 body a skóre 75:32. V posledním utkání přivítalo na své půdě poslední Paderborn. Ve 27. minutě se potřetí v řadě prosadil český útočník Schick. Ovšem ve 43. minutě uviděl červenou kartu Upamecano. Konec utkání byl velmi dramatický a v 90+2. minutě dokázal srovnat Strohdiek. Zápas tak skončil nerozhodně 1:1.

TSG 1899 Hoffenheim

TSG 1899 Hoffenheim je aktuálně na 7. místě se 43 body a skóre 42:50. V posledním zápase zavítal na půdu Düsseldorfu. Tam se děly velké věci, neboť už v 7. minutě poslal domácí do vedení Hennings. O dvě minuty později uviděl hostující hráč Hübner červenou kartu, ale v 16. minutě srovnal Dabbur. V 61. minutě šel dokonce Hoffenheim v oslabení do vedení po brance Zubera. Ale v 76. minutě srovnal z penalty Hennings a utkání skončilo remízou 2:2.

Ve 31. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy TSG 1899 Hoffenheim a RB Lipsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala v prosinci na půdě Lipska, které zvítězilo poměrem 3:1. Dnes se ale bude hrát ve WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.