Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!

Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 0:8. Střely mimo: 3:12. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 5:3.

Je konec! Manchester City si dnes s chutí zastřílel a poráží Brighton vysoko 5:0. Hosté využili prakticky první vyloženou šanci, když se prosadil Raheem Sterling! Následně mohl přidat další branku Mendy, jenže trefil jen boční síť. Poté přišly velké chvíle Gabriela Jesuse. Brazilský útočník nejprve napálil břevno, poté naservíroval míč Mahrízovi, který se na listinu střelců také nezapsal, ale ve 44. minutě už Jesus doklepl míč po rohovém kopu do sítě. Krátce po změně stran přidali branku Sterling s Bernardem Silvou a o osudu duelu bylo prakticky rozhodnuto. Gólovou tečku za dnešním duelu napsal v 81. minutě Sterling, který dovršil hattrick.

Brighton & Hove(4-2-3-1)

1 Ryan
Ryan
22 Montoya
Montoya
59. min Lamptey
Pröpper
59. min Stephens
13 Groß
Groß
78. min Burn
18 Mooy
Mooy
Trossard
69. min Džahánbachš
Connolly
59. min Maupay

García
72. min Stones
14 Laporte
Laporte
22 Mendy
Mendy
64. min Zinčenko
De Bruyne
64. min Silva
16 Rodri
Rodri
72. min Fernandinho
Silva
26 Mahríz
Mahríz
9 Jesus
Jesus
64. min Foden

90+2

Také střídající Zinčenko si ještě užil míč na levé straně hrací plochy, ale ani on nedokázal procedit přihrávku do pokutového území. Domácí už čekají na závěrečný hvizd.

90+1

Nastavují se dvě minuty!

90

Kyle Walker ještě táhl akci Manchesteru City na pravé straně, ale tentokrát odevzdal míč nepřesnou přihrávkou na hranici velkého vápna.

89

Sterling tentokrát dokonce vypomohl spoluhráčům na vlastní polovině. Autor hattricku následně potáhl míč na hranici velkého vápna, ale nedokázal uvolnit Davida Silvu.

88

Bernardo znovu kouzlil na levé straně, jenže zpětnou přihrávkou našel jen Bissoumu, který mu vrátil přihrávku do ofsajdu. Tato akce shrnula ofenzivní činnost Brightonu v dnešním souboji.

87

Bernardo doběhl přihrávku na levou stranu, odkud odcentroval do pokutového území, ale osamocený Neal Maupay neměl proti přesile obránců šanci.

86

Zinčenko odcentroval z levé strany na malé vápno, kde číhali hned tři fotbalisté v černém, ale ani jeden z nich nakonec nedokázal zakončit.

85

Bernardo sice dopravil míč do sítě, ale vzrušení bylo zbytečné. Dlouho před jeho kopem mu hlavní rozhodčí odpískal prohřešek proti pravidlům.

84

Rijád Mahríz obdržel od Sterlinga přihrávku do pokutového území, srovnal si míč na pravačce, ale dělovkou znovu trefil jen boční síť!

83

Přichází také první žlutá karta! Za zbytečný skluz na stopera Citizens ji vidí Yves Bissouma.

81

Manchester City právě vstřelil branku!
Pátý hřebíček do rakve domácího mužstva! RAHEEM STERLING zvládl neskutečné kousky s míčem v pokutovém území, upadl a jako ležící hráč hlavou překonal domácího brankáře! Sterling si tak připisuje hattrick!

81

Neal Maupay ustál souboj se stopery Manchesteru City a dokázal přiklepnout míč na levou stranu. Domácí fotbalisté už sbírají poslední špetky sil.

80

Bernardo Silva dnes hraje opravdu povedené utkání. Portugalský šikula má široký akční radius a distribuuje jednu přesnou přihrávku za druhou.

79

Rijád Mahríz si naběhl na krásný oblouček Davida Silvy, rovnal si míč na levačku, ale z ostrého úhlu už trefil jen boční síť!

78

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Daniel Burn.

78

Alírezá Džahánbachš se hnal za dalším nadýchaným centrem z levé strany, jenže mu scházel snad metr k zakončení. Ederson bude rozehrávat od branky.

77

Pascal Groß rozkmital své rychlé nohy po levém křídle a prošel s míčem až do blízkosti pokutového území. Centrovaný míč ale neoslovil nikoho z domácích.

76

Fernandinho se zapojil do kombinace Manchesteru City na polovině hřiště. Hostující fotbalisté pokračují v jasné herní převaze a opět nepůjčují soupeři míč.

75

Raheem Sterling sklepl míč pod sebe. Rozběhnutý Kyle Walker následně z pravého křídla odcentroval na malé vápno, ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.

74

Alírezá Džahánbachš se natahoval po prudké přihrávce mezi stopery Manchesteru City, jenže mu scházely snad dva kroky. V opačném případě by šel sám na Edersona.

73

Neal Maupay si řekl o přihrávku z pravé strany do pokutového území, jenže zadáci Citizens si jeho náběh s přehledem pohlídali a odkopli míč do bezpečí.

72

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Eric García, přichází John Stones.
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Rodri, přichází Fernandinho.

71

Zinčenko dostal přihrávku na levou stranu, odkud krásným pasem našel rozběhnutého Walkera, jehož centr na přední tyč si zadáci Brightonu pokryli.

70

Manchester City po krátké občerstvovací pauze rozjel kombinaci na polovině soupeře. Hostující celek má v dnešním souboji ofenzivní choutky.

69

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Alírezá Džahánbachš.

69

Rozhodčí i ve druhé půli odpískal krátkou přestávku na občerstvení.

68

Rijád Mahríz operoval s míčem u nohy na pravé straně. Rychlonohý fotbalista si míč přehodil na levačku a bez váhání balón přenesl přes celou šíři hřiště.

67

Bernardo Silva si na pravé straně zpracoval skákavou přihrávku, odcentroval na hranici velkého vápna, ale akce Citizens byla zbržděna.

66

Brighton se snad poprvé během druhého poločasu usadil na delší dobu na polovině Manchesteru City. Domácí hráči ale kombinovali u pomezní čáry a rychle přišli o míč.

65

Brighton následně zahrával přímý kop na polovině soupeře. Nadýchaný centr přiletěl na hranici velkého vápna, kde bez problémů zasáhl Zinčenko.

64

Tempo hry v posledních minutách trošičku opadlo. Fotbalisté Manchesteru City si jsou vědomi svého vedení a snaží se šetřit síly do dalších nabitých týdnů.

64

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Benjamin Mendy, přichází Olexandr Zinčenko.
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Philip Foden.
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází David Silva.

61

Zadáci Manchesteru City napadají rozehrávku Brightonu na jeho polovině. Domácí obránci nemají moc času na přihrávky. Hosté dnes dominují ve všech ohledech.

59

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Davy Pröpper, přichází Dale Stephens.

59

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Martín Montoya, přichází Tariq Lamptey.
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Aaron Connolly, přichází Neal Maupay.

58

Bernardo Silva se před malou chvíli prosadil po devatenácti zápasech, ve kterých vyšel střelecky s nulou.

56

Exhibice nadále pokračuje! Manchester City totiž přidává i čtvrtý zásah! BERNARDO SILVA nejprve zakončil z hranice pokutového území, ale brankář Ryan pod tlakem neudržel míč v rukavicích. Portugalský záložník se probil k dorážce a rozvlnil síť!

56

Lewis Dunk se ujal rozehrávky domácího celku na polovině hřiště. Fotbalisté Manchesteru City po třetím gólu trošičku polevili při napadání rozehrávky soupeře.

55

Kyle Walker si zpracoval prudkou přihrávku na pravou stranu a zapojil do kombinace také brankáře Edersona. Domácí celek se nemůže s míčem usadit na polovině Citizens.

53

Manchester City se krátce po změně stran dočkal třetí branky! Kevin De Bruyne vyslal přihrávku na Mahríze, na jehož nádherný centr si naskočil RAHEEM STERLING a přesnou hlavičkou přidal svou druhou branku v utkání!

52

Manchester City pokračuje ve velkém útočném snažení i po změně stran. Fotbalisté v černých dresech už znovu kombinují na polovině soupeře a hledají si prostor pro zakončení.

51

Hostující celek dostal k dispozici rozehrávku přímého kopu v blízkosti pokutového území soupeře. Jeho exekuce se ujal Kevin De Bruyne, který krásnou ránou orazítkoval tyč!

50

Rijád Mahríz tentokrát rozjel akci Manchesteru City z pravé strany. Jeho pobídka směřovala na Gabriela Jesuse, jenže brazilský útočník se kolem obránce neotočil.

49

Rijád Mahríz si naběhl na nákop za obranu domácího Brightonu, jenže si nepohlídal své postavení a nechal se lapit v ofsajdové pasti.

48

Kyle Walker roztáhl rozehrávku na pravou stranu, kde byl De Bruyne, nicméně belgický záložník raději zvolil zpětnou přihrávku na spoluhráče z obrany.

47

Kevin De Bruyne dohnal přihrávku na pravou stranu, odkud odcentroval do pokutového území, jenže nikdo v černém dresu se do zakončení nedostal.

46

Brighton obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale nákop na levé křídlo skončil vhazováním pro Citizens.

46

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté Manchesteru City. Hosté využili prakticky první vyloženou šanci, když se prosadil Raheem Sterling! Následně mohl přidat další branku Mendy, jenže trefil jen boční síť. Poté přišly velké chvíle Gabriela Jesuse. Brazilský útočník nejprve napálil břevno, poté naservíroval míč Mahrízovi, který se na listinu střelců také nezapsal, ale ve 44. minutě už Jesus doklepl míč po rohovém kopu do sítě. Do kabin se proto odchází za stavu 0:2.

45+2

45+1

Manchester City pokračuje v útočném snažení také v nastavení. Hosté se drali do útoku, jenže napadající Gabriel Jesus na pomalou rozehrávku soupeřů nedosáhl.

45

44

Manchester City přidává druhou branku ještě před přestávkou! Rodri si naskočil na parádní centr od rohového praporku a GABRIEL JESUS u zadní tyče jeho pokus doklepl do sítě!

44

Aymeric Laporte rozjel další útočnou akci Manchesteru City z vlastní poloviny. Walker si následně našel prostor na pravé straně, ale jeho centr srazil domácí hráč na roh.

43

Mathew Ryan znovu zakročil před dobíhajícím soupeřem a odkopl míč vysoko na tribunu. Manchester City bude vhazovat na pravé straně hřiště.

42

Kyle Walker vyslal do pokutového území střílený centr z pravé strany. Gabriel Jesus se po následném souboji s obráncem poroučel k zemi. Penalta se nepíská.

41

Kevin De Bruyne se postupným útokem vedeném po pravém křídle dostal do blízkosti pokutového území, ale ani on nedokázal odcentrovat do velkého vápna.

40

Pět minut před přestávkou odcentroval z levé strany Leandro Trossard, jehož centr si hlavou našel Moy, ale od jeho hlavy se míč odrazil nad břevno.

39

Davy Pröpper poslal prudkou přihrávku na polovinu soupeře, nicméně nikdo v modrobílém dresu Brightonu na jeho pobídku nedosáhl. Domácí musí spěchat do defenzivy.

38

Gabriel Jesus tentokrát fantastickým slalomem připravil střeleckou pozici pro Rijáda Mahríze, jehož technický obstřel prosvištěl kolem zadní tyčky!

37

Hostující celek mohl odskočit na rozdíl dvou branek! Gabriel Jesus se dostal do pokutového území a jeho sražená rána skončila na břevně!

36

Ederson se také zapojil do postupné rozehrávky Manchesteru City. Domácí fotbalisté včas dostupují k volným hráčům soupeře a nutí Citizens ke kombinaci v zadních řadách.

35

Rodri si došel pro přihrávku na vlastní polovinu. Střední záložník hostujícího mužstva následně přenesl těžiště hry doprava, kde však nebyl nikdo v černém.

34

Benjamin Mendy si na levé straně pokryl míč tělem a Montoya se přes něj nedostal k balónu. Manchester City tak může pokračovat v kombinačním koncertu.

33

Kyle Walker dostal moře prostoru na pravé straně, jenže místo průniku vpřed uklidnil rozehrávku přihrávkou do kombinace. City ale ovládá dění na trávníku.

32

Martín Montoya znovu rozkmital své rychlé nohy po pravé straně, jenže tentokrát místo průnikové přihrávky zvolil rozehrávku na spoluhráče z defenzivy.

31

Martín Montoya si v pokutovém území chtěl zpracovat míč efektním způsobem, ale autor úvodní branky Sterling k němu včas přistoupil a nedovolil mu zakončit.

30

Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a hostující Manchester City zatím potvrzuje roli favorita. Hosté prakticky nepouští Brighton do útoku.

29

Benjamin Mendy našel Sterlinga, který ještě špičkou kopačky posunul míč na Gabriela Jesuse, jehož dělovku nártem srazil mimo nebezpečný prostor dobře postavený stoper.

28

Mathew Ryan dostal přihrávku do velmi těžké pozice před dotírajícího Gabriela Jesuse. Domácí brankář si však hravě poradil a nakopl míč na polovinu Citizens.

27

Leandro Trossard si navedl míč z levé strany na pravačku a pokusil se o technické zakončení. Jeho pokus ale nenašel cestičku mezi tři tyče hostující branky.

26

Aymeric Laporte diriguje rozehrávku Manchesteru City na polovině hřiště. Španělský stoper našel Sterlinga, jehož pokus o narážečku nepochopil Kevin De Bruyne.

25

Manchester City je po vstřelení úvodní branky značně uvolněný a znovu kombinuje s míčem na polovině soupeře. Hráči v černém ovládají dění na trávníku.

24

Rozhodčí odpískal krátkou přestávku na občerstvení.

23

Hosté mohli vzápětí přidat také druhou branku! Mendy podpořil rychlý protiútok Manchesteru City, ale prudkou střelou levačkou rozvlnil jen boční síť!

21

Manchester City se dostává do vedení z první vyložené šance dnešního souboje! Gabriel Jesus hlavou přiklepl nákop z pravé strany na RAHEEMA STERLINGA, který si míč připravil na pravačku a technickou ránou uklidil míč do dolního rohu!

21

Kevin De Bruyne si znovu udělal prostor k odcentrování do pokutového území, ale jeho pobídka vzlétla příliš vysoko a míč doplachtil až do zámezí.

20

Kevin De Bruyne z pravé strany odcentroval do pokutového území, jenže jeho prudký centr si nenašel nikdo v černém dresu Citizens. Domácí stopeři byli znovu na místech.

19

Raheem Sterling si sprintem řekl o přihrávku mezi stopery domácího celku, jenže prudkou pobídku nemohl dohnat. Mathew Ryan může uklidnit hru.

18

Hosté následně zahrávali další rohový kop. Rijád Mahríz poslal zajímavý roh na malé vápno, kde zakončoval Eric García, jenže pravačkou netrefil branku.

17

Aktivní Mendy se po rychlé kombinaci v blízkosti pokutového území opřel do míče levou nohou, ale svou první branku v dresu Citizens nevsítil kvůli nepřesnosti.

16

Aaron Mooy s vypětím všech sil udržel míč ve hře na pravé straně hrací plochy. Domácí fotbalista následně zvolil zpětnou přihrávku. Brighton získal vhazování.

15

Aymeric Laporte nakopl míč křížem na pravou stranu hrací plochy, kam si však nestačil naběhnout nikdo v dresu Citizens. Brighton v úvodní čtvrthodině brání skvěle.

14

Citizens už znovu kombinují s míčem na kopačkách na polovině soupeře. Mendy je zatím hodně aktivní. Krajní obránce tentokrát našel Sterlinga, který se utopil v moři vlastních kliček.

13

Kevin De Bruyne napadal rozehrávku domácího celku a jeden z fotbalistů Brightonu jej trefil vysokou nohou. Manchester City tak bude rozehrávat.

12

Martín Montoya vhazoval na levé straně, jenže domácí znovu rychle přišli o míč. Bernardo Silva následně odcentroval na malé vápno, ale Jesus se k míči nedostal.

11

Adam Webster pořádně zariskoval hlavičkou do rukavic vlastního brankáře. Za míčem totiž spěchal i Gabriel Jesus, ale brazilskému hráči scházely dva kroky.

10

Benjamin Mendy rozkmital své rychlé nohy po levém křídle, odkud bez přípravy odcentroval na malé vápno, jenže zadáci Brightonu zakopli míč do autu.

9

Také Manchester City si dopřál rozehrávku svého prvního rohového kopu v dnešním souboji. Parádní centr se snesl na malé vápno, kde následně zasáhli obránci.

8

Ederson se rovněž musel jako brankář zapojit do rozehrávky svého mužstva. Brankář Manchesteru City rozehrál nákopem na pravou stranu, kde si míč zpracoval Mendy.

7

Bernardo Silva se parádně uvolnil na levé straně, odkud odcentroval do pokutového území. Osamocený Gabriel Jesus se dostal k hlavičce, ale trestuhodně minul branku.

6

Aaron Connolly skvěle napadal rozehrávku stoperů Citizens. Domácí útočník ostře zajel pod nohy Laportemu, ale podle hlavního rozhodčího se o faul nejednalo.

5

Brighton následně zahrával úvodní rohový kop dnešního souboje. Prudký centr na malé vápno bez větších problémů odhlavičkoval do bezpečí Aymeric Laporte.

4

Martín Montoya podpořil výpad Brightonu po pravém křídle a odcentroval na malé vápno. Před Connollym odehrál míč na rohový kop Eric García.

3

Davy Pröpper skvěle napadal rozehrávku soupeře na polovině hřiště. Domácí fotbalista dostal pod tlak Garcíu, který míč odehrál od nohy na poslední chvíli.

2

Mathew Ryan se hned v úvodu utkání musel zapojit do rozehrávky domácího celku. Nákop gólmana přiletěl na levé křídlo, kde Trossard získal vhazování.

1

Hostující Manchester City obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hostující celek se ihned vydal do útoku, ale rychle uklidnil hru kombinací v zadních řadách.

1

Oba celky už přicházejí na trávník. Brighton bude hrát v modrobílém, zatímco Manchester City oblékne černou sadu.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Montoya, Webster, Dunk (C), Bernardo – Bissouma, D. Pröpper – Groß, Mooy, Trossard – Connolly.
Náhradníci: Button – Burn, Duffy, Džahánbachš, Mac Alister, Lamptey, Maupay, G. Murray, D. Stephens.

Manchester City: Ederson – Walker, García, Laporte, B. Mendy – De Bruyne (C), Rodri, B. Silva – Mahríz, Jesus, Sterling.
Náhradníci: Carson – Doyle, Fernandinho, Foden, Otamendi, Palmer, D. Silva, Stones, Zinčenko.

Rozhodčí: Scott – Smart, Eaton.

Vzájemný zápas

V podzimním duelu zvítězili Citizens na domácí půdě 4:0.

Brighton

Domácí celek sice neprožil natolik vydařenou sezónu jako jeho dnešní soupeř, ale přesto může být se svými výkony spokojený. Po třiceti čtyřech kolech má Brighton na svém kontě třicet šest bodů a patří mu patnáctá pozice. Na sestupové vody má čtyři kola před koncem k dobru osm bodů a se záchranou už to vypadá velmi slibně. V posledním kole si připsal porážku 1:3 s mistrovským Liverpoolem.

Dnešní hostující celek už podle všeho obsadí v letošním ročníku Premier League druhou pozici. Po čtyřiatřiceti zápasech má Manchester City na svém kontě šedesát devět bodů a patří mu druhá pozice ligové tabulky. Vedoucí Liverpool už nemůže dávno dostihnout. Třetí Chelsea ztrácí na Citizens čtyři kola před koncem devět bodů. V posledních týdnech navíc City střídá dobré výsledky s porážkami. V posledním kole si však na domácím hřišti s chutí zastřílelo proti Newcastlu, který přehrálo vysoko 5:0.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Premier League mezi Brightonem a Manchesterem City. Výkop je stanoven na 21 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.