Přeji pěkný zbytek středečního večera.

Duel tak končí smírně 1:1. Zítra může druhá Zbrojovka stáhnout náskok na čtyři body.

Domácí stále děkují svým hráčům za předvedený výkon a jak vidno, bod berou všemi deseti. Druhý poločas nabídl pohlednou kopanou, lídr tabulky přišel o tři body, Brňané měli v jednu chvíli velký lauf a mnoho nechybělo, aby získali tři body. Na druhou stranu se musel činit i Halouska, který zachránil tutovku po Hlavatého jedovce.

SK Líšeň(3-1-4-2)

Halouska
Jeřábek
Hlavica
Černín
60. min Kučera
Ševčík
Vasiljev
71. min Vintr
14 Málek
Málek
10 Matocha
Matocha
70. min Demeter
22 Rolinek
Rolinek
15 Zikl
Zikl
2 Silný
Silný
89. min Fall

Zifčák
85. min Lee
24 Solil
Solil
85. min Čihák
Hlavatý
Paixao da Silva
75. min Cadu
Černý
67. min Pfeifer

• 23Surzyn

Za bouřlivého potlesku zápas končí. Ještě to po rohu zkoušel Fall s Vintrem, ale druhý jmenovaný vypálil vysoko nad. Rozhodčí Franěk ukončil tento napínavý duel, který končí remízou 1:1. Fanoušci Líšně ve stoje děkují svému týmu za bojovnost. Pardubicím skončila sérii sedmi vítězných zápasů v řadě, dnes berou z duelu pouze bod. Líšeň si však bodík zasloužila a při troše štěstí mohla dosáhnout i na lepší výsledek.

90+3

90+2

Tak pozor, ještě roh Líšně. Pardubická obrana se nedomluvila a může z toho být pěkná polízanice.

90+1

Líšeň se ubránila, navíc přišel faul Pardubic. Domácí už toho mají plné zuby a bojují na hranici svých možností.

90

Nastavují se tři minuty a Pardubice jsou v obrovském náporu. Míč několikrát skotačil vápnem, ale domácí ho uklidili do bezpečí. Následují však dva rohy hostů v řadě.

90

Blíží se konec základní hrací doby, dá se očekávat nastavení. Líšeň však znovu dokázala, že umí silné soupeře potrápit.

89

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Jan Silný, přichází Lamine Fall.

88

A následně Halouska po rohu nadvakrát lapil míč do rukavic.

87

A tutovka také pro Pardubice. Hlavatého pokus zaplaval a ještě prapodivně skočil před Halouskou, který v hodině dvanácté vytáhl míč nad svou bránu.

86

Po rohu se k hlavičce dostal Jeřábek jehož hlavičku jeden z hostujících fotbalistů vytáhl před brankovou čárou.

85

Dějí se stále zajímavé věci. Centr Rolinka byl tečovaný a Boháč se mohl zbláznit, aby míč doběhl. Nakonec měl i štěstí, míč končí těsně vedle a bude z toho roh.

85

Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Zifčák, přichází Sang-hjuk Lee.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Tomáš Solil, přichází Filip Čihák.

84

Prosek se naběhl na centr, ale jeho hlavička byla nepřesná. Chystá se další střídání. Pardubice pochopitelně chtějí z brněnské městské části vyexportovat tři body.

83

Eduardo po delší době zaměstnal Halousku. Pardubický hráč ho protáhl přízemní střelou k pravé tyči.

82

Na hřišti zůstal ležet Zifčák a bude se ošetřovat.

81

V posledních minutách sledujeme dramatickou podívanou. Nadšeně hrající Brňané se nesmí nechat unést a zapomínat na obranu.

80

Žlutou kartu dostává Martin Rolinek (SK Líšeň).

78

Pardubice v lize inkasovaly teprve počtrnácté, teď mají ale namále. Líšeň měla další tutovku, Ondřej Vintr se dostal do úhlu na malé vápno, ovšem málem se mu míč povedlo dostat do sítě. Pravá tyč se málem otřásala v základech. Možná měl Vintr přihrávat, dva jeho spoluhráči byli neobsazení.

76

Líšeň hraje i pro brněnskou Zbrojovku. Nyní hraje nadšeně a hrozí střelami z dálky. Technickou ránu vyslal Silný a zase mnoho nechybělo, aby jeho rána skončila v šibenici.

75

Domácí jsou při chuti. Když to nejde z malého nebo velkého vápna, zkouší to Líšeň z dálky. Další obránce Jeřábek napřáhl a jen to v hledišti zahučelo. Chyběl metřík.

75

Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Ewerton Paixao da Silva, přichází Cadu.

73

Líšeň právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno. Hlavatý zahrál rukou na levé straně vápna. Byla z toho standardka, kterou Líšeň původně nezahrála příliš dobře. Nicméně odražený míč dostal na kopačku kapitán JAN HLAVICA a brněnský fotbalista poslal pocukrovanou navštívenku Boháčovi. Jeho utěšená dělovka zapadla přesně k pravé tyči.

73

Žlutou kartu dostává Jan Silný (SK Líšeň).

72

Žlutou kartu dostává Jan Prosek (FK Pardubice).

71

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Tomáš Vasiljev, přichází Ondřej Vintr.

70

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Marek Matocha, přichází Patrik Demeter.

68

Pardubice nemají nikterak velkou převahu, ale hrají nesmírně zkušeně. Nezbavují se míčů, pečlivě brání svůj hubený náskok.

67

Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Lukáš Pfeifer.

65

Po faulu Ewertona se pokračuje ve středu hřiště, zároveň se čeká na přerušení a střídání.

64

Obrovská šance domácích. Centr Málka se snášel nebezpečně do vápna, kde Silnému chyběl kousek k tomu, aby hlavičkou zakončil. Byl na malém vápně zcela sám, ale míč nakonec se štěstím prošel k Boháčovi.

63

Teď sudí Franěk píská faul Pardubic, z toho může být slušná standardka. Vasiljev s Málkem jsou u míče.

62

A následná akce Brna končí...překvapivě ofsajdem.

61

A právě střídající Kučera se s ničím dlouho nepáral a zkusil vypustit ránu z velké dálky. Míč končí dva metry nad bránou.

60

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Jakub Černín, přichází Jakub Kučera.

60

No, centr Líšně končí opět ofsajdem. Každopádně se bude střídat.

59

Na place zůstává ležet domácí Černín, který po ošetření odkulhal mimo lajnu. Možná bude muset být střídán.

57

Velká šance Pardubic. Solil pěknou uličkou vysunul do šance Hlavatého, který sám před Halouskou vypálil přesně do jeho nohou. Domácí brankář si tak připisuje úspěšný a zároveň důležitý zákrok.

56

Centr Hlavatého dobře odhadl Halouska a pro míč si v pravý moment došel.

55

Faul Zikla, gólman Boháč bude vykopávat míč od svého pracoviště. Zatím stále čekáme na nějakou slušnou šanci druhé půle.

54

Dnešní utkání sleduje 1239 diváků.

52

Šikovný Ewerton si šteloval míč na levačku, jeho rána byla sražená. Hosté ovšem zůstávají u míče, Brňané v útoku stále neškodní.

51

Málek se jednak k hlavičce nedostal a druhak se píská ofsajd. Dnes už poněkolikáté proti Líšni, což se fanouškům na tribuně vůbec nepozdává.

50

Málkův centr nebyl vůbec špatný, ale hostující obrana znovu zapracovala včas. Marná sláva, ukazuje se, proč mají hosté nejlepší defenzivu v lize. Působí kompaktně a Líšeň do mnoha akcí nepustila.

48

Faul na Ševčíka hatí plány Pardubic. Líšeň může rozehrát míč od své brány.

47

Černý zastaven nedovoleně, bude z toho dobrá nabídka ve formě standardky. Čelůstka si už chystá míč na rozehrávku.

46

Pardubice zahájily výkopem, míč se po akci dostal až k Halouskovi.

46

Oba týmy jsou již na hřišti, za chvíli budeme pokračovat.

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

Rozhodčí Pavel Franěk ukončil první poločas, který nenabídl zrovna velkou podívanou. Líšeň sice začala sympaticky, něco málo si vytvořila, ale poté hru začaly ovládat Pardubice, které si vytvořily tlak a také se ujaly vedení. Po rohu se k hlavičce dostal kapitán Jeřábek a Halouska byl bez šance. Stále je o co hrát, ale domácí musí výrazně přidat v aktivitě směrem dopředu.

45+1

45+1

Brankář Pardubic si došel pro míč celkem v pohodě, blíží se konec poločasu.

45

Silného centr sražen na roh, už se nastavuje a domácí budou mít ještě šanci ohrozit Boháčovu bránu.

45

Nad rámec prvního poločasu se nastavuje jedna minuta.

44

Silný dělal co mohl, ale ke střele se nedostal. Pak ještě přetáhl centr Vasiljev, pro Boháče žádný problém.

44

Tentokrát se nepovedla souhra Pardubicím, minutu před koncem poločasu jdou do útočné akce také Marvani.

42

Posléze se píská ofsajdová pozice Černému.

41

Špatná rozehrávka brněnské defenzivy, Halouska ve složité situaci zakopl míč do autu.

40

Pět minut před koncem poločasu se stále hraje na území Pardubic, které sice nemají nikterak velký tlak, ale u míče jsou častěji a soupeře do ničeho nepouští.

38

Čelůstkův centr do pokutového území vyhlavičkoval Černín, na chvíli se Brňané ubránili.

36

Líšeň se však nevzdává a bojuje o každý míč. Zikl prošel přes dva hráče, ale míč mu utekl a už nedokázal zakončit.

35

Do konce poločasu máme zhruba deset minut a po slušném nástupu Líšně se hra hodně změnila, Pardubice jsou od zhruba dvacáté minuty lepším týmem.

34

Žlutou kartu dostává Marek Matocha (SK Líšeň).

33

Východočeši se dožadovali rohu, sudí Franěk nakonec ukazuje odkop od brněnské branky.

32

Reakce mohla přijít vzápětí, to by ale Silný musel být rychlejší. Boháč dobře odhadl situaci a byl u míče dřív.

30

Pardubice právě vstřelily branku!
Ve třicáté minutě se skóre poprvé mění. Jak už bylo řečeno, hosté si vytvořili slušný tlak a po něm se také dočkali kýžené branky. Po rohu se k hlavičce na malém vápně dostal kapitán JAN JEŘÁBEK a Halouska neměl šanci jeho hlavičku na zadní tyč reagovat.

29

Pardubice začínají pořádně přikládat pod kotel. Mají tlak a z něj mají k dispozici další roh.

28

Ten však rychle skončil a z dvaceti metrů vypustil ránu Hlavatý. Po teči se míč otřel o boční Halouskovu síť. To byla pravděpodobně největší šance zápasu.

27

Nyní to jsou hosté, kteří jsou častěji na míči, sice se rýsoval brejk Líšně.

26

Z velké dálky vypálil Tomáš Solil, Halouska vše pozorně sledoval a míč v poklidu ukryl do náruče.

26

Ostrý centr do vápna vyslal Hlavatý, jen to v hledišti zahučelo. Halouska naštěstí nemusel zasahovat.

25

Jeřábek nepustil do hry Solila, svůj part u lajny si uhrál velmi dobře.

24

Už se zdálo, že domácí půjdou do brejku, ale celou akci zbrzdil Silný a naopak Pardubice mohou zaútočit.

23

Matochův přetažený centr musel Boháč vyboxovat v tísni před sebe, poté se však píská útočný faul Líšně.

21

Po rohu na krátko se nakonec dostal k hlavičce Solil a Halouska byl v pohodě připraven. Zdá se ale, že hosté přeci jen začali víc hrát.

21

Pardubice budou zahrávat rohový kop. Čelůstka si staví míč k praporku.

20

Brňané budou hrát chvíli v deseti a musí se bránit...

19

Na hřišti zůstává ležet Černín, který obětavě natáhl pravou nohu, aby zabránil akci Černého. Po dorbném ošetření se vrátí zpět do hry. Alespoň to tak vypadá.

18

Následně Ewerton to zkoušel z jedničky a byla to pěkná pumelice. Halouska se musel proletěl k levé tyči. První šance také pro hosty.

16

Zifčák táhl míč po pravé straně, ale jeho centr do vápna neprošel.

15

Hra se uklidnila, bojuje se ve středu hřiště. Pardubice toho zatím směrem do útoku mnoho nevymyslely.

14

Ruka Hlavatého končí obléhání brněnské brány, domácí mohou v pohodě rozehrát Halouskou.

13

Po delší době se také Pardubice nastěhovaly na útočnou polovinu, ale zatím se nic zásadního před Halouskovou bránou nestalo.

11

A opět v akci Zikl, který se protlačil na velkého vápno, jenže jeho pokusu chyběla větší razance. Nicméně to vypadá o tom, že domácí se rozhodně nebojí hrát a jsou častěji na míči.

10

Líšeň je stále aktivnější a zatím hraje velmi sympaticky. Pardubice spíš vyčkávají na nějaký ten brejk.

9

Po rohu se k míči dostal Zikl a sledujeme první šanci zápasu. Hlavička brněnského fotbalista prošla až k Boháčovi, který chytá míč do rukavic.

8

Málek se dlouho s ničím nepáral a zkusil to z dvaceti metrů. Jeho pokus byl drobně zablokován a bude z toho rohový kop.

7

Pískán ofsajd Brna, Zikl asi byl těsně za posledním hráčem Pardubic.

6

Zatím sledujeme vyrovnané utkání, Líšeň se favorita rozhodně nezalekla a drží míč častěji na svých kopačkách.

5

Na hřišti zůstal ležet po drobném šťouchu Silný, tentokrát se faul nepíská, takže nebude ani standardka.

4

Paixao da Silva to zkusil přízemní střelou, ale trefil pouze zeď brněnské obrany. Následně Halouska odkopává míč od své brány.

3

V akci nyní Pardubice a těsně před pokutovým územím byl faulován Černý, hosté budou kopat zajímavou standardku.

2

Vasiljevův centru propadl až k brankáři Boháčovi, který míč nadvakrát chytá do náruče.

1

Zkušený rozhodčí Pavel Franěk poprvé zadul do píšťalky a domácí zahájili svou první akci.

1

Výkop budou mít domácí fotbalisté, kteří hrají v bílých dresech.

Hráči Líšně jsou již na zeleném pažitu líšeňského stadionu, za pár chvil naskočí také lídr tabulky z Pardubic.

Počasí ideální, v Brně je dnes krásně, svítí sluníčko a trávník je také perfektně připravený. Takže teď už můžeme jen doufat, že budeme sledovat parádní fotbalovou podívanou.

SK Líšeň: Halouska – Jeřábek, Hlavica (C), Černín – O. Ševčík – Vasiljev, Matocha, Málek, Rolinek – Zikl, Silný.
Náhradníci: Vítek – Bednář, Šenk, Kučera, Fall, O. Vintr, Demeter.

FK Pardubice: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Zifčák, Solil, Hlavatý, Paixao da Silva – P. Černý.
Náhradníci: Šmíd – Pfeifer, F. Čihák, Lee, Tischler, Cadu, Surzyn.

Rozhodčí: Franěk – Vlček, Flimmel.

Čtyřzápasová bodová série Prostějova byla v minulém kole ukončena. Hanáci letos ani napodruhé na Líšeň nevyzráli. Brňané naopak vyhráli na jaře vůbec poprvé a stali se teprve druhým mužstvem, které dokázalo na prostějovském stadionu uspět za tři body. Prostějov se nedokázal vypořádat s kompaktní defenzívou svého soupeře, který zásluhou Silného gólu z 18. minuty vyhrál a připsal si cenné tři body.

Pardubice v minulém kole podle očekávání porazily Varnsdorf 2:0 a na jaře jsou tak stále stoprocentní. O výhru se velkou měrou podíleli Ewerton s Michalem Hlavatým, když si oba připsali gól a jednu asistenci. Za celý průběh soutěže inkasovali pouze třináct branek a mají jasně nejlepší obranu.

Hezký den z brněnského fotbalového stadionu v Líšni. Ve středu se na zdejším hřišti odehraje již 24. kolo Fortuna národní ligy. Devátá Líšeň si bude chtít vyšlápnout na dosavadního lídra celé soutěže, který to zatím v podstatě bere start – cíl. Vedoucí Pardubice mají na druhou Zbrojovku náskok šesti bodů a míří za přímým postupem do nejvyšší soutěže. Hotovo však ještě není.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.