24. kolo je v Jihlavě minulostí. Tři body si z Jihlavy odváží Viktoria Žižkov. Jedinou branku vstřelil v 69. minutě z pokutového kopu Igor Súkenník. Vysočina tak ani v sedmém zápase po koronavirové pauze nedokázala zvítězit a její ztráta na třetí pozici je tak nyní sedmibodová.

90+2

90+2

Z levé strany se ke střele dostal Jakub Urbanec, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

FC Vysočina Jihlava(4-2-3-1)

Vejmola
Křišťál
17 Tlustý
Tlustý
70. min Diouf
Pojezný
84. min Rezek
Javůrek
Vaculík
26. min Novotný
Klobása
70. min Arroyo

Bazal
57. min Vůch
7 Diviš
Diviš
77. min Bezdička
18 Batioja
Batioja
90. min Urbanec
21 Nabijev
Nabijev
57. min Szotkowski

90+1

Žlutou kartu dostává Marek Szotkowski (FK Viktoria Žižkov).

90

Druhý poločas bude o dvě minuty delší.

90

Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Augusto Batioja, přichází Jakub Urbanec.

89

Z levé strany rozehrál rohový kop nakrátko Aeš Nešický s Lubošem Tusjakem. Hosté ale z toho získali jen trochu času.

88

David Bezdička mohl rozhodnout, ve vápně si položil Vojtěcha Křišťála, jeho pokus ale bravůrně vyrazil Luděk Vejmola.

87

Z levé strany rozehrál rohový kop Jan Javůrek, k hlavičce se dostal Waly Diouf. Jeho pokus ale Milan Švenger chytá.

87

Hosté se na polovině hřiště provinili faulem. Domácí zůstanou u míče.

85

Domácí nyní budou vzadu hrát na tři obránce, veškeré síly nyní věnují vyrovnání.

85

Žlutou kartu dostává Augusto Batioja (FK Viktoria Žižkov).

84

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Matěj Koubek.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Karel Pojezný, přichází Jakub Rezek.

81

Akce Vysočiny je zastavena neb se Luis Arroyo ocitl v ofsajdu.

80

Lukáš Zoubele se prodral do vápna, nachystal se míč ke střele. S jeho slabým pokusem ale neměl Milan Švenger žádný problém.

79

Před nabíhajícím Davidem Bezdičkou posílá míč do bezpečí Vojtěch Křišťál.

77

Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Jaroslav Diviš, přichází David Bezdička.

77

Rajmund Mikuš hezky vyvezl míč z vlastní poloviny, předložil jej doleva na Filipa Novotného, ten přenechal na Jana Javůrka. Jeho střela se ale mezi tři tyče nevešla.

75

Z levé strany rozehrál rohový kop Jan Javůrek. Ke střele se dostal Filip Novotný, ale trefil jen prvního hráče před sebou.

74

Jan Javůrek z levé strany odcentroval, ve vápně se k hlavičce dostal Fares Šudajwa, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

73

Z levé strany rozehrál rohový kop Jan Javůrek, ale domácí se ve vápně provinili faulem.

71

Z pravé strany jej rozehrál Jan Javůrek, ale jeho centr jen proletěl pokutovým územím.

71

Stanrdní situaci z levé strany rozehrál Jan Javůrek, ale svým centrem získal rohový kop.

70

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Petr Tlustý, přichází Waly Diouf.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Stanislav Klobása, přichází Luis Arroyo.

69

Žižkov právě vstřelil branku!
K pokutovému kopu se postavil IGOR SÚKENNÍK a nedal gólmanu Vejmolovi tvrdou ranou doprostřed šanci.

68

Ve vápně zahrál rukou Vojtěch Křišťál a hosté budou kopat penaltu.

67

Domácí budou a polovině hřiště na levé straně vhazovat.

65

Z levé strany rozehrál rohový kop Aleš Nešický, k zakončení se dostal Egon Vůch. Jeho střela ale letěla úplně mimo.

64

Z pravé strany rozehrál rohový kop Luboš Tusjak. Jeho centr poslal do zámezí Matúš Lacko.

63

Rajmund Mikuš posílal z pravé strany centr do vápna, balón si pro sebe sebral Milan Švenger.

61

Egon Vůch z levé strany poslal míč do vápna a Augusto Batiojovi moc nechybělo, aby mohl zakončit.

61

Luděk Vejmola si na svého spoluhráče zakřičel a ten mu míč přenechal.

59

Ve vápně se dostal k hlavičce Rajmund Mikuš, ale jeho pokus šel jen těsně nad.

57

Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Farid Nabijev, přichází Marek Szotkowski.
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Josef Bazal, přichází Egon Vůch.

57

Za faul na Farida Nabijeva vidí žlutou kartu Vojtěch Křišťál.

56

Filip Novotný se na levé straně dostal do vápna, jeho střela ale jen proletěla pokutovým územím.

55

Výsledkem jejich snahy bylo vhazování poblíž rohového praporku.

55

Ale ne na dlouho. Domácí rychle získali míč a hnali se dopředu.

54

Vysočina se na polovině hřiště provinila faulem, u míče zůstane Žižkov.

54

Gólman hostí je již v pořádku a může rozehrát.

52

Na zemi se ocitl Milan Švenger a bude muset být ošetřen.

51

Filip Novotný se prodral do vápna, ale míč nechal zasebou.

50

Útočná akce domácích je zastavena neb se Vysočina provinila ofsajdem.

49

Vysočina bude vhazovat na polovině hřiště.

48

Pro Stanislava Klobásu byl balón příliš rychlý.

48

Vysočina bude vhazovat na své polovině poblíž rohového praporku.

46

Centr poslal z levé strany do vápna Matúš Lacko. Do náruče si sebral míč Milan Švenger.

46

Žlutou kartu obdržel Michal Řezáč.

46

Na hrací ploše jsou již domácí a rozhodčí. Čeká se na hosty.

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

První poločas je v Jihlavě minulostí. Gólu jsme se prozatím nedočkali, i když pár nadějných šancí tu bylo. Ať už na straně hostí Farid Nabijev či na traně domácích Stanislav Klobása.

45+1

45+1

Domácí se ve vápně dostali k zakončení, ale jejich pokusy neměli razanci a nebo šli s odrazem od země.

45

První poločas bude o minutu delší.

45

Jan javůrek rozehrál z levé strany rohový kop. K hlavičce se dostal Stanisav Klobása, ale jeho pokus šel nad bránu.

44

Zpoza vápna se ke střele dostal Jan Javůrek, ale jeho pokus byl zblokován.

42

Domácí zdá se se v záveru poločasu vymanili z tlaku Viktorky.

40

Z pravé strany rozehrála Vysočina další roh, ale obrana hostí byla pozorná.

39

Z levé strany rozehrál rohový kop Matúš Lacko, jeho spoluhráči pak vybojovali další roh.

39

Domácí se dostali do brejku, ale Stanislav Klobása nedokázal přihrát Lukáši Zoubelemu a bude z toho roh pro Vysočinu.

39

Míč do vápna poslal Luboš Tusjak, k odraženému balónu se dostal Farid Nabijev a domácí měi co dělat, aby jeho střele zabránili skončit v síti.

38

Domácí se poblíž rohového praporku provinili faulem a hosté budou i nadále u míče.

37

Do vápna poslal míč Luboš Tusjak, ale obrana Vysočiny byla pozorná.

36

Fares Šudajwa se provinil faulem na Michalu Řezáčovi. Hosté bude rozehrávat standarndí situaci.

34

U hranice celkého vápna se faulem provinil Filip Novotný. Hosté tak zůstanou u míče.

34

Stanislav Klobása vysoko napadal. Hosté měli problémy, ale nakonec od své brány pošle míč Milan Švenger.

33

Centr Jaroslava Diviše z pravé strany nebyl přesný a zamířil nad bránu.

32

Ve vápně se k hlavičce dostal Farid Nabijev, jeho pokus šel ale těsně nad.

31

Hosté se dožadují rohového kopu, ale hlavní sudí jejich žádosti nevyhoví.

29

Luboš Tusjak z levé strany rozehrál rohový kop. Na jeho centr si naskočil Ondřej Žezulka, jeho hlavička jen těsně minula bránu.

27

Centr Rajmunda Mikuše z pravé strany do rukavic sbírá Milan Švenger.

26

Vysočina střídá, Lukáše Vaculíka nahrazuje Filip Novotný.

26

Vysočina bude muset střídat, Lukáš Vauclík předal i pásku Petru Tlustému.

24

V nefotbalové pozici se na zemi ocitl kapitán Lukáš Vaculík a bude muset být ošetřen.

24

Před dobíhajícím Lubošem Tusjakem šel na zem Luděk Vejmola a míč lapil.

23

Lukáš Zoubele se snažil vyvézt míč, ale dostal se s balónem do autu.

21

Jaroslav Diviš poslal od brnakové čáry přihrávku pod sebe, kde před nabíhajícím Faridem Nabijevem poslal míč do bezpečí Lukáš Vaculík.

20

Fares šudajwa se na hranici vápna pokusil o kličku, ale na soupeře si nepřišel.

18

Rozehrávky se ujal Luboš Tusjak, odcentroval do vápna, kde byla obrana Vysočiny pozorná.

17

Karel Pojezný se nějakých 30 metrů před bránou provinil faulem. Hosté budou zahrávat standardní situaci.

16

Vojtěch Křišťál se na pravé straně dostal k centru do vápna, ale našel jen náruč Milana Švengera.

14

Kapitán Vysočiny rozehrál, ale k ohrožení branky hostí se domácí nedostali.

13

Hosté se na polovině hřiště provinili faulem, u míče zůstane Vysočina.

12

K ohrožení branky se ale nedostali neb se provinili proti pravidlům. Byl jim odpískán ofsajd.

11

Hosté poblíž rohového praporku vybojovali aut.

9

Z levé strany rozehrál rohový kop Lukáš Vaculík, jeho centr ale proletěl pokutovým územím. K míči se dostal Fares Šudajwa, ale vysoko přestřelil.

8

Rajmund Mikuš se pokusil z pravé strany odcentrovat do vápna, ale jeho centr byl zblokovaný.

6

Pražané se však dlouho na své útočné polovině neohřáli, u míče je znovu Vysočina.

5

Domácí se provinili faulem na útočné polovině. Rozehrávat tak budou hosté.

4

Křišťál se pokusil o centr z pravé strany do vápna, ale jeho přihrávka šla až za bránu hostí.

2

Na dlouhou nohu měl míč Fares Šudajwa, jeho pokus ve vápně na bránu také nezamířil.

1

Rajmund Mikuš se dostal do vápna a z pravé strany vystřelil na vzdálenější tyč, jeho pokus se do brány nevešel.

1

Duel rozehrála Viktorka, ale s míčem kombinuje na vlastní polovině.

1

Obě základní jedenáctky jsou na hrací ploše, utkání za malý okamžik začne.

Tak i základní jedenáctka Vysočiny zamířila do kabin.

Deset minut do začátku duelu a do kabin zamířila základní sestava hostí.

Trenér hostí Daniel Veselý učinil oproti minulému kolu jednu změnu v sestavě, kdy Marka Szotkowskiho nahrazuje David Březina.

Trenér Radim Kučera učinil čtyři změny, kdy jen na lavičce je Filip Novotný, Jakub Rezek, Luis Arroyo. Stop za karty má poté Jan Fortelný. Místo nich budou hrát Petr Tlustý, Fares Šudajwa, Jan Javůrek a Stanislav Klobása.

Dvacet minut do začátku duelu a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Křišťál, Tlustý, Pojezný, Javůrek – Vaculík (C), Lacko – Mikuš, Šudajwa, Zoubele – Klobása.
Náhradníci: Veselý – Diouf, Koubek, F. Novotný, T. Svoboda, Jakub Rezek, Arroyo.

FK Viktoria Žižkov: Švenger (C) – Řezáč, Březina, Žežulka, Tusjak – Súkenník, Nešický – Bazal – Jaroslav Diviš, Batioja, Nabijev.
Náhradníci: K. Hrubeš – Vůch, Szotkowski, Urbanec, Antl, Bezdička, Dudl.

Rozhodčí: Lerch – Šimáček, Ratajová.

A jak dopadlo první vzájemné měření sil? V neděli 29. září od klasických 10:15 přivítal Žižkov Vysočinu. Do vedení šli domácí v 68. minutě, když se prosadil Súkenník. V 76. minutě poté srovnal na konečných 1:1 Smejkal.

Žižkov: Švenger – Řezáč, Opluštil, Březina, Muleme– Batioja (77. Gil), Urbanec– Súkenník, Bazal (90. Petrlák), Martan – Diviš (86. Tusjak).

FC Vysočina: Vejmola – Svoboda, Tlustý, Tijani, Javůrek – Fortelný, Lacko – Smejkal, Klobása (59. Mikuš), Rezek (70. Novotný) – Jawo (74. Koubek)

Vysočina cestovala v pondělí 15. června do Brna, kde jí před kamerami ČT přivítala Zbrojovka. Domácí šli velice brzy do vedení. V 5. minutě proměnil pokutový kop Adam Fousek. O minutu později to již bylo o dvě branky, když se trefil Jakub Přichystal. Závěr poločasu patřil hostím. Ve 42. minutě neproměnil kapitán Lukáš Vaculík penaltu. Ve druhé minutě nastavení korigoval Lukáš Zoubele. Tentýž hráč mohl vyrovnat na začátku druhého poločasu, ale nepovedlo se. A tak přišel trest, ve 47. minutě se prosadil David Krška. V 63. minutě poté Marek Vintr a na 5.1 zvýšil svým druhým gólem Jakub Přichystal. Chybu brněnské defenzivy pak využil Matěj Koubek a upravil na konečných 5:2.

Vysočina nastoupila v této sestavě: Vejmola – Křišťál, Lacko, Pojezný (74. Diouf), F. Novotný – Vaculík (C) (62. Šudajwa), Fortelný – Mikuš (73. T. Svoboda), Zoubele (62. Koubek), Rezek (57. Smejkal) – Arroyo

A jak si vedly oba celky v minulém kole? Žižkov doma přivítal Třinec. Domácí vedli po prvním poločase 1:0, když se už ve 2. minutě trefil Farid Nabijev. O dvě branky vedli Pražané v 74. minutě, když se trefil David Bezdička. Hosté čtyři minuty před koncem snížili zásluhou Erika Puchela. Poslední slovo však měla Viktorka, ve čtvrté minutě nastavení se prosadil Aleš Nešický.

Žižkov nastoupil v této sestavě: Švenger (C) – Řezáč, Súkenník, Žežulka, Tusjak – Batioja, Bazal (77. Antl), Nešický – Jaroslav Diviš (59. Bezdička), Szotkowski (70. Egidio), Nabijev (59. Vůch)

V rámci 24. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá šestá Vysočina třetí Žižkov. Jihlavané pokud si chtějí uchovat naději na baráž měli by již získat tři body. Nyní na svého soupeře ztrácí čtyři body a v případě neuspěchu bude náskok Viktorky již sedmibodový.

Hosté z Prahy si doposud na své konto připsali 41 bodů, když se třináckrát radovali z výhry a dvakrát jejich duel skončil nerozhodně. Žižkov doposud vstřelil 41 branek a 31 jich inkasoval.

Vysočina má na svém kontě 37 bodů. Doposud se radovala z deseti vyhraných duelů a v sedmi zápasech skončilo klání nerozhodně. Jihlavané vstřelili 43 gólů, což je například stejně jako vedoucí Pardubice, ale inkasovali jich 35.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.