90+2

Jakub Krčál mohl rozhodnout! Střela z rohu pokutového území prosvištěla jen těsně mimo!

90+1

Právě začala první ze čtyř nastavených minut.

MFK Chrudim(4-2-3-1)

22 Zíma
Zíma
Řezníček
24. min Krčál
23 Fofana
Fofana
25 Vencl
Vencl
Trávníček
81. min Havlena
Janoušek
64. min Krištof
18 Sixta
Sixta
24 Mužík
Mužík
81. min Ujec
Rybička
Dostálek
64. min Kesner
Vašulín

1. SK Prostějov(4-4-2)

1 Mucha
Mucha
15 Bialek
Bialek
62. min Machynek
10 Rolinc
Rolinc
Stříž
74. min Zapletal
9 Pašek
Pašek
74. min Šteigl
Slaměna
62. min Pernackyj
14 Biolek
Biolek
Lutonský
8 Polák
Polák
Koudelka
89. min Dittmer

90

Rozhodnutí se chtěl ujmout Milan Ujec, zakončení mu ale nevyšlo.

89

Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází Adam Dittmer.

88

Chrudim není s bodem spokojena a ještě se snaží zlomit remízový duel.

85

Chrudim právě vstřelila branku!
V Chrudimi je vyrovnáno! Odražený míč sebral Ondřej Vencl, jehož přesný centr našel hlavu DANIELA VAŠULÍNA, který se na malém vápně nemýlil – 1:1!

81

Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Ladislav Mužík, přichází Milan Ujec.
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Michal Trávníček, přichází Jan Havlena.

80

Ze standardní situace se snažil odpovědět Trávníček, jeho zakončení ale letělo nad branku.

78

Prostějov právě vstřelil branku!
Hosté se patnáct minut před koncem dostávají do vedení! Ahmed Fofana nedokázal odkopnout jednoduchý balon, který prošel až do přečíslení Prostějova. Balon nakonec dostal za obranu JAN ŠTEIGL, který chladnokrevně propálil Simona Zímu – 0:1!

77

Pro sraženou střelu zpoza vápna si Simon Zíma bez obtíží došel a ukryl jí do svých rukavic. Hrát tak budou zase Chrudimští.

75

Daniel Vašulín dojel na levé straně Daniela Bialka, za což mu sudí Hocek ukázal žlutou kartu.

74

Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází David Pašek, přichází Jan Šteigl.
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Michal Stříž, přichází Michal Zapletal.

73

Oba celky si v ofenzívě příliš netykají, další zahozenou protiakci pokazil sraženým centrem Rolinc. A tak čeká Prostějov alespoň roh.

72

Na opačné straně hledal Koudelka prudkým centrem z pravé strany nabíhajícího Jakuba Rolince, kterému ale chyběl k balonu půlmetr.

71

David Sixta se nebál natáhnout z pořádné vzdálenosti, prudkou přízemní střelu nakonec poslal jen kousek od pravé tyče prostějovské branky!

70

Další nepřesnost v podání Chrudimi, nástřel Ondřeje Vencla bez povšimnutí doskákal až do zámezí.

69

Stále stejná pohádka, centr Kesnera odvrácen do bezpečí.

68

Dobrou práci odvedl na lajně Jakub Krčál, který ze ztraceného souboje vybojoval pro domácí další rohový kop. Chrudim má herní převahu, ale není vyjádřena gólově.

67

Střídající kapitán Kesner vyslal prudký centr, který bez teče zaplul až do náruče Filipa Muchy.

66

Biolek převálcoval při postupu Rybičku, další standardní situace pro Chrudim.

65

Nevýrazný souboj pokračuje a nás čeká zřejmě poslední půlhodinka. Dočkáme se v Chrudimi nějaké branky?

64

Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Jiří Janoušek, přichází Denis Krištof.
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Tomáš Dostálek, přichází Ondřej Kesner.

62

Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Patrik Slaměna, přichází Olexandr Pernackyj.
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Bialek, přichází Machynek.

61

Tak to byla obrovská šance Prostějova na vstřelení vedoucí branky! Po pravé straně šel prakticky sám na gólmana po obhození Trávníčka David Pašek, nakonec mu pod nohy vjel skluzem Jiří Janoušek, který tvrdou ránu efektivně zblokoval!

60

Rybička ve vápně zpracoval balon pro Daniela Vašulína, ten to však na střelu neměl. Následný centr zblokován na roh.

59

Trávníček se na levé straně pokusil zrychlit hru centrem z voleje, ten se mu ale ani náhodou nepovedl. Přijde tak pouze odkop od branky Prostějova.

58

Už to vypadalo na slibnou akci také na druhé straně, jenže veškerý postup Prostějova končí ofsajdem.

56

Petr Rybička dokonce chvilku postupoval sám na gólmana, jenže balon si nakonec ukopl a nedokázal ani zakončit.

55

Ladislav Mužík byl tentokrát již s míčem v pokutovém území, v nejdůležitější možný moment si na něj však šlápl a tím akci ukončil.

54

Vašulín chtěl na pravé straně narazit s Mužíkem, chrudimský krajní záložník však nejlepšímu střelci MFK míč již nevrátil.

53

Centr Sixty z rohového kopu byl na přední tyči odražen do bezpečí, nadějnou protiakci Prostějova zastavil pozorný Ondřej Vencl.

52

Obléhání branky soupeře vynáší Chrudimi alespoň rohový kop.

51

Ofsajd se píská i na druhé straně, za obrannou linií v nepravý čas přistižen Jakub Rolinc.

50

Pětiminutovka z první půle je za námi, zatím jsme nic zajímavého neviděli.

48

Rozehrávka standardní situace končí ofsajdem Petra Rybičky.

47

Daniel Bialek hodně nevybíravě trefil Daniela Vašulína, který je ošetřován lékařem přímo na hřišti.

46

45+1

45+1

... a nebyla využita.

45+1

Ještě jedna standardní situace pro chrudimský celek...

45

Nad rámec první půle se bude nastavovat jedna minuta.

43

Nadějná útočná akce Chrudimi končí znovu faulem, tentokrát v podání Petra Rybičky.

42

A mohlo to být pro hosty velmi nepříjemné. Dva metry za šestnáctkou zkusil ze vzduchu štěstí Tomáš Dostálek, který ale míč pod břevno stlačit nedokázal. Navíc míč směřoval doprostřed branky, kde by zřejmě byl připraven Filip Mucha.

41

Rolinc se přistrčením proti Venclovi připravil o možnost uhánět do dobrého protiútoku. Takto se bude Prostějov muset znovu vrátit.

40

Chrudim se motá kolem pokutového území soupeře, chybí ale finální myšlenka, která by vedla k vytvoření velké brankové příležitosti.

39

Volný přímý kop nakrátko domácí nezvládli podle představ a málem z toho byla velká šance Prostějova! Proti třem stíhajícím lvům však v pádu odpálil míč na tribunu Tomáš Dostálek.

38

Vašulín zcela zbytečně poslán k zemi u postranní čáry Biolkem, další standardka pro Chrudim.

37

Další nepřesnost z chrudimské dílny, Zímův výkop byl na Mužíka příliš dlouhý.

36

A zase nic. Postup Mužíka končí po nepovoleném přistrčení již v zárodku.

35

Po Janouškově přihrávce zkoušel po otočce pálit Rybička, obrana hostí byla znovu včas zformována.

34

Utkání je kouskováno řadou nedovolených zákroků, více ze hry mají Chrudimští, kteří se i snaží o otevření střeleckého účtu.

32

Centr na přední tyč hledal kapitána Vencla, obránci Prostějova si ale znovu počínali bez problému.

31

Chrudimský tlak vynáší po půlhodině hry třetí rohový kop domácího týmu v utkání.

29

Sympatická šance na straně Prostějova, do míče se zpoza pokutového území opřel Jakub Rolinc, jehož pokus nakonec skončil těsně vedle chrudimské branky.

28

Vašulínovo prodloužení hlavou doskákalo až za brankovou čáru. Balonu si užije gólman Filip Mucha.

27

Sáhodlouhou kombinaci Prostějova narušil Mužík, po vhazování už ale znovu pokračují hosté.

26

Dalekonosný nákop Trávníčka sice přistál na hlavě Daniela Vašulína, ten byl ale v záklonu, a tak nedokázal míč na branku Muchy kloudně usměrnit.

25

Vašulín si šikovně pokryl balon před Polákem a vybojoval tím balon na chrudimskou stranu. Nakonec bude následovat roh MFK Chrudim.

24

Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Vojtěch Řezníček, přichází Jakub Krčál.

22

S bolestivou grimasou opouští hřiště Vojtěch Řezníček a podél celého hřiště za ním míří chrudimský lékař.

21

Po rohu naopak přišlo přečíslení Prostějova, které se šikovně snažil řešit nejlepší střelec hostí Jan Koudelka. Jeho dlouhý lob málem našel nabíhající útočníky, vše nakonec zachránil vyběhnutím brankář Zíma.

20

Chrudimští i nadále kooperovali v okolí šestnáctky Prostějova, Mužíkův nástřel vynesl domácím další rohový kop.

19

Domácí získávají stále větší herní převahu, centr Janouška byl ale pozornou obranou soupeře odražen do zámezí.

18

Rána Davida Sixty skončila jen na dobře postavené zdi, do odraženého míče se opřel ještě Dostálek, jenže ani jeho pokus nepatřil mezi nejvydařenější.

17

David Sixta si vykoledoval faul na Polákovi a získal tím pro domácí výběr zajímavý volný přímý kop.

16

Postup Matěje Biolka ukončen pro ofsajd.

15

Dva hodně nepřesvědčivé zákroky předvedl Vojtěch Řezníček, který nejprve ztratil balon a následně mu míči při odkopu také podběhl nohu. Ani dvě zaváhání však Prostějov potrestat nedokázal, přízemní střelu Koudelky lapil pozorný Simon Zíma.

14

Stoprocentní příležitost na opačné straně! Sixta posunul balon na Petra Rybičku, který se střelou dlouho váhal a nakonec nechal jen vyniknout gólmana Filipa Muchu!

13

První velkou šanci na změnu skóre měl hostující Milan Lutonský! Po chybě ve středu hřiště v podání Chrudimi Prostějovští hodně rychle vykombinovali chrudimskou defenzívu, hostující Lutonský si ale příliš předkopl míč a Vencl mu ho na poslední chvíli odkopl na roh.

11

Vašulín ostrým skluzem odrazil nákop Biolka ještě do hřiště, u míče byl ale nakonec o chlup dříve brankář Mucha.

10

Zatím sledujeme sympatické utkání, obě mužstva se snaží být směrem dopředu velmi aktivní. Do středu hřiště si vyběhl záložník Jan Koudelka, jeho zakončení pravou nohou ale zamířilo nad břevno chrudimské branky. Zíma cestu míče do zámezí jen kontroloval očima.

9

Dostálek si chtěl v pokutovém území po souboji vymodlit pokutový kop, jenže rozhodčí Hocek rezolutně zakroutil hlavou a nechal hru pokračovat.

7

Na opačné straně se po průniku Paška dostával k míči Koudelka, jenže také on si při zakončení pomohl faulem.

5

Chrudimský Ladislav Mužík se šikovně otočil na hraně šestnáctky a přízemním centrem hledal nabíhající spoluhráče. Nakonec z toho byl pas na Tomáše Dostálka, který si ale při zakončení pomohl faulem.

5

Faul také na opačné straně, tentokrát v podání Martina Susa. S míčem na útočné polovině zůstanou Chrudimští.

4

Následně Ahmed Fofana z první vyslal balon dopředu na nabíhajícího si Vašulína, který zvládl osobní souboj s obráncem soupeře, nakonec mu byl ale odpískán nedovolený zákrok. Hrát tak bude Prostějov.

3

Další hrozící protiútok Prostějova zastavil včasným vypíchnutím Fofana.

2

Úvodní okamžiky patří jednoznačně Prostějovu, který se hned dvakrát v řadě natlačil do pokutového území. Nakonec se k zakončení dostal David Pašek, trefil ale jen hruď Ondřeje Vencla.

1

MFK Chrudim: Zíma – Řezníček, Fofana, Vencl (C), Trávníček – Janoušek, Sixta – Mužík, Rybička, T. Dostálek – Vašulín.
Náhradníci: Mrázek – J. Havlena, Kesner, Drahoš, Ujec, Krčál, Krištof.

1. SK Prostějov: Mucha – Bialek, Rolinc, Stříž, Pašek – Slaměna, Biolek, Lutonský, Polák (C) – Koudelka, Sus.
Náhradníci: Bréda – Dittmer, Šteigl, Machynek, Schuster, Pernackyj, Zapletal..

Fotbalisté Prostějova si start jara také vesměs pochvalují. Z úvodních šesti zápasů po koronavirové pauze třikrát vyhráli a posunuli se tím daleko od pásmu sestupu. Na Chrudim nyní z desáté pozice ztrácí dva body a velice rádi by ji v přímém souboji přeskočili.

Úterý – neděle – čtvrtek – neděle – středa. Nabitý program F:NL nebrzdí, únava se začíná kumulovat. „Musím říct, že když v týdnu před a po zápase chodíte do práce, je to dosti náročné,“ přiznává obránce Chrudimi Vojtěch Řezníček. „Zvládá se to, navíc když jsou dobré výsledky,“ culí se.

Chrudimští po koronavirové pauze nasbírali deset bodů z osmnácti možných a opět slaví druholigovou záchranu. „Nyní se chceme udržet v elitní osmičce, to by byl krásný výsledek,“ přeje si chrudimský zadák. Další body v boji za tímto cílem musí Chrudim získat proti Prostějovu. „Má dobrou defenzívu, musíme si dát pozor na brejky,“ varuje Řezníček.

Necelý týden po senzační výhře nad Vysočinou Jihlava se fotbalisté Chrudimi představí znovu na domácí půdě. Tentokrát se bude jednat o přímý boj ve středu tabulky – dorazí Prostějov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.