To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 19:3. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:15.

Je konec! Fortuna Düsseldorf remizovala s TSG 1899 Hoffenheim 2:2.
Už v 5. minutě se domácím podařilo vsítit gól, který vstřelil Hennings. O čtyři minuty později navíc uviděl hostující kapitán Hübner červenou kartu. To ale hosty nezastavilo a v 17. minutě srovnal Dabbur. Posléze toho ale už moc k vidění v první půli nebylo.
Ve druhé půli sice domácí měli tlak, ale v 61. minutě poslal hosty v oslabení do vedení Steven Zuber. V 76. minutě ale Fortuna získala penaltu, kterou proměnil Hennings. Následně se Düsseldorf snažil něco vymyslet, ale už z toho nebylo nic nebezpečného.

Fortuna Düsseldorf(3-1-4-2)

Kastenmeier
5 Ayhan
Ayhan
Hoffmann
66. min Gießelmann
29 Suttner
Suttner
13 Bodzek
Bodzek
66. min Morales
Zimmermann
66. min Zimmer
22 Stöger
Stöger
10 Beriša
Beriša
66. min Ofori
15 Thommy
Thommy
11 Karaman
Karaman
83. min Kownacki

Posch
85. min Bogarde
16 Rudy
Rudy
Samassékou
Baumgartner
62. min Bebou
17 Zuber
Zuber
62. min Kadeřábek
29 Skov
Skov
85. min Grillitsch
10 Dabbur
Dabbur
71. min Kramarić

90+6

Ovšem centr hosté dokázali odvrátit mimo šestnáctku a je hotovo.

90+5

Hosté dokázali odvrátit centr soupeře do zámezí, ale následuje ještě jeden rohový kop pro Düsseldorf.

90+4

Rouwen Hennings navíc posléze ještě uviděl žlutou kartu za řeči.

90+3

Ermin Bičakčić byl zfaulován domácím hráčem a ani nyní tak Fortuna nedá gól.

90+2

Kaan Ayhan tentokrát centroval z pravé strany míč na přední tyč, ale nakonec z toho bude jen odkop od hostující brány.

90+1

Hoffenheim se ovšem zatím velice dobře brání a nenechává soupeře se dostat do nějaké šance.

90

Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

89

Jean Zimmer sice dostal centr z pravé strany před bránu soupeře, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.

88

Florian Grillitsch uviděl od rozhodčího rovněž žlutou kartu za další faul a konec utkání je tak velmi nervózní.

87

Andrej Kramarić se dopustil faulu na soupeře a uviděl od sudího žlutou kartu.

85

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Stefan Posch, přichází Melayro Bogarde.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Florian Grillitsch.

85

Düsseldorf dál drží míč na polovině soupeře, ovšem nemůže se procpat do nějakého zakončení na bránu.

84

Další střela domácího hráče, která ale skončila jen vedle hostující svatyně.

83

Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Kenan Karaman, přichází Dawid Kownacki.

80

Je před námi posledních deset minut a Fortuna je v tlaku.

78

Düsseldorf chce ke konci utkání rozhodnout, ale následná střela letěla jen vedle brány.

76

Düsseldorf právě vstřelil branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil ROUWEN HENNINGS, který zakončil do levé části branky, zatímco brankář šel na druhou stranu a Fortuna tak srovnává stav utkání na 2:2.

75

Håvard Nordtveit uviděl za svůj faul uvnitř vápna žlutou kartu.

75

Byla nařízena penalta pro Düsseldorf!

73

Posléze navíc přišel faul Fortuny a Hoffenheim zrovna dvakrát nikde nespěchá.

72

Domácí hráč se sice dostal ke střele z dálky, ovšem tu zblokoval Sebastian Rudy.

71

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Andrej Kramarić.

70

Tentokrát přišel další faul hostů a následuje tak volný kop Fortuny.

68

Düsseldorf se sice procpal ke střele uvnitř šestnáctky, ale ta nebyla nijak moc nebezpečná.

66

Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Matthias Zimmermann, přichází Jean Zimmer.
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází André Hoffmann, přichází Niko Gießelmann.
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Valon Beriša, přichází Kelvin Ofori.
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Adam Bodzek, přichází Alfredo Morales.

64

Suttner se dopustil faulu, za který uviděl žlutou kartu.

62

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Steven Zuber, přichází Pavel Kadeřábek.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Ihlas Bebou.

61

Hoffenheim právě vstřelil branku!
Hosté otáčejí vývoj tohoto zápasu a vedou 2:1! Přihrávka Skova z levé strany letěla na hranici vápna, kde fantasticky zakončil k pravé tyči STEVEN ZUBER. Asistence: Robert Skov.

59

Ovšem tvrdou ránu schytal do obličeje Munas Dabbur, který se skácel k zemi, ale vypadá to, že bude moct pokračovat.

58

Ayhan napálil ruku soupeře. Düsseldorf tak má volný kop z pravé strany na hranici šestnáctky.

57

Po centru ze standardní situace ale přišel ofsajd, ve kterém se nachytal domácí hráč.

56

Další faul Hoffenheimu, tentokrát to byl Ermin Bičakčić.

54

Po levé straně se vydal dopředu Düsseldorf, ovšem následný centr skončil v moci gólmana, který vytvořil protiútok, ve kterém šel dopředu Stefan Posch, ale ten se nakonec dopustil faulu.

53

Tentokrát se Robert Skov dopustil nedovoleného zákroku, za který uviděl od sudího kartu žluté barvy.

51

Opět se hosté dopustili faulu na své polovině a Fortuna tak má k dispozici volný kop.

49

Hoffenheim mohl dokonce obrátit vývoj tohoto utkání, ale Robert Skov v přečíslení 2 na 1 se rozhodl vystřelit, což nebylo správné rozhodnutí, neboť přestřelil!

48

Ovšem útok po levé straně se Fortuně nevydařil podle představ, ale po chvíli přišel faul ze strany hostů.

47

Domácí mužstvo se po výkopu okamžitě nacpalo směrem dopředu a bude se tak snažit vstřelit vedoucí branku.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:33.

První poločas je u svého konce a Fortuna Düsseldorf zatím hraje s oslabeným TSG 1899 Hoffenheim 1:1. Už v 5. minutě se domácím podařilo vsítit gól, který vstřelil Hennings. O čtyři minuty později navíc uviděl hostující kapitán Hübner červenou kartu. To ale hosty nezastavilo a v 17. minutě srovnal Dabbur. Posléze toho ale už moc k vidění nebylo.

45+3

45+2

Matthias Zimmermann vybojoval balón na pravé straně, ovšem následný centr rovněž odvrátila obrana soupeře.

45+1

Düsseldorf drží míč na pravé straně a posléze přiletěl centr do vápna, se kterým si ale obrana Hoffenheimu poradila.

45

Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

42

Nakonec se posléze odpískal jen ofsajd domácímu hráči a útočné snažení Fortuny je tak u konce.

40

Domácí mužstvo nyní získalo hned dva rohové kopy po sobě, tak uvidíme co přinese ten druhý.

39

Fortuna Düsseldorf ovšem i nadále drží míč na polovině soupeře a především ve druhé půli se můžeme těšit na velké tlaky ze strany domácího celku.

37

Pokus hostujícího hráče z dálky skončil jen vedle domácí svatyně a Kastenmeier tak nemusel zasahovat.

35

Aktuálně nám toho utkání moc nenabízí, neboť Hoffenheim se soustředí především na obranu.

33

Ermin Bičakčić zblokoval centr z levé strany možná i rukou, ale sudí nechal hru pokračovat a Fortuna se následně dostala ke střele, ale ta letěla jen nad bránu.

32

Kevin Stöger se dopustil faulu při útočném snažení a u míče tak bude Hoffenheim.

30

Po půl hodině hry je tak stav mezi Düsseldorfem a Hoffenheimem 1:1.

28

Valon Beriša se dostal do dobré šance, ale jeho pokus vyrazil gólman mimo branku a navíc se pískal ofsajd.

26

Fortuna Düsseldorf drží míč na své polovině a snaží se něco vymyslet krátkými přihrávkami.

25

Adam Bodzek se dopustil faulu ve středu hrací plochy a uviděl tak od sudího žlutou kartu.

22

Domácí se sice snažili opět něco vymyslet směrem dopředu, ale z levé strany se jim to tentokrát nepodařilo.

20

Gól domácího celku neplatí! Po centru z levé strany se ve hlavičkovém souboji měl domácí hráč dopustit ruky a následná gólová hlavička jeho spoluhráče tak byla zbytečná.

19

Fortuna Düsseldorf sice dává gól, ovšem rozhodčí jde vše přezkoumat na videu!

17

Hosté v oslabení srovnávají na 1:1! Po centru z volného kopu se dostal ke střele Stefan Posch, jehož pokus sice gólman vyrazil, ale posléze se dostal k dorážce MUNAS DABBUR a úspěšně zavěsil.

16

Faul domácího hráče Ayhana znamená, že Hoffenheim má k dispozici volný kop z levé strany.

14

Fortuna je s úvodem utkání nadmíru spokojená, ovšem po centru z levé strany se Hennings nedokázal procpat ke střele.

13

Domácí celek se opět snažil něco vymyslet, ale nakonec skončil balón jen za bránou Olivera Baumanna.

12

Rohový kop posléze ale nepřinesl nic nebezpečného a u míče tak bude Düsseldorf.

10

Následně hlavní rozhodčí ještě komunikoval s videorozhodčím, ovšem ani posléze svůj verdikt nezměnil.

9

Tak tohle je ovšem nečekané rozhodnutí sudího, který ukázal červenou kartu Benjaminu Hübnerovi (TSG 1899 Hoffenheim), jenž udeřil soupeře do obličeje!

8

Roh se ale bude opakovat, neboť po žduchanici skončil domácí hráč ležící na hřišti.

7

Nyní se ovšem dopředu dostal TSG 1899 Hoffenheim a získal rohový kop z levé strany, který bude zahrávat Rudy.

5

Máme tady úvodní branku už v páté minutě a domácí celek jde do vedení! Centr Stögera z pravé strany skončil na hlavě ROUWENA HENNINGSA, jenž zakončil do pravé části branky a gólman Baumann nestačil zareagovat. Asistence: Kevin Stöger.

4

Balón tentokrát skončil pouze u domácího gólmana Kastenmeiera, který poslal odkop od své svatyně do středu hrací plochy.

2

Hosté se sice procpali dopředu po pravé straně, ale následný pokus o centr nebyl moc nebezpečný.

1

Fortuna Düsseldorf: Kastenmeier – K. Ayhan, Hoffmann, Suttner – Bodzek (C) – Zimmermann, Stöger, Valon Beriša, Thommy – Karaman, Hennings.
Náhradníci: Rensing – Fink, Gießelmann, Kownacki, M. Jörgensen, Ofori, Morales, Zimmer, Skrzybski.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Nordtveit, Bičakčić, Hübner (C) – S. Posch, Rudy, Samassékou, Baumgartner, Zuber – Skov, Dabbur.
Náhradníci: Pentke – Akpoguma, Bebou, Bogarde, Beier, Grillitsch, Geiger, Kadeřábek, Kramarić.

Rozhodčí: Storks – Siewer, Schüller.

TSG 1899 Hoffenheim:

Hoffenheim se aktuálně nachází na 7. místě se 42 body a skóre 40:48. TSG bude bojovat o 6. místo, které zaručí playoff do Evropské ligy. V posledním zápase Hoffenheim zvítězil na půdě Mohuče 1:0, když se o jediný gól postaral ve 43. minutě Bebou.

Fortuna Düsseldorf:

Düsseldorf momentálně najdeme až na 16. pozici s 27 body a skóre 31:58. Boje o záchranu jsou tak v plném proudu a Fortuna se začíná zvedat, protože z posledních pěti zápasů prohrála jen ten poslední a to na půdě lídra tabulky Bayernu, odkud si přivezla tvrdou prohru 0:5.

Ve 30. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy Fortuna Düsseldorf a TSG 1899 Hoffenheim. Naposled se spolu tato mužstva utkala v listopadu na půdě Hoffenheimu, kde se ovšem zrodila pouze remíza 1:1. Dnes se bude bojovat v Merkur Spiel-Arena. Úvodní výkop je naplánován na 15:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.