To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 10:14. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:14.

Je konec. SC Freiburg dokázal v domácím prostředí porazit Borussia Mönchengladbach 1:0.
Druhá polovina utkání už byla vyrovnanější a v 59. minutě poslal domácí celek do vedení Petersen, který byl na hrací ploše dvě minuty. V 69. minutě navíc dostal Pléa druhou žlutou kartu a Borussia tak šla do oslabení. Posléze jsme se už žádné větší šance nedočkali a Freiburg si tak pohlídal jasné vítězství.

SC Freiburg(4-4-2)

Schwolow
17 Kübler
Kübler
57. min Schmid
Sallai
57. min Petersen
25 Koch
Koch
27 Höfler
Höfler
32 Grifo
Grifo
89. min Kwon Čang-hoon
9 Höler
Höler
89. min Frantz
Waldschmidt
84. min Haberer

Elvedi
82. min Traoré
Binsibajní
23 Hofmann
Hofmann
82. min Bénes
32 Neuhaus
Neuhaus
13 Stindl
Stindl
82. min Raffael
Herrmann
72. min Wendt

90+5

Posléze měl ještě brankář Alexander Schwolow odkop od brány, po kterém se balón odrazil do zámezí od hostujícího hráče a následuje tak autové vhazování.

90+4

Ovšem míč se posléze dostal mimo vápno, kde vypálil z dálky László Bénes, ale jeho rána skončila hodně vedle.

90+4

Borussia Mönchengladbach nyní získala rohový kop z levé strany a to je pravděpodobně poslední šance na srovnání!

90+3

Mike Frantz se dopustil faulu, když se snažil dostat k míči, ovšem Freiburg je jasně lepším týmem.

90+2

Ovšem po rohovém kopu skončil balón v zámezí a Yann Sommer tak bude mít odkop od své svatyně.

90+1

Opět se Freiburg dostal dopředu a získal rohový kop z levé strany, se kterým zrovna nespěchá.

90

Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90

Po centru do vápna sice přišlo zakončení hlavou domácího hráče, ale to skončilo v moci gólmana Sommera.

89

Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Mike Frantz.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Kwon Čang-hoon.

88

Posléze ale přišel protiútok Freiburgu, který tak získal rohový kop.

86

Posléze hosté získali dva rohové kopy, ovšem ani jeden nepřinesl nějaké nebezpečí.

85

Nicolas Höfler nyní uviděl žlutou kartu za svůj faul a Borussia Mönchengladbach má k dispozici standardní situaci.

85

Freiburg neproměnil obrovskou tutovku a to je může hodně mrzet! Po centru z levé strany na zadní tyč zakončoval domácí hráč Lucas Höler úplně sám, ale jeh hlavičku vyrazil brankář Sommer!

84

Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Gian-Luca Waldschmidt, přichází Janik Haberer.

83

Špatná přihrávka hostů zhatila celou akci Borussie a následuje autové vhazování pro Freiburg.

82

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Nico Elvedi, přichází Ibrahima Traoré.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází László Bénes.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Raffael.

81

Ovšem po rohu přišel protiútok Freiburgu, který ale nic nepřinesl a posléze byla hra přerušená, neboť Matthias Ginter zůstal po souboji ležet na hrací ploše.

80

Lars Stindl nyní vybojoval rohový kop z levé strany a Borussia tak může srovnat stav utkání.

79

Po centru z levé strany se dostal do zakončení z voleje mimo vápno Lucas Höler, ale jeho rána skončila vedle brány.

78

Hosté se sice dostali dopředu, ale opět z toho nic nebylo a Freiburg jde do protiútoku.

76

Yann Sommer byl připraven a poradil si s pokusem Robina Kocha.

75

Stále jsou u míče domácí hráči, kteří drží balón bezpečně a Borussia se po vyloučení Pléy nemůže dostat do nějaké šance.

73

Domácí mužstvo nyní drží míč na polovině soupeře a rádo by přidalo druhou branku k jistotě tří bodů.

72

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Oscar Wendt.

70

Je před námi posledních dvacet minut a Freiburg vede nad oslabeným Mönchengladbachem 1:0. Závěr utkání tak bude velice dramatický.

69

Hlavní rozhodčí navíc posléze ukázal hned červenou kartu členu realizačního týmu Borussie Mönchengladbach pravděpodobně za nevhodné řeči!

69

Tak tohle už vypadá pro Borussii na vážný problém! Druhou žlutou a následně červenou kartu totiž dostává Alassane Pléa (Borussia Mönchengladbach), který šlápl soupeři na nohu a hosté jdou do oslabení.

68

Obrana Freiburgu opět vystihla přihrávku soupeře a Borussia Mönchengladbach tak bude pokračovat v rámci autového vhazování.

67

Už to vypadalo, že se domácí dostanou do šance, ale střela Hölera se nepovedla a skončila daleko vedle brány.

66

Další nebezpečný centr hostujícího hráče z pravé strany, který ale opět zachytila domácí obrana, jenž dnes funguje fantasticky.

64

Domácí se dostali do přečíslení, ale následná střela byla zblokována obráncem soupeře.

63

Borussia Mönchengladbach to zkouší z levé strany, ale centr nakonec skončil pouze v zámezí.

62

Freiburg vstřelená branka hodně nabudila a nyní získalo rohový kop z levé strany.

60

Lars Stindl chtěl rychle srovnat, ale jeho rána zpoza vápna skončila jen vedle pravé tyče.

59

Freiburg právě vstřelil branku!
Domácí otevírají brankový účet tohoto utkání a jdou do vedení! O exekuci standardní situace se postaral Grigo, jenž poslal centr do vápna, kde se procpal do zakončení hlavou NILS PETERSEN, které zavěsil k pravé tyči. Asistence: Vincenzo Grifo.

58

Nyní přišel faul ze strany hostů a Freiburg tak získal volný kop z pravé strany, který může přinést gólovou šanci.

57

Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Nils Petersen.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lukas Kübler, přichází Jonathan Schmid.

56

Lainerův centr z pravé strany skončil pouze v zámezí a Alexander Schwolow tak má odkop od své svatyně.

55

Centr z rohu ovšem nebyl nijak nebezpečný, ale Borussia zůstává u balónu a snaží se něco vymyslet. Ve druhém poločase tak má Mönchengladbach opět velký tlak.

54

Ani teď z toho není gól! Fantastický centr hostů z pravé strany dokázal obránce Freiburgu znovu dostat mimo hrací plchu a následuje tak roh.

53

Po centru z levé strany sice skončil balón mimo šestnáctkou, kde přišla rána hostujícího hráče, ale ta byla zblokována.

52

Domácí nyní zachybovali při rozehrávce a Borussia tak získala rohový kop z levé strany.

51

Balón už skončil mimo hrací plochu a Freiburg tak má k dispozici autové vhazování na své polovině.

50

Patrick Herrmann se sice dostal ke hlavičce po centru z pravé strany, ale přestřelil domácí svatyni.

49

Robin Koch se dostal k míči, ovšem jeho rána letěla pouze vedle levé tyče.

48

Znovu přiletěl centr do vápna Freiburgu, ale ten ani tentokrát nezachytil hráč hostujícího mužstva.

47

Borussia Mönchengladbach se hned po začátku druhé půle dostala dopředu z levé strany, ale nakonec si s centrem poradil soupeř.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:31.

První poločas je u svého konce a SC Freiburg zatím hraje s Borussií Mönchengladbach 0:0. V prvním poločase byli hosté lepším týmem a dokonce dali gól, ovšem ten ve 26. minutě díky ofsajdu neplatil. Ve 38. minutě přišla další velká tutovka hostů, ovšem Neuhaus v jasné šanci přestřelil.

45+2

45+1

Lainer ještě uviděl od sudího žluté varování za svůj faul, kdy podrazil soupeře.

45+1

Lucas Höler vypálil dělovku na bránu Borussie, ale Yann Sommer si připsal úspěšný zákrok!

45

Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

44

Freiburg se ke konci první půle snaží něco vymyslet a útočí především po pravém křídle.

43

Po chvíli se míč vrátil zpět do ohně ve vápně, ovšem tam už přišel útočný faul Borussie a hra je tak přerušená.

42

Exekuce přímého kopu se ujal kapitán Lars Stindl, ale ten napálil pouze soupeře.

41

Koch na hranici vápna poslal soupeře k zemi a uviděl tak od sudího žlutou kartu.

41

Gólman Alexander Schwolow má stále plné ruce práce, ale tentokrát si poradil také s centrem z pravé strany.

40

Následný rohový kop byl rozehrán nakrátko a posléze přiletěl centr do vápna, ovšem s tím si Alexander Schwolow opět poradil.

39

Nyní Philipp Lienhart zblokoval centr hostů z levé strany a následuje tak rohový kop.

38

Opět jsme byli svědky velké šance hostů, když se Florian Neuhaus dostal do obrovské tutovky, ale z hranice malého vápna proti vyběhnutému brankáři přestřelil svatyni Freiburgu!

37

Opět se ozvala píšťalka sudího, jelikož se Patrick Herrmann dopustil faulu, když se snažil dostat k míči uvnitř vápna soupeře.

36

Nicolas Höfler se v souboji s Rámím Binsibajním tentokrát dopustil faulu.

35

Lars Stindl měl před sebou dostatek prostoru, ale jeho pokus z dálky letěl jen nad bránu soupeře.

34

Posléze se dopředu dostala Borussia, ale Rámí Binsibajní se provinil jen dalším faulem.

32

Yann Sommer musel jít z brány, aby vyboxoval nákop soupeře, což se mu podařilo, ale Freiburg bude pokračovat po autovém vhazování.

31

Rámí Binsibajní šel do souboje se soupeřem tvrdě a sudí mu tak odpískal faul. Následně byl na hrací plochu povoláni doktoři, neboť domácí hráč Höler potřebuje ošetření.

30

Půl hodina hry je u svého konce a v tomto zápase mezi Freiburgem a Mönchengladbachem jsme se zatím platného gólu nedočkali.

29

Po centru z rohu se míč dostal mimo vápno, kde se do něj z voleje opřel Lukas Kübler, ale jeho rána skončila v moci gólmana Yanna Sommera.

28

Christian Günter se rozhodl ke střele, ovšem jeho pokus byl zblokován a Freiburg získal rohový kop.

26

Lukas Kübler posléze ještě uviděl od sudího žlutou kartu za předchozí faul.

26

Borussia Mönchengladbach sice dostala míč do branky soupeře, ovšem gól neplatí díky ofsajdu!

25

Opět vidíme stejný obrázek, kdy Borussia Mönchengladbach drží míč na svých kopačkách a pomalou kombinací zkouší něco vymyslet.

24

Nepřesný pas hostujícího hráče letěl pouze do zámezí a domácí gólman Alexander Schwolow tak má odkop od své svatyně.

23

Alassane Pléa nyní uviděl za nesportovní chování žlutou kartu.

22

Borussia má vysunutý presink a góman Alexander Schwolow tak stále pouze odkopává míče.

21

Tentokrát se ale hosté nedostali do zakončení a obránce Freiburgu odkopl míč až k brankáři Sommerovi.

20

V souboji tělo na tělo nakonec zvítězil hostující hráč, který tak vybojoval další rohový kop z levé strany.

19

Mönchengladbach to tentokrát zkusil z levé strany, ovšem obránce soupeře Lienhrat dokázal odvrátit balón do zámezí.

17

A další pokus z kopačky hostujícího hráče, ovšem Alassane Pléa zamířil vedle brány soupeře.

16

Nyní předvedl gólman Alexander Schwolow hned dva fantastické zákroky a drží Freiburg nad vodou! Nejprve si poradil s pokusem z pravé strany vápna a posléze přišla ještě jedna střela ze středu.

16

Žlutou kartu dostává Gian-Luca Waldschmidt (SC Freiburg).

15

Nakonec se k míči dostal brankář Alexander Schwolow, který ale pod tlakem pouze odkopl balón.

14

Hosté si přihrávají míč ze strany na stranu na polovině soupeře a tlak Borussie je čím dál větší.

12

Borussia Mönchengladbach opět drží balón na svých kopačkách a pomalou kombinací se snaží něco vymyslet směrem dopředu.

11

Další pokus ze strany hostů, ovšem střela Floriana Neuhause z dálky skončila v moci gólmana.

10

Nyní už je u míče opět Borussia Mönchengladbach, ovšem střelecký pokus hostujícího hráče z dálky šel jen vedle brány.

9

Ovšem nyní se domácím naskytla velká příležitost na gól, když přízemní centr z levé strany nedokázal hostující obránce odkopnout, ale následná rána Gian-Luca Waldschmidta šla nad bránu soupeře!

8

V úvodu zápasu je ale Borussia Mönchengladbach stále lepším týmem a Freiburg je pod tlakem při přechodu přes polovinu.

7

Marcus Thuram se snažil něco vymyslet ve vápně soupeře, ale míč si nedokázal zpracovat a vystřelit už vůbec ne.

6

Ovšem centr z rohu skončil jen v moci gólmana a následoval protiútok Freiburgu, který ale nakonec nic nepřinesl.

5

Posléze se Rámí Binsibajní na levé straně skvěle dostal přes Sallaie, ale jeho přihrávku do vápna odkopla obrana soupeře do zámezí a následuje tak rohový kop.

4

Borussia Mönchengladbach už je ale zpět u míče a snaží se dostat dopředu po pravé straně, kdy míč vede Lainer.

3

Vincenzo Grifo se snažil něco vymyslet, ovšem nakonec z toho bude pouze odkop od hostující svatyně.

2

Už to vypadalo, že se hosté dostanou ke střele, ale Nicolas Höfler skvělým obranným zákrokem nenechal soupeře Pléu vystřelit.

1

SC Freiburg: Schwolow – Kübler, Lienhart, Heintz, Günter (C) – Sallai, Koch, Höfler, Grifo – Höler, Waldschmidt.
Náhradníci: Flekken – Abraši, Frantz, Keitel, Haberer, Kwon Čang-hoon, Petersen, Schmid, Schlotterbeck.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní – J. Hofmann, Neuhaus – Stindl (C) – Herrmann, Pléa, Thuram.
Náhradníci: Sippel – Doucouré, Bénes, Jantschke, Kramer, Quizera, Raffael, Traoré, Wendt.

Rozhodčí: Schmidt – Sinn, Christ.

Borussia Mönchengladbach:

Borussia Mönchengladbach se momentálně nachází na 4. pozici s 56 body a skóre 57:35. Boj o Ligu mistrů je velice vyrovnaná a na druhé místo ztrácí Borussia čtyři body. V posledním zápase přivítala na své půdě Union Berlín. Po první půli vedl Mönchengladbach 2:0 po brankách Neuhause a Thurama. Ve druhé půli sice snížil Andersson, ale následně se znovu trefil Thuram a ke konci Plea. Borussia Mönchengladbach tak vyhrála 4:1.

SC Freiburg:

Freiburg je aktuálně na 8. místě se 38 body a skóre 38:41. V posledním zápase Freiburg přivítal na své půdě Leverkusen. První poločas ovšem branku nepřinesl. V té druhé padl jeden gól, který dal v 54. minutě hostující Havertz a Leverkusen zvítězil 1:0.

Ve 30. kole se proti sobě utkají týmy SC Freiburg a Borussia Mönchengladbach. Naposled se spolu tato mužstva utkala v lize v prosinci na půdě Borussie, která zvítězila 4:2. Dnes se ale bude bojovat ve Schwarzwald-Stadionu ve Freiburgu. Tento stadion nabídne kapacitu pro 24 000 diváků. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.