Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Liverpoolu, kterému se svého soupeře podařilo porazit výsledkem 3:1. Druhý poločas rozhodně nepřinesl atraktivní podívanou, sledovali jsme totiž výhradně boj ve středu hrací plochy. Liverpool se totiž snažil neudělat žádnou fatální chybu, která by ho mohla stát body. Hostujícímu celku se to nakonec povedlo, navíc se dokázal dostat zpět do dvoubrankového vedení. Poslední branku zápasu vstřelil Mohamed Salah, který se tak dnes prosadil hned ve dvou případech.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:10. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 7:15.

Pröpper
71. min Bissouma
Stephens
13 Groß
Groß
71. min Mooy
Mac Alister
71. min Connolly

Williams
46. min Robertson
Henderson
80. min Milner
Wijnaldum
8 Keïta
Keïta
61. min Fabinho
11 Salah
Salah
Firmino
87. min Minamino
Oxlade-Chamberlain
61. min Mané

• 7Milner
  • 18Minamino
  • 27Origi
  • 13Adrián
  • 26Robertson
90+5

Salah nebyl daleko od hattricku, tentokráte se dokázal blýsknout brankář Ryan!

90+5

Do konce tohoto zápasu nezbývá už zrovna moc času. Liverpool navíc svého soupeře nepouští k ničemu nebezpečnému, sám se drží na útočné polovině.

90+3

Příliš ostrým způsobem si v souboji o balón pomohl Milner, který se snažil zakročit čistě. Hlavní sudí byl opačného názoru, Brighton bude zahrávat standardku.

90+1

Snad první ofsajdové postavení tohoto zápasu. V něm se zjevil hodně aktivně hrající Connolly, který si nedokázal pohlídat svůj náběh, což potvrdil také opakovaný záběr.

90

Druhý poločas bude nastaven o šest minut.

89

V krátkém časovém sledu přichází další žlutá karta, tu tentokráte vyfasoval hostující Gomez, který si v souboji pomohl taháním za dres.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Liverpool má nakročeno k zisku plného počtu, ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.

88

Van Dijkovi se povedlo vrátit balón zpět do ohně, kde naskakoval Wijnaldum. Málem z toho byl čtvrtý zásah Liverpoolu, míč ovšem směřoval pouze na horní síť.

87

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Takumi Minamino.

86

Liverpool hraje přesně tak, jak potřebuje. Tentokráte se k individuálnímu průniku nadechl Mané, který se prohnal kolem prvního protihráče. Ten druhý ho ale fauloval.

85

Žlutou kartu dostává Tariq Lamptey (Brighton & Hove Albion FC).

84

V posledních minutách sledujeme celkem dost rohů, tentokráte se Liverpoolu rozehrávka zrovna moc nepovedla. Hosté přesto zůstávají u pokutového území.

83

Wijnaldum se dokázal včas zorientovat u středového kruhu, kde navíc čelil přesile protihráčů. Nejlepší řešení tak bylo vrátit míč zpět, což se mu také podařilo.

82

Hodně důrazným způsobem vletěl do Maupaye vracející se van Dijk, který si rozhodně nebral servítky. Důrazně totiž odklidil balón do zámezí, na řadu přijde roh.

81

Liverpool si přichystal již čtvrté střídání, tentokráte z kategorie vynucených. Henderson totiž měl menší zdravotní problémy, dnešní utkání tak pro něj bohužel končí.

80

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází James Milner.

79

Nicméně Liverpool pokračuje v aktivitě, tentokráte vyslal centr do pokutového území Alexander-Arnold. Jeho nabídku si dokázal najít Dunk, který včas odklidil.

78

Žlutou kartu dostává Fabinho (Liverpool FC).

77

Před Brighton se tak najednou objevil hodně složitý úkol, bude muset opět dotáhnout dvoubrankovou ztrátu. Domácí celek na to nebude mít zrovna moc času.

76

Liverpool právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom se favorit zápasu dostává zpět do dvoubrankového vedení! Liverpool si totiž vybojoval rohový kop, který cvičeným signálem rozehrál obránce Robertson. Jeho centr směřoval k přední tyči, kde se dokázal uvolnit MOHAMED SALAH. Posledně jmenovaný hráč zamířil k bližší konstrukci, kam brankář Ryan nedosáhl.

76

Následný rohový kop Brightonu byl překvapivě celkem nebezpečný. Alisson si totiž chtěl seběhnout pro balón, jenomže ještě před ním došlo k nečekané teči vedle branky.

75

Zničehonic se hostující obrana trochu otevřela, čehož se pokoušel využít střídající Connolly. Ten se již dral do zakončení, avšak na poslední chvíli zakročil Gomez.

74

S rozehrávkou Liverpoolu se rozhodl vypomoct také brankář Alisson, který nasbíral cenné vteřinky. Poté se mu povedlo oslovit Hendersona, jenž váhá s nahrávkou.

73

Alexander-Arnold obstaral autové vhazování od pravé postranní lajny, nicméně záměr hostujícího obránce dokázal přečíst Stephens, který ihned odkopával.

72

Je před námi závěrečná dvacetiminutovka zápasu, určitě můžeme očekávat zajímavé okamžiky. Liverpool drží jednobrankový náskok, který je rovněž ošemetný.

71

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Aaron Mooy.
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Alexis Mac Alister, přichází Aaron Connolly.
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Davy Pröpper, přichází Yves Bissouma.

67

Také Liverpool si po delší době vyzkouší rohový kop. Stephens tentokráte blokoval centr z pravé strany, k rozehrávce rohu se pochopitelně staví Alexander-Arnold.

66

Taktickým zákrokem si pomohl Wijnaldum, který tak zastavil rodící se akci soupeře faulem. Brighton ihned rozehrál, středopolař Stephense raději hledal Ryana.

65

Reds se po volném kopu pustili do rychlého protiútoku, který mohl být smrtící. Fabinho na čtyřicet metrů hledal Salaha, který se prodral přes Lampteye, avšak zakončení zablokoval Dunk.

64

Domácí celek měl k dispozici standardní situaci, a sice z velké vzdálenosti. Pröpperova rozehrávka se snesla pouze na hlavu van Dijka, který balón odhlavičkoval.

63

Žlutou kartu dostává Sadio Mané (Liverpool FC).

63

Po rohovém kopu se centrovaná nabídka snesla k zadní tyči, kde měl vyloženou šanci Burn. Levý obránce ovšem nedokázal míč trefit ideálně, což se projevilo na samotném výsledku.

62

Je za námi zhruba hodina hry, zatím jsme se dočkali tří branek. Na hře Liverpoolu je patrné, že nechce udělat chybu, nyní bude čelit rohovému kopu soupeře.

61

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Naby Keïta, přichází Fabinho.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Sadio Mané.

60

Vzápětí se Robertson prohnal až k centru, při kterém se sympatickým způsobem opřel do padajícího míče Henderson. Jeho rána ovšem směřovala doprostřed.

59

Hra se nám v posledních minutách hodně uklidnila, k vidění není vůbec nic zajímavého. Nyní se do rozehrávky zapojil Alisson, který raději trpělivě vyčkával.

58

Salahovi se povedlo velice chytře přihrát pod sebe, kde se ve střelecké pozici ocitl Oxlade-Chamberlain. Druhý jmenovaný pálil do Webstera, od kterého šel míč do zámezí.

57

Alexander-Arnold sice měl na centr celkem dost času, avšak míč přesto skončil daleko za domácí brankou. Ryan si zákrok nepřipíše, naopak bude vykopávat.

56

Nepříjemný rozruch před brankářem Ryanem nakonec nepřinesl vyloženou šanci. Australský brankář nakonec odhadl dopad míče, posléze rozehrál výhozem.

55

Lamptey si dal na provedení autového vhazování záležet, nicméně dlouhou dobu se mu nikdo ze spoluhráčů nenabídl. Až posléze mu přispěchal na pomoc Pröpper.

54

Liverpool tak logicky musel na chvíli uklidnit hru, na malý moment se totiž dostal pod nepříjemný nápor. Hosté tak kombinují na vlastní polovině, což jim vyhovuje.

53

Lamptey nasadil jesličky Robertsonovi, jenomže se mu nepovedlo oslovit své spoluhráče uvnitř pokutového území. Nabídka totiž trefila pouze nohu protihráče.

52

Přes levou stranu se dokázal prohnat k centru Oxlade-Chamberlain, avšak jeho finální řešení nebylo vůbec dobré. Ryan si tak připsal další celkem poklidný zákrok.

51

Alexander-Arnold to vyřešil opravdu skvěle, neboť v těžké situaci raději odkopával směrem na druhou polovinu. Brighton se přesto opět žene směrem kupředu.

50

Wijnaldumovi se povedlo se štěstím projít přes záložní řadu, načež dokázal roztáhnout hru do strany. Tam se nacházel pozorný Lamptey, který odrazil tento výpad.

49

V krátkém časovém sledu jsme sledovali hned dva auty v podání Brightonu. Po tom druhém se daleko nedostal Stephens, před kterým dokázal včas zakročit Keïta.

48

Hned v úvodu druhého poločasu se do kombinace domácích zapojil také brankář Ryan. Australan se snažil přenést hru na Burna, který udržel balón před lajnou.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Neco Williams, přichází Andrew Robertson.

46

Je za námi první poločas, který nám přinesl velice atraktivní úvod. Liverpool se totiž během několika minut dostal do dvoubrankového vedení, které se mu nepovedlo udržet až do konce poločasu. Brighton se celkem dlouhou dobu směrem dopředu trápil, až v koncovce úvodního dějství přeci jenom snížil na rozdíl jediné branky. Liverpool to bude mít ve druhém poločase zase o poznání složitější, domácí přesto ztrácejí jednu branku.

45+4

45+3

Oxlade-Chamberlain dnes nehraje nejlépe, to se pokusil změnit v předchozím momentu. Hostující křídelník se totiž dostal do zakončení, které zablokoval obránce soupeře.

45

První poločas bude nastaven o čtyři minuty.

45

Brighton právě vstřelil branku!
Domácím se přesto před koncem prvního poločasu povedlo snížit stav! Na pravém křídle měl obránce Lamptey trestuhodně příliš prostoru na centr do pokutového území, kde se nacházel osamocený LEANDRO TROSSARD. Posledně jmenovaný si počkal na dopad míče, načež nechytatelným způsobem zamířil za záda Alissona.

44

Henderson se podíval vpřed, načež zkoušel prudkým pasem oslovit naběhnuvšího Salaha. Ten čelil přesile protihráčů, proto raději vracel míč na nohu Hendersona.

42

Také Alisson si vyzkoušel rozehrávku od své branky, přičemž to v tomto případě zkoušel dlouhým pasem vpřed. Do hlavičkového souboje se pouštěl Salah, který neuspěl.

41

Žlutou kartu dostává Neco Williams (Liverpool FC).

40

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

39

Po rohovém kopu se dokázal dostat do zakončení Stephens, který se do míče opřel levou nohou. Nakonec z toho byl nepřesný pokus, Alisson tak nezasahoval.

38

Posléze to Gross zkoušel nahrávkou napříč pokutovým územím, avšak s tímto úmyslem počítal pozorný Alexander-Arnold. Hosté se budou muset přesto bránit.

37

Trossard to opět zkoušel vzít sám na sebe, nicméně ani tentokráte se nedostal k přímému ohrožení branky. Zodpovědně zakročil Gomez, který zakončení zablokoval.

36

Liverpool celkem dlouho pracoval s míčem na vlastní polovině, načež jsme sledovali celkem nečekanou kolmici od Gomeze, který ovšem našel pouze brankáře Ryana.

35

Vracející se Oxlade-Chamberlain se pokoušel přerušit rodící se akci soupeře, což se mu nakonec nepovedlo. Stephens se otočil kolem své osy, což stačilo.

34

Ryan celkem dlouho hledal vhodného adresáta, načež se mu povedlo přenést hru až k postranní lajně. Tam se nacházel Lamptey, který ihned hledal Webstera.

33

Je za námi více než třetina hry, v posledních minutách se nám hra o poznání uklidnila. Liverpool je stále o něco aktivnější, nicméně vede už o dvě branky.

29

Trossard fantastickým způsobem pronikl až do dobré pozice pro centr, načež na malém vápně oslovil Maupaye. Ten se dostal k zakončení, které Alisson vyrazil.

28

Na druhé straně to vypadalo, že se Oxlade-Chamberlain dostane k centru, avšak na poslední chvíli přijel skluzem Webster. Liverpool si přesto vybojoval rohový kop.

27

Domácí celek byl přesto vytlačen na vlastní obrannou polovinu hrací plochy. Navíc se do složité pozice dostal Webster, který raději odkopával za hostující obranu.

26

Na útočnou polovinu se povedlo proniknout Grossovi, který se poté pokoušel nastartovat Pröppera. Včas ale zakročil Williams, od kterého šel míč do autu.

25

Hlavní sudí nařídil krátkou přestávku, jedná se o zhruba minutovou pauzu. Hráči se okamžitě seběhli k postranní lajně, kde se občerstvují a poslouchají pokyny.

24

Brighton pro změnu vhazoval od levé autové lajny, kde se Burn pokoušel oslovit své útočné kolegy. Jeho nabídku jako první pochopil Lamptey, který nepřešel přes Hendersona.

23

Nejvýše do vzduchu dokázal vystoupat domácí Dunk, kterému se povedlo odehrát balón mimo pokutové území. Vzápětí neměl daleko Salah, který nedosáhl na centr od Williamse.

22

Wijnaldumovi se povedlo zkrotit padající míč, který raději přihrál zpět na kopačku van Dijka. Liverpool v tuto chvíli nikam nespěchá, naopak zvolil vyčkávání.

21

Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, zatím jsme se dočkali dvou branek. Brighton stále na první zakončení čeká, nyní bude ale zahrávat první roh.

20

Hosté rozehráli standardní situaci nakrátko, avšak ani z toho mráčku nezapršelo. Salahovi se totiž nepovedlo odcentrovat, ba naopak se míč snesl do autu.

19

Henderson ovšem okamžitě vstal zpět na nohy, navíc během chvíle dokázal odrazit útočnou akci domácích. Hostující kapitán dokonce vybojoval autové vhazování.

18

Na zeleném pažitu se ocitl Henderson, který byl nepříjemně dohrán v podání Maupaye. Jednalo se o další nedovolený zákrok, přesto se chvíli hrát nebude.

17

Liverpool se po delší době dostal k souvislejší pasáži s míčem, avšak k ničemu nebezpečnému to nevedlo. Ryan si další práci nepřipsal, sám bude znovu odkopávat.

16

Nepříliš dobře to před malým momentem provedl Keïta, jehož centr se snesl pouze do rukavic brankáře Ryana. Brighton se snažil bleskově založil další protiakci.

15

Velice dobře si při bránění počínal také Williams, který za sebe nepustil vzdušnou nabídku pro Grosse. Brighton bude vhazovat, opět se k exekuci postavil Lamptey.

14

Na opačné straně se daleko s míčem nedostal domácí Pröpper, který ovšem narazil pouze do van Dijka. Druhý jmenovaný prudce odkopával až do zámezí.

13

Nahrávka na levou stranu směřovala do míst, kam si seběhl levý obránce Williams. Ten to měl ovšem na dlouhou nohu, Ryan tak bude odkopávat od branky.

12

Na hranici pokutového území si dělal prostor k zakončení Oxlade-Chamberlain, který se dokonce dostal ke střele. Ta ovšem trefila pouze jednoho z obránců.

11

Sledovali jsme nedovolený zákrok, o který se postaral domácí zadák Burn. Ten se při snaze o napadání nesetkal s úspěchem, naopak sám fauloval protihráče.

10

Brighton tak má hned od úvodu zápasu pořádně velký malér, inkasoval hned dvě branky. I tak mají domácí hodně času, jedná se ale o hodně složitý úkol.

8

Avšak domácí budou muset dotahovat hned dvoubrankové manko, to vše v úvodu zápasu! Obrana Brightonu se pořádně otevřela, čehož dokázali hostující hráči využít. Salah byl sice na hranici pokutového území zastaven čistě, nicméně k odraženému míči se jako první dostal JORDAN HENDERSON, který pravačkou zamířil mimo dosah Ryana.

7

Liverpool se tak dostal do vedení hned ze své první slibnější šance, domácí tak budou muset pořádně zabrat. I tak mají na vyrovnání celkem dost času, což se hodí.

6

Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli čekat vůbec dlouho! Obrovskou hrubici udělal při rozehrávce domácí Pröpper, kterému uskočil balón daleko od nohy. Toho dokázal velice dobrým napadáním využít Keïta, který poté ještě nahrával pod sebe. Tam se nacházel MOHAMED SALAH, který pohodlnou střelou překonal brankáře Ryana.

5

Liverpoolu se povedlo uklidnit hru, jenomže soupeře velice dobře napadá kombinaci. Williams to na levém křídle vzal na sebe, jenomže Lamptey ho včas vytlačil.

4

Lamptey v krátkém časovém sledu opět spolupracoval s Ryanem, který raději odkopával ke středovému kruhu. Tam si na padající předmět počkal hostující Keïta.

3

Hned v úvodu tohoto zápasu se poprvé k míči dostal domácí brankář Ryan, kterému se povedlo roztáhnout hru do strany. Jeho celek se dostává na druhou stranu.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Lamptey, Webster, Dunk (C), Burn – D. Pröpper, D. Stephens – Groß, Mac Alister, Trossard – Maupay.
Náhradníci: Button – Bissouma, Connolly, Duffy, Bernardo, Džahánbachš, Mooy, Montoya, G. Murray.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, N. Williams – J. Henderson (C), Wijnaldum, Keïta – M. Salah, Firmino, Oxlade-Chamberlain.
Náhradníci: Adrián – Elliott, Fabinho, Jones, Mané, Milner, Minamino, Origi, Robertson.

Rozhodčí: Pawson – Hatzidakis, Robathan.

Na opačné straně stojí vedoucí celek a jistý mistr celé Premier League. Liverpool má pět kol před koncem soutěže nedostižný třiadvacetibodový náskok na druhý Manchester City. Reds tak v nacházejících duelech už o nic nejde, avšak se mohou pokusit o překonání bodového rekordu. Liverpool se přesto v posledních zápasech nenachází v ideální formě, z posledních pěti duelů ztratil body hned ve dvou případech. Naposledy tomu bylo tak právě na hřišti druhého Manechesteru City, kterému se povedlo vyhrát vysoko 4:0. Liverpool však dal na tento nezdar hodně rychle zapomenout, ihned v následujícím duelu si poradil s trápící se Aston Villou poměrem 2:0.

Brighton & Hove Albion FC

Fotbalisté Brightonu se po třiatřiceti odehraných zápasech nacházejí na průběžné patnácté pozici, jistotu záchrany v Premier League však stále nemají. Domácí celek tohoto zápasu má na sestupové pásmo nadějný devítibodový náskok, navíc se Brighton nachází v celkem dobrém rozpoložení. Z posledních pěti duelů se mu povedlo hned dvakrát vyhrát, navíc bodoval v dalších dvou zápasech. Jediná porážka naopak přišla v domácím prostředí proti Manchesteru United, kterému se povedlo vyhrát výsledkem 3:0. Brightonu to na domácím stadionu zrovna moc nejde, dohromady zde odehrál šestnáct duelů, avšak naplno bodovat pouze v pěti případech.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Brighton & Hove Albion FC a Liverpool FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.