• 60Young
  • 50Allan
  • 12Gayle
  • 13Muto

Je dobojováno. Domácí hráči nakonec ve druhém poločasu zapsali další tři góly a Newcastle tak s přehledem porazili 5:0. Upevňují si tak pozici na druhém místě. Hosté nepředvedli téměř nic, nedokázali se ani dostat alespoň k čestnému gólu. Ze hřiště Manchesteru City si tak odváží debakl.

90+4

90+3

Zápas se už jen a pouze dohrává, u míče jsou Citizens a už pomalu začínají slavit tři body a vysokou výhru nad Newcastlem.

90+1

Manchester City právě vstřelil branku!
Domácí nemají dost a ještě se trefují do hostující branky. David Silva dostal míč do pokutového území a přihrávkou pak vybídl RAHEEMA STERLINGA, který pak překonal bezmocného Martina Dúbravku – 5:0. Asistence: David Silva.

90

Nastavují se tři minuty.

89

Otamendi posunul míč na Kevina De Bruyneho a celou akci pak zakončoval David Silva. Ovšem jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

88

Olexandr Zinčenko odhlavičkoval u levé postranní čáry míč do bezpečí a ten se pak dostal na kopačky jeho spoluhráčů. City tak ještě míří do útoku.

87

Hráči Manchesteru City se už nikam neženou, mají nahráno a drží stále čtyřbrankový náskok. Naopak hosté vědí, že už jen těžko zápas zlomí a s výsledkem se smiřují.

85

Obrana Newcastlu zastavila rozehrávku domácích a nedopustila tak, aby se Manchester opět dostal do zakončení před Martinem Dúbravkou.

84

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Emil Krafth, přichází Jošinori Muto.

84

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Matt Ritchie, přichází Christian Atsu.

83

Domácí se natlačili před branku Martina Dúbravky, který ale vše jistil pozorným zákrokem a následně pak poslal balon hodně daleko od své branky.

81

Nabíll bin Tálib ztratil balon a po něm se hned sápal jeden z domácích. Manchester tak šel do další akce, tu ale zakončil hodně nepřesně.

80

Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, dá se očekávat, že se ještě nějaká ta minuta bude nastavovat. U míče jsou agilní domácí hráči a jdou do další akce.

78

Bernardo Silva nahrával míč do pokutového území, kde ho ale zachytil obránce hostů a poté ho dostal do bezpečí. Dúbravka tak nemusel do zákroku.

77

De Bruyne znovu začal pěknou akci domácích, kterou zastavil brankář Dúbravka.

75

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Rijád Mahríz, přichází Thomas Doyle.

75

Dúbravka znovu v akci a nenudí se ve své brance. Po ráně Davida Silvy vyškrábl brankář Newcastlu balon na rohový kop.

74

Pěkná kombinace Citizens. Olexandr Zinčenko pak chtěl zakončit, ale ještě přihrál Ilkayi Gündoğanovi, který z první dostal balon jen vedle hostující brány.

72

Rijád Mahríz vyzkoušel pozornost Martina Dúbravky, který jeho střelu z levé strany dostal do rukavic a následně pak odkopl míč na druhou stranu.

71

Domácí mají zápas pod kontrolou, nadále působí aktivním dojmem a kombinují na polovině hostujícího Newcastlu.

70

Hra pokračuje dále, hosté mají na to, aby se pokusili se zápasem ještě něco udělat, něco málo přes dvacet minut.

68

Na řadě je další pauza na občerstvení hráčů.

66

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Jonjo Shelvey, přichází Matthew Longstaff.

66

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Joelinton, přichází Dwight Gayle.

66

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Valentino Lazaro, přichází Javier Manquillo.

65

Tuto standardní situaci rozehrál DAVID SILVA, který krásnou kroucenou střelou přehodil zeď a balon umístil do odkrytého místa hostující brány – 4:0. Domácí tak mají už hodně bezpečný náskok nad soupeřem z Newcastlu, který by se už nejraději viděl v kabině.

65

Joelinton fauloval domácího hráče Sterlinga a Manchester City zahraje volný přímý kop.

63

Domácí pokračovali v další akci, kterou se snažil ukončit dalším pokusem Olexandr Zinčenko, ale jeho střela byla nepřesná a neskončila tak mezi třemi tyčemi.

61

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Raheem Sterling.

61

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Philip Foden, přichází Bernardo Silva.

61

Hostující hráč je stále ošetřován a za chvíli naskočí do hry další noví hráči a znovu na straně domácího Manchesteru City.

59

Joelinton se ocitl na hrací ploše s bolestivou grimasou a bude třeba jeho ošetření. Mezitím se schyluje k dalším střídáním.

58

No a z ní už je to 3:0. Gabriel Jesus se po přihrávce od spoluhráče prodral mezi dvěma beky soupeře. Než ale stačil vystřelit, chtěl F. FERNÁNDEZ dostat balon do bezpečí. Místo toho se ale míč stočil k tyči Martina Dúbravky, který se u pravé tyče jen marně natahoval – 3:0. Domácí tak navyšují náskok vlastní brankou hostů.

58

Zinčenko nechal míč Gabrielu Jesusovi a rodí se další akci domácích.

56

Faul domácího Kyleho Walkera na Dannyho Roseho byl hraniční a klidně mohl být potrestán žlutou kartou. Hlavní rozhodčí však jen domácímu hráči domluvil a balon získávají hosté.

54

Kyle Walker si pomohl rukou a u míče budou hosté. Ti tak půjdou do akce, po které by rádi ohrozili domácí branku. Ederson v ní zatím drží stále čisté konto.

53

Kevin De Bruyne rozkmital nohy, na pravé straně pak chtěl míč poslat na Olexandra Zinčenka. Druhý jmenovaný však nakonec přihrávku nezískal.

52

Domácí celek pokračuje nadále v převaze nad soupeřem z Newcastlu, jenž se zatím stále marně snaží o kontaktní branku.

51

David Silva zasekl míč před malým vápnem, poté vystřelil a míč poslal směrem na hostující branku. Hosté ho ale srazili na rohový kop, po němž pak zasáhl Martin Dúbravka.

50

Po nepřesné akci hostů získali míč znovu na svou stranu hráči Manchesteru City a jdou do další akce.

49

Philip Folden se dostal na levé straně uvnitř pokutového území ke střele, která pak skončila jen těsně vedle levé tyče z pohledu Martina Dúbravky.

48

David Silva poslal míč na Ilkaye Gündoğana, který pak ještě postupnou akci Manchesteru vyšperkoval pasem na Otamendiho, ten ale na míč nedosáhl.

47

Jako první sáhl ke střídání domácí trenér, který na hrací plochu poslal dvě čerstvé síly. Hosté jsou zatím v nezměněné sestavě.

46

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Rodri, přichází Ilkay Gündoğan.

46

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Kyle Walker.

46

Střely na branku: 5 – 1

První poločas je minulostí a byl v jasné režii domácího Manchesteru City. Ten se už v desáté minutě ujal vedení, když se mezi tři tyče trefil Gabriel Jesus. O jedenáct minut později už to bylo 2:0. Do odkryté hostujíc brány pohodlně zakončil Rijád Mahríz a dal tak svému týmu dvoubrankový náskok. Hosté nevymysleli nic a zatím tak nemají ani jeden přesný zásah na svém kontě. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který začne přibližně ve 20:05.

45+3

45+2

Ten poté nacentroval míč do pokutového území, kde vznikla pořádná mela, jeho spoluhráči se však nedostali k vážnější střele. Dúbravka tak nyní bude mít odkop a poté už hlavní sudí asi tuto část hry ukončí.

45+1

Tentokráte faulovali hosté a výhodu volného přímého kopu mají hráči Manchesteru City. Ti už si staví míč na pravé straně a zahrávat bude Rijád Mahríz.

45

Nastavovat se budou ještě dvě minuty navíc.

45

Kevin De Bruyne ho zahrál nakrátko a poté se míč dostal k Rodrimu, jenž poté branku soupeře minul.

45

Domácí zahrají další rohový kop, v pořadí už svůj pátý.

43

Nyní už mají balon hosté a ještě v závěru poločasu směřují před domácí branku, rádi by stihli ještě vsítit kontaktní gól, který by je mohl vrátit zpět do hry.

42

Kevin De Bruyne se natlačil ke dvěma bekům soupeře, následně pak je obešel, ovšem poté vůbec nezakončil. Nicméně akce domácího celku pokračuje dále.

41

A na druhé straně pak zahrozili domácí, když se v pokutovém území opřel do střely Philip Foden, jenž poté jen těsně minul branku Martina Dúbravky.

40

DeAndre Yedlin efektní patičkou poslal zpětnou přihrávku na Dannyho Roseho, ale ten v této pěkné souhře míč minul.

39

De Bruyne se dopustil dalšího faulu Manchesteru City a hosté měli další volný přímý kop. Zahrál ho Matt Ritchie, jeho centr byl však sražen jen do zámezí.

38

Chyba lávky, agilní domácí celek bleskově získal míč opět na svou stranu a obrana Newcastlu už se vrací zpět před vlastní branku, aby ubránila další akci Manchesteru.

37

Philip Foden vyvinul další aktivitu a dostal přihrávku na kopačku, ovšem záhy o balon přišel. Hosté se tak pokusí jít do rychlé akce na druhé straně.

36

A opět Rijád Mahríz. Ten po přihrávce od Jesuse vystřelil, ale jeho pokus obrana Newcastlu srazila na další rohový kop.

35

Dlouhá přihrávka na Rijáda Mahríze, ten míč převzal a nabral rychlost, do zakončení před Martinem Dúbravkou se ale nedostal.

33

Jonjo Shelvey vybojoval na soupeři rohový kop pro Newcastle, ale nakonec ani touto standardní situaci United svého soupeře příliš neohrozili. Následuje tak odkop od Edersonovy branky.

32

Míč se poté snesl do pokutového území a z pravé strany zakončil Matt Ritchie, ale pouze do připraveného Edersona, který míč chytil o rukavic.

31

John Stones zastavil nedovoleně hostujícího hráče a hosté zahrají další nebezpečný volný přímý kop, a sice z levé strany.

30

Po půlhodině hry je stále stav takový, jaký vyhovuje domácím. Ti totiž vedou rozdílem dvou gólů a soupeři tak zatím nedovolili vůbec nic.

29

Gabriel Jesus se nadechoval k dalšímu zakončení u malého vápna, ale zastavil ho praporek postranního rozhodčího, jenž uviděl jasné ofsajdové postavení. Dúbravka tak má k dispozici další odkop.

28

Martin Dúbravka se opravdu nenudí, nyní zachytil míč u své branky, povyběhl si ven a poté ho bezpečně poslal na kopačky spoluhráče Ritchieho, jenž zakládá další akci Newcastlu.

27

Znovu ale hosté nepředvedli před Edersonovou brankou nic a nabídli tak soupeři balon. Manchester tak znovu míří před Dúbravkovu bránu.

26

Hra pokračuje dále, míč od své branky bude odkopávat Martin Dúbravka a pošle tak své spoluhráče do další útočné akce.

25

Střely na branku: 4 – 0

23

Nyní následuje krátká pauza na občerstvení hráčů.

22

Rijád Mahríz se po další akci domácích dostal ke střele na hraně velkého vápna, jeho pokus šel jen vedle Dúbravkovy branky.

21

Nyní už ale musí hostující brankář Dúbravka lovit míč ze své sítě už podruhé. Po krásném pasu Kevina De Bruyneho od zadní čáry do pokutového území skóroval pohodlně RIJÁD MAHRÍZ. Ten umístil míč k bližší tyči, když měl před sebou odkrytou branku hostů – 2:0. Asistence: Kevin De Bruyne.

20

Domácí nemají dost a stále se tlačí před Dúbravku. Ten tak musel být ve svém brankovišti znovu hodně pozorný.

18

Po nepřesné akci domácích zůstali hráči Manchesteru ještě u míče, ale Zinčenko pak nedobře přihrál na hranici velkého vápna, kde už si balon převzali hosté.

17

Gabriel Jesus našel na pravé straně volného Philipa Fodena, ten se prodral až před Dúbravku a zakončil. Balon však poslal jen kousek vedle vzdálenější tyče.

16

Citizens mají zatím stále územní převahu a atakují soupeřovo branku. Obrana Newcastlu je však tentokrát proti a nepouští svého soupeře do ohrožení branky Martina Dúbravky.

15

Gabriel Jesus se natlačil za půlící čáru, ale dále se autor úvodní branky zápasu nedostal. Domácí to tedy zkouší znovu z vlastní poloviny.

14

Dalekonosná přihrávka domácích šla jen za zadní čáru a je z této akce City pouze odkop od hostující brány.

13

Hosté zahrávali volný přímý kop, ovšem trefili jen připravenou zeď a poté Zinčenko odhlavičkoval balon do bezpečí. Z této standardní situace tak na straně Newcastlu nebylo nic.

12

Agilní domácí celek se dostal opět na polovinu hostů a ti museli hasit další nebezpečí před Martinem Dúbravkou, na kterého už se tlačili dva hráči Manchesteru.

10

Domácí se v desáté minutě ujímají vedení. David Silva získal balon, z levé strany ho poté nacentroval takřka ke značce penaltového puntíku a tam byl se svou pravačkou připraven GABRIEL JESUS, jenž pouze nastavil nohu a usměrnil míč mezi tři tyče – 1.0. Asistence: David Silva.

9

Joelinton si nepřesně přihrál se spoluhráčem, přesto hosté pokračovali v útočném tažení. Na pravé straně ale zakročil João Cancelo a soupeře o míč obral.

7

Martin Dúbravka si dokázal poradit i tentokráte a hned se dostal na balon, který poslal do hry a útočit tak jde jeho celek, tedy Newcastle.

6

Olexandr Zinčenko směřoval po levé straně k pokutovému území, ale jeho snahu ho odcentrovat před Dúbravku zmařil obránce Newcastlu za zadní čáru a následuje rohový kop pro domácí.

5

Ovšem obrana City dostala míč na svou stranu a znovu rychle otočila hru.

4

Další útok Manchesteru byl nepřesný a domácí celek o míč přišel. Na druhou stranu tak mohou projít zase hosté z Newcastlu.

3

Rijád Mahríz převzal míč na pravé straně, ještě si ho prohodil se spoluhráčem a poté sám Mahríz zakončil střelou ve velkém vápně a Dúbravka zapsal první zákrok, když balon ukryl do rukavic.

2

Kevin De Bruyne se zapojil do pomoci obraně a zajistil další míč, který rozehrávali hosté před pokutovým územím. Nakonec se jim další záměr ohrozit Edersona nepovedl.

1

Následně ale hosté míč soupeři sebrali a okamžitě se ocitli před Edersonem, ten však bez větších problémů balon ukryl a poté ho nakrátko rozehrál zpět na beky Machesteru City.

1

O výkop se postarali domácí hráči a hned se s míčem dostávali na polovinu Newcastlu.

1

Hráči obou celků už nastupují na hrací plochu a utkání tak bude moci za malý okamžik začít.

Manchester City: Ederson – Cancelo, Stones, Otamendi, Zinčenko – De Bruyne, Rodri, D. Silva (C) – Mahríz, Jesus, Foden.
Náhradníci: Bravo – Walker, Laporte, García, Gündoğan, B. Silva, Fernandinho, Doyle, Sterling.

Newcastle United: Dúbravka – Yedlin, Krafth, Schär, F. Fernández, Rose – Lazaro, Shelvey (C), bin Tálib, Ritchie – Joelinton.
Náhradníci: Darlow – Manquillo, M. Longstaff, Almirón, Atsu, Young, Allan, Gayle, Muto.

Rozhodčí: Madley – West, Garratt.

Vzájemná utkání

První vzájemný zápas v ligové sezóně se odehrál loni v listopadu na půdě Newcastlu a duel skončil 2:2. Vzájemně se také oba týmy utkaly na konci června v rámci čtvrtfinále FA Cupu a z postupu do semifinále se radoval Manchester City po výhře 2:0. Hosté mají tedy dnes svému protivníkovi co oplácet.

Fotbalisté Newcastlu United jsou v tabulce anglické ligy na dvanáctém místě se ziskem třiačtyřiceti bodů a na sestupovou pozici mají náskok šestnácti bodů, takže by se jich neměly týkat záchranářské starosti. Přesto by ještě měli nasbírat nějaké body, aby si vše upevnili. V posledním kole odehrál Newcastle duel s West Hamem, jenž nenašel vítěze. Utkání skončilo remízou 2:2 a oba celky se tak rozešly smírně. Na bodový zisk by hosté rádi dnes navázali, s Manchesterem City to však nebudou mít jednoduché.

Fotbalisté dnes domácího Manchesteru City jsou v tabulce na druhém místě se ziskem šestašedesáti bodů. Sice už nemají šanci získat titul, ten si už s předstihem zajistili hráči Liverpoolu, ale svou pozici by si rádi uhájili, aby se po skončení sezony umístili co nejvýše. Hlavně drží postupové místo do základní skupiny Ligy mistrů. Tu zaručuje druhá až čtvrtá pozice. Náskok na páté místo, jenž je vstupenkou do Evropské ligy, mají náskok jedenácti bodů. Naposledy se Manchesteru City nedařilo, když prohrál těsně 0:1 na půdě třináctého Southamptonu. Dnes ve svém teritoriu chtějí tuto prohru odčinit.

Hezký středeční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu čtyřiatřicáté kolo anglické Premier League a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Manchester City a Newcastle United.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.