To je z mé strany již vše, příště na počtenou!

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:12.

Fotbalisté Manchesteru United potvrdili dobrou formu a po vysokých vítězstvích nad Brightonem a Bournemouthem si komfortně připsal další tři body do tabulky. Hosté převzali otěže utkání zhruba v polovině druhého poločasu, kdy z penalty otevřel skóre Bruno Fernandes. Od té doby už United dominovali, vstřelili další dva góly a vytvořili si bezpočet šancí na další zvýraznění svého vedení.

Hause
40 Mings
Mings
3 Taylor
Taylor
El Ghazi
59. min Hourihane
6 Luiz
Luiz
84. min Vassilev
7 McGinn
McGinn
59. min Nakamba
Trézéguet
Grealish
20 Samatta
Samatta
59. min Davis

Manchester UnitedManchester United(4-2-3-1)

1 de Gea
de Gea
Wan-Bissaka
66. min Williams
Matić
66. min McTominay
Greenwood
79. min James
Fernandes
71. min Fred
Rashford
Martial
79. min Ighalo

90+2

Po dalším závaru v pokutovém území United dokázal Tyrone Mings odkopnout balon do bezpečí.

90+1

Paul Pogba zavezl míč až na hranici pokutového území a poté přesně načasovanou kolmicí vyzval ke skórování Rashforda, který ale Reinu neprostřelil!

90

Nad rámec druhého poločasu sudí Moss nastavil tři minuty.

89

Z nařízeného rohového kopu už United neuspěli, Kortney Hause hlavou dopravil balon do bezpečí.

88

Marcus Rashford na levé straně šestnáctky přenechal míč z druhé vlny si sbíhajícímu Shawovi, jehož následná rána z první byla zblokována do zámezí.

87

Fred podrazil nohy Grealishovi, za což mu sudí Moss ukázal žlutou kartu.

86

Domácí teď dost vysunuli napadání a donutili Rudé ďábly k dalšímu zaváhání, Conor Hourihane ale zblokoval hostující rozehrávku jen do autu.

85

Harry Maguire setřásl napadajícího Vassileva a uklidnil hru, hráči United teď mají čas a klid na poklidnou rozehrávku.

84

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Indiana Vassilev.

84

Birminghamští ještě dostali k dobru rohový kop, centr z pravé strany ale skončil bezpečně skryt v rukavicích Davida de Gey.

83

Villans založili rychlý protiútok a Douglas Luiz našel na levém kraji pokutového území úplně volného Conora Hourihanea, jehož ale zradilo zpracování a po druhém doteku už nevystřelil ideálně.

82

Exekuce nařízené standardky se ujal Marcus Rashford, který ale neměl seřízená mířidla a poslal balon vysoko nad břevno Reinovy svatyně.

81

Marvelous Nakamba stáhl k zemi unikajícího Jamese, za což si vykoledoval žlutou kartu.

80

Právě sřídající Daniel James to vzal z dobrých dvaadvaceti metrů na sebe a jeho rána proletěla těsně vedle levé tyče!

79

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Mason Greenwood, přichází Daniel James.

79

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Odion Ighalo.

78

Zdá se, že se schyluje ke střídání Anthonyho Martiala, který ale dává najevo svou nespokojenost. Nejraději by pochopitelně za rozhodnutého stavu zůstal na hřišti a pokusil se ještě vstřelit svůj 50. gól v Premier League...

75

Zhruba čtvrt hodiny před koncem už se utkání jen dohrává, Villans už pochopitelně vzdali jakoukoliv snahu na zdramatizování zápasu.

73

Pogba se v pokutovém území zmocnil odraženého míče a pokusil se ho dostat k Martialovi, jeho přihrávku ale defenzíva birminghamského celku vystihla.

72

Střídající Scott McTominay zavezl míč na útočnou polovinu a poté ho přenechal Greenwoodovi, mladíci v dresu United si teď dělají z obrany Aston Villy dobrý den.

71

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Fred.

69

Zhruba dvacet minut před koncem svolal sudí Moss další občerstvovací přestávku.

67

Kortney Hause nerozehrál přesně, balon skončil pouze u Lukea Shawa. Domácí se ne a ne dostat k nějaké souvislé kombinaci.

66

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Aaron Wan-Bissaka, přichází Brandon Williams.

66

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Nemanja Matić, přichází Scott McTominay.

65

Anthony Martial to zkusil zpoza hranice pokutového území, míč ale netrefil podle představ a Reina mohl zůstat v klidu.

64

Kapitán Villans Jack Grealish zůstává ležet v bolestech na trávníku, jeho zranění by představovalo další komplikaci pro již dost zachmuřeného Deana Smithe.

63

Střídající Conor Hourihane ještě udržel míč na hrací ploše po přetaženém centru Grealishe z pravé strany, domácí středopolař ale prakticky jen daroval balon de Geovi.

62

Villans se po delší době propracovali na útočnou polovinu, kde se jim podařilo vybojovat autové vhazování. Toho se ujme Neil Taylor.

61

Po další náramné akci United se dostal do zakončení Anthony Martial, který z ostrého úhlu napálil břevno!

59

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Mbwana Samatta, přichází Keinan Davis.

59

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází John McGinn, přichází Marvelous Nakamba.

59

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Anwar El Ghazi, přichází Conor Hourihane.

58

Manchester United právě vstřelil branku!
PAUL POGBA právě odčinil své předchozí zaváhání a ve 34. kole Premier League se konečně dočkal prvního gólu! Fernandes našel francouzského reprezentanta pasem od rohového praporku a Pogba napálil balon nechytatelně k tyči.

57

Anthony Martial se po krásné kolmici od Rashforda dostal až do pokutového území, Reina ale včas vyběhl a nedovolil mu zakončit.

56

Paul Pogba se zapomněl v ofsajdovém postavení a zbytečně tečoval Rashfordovu střelu, která skončila v síti. Gól tak nemůže platit!

54

Trézéguet přenechal před hranicí pokutového území míč Johnu McGinnovi, jehož následná střela ale letěla přímo do míst, kde číhala nastavená de Geova náruč.

53

Po nepovedeném nákopu Paula Pogby skončil balon v zámezí, Pepe Reina už si ho chystá k odkopu z vlastní šestnáctky.

52

Ezri Konsa za zbytečný faul u postranní čáry vidí žlutou kartu.

51

Další akci United teď táhl Bruno Fernandes, nakonec si ale na individuální průnik netroufl a zařadil zpátečku.

49

Nemanja Matić si došel pro faul Anwara El Ghaziho, hosté si tak budou moci rozehrávku ze středu hřiště v klidu zopakovat.

48

Rashford našel přesným centrem z levé strany pokutového území na zadní tyči Aarona Wan-Bissaku, který ale těsně minul!

47

Mbwana Samatta si chtěl naskočit na Grealishův centr, po souboji s jedním z obránců United ale upadl. Na penaltu to ale rozhodně nebylo.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:21.

Úvodní pětačtyřicetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za stavu 2:0 pro Rudé ďábly. Začátek zápasu přinesl vyrovnaný boj s minimem šancí na obou stranách. Jako první se osmělili Villans, ale Trézéguet po pětadvaceti minutách hry trefil tyč. Prakticky ihned poté ale Ezri Konsa ve vlastní šestnáctce fauloval Bruna Fernandese a hostující středopolař nařízenou penaltu sám proměnil. Vedoucí gól vyzdvihl hosty do sedla, od té doby byli United jasně lepším týmem a těsně před poločasovým hvizdem navíc zvýšil jejich náskok Greenwood.

45+5

45+5

Hosté přidávají gól do šatny a zvyšují své vedení! Po zbytečné ztrátě míče v podání Villans založil rychlý protiútok United MASON GREENWOOD, narazil si balon s Martialem a poté přesnou střelou k tyči překonal Reinu.

45+4

Sám faulovaný hráč se ujal rozehrávky nařízeného přímého kopu, jeho centr ale žádného z jeho spoluhráčů nenašel.

45+3

Nemanja Matić nedovoleně zajel do Jacka Grealishe, za což si vykoledoval žlutou kartu.

45+3

Bruno Fernandes hledal v pokutovém území rychlíka Martiala, Pepe Reina ale včas vyběhl a ukryl balon ve své náruči.

45+2

David de Gea před napadajícím Samattou neodkopl míč podle svých představ, balon skončil pouze u domácího kapitána Grealishe.

45+1

První poločas bude hned o čtyři nastavené minuty delší.

45

Shaw si narazil míč s Martialem a poté posadil milimetrově přesný centr na hlavu Bruna Fernandese, jehož hlavička ale těsně minula pravou spojnici!

43

Matićovu nepřesnou přihrávku sice vystihl John McGinn, manchesterští fotbalisté ale ještě pokračují ve své akci.

42

Fernandesova dalekonosná kolmice neprošla přes bránícího Kortneyho Hauseho, který ihned poté založil protiakci Villy, ta ale neměla dlouhého trvání.

41

Z nařízené standardní situace ale domácí nic nevytěžili, balon skončil v zámezí a David de Gea si ho už chystá k odkopu.

40

Aaron Wan-Bissaka za svůj zbytečný faul u postranní čáry vidí žlutou kartu.

40

Po inkasovaném gólu působí defenzíva Aston Villy velice rozháraně. Do další šance se teď hrnul Rashford, v klíčový moment ale ztratil rovnováhu.

39

Reina teď znovu podržel Villans! Mason Greenwood se prokličkoval mezi několika bránícími hráči domácího celku a poté z nějakých čtrnácti metrů vypálil, sedmatřicetiletý Španěl ale reflexivně zakročil!

38

Anthony Martial si na hranici pokutového území srovnal míč ke střele a poté vypálil, jeho přízemní pokus si ale Pepe Reina zkušeně pohlídal.

37

El Ghaziho centr z pravé strany odhlavičkoval do bezpečí Harry Maguire a na opačnou stranu už může vyrazit Paul Pogba.

36

Je to tak, skotský reprezentant už se odebral mimo hrací plochu, vypadá to ale, že bude brzy v pořádku.

35

Hra je přerušena, na zemi totiž zůstal ležet John McGinn a vypadá to, že se bude muset alespoň prozatím odebrat do zámezí.

33

Luke Shaw už si nestihl zpracovat dlouhou kolmici, následovat tak bude jen odkop od branky Pepeho Reiny.

32

Anwar El Ghazi na pravé straně hřiště přenechal míč Konsovi, jehož následný centr ale letěl příliš nízko a obrana United si snadno poradila.

31

Fernandesův centr do předbrankového prostoru trefil pouze Tyrona Mingse, jenž ale odhlavičkoval míč k Wan-Bissakovi.

30

Rudí ďáblové jsou najednou při chuti, nyní se jim podařilo vybojovat rohový kop.

28

Exekuce pokutového kopu se ujal sám faulovaný BRUNO FERNANDES, který napálil míč chladnokrevně do protipohybu Pepeho Reiny!

27

Ano, bude to penalta!

26

Bruno Fernandes se skácel k zemi na hranici šestnáctky po souboji s Konsou! Bude to penalta? Sudí Moss si bere na pomoc VAR.

24

Po zbytečné ztrátě Pogby se k míči dostal Trézéguet, který zpoza hranice pokutového území vypálil a jeho přízemní ránu zastavila tyč!

23

Sudí Moss svolal krátkou občerstvovací přestávku, polovina úvodní pětačtyřicetiminutovky je za námi a zatím kdovíjak atraktivní fotbal nesledujeme.

22

Po nějaké době se vydali do útoku fotbalisté Manchesteru United, Martialovi ale ujel balon do zámezí, a následovat tak bude jen odkop od Reinovy svatyně.

21

Ezri Konsa stále hrozí, další z centrů z dílny domácího středopolaře ale nedokázal zužitkovat úplně volný Trézéguet.

20

Na konci další přímočaré akce Villans stál Jack Grealish, který ale z voleje nedokázal dopravit míč po dlouhém nákopu Konsy mezi tři tyče!

19

Z nařízeného rohového kopu domácí už nezahrozili, David de Gea vyboxoval balon do bezpečí.

18

Ezri Konsa poslal zajímavý míč přímo na hlavu Douglase Luize, jehož následný pokus byl ale sražen do zámezí.

17

Hauseho centr z levé strany skončil pouze na hlavě Lukea Shawa, hráči ve vínovo-modrých dresech tak budou opět vhazovat.

16

Grealishovi ujel balon do autu, načež hosté okamžitě založili rychlý protiútok, ten ale skončil kvůli nepovedenému zpracování Bruna Fernandese.

15

Gólman Villans Pepe Reina poslal dlouhý odkop na útočnou polovinu, aktivně napadající hráči United ale vyhnali domácí zpět na jejich půlku hřiště.

14

Rudí ďáblové se usadili na útočné polovině, Marcus Rashford se ale přes svého strážce nedostal a míč skončil v autu.

13

Nemanja Matić se dopustil nedovoleného zákroku ve středu hřiště, domácí tak budou mít čas a klid na rozehrávku.

12

Konkurent Villans v boji o záchranu, jihoanglický Bournemouth, v dnešním utkání urval pod za remízu 0:0 s Tottenhamem, tím spíše by dnes měli svěřenci Deana Smithe zabrat.

11

Mbwana Samatta se provinil útočným faulem proti Rashfordovi, David de Gea už si chystá míč k odkopu.

10

Její exekuce se nakonec ujal Douglas Luiz, který ovšem trefil jen zeď, od níž se pumlíč odrazil do autu.

9

Sudí Moss posoudil zákrok Bruna Fernandese jako nedovolený, domácí tak za pár okamžiků budou zahrávat standardní situaci z poměrně zajímavé pozice.

8

Birminghamskému celku byl opět odpískán ofsajd, tentokrát se za pomyslnou linií zapomněl Douglas Luiz.

7

Dobrou práci teď odvedl El Ghazi, který nejprve obral o míč Marcuse Rashforda a poté navíc vybojoval autové vhazování pro Aston Villu.

6

Akci Villans přerušil pomezní rozhodčí – Mbwana Samatta stál v těsném ofsajdu.

4

Matićovu kolmici vystihl Ezri Konsa, který poté neváhal a zakopl míč až za půlící čáru.

3

Na opačné straně hřiště to zkusil Anwar El Ghazi, jeho dalekonosný projektil ale postrádal přesnost, a de Gea tak mohl zůstat v klidu.

2

Hosté začali zhurta a na konci jejich první akce stál mladík Mason Greenwood, jemuž ale pokus o zakončení vůbec nevyšel.

1

Aston Villa FC: Reina – Konsa, Hause, Mings, N. Taylor – El Ghazi, Douglas Luiz, J. McGinn, Trézéguet – Grealish – Samatta.
Náhradníci: Nyland – Hourihane, Davis, Guilbert, A. Almuhammadí, Lansbury, Vassilev, Nakamba, Jota.

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw – P. Pogba, N. Matić – Greenwood, B. Fernandes, Rashford – Martial.
Náhradníci: Romero – Bailly, Williams, McTominay, Pereira, Fred, Mata, Ighalo, D. James.

Rozhodčí: Moss – Hussin, Smart.

MANCHESTER UNITED

Rudí ďáblové momentálně okupují páté místo tabulky Premier League se čtyřbodovou ztrátou na čtvrtý Leicester. Kvůli postihu pro Manchester City za finanční fair play je ale pravděpodobné, že by do Ligy mistrů postoupili i z páté pozice, kterou United drží o tři body před Wolves. Manchesterští jsou narozdíl od svého dnešního soupeře ve formě, za poslední dva ligové duely nastříleli hned osm branek (3:0 proti Brightonu, 5:2 proti Bournemouthu)!

ASTON VILLA FC

Proti Manchesteru United Villans samozřejmě nebudou favority, nějaké body by ale měli urvat, pokud chtějí reálně pomýšlet na záchranu. Pět kol před koncem je birminghamský celek na sestupové osmnácté pozici s čtyřbodovou ztrátou na sedmnáctý Watford. Na ligové vítězství Aston Villa čeká už od ledna, kdy udolala poměrem 2:1 právě Hornets. Od té doby následovala šňůra devíti zápasů bez vítězství.

Srdečně vítám všechny příznivce dobrého fotbalu u sledování duelu 34. kola anglické Premier League, ve kterém Aston Villa FC od 21:15 vyzve Manchester United. Tak si to nenechte ujít!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.