To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou.

Dnešní zápas je u konce: Slavoj Vyšehrad na Strahově poměrně překvapivě porazil Hradec Králové 2:0, o jediné dvě branky utkání se postarali Tomáš Čvančara a Jan Suchan.

Laňka
86. min Zinhasović
10 Pouček
Pouček
86. min Mareš
Čvančara
72. min Vejvar
6 Suchan
Suchan
Drobílek
72. min Kozel
13 Bašić
Bašić
62. min Alexandr

Jukl
55. min Soukeník
Šípek
55. min Procházka
Kateřiňák
30. min Rada
16 Frýdek
Frýdek
63. min Samko
11 Prekop
Prekop
63. min Martinec

90+2

Centr Jakuba Rady z pravé strany hřiště skončil na hlavě prvního pražského obránce.

90+1

Jakub Rada svým pokusem branku Slavoje neohrozil, jelikož míč umístil vysoko nad břevno.

90

Na závěr dnešního zápasu bude Hradec zahrávat nadějně vypadající volný kop takřka z hranice domácí šestnáctky.

89

Vyšehrad právě vstřelil branku!
Nepovedený hradecký centr nastartoval rychlý domácí brejk, který ztvrdil výhru Slavoje! K přízemnímu centru z levé strany hřiště se jako první dostal JAN SUCHAN, který z bezprostřední blízkosti hradecké branky uklidil míč za záda Radima Ottmara.

88

Milan Nitrianský nenechal nic náhodě a centrovaný balón z pravé strany odkopl někam na tribunu. Hradec bude každopádně kopat další roh.

87

U pasu za domácí obranu od Dennyho Samka byl první pražský gólman Martin Otáhal, který bez problémů schoval míč do rukavic.

86

Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Lukáš Pouček, přichází Vojtěch Mareš.
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Denis Laňka, přichází Nedžad Zinhasović.

85

Tak tohle mohlo skončit gólem! Centrovaný balón od Františka Čecha propadl domácím vápnem až k brankáři, nebýt rychlého reflexního zákroku Martina Otáhala, který dokázal balón schovat v náruči, bylo by už vyrovnáno.

85

Hostující pravý bek František Čech si kousek za polovinou hřiště došel pro faul. Votroci teď tak budou zahrávat další nadějně vypadající standardní situaci.

84

Ani tenhle hradecký centr z pravé strany branku Vyšehradu neohrozil, Františku Čechovi se v dnešním zápase příliš nedaří přesně centrovat.

83

Adam Alexandr si při pokusu získat míč na polovině počínal nedovoleně, útok Hradce tak bude pokračovat.

82

Roh pro Hradec Králové.

81

Tak takhle špatně zahraný volný kop jsem dlouho neviděl! Jakub Rada chtěl zřejmě nacentrovat balón na zadní tyč, to se mu ale příliš nepovedlo, jelikož míč přeletěl břevno pražské branky a skončil na atletickém okruhu vedle hřiště.

80

Adam Alexandr nedovoleným způsobem podrazil kličkujícího hradeckého záložníka Jakuba Martince. Hradec teď tak bude zahrávat volný kop.

79

Centr Vojtěcha Šandery z pravé strany hřiště byl nepřesný a skončil za brankou hradeckého gólmana Radima Ottmara.

78

Nízký centr z pravé strany branku Vyšehradu neohrozil, hosté z východu Čech jsou dnes opravdu bezzubí.

77

Po dobrém obranném zákroku jednoho z hráčů Vyšehradu bude hostující Hradec zahrávat rohový kop.

75

Tak tohle musí domácí příznivce opravdu hodně mrzet, při přečíslení 4 na 2 nedokázal Daniel Kozel přihrávkou přesně najít jednoho ze svých spoluhráčů a místo toho odevzdal balón soupeři.

73

Denis Laňka se po přihrávce z levé strany dostal do zakončení z hranice hradecké šestnáctky, z voleje ale dokázal trefit pouze před sebou stojící ho spoluhráče, který se i přes veškerou snahu nedokázal míči vyhnout.

72

Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Tomáš Čvančara, přichází Jan Vejvar.
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Filip Drobílek, přichází Daniel Kozel.

72

Centr Vojtěcha Šandery po nakrátko rozehraném rohu byl příliš dlouhý, míč tak vápno východočeského Hradce Králové pouze přeletěl a skončil v zámezí na druhé straně hřiště.

71

Po povedeném obranném zákroku Dennyho Samka bude Vyšehrad zahrávat další rohový kop.

70

Filip Drobílek v rohu hřiště obklíčen dvojicí hradeckých obránců vybojoval pro svůj tým alespoň rohový kop.

69

A máme tu další ofsajd, který opět ukončuje hradecké útočné snažení.

68

Výkop pražského gólmana Martina Otáhala na polovinu hřiště byl nepřesný a skončil tak v zámezí.

67

Útok Východočechů ukončil pomezní rozhodčí, který si všiml ofsajdového postavení jednoho z hráčů v černo-bílém dresu.

66

Hráči Hradce v útoku opět nepřesně kombinovali, čas do konce utkání se jim navíc velice rychle krátí.

65

Ani tentokrát nedojde k ohrožení pražské branky, Nejenže centr Jakuba Rady na zadní tyč byl přetažený, jeden z Východočechů se navíc dopustil útočného faulu.

64

Adam Alexandr vlétl do souboje s Ottou Urmou příliš tvrdě, Hradec teď tak bude zahrávat volný kop.

63

Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Erik Prekop, přichází Jakub Martinec.
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Denny Samko.

62

Vojtěch Šandera se na pravé straně hřiště zamotal do vlastních kliček, míč mu tak nakonec utekl do zámezí.

62

Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Adnan Bašić, přichází Adam Alexandr.

61

Pro centr z levé strany si sebevědomě vyskočil pražský gólman Martin Otáhal.

60

Tak tohle mohlo klidně skončit brankou! Jakub Rada se na hranici domácí šestnáctky osamostatnil od svého obránce a přízemní střelou umístil balón k levé tyči, Martin Otáhal měl co dělat, aby míč ještě stihl konečky prstů vyrazit do zámezí.

59

Ani jedna z hradeckých dalekonosných střel nedokázala prostřelit hlouček hráčů ve vápně.

58

Ani centrem od rohového praporku nedokázali hráči v černo-bílých dresech ohrozit branku Martina Otáhala.

57

Po hrubce jednoho z domácích obránců se ocitl Adam Vlkanova úplně osamocený na pravé straně hřiště. Jeho nízký centr na přední tyč dokázal Tomáš Jablonský nohou vyrazit do zámezí, Hradec teď tak bude zahrávat rohový kop.

56

Milan Nitrianský si ve vlastním vápně sjednal pořádek, když důrazně odstrčil od míče jednoho z hradeckých útočníků.

55

Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jakub Šípek, přichází Daniel Procházka.
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Robert Jukl, přichází Dominik Soukeník.

53

Tomáš Čvančara na pravé přihrávkou pod sebe našel Denise Laňku, domácí záložník ani napodruhé ale nedokázal přesně nacentrovat. Míč tentokrát skončil někde za hradeckou brankou.

52

Centr Denise Laňky z hloubi hřiště sice skončil na hlavě jednoho z útočníků Slavoje, ten se ale zrovna nacházel v ofsajdu.

52

Tak tohle byla parádní akce! Denis Laňka si na polovině hřiště několikrát vyměnil balón s Vojtěchem Šanderou, aby na sebe stáhl ještě jednoho obránce a mohl vyslat Milana Nitrianského za hostující obranu. Domácí fotbalista nadějně vypadající pozici pro centr nedokázal naplno využít, míč letící k zadní tyči totiž nenašel ani jednoho z hráčů v modrém dresu.

51

Hradecký útok ukončil hlavní arbitr, který si všiml útočného faulu na jednoho z pražských obránců.

50

Adnan Bašić poměrně zbytečně dohrál souboj na polovině hřiště, když poslal k zemi hradeckého stopera Jana Krále.

49

Centr Vojtěcha Šandery po nakrátko rozehraném rohu branku Hradce neohrozil, došlo tam ale k další situaci, po které se domácí hráči dožadovali odpískání penalty.

48

Domácí útočník Tomáš Čvančara je dnes nezastavitelný, v rohu hřiště v obklíčení tří obránců dokázal pro svůj tým vybojovat alespoň rohový kop.

47

Po nezdařené kličce Jakuba Šípka v domácí šestnáctce se míč odrazil k Ottu Urmovi, který to zkusil z první. Střelecký pokus hradeckého střelce postrádal na přesnosti, míč tak nakonec proletěl vysoko nad brankou Slavoje.

47

Jeden z hradeckých fotbalistů byl v souboji o míč pozdě a Denise Laňku tvrdým šlapákem přišpendlil k zemi.

46

Hráči hostující Hradce úvodník výkopem zahájili druhý poločas dnešního utkání.

46

Hráči už se vrací na trávník, druhý poločas začne během pár minut.

První poločas je za námi, domácí Vyšehrad se v závěru poměrně nečekaně dostal do vedení, když Tomáš Čvančara přízemní trefou uklidil míč k pravé tyči hradecké branky.

Druhý poločas začne přibližně v 18:05.

45+1

45+1

Centr Lukáše Poučka z levé strany hřiště branku Hradce neohrozil, stoper Jan Král dokonce hrudí uklidil balón do náruče vlastního gólmana.

45

Tomáš Čvančara (Vyšehrad) si za sundání dresu při gólové oslavě vysloužil od hlavního rozhodčího žlutou kartu.

44

Rychlý domácí brejk končí gólem! Tomáš Jablonský dokázal z levé strany hřiště posunout balón do vápna na TOMÁŠE ČVANČARU, který si šikovně míč přehodil na levou nohu a přízemní střelou k pravé tyči ho uklidil do hradecké sítě.

43

Pro tečovaný centr z pravé strany hřiště si sebejistě vyběhl domácí gólman Martin Otáhal.

42

Adam Vlkanova se dostal do zakončení z levého rohu domácího vápna, hlouček hráčů před ním už ale prostřelit nedokázal.

Pouze jedinkrát v novodobé historii se Vyšehradu povedlo udolat hradecké Votroky. Bylo to v roce 2016, kdy na sebe oba celky narazily v zimní Tipsport lize. Utkání šlo tehdy do penalt, ve kterých byli úspěšnější Pražané.

41

Jeden z hostujících obránců využil klopýtnutí Lukáše Poučka a povedeným skluzem mu vypíchl míč do zámezí.

40

Tak to byl zákrok! Vojtěch Šandera šikovně umístil balón k levé tyči, Radim Ottmar se ale dokázal rychle přemístit a výborným vyražením míče zabránil změně skóre.

39

Adnan Bašić se šikovně prosmýkl mezi dvěma hradeckými obránci a pár metrů před hranicí šestnáctky si došel pro faul. Vyšehrad teď tak bude zahrávat gólově vypadající volný kop.

38

Centr Jakuba Šípka z pravé strany hřiště nikoho z hráčů v černo-bílém dresu nenašel, ani tentokrát tak nedojde k žádnému ohrožení branky.

37

Jakub Šípek se po dobrém pasu za domácí obranu podél lajny zamotal do vlastních kliček, nakonec pro svůj tým ale v obklíčení dvou obránců dokázal vybojovat aspoň rohový kop.

Pokud se Východočechům podaří v dnešním zápase zvítězit a Viktoria Žižkov s Třincem prohraje, budou mít Votroci na čtvrté místo náskok už pěti bodů.

36

Pro nízký hostující centr z levé strany hřiště si bez větších problémů vyběhl gólman Martin Otáhal.

35

Nadějně vypadající domácí brejk ukončil pomezní rozhodčí, který si všiml ofsajdového postavení Tomáše Čvančary.

34

Jakub Šípek (Hr. Králové) teď pozdě zajel do souboje s Markem Kodrem a svého protihráče tvrdým šlapákem poslal k zemi. Rozhodčí mu za to udělil zaslouženou žlutou kartu.

33

Centr z pravé strany branku Hradce neohrozil, pozornost většiny fanoušků se teď ale ubírá jinam. Domácí fotbalisté totiž reklamují nedovolený zákrok jednoho z hradeckých obránců v šestnátce, hlavní rozhodčí ale podle všeho nic neviděl.

32

Centr Vojtěcha Šandery k pravé tyči prodloužil jeden z hradeckých obránců hlavou do zámezí, domácí útok tak bude pokračovat v podobě rohového kopu.

31

Po nedovoleném zákroku na Jana Suchana bude domácí Vyšehrad zahrávat z nějakých čtyřiceti metrů nadějně vypadající volný kop.

30

Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jiří Kateřiňák, přichází Jakub Rada.

28

Dlouhý pas na nabíhajícího hradeckého křídelníka Jakuba Šípka si zkušeně tělem pohlídal obránce Tomáš Jablonský. Letící balón tak skončil až v zámezí za domácí brankou.

27

Jeden z hradeckých fotbalistů si za svůj tvrdý faul na polovině hřiště vysloužil žlutou kartu.

27

Dlouhý pas za domácí obranu zastavil dobrým obranným zákrokem Vojtěch Šandera.

26

Ani jeden ze tří domácích centrů do hradecké šestnáctky branku Radima Ottmara neohrozil.

25

Tomáše Jablonský si po svém návratu na hřiště šikovně při autu šikovně nahodil o záda Lukáše Poučka. Hradecké obránce to ale podle všeho příliš nepřekvapilo.

24

Tomáš Jablonský se vrací na hřiště!

23

Centr Jiřího Kateřiňáka od pravého rohového praporku branku Slavoje neohrozil, hostující fotbalisté však budou ve svém útoku pokračovat.

22

Tomáš Jablonský se v péči zdravotníků odebral do zámezí, Slavoj se teď tak bude muset bránit v deseti.

21

Tomáš Jablonský se po souboji o míč s Jiřím Kateřiňákem svalil k zemi a drží se za obličej. Rozhodčí tuto situaci ale podle všeho příliš neviděl, jelikož ani jednoho z hráčů nepotrestal domluvou či kartou. Hostující Hradec bude každopádně zahrávat roh.

20

Pas Tomáše Jablonského po levé lajně na Adnana Bašiče byl nepřesný, bosenský fotbalista tak míč nedostihl.

19

Po krátké kombinaci ve středu hřiště dostal domácí obránce Vojtěch Šandera možnost odcentrovat z pravé strany hřiště. Nejenže jeho centr na zadní tyč byl přetažený a v žádném případě by branku Hradce neohrozil, Lukáš Pouček si navíc při náběhu pomohl přistrčením, což neuniklo
hlavnímu rozhodčímu.

18

Další hradecký projektil z dálky, ani tentokrát ale Martin Otáhal nezaváhal a střelu mířící doprostřed branky schoval v rukavicích.

17

Pas Milana Nitrianského posunul Vojtěch Šandera jedním dotykem na pravé křídlo, tam se ale zrovna žádný z domácích útočníků nenacházel.

16

Robert Jukl to po uvolnění do strany zkusil z dálky, jeho nedůrazná střela postrádala i na přesnosti a skončila v reklamních bannerech za brankou Slavoje.

15

Domácí fanoušci se dožadují udělení karty, rozhodčí Proske však zůstává ledově chladný. Zákrok na útočníka Tomáše Čvančaru na polovině hřiště byl na hraně a sudí by si udělené žluté karty bez problémů obhájil.

14

Z tlačenice na polovině hřiště vyšli lépe domácí fotbalisté, kteří se teď tak opět podívají do útoku.

13

Hostující útok doplatil na řadu nepřesností, dlouhý aut takřka z poloviny hřiště okolo hradeckých hráčů pouze proletěl a skončil až v rukavicích pražského gólmana Martina Otáhala.

11

Tak tohle bylo parádní! Lukáš Pouček se na levé straně hřiště brilantně prosmýkl mezi dvojicí hostujících obránců, jeho následné řešení už ale bylo poněkud nešťastné. Namísto toho aby posunul balón do stranu na Tomáše Čvančaru, tak se pokusil obejít ještě třetího hráče, který ho ale důrazným zákrokem odzbrojil.

Historie hradeckého fotbalu je úzce spjata s pražským Strahovem. Na stadionu Československé armády (dnešní Velký strahovský stadion) v roce 1961 dokázali Východočeši v rámci Poháru mistrů remizovat s věhlasnou Barcelonou 1:1. Za katalánský klub tehdy zářily hvězdy jako Ladislav Kubala či Luis Suárez. O několik let později, v roce 1995 pak Votroci na levém břehu Vltavy slavili zisk Poháru ČMFS, když na penalty udolali Viktorii Žižkov.

10

Domácí přízemní centr z pravého křídla branku Hradce neohrozil, míč bez větších obtíží z první rozehrál stoper Jan Král.

9

Východočeši se na polovině soupeře při pokusu získat míč dopustili během chvíle hned dvou faulů.

8

Střelecký pokus sparťanského odchovance ve službách Hradce Christiana Frýdka z dálky těsně přeletěl břevno pražské branky.

8

Domácí záložník Jan Suchan teď v souboji o míč tvrdě zajel do Jiřího Kateřiňáka. Hradec teď tak bude zahrávat nadějně vypadající standardní situaci přibližně z nějakých třiceti metrů.

7

Nízký centr z levé strany branku Votroků neohrozil, ani jeden z útočníků v modrém se totiž nedostal do zakončení.

6

Adnan Bašić si i přes problémy se zpracováním dokázal míč pohlídat a získat pro Vyšehrad alespoň autové vhazování.

5

Jan Suchan na hranici hradecké šestnáctky nedovoleně odstrčil od míče jednoho z hradeckých obránců.

4

Pas Roberta Jukla do běhu na Jakuba Šípka byl příliš dlouhý, rychlonohý záložník nedokázal míč dostihnout, ten tak skončil v zámezí za brankou Vyšehradu.

3

Pas za obranu Slavoje zastavil povedeným obranným zákrokem Milan Nitrianský.

2

Centr z levé strany dokázal nohou zastavit domácí útočník Tomáš Čvančara, Východočeši ale budou v útoku pokračovat.

2

Milan Nitrianský teď v obraně zazmatkoval a přišel o míč, Hradec díky tomu bude zahrávat rohový kop.

1

Vyšehrad zahajuje dnešní utkání dlouhým výkopem na polovinu soupeře, míč skončil až u gólmana Radima Ottmara.

1

Výhodu úvodního výkopu budou mít na starost hráči domácího Vyšehradu.

Hráči už přicházejí na herní plochu, domácí Vyšehrad nastoupí v modrých dresech, hosté z východu Čech přijeli v černo-bílé.

Vyšehrad se bude muset obejít bez svého kapitána Milana Černého, jehož místo v sestavě nahradil Denis Laňka. Není to ale jediná ztráta pro Pražany, v dnešním utkání nenastoupí Chorvat Ed Kokorovič, ten ale za sebe má plnohodnotnou náhradu v podobě Tomáše Čvančary.

Ani východočeský Hradec ale dnes nenastoupí s totožnou sestavou jako v zápase proti pražské Viktorii. Zdenko Frťala se rozhodl na pravého beka nasadit místo Jana Mejdra o tři roky mladšího Františka Čecha.

FC Slavoj Vyšehrad: Otáhal – Šandera, Nitrianský (C), Kodr, T. Jablonský – Laňka – Pouček, Čvančara, Suchan, Drobílek – Bašić.
Náhradníci: Dočekal – V. Mareš, Alexandr, Vejvar, Rothe, Daniel Kozel, Zinhasović.

FC Hradec Králové: Ottmar – F. Čech, Zbrožek, Král, Urma – Jukl – Šípek, Kateřiňák, Ch. Frýdek – Prekop, Vlkanova.
Náhradníci: Vízek – Soukeník, Samko, Donát, Martinec, J. Rada, D. Procházka.

Rozhodčí: Proske – Dresler, Mikeska.

Ještě jednou vás zdravíme, tentokrát už z pražského Strahova, kde za necelou hodinu vypukne duel mezi domácím Slavojem a Hradcem Králové. Přejeme vám příjemnou zábavu.

FC HRADEC KRÁLOVÉ – 3. místo, 40 bodů, skóre 44:23

Zdenko Frťala (trenér): "Hrají kombinační fotbal. Mají zkušené ligové hráče jako Nitrianského nebo Jablonského, nahoře je nebezpečný Čvančara. Po výměně trenéra bude jejich hra možná trochu jiná, to uvidíme až v zápase. Určitě jsou povzbuzeni vítězstvím v Třinci, bude to další nepříjemný soupeř." (z webu fchk.cz)

----------------------------------------------------------

Hradecký sen o postupu zpátky mezi českou fotbalovou elitu nabírá reálných obrysů. Votroci momentálně okupují barážové pozice, případná výhra by jim navíc vytvořila pohodlný náskok před čtvrtou Duklou. Svěřenci Zdenka Frťaly už osm mistrovských zápasů v řadě neprohráli.

Kouč černo-bílého celku bude moct počítat s dvojici staronových hráčů. Jakub Rada se vyléčil ze svého zranění, Ottu Urmovi pak skončil karetní trest. Ani nadále však nebude moct využít Jakuba Martince, který si obnovil své svalové zranění.

FC SLAVOJ VYŠEHRAD – 13. místo, 24 bodů, skóre 29:36

Na Strahově před pěti dny proběhla výměna trenérů. Nepovedený vstup do soutěže stál dvaapadesátiletého kouče Romana Veselého místo, jeho pozici do konce sezóny obsadila dvojice Oldřich Pařízek – Jaroslav Klíma. Majitel Vyšehradu Jaroslav Klíma se tak vrací na trenérskou lavičku po necelých dvou letech.

"Šémici", jak se fotbalistům z pražského Vyšehradu přezdívá, dokázali v Třinci prolomit čtyřzápasové čekání na tři body, když po gólech Tomáše Čvančary a Milana Nitrianského zvítězili 2:1.

Velmi speciální pondělní večer zažije kapitán Vyšehradu Milan Černý. Ještě v lednu totiž oblékal dres hradeckých Votroků, na východě Čech strávil více než tři roky.

26.05.2020 Sokolov – Vyšehrad 1:0
30.05.2020 Vyšehrad – Líšeň 1:1
04.06.2020 Dukla – Vyšehrad 2:0
07.06.2020 Vyšehrad – Chrudim 1:3
10.06.2020 Třinec – Vyšehrad 1:2

PREVIEW ZÁPASU

Do konce druhé ligy zbývá už pouze osm kol, boje o postup mezi tuzemskou smetánku tak začínají přiostřovat. Do hry o baráž se teď navíc zapojila i pražská Viktoria, která před prohrou v minulém kole dokonce okupovala třetí příčku.

Hráči Hradce Králové budou chtít potrestat zaváhání armádního klubu z Julisky, který překvapivě padl v Ústí a vytvořit si na Pražany minimálně tříbodový náskok. I Vyšehrad ale má stále o co hrát. "Šemíci" sice dokázali naplno bodovat v Třinci, na sestupové pozice ale stále mají pouze sedmibodový náskok.

Poslední vzájemné utkání dopadlo lépe pro Východočechy, kteří na podzim dokázali pražského soka udolat 1:0. Rozhodující branku utkání zařídil teprve jednadvacetiletý Jakub Šípek.

Pondělní utkání odřídí věhlasný rozhodčí Zbyněk Proske, po stranách mu budou pomáhat Radim Dresler a Karel Mikeska.

POSLEDNÍ 3 VZÁJEMNÉ ZÁPASY:

24.01.2016 Hradec Králové – Vyšehrad 3:4 po penaltách
30.04.2016 Vyšehrad – Hradec Králové 0:2
21.09.2019 Hradec Králové – Vyšehrad 1:0

Krásné odpoledne všem fotbalovým fanouškům! Vítáme vás u on-line přenosu z utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA mezi FC Slavoj Vyšehrad a FK Hradec Králové. Zápas začíná v 17:00 a bude vás jím provázet Libor Kokoška.