Je konec! Dnešní utkání nakonec přeci jenom nabídlo jedinou branku, o kterou se postaral Hoffenheim, který tak ukořistil všechny tři body. Průběh druhého poločasu byl sice jednoznačně v režii domácích, jenomže Mohuč nedokázala vyrovnat. Domácí si ve druhém dějství moc brankových příležitostí nevypracovali, vyrovnávací trefu sice vstřelili, jenomže ta nebyla uznána kvůli faulu. Hoffenheim se v závěru zápasu dostal pod menší tlak, avšak nakonec udržel čisté konto, což vedlo k zisku plného počtu bodů.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 16:7. Rohy: 10:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 18:14.

Hack
46. min Brosinski
Niakhaté
Barreiro
76. min Malong Kunde
Fernandes
22 Awoniyi
Awoniyi
Boëtius
46. min Onisiwo
Quaison
76. min Szalai
9 Mateta
Mateta
46. min Öztunali

Bogarde
46. min Akpoguma
Zuber
46. min Bičakčić
Baumgartner
86. min Geiger
Bruun Larsen
37. min Bebou
10 Dabbur
Dabbur
72. min Beier

90+3

Mohuč si během nastaveného času vypracovala rohový kop. Ten sice úspěšný nebyl, přesto budeme sledovat další roh. Dočkají se domácí vyrovnání?

90+2

Po delší době se k míči dostal také domácí brankář Müller, který prudce odkop na opačnou polovinu. Tam si Samassékou pomohl hokejovým zákrokem.

90

Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

88

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Mohuč i nadále herně tápe, na případné vyrovnání bude mít ještě nastavený čas. Očekávat se dají tři, čtyři minutky.

87

Geiger se ihned po svém příchodu na hrací plochu zapojil do útočného výpadu. Sám navíc obstaral autové vhazování z levé strany, kde spolupracoval s Beierem.

86

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Dennis Geiger.

85

Baumann si navíc připsal další snadnou práci, neboť vyběhl ze svého teritoria, kde se nacházel opuštěný hrací předmět. Ihned poté jsme sledovali odkop.

84

Koundého nahrávka směřovala do přehuštěného prostoru, kde se vynořil jeho kolega Onisiwo. Hoffenheim se ovšem bleskově dostal zpět k šestnáctce.

83

Ten se rozhodl podpořit také výborně chytající Baumann, kterému se povedlo sevřít poskakující míč do svých rukavicích. TSG málem zahrozilo z protiútoku.

82

Vstoupili jsme do závěrečné desetiminutovky. Mohuč se sice neustále nachází s míčem na útočné polovině, jenomže hostující obrana předvádí skvělý výkon.

81

Hoffenheim měl k dispozic rohový kop z pravé strany, který rozehrál Rudy. Nejednalo se o vůbec špatnou rozehrávku, Bebou ovšem neodhadl dráhu dopadu míče.

80

Domácí obrana se otevřela, čehož se pokoušel využít Beier. Ten se nakonec protlačil až k zakončení pravou nohou, se kterým si brankář Müller dokázal poradit.

79

Střídající Szalai nedokázal ustát souboj u středového kruhu, Posch si ovšem za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu nevysloužil. Domácí rychle rozehráli.

78

Hostující tým se trochu stáhl ke svému pokutovému území, kde to na sebe zkoušel vzít křídelník Brosinski. Ten ovšem narazil do protihráče, roh z toho nebude.

77

Málem to bylo o dvě branky! Zničehonic se do zajímavé šance dostal Beier, který se dostal až před brankáře Müllera, jenž zakročil levou nohou.

76

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Robin Quaison, přichází Ádám Szalai.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Leonardo Barreiro, přichází Pierre Malong Kunde.

76

Poté se ovšem jeden z domácích zapomněl za obranou, což pochopitelně znamenalo ofsajd. Hoffenheim tak bude v poklidu rozehrávat z vlastní poloviny.

75

Hoffenheimu se daří držet míč na svých kopačkách, nicméně velice nepřesnou nahrávkou se před malým momentem prezentoval defenzivně laděný Nordtveit.

74

Zatím hodně nevýrazně působí hostující Bebou, který se jako jediný prosadil střelecky. Druhý poločas mu zrovna moc nevyhovuje, k míči se moc často nedostává.

73

Velice kvalitně to navíc provedl hostující Posch, který se jako první dostal k míči, navíc poté sám skončil na zemi. Rozehrávky se ujme brankář Baumann.

72

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Maximilian Beier.

71

Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem dvaceti minut. Hoffenheim i nadále drží nadějné jednobrankové vedení, v posledních minutách je ale dost pasivní.

70

To se pochopitelně nelíbilo domácímu celku, který se snažil reklamovat pokutový kop. Ten se nakonec skutečně konat nebude, Hoffenheimu se ulevilo.

69

Hodně podezřelým zákrokem zakročil hostující brankář Baumann, který šel do souboje s Awoniyim nohama napřed. Dle sudího z toho nebude pokutový kop.

66

Mohuč se v posledních minutách nedaří dostat míč před brankáře Baumanna, který nemá zrovna moc práce. Domácí přesto mají dostatek času na vyrovnání.

64

Standardní situace nakonec nepřinesla nic nebezpečného. V hlavičkovém souboji se totiž dokázal prosadit domácí Fernandes, který odhlavičkoval do bezpečí.

63

Nedovolený zákrok na druhé straně vyprodukoval obránce Niakhaté, který byl v souboji se Skovem příliš pozdě. Hoffenheim tak bude zahrávat volný kop.

62

Mohuč se sice radovala z vyrovnávací branky, avšak ta nakonec platit nebude. Jednalo se o útočný faul domácích, tento výsledek se tak měnit nebude.

61

Je za námi zhruba hodina hry. Mohuč v posledních minutách přidala na aktivitě, nyní se ovšem probral také Hoffenheim, kterému se daří držet hrací předmět.

60

Zničehonic se k nesmírně nebezpečné ráně dostal hostující Skov, který se do míče opřel levou nohou. Výsledkem byl projektil, jenž skončil kousek vedle tyče.

59

Ano, byl nesmírně nebezpečný. Hrací předmět totiž v jeden moment poskakoval před brankovou čárou, hned trojice hostujících hráčů ho dokázala odklidit.

58

Mohuč je v úvodu druhého poločasu výrazně aktivnější, avšak se stále nemůže dostat do vyložené šance. Budeme sledovat nebezpečný rohový kop FSV?

57

Nakonec to bylo s tečí a domácí celek mohl zahrávat rohový kop z levé strany. Ten nakonec nepřinesl vůbec nic zajímavého, včas totiž zakročil zadák Posch.

56

Z velice zajímavé pozice vypálil domácí záložník Fernandes, který to nezkoušel vůbec špatně. Jeho dělovka nakonec vystoupala nad, Baumann tak nezasahoval.

55

Důrazným způsobem si uvnitř šestnáctky počínal pozorný Posch, který sice odstavil protihráče od míče, avšak přesto budeme sledovat rohový kop Mohuče.

54

Dalekonosný pas směřoval za domácí obranu, kde se po souboji ocitl na zemi Baumgartner. Nakonec je pískáno ve prospěch domácích, na zemi skončil také Bruma.

53

Hoffenheim zahrával hned dva rohové kopy v krátkém časovém sledu. Ten druhý rozehrál Rudy na hlavu střídajícího Bičakčiće, který ovšem ve vzduchu neuspěl.

52

A ten přinesl velice zajímavé zakončení v podání Dabbura. Ten si na samotné hranici vápna přehodil míč na levou nohu, načež protáhl brankáře Müllera.

51

Domácí se opět celkem v poklidu dostali k hranici opačného pokutového území, kde se ovšem daleko nedostal Quaison. Hoffenheim tak podnikl protiútok.

50

Na opačné straně zahrávala Mohuč standardní situaci z velké vzdálenosti. Nakonec jsme sledovali rozehrávku po zemi, po které centroval střídající Brosinski.

49

Hoffenheim se postupnou kombinací dostal na druhou stranu, kde autové vhazování i tentokráte obstaral Akpoguma. Ke spolupráci se mu nabídl Nordtveit.

48

Hned v úvodu druhého poločasu to velice chytrým způsobem provedl hostující Akpoguma, kterému se povedlo otřít míč o nohu soupeře, díky čemuž vybojoval aut.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří pro změnu budou hrát zleva doprava.

46

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Alexander Hack, přichází Daniel Brosinski.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Levin Öztunali.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Karim Onisiwo.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Melayro Bogarde, přichází Kevin Akpoguma.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Steven Zuber, přichází Ermin Bičakčić.

46

Máme za sebou první poločas, který byl skutečně hodně vyrovnaný. Sledovali jsme totiž několik vyložených šancí, jediné branky jsme se dočkali až v samotném závěru prvního poločasu. Do vedení se dostal hostující Hoffenheim, který ještě předtím neproměnil pokutový kop. Také Mohuč měla své šance, ta největší ovšem skončila pouze na brankové konstrukci. Doufejme, že druhý poločas bude stejně tak atraktivní.

45+1

44

Žlutou kartu dostává Leonardo Barreiro (1. FSV Mohuč 05).

43

Hoffenheim právě vstřelil branku!
Tak nakonec tu přeci jenom máme vedoucí branku, do vedení se dostává hostující Hoffenheim! Ten předvedl další rychlý přechod do útoku, vzdušná nabídka se navíc snesla do prostoru, kam si seběhl IHLAS BEBOU. Ten si přichystal míč na pravou nohu, načež placírkou zamířil mimo dosah brankáře Müllera.

43

Závěr prvního poločasu má grády, viděli jsme celou řadu solidních příležitosti. Hoffenheim zpackal tu poslední, zcela jistě ještě budeme sledovat nastavení.

43

Žlutou kartu dostává Jean-Paul Boëtius (1. FSV Mohuč 05).

42

Hoffenheim obstaral rychlý protiútok, při kterém pelášil sám na brankáře Skov. Jeho zakončení ovšem o metr minulo vzdálenější konstrukci branky.

41

Bruma se celkem v poklidu dostal na druhou stranu, kde se mu navíc povedlo roztáhnout hru směrem na Matetu. Ten pro svůj celek vybojoval další autové vhazování.

39

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

38

Martins obstaral rohový kop z pravé strany, který pouze proletěl pokutovým územím. Za ním číhal připravený Quaison, jenž poslal centr zpět do malého vápna.

37

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Jacob Bruun Larsen, přichází Ihlas Bebou.

37

Na pravém křídle si o nahrávku řekl Awoniyi, ke kterému bleskovým způsobem přistoupil Zuber. Ten odpálil míč za postranní lajnu, na řadu přijde další aut.

36

Mohuč se málem dostala do vedení! Quaison si totiž vzal na starost provedení volného kopu, svůj pokus ovšem poslal pouze do brankové konstrukce.

35

I tento zákrok zaváněl žlutým kartónkem. Posch byl totiž v souboji o míč příliš pozdě, proto logicky musel faulovat soupeře. Mohuč bude zahrávat volný kop.

34

Je za námi zhruba třetina zápasu, zatím čekáme na první přesný zásah. TSG Hoffenheim se mohl dostat do vedení, Zuber ovšem neproměnil pokutový kop.

33

Hlavní sudí nařídil ve prospěch Mohuče další standardní situaci. Ta nebyla rozehrána vůbec dobře, doletěla totiž pouze na hlavu připraveného Samassékoua.

32

Poté se po pravé straně vrhl kupředu Awoniyi, který se ovšem nedostal přes rychlonohého Bogardeho. Hoffenheim má problém s držením míče na nohou.

31

Žlutou kartu dostává Sebastian Rudy (TSG 1899 Hoffenheim).

30

Míč se poté dostal až ke středovému kruhu, což vyhovovalo spíše domácím hráčům. Klid na rozehrávku totiž měl Hack, kterému se povedlo najít volného Boëtiuse.

29

Obrannou povinnost si na opačné straně dokázal splnit Bogarde, kterému se povedlo odkopnout míč před napadajícím soupeřem. Následovat bude další aut.

28

Hoffenheim tak odmítl jedinečnou příležitost k vedoucí brance, naopak domácí celek výrazně podržel Müller. I tak se pokračuje za bezbrankového stavu.

27

To jsou věci! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil Steven Zuber, který zkoušel vypálit po zemi k levé straně, avšak tam se vrhl také brankář Müller.

26

Baumgartner upadl v pokutovém území, penalta pro Hoffenheim!

25

Také domácí si vybojovali svůj první rohový kop. Rozehrávající Awoniyi dokázal najít hlavu Matety, který ovšem trefil pouze brankáře Baumanna.

24

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, zatím čekáme na první přesný zásah tohoto zápasu. Mohuč je o něco aktivnější, naopak Hoffenheim výrazně nebezpečnější.

19

To je neuvěřitelné. Během dvaceti minut jsme svědky čtvrté žluté karty, tu tentokráte vyfasoval domácí Bruma.

19

Quaison nejprve přišel o míč, poté se ho snažil vybojovat zpět, jenomže sám fauloval. Hlavní rozhodčí byl i tentokráte pozorný, viděl totiž útočný faul domácích.

18

Žlutou kartu dostává Diadie Samassékou (TSG 1899 Hoffenheim).

18

Do akce se dostal také domácí brankář Müller, kterému se povedlo sebrat do rukavic nepovedený centr z kopačky Rudyho. Mohuč se tak bude moci uklidnit.

17

Poté na jistotu zakročil domácí obránce Hack, který raději odpálil míč do bezpečnějšího prostoru. Tam ovšem číhal Baumgartner, který vrátil balón zpět.

16

Hoffenheim si vypracoval další rohový kop, který i tentokráte z levé strany rozehrál Skov. Jeho centr směřoval na hlavu Bogardeho, který se ovšem neprosadil.

15

Mateta se štěstím dostal do pokutového území, kde se ovšem k zakončení nedostal. Včas k němu totiž přistoupil Bogarde, který dokázal odvrátit hrací předmět.

14

Žlutou kartu dostává Bote Baku (1. FSV Mohuč 05).

14

Po jednom z nedovolených zákroků se muselo poprvé žlutit, Bogarde ovšem pořádně přitvrdil. Jeho zákrok klidně mohl znamenat zisk červeného kartónku.

13

Poté si ukopl míč daleko od kopačky obránce Rudy, který posléze musel bránit útočnou akci soupeře. Pomohl mu také brankář Baumann, který navíc rozehrál.

12

Žlutou kartu dostává Melayro Bogarde (TSG 1899 Hoffenheim).

11

Hrací předmět se pomalu a jistě dostal mimo hrací plochu, což znamenalo autové vhazování pro Mohuč. Domácí se rychle dostali vpřed, Mateta ovšem neprostřelil Baumanna.

10

Hoffenheim tak mohl zahrávat úvodní rohový kop, a sice od levého praporku. Míč se kroutil směrem od branky, nejvýše do vzduchu se dostal Fernandes.

9

K rozehrávce volného kopu se nakonec postavil křídelník Skov, který to provedl velice hezky. Jeho obstřel ovšem skončil na Müllerovi, který předvedl skvělý zákrok.

8

V krátkém časovém sledu další faul, tentokráte z toho vznikne zajímavá standardní situace pro TSG. Kousek před pokutovým územím totiž fauloval zadák Bruma.

7

Posléze si ve vzdušném souboji pomohl rukama domácí Fernandes, který tak skolil k zemi jednoho z protihráčů. Hoffenheim bude znovu zahrávat standardku.

6

V úvodu zápasu je k vidění celá řada osobních soubojů, faulem se navíc provinil domácí Boëtius. Hlavní sudí celou situaci uviděl, Hoffenheim má k dispozici volný kop.

5

Poprvé se do akce dostal také pomezní sudí, který rozpoznal ofsajdové postavení v podání hostujícího Dabbura. Rychlou rozehrávku poté předvedl Bruma.

4

Posléze u středového kruhu dokázal v hlavičkovém souboji uspět Samassékou, kterému se povedlo odvrátit míč do strany, kde se ovšem nacházel soupeř.

3

Sledovali jsme kombinaci na polovině Hoffenheimu, přičemž se na druhou stranu hrací plochy vydal Rudy, který se ovšem prezentoval nedovoleným zákrokem.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.

1

1. FSV Mohuč 05: F. Müller – Baku, Bruma, Hack, Niakhaté (C) – Barreiro, E. Fernandes – Awoniyi, Boëtius, Quaison – Mateta.
Náhradníci: Dahmen – Brosinski, Aaron Martín, Či Tong-won, Szalai, Öztunali, Onisiwo, Mwene, Malong Kunde.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Nordtveit, S. Posch, Bogarde, Skov – Rudy, Samassékou – Zuber, Baumgartner, Bruun Larsen – Dabbur.
Náhradníci: Pentke – Bebou, Akpoguma, Bičakčić, Beier, Elmkies, Geiger, Ribeiro.

Rozhodčí: Stegemann – Pickel, Kempkes.

Mohuč se krčí na patnácté pozici a na boje o záchranu ztrácí pouhý bod. K tomu se domácímu týmu na vlastní půdě nějak zvlášť nedaří, což může ještě teď více umocnit absence fanoušků.
Jediným pozitivem na právě probíhající sezoně je fakt, že čtvrtým nejlepším střelcem Bundesligy je Švéd Auaison, mohučský fotbalista má na svém kontě čtrnáct přesných zásahů.

TSG 1899 Hoffenheim

Hoffenheim se drží na sedmé pozici vlastně jen proto, že zvítězil v říjnu a listopadu prakticky ve všech zápasech, čímž se vyhoupl do nebeských výšin. Jenže od té doby to je tragédie, nejspíše to byla tak karanténa, která tomuto celku prospěla. Od návratu zpátky na trávníky si Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem počínal slušně, ze tří zápasů uhrál čtyři body. To je počet, jenž je oproti minulým výsledkům tohoto celku více než dobrý.

Posledních pět vzájemných zápasů:

24.11.19 Hoffenheim – Mohuč 1 : 5
18.05.19 Mohuč – Hoffenheim 4 : 2
23.12.18 Hoffenheim – Mohuč 1 : 1
10.02.18 Hoffenheim – Mohuč 4 : 2
20.09.17 Mohuč – Hoffenheim 2 : 3

Přeji příjemné sobotní odpoledne všem fotbalovým fanouškům a fanynkám. Jedna z nejlepších soutěží Evropy, německé Bundesliga, má dnes od 15:30 v plánu napsat svou další kapitolu. Autoři budou 1. FSV Mohuč 05 a TSG 1899 Hoffenheim.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.