To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 8:6. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:13.

Je konec! Bayer Leverkusen nakonec vyhrál na půdě SC Freiburgu 1:0. Moc toho k vidění v první půli nebylo, ale jedné velké šance jsme se přece jen dočkali, a to ve 43. minutě, kterou měl Lucas Höler, ovšem ten minul bránu ve velké tutovce. Druhý poločas ale přece jenom přinesl gól, který vstřelil v 55. minutě Kai Havertz. Posléze si domácí sice vytvořili několik šancí, ale ani rána Petersena v 88. minutě gólem neskončila.

SC Freiburg(4-4-2)

Schwolow
17 Kübler
Kübler
66. min Gulde
Sallai
66. min Schmid
25 Koch
Koch
76. min Frantz
27 Höfler
Höfler
32 Grifo
Grifo
76. min Kwon Čang-hoon
9 Höler
Höler
75. min Waldschmidt

Sinkgraven
62. min Alario
27 Wirtz
Wirtz
85. min Paulinho
29 Havertz
Havertz
66. min Diaby
9 Bailey
Bailey
85. min Tapsoba

90+4

Aleksandar Dragović dokázal dostat míč ze svého vápna a vypadá to, že Leverkusen si odveze všechny tři body.

90+3

Rohový kop Freiburgu ale ani tentokrát nepřinesl nic nebezpečného a poslední minuty nastavení jsou velmi nervózní.

90+3

Amiri navíc ještě uviděl od rozhodčího žlutou kartu za protesty.

90+2

Hostující hráči se sice zlobí, ale sudí ukázal na rohový kop pro domácí.

90+1

Ani tentokrát standardní situace domácích nepřinesla nic vážnějšího a uvidíme tak další snahu Freiburgu.

90+1

Rozhodčí nastavil čtyři minuty navíc.

90

Další šance pro Freiburg, neboť ten získal volný kop z levé strany.

89

Posléze sice domácí měli rohový kop a následně přišla také střela, která ale minula bránu soupeře.

88

Nils Petersen se dostal do zakončení uvnitř vápna, ale jeho pokus byl skvěle vychytán brankářem a Freiburg tak získal rohový kop!

87

Poslední minuty bývají velice napínavé, ovšem nyní vidíme pouze to, jak se Freiburg snaží procpat balón do vápna.

86

Následný rohový kop domácího mužstva ale nepřinesl nic velkého a po chvíli skončil míč až u gólmana Schwolowa.

85

Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Edmond Fayçal Tapsoba.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Paulinho.

83

Nakonec se exekuce přímého kopu ujal Jonathan Schmid, ovšem jeho pokus vyhlavičkoval hráč ve zdi a následuje tak rohový kop.

82

Nyní se navíc hosté dopustili dalšího faulu a Freiburg tak získal přímý kop z vynikající pozice.

81

Alario podkopl soupeře a uviděl tak od hlavního rozhodčího žlutou kartu.

80

Je před námi posledních deset minut utkání a Bayer si stále drží jednobrankové vedení.

78

Tentokrát se do kombinace zapojil také gólman Lukáš Hrádecký a Freiburg se nemůže dostat k balónu.

77

Leverkusen si hlídá závěr tohoto zápasu a stále drží míč na svých kopačkách.

76

Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Robin Koch, přichází Mike Frantz.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Kwon Čang-hoon.

75

Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Gian-Luca Waldschmidt.

74

Znovu sudí přerušil hru, protože jeden z domácích hráčů potřebuje ošetření a pravděpodobně vystřídá, neboť se zranil v předchozím souboji.

73

Freiburg se snaží vysunutým presinkem získat míč zpět na své kopačky, což přineslo úspěch, neboť gólman Lukáš Hrádecký odkopl balón do zámezí.

71

Leverkusen už ale opět drží balón blízko hranice vápna a snaží se vykombinovat obranu soupeře.

70

Hosté se sice dostali ke střele, ale ta byla zblokována a u míče bude zpět domácí celek.

69

Posléze se domácí dožadovali odpískání penalty, ovšem sudího píšťalka se neozvala.

68

Nakonec se Jonathan Schmid odhodlal k pokusu, který sice minul bránu, ale byl ztečován a máme tady rohový kop Freiburgu.

67

Freiburg se sice procpal k míči na levé straně, ale zatím z toho nic moc není.

66

Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Moussa Diaby.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lukas Kübler, přichází Manuel Gulde.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Jonathan Schmid.

65

Hra je přerušená, neboť se ocitl ležící na trávníku jeden z hráčů Leverkusenu a je ošetřován.

64

Už to vypadalo na dvoubrankové vedení, ale sudí nakonec odpískal faul hostujícího hráče.

63

Další nedovolený zákrok ze strany domácího mužstva a Bayer tak získal opět volný kop.

62

Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Lucas Alario.

61

Roland Sallai dostal od sudího varování za svůj faul na pravé straně. Bayer tak může po standardní situaci zvýšit vedení.

60

Hodina hry je u svého konce a Leverkusen vede na půdě Freiburgu 1:0.

58

Následný přímý kop ovšem odhlavičkovala hostující obrana a Freiburg zůstane u míče v podobě autového vhazování.

57

Julian Baumgartlinger přišlápl nohu soupeře a domácí celek tak bude mít k dispozici volný kop z pravé strany.

56

Opět se hosté procpali ke střele, ovšem ta skončila jen vedle levé tyče domácí svatyně.

55

Leverkusen právě vstřelil branku!
Máme tady úvodní branku! Hosté vykombinovali obranu soupeře uvnitř vápna fantasticky a po skvělé přihrávce Baileyho dokázal neskutečně zakončit mezi nohy gólmana KAI HAVERTZ. Asistence: Leon Bailey.

54

Tentokrát už to bylo nebezpečnější, když na přední tyči prodloužil balón Baumgartlinger a posléze zkoušel zakončit Charles Aránguiz, ovšem tomu se to moc nepovedlo.

53

Roh se bude opakovat, neboť ten první odhlavičkoval do bezpečí Petersen.

52

Posléze se ovšem do protiútoku dostali hráči Leverkusenu a Nadiem Amiri se tak postará o rohový kop.

51

Roland Sallai si naskočil na centr z levého křídla, ale svou následnou hlavičku poslal jen do zámezí.

50

Posléze ovšem přišel ofsajd Freiburgu a hra je tak znovu pozastavena.

49

Nyní se sice Christian Günter dostal k centru z levé strany, ale ten byl zblokován.

48

Bohužel také úvod druhé půle navazuje na předešlá průběh a nevidíme tak příliš pohledný fotbal.

47

Hostující hráč se dopustil faulu na pravé straně a u balónu tak bude soupeř.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:30.

První poločas je u svého konce a Freiburg zatím hraje doma s Leverkusenem 0:0. Moc toho k vidění v první půli nebylo, ale jedné velké šance jsme se přece jen dočkali, a to ve 43. minutě, kterou měl Lucas Höler, ovšem ten minul bránu ve velké tutovce.

45

45

Dominique Heintz si skvěle pohlídal útok soupeře a nechal dojít míč až do zámezí za bránou.

44

Po chvíli získali hosté volný kop, po jehož centru přišlo zakončení hlavou Svena Bendera, které ale šlo jen nad břevno.

43

Lucas Höler se po fantastické přihrávce za obranu dostal do velké šance, ale jeho zakončení skončilo pouze vedle pravé tyče! Největší a také jediná šance v první půli!

42

Leverkusen ale ke konci první půle zvyšuje obrátky, ovšem centr Baileyho z levé strany byl odvrácen obranou soupeře.

41

Balón se znovu ocitl pouze v zámezí a tentokrát tak bude mít autové vhazování domácí celek.

40

Tentokrát už to vypadalo nadějně s útočnou akcí Leverkusenu, ale Bailey se nakonec dopustil faulu.

38

Leon Bailey se sice dostal k centru z levého křídla, ale ten se moc nepovedl a skončil pouze v zámezí na druhé straně.

37

S centrem z rohu si ovšem domácí gólman Alexander Schwolow snadno poradil a vyboxoval balón do bezpečí.

36

Nakonec přišel rychlý protiútok Bayeru, který skončil míčem v zámezí a Leverkusen tak bude mít k dispozici další roh.

35

Následně se do útoku sice dostal Freiburg, ale Bayer se dokázal fantasticky vykombinovat z velice blbé pozice.

34

Kanonýr hostujícího mužstva Kai Havertz se snažil procpat do zakončení, ale sudí foukl do píšťalky na znamení faulu.

32

Leverkusen se snaží něco vymyslet na pravé straně, kde posléze získal také autové vhazování, ale nakonec se dopředu dostal také Freiburg, ovšem přihrávka do běhu skončila jen u brankáře.

30

Půl hodina hry je u svého konce a bohužel jsme se stále nedočkali ani jedné branky, nýbrž nějaké šance.

29

Tentokrát to Daley Sinkgraven se svou dravostí přehnal a dopustil se útočného faulu.

28

Následně se dopředu sice dostalo také domácí mužstvo, ale pomezní rozhodčí zvedl praporek na signalizaci ofsajdového postavení.

27

Freiburg ale zatím brání velice dobře a nepouští svého soupeře do nějaké šance.

26

Po centru z rohu ale ani nyní nepřišla hlavička směřující mezi tři tyče, ovšem Leverkusen bude pokračovat v útoku v podobě autového vhazování, o které se postará Daley Sinkgraven.

25

Po centru z volného kopu dostali domácí hráči míč mimo hrací plochu a Bayer se chystá na rohový kop.

24

Roland Sallai poslal soupeře k zemi a Leverkusen získal volný kop z levé strany.

23

Bayer momentálně převzal iniciativu hry a drží balón na svých kopačkách.

22

Daley Sinkgraven už se na to nemohl dívat a zkoušel tak vypálit ze střední vzdálenosti, ovšem jeho pokus letěl pouze nad horní tyč.

21

Aleksandar Dragović ukopl míč od nohou Lukase Küblera a domácí celek tak má autové vhazování.

20

Bohužel jsme se ani za dvacet minut hry nedočkali nějaké větší šance, navíc s prázdnými ochozy, to na fotbalové kráse moc nepřidá.

18

Jonathan Tah prokázal své obranné schopnosti a nenechal přes sebe projít soupeře.

17

Posléze přišel střelecký pokus hostujícího hráče z velké dálky, který ale šel také hodně vedle svatyně gólmana Schwolowa.

16

Opět letěl centr nebezpečně k bližší tyči, ale obrana Freiburgu jej dokázala odvrátit.

15

Dominique Heintz skvělým skluzem zamezil útoku Leverkusenu, který ale získal alespoň rohový kop z pravé strany.

14

Posléze se dokonce domácí dostali do zakončení, se kterým si ale Lukáš Hrádecký poradil.

13

Tentokrát přišel nedovolený zákrok hostujícího hráče a Freiburg má k dispozici volný kop.

12

Ovšem centr z rohu letěl pouze na přední tyč, kde si s ním obrana soupeře poradila.

10

Kai Havertz dostal balón do vápna a následně se pokusil vystřelit, ovšem jeho pokus byl zblokován do zámezí a k dispozici tak bude mít Bayer rohový kop.

9

Nakonec to následně zkusili domácí hráči v červenočerné kombinaci dresů po pravé straně, ale balón se už podíval do zámezí a následuje autové vhazování Leverkusenu.

8

Freiburg sice poslal centr před bránu, se kterým si obrana Bayeru hravě poradila, ovšem domácí posléze získali míč zpět na své kopačky.

7

Domácí mužstvo získalo rohový kop z levé strany a může se tak pokusit o vstřelení úvodní branky.

5

V úvodu utkání ale zatím vidíme spíše nákopy z obou stran a nikoliv pohlednou hru.

4

Leverkusen se sice dostal do vápna soupeře, ale Amiri nedokázal zakončit a následuje tak znovu jen odkop od brány.

3

Hosté se snažili proniknout středem hřiště, ovšem přihrávka se moc nezdařila a skončila tak u gólmana Schwolowa.

2

Domácí mužstvo se snažilo projít po pravé straně k nějakému centru, ovšem to se nepovedlo a následuje odkop od svatyně Lukáše Hrádeckého.

1

SC Freiburg: Schwolow – Kübler, Lienhart, Heintz, Günter (C) – Sallai, Koch, Höfler, Grifo – Höler, Petersen.
Náhradníci: Flekken – Frantz, Abraši, Kwon Čang-hoon, Gulde, Schlotterbeck, Schmid, Tempelmann, Waldschmidt.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Tah, S. Bender, Dragović – Amiri, Baumgartlinger (C), Aránguiz, Sinkgraven – Wirtz, Havertz, Bailey.
Náhradníci: R. Özcan – Bellarabi, Alario, Demirbay, Diaby, Palacios, Paulinho, Volland, Tapsoba.

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Gerach.

Vzhledem k opatřením kvůli koronaviru se utkání odehraje bez diváků.

Vzájemná utkání

Oba celky se v probíhající sezóně utkaly na konci listopadu a zápas vítěze nepoznal. Urodila se totiž remíza 1:1 a oba soupeři si tak body rozdělili.

Bayer Leverkusen

Hosté z týmu Bayer Leverkusen jsou na pátém místě se třiapadesáti body a drží naději na přímý postup do skupinové fáze Evropské ligy. Na svého dnešního soupeře mají náskok patnácti bodů a budou tak ve Freiburgu plnit roli papírového favorita. A rádi by tuto roli naplnili, neboť si chtějí pozici udržet, nebo naopak při klopýtnutí soupeřů před nimi, postoupit výše, od čtvrtého místa je totiž jistota postupu do základních skupin Ligy mistrů. Hráči Leverkusenu po znovuobnovení německé soutěže dvakrát po sobě vyhráli, v posledním kole ale padli. Na domácí půdě nestačili na Wolfsburg, se kterým prohráli 1:4. O to více dnes prahnou po třech bodech. Čeká nás zajímavý duel, který si nenechte ujít.

SC Freiburg

Fotbalisté dnes domácího Freiburgu jsou v tabulce německé Bundesligy na osmém místě s osmatřiceti body, které nasbírali za deset výher, stejný počet proher a osmkrát remizovali. Po restartu soutěže sehráli Freiburgští tři zápasy s bilancí dvou remíz a jedné výhry. Naposledy se o body dělili s Frankfurtem, na jehož půdě došlo na remízu 3:3. V dnešním duelu by tak rádi ve svém teritoriu bodovali plně, aby ještě neztratili naději zahrát si v evropských pohárech. Na šestou pozici, která zaručuje kvalifikaci o Evropskou ligu, ztrácejí čtyři body a rádi by se tak drželi v závěsu za Wolfsburgem, který je právě na této příčce tabulky.

Hezký večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu úvodní duel devětadvacátého kola německé Bundesligy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu se zaměříme na duel mezi týmy SC Freiburg a Bayer Leverkusen.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.