Severočeské derby hrané v rámci 21. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR končí vítězstvím hostů. Domácí dnes mohou litovat neproměněné penalty a nastřelené tyče. Varnsdorf body k záchraně v soutěži potřebuje jako sůl.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.

:

Pozápasové statistiky:

41. M. Bílek, 80. L. Matějka z penalty – 10. Ondráček, 68. Rudnytskyy, 77. Micovčák.
ŽK: 51. Písačka, 84. J. Peterka – 29. L. Novák (VDF), 54. Heppner, 79. Daniel Novák, 80. Samoel.
Střely na branku: 7:3 (4:1).
Střely mimo branku: 5:4 (4:0).
Rohové kopy: 8:4 (5:0).
Ofsajdy: 2:0 (0:0).
Fauly: 19:14 (6:9).

90+5

Konec zápasu po nastavení čtyř minut a dvou sekund.

Drame
71. min Chodora
10 Peterka
Peterka
15 Prošek
Prošek
Richter
71. min Miskovič
19 Valenta
Valenta
11 Bassey
Bassey
46. min Matějka

FK Varnsdorf(4-2-3-1)

1 Samoel
Samoel
15 Barac
Barac
83. min Zezula
22 Kouřil
Kouřil
Heppner
Novák
89. min Šimon
Lehoczki
18 Kubista
Kubista
Rudnytskyy
Novák
35. min Breda
Kocourek
Ondráček
46. min Micovčák

Počet diváků: 106 (vstup dovolen pouze permanentkářům)

90+4

Ondřej Kocourek si došel pro faul před střídačkou Army.

90+3

Brankář Jan Plachý se zapojil do rozehry až téměř u středového kruhu.

90+2

Domácím se nedaří se usadit na útočné polovině.

90+1

Dalibor Černý nastaví ve druhé půli čtyři minuty.

90

Erik Micovčák jen těsně minul bránu Army.

89

Čtvrtá změna v sestavě hostů. Daniela Nováka nahradí Matěj Šimon.

88

Centr Michala Bílka zblookován.

86

Hosté z rohového kopu svatyni Jana Plachého neohrozili.

84

Jan Peterka (UNL) po faulu na Ondřeje Kocourka inkasoval žlutou kartu. Přivoláni jsou lékaři.

83

Třetí střídání hostů. Z hrací plochy odstupuje Jakub Barac, opačným směrem putuje Josef Zezula.

83

Ránu Václava Proška Miroslav Samoel vyrazil.

80

Miroslav Samoel (VDF) za odkopnutí míče po inkasovaném gólu uviděl žlutou kartu.

80

Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
LUKÁŠ MATĚJKA z penalty střelou pod břevno snižuje na rozdíl jediné branky.

80

Míč si staví na značku pokutového kopu Lukáš Matějka.

79

Daniel Novák (VDF) si do statistik připíše žlutou kartu za faul na Václava Proška. Kopat se bude pokutový kop.

77

Varnsdorf právě vstřelil branku!
Hosté odskakují do pohodlnějšího vedení! ERIK MICOVČÁK obešel Jana Plachého a do odkryté brány se nemýlil.

76

Před Lukášem Matějkou poslal míč za vteřinu dvanáct na roh Petr Heppner.

75

Hosté drží míč na ofenzivní části hrací plochy.

Dnešní utkání sleduje 106 diváků (vstup dovolen pouze permanentkářům).

72

Erik Micovčák z dobré střelecké pozice neohrozil bránu Jana Plachého.

71

Dvojité střídání připravil Aleš Křeček. Za Daniela Richtera nastupuje Jiří Miskovič, odchází také Youba Drame, místo kterého dostane příležitost Daniel Chodora.

68

Po rohovém kopu se dobrým důrazem na brankové čáře prezentoval PAVLO RUDNYTSKYY, jenž vrací hostům vedení.

66

Martin Kouřil nedokázal dostat míč přes ústeckou zeď.

64

Velmi pohledná akce Ústí nad Labem! Matěj Valenta hledal na pravé straně Daniela Richtera, proti jehož pokusu ukázal své umění Miroslav Samoel. Rohový kop ve prospěch domácích.

63

Youba Drame vyzval k zakončení před velkým vápnem Lukáše Matějku, útočník Army byl o míč oloupen.

62

Petr Heppner zamířil nad.

58

Lukáš Matějka z ostrého úhlu nemířil přesně.

56

Youba Drame nepropasíroval míč přes defenzivu Varnsdorfu.

54

Petr Heppner (VDF) potrestán žlutou kartou.

53

Václav Prošek šel sám na Miroslava Samoela, který skluzem ulovil míč.

51

Matyáš Písačka (UNL) byl při útočení příliš důrazný a uviděl žlutou kartu.

49

Centr Michala Bílka skončil v náruči hostujícího brankáře.

48

Domácí podruhé v ofsajdu (na ofsajdy 2:0).

47

Ofsajd Ústí nad Labem (na ofsajdy 1:0).

46

Obě mužstva provedla o přestávce změny v ofenzivě. Fortune Akpan Bassey uvolňuje místo Lukáši Matějkovi. Odchází překvapivě autor první branky Adam Ondráček, na jehož místo přichází Erik Micovčák.

46

Daniel Richter zahájil druhé dějství.

46

Po prvním poločase odchází oba celky do šaten za nerozhodného stavu. Lepším týmem i při pohledu na statistiky byli hráči Ústí nad Labem, kteří ale paradoxně jako první inkasovali. V desáté minutě využil zaváhání Army Adam Ondráček, domácí o dvacet minut později nastřelili tyč. Aby toho nebylo málo, Youba Drame se neprosadil z pokutového kopu, Fortune Akpan Bassey z dorážky hleděl pro změnu na bránu z vnější strany. Fanoušci se vyrovnání dočkali až ve 41. minutě, když tečí překonal Miroslava Samoela Michal Bílek.

Fauly: 6:9.

Druhý poločas začne přibližně v 18:01 hod.

45+2

První poločas skončil po nastavení jedné minuty a padesáti čtyř sekund.

45+2

Celé dvě minuty nakonec nastaveny nebudou!

45+2

Fortune Akpan Bassey zastaven za hranicí pravidel v blízkosti středové čáry.

45+1

Kombinace hostů na útočné polovině ovoce nesklidila, balónu se ujímají domácí.

45

Hlavní rozhodčí Dalibor Černý nastaví v první půli dvě minuty.

45

Fortune Akpan Bassey na přihrávku od Daniela Richtera ve velkém vápně nedosáhl.

41

Vyrovnáno! Youba Drame vystřelil téměř z totožné pozice jako před dvěma minutami s tím rozdílem, že před hájcem hostující svatyně změnil MICHAL BÍLEK směr míče. Na teč byl Miroslav Samoel krátký.

41

Youba Drame z hranice velkého vápna přestřelil.

39

Centr Michala Bílka sražen za postranní čáru.

37

Aktivní domácí doplácí dnes zatím na nedostatek štěstí. Neproměněná penalta a tyč se na psychice jistě projeví.

35

Varnsdorf se uchýlil k prvnímu střídání. Lukáše Nováka nahradí David Breda.

33

Na trávníku zůstal ležet brankář hostů, povoláni jsou lékaři.

32

Youba Drame se střelou k levé tyči neuspěl, Miroslav Samoel pokutový kop vyrazil. Před odkrytou bránou dorážel ještě Fortune Akpan Bassey, jenž trestuhodně pálil do boční sítě.

32

Kopat bude Youba Drame.

31

Ondřej Lehoczki fauloval v pokutovém území Daniela Richtera. Byla nařízena penalta.

31

Pátý roh Army v režii Michala Bílka.

30

Michal Bílek nastřelil z přímého volného kopu pravou tyč! Miroslav Samoel se za balónem jen ohlížel.

29

Lukáš Novák (VDF) inkasoval za obranný zákrok žlutou kartu. Standardní situace pro Armu z pětadvaceti metrů.

28

Youba Drame se zasloužil o rohový kop. K praporku si staví míč Michal Bílek.

26

K odraženému míči se dostal Matěj Valenta, z dvaceti metrů byla tvrdá střela levého útočného záložníka zblokována.

23

Fortune Akpan Bassey nastřelil v pokutovém území ruku Petra Heppnera, domácí se dožadovali penalty. Sudí Dalibor Černý zůstal nekompromisní a přisoudil fotbalistům Ústí nad Labem pouze roh.

22

Varnsdorf kombinuje na ofenzivní části hrací plochy.

20

Matyáš Písačka měl málem stejný problém jako Jan Plachý. Při rozehrávce před Adamem Ondráčkem uklouzl, na poslední chvíli odkopl míč do autu.

19

Po centru z rohového kopu hlavičkoval Jan Peterka vedle.

18

Druhý roh opět z pravé strany zahraje Youba Drame.

17

K další dělovce se odhodlal Youba Drame, gólman Varnsdorfu ale zůstal bez práce.

15

Varnsdorf se zatáhl a s každou rozehrávkou dlouho vyčkává. Že by hosté již hráli na čas?

12

Matyáš Písačka při zakončení z velkého vápna promáchl.

10

Hosté překvapivě otevírají skóre! ADAM ONDRÁČEK využil zaváhání Army, když Jan Plachý při přihrávce uklouzl a míč sjel za jeho záda. Ve správný moment na správném místě se objevil útočník hostů, jenž si užil zakončení do zcela odkryté brány.

9

Michal Bílek obstará první rohový kop Army.

8

Youba Drame vystřelil pouze do obranného valu soupeře.

7

Daniel Richter byl příliš blízko Miroslavu Samoelovi, brankář hostů v pohotovosti.

4

Ondřej Lehoczki faulován na obranné polovině.

3

Varnsdorf se probojoval na útočnou polovinu, domácí obrana se má na pozoru.

1

Centr Michala Bílka z pravé strany zblokovala defenziva hostů do autu, domácí příznivci odměnili první náznak šance potleskem.

1

Lukáš Novák byl prvním, kdo se dotkl míče v derby.

1

Zápas začne o jednu minutu dříve.

Arma nastupuje v bílomodré barvě dresů, Varnsdorf se představí v dresech žlutých. Rozhodčí zvolili pro dnešní soudcování barvu černou.

Celá jména sudích a delegátů:

Hlavní rozhodčí:
Dalibor Černý.
Asistenti: Marek Podaný, Jan Dohnálek.

Delegát svazu: Pavel Peřina.
Technický delegát: Zbyněk Rampáček.

Domácí pro dnešní utkání nastoupí v rozestavení 4-3-2-1, hosté sází na rozestavení 4-2-3-1.

FK Ústí nad Labem: J. Plachý – M. Bílek, Pimpara, Hudec, Písačka – Drame, J. Peterka (C), Prošek – D. Richter, M. Valenta – Bassey. Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.
Náhradníci: Tvrdoň – Chodora, Miskovič, Kolařík, Čičovský, Kunc, L. Matějka.

FK Varnsdorf: Samoel – Barac, Kouřil, Heppner, Daniel Novák – Lehoczki, M. Kubista – Rudnytskyy (C), L. Novák, Kocourek – Ondráček. Trenéři: David Oulehla, Libor Macháček.
Náhradníci: Vaňák – Zezula, Kubr, D. Breda, Schön, Micovčák, Šimon.

Rozhodčí: D. Černý – Podaný, Dohnálek; deletát: Peřina; technický delegát: Rampáček.

Sázkové kanceláře pro dnešní střetnutí favorizují mužstvo FK Ústí nad Labem.

FK Ústí nad Labem:
Jan Peterka – 6 žlutých karet;
Matyáš Písačka – 5 žlutých karet;
Lukáš Matějka, Vojtěch Brak – oba 4 žluté karty;
Jiří Miskovič, Michal Bílek – oba 3 žluté karty.

FK Varnsdorf:
Ondřej Bláha – 9 žlutých karet;
David Breda – 5 žlutých karet;
Adam Houser, Erik Micovčák – oba 4 žluté karty.

Porovnání brankářů obou mužstev v soutěži:

Marián Tvrdoň – 6 čistých kont z 19 zápasů; 27 inkasovaných branek; 1 žlutá karta;
Jan Plachý – 1 čisté konto ze 2 zápasů (129 minut); bez inkasovaných branek i bez karet.

Miroslav Samoel – 2 nuly z 19 zápasů; 45 inkasovaných branek, bez karet;
Martin Vaňák – žádné čisté konto z 1 zápasu; 4 inkasované góly; bez karet.

0:3 (0:2)
Branky: 5. Bassey, 32. Matějka, 63. M. Bílek.
Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Klupák.
Delegát: Kabyl.
Technický delegát: Valeš.
ŽK: 20. Ngimbi, 32. Bláha, 37. Ondráček, 42. D. Breda, 72. Rudnytskyy – 35. J. Peterka, 87. Písačka.
Diváci: 872.

Letošní bilance obou týmů v soutěži:

20 zápasů: 8 výher, 5 remíz, 7 proher; skóre 29:27, 29 bodů, 7. místo.

20 zápasů: 4 výhry, 6 remíz, 10 porážek; skóre 26:49, 18 bodů, 14. místo.

:
Příjemné sobotní odpoledne z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho vypukne severočeské derby aneb souboj v rámci 21. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR. Hráči FK Ústí nad Labem hostí FK Varnsdorf.

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 17:00 hod.