Ode mne je to pro dnešek ze Srbské vše, přeji pěkný zbytek nedělního večera.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 10:0. Střely mimo: 7:2. Rohy: 16:6.

Rozhodčí neměl důvod duel nastavovat, ten tak končí jednoznačným výsledkem pro domácí! Ti ve druhé půle přidali při své dominanci ještě dva zásahy, když se trefili podruhé Růsek a také střídající Vintr. Hosté nepředvedli dnes ke své smůle vůbec nic a z jihu Moravy odjíždějí bez bodu. Zbrojovka naplnili roli favorita a nadále nahání na čele vedoucí Pardubice.

FC Zbrojovka Brno(4-4-2)

59 Floder
Floder
Štepanovský
69. min Eismann
Hladík
77. min Šumbera
16 Sedlák
Sedlák
Pachlopník
77. min Mach
11 Fousek
Fousek
68. min Jurásek
Přichystal
69. min Vintr

Janoščín
42. min Kušnír
10 Samiec
Samiec
60. min Vaněk I.
Steinhübel
42. min Valenta
15 Hlúpik
Hlúpik
9 Weber
Weber
60. min Puchel
Cienciala
60. min Machalík

89

Leonid Akulinin si ještě řekl pohybem o rychlý pas za beky, ale Floder skvěle vyběhl a nedovolil hostujícímu forvardovi projít vpřed.

88

Navíc mohla přijít ještě jedna branka, když si znovu Vintr našel centr za beky a zkusil zakončit rybičkou, jeho hlavičku zblízka Chmiel dokázal zneškodnit.

87

I závěr nabízí stejný obrázek hry jako po většinu celého duelu – domácí jsou na míči a v kombinaci jsou si hodně jistí.

85

Brno právě vstřelilo branku!
Přání fanoušků byly vyslyšeny, domácí dávají pátý gól! Celou akci si sám udělal MAREK VINTR, který si krásně obhodil beka, vydal se sám vstříc brance a Chmiela obstřelil chytrou střelou po zemi na zadní tyč – 5:0!

85

Z něj nic nepřišelo, to ale domácí mrzet nemusí, protože jsou u balónu a mají náskok v zádech.

84

Bariš se po rohovém kopu šikovně prokličkoval až ke střele, pokus byl ale na poslední chvíli sražen na další rohový kop.

83

Tentokrát už byla akce o něco lepší, Hlúpikův prudký centr ale doputoval jen k Floderovi.

82

Ani poslední desetiminutovka nenačali hostující fotbalisté povedenou akcí, ta skončila zcela jasným ofsajdem.

81

Z rohového kopu opět nezapršelo, domácí fotbalisté se však i nadále drží na balónu a nikam nespěchají.

80

Po faulu na obranné polovině domácí rychle rozehráli. Jurásek vysunul Eismanna, který ještě hledal před brankou Vintra, Gáč byl ale připraven.

78

Roh sice domácím nevyšel, ale pak se do balónu opřel z velké dálky Mach a jeho tvrdá rána prosvištěla kousek nad břevnem!

77

Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Šimon Šumbera.

77

Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Pachlopník, přichází Marek Mach.

76

Třinec ale zatím při rozích nepředvádí takový důraz, jaký by potřeboval. Z brejku šel vpřed Vintr, který si žádal ve vápně osamocen pas od Růska, ale nebyl vyslyšen. Následuje roh, předtím ale ještě další střídání domácích.

75

Sedlák se dobře vrátil a nasměroval centr Valenty na roh. Ten se bude po zásahu na přední tyči opakovat.

74

Z něj však Třinec nic nevytěžil, rozehrávka nakrátko vyšla vniveč. Brno jde kupředu.

73

Čermák dobře zakřižoval Hlúpika, který se neprotáhl k centru. Rohový kop pro Slezany.

72

Přání však nakonec málem bylo vyslyšeno. Aktivní Hladík si ve vápně přehodil míč rychle na levačku a pálil prudce k bližší tyči, gólman Chmiel si ale nadvakrát s jeho pokusem poradil.

71

Diváci si žádají pátou brankou domácích, ti se ale nikam neženou a popravdě za současného stavu ani nemusejí.

70

Dvacet minut před koncem měli Machálkovi svěřenci k dispozici opět rohový kop, nakonec ale jedne z nich zakončoval nepřesně.

69

Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Marek Vintr.

69

Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Pavel Eismann.

68

Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází David Jurásek.

67

Zbrojovka se znovu držela v kombinaci a výsledkem akce byla rána Přichystala, která ale domácímu forvardovi nesedla podle představ.

65

Také hosté zvládli zahrozit! Na centr z pravé strany si naběhl střídající Puchel, obešel Flodera, ale z těžkého úhlu kolem skluzujícího Dreksy mířil jen do boční sítě.

64

Růsek s Přichystalem mohli vyrazit za ztraceným míčem a sami vstříc brankář Chmiel, jenže v brejku si trochu překáželi a nakonec je obránci doběhli, a nepustili ke střele.

63

Po rohu hosté dobře zapracovali, míč vybojovali a ještě vybojovali faul.

62

Domácí měli k dispozici přímý kop. Ten zkusili rozehrát signálem na nabíhajícího Pachlopníka, ten byl ale dobře postrážen.

61

Hladík ve středu hřiště vybojoval míč a vyslal vpřed Přichystala. Ten si udělal dvěma zasekávačkami z beka slalomový kužel, posléze ale ve vápně neseřídil mířidla a jeho tvrdá rána prosvištěla vedle vzdálenější tyče!

60

Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Tomáš Weber, přichází Erik Puchel.

60

Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Martin Samiec, přichází Richard Vaněk I..

60

Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Lukáš Cienciala, přichází David Machalík.

58

Třinec po zisku míče mohl podniknout brejk, ale jakoby se bál projít obranou Zbrojovky. Ciencala nebyl příliš důrazný a navíc fauloval Fouska.

57

To se jim přesně povedlo nyní, Pachlopník byl však faulován. Sám mladík Brna rychle rozehrál, následný centr spoluhráče byl však nepřesný.

56

Dlouhé nákopy dnes zatím na obranu Brna nikterak nezabírají, Brňané míče skvěle sbírají a dokáží na dvě přihrávky rozjet rychlou protiakce.

55

Roh propadl vápnem k Fouskovi, který zakombinoval s Pachlopníkem, ten se ale neprosadil k centru.

54

Růsek je dnes hodně při chuti. Míč dostal tentokrát na levou lajnu, odkud si jej navedl více ke středu a zkusil vypálit, pokus byl ale sražen na rohový kop.

52

Hosté zatím bohužel sami pro sebe předvádějí identický výkon jako v první půli a moc se jim nedaří procházet obranou Brna.

51

Je tu čtvrtá trefa domácích, kteří teď obranu hostů rozebrali doslova do šroubku. Přichystal využil své rychlosti a dostal skvělou kolmici mezi stopery. Místo střely však ještě vyšperkoval akci pasem na druhou tyč na volného ANTONÍNA RŮSKA, jenž míč zblízka napálil pod břevno a zaznamenal svůj druhý gól v zápase – 4:0!

51

Také Třinečtí se dostali do rychlé kombinace, jenže Ciencala byl v ofsajdu.

50

Hladík to teď na levé straně přehnal se svými kličkami a nakonec neposlal míč do vápna, Chmiel bude odkopávat.

49

Exekuce se ujal Valenta, který svůj centr kroutil na zadní tyč. Floder šel hluboko z branky a míč dokázal vyboxovat, Fousek míč získal a vybojoval sám na sebe faul.

48

Domácí poté měli další rohový kop, jenže ten doputoval přesně do rukavic gólmana Třince. Ten bleskově rozehrál a našel napravo Ciencalu, který vybojoval faul.

47

A hned tu byla velká šance! Hladík odcentroval z pravé strany na penaltu, kde vyskočil k míči Fousek a Chmiel jeho parádní hlavičku vytáhl konečky prstů na břevno!

46

Druhá půle začala o minutku dříve, přeci jen je tu vidina velké blížící se bouřky. Domácí jsou na míči a kombinují.

46

Stadionem na Srbské zní potlesk a je potřeba říci, že naprosto právem. Domácí v první půle naprosto dominovali a hosté mohou být rádi, že inkasovali jen třikrát. Po dvou rohových kopech se prosadili krátce po sebě Přichystal s Růskem, a sedm minut před poločasem zakončil přesně také Fousek. Hostující gólman navíc musel řešit nebezpečnou ránu Pachlopníka. Třinec v první půli nepředvedl vůbec nic.

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

45+2

45+1

Už v nastavení se k míči dostal střídající Valenta, proklestil si k cestu ke střele, ale jeho dalekonosný pokus se vytočil ze své trajektorie a skončil daleko vedle branky Brna.

45+1

Nastavuje se jedna minuta.

45

Fousek, Štepanovský a Růsek dobře kooperovali na levé straně, načež třetí jmenovaný dostal lob za obranu, jeho centr byl ale sražen do rukavic Chmiela.

44

Tomáš Weber to zkusil podobně jako Fousek v úvodu zápasu rovnou na branku, míč se kroutil opravdu zajímavě, ale Floder trajektorii balónu sledoval a dokázal jej vyrazit na roh.

43

Hosté ještě pčřed koncem půle zareagovali dvojitým střídáním a uvidíme, zdali to přinese okamžitou změnu. Je tu roh Třince.

42

Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Christián Steinhübel, přichází Jiří Valenta.

42

Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Jiří Janoščín, přichází Ondřej Kušnír.

40

Růsek předvedl středem hřiště dlouhý sprint, žádný z hostů se neodhodlal k faulu. Nakonec odcentroval z otočky, ale Hladík na dlouhý míč nedosáhl.

39

Další faul zastavil akci Třince, hosté už by se nejspíš nejraději viděli v šatně.

38

Domácí na hřišti dominují a výsledkem je třetí branka. Celá akce byla trochu krkolomná, když Přichystal skvěle přes dva hráče posunul míč na střed hranice vápna na Hladíka. Ten mohl pálit, ale ještě vyšperkoval akci kolmicí doleva na ADAMA FOUSKA, který se zbavil skluzující hráče a poté tvrdou ranou zakončil na zadní tyč – 3:0!

36

Brno ale o míč přišel a právě Dreksa musel hasit skluzem další akci ve středu hřiště, Akulinina zákrok asi pořádně bolel, ve hře však bude pokračovat.

35

Weber ve středu hřiště nedosáhl na pas spoluhráče, načež zajel do Dreksy. Ten bude rozehrávat.

34

Hladík si na pravé lajně troufl projít přes dva hráče, což se mu povedlo, ale ve vápně neměl podporu spoluhráčů. Hosté centr dokázali odvrátit.

33

Hosté zatím hrají víceménně do plných a jen stěží se dokáží prodrat k přímočařejší akci. Domácí obrana funguje pospolu a konsolidovaně.

32

Domácí měli nakonec k dispozici hned dva rohy, ani z jednoho ale zahrozit nedokázali. Při druhé akci navíc Sedlák v pozici posledního hráče musel hasit možný rodící se brejk.

31

Zbrojovka zatím dominuje ve středu hřiště, kde Třinec ztrácí až moc balónů. Opět se narodil brejk, Sedlák posunul doprava na Štepanovského, ten však centroval jen do bránicího hráče. Je tu další rohový kop.

30

Zakončení celé akce si pak vzal na starosti Fousek, který kroutil svůj pokus na zadní tyč, jenže nakonec branku přestřelil.

29

Domácí pokračovali v tlaku a nebyli daleko od třetího zářezu. Po sérii přihrávek vyplaval s míčem na hranici vápna Pachlopník a jeho tvrdá rána pořádně provětrala rukavice hostujícího gólmana!

27

Hladík si míč převzal na pravé straně a vydal se do vápna. Využil momentu překvapení a umně vysunul Přichystal, ten však jednak nezpracovla sám za stopery, a navíc byl v ofsajdu.

26

Hosté mohli opět rychle reagovat. Ciencala obešel Štepanovského a protáhl se až do vápna, jeho přízemní centr proletěl napříč malým vápnem, ale nikoho v černém nenašel.

25

A znovu stejný výsledek, domácí tedy vedou o dvě branky! Rohový kop opět směřoval na bližší tyč, kde hosté naprosto zaspali a ANTONÍN RŮSEK nasměroval balón hlavou přesně na zadní tyč. Tentokrát gólman Chmiel neměl vůbec šanci reagovat.

24

Přichystal vybojoval míč na pravé straně pro Růska, který se vydal vpřed a vyslal zajímavý centr na zadní tyč, leč nikoho v červeném nenašel. Je tu další roh Brna.

23

Kapitán domácích Dreksa má zatím obranu Brna pevně pod kontrolou, roh odvrátil hlavou Čermák a následný centr šel daleko do autu.

22

V další zajímavé kombinaci se k míči dostal Weber, jeho centr pod sebe ale jeden z domácích srazil na premiérový rohový kop slezského celku.

21

Hosté po inkasované brance vrhli síly do útoku a výsledkem byl zajímavý centr zprava, ovšem Štepanovský byl připraven na své pozici a míč odhlavičkoval.

20

Domácí se ujímají vedení! Tentokrát přišel z rohového kopu prudký centr, který propadl vápnem až k JAKUBU PŘICHYSTALOVI a ten jej šikovně tečoval na zadní tyč mimo dosah brankáře Chmiela – 1:0.

19

Po sérii přihrávek se míč nakonec dostal k Sedlákovi, který si jej zpracoval a zkusil střelecké štěstí, ale jeho pokus byl sražen na roh.

18

Nad stadionem se opět snáší jemný dým z dýmovnic, které vypustili fanouši Zbrojovky stojící za plotem. Brno má podporu jak na stadionu, tak za jeho branami.

17

Přichystal si pohybem chytře řekl o míč na přední tyč, hlavou jej dokázal prodloužit do ohně před brankou, avšak jeden z hostů stihl včas zareagovat.

16

Dreksa rozdal míč krásně doleva, jenže Bariš se k centru neodhodlal. V akci pokračoval Fousek a ten dokázal pro své barvy vybojovat opět rohový kop.

15

Hra se nyní trochu zbrzdila ve středu hrací plochy u levé lajny, kde se oba týmy několikrát dohadovaly o balón. Nyní už mohou hosté kombinovat.

13

Roh se opakoval a domácí zahrozili! Fousek to zkusil přímo z rohu na zadní tyč a Chmiel měl co dělat, aby míč vyškrábl. Balón poté vypadl u Štepanovského, který se opřel do těžkého voleje, poslal jej však kousek nad břevno.

12

Centr se snášel na zadní tyč na hlavu Dreksy, který jej tečoval, ale jeden z třineckých fotbalistů jej ještě dokázal srazit na roh.

11

Právě David Gáč posléze zajel ostře do Růska u levé lajny a mohl být rád, že neuviděl žlutou kartu. Domácí mají přímý kop.

10

Přichystal sprintoval za dlouhým míčem, jenže dříve u něj byl Gáč, a ten navíc stihl ještě sám na sebe vybojovat faul.

9

Sledujeme zatím hodně bojovné, ale také přímočaré utkání, oba celky své akce tlačí hlavně přes kraje hřiště.

8

Sedlák znovu musel hasit akci ve středu hřiště, Ciencala si pohybem řekl o dlouhý balón na levou stranu, ale proti Štepanovskému se neprosadil.

7

Po akci Pachlopníka rozehrávalo Brno první rohový kop, ale Štepanovského centr byl na bližší tyči odvrácen.

6

Další rychlá akce Brna. Přichystal dostal tentokrát kolmici po levé lajně, odkud upaloval sám směr branku. Na střelu to nebylo, a tak se pokusil po zemi přihrát na druhé tyči nabíhajícímu Hladíkovi, nicméně pozorný Chmiel si míč sebral.

5

Peter Štepanovský se nejspíš pokoušel míč chytře zakroutit rovnou do branky k zadní tyči, záměr mu však nevyšel a zamířil vysoko nad.

4

Další akci – opět po levé straně – táhl Fousek, který si chtěl obhodit soupeře a vzít situaci na sebe, jenže Gáč dobře vystoupil a míč odkopl na tribunu. Domácí následně po faulu u levé lajny budou pokračovat rozehrávkou přímého kopu.

3

První zajímavá akce domácích! Sedlák získal míč ve středu hřiště a poslal jej obloučkem za obranu na Přichystala. Ten se na levé straně nerozpakoval a přetáhl svůj centr na zadní tyč na Pachlopníka, ten ale nedokázal seřídit mířidla a hlavičkoval vedle.

2

Ani první akce Brna neskončila přesnou přihrávku. Třinec mohl poté hru rychle otočit, ale Sedlák jeho akci taktickým faulem ve středu hřiště zastavil.

1

Hosté uvedli míč do hry, ale první dlouhý nákop byl hodně nepřesný, a Floder bude vykopávat od své branky.

1

Oba celky jsou již na hrací ploše. Brno nastupuje tradičně v červeném, hosté v černém. Zatím v Brně panují dobré podmínky pro fotbal, avšak nad stadionem se pomalu smráká a blíží se bouřka.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Štepanovský, Dreksa (C), Ad. Čermák, Bariš – Hladík, J. Sedlák, Pachlopník, A. Fousek – Přichystal, Růsek.
Náhradníci: Formánek – Eismann, Mach, Šumbera, Jurásek, Vaněk, M. Vintr.

FK Fotbal Třinec: Chmiel – Omasta, Bedecs (C), Gáč, Janoščín – Samiec, Weber – Hlúpik, Steinhübel, Cienciala – Akulinin.
Náhradníci: Adamuška – Kušnír, Puchel, Wojnar, R. Vaněk I., J. Valenta, Machalík.

Rozhodčí: Vojkovský – Mojžíš, Bureš.

Řekli před utkáním:

Miloslav Machálek (trenér Brna): "Když se podívám na rozpis zápasů, naši soupeři zatím mají vždy o dva dny na regeneraci víc. Musíme se s tím poprat. Vítkovice nás stály hodně sil. Třinečtí se budou chtít vytáhnout, čeká nás nepříjemný zápas, který nesmíme podcenit. Opět se musíme obejít bez diváků, kteří jsou normálně naším dvanáctým hráčem, uděláme maximum, aby byli alespoň na dálku spokojení." (zdroj: fczbrno.cz)

Imrich Bedecs (obránce Třince): "Hlavně se jich nesmíme bát. I trenér Dukly naposledy říkal, že se jich zpočátku báli, což je možná stálo i výhru. Nesmí se nám stát to samé, nesmíme mít přílišný respekt. Musíme do toho jít s odvahou, nemáme co ztratit a bát by se mělo spíš Brno. Oni potřebují vyhrát, protože chtě-jí jít do ligy." (zdroj: fotbaltrinec.cz)

Poslední vzájemný duel poslední srpnový den skončil remízou 1:1. Domácí se dostali do vedení po trefě Akulinina, za hosty srovnával obránce Černín, který už nyní hostuje v Líšni.

Celek z města oceli se pohybuje ve středu tabulky, konkrétně mu patří 8. místo se ziskem 27 bodů, přičemž na možné postupové příčky ztrácí už 11 bodů. Po pauze zatím Třinec podobně jako Zbrojovka zatím neprohrál. Nejprve si poradil doma s Chrudimí 1:0, v Hradci Králové remizoval 2:2 a s Prostějovem hrál v týdnu doma bez branek. Proti Třinci bude chtít na povedený vstup do pokoronavirové části soutěže navázat.

Nejlepší střelci:

Filip Kubala – 7 branek
Imrich Bedecs – 4 branky

Zbrojovka Brno

Domácí to myslí s útokem na postup do nejvyšší soutěže vážně a nadále nahánějí vedoucí Pardubice, ovšem jejich ztráta na druhém místě v posledním týdnu narostla už na šest bodů. Zbrojovka totiž v pondělí remizovala doma s Duklou 0:0 a pořádně zapotila i ve čtvrtek na hřišti posledních Vítkovic, kde sice vedla o dvě branky, ale také bez vyloučeného brankáře Šustra více než 75 minut v deseti. Domácí srovnali a tři body trefil Brnu až v závěru z penalty Fousek. Machálkovi svěřenci potřebují na tuto výhru opět navázat.

Jakub Přichystal – 7 branek
Jan Hladík, Antonín Růsek – 6 branek

Vítám všechny fanynky a fanoušky fotbalu! Dnes se v rámci 21. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY utkají FC Zbrojovka Brno a FK Fotbal Třinec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.