Pardubice nakonec těsným rozdílem porazily Vítkovice a popáté v řadě berou všechny tři body. Vítkovice naopak znovu prohrály a vzdálilo se jim udržení v soutěži, neboť Vlašim překvapivě porazila Duklu. MFK tak ztrácí na 14. Varnsdorf už 11 bodů.

90+3

90+3

Lee to udělal chytře, když donutil soupeře v rohu u branky Netoličky zahrát do autu.

Pfeifer
78. min Lee
Hlavatý
84. min Čihák
Tischler
Paixao da Silva
84. min Surzyn
Černý
71. min Šplíchal

Putyera
52. min Macej
11 Chvěja
Chvěja
67. min Martiník
Motyčka
52. min Ožvolda
4 Dziuba
Dziuba
Matoušek
46. min Kania

90+2

Dominik Martišiak (MFK Vítkovice) šel v pokutovém území k zemi až příliš snadno a dostal za to žlutou kartu.

90+1

Čelůstka u postranní čáry fauloval Maceje a Pardubice tak budou čelit volnému přémému kopu Pardubic.

90+1

Rozhodčí nastavuje 3 minuty

90

Surzyn dostal přihrávku od Leeho a ocitl se ve velmi dobré pozici, nevyřešil to ale dobře a tak přestřelil branku.

89

Dvě minuty před koncem základní hrací doby Pardubice drží míč, ovšem jen na své vlastní polovině.

86

Martin Šejvl neměl žádnou možnost pro přihrávku a tak vyslal dalekonosnou střelu, kterou mezi tři tyče nezamířil. Mezitím se na hrací ploše vrátil Martišiak.

86

Martišiak je mimo plochu a Vítkovice tak na chvíli budou hrát pouze v devíti.

85

Dominik Martišiak se marně snažil dosáhnout na balón a sám si přivodil nějaké zranění. Momentálně je ošetřován na hrací ploše.

84

Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Ewerton Paixao da Silva, přichází Michal Surzyn.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Filip Čihák.

80

Pardubice v posledních minutách moc u míče nejsou, Vítkovice se i bez vyloučeného Dziuby snaží něco s výsledkem udělat.

78

Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Lukáš Pfeifer, přichází Sang-hjuk Lee.

77

Ožvolda vyslal prudký centr do pokutového území, ten ale odvrátil Michal Hlavatý.

75

Ewerton špatně přihrál na Tischlera a k míči se tak dostávají hosté, kteří i v deseti musí do útoku, pokud chtějí získat alespoň bod.

74

Martin Macej dostal míč v přečíslení Vítkovic a ocitl se v dobré pozici, bohužel pro hosty si ale míč hodně špatně zpracoval a tak akce hostů končí.

72

Střídající Martin Šplíchal se hned dostal do šance, když zakončoval po centru Čelůstky, přitom byl ovšem přistižen v ofsajdu.

71

Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Martin Šplíchal.

71

Pavel Černý hlavou tečoval centr zleva a prověřil tak pozornost Netoličky.

69

Denis Dziuba (MFK Vítkovice) nastavil strom Lukáši Pfeiferovi a po druhé žluté kartě během jedné minuty vidí červenou kartu!

68

Denis Dziuba (MFK Vítkovice) mimo hru fauloval Michala Hlavatého a vidí za tu žlutou kartu.

67

Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Ondřej Chvěja, přichází Jan Martiník.

66

Russmann pokryl dotírajícího soupeře a vybojoval faul.

65

A znovu Ewerton. Tentokrát se skvěle prosmýkl kolem soupeře a zadovkou našel Michala Hlavatého, jehož zakončení z první trefilo obránce.

63

Ewerton je dnes při chuti. Teď to znovu zkoušel z hranice pokutového území, trefil jen obránce, od kterého jde míč na roh.

61

Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovice snižují! Rychlý protiútok hosté zahráli skvěle a na zadní tyči se po přesné přihrávce prosadil MARTIN MACEJ!

59

Ewerton vymyslel skvělou přihrávku na Lukáše Pfeifera, ten ale na míč jen o kousek nedosáhl.

57

Pardubice právě vstřelily branku!
Pardubice proměňují svou převahu ve druhou branku, když se přesně trefil MARTIN TOML!

52

Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Oliver Putyera, přichází Martin Macej.
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Martin Motyčka, přichází Dan Ožvolda.

46

Hosté do druhé půle udělali jednu změnu v sestavě, kdy Jakuba Matouška nahradil Lukáš Kania.

46

V prvním poločasu domácí měli jasnou převahu a před přestávkou tak vedou 1:0. Hosté zatím nic nepředvedli a mohou být rádi, že neprohrávají větším rozdílem.

45+1

45+1

Čelůstka sice přestřelil početnou zeď, branku ovšem netrefil.

45

Roman Holiš (MFK Vítkovice) zastavil slibně se rozvíjející akci Pardubic rukou a domácí tak budou mít k dispozici zajímavou standardní situaci.

43

Matoušek rozehrál volný přímý kop do pokutového území domácích, našel ale jen Boháče. Ten bleskurychle vykopl balón směrem na Ewertona, přesný ale nebyl.

41

Ewerton poslal zajímavou přihrávku mezi obránce na Čelůstku, na poslední chvíli míč odkopl do zámezí Jakub Bolf. Roh Pardubic.

41

Hosté nyní jsou u míče, zatím se ale pohybují v bezpečné vzdálenosti od branky Marka Boháče.

40

Jan Jeřábek hledal za obranou Emila Tischlera, ten ale neměl nárok udržet míč před brankovou čarou.

37

Domácí jdou do vedení! EWERTON poslal penaltu do levého horního rohu a Tomáš Netolička na míč nedosáhl, 1:0!

36

Jeden z obránců fauloval Jana Proska a tak Ewerton bude kopat pokutový kop!

36

Penalta pro Pardubice!

35

Pardubice se pomalu ale jistě dostávají do více a více šancí. Nyní poslal Hlavatý prudký pas na nohu Pavla Černého, jenž zakončil nad břevno.

33

Další šance Ewertona. Brazilský hráč si našel centr Emila Tischlera z pravé strany a hlavou zamířil jen kousek vedle levé tyče branky Vítkovic!

30

Vypadalo to na přečíslení domácího týmu, Pavel Černý to ale nevyřešil ideálně, u míče hráči v modrobílém.

29

Přihrávka Michala Hlavatého na levou stranu nebyla přesná, od své branky bude rozehrávat Tomáš Netolička.

26

Emil Tischler jen tak tak dokázal vrátit míč do nebezpečného prostoru a tam zakončoval Čelůstka, jeho hlavička ale postrádala razanci a přesnost a tak si s ní obrana poradila.

23

Velmi rychlá akce Pardubic. Centr Jana Proska zprava našel hlavu Michala Hlavatého, jehož zakončení Netolička jen tak tak zachytil!

23

Matoušek ostře dojel Martina Šejvla a může být rád, že nedostal žlutou kartu.

22

Tomáš Čelůstka dostal přihrávku na levé křídlo, míč mu ale jen o pár centimetrů minul kopačku, rozehrávat aut budou Vítkovice.

20

Martin Motyčka už si naváděl míč na střelu, přitom ho zastavil Jan Jeřábek. Kapitán hostů zůstává ležet a svíjí se v bolestech.

18

Ewerton dvakrát naznačil střelu a potřetí už vypálil, nyní ovšem nebyl tak přesný, jako před necelými deseti minutami. Branku Netoličky vysoko přestřelil.

17

Znovu byl v akci Pfeifer, jenž tentokrát centroval do pokutového území. Na vzdušný pas si nabíhal Jan Prosek, ten ovšem podklouzl a tak se nedostal do zakončení.

15

Lukáš Pfeifer si dal míč až příliš daleko od nohy a tak mu ho ukopl obránce. O chvíli později Černý sklepával balón Hlavatému, byl při tom v ofsajdu.

13

Šejvl vyjel s míčem směrem k brance soupeře a skvěle viděl Emila Tischlera. Tomu také poslal přihrávku, domácí střední záložník si ji však nedokázal zpracovat.

11

Martišiak si naběhl za obranu a dostal přihrávku, bohužel pro hosty se ale v době přihrávky nacházel v ofsajdu.

9

První velká šance domácích! Ewerton si z levé strany navedl míč na střed a vypálil, projektil brazilského křídelníka zastavilo až břevno!

9

Po rohu rozehraném nakrátko vystřelil Martin Šejvl, trefil jen rychle vystoupeného soupeře. Domácí zůstávají u balónu.

8

Michal Hlavatý se dostal k přihrávce Černého uvnitř pokutového území. Následně vystřelil, obránce tečoval na roh.

7

Míč se nyní dostal až k Marku Boháčovi, jenž zakládá další postupný útok Pardubic.

5

Hlavatý nyní namazal míč přímo na kopačku Matouška, domácí Ewerton ale skvěle zabojoval směrem dozadu a čistě obral soupeře.

5

Míč se po rohu Hlavatého dostal ke kopačce jednoho z bránících hráčů, jenž byl posléze faulován.

4

Už to vypadalo, že budou mít k dispozici dobrou střeleckou příležitost, Emil Tischler se ale rozhodl ještě přihrát. O chvíli později domácí tým vybojoval rohový kop.

3

Pardubice získaly míč, který nyní drží kolem středového kruhu. Nyní rozehrává Martin Toml.

1

Hned v první minutě měly Vítkovice k dispozici rohový kop. Putyera našel hlavu Romana Holiše, ten ale nezamířil mezi tři tyče.

1

Utkání začalo výkopem hostujícího týmu, který hraje v modrobílém. Domácí v tradiční červené a bílé barvě.

1

FK Pardubice: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Pfeifer, Hlavatý, Tischler, Paixao da Silva – P. Černý.
Náhradníci: Hrnčíř – F. Čihák, Lee, Selnar, Cadu, Surzyn, Šplíchal.

MFK Vítkovice: Netolička – Bolf, Plesník, Holiš, Russmann – Putyera, Chvěja, Motyčka (C), Dziuba, Matoušek – Martišiak.
Náhradníci: Buček – V. Cverna, Kania, Macej, Ožvolda, Celba, Martiník.

Rozhodčí: Hocek – Poživil, Ratajová.

Vítkovice se nachází na opačné straně tabulky. Se ziskem pouhých 10 bodů jsou totiž poslední a navíc mají na jaře bilanci čtyř zápasů a čtyř proher. Na nesestupové příčky Slezané ztrácí už osm bodů.
V posledním utkání ovšem Vítkovice potrápily Zbrojovku Brno. Na domácím stadionu sice prohrávaly po první půli 0:2, i díky červené kartě pro brankáře Brna se ovšem dokázaly vrátit do zápasu. Už to vypadalo, že ze zápasu svěřenci trenéra Netoličky získají bod, pět minut před koncem se však z penalty trefil expardubický Adam Fousek a Zbrojovka tak ve Vítkovicích zvítězila 3:2.

Pardubice po dvouměsíční pauze pokračují v jízdě za postupem do nejvyšší soutěže. Ve třech zápasech po pauze totiž získaly všech devět bodů se skóre 8:1 a svůj náskok na čele tabulky navýšily na šest bodů před Zbrojovkou Brno.
V posledním utkání východočeši zvítězili na půdě Baníku Sokolov, když se v první půli trefil z přímého kopu Tomáš Čelůstka a v 82. minutě se po individuální akci prosadil Ewerton. V závěru ještě snižoval domácí Červenka, to ale domácím nestačilo. Vzhledem k tomu, že Pardubice ve středu hrají důležité utkání na Dukle tak se dá očekávat, že trenéři pošlou do dnešního zápasu obměněnou sestavu.

Vítejte u online přenosu ze zápasu 21. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Pardubice a MFK Vítkovice. Úvodní výkop je naplánován na 17:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.