Je konec! Dnešní utkání nakonec přineslo řadu vzrušujících momentů, vítězství však patří Hoffenheimu, kterému se povedlo vyhrát výsledkem 3:1. TSG vstoupilo do druhého poločasu ukázkovým způsobem, během několika minut se dvakrát radovalo, čímž se výrazně uklidnilo. Také Hoffenheim ovšem přišel o vyloučeného hráče, což Kolínu dodalo patřičnou vzpruhu. Výsledkem byla kontaktní branka, tu další měl na kopačce Uth, který ovšem neproměnil pokutový kop.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 2:10. Rohy: 0:10. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:8.

Grillitsch
46. min Rudy
Samassékou
Baumgartner
77. min Geiger
29 Skov
Skov
10 Dabbur
Dabbur
58. min Bebou
Bruun Larsen
52. min Nordtveit

1. FC Köln(4-2-3-1)

1 Horn
Horn
Ehizibue
32. min Meré
33 Bornauw
Bornauw
Leistner
Schmitz
82. min Hector
28 Schirí
Schirí
Rexhbecaj
24 Drexler
Drexler
56. min Kainz
23 Uth
Uth
82. min Terodde
38 Jakobs
Jakobs
Córdoba
82. min Modeste

90+4

Ještě jeden rohový kop pro Kolín nad Rýnem...

90+3

Hoffenheim se v závěru zápasu nikam bezhlavě netlačí. Naopak se mu povedlo ubránit i další útočný nájezd soupeře, který tak může na bodový zisk pomalu a jistě zapomenout.

90+2

Kolín si vypracoval jeden z posledních rohových kopů. Ten se nebezpečně snášel směrem do malého vápna, tam naskakujícímu Modestemu přeci jenom něco chybělo.

90

Druhý poločas bude nastaven o pět minut.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Hoffenheim stále vede o dvě branky, zcela jistě nás čeká delší nastavený čas.

88

O poznání přesněji odkopl od své svatyně hostující brankář Horn, který si u pravé autové lajny všiml volného Kainze. Druhý jmenovaný ihned sklepl míč pod sebe.

87

Baummanova rozehrávka odkopem nebyla zrovna nejpřesnější. Na útočné polovině se totiž nacházel pouze jeden spoluhráč, který měl k míči hodně daleko.

84

Žlutou kartu dostává Ihlas Bebou (TSG 1899 Hoffenheim).

84

Do útočného manévru se zapojil také střídající Terodde, který se nakonec sám dostal k centru od rohového praporku. V šestnáctce však nebyl nikdo z kolegů.

83

Nyní ovšem uvidíme standardní situaci z velice dobré vzdálenosti. Hostující Meré si totiž chytře hodil míč kolem Geigera, který tak musel zatáhnout za záchrannou brzdu.

82

Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Benno Schmitz, přichází Jonas Hector.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jhon Córdoba, přichází Anthony Modeste.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Simon Terodde.

81

Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Kolín nad Rýnem se neustále tlačí směrem do pokutového území, druhá branka je v nedohlednu.

80

Baumann se opět dostal do akce, tentokráte se mu povedlo zneškodnit centrovanou nabídku z levé strany. Domácí brankář poté rozehrál dalekonosným odkopem.

79

Režie si neustále vybírá předchozí pokutový kop. Nutno dodat, že Uth to nekopl vůbec špatně, jenomže Baumann dokonalým způsobem přečetl trajektorii letu.

78

Hoffenheim tak přečkal kritický moment, v opačném případě se soupeř mohl dostat na dostřel jediné branky. Kolín tak v tomto případě stále ztrácí dvě branky.

77

K rozehrávce pokutového kopu se nakonec postavil Mark Uth, kterého brankář Baumanna dokázal vychytat. Pro Utha se jedná o druhou neproměněnou penaltu během dvou duelů v řadě!

77

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Dennis Geiger.

76

Žlutou kartu dostává Håvard Nordtveit (TSG 1899 Hoffenheim).

76

Ruka v pokutovém území, penalta pro Kolín!

75

U středového kruhu ulehl na zem již zmiňovaný Baumgartner, který měl zřejmě křeče. Ty ho rychle opustily, další střídání Hoffenheimu je tak stále v nedohlednu.

74

Kolín nad Rýnem pochopitelně na nic nečekal a okamžitě se vydal útočit. Této akci však chyběla logičtější myšlenka, Jakobs totiž nepochopil záměr Schmitze.

73

Poté se ke střele z přijatelné vzdálenosti prodral Baumgartner, který tak pomýšlel nad hattrickem. Jeho sražená rána se nakonec zastavila v rukavicích Horna.

72

Kadeřábek se dostal do menších problémů, ze kterých se chtěl osvobodit nahrávkou na jednoho ze svých kolegů. Jeho nahrávku ovšem dokázal zachytit soupeř.

71

Na levém křídle pracoval s míčem Kainz, který byl vytlačen až k rohovému praporku. Z tohoto prostoru se mu přesto povedlo rozehrát, našel totiž Rexhbecaje.

70

Předchozí útočná akce tak neměla zdárný konec. Naopak se o tu další pokoušel hostující Leistner, který urychleným přenesením hry oslovil naprosto volného Utha.

69

Hoffenheimu se povedlo ideálním způsobem přejít na útočnou polovinu, kde se Rudymu podařili roztáhnout hru na vedle stojícího Kadeřábka, který mu hned vrátil.

64

Žlutou kartu dostává Ismail Jakobs (1. FC Kolín nad Rýnem).

63

Je za námi zhruba hodina hry, zatím jsme se dočkali čtyř přesných zásahů. Hoffenheim je dnes maximálně efektivní, směrem dopředu je ale aktivnější soupeř.

62

Hoffenheim nebyl daleko od čtvrté trefy. Jednou se poprvé zakročit Hornovi, následná druhá šance pro změnu směřovala kousek vedle nohy Beboua.

61

Po delší době se k míči dostal také hostující brankář Horn, který nakrátko rozehrál směrem na Leistnera. Sudí navíc vykázal Merého za postranní lajnu, na čele má krvavý šrám.

60

Köln právě vstřelil branku!
Hosté se přeci jenom radují ze zaslouženého zásahu! Brankář Horn předvedl velice přesný odkop přesně na hlavu Córdoby, kterému se navíc povedlo sklepnout na vedle stojícího FLORIANA KAINZE. Rakouský křídelník se uvolnil na zakončení pravou nohou, to navíc bylo lehce tečováno mimo dosah marně se natahujícího Baumanna.

59

Nakonec to byl právě Rexhbecaj, který se díky sklepnutí od Córdoby dostal do slibné příležitosti. Jeho střela pravou nohou ovšem skončila v rukavicích brankáře.

58

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Ihlas Bebou.

57

Hrací předmět poté doletěl až za postranní lajnu, což znamenalo autové vhazování pro Kolín nad Rýnem. Schmitz si vybral Rexhbecaje, jenž přenesl hru křížem.

56

Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Dominick Drexler, přichází Florian Kainz.

55

Na pořadu dne bylo autové vhazování z levé strany, o které se postaral obránce Zuber. Ten si dával celkem dlouho načas, nakonec si ovšem vybral Nordtveita.

54

Domácí se navíc pokoušeli přejít k rychlému protiútoku, který skončil ještě přes středovým kruhem. Zatažením se totiž provinil vracející se Uth, karta z toho nebude.

53

Už se opět pokračuje ve hře. Kolín nad Rýnem měl k dispozici standardní situaci z pravé strany, ani tentokráte se Uthova rozehrávka nesetkala s kýženým úspěchem.

52

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Jacob Bruun Larsen, přichází Håvard Nordtveit.

50

Jsou tu důsledky pro domácího Hübnera! Ten si podle sudího v souboji počínal nedovoleně, za což obdržel druhou žlutou kartu.

49

Kolín nad Rýnem se pokoušel o rychlou odpověď, jenomže místo toho jsme sledovali celkem důraznou srážku dvou hráčů. Hlavní sudí Brych raději přerušil hru.

48

Hoffenheim právě vstřelil branku!
Aby toho nebylo málo, tak domácí v krátkém časovém sledu přidávají další přesný zásah! Velký kus práce odvedl Kadeřábek, který kombinaci svého celku zrychlil nahrávkou na volného Bruuna Larsena. Následně to v pokutovém územím fantastickým způsobem provedl Baumgartner, který patičkou uvolnil k zakončení STEVENA ZUBERA, jenž zamířil ke vzdálenější konstrukci.

47

Hoffenheim tak vstoupil do druhého poločasu ukázkovým způsobem. Hned při své první útočné akci dokázal podruhé udeřit, soupeř to bude mít o poznání těžší.

46

Úvod druhého poločasu lépe vyšel domácím, kteří se dostávají do dvoubrankového vedení! Kolínu se totiž nepovedla rozehrávka u svého pokutového území, naopak se na hranici šestnáctky dostal k centru Skov. Jeho vzdušná nabídka našel hlavu CHRISTOPHA BAUMGARTNERA, který poslal míč za brankovou čáru. Merému se nepovedlo odklidit míč z čáry!

46

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.

46

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Florian Grillitsch, přichází Sebastian Rudy.

46

Máme za sebou první poločas, který nebyl z hlediska atraktivity zrovna zábavný. Více ze hry měl hostující Kolín nad Rýnem, jenomže o jedinou branku se postaral soupeř. Doposud jedinou vyloženou šanci se totiž povedlo využít Baumgartnerovi, který tak svůj celek poslal do vedení. Kolínu se situace opět zkomplikovala, a sice po vyloučení obránce Bornauwa, který předvedl kriminální zákrok. TSG se před koncem prvního poločasu podruhé radovalo, radost však překazilo video, které odhalilo ofsajd.

45+2

45+2

Dabbur se nejprve dostal do vyložené šance, jenomže ho vychytal brankář Horn. Izraelský forvard se pokoušel o dorážku, místo ní však trefil soupeře, za což obdržel žlutou kartu.

45

První poločas bude nastaven o dvě minuty.

44

Směrem na druhou stranu se před malým momentem vydal Uth, který přihrával do přehuštěného prostoru na Rexhbecaje. Kolín v závěru poločasu dominuje.

43

Hoffenheim se sice radoval ze druhé přesné trefy, avšak ta nakonec neplatí. Naběhnuvší Dabbur se podle verdiktu videorozhodčích nacházel v ofsajdu.

42

Pokus o dalekonosný pas do pokutového území předvedl hostující Leistner. Ten se pokoušel najít svého kolegu Jakobse, avšak druhý jmenovaný měl k míči daleko.

41

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

40

Kolín nad Rýnem je i přes početní nevýhodu výrazně aktivnějším týmem. Tentokráte se na pravém křídle dokázal k centru uvolnit Drexler, který trefil soupeře.

36

Sudí Brych musel opět do akce, v tomto případě se jednalo o posouzení situace poblíž středového kruhu. Samassékou totiž ve vzduchu udeřil záložníka Utha.

35

Horn si troufl na rozehrávku po zemi, prostřednictvím které hodně riskoval. Jeho kolegové se přesto dostali z nepohodlné pozice, vhazovat bude moci Drexler.

34

Špatnou nahrávku se povedlo vystihnout Schirímu, který posléze sám špatně nahrál na Utha. V posledních minutách sledujeme celou řadu zbytečných nepřesností.

33

V pokutovém území zahrál riskantním způsobem obránce Leistner, který se proti centru vrhl skluzem. Domácí celek následně neuspěl se snahou o zisk penalty.

32

Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Jorge Meré.

31

Je za námi zhruba třetina hry. Zatím jsme viděli dva zásadní momenty, ten první přinesl vedoucí branku Hoffenheimu, ten druhý pro změnu červenou kartu pro Bornauwa.

30

Kolín zahrával rohový kop z levé strany. Jednalo se o rozehrávku cvičeným signálem, centr směrem od branky ovšem přistál na kopačce pozorného Baumgartnera.

29

Brankář Horn nakonec nemusel poprvé zasahovat, místo toho se postaral o bleskovou rozehrávku od své branky, která na druhé straně nabídla nedovolený zákrok.

28

Žlutou kartu dostává Florian Grillitsch (TSG 1899 Hoffenheim).

27

TSG tak navíc mělo k dispozici standardní situaci zhruba ze třiceti metrů od branky. Nakonec jsme sledovali přímý střelecký pokus, který vyletěl vysoko nad branku.

26

Jedná se o další citelnou komplikaci pro lépe hrající Kolín nad Rýnem. Ten nejprve poprvé inkasoval, před malým momentem navíc přišel o vyloučeného hráče.

24

Bornauw si při předešlém zákroku počínal hodně ostrým způsobem. Sudí Brych se nakonec běžel podívat na video, přičemž místo žluté karty vytáhl kartu červenou.

23

Na levé straně si o nahrávku řekl zatím nevýrazný Schmitz, který se poté odhodlal k centru směrem do pokutového území. Tam se jako první k míči dostal Posch.

22

Máme za sebou více než dvacet minut, zatím jsme se dočkali jediného přesného zásahu. Kolín nad Rýnem je aktivnější, jenomže stále nemůže najít recept.

19

Na hranici vlastního pokutového území měl plné ruce práce Samassékou, který nakonec vypíchl míč směrem za brankovou čáru. Kolín bude zahrávat další roh.

18

Ukázkové zpracování míče předvedl hostující Drexler, který si poté počkal na náběh jednoho ze spoluhráčů. Včasný obranný zákrok ovšem předvedl Posch.

17

Ehizibue opět vhazoval ze své oblíbené pravé strany, kde se ovšem povedlo zakročit Zuberovi. Další osobní souboj pro změnu vyřešil Hübner, který prudce odkopl.

16

Kolín se poté vydal kombinovat na vlastní polovinu, odkud Bornauw roztáhl hru na volného Schmitze. Hoffenheim se v posledních minutách stáhl do defenzívy.

15

Hostující celek je po inkasované brance výrazně aktivnější. Tentokráte jsme sledovali centrovanou nabídku z pravé strany, na kterou útočník Jakobs neměl šanci dosáhnout.

14

Kolín nad Rýnem tak mohl zahrávat úvodní rohový kop, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Naopak se do vzduchu natlačil Kadeřábek, který včas odvrátil.

13

Málem si ukázkového vlastence vsítil domácí obránce Posch, který nešťastným způsobem poslal míč směrem na vlastní branku. Balón však skončil vedle.

12

Na první branku tohoto zápasu jsme tak čekali necelých deset minut, Hoffenheim dokázal zužitkovat hned první příležitost. Kolín má na vyrovnání hodně času.

11

Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli zas tak dlouho čekat, do vedení se dostává domácí Hoffenheim! Fantastická kolmice směřovala na levou stranu, kam si dokázal seběhnout Bruun Larsen. Domácí křídelník přihrávkou pod sebe oslovil CHRISTOPHA BAUMGARTNERA, který v pádu zamířil přesně mezi nohy brankáře Horna.

11

U postranní lajny šel do riskantního skluzu obránce Schmitz, který nakonec uspěl na výbornou. V souboji totiž otřel míč o nohu Samassekoua, čímž vybojoval aut.

11

Do kombinace byl zapojen také domácí brankář Baumann, který i tentokráte jednal rozehrávkou po zemi. Následně Hübner přenášel hru směrem na volného Zubera.

10

Domácí obrana výrazně propadla. Do nadějného protiútoku se tak dostával hostující Uth, který to nakonec vzal sám na sebe, jenomže trefil pouze protihráče do nohy.

9

Ve středu hrací plochy se na dlouhou nohu povedlo zakročit Rexhbecajovi, který tak znemožnil průniku nahrávky na Baumgartnera. Hoffenheim bude znovu vhazovat.

8

Pokus o přenesení hry směrem na Zubera moc nevyšel, naopak se toto řešení povedlo včas přečíst Ehizibuemu. Hoffenheim bude v krátkém časovém sledu vhazovat.

7

Hoffenheim se pokoušel dostat k pokutovému území, což mu nevyšlo. Na druhé straně pláchl po levém křídle Córdoba, který poté přihrával pouze do ofsajdu.

6

Poprvé se k autovému vhazování prodral Kadeřábek, který si pro spolupráci vybral kolegu Grillitsche. Ten ovšem o míč rychle přišel, jeho celek přesto vybojoval další aut.

5

Uthova rozehrávka nakonec přinesla vzdušnou nabídku směrem na hlavu Córdoby. Ten se sice dostal nejvýše do vzduchu, i tak se jednalo o jednoznačný ofsajd.

4

Kolín nad Rýnem si hned v úvodu zápasu vybojoval standardní situaci z velice zajímavé vzdálenosti od branky. K rozehrávce se ihned postavil záložník Uth.

3

Žlutou kartu dostává Benjamin Hübner (TSG 1899 Hoffenheim).

3

Poprvé se k míči dostal také domácí brankář Baumann, kterému se povedlo po zemi rozehrát na vedle stojícího Posche, jenž pro změnu odkopával směrem vpřed.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.

1

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kadeřábek, S. Posch, Hübner (C), Zuber – Grillitsch, Samassékou, Baumgartner – Skov, Dabbur, Bruun Larsen.
Náhradníci: Pentke – Bebou, Beier, Bičakčić, Bogarde, Geiger, Nordtveit, Ribeiro, Rudy.

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn (C) – Ehizibue, Bornauw, Leistner, Schmitz – Schirí, Rexhbecaj – Drexler, Uth, Jakobs – J. Córdoba.
Náhradníci: Kessler – Hector, Höger, Katterbach, Kainz, Meré, Modeste, Terodde, Thielmann.

Rozhodčí: Brych – Achmüller, Sinn.

TSG 1899 Hoffenheim

Na opačné straně stojí Hoffenheim, který se pro změnu nachází na deváté pozici, což není zrovna přáním vedení klubu. TSG má na svém kontě šestatřicet bodů, na pohárové pozice však ztrácí pouhé tři body. Domácí celek tohoto zápasu však na výhru čeká pořádně dlouhou dobu, na svém kontě má pět duelů bez zisku plného počtu bodů. V tom posledním celkem překvapivě remizoval na hřišti posledního Paderbornu, a sice výsledkem 1:1. Hoffenheimu se na svém hřišti zrovna moc nedaří, dohromady zde odehrál čtrnáct duelů, ve kterých se mu povedlo naplno bodovat pouze v pěti případech.

1. FC Kolín nad Rýnem

Fotbalisté Kolína nad Rýnem se nacházejí na průběžné desáté pozici tabulky, což není vůbec špatné. Domácí celek tohoto zápasu má na svém kontě čtyřiatřicet bodů, přičemž na sestupové pásmo má dostačující třináctibodový náskok. Kolín nad Rýnem má na svém kontě dva nerozhodné výsledky v řadě, ten poslední byl hodně zajímavý. Kolín totiž na domácím stadionu dlouho prohrával 0:2, v závěru zápasu s Düsseldorfem se mu však povedlo alespoň srovnat krok. Kolín se v případě vítězství může dostat před svého dnešního soupeře, ten má totiž o dva body více.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům německého fotbalu! Německá Bundesliga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi TSG 1899 Hoffenheim a 1. FC Kolín nad Rýnem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.