To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:9. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 12:19.

Je konec! RB Lipsko nakonec na domácí půdě remizovalo s Herthou 2:2. Do utkání vstoupilo hostující mužstvo aktivněji a už v 9. minutě se radovalo ze vstřelené branky, kterou vsítil Grujić. Posléze se už ale Lipsko dostalo do zápasu a ve 24. minutě srovnal Klostermann. Následně byl Red Bull lepším týmem, ale třetí gól v prvním poločase už nepadl. Druhý poločas byl rovněž velice vyrovnaný, ale v 63. minutě uviděl druhou žlutou domácí Halstenberg. O pět minut později se ale prosadil český útočník Patrick Schick a v oslabení tak poslal Red Bull do vedení! V 82. minutě ale hosté získali penaltu, kterou proměnil Piątek.

Olmo
58. min Lookman
Sabitzer
44 Kampl
Kampl
18 Nkunku
Nkunku
66. min Angeliño
21 Schick
Schick
79. min Orban
11 Werner
Werner
79. min Wolf

Plattenhardt
11. min Mittelstädt
15 Grujić
Grujić
Skjelbred
77. min Maier
Lukebakio
71. min Dilrosun
6 Darida
Darida
71. min Piątek
26 Cunha
Cunha
Ibišević
78. min Ngankam

90+4

Cunha uviděl žlutou kartu za nesportovní chování.

90+3

Tentokrát to hosté zkoušeli nákopem, ovšem ten nebyl nijak nebezpečný a doskákal do rukou domácího gólmana.

90+2

Hertha se posléze dostala ke střele, konkrétně to byl Cunha, ale jeho rána letěla pouze a bezpečně do rukou připraveného Gulácsiho.

90+1

Míč po nepřesné přihrávce hosté získalo Lipsko, ale dlouho jej neudrželo.

90

Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

88

Red Bull se sice dostal ke střele, ale ta letěla jen nad svatyni Jarsteina.

87

Lipsko ovšem v posledních minutách utkání je pod tlakem a Hertha si chce odvézt všechny tři body.

85

Střela Javaira Dilrosuna z otočky skončila jen vedle domácí svatyně.

84

Hertha se dostala do vápna soupeře, ale zakončení Krzysztofa Piątka skončila pouze vedle brány.

82

Hertha právě vstřelila branku!
Je srovnáno na 2:2! K exekuci pokutového kopu se postavil KRZYSZTOF PIĄTEK, jenž si počkal na pohyb brankáře a posléze zakončil precizně na druhou stranu k levé tyči.

81

Byla nařízena penalta pro Herthu! Domácí hráč podrazil soupeře uvnitř vápna a hosté mají velkou šanci srovnat stav utkání.

80

Je před námi posledních deset minut hry plus nějaké to nastavení!

79

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Hannes Wolf.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Willi Orban.

78

Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Jessic Ngankam.

77

Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Per Ciljan Skjelbred, přichází Arne Maier.

76

Herthě se zatím v přesilovce moc nedaří, jelikož dostala nešťastnou branku a směrem dopředu zatím nic nevymyslela.

75

Domácí celek drží míč na své polovině a posléze se nákopem snažil najít Wernera, ale Hertha získala autové vhazování.

73

Následně byl Cunha ošetřován, ale vypadá to, že bude moct pokračovat.

72

Matheus Cunha se následně dostal do šance, ovšem jeho pokus zblokoval Angeliño.

71

Hertha si to opět namířila směrem k bráně soupeře, ale zatím čeká na příležitost.

71

Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Javairo Dilrosun.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Krzysztof Piątek.

70

Následně se Lipsko znovu dostalo do útočné akce, ale Werner už nestihl zahrát míč na hrací ploše.

68

Lipsko právě vstřelilo branku!
Red Bull v oslabení otáčí vývoj tohoto utkání a vede 2:1 po neuvěřitelném gólu! PATRIK SCHICK si metr od vápna zpracoval přihrávku Wernera a posléze levačkou vypálil tvrdou přízemní ránu k pravé tyči, kterou sice gólman Jarstein chytil, ovšem následně si velice nešťastně míč doslova hodil do vlastní sítě! Asistence: Timo Werner.

67

Lipsko se i v oslabení dostalo do zajímavé šance, ale střela zpoza vápna nic nepřinesla.

66

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Angeliño.

65

Hertha následně měla k dispozici volný kop z pravé strany, ale ten nic velkého nepřinesl.

63

Komplikace pro Lipsko! Marcel Halstenberg totiž za svůj další faul vidí druhou žlutou kartu a domácí mužstvo jde do oslabení!

62

Domácí celek sice drží míč na své polovině, ale bohužel není k vidění příliš atraktivní fotbal.

60

Hodina hry je za námi a stav se od 24. minuty nezměnil. Lipsko tak stále hraje na domácí půdě s Herthou smírně 1:1.

59

Už to vypadalo, že se domácí dostanou do dobré šance, ale Jordan Torunarigha předvedl skvělý obranný zákrok.

58

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Ademola Lookman.

58

Ovšem standardní situace domácího mužstva nebyla nijak moc nebezpečná a míč skončil nakonec pouze za bránou Jarsteina.

57

Jordan Torunarigha sejmul hráčem na své polovině a Red Bull Lipsko tak získalo volný kop.

56

Daridovi se otevřel prostor a tak zkusil vypálit z dálky, ale jeho rána šla několik metrů nad bránu Gulácsiho.

54

Ani nyní ale roh Herthy nebyl nijak víc nebezpečný a Lipsko může jít dopředu.

53

Roh se bude opakovat, ovšem tentokrát už z levé strany.

52

Opět se ale Hertha procpala dopředu z pravé strany a nakonec získala roh, o který se postará Vladimír Darida.

51

Ovšem pas na pravou stranu skončil pouze v zámezí a Lipsko tak získalo autové vhazování na své polovině.

50

Také začátek druhé půle je zatím velice vyrovnané a Hertha se pomalou kombinací snaží projít po pravé straně.

48

Nyní ovšem pro změnu přišel faul ze strany domácího mužstva, ale Hertha dlouho u míče nepobyla.

47

Hostující hráč se dopustil faulu ve středu hrací plochy a Lipsko se tak bude snažit něco vymyslet.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:35.

První poločas je u svého konce a Lipsko zatím hraje na domácí půdě s Herthou smírně 1:1. Do utkání vstoupilo hostující mužstvo aktivněji a už v 9. minutě se radovalo ze vstřelené branky, kterou vsítil Grujić. Posléze se už ale Lipsko dostalo do zápasu a ve 24. minutě srovnal Klostermann. Následně byl Red Bull lepším týmem, ale třetí gól v prvním poločase už nepadl.

45+4

45+4

Ovšem standardní situace Lipska nebyla příliš nebezpečná a posléze se dopředu vydala Hertha, kdy se Marcel Halstenberg dopustil faulu a uviděl od sudího kartu žluté barvy.

45+3

Nyní ovšem ještě Red Bull získal volný kop po ruce soupeře.

45+2

Lipsko se vydalo dopředu z pravé strany, ale Wernerova přihrávka našla pouze soupeře.

45+1

Momentálně se bojuje o míč především ve středu hrací plochy a vypadá to, že třetí branky se v první části utkání nedočkáme.

45

44

Tentokrát musel jít hostující gólman z brány, aby byl u míče dřív, než domácí kanonýr Werner.

43

Hostující gólman Rune Jarstein si poradil s centrem do vápna, který vyboxoval do zámezí a Red Bull tak bude pokračovat v rámci autového vhazování.

42

Peter Pekarík přes sebe za žádnou cenu nechtěl pustit Nkunka a uviděl tak za jasný faul žlutou kartu.

41

Vedad Ibišević se opřel do míče po přihrávce z pravé strany, ovšem jeho rána z první letěla hodně nad bránu Lipska.

40

Ovšem po centru do vápna přišla hlavička, která skončila jen nad bránou Pétera Gulácsiho.

39

Posléze berlínský tým získal rohový kop z levé strany a může tak zopakovat gól z deváté minuty.

38

Opět se ozvala píšťalka sudího, neboť se Dani Olmo dopustil faulu a Hertha tak bude rozehrávat na polovině soupeře.

37

Následný pokus Marcela Sabitzera byl zblokován do zámezí a následuje tak rohový kop Lipska.

35

Timo Werner šel k zemi a Lipsko tak získalo přímý kop z velmi dobré pozice!

34

Ovšem berlínské mužstvo nedokázalo ze standardní situace vytěžit nic velkého a následné hlavička letěla pouze nad bránu Gulácsiho.

33

Péter Gulácsi nyní zariskoval špatným odkopem, po kterém se jeho míč řítil nebezpečně vedle brány a domácí gólman nakonec vyrazil balón na rohový kop.

32

Ovšem nakonec byl k vidění protiútok Herthy, který táhl po pravém křídle Dodi Lukebakio, ale ten byl čistě odzbrojen obráncem Red Bullu.

31

Sudí Dankert foukl do píšťalky na znamení faulu hostujícího hráče a Lipsko tak získalo standardní situaci z pravé strany.

30

Půl hodina hry je u svého konce a Lipsko zatím hraje na domácí půdě s Herthou smírně 1:1.

29

Hertha je pod velkým tlakem, ale nakonec bude mít hostující brankář odkop od své brány, jelikož Sabitzerova přihrávka šla do zámezí.

28

V momentálních chvílích je Lipsko jasně lepším týmem, ovšem Werner to opět se svou agresivitou přehnal a byl mu tak odpískán faul.

26

Nakonec ale hlavička Patrika Schicka trefila obránce a Hertha se dokázala ubránit.

25

Posléze Red Bull získal další rohový kop z pravé strany a může tak obrátit vývoj tohoto zápasu.

24

Je srovnáno na 1:1! Opět byl k vidění gól po rohovém kopu. Tentokrát se o centr z rohu postaral Nkunku, jenž uvnitř vápna našel LUKASE KLOSTERMANNA a jeho hlavička cinkla o levou tyč a skončila v hostující svatyni. Asistence: Christopher Nkunku.

23

Nyní se domácí celek opět dostal dopředu a získal rohový kop z pravé strany.

22

Nakonec to ale vypadá, že český záložník bude moct pokračovat.

21

Velice nepříjemný pohled pro české fanoušky, neboť Vladimír Darida je momentálně ošetřován po střetu s Dani Olmem.

19

Berlínské mužstvo se nyní snažilo držet míč na své polovině a pomalou kombinací se dostat dopředu, což se mu povedlo a získalo rohový kop.

18

Volný kop Red Bullu ale nakonec skončil pouze bezpečně v rukou připraveného Rune Jarsteina.

17

Nyní ovšem přišel nedovolený zákrok hostujícího hráče, po které Lipsko bude zahrávat standardní situaci.

16

Začátek tohoto zápasu je zatím velice aktivní a vidíme tak hru nahoru dolů.

15

Nyní byla k vidění střela z nějakých čtyřiadvaceti metrů z kopačky hráče Lipska, ale ta byla zblokována.

14

Hertha podnikla vcelku nebezpečný protiútok z levé strany, ale ten nakonec nepřinesl nic nebezpečného.

13

Opět se dopředu dostal domácí tým, ale ani tentokrát z toho nakonec nebylo nic nebezpečného.

11

Ovšem standardní situace Lipska nebyla nijak nebezpečná a obrana Herthy si s ní poradila.

11

Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Marvin Plattenhardt, přichází Maximilian Mittelstädt.

10

Tentokrát ovšem přišel faul ze strany domácího mužstva a možná tak uvidíme rychle srovnání.

9

Máme tady úvodní branku tohoto utkání! O centr z rohového kopu se postaral Marvin Plattenhardt, jehož míč skončil na noze MARKA GRUJIĆE a ten na hranici malého vápna zavěsil do pravé části domácí svatyně.. Asistence: Marvin Plattenhardt.

8

Hostující mužstvo nyní získalo rohový kop z levé strany a může se tak pokusit o vstřelení úvodní branky.

7

Rune Jarstein si poradil s pokusem domácího hráče zpoza velkého vápna, který letěl doprostřed brány berlínského celku.

6

Ovšem po ošetření už se opět může pokračovat a Lipsko tak bude pokračovat v rámci autového vhazování.

5

Nyní je hra přerušená, neboť se srazili dva hráči a na hřiště jsou tak povolání doktoři.

4

Timo Werner se snažil prodrat do zakončení, ale nakonec se dopustil jen nedovoleného zákroku a u míče bude hostující celek.

2

Pomezní rozhodčí zvedl praporek na signalizování ofsajdu a útok domácích je tak u konce.

1

Hertha sice drží míč na svých kopačkách, ovšem Lipsko má vysunutý presink a nenechává tak soupeři moc prostoru na kombinaci.

1

RB Lipsko: Gulácsi – Laimer, Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Olmo, Sabitzer (C), Kampl, Nkunku – Schick, Werner.
Náhradníci: Mvogo – Adams, Angeliño, Forsberg, Haidara, Lookman, Mukiele, Orban, H. Wolf.

Hertha BSC: Jarstein – Pekarík, Boyata, Torunarigha, Plattenhardt – Grujić, Skjelbred – Lukebakio, Darida, Cunha – Ibišević (C).
Náhradníci: Smarsch – Dilrosun, Klünter, Mittelstädt, Maier, Ngankam, K. Piątek, Samardžič, Dardai.

Rozhodčí: Dankert – Rohde, Häcker.

Hertha BSC:

Hertha je aktuálně na 11. pozici se 34 body a skóre 39:48. V posledním zápase přivítala na svém stadionu v městském derby Union Berlín. První poločas sice nepřinesl branku, ovšem v té druhé domácí hráli fantasticky a nakonec zvítězili jasně 4:0.

RB Lipsko:

Red Bull Lipsko je momentálně na 3. místě s 54 body a skóre 68:27. V posledním utkání zavítalo Lipsko na půdu Mohuče. Ovšem tam to byla v podání hostů gólová smršť, kterou zakončil hattrickem Werner. Red Bull si tak kromě tří bodů odvezl také jednoznačnou výhru 5:0.

Ve 28. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy RB Lipsko a Hertha BSC. Naposled se spolu tato mužstva utkala v listopadu minulého roku na půdě Herthy, kde ovšem RB Lipsko zvítězilo v gólové přestřelce 4:2. Dnes se ale bude bojovat v Red Bull Aréně, Lipsko. Úvodní výkop je naplánován na 18:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.