Oba týmy si tak rozdělují po bodu, ten musí brát především domácí tým, který v hektickém závěru doslova vyválčil remízu. Jihlava může být smutná, protože dnes byla o něco lepší. Ale i takový je fotbal. Z Brna je to vše, přeji pěkný zbytek dne.

Máme dohráno, nakonec jsme sledovali velké drama. Jihlava byla o něco lepším týmem a šla do vedení po individuální akci Mikuše. Líšeň však v posledních deseti minutách zapnula a dočkala se vyrovnání. Do té doby byla hodně neškodná, ale poté zaúřadoval hlavičkující Černín a dorážející Jeřábek. Domácí málem o bod ještě přišli, v posledních vteřinách pálil do tyče Zoubele.

Kučera
80. min Vintr
4 Šenk
Šenk
58. min Machálek
14 Málek
Málek
Minařík
73. min Silný
Vasiljev
15 Zikl
Zikl
73. min Matocha

FC Vysočina Jihlava(4-2-3-1)

Vejmola
Novotný
Vaculík
80. min Svoboda
Arroyo
46. min Mikuš
19 Zoubele
Zoubele
20 Rezek
Rezek
80. min Šudajwa
Klobása
89. min Koubek

90+3

Skóre se málem znovu měnilo. V samotném závěru měl obrovskou šanci Zoubele, který orazítkoval tyč Halouskovy svatyně! Jihlava mohla jít do vedení, ale nakonec to vypadá, že Líšeň uválčí bod.

90+2

Líšeň právě vstřelila branku!
Tak to je neuvěřitelné. V Brně je srovnáno ve druhé minutě nastaveného času. Po rohu se dostal k hlavičce nejprve vysoký Černín, který trefil břevno, ale v pravý čas a na správném místě stál MICHAL JEŘÁBEK, který u levé tyče uklidil míč nekompromisně do sítě!

90

Nad rámec poločasu se nastavují tři minuty. A Líšeň znovu tlačí, bude kopat další ze série rohů. Teď už šel Halouska skutečně do vápna.

90

Střela Jeřábka neměla přesnost, ještě se budou hrát tři minuty.

90

Závěr zápasu a další roh pro Líšeň. Do vápna se chystal jít i gólman Halouska.

89

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Stanislav Klobása, přichází Matěj Koubek.

87

A hned z toho byla největší šance domácích v zápase. Po rohu se k hlavičce dostal Černín a pořádně protáhl stuhlého Vejmolu, který letěl vzduchem k levé tyči. Míč ukořištil do náruče.

85

Marvani se nadechují k závěrečnému náporu. A budou kopat roh.

84

Přetažený centr Matochy soupeř v poklidu kontroluje. Finální fáze a přesnější míče dnes Líšni obrovsky chybí.

82

Nebezpečný a střílený centr Matochy musel likvidovat Luděk Vejmola. Následně se píská faul a Jihlava bude u míče.

81

Roh pro Líšeň. Domácí se teď snaží soupeře konečně zatlačit.

80

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Lukáš Vaculík, přichází Tomáš Svoboda.
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Jakub Kučera, přichází Ondřej Vintr.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Matúš Lacko, přichází Fáris Šudajwa.

80

Rezek se snažil prosadit individuálně, ale po kličkách a střele levačkou zamířil mimo tři tyče.

78

Další náznak líšeňské šance končí u jihlavské obrany, která všechny míče uklízí do bezpečí.

76

Machálkův přetažený centr pokryl v pohodě Novotný. Domácí ale zůstanou u míče a budou kopat roh.

75

Patnáct minut do konce zápasu a Jihlava stále vede 1:0. Výsledek se v pohodě hlídá. Nesmí však zapomínat na zadní vrátka.

74

Kouč Brna Valachovič se snaží oživit hru svých svěřenců, zatím však Líšeň naráží na individuální chyby a nepřesné přihrávky.

73

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Martin Zikl, přichází Marek Matocha.
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Václav Minařík, přichází Jan Silný.

71

Zkušená Jihlava ve druhém poločase hraje s přehledem, soupeře do ničeho nepouští.

69

Pokud chtějí domácí něco s výsledkem udělat, musí přidat v útoku. Pokud počítám dobře, doposud neměli jedinou gólovku.

67

Novotného střela už nebyla přesná, končí vysoko nad bránou. Každopádně Jihlava stále tlačí a je častěji u míče.

66

Jihlava právě vstřelila branku!
Hosté jdou vcelku zaslouženě do vedení. Radimu Kučerovi vyšel tah se střídajícím RAJMUNDEM MIKUŠEM, který předvedl úžásné sólo a sprint. Prakticky od své vlastní brány nastartoval velmi rychlá chodidla, obešel několik hráčů a na velkém vápně si poradil i s brankářem Halouskou. Pohledná branka a vedení Jihlavy.

64

Jihlava ve druhém poločase diktuje tempo hry a zdá se, že stále víc a víc přepíná na vyšší rychlostní stupeň. Líšeň v útoku zatím hodně neškodná.

62

Kapitán Jihlavy se opřel o míče zhruba z dvaceti metrů, ale jeho rána nebyla přesná. Šla vysoko nad bránu a Halouska mohl být v klidu.

61

Standardka pro Jihlavu, těsně před velkým vápnem. Vaculík si chystá míč na střelu.

60

Po hodině hry je stále stav nerozhodný 0:0, Jihlava byla hodně blízko ke skórování. Ve druhém poločase měla dvě velké možnosti.

58

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Peter Šenk, přichází Tomáš Machálek.

58

Největší šance zápasu a v ní Stanislav Klobása. Po rohu Jihlavy se tento zkušený hráč dostal k hlavičce a míč skončil jen kousek vedle pravé Halouskovy tyče. Možná se o ni i otřela.

56

Obrana Líšně situaci zvládla, ale následně se píská faul Vasiljeva a bude z toho trestný kop pro Vysočinu.

55

Nyní bude Jihlava zahrávat rohový kop. U míče je Javůrek...

54

Rezkovi kličkování nevyšlo, totéž předvedl poté i Minařík, opět se do hry vkrádá řada nepřesností.

53

Slušná standardka Líšně, míč po Málkově centru proletěl do vápna, kde ale těsně před Ziklem zasáhl Javůrek.

52

Žlutou kartu dostává Filip Novotný (FC Vysočina Jihlava).

50

Bojovné utkání pokračuje, také se nám poněkud přiostřuje. Sledujeme časté osobní souboje.

49

Žlutou kartu dostává Matúš Lacko (FC Vysočina Jihlava).

48

Velká šance Jihlavy a asi největší šance hostů v tomto utkání. Jakub Rezek se procpal velkým vápnem a přízemní střelou ohrozil Halousku. Ten musel vytáhnout v podstatě první těžký zákrok v tomto utkání.

47

Javůrek zahrál rukou ve středu hřiště, domácí mají možnost rozehrát útočnou akci.

46

Druhý poločas začal, hosté provedli jedno střídání. Kouč brněnského týmu Valachovič zatím vyčkává.

46

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Luis Arroyo, přichází Rajmund Mikuš.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

Je za námi první poločas, ve kterém jsme toho moc neviděli. Mírně aktivnější byla Jihlava, která sem tam dokázala zahrozit, ale o žádné nebezpečné akce se nejednalo. Líšeň si nevypracovala krom pár centrů také velkou šancí a stav je tak zřejmě spravedlivý 0:0.

45

44

Nízký centr nakonec proskotačil až k Černínovi, ten ale v záklonu hlavičkoval nepřesně a Vejmola byl prakticky bez práce.

43

Krátce před poločasem bude zahrávat Líšeň standardku. Hráči se už nastěhovali do vápna

41

A jak vidno, na ostatních stadionech druhé ligy také zatím bez gólových zápisů.

40

Pět minut do konce řádné hrací doby prvního poločasu a stav stále bez branek.

38

Klobása nedokázal zakončit na malém vápně, obrana Líšně stihla zapracovat v pravý moment. Následně se pískal faul.

37

Těžká malá domů pro Halousku, která mu nadělala velké starosti. Jihlava však zaváhání domácích nedokázala potrestat.

36

Po delší době registrujeme šanci. Jihlava zahrávala roh a k hlavičce se dostal Lukáše Zoubele. Ovšem jeho pokus končí daleko vedle levé Halouskovy tyče.

34

Žlutou kartu dostává Václav Minařík (SK Líšeň).

34

Na obou stranách bylo k vidění několik nepřesných přihrávek. Hra se kouskuje.

33

Martin Zikl se dostal do krkolomné pozice, jeho sražený pokus navíc v pohodě kontroluje Vejmola. Nicméně Líšeň je nyní mírně aktivnější.

31

Málkův centr končí v rukavicích Vejmoly, který byl navíc faulován a bude se tak kopat od jeho branky.

30

Možná teď něco ukáží domácí, budou totiž kopat roh.

30

Máme za sebou třicet minut hry, zatím bez gólů a hlavně bez velkých šancí. Dvě nepřesné střely vyprodukoval Klobása a jinak nic.

28

Hraje se ve středu hřiště, pozvolna se do útoku tlačí také domácí Líšeň.

27

Žlutou kartu dostává Jakub Rezek (FC Vysočina Jihlava).

26

Bylo pískáno ve středu hřiště, rozhodčí navíc udělí žlutou kartu jihlavskému Rezkovi.

24

Roh hostům vůbec nevyšel, sice zkusili nacvičený signál, ale Líšeň si poradila.

23

Před dotírajícím Klobásou musel včas vyběhnout brankář Halouska. Jihlava však pokračuje v územní převaze a bude kopat roh.

21

Slibnou šanci domácích zastavil znovu Vaculík, přičemž Šenk dobře centroval z pravé strany do vápna. Jen to v hledišti zahučelo, Zikl už si šteloval míč na kopačku.

20

Stále sledujeme opatrný fotbal s minimem šancí, Líšeň se těžko prosazuje přes organizovanou jihlavskou obranu. Soupeř je sice častěji u míče, ale koncovka není zrovna dvakrát přesná.

18

Halouska dlouho váhal s odkopem, nakonec se mu vůbec nepovedl a míč skončil na nedalém parkovišti mimo areál.

16

Arroyo poslal prudký centr do vápna, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel. Jihlavští však i nadále zůstávají u míče.

15

Málek to myslel dobře, chtěl poslat českou uličku na Zikla, ale zkušený Vaculík mu nedal ani centimetr prostoru.

13

Opět se tlačil do šance Klobása. Byl prakticky ve stejné pozici jako před chvílí a dopadl stejně. Jeho střela placírkou šla vysoko nad Halouskovu bránu.

12

Málek rozehrál trestný kop z pětadvaceti metrů, k hlavičce se tlačil Vasiljev, ale obrana Vysočiny jej do zakončení nepustila. Následně Vejmola může hru uklidnit a poslat míč daleko od svého pracoviště

10

Deset minut hry je za námi, Jihlava je zatím mírně lepší, ale do nějaké tutovky se prozatím nedostala.

9

Šenk chyboval u rohového praporku, hosté se dostali k centru a na velkém vápně se zjevil Stanislav Klobása. Jeho pokus z voleje však končí vysoko nad.

8

Domácí se provinili faulem, Jihlava bude rozehrávat od svého branáře.

7

Na druhé straně odcentroval Rolinek a také přímo do vápna, kde si Vejmola včas zařval a ukořištil míč do náruče.

6

Nebezpečný centr do vápna posílal Novotný, no a domácí obrana měla plné ruce práce, aby se k míči nedostal Klobása. Jeho pokus v poslední moment zablokoval Jeřábek.

5

Jenže míče se znovu chopili hosté, kteří jsou od začátku více ve hře. Brňané pouze brání.

4

Pak už se Líšeň ubránila a může jít poprvé do nějaké větší akce.

3

Vaculík zahrával standardku, po něm se k odraženému míči dostal Fortelný a gólman Halouska si připisuje první zákrok.

2

Jihlavský útok vystihl Zikl, který mohl jít na bránu, ale gólman Vejmola si situaci pohlídal.

1

Výkop má hostující Jihlava, která může založit první útok.

1

Oba týmy nastupují na hrací plochu, za chvíli začínáme.

Počasí nakonec vyšlo, kvóta 300 diváků je určitě vyčerpána a teď už se snad můžeme těšit na kvalitní fotbal.

SK Líšeň: Halouska – Jeřábek, O. Ševčík (C), Černín, Rolinek – Kučera – Šenk, Málek, Minařík, Vasiljev – Zikl.
Náhradníci: Vítek – Silný, Bednář, T. Machálek, Matocha, O. Vintr, Demeter.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – F. Novotný, Vaculík (C), Diouf, Javůrek – Lacko, Fortelný – Arroyo, Zoubele, Jakub Rezek – Klobása.
Náhradníci: Veselý – Koubek, T. Svoboda, Mikuš, Šudajwa, M. Šimko, Ritter.

Rozhodčí: Musil – Kubr, Vitner.

To Líšeň v minulém kole cestovala do Prahy na tamní Vyšehrad, který hraje na stadionu Evžena Rošického na Strahově. Vše podstatné se stalo v hlavním městě až po přestávce. V 67. minutě poslal hosty do vedení Martin Zikl, body se ale nakonec dělily. V 80. minutě totiž slavil už svou osmou branku v letošní sezóně Tomáš Čvančara, jenž srovnal na konečných 1:1.

Vysočině se po jarním restartu fotbalových soutěží nedaří. Po prohře na Dukle utrpěla první domácí ztrátu v soutěžním ročníku, když se v Jihlavě z překvapivé výhry radoval 14. celek tabulky – Varnsdorf. Přitom Vysočina šla do vedení díky trefě Stanislava Klobásy, ovšem Kouřil záhy z penalty vyrovnal a tři body pro severočeský celek strhl Novák.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké úterní odpoledne přeji při sledování druhé nejvyšší fotbalové soutěže Fortuna národní ligy. Dnes na svém hřišti hostí brněnský nováček z Líšně aktuálně čtvrtou Jihlavu, která se netají ambicemi postoupit zpět mezi prvoligovou elitu. Brňané jsou prozatím v klidném středu tabulky na 9. místě a nemusí se obávat žádných sestupových problémů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.