V pražském derby potvrdila Dukla roli favorita a vyšvihla se ze šesté rovnou na třetí barážovou příčku v tabulce F:NL. Dnešní vítězství bylo zcela zasloužené a mohlo být i výraznější, nebýt řady vynikajících zákroků hostujícího brankáře Otáhala.
Za domácí skóroval v 25. minutě po přihrávce gólmana Rady do nájezdu Daniel Souček a ze spolupráce náhradníků s Ayongem vytěžil v závěru gól zblízka ještě Ondřej Ullman.
Z Julisky se loučím, hezký zbytek večera!

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 8:10.

Souček
78. min Kozel
8 Kozma
Kozma
Doumbia
78. min Hadaščok
15 Tetour
Tetour
Preisler
66. min Ullman
19 Holík
Holík
87. min Krunert
9 Fábry
Fábry
66. min Ayong

Rothe
57. min Jablonský
Šandera
19 Černý
Černý
62. min Kokorović
Kozel
66. min Laňka
6 Suchan
Suchan
57. min Alexandr
2 Mareš
Mareš
13 Bašić
Bašić
62. min Pouček

90+2

Vyšehradské zdi byly pevné jako jeho barokní opevnění. Dukla se z přímého kopu neprosadila.

90+2

„Pražská Dukla zase vyhraje!“, tuší domácí kotel. A vyhrát může i o tři branky, chystá se totiž standardní situace a vyšehradská zeď se staví metr před velké vápno.

90

Nastavují se 2 minuty.

90

Šemíci by nepohrdli alespoň čestným úspěchem. Poučkův pas prodlužoval vysoký Čvančara hlavou vedle zadní tyče.

89

Ukvapená střela Vyšehradu z dálky se rozpleskla o doskočiště pro skok vysoký.

87

Také Dukla Praha využila poslední možnosti ke střídání: z placu míří nejlepší střelec mužstva Lukáš Holík, přichází Štěpán Krunert.

87

Rada riskantně vyběhl mimo velké vápno, ale poradil si ve skluzu proti Poučkovi a vzápětí i Čvančarovi.

86

Hadaščokova prudká kolmice mířila mimo dosah jeho spoluhráčů.

86

Sudí Petřík důraznými slovy uklidňuje strkanici v šestnáctce, roh se musel opakovat a po zblokované střele si dají domácí ještě jednou repete.

85

Hadaščokův přízemní centr po úniku po pravé lajně prošel celým pokutovým územím a Milan Nitrianský jej raději uklidil na roh.

83

Třetí roh pro Vyšehrad nebyl zahraný zle. Opakovaný centr se však stal kořistí domácího Ayonga.

81

Začíná poslední desetiminutovka a nezdá se, že by nováček ještě našel síly ke zvratu.

79

Dukla právě vstřelila branku!
Po úspěšné spolupráci náhradníků je zřejmě rozhodnuto. Karsten Ayong byl na malém vápně u míče dříve než brankář Slavoje a špičkou kopačky ho prostrčil mimo jeho dosah, autorem gólového skluzu byl ONDŘEJ ULLMAN.

78

A osmnáctiletý David Kozel hned prověřil Otáhala slušnou střelou z 25 metrů.

78

Další dvě změny v sestavě Dukly Praha: Mohamed Doumbia a Daniel Souček mají dohráno, přicházejí Vojtěch Hadaščok a David Kozel, který se tak na hřišti o pár minut minul s bratrem v sestavě Slavoje.

75

Hosté jsou stále ve hře, k bodovému zisku jim stačí jeden gól. Nebezpečně vyhlížel kontr, po němž se Jablonského centrovaný míč snesl na horní síť hned za břevno.

74

Další roh se povedl mnohem lépe. Holík posadil míč na hlavu Daniela Kozmy, který prudkou hlavičkou z 12 metrů o vlásek přestřeluje.

72

Z třetího rohového kopu borci z Julisky nezahrozili a vhazují hosté.

71

Odražený míč po Šanderově centru napálil vysoko nad břevno Vojtěch Mareš.

70

Doumbia uvolnil do uličky Ayonga, jemuž se rána levačkou z plného běhu svezla po vnější šajtli daleko vedle brány.

69

Akci Dukly zabrzdilo postavení mimo hru.

67

Střídající Pouček zatočil svou střelu zpoza šestnáctky mimo tři tyče.

66

Dukla Praha naopak se změnami teprve začíná: hřiště opouštějí Dominik Preisler a Marek Fábry, na jejich místa přicházejí Ondřej Ullman a Karsten Ayong.

66

Slavoj Vyšehrad má dostřídáno: ze hřiště odchází Daniel Kozel, přichází Denis Laňka.

65

Na dnešním utkání s omezeným přístupem pro diváky jsme na tribunách napočítali 115 přihlížejících.

64

Tlak Dukly neustává. Ze slušné palebné pozice z mírného úhlu vysoko přestřelil Dominik Preisler.

62

V krátké době další dvojí změna v sestavě Slavoje Vyšehrad: kapitánskou pásku předává Milan Černý a s ním ze hřiště míří i Adnan Bašić, opačným směrem jdou Lukáš Pouček a Ed Kevin Kokorović.

61

Doumbia převzal přihrávku od Pirocha a vyslal z dálky skákavou střelu doprostřed brány.

58

Holík dloubl míč do běhu Doumbiovi, záložník z Pobřeží Slonoviny se však ve vápně neprosadil.

57

Dvojnásobné střídání v mužstvu Slavoje Vyšehrad: ze hřiště odcházejí Jan Suchan a Petr Rothe, nastupují Adam Alexandr a Tomáš Jablonský.

56

Roh odhlavičkoval Tetour, hosté u míče ještě chvíli zůstali, ale ani po Šanderově narážečce patičkou se Suchanem jej neprocpali zpět do vápna.

56

Šanderův kroucený centr raději odhlavičkoval na roh Souček, který za sebou správně tušil dýchat protihráče.

54

Preisler napřáhl po zemi z 20 metrů, křížná střela končí vedle.

53

Žlutou kartu dostává Daniel Kozma (FK Dukla Praha).

52

Martin Otáhal podržel šemíky skvělým zákrokem! Obléhání hostující šestnáctky vyústilo v Chlumeckého přihrávku doleva na Preislera, jenž odcentroval na malé vápno na zcela volného Fábryho. Slovenskému útočníkovi však zakončení do protipohybu Otáhal vystihl nohou na čáře.

51

Nitrianského nákop našel rozběhnutého Bašiće v ofsajdu.

50

Znovu nedotažená kombinace Dukly. Tetourova přihrávka odskakuje Fábrymu od nohy.

48

Rothe výtečně vystoupil dopředu a vypíchl míč pronikajícímu Tetourovi, ani hosté však dlouho míč nepodrželi.

47

První roh Vyšehradu rozehrál Vojtěch Šandera jen na hlavy domácích fotbalistů.

47

Domácí sehráli pěkně sérii přízemních narážeček, jenže finální přihrávka Mohameda Doumbii postrádala přednost a stala se kořistí gólmana Otáhala.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:01.

Fotbalisté druholigového nováčka mohou být s průběžným skóre maximálně spokojeni. Dukla je zatím jasně přehrává, dlouze drží míč a ze svého místy poněkud sterilně vyhlížejícího tlaku se dokáže překvapivým řešením dostávat do šancí. Z pěti brankových příležitostí proměnil jen Souček po dlouhém výkopu brankáře Rady a tak odcházejí oba celky do šaten za stavu 1:0.

Statistiky první půle:

Držení míče 63% – 37%.
Střely na bránu 5:2, střely mimo 4:0, rohy 2:0, fauly 5:6, ofsajdy 3:0.

45+1

45+1

V nastaveném čase vybojovala Dukla druhý roh, opět ho rozehrál Holík a zakončil Kozma. Jeho hlavička letěla výrazně mimo.

45

Trojblok v modrých dresech ještě po zasekávačce nepropálil Chlumecký, povedlo se to až při dorážce Holíkovi. Střelu zpoza šestnáctky kryje Otáhal s jistotou.

43

Z omylu mě vzápětí vyvedl Tomáš Čvančara, který se protlačil k dlouhému nákopu přes nedůrazného Dancáka a byl u míče dříve než Rada. Zcela sám však z bezprostřední blízkosti nedokázal zkušeného gólmana překonat.

42

S blížící se přestávkou má exligový celek pražské derby jasně pod kontrolou a úřadujícímu vítězi ČFL nedovoluje vůbec nic.

41

Doumbia se opřel do odraženého míče před velkým vápnem, nastřelil jen Milana Černého.

40

Exligový celek mohl zvýšit. Z pravého rohu malého vápna pálil na zadní tyč Mohamed Doumbia a výborný postřeh prokázal opět Martin Otáhal.

38

Šemíci zahrávali přímý kop, ale po útočném faulu musejí míč vzápětí zase odevzdat.

36

Adnan Bašić se pokusil využít vysokého postavení domácího brankáře Rady a vstřelit horváthovský gól z půlky. Úmysl byl lepší než provedení, pro příliš nízký oblouček Rada bez problémů zacouval a počkal si na něj na velkém vápně.

35

Přízemní kombinaci Dukly zakončil nepřesnou křížnou střelou po zemi Dominik Preisler.

34

Tetour se vymanil z obležení a otočil hru napravo. Souček napoprvé špatně přihrál, jenže míč se k němu za pár vteřin vrátil a byla z toho povedená šleha zpoza šestnáctky, kterou efektním zákrokem vyráží Otáhal.

32

Kapitán hostů Milan Černý si pomohl nedovoleně oběma rukama, z poskytnuté výhody domácí nic nevytěžili a akci zadrbali. Chlumecký se ve vápně po Doumbiově dloubáčku dopustil útočného faulu.

31

Rothe skluzem v souladu s pravidly zastavil přímočarý průnik domácího Dancáka.

29

Již třetí odmávaný ofsajd Dukly.

28

Filip Rada je zatím bez práce, tak si dovolil výlet mimo velké vápno a odkopem do zámezí vyřešil nakopávaný míč Slavoje.

28

Presink domácích vyřešil Suchan hlavičkou z 20 metrů zpět do Otáhalovy náruče.

27

Žlutou kartu dostává Vojtěch Mareš (Slavoj Vyšehrad).

25

Dlouhý míč za obranu převzal od vlastního brankáře DANIEL SOUČEK a svůj samostatný nájezd zakončil chladnokrevně po zemi mezi nohama bezmocného Otáhala. Asistenci si tak připisuje gólman Filip Rada!

23

Hráči Slavoje Vyšehrad se rozehrávkou od vlastního brankáře daleko nedostali, ale další z řady nákopů zbůhdarma jim umožní častou situaci zopakovat.

21

Střelecký pokus z uctivé vzdálenosti vyslal nad břevno domácí Kozma.

21

Otáhalův nízký odkop odskočil při zpracování Kozlovi, míč vypíchl Doumbia, ale akce Dukly nebyla dotažena do konce.

19

Souček dostihl míč u rohového praporku a patičkou ho udržel ve hře dozadu pro Dancáka. Jeho centru se zmocnil Fábry, tečovanou hlavičku však stihl Otáhal zastavit ještě před koncovou čarou.

18

Marek Fábry se uprostřed pokutového území zbavil Nitrianského a nebezpečnou střelou po zemi těsně minul vyšehradskou pravou tyč.

17

Šemíci podnikli rychlý brejk, Šandera hledal centrem vysokého Čvančaru, ale toho dobře uskákal na malém vápně domácí Piroch.

16

Naplnila se první čtvrthodina zápasu, až na jeden nadějný záblesk Dukly po rohu zcela postrádala zajímavost.

15

Po Doumbiově faulu kopal poprvé přímák Slavoj, nákop Milana Nitrianského domácí obrana snadno zkrotila.

13

Další nakopávaný míč vede jen k odkopu od vyšehradské brány.

11

Pomezní Ratajová signalizuje ofsajd domácího Součka, který si nabíhal po pravém křídle.

9

Dukla kombinovala proti zataženému bloku Slavoje, křížný pas byl pro nabíhajícího Preislera příliš dlouhý a skončil v zámezí.

7

Lukáš Holík rozehrál roh výborně a z voleje pálil Daniel Kozma. Napoprvé trefil clonícího obránce, dorážka levačkou už prošla a u tyče se musel pořádně natáhnout brankář Martin Otáhal.

7

Hostující Marek Kodr v tísni před dvěma dotírajícími protihráči odkopává na roh.

5

Ve vlastní šestnáctce odzbrojil domácího Preislera vyšehradský pravý halfbek Šandera. Svěřenci Romana Veselého napodobili rozestavení 3-5-2, v němž na jaře hraje jejich dnešní soupeř.

4

Bašić na půlící čáře ostře zajel do Doumbii, píská se proti brance Vyšehradu.

2

Úvod utkání je hodně opatrný, domácí nic nevymysleli a vracejí míč brankáři Radovi.

1

Fotbalisty Dukly na hřišti vítají i dva tucty vlajkonošů v kotli, který se přemístil doprostřed hlavní tribuny. Domácí budou hrát v tradiční vínově-žluté kombinaci, hosté nastoupili celí v modrém.

Zatímco domácí trenér Roman Skuhravý ponechal základní sestavu z pondělního zápasu v Brně beze změn, jeho jmenovec Veselý na lavičce Slavoje provedl v zahajovací jedenáctce hned čtyři korekce.
Příležitost dostávají Vojtěch Mareš, Daniel Kozel, Adnan Bašić a po vypršení karetního trestu se vrátil do obrany Marek Kodr. Naopak Jablonský, Kokorović a Pouček začínají na lavičce a chybí zraněný Drobílek.

Na hrací ploše pražské Julisky vystřídalo rozcvičující se fotbalisty kropící zařízení, uvidíme, zda se v průběhu podvečera nepřidá ze zatažené oblohy také déšť.

FK Dukla Praha: Rada – Dancák, Chlumecký, Piroch – Souček, Kozma, Doumbia, Tetour (C), Preisler – Holík, Fábry.
Náhradníci: Hruška – Fišl, David Kozel, Krunert, Ullman, Ayong, Hadaščok.

FC Slavoj Vyšehrad: Otáhal – Nitrianský, Kodr, Rothe – Šandera, Černý (C), Daniel Kozel, Suchan, Mareš – Bašić, Čvančara..
Náhradníci: Dočekal – Jablonský, Alexandr, Kokorović, Vejvar, Laňka, Pouček.

Rozhodčí: Petřík – Matoušek, Ratajová.

Zatímco úvodní duel s Jihlavou se hrál před zcela prázdným hledištěm, na pražské derby mohou na Julisku přijít v omezeném počtu i fanoušci, a sice permanentkáři a držitelé VIP vstupenek. Ti se v dvoumetrových rozestupech rozesadí do prostředního sektoru na hlavní tribuně.

Ještě loni dělil oba kluby rozdíl dvou soutěží a tak se v mistráku poprvé potkaly až na podzim 2019. Vyšehrad ve svém útočišti na Strahově podlehl Dukle 1:3 (59. Čvančara – 22. a 70. González, 44. Kovaľ).

Pražské derby na Julisce mezi loňskými účastníky Fortuna: Ligy a ČFL uzavře program 20. kola druhé nejvyšší fotbalové soutěže.
Oba soupeři v minulém kole získali po bodu. Jasným favoritem budou v tomto utkání domácí.

Slavoj Vyšehrad (6-3-10, 26:30, 21 bodů, 12. místo)doma remizoval 1:1 v souboji nováčků s Líšní. Šemíci měli v prvním poločase výraznou převahu, ale po přestávce z první střely skóroval hostující Zikl. V závěru se podařilo vyrovnat osmým gólem sezóny nejlepšímu střelci Tomáši Čvančarovi.

Dukla Praha (11-2-6, 38:27, 35 bodů, 6. místo) nevyužila na horké půdě Zbrojovky Brno řadu šancí a utkání skončilo bez branek. Exligový celek z Prahy 6 je v tabulce až šestý, ale na barážové příčky ztrácí v našlapané konkurenci pouhý bod a proti nováčkovi bude chtít navázat na vítězství 2:1 nad Jihlavou.
Také Dukla má ve svém středu osmigólového střelce Lukáše Holíka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.