Rohové kopy: 5 – 4
Ofsajdy: 3 – 2
Fauly: 13 – 11
Žluté karty: 3 – 3.

Lipsko se po třech remízách dočkalo potřebné výhry a vrátilo se v tabulce za Bayern a Dortmund na třetí místo. Patnáctá Mohuč naopak potřetí nevyhrála a s šedesáti inkasovanými góly se stala týmem s nejhorší obranou v Bundeslize.

1. FSV Mohuč 05(3-5-2)

Müller
St. Juste
13 Bruma
Bruma
46. min Mateta
Niakhaté
34 Baku
Baku
Fernandes
74. min Latza
Boëtius
61. min Awoniyi
Malong Kunde
61. min Barreiro
Aaron Martín
21 Onisiwo
Onisiwo
74. min Öztunali
Quaison

RB Lipsko(3-5-2)

Gulácsi
Klostermann
Upamecano
60. min Orban
Halstenberg
25 Olmo
Olmo
Sabitzer
60. min Adams
27 Laimer
Laimer
42. min Mukiele
44 Kampl
Kampl
70. min Wolf
18 Nkunku
Nkunku
70. min Lookman

• 21Schick

Rozhodčí Schmidt s ohledem na jednoznačnou podobu skóre nenastavil ani vteřinu a závěrečným hvizdem udělal laskavost fotbalistům Mohuče, kterým odveta za podzimní porážku 0:8 rozhodně nevyšla. Lipsko od prvních minut kralovalo a do přestávky si vybudovalo zasloužený třígólový náskok, o který se zasloužili Werner, Poulsen a Sabitzer. Ofenzivní galapředstavení Lipska neskončilo ani po změně stran, kdy byl ústřední postavou Timo Werner. Německý reprezentant nejprve zužitkoval gólovou pobídku od Kampla a později na několikátý pokus zkompletoval hattrick. Až za stavu 0:5 se pořádně dostala do hry také Mohuč, nicméně na čestnou korekci stavu to už nestačilo.

90

90

Menší chaos před Gulácsim vyřešil jeden z jeho spoluhráčů vysvobozujícím odkopem do středu pole. Z něj nepřesně nakopával Barreiro a odevzdal míč soupeřům.

89

Po gólu na 5:0 šla aktivita Lipska výrazně dolů. Na druhém konci hřiště nyní Quaison přihrával do vápna na Awoniyiho, kterému byl ukopnut míč na roh.

88

Muži v tmavých dresech vzdali dobývání hodně zatažené obrany. K vidění byl dobrovolný návrat k nohám Pétera Gulácsiho.

87

Martínův centr nebyl nebezpečný. To samé platilo o následném pasu Quaisona, pro který si s velkým přehledem došel třicetiletý Gulácsi.

86

Asi nejlepší pasáž domácího týmu pokračuje rohovým kopem z pravé strany.

84

Tyler Adams dost přitvrdil v souboji s Barreirem. Byla z toho další standardní situace, která k čestnému úspěchu Mohuče znovu nevedla.

83

Postupem času jsou zadní řady Lipska více zranitelné. Awoniyi získal roh, jenž zrealizoval Aaron Martín, nicméně Mateta se před odmávaným ofsajdem k pořádnému zakončení nedostal.

82

Gulácsi pokazil trochu riskantnější rozehrávku. Jeho spoluhráči míč na malou chvíli vybojovali, dokud nebyl odzbrojen také autor hattricku Timo Werner.

80

Šestý gól Lipska prozatím nepřišel. Standardní situaci rozehrál Olmo přesně do rukavic dvaadvacetiletého gólmana Floriana Müllera.

79

Jerry St. Juste nastavil nohu před Halstenberga a řekl si o žlutou kartu, proti které nemůže být žádného sporu.

78

Přetažený centr Bakua chytal na opačné straně Martín. Ten vracel míč do ohně, kde Jean-Philippe Mateta zády brance šikovně zakončoval patou a jen těsně minul Gulácsiho levou tyč.

77

Orban prodal zkušenosti v souboji s Matetou, který byl v mnohem lepší výchozí pozici. Mohuč pokračuje v útoku jen prostřednictvím autového vhazování.

75

Lipsko právě vstřelilo branku!
Několik varování domácí obraně viditelně nestačilo! Yussuf Poulsen neztrácel čas s rozehrávkou po faulu u půlící čáry. Chytrým pasem vybídl neúnavného TIMA WERNERA, jenž natáhl levou nohu a tentokrát přesně zacílil ze svého pohledu k pravé tyči.

74

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Edimilson Fernandes, přichází Danny Latza.

74

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Levin Öztunali.

73

Timo Werner dělá všechno pro to, aby brankáře Müllera překonal i potřetí. Po sražené přihrávce Orbana to zkusil z velké dálky, ale už poněkolikáté za sebou mu byly rozměry branky malé.

72

Olmo se postavil k rozehrávce standardní situace. Centrem na zadní tyč hledal Orbana, ovšem nizozemský obránce Jerry St. Juste dalšímu nebezpečí zabránil.

71

Do konce zápasu zbývá dvacet minut a kouč Nagelsmann už má pro dnešek dostřídáno. Český útočník Patrik Schick se na trávník jistojistě nepodívá.

70

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Ademola Lookman.

70

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Hannes Wolf.

70

Ani teď se Lipsko nedočkalo páté trefy a Werner svého hattricku! Německý reprezentant po další hezké souhře zakončoval nepřesně z bezprostřední blízkosti od Müllera.

69

Poulsen se nedočkal přesné nahrávky od Wernera, jenž opět neztrácel čas se zpracováním. Dánský útočník oproti první půli trochu vymizel ze hry.

68

Znovu byl v akci Olmo, který překvapil nečekaným pasem na Wernera. Kanonýr Lipska zkusil pálit bez přípravy, ale mezi tyče se tentokrát netrefil.

67

Dani Olmo byl faulován Quaisonem v prostoru před střídačkami. Lipsko navazuje poklidnou kombinací z obranné poloviny.

66

Právě maďarský stoper měl zásluhu na tom, že Lipsko nedalo soupeři žádnou šanci z rohového kopu. Následuje odkop od branky jeho krajana Gulácsiho.

65

Další náhradník Awoniyi drze pronikl do pokutového území a narazil až na Orbana, který se díky koronavirové pauze vrátil do hry po půlročním zranění.

64

Také Mohuč se konečně dočkala první větší šance! Jmenovitě se v ní ocitl Leonardo Barreiro, jehož hlavičce po centru z pravého křídla scházela jen trocha přesnosti.

62

Pátá gólová radost Lipska byla předčasná! Kampl se z hloubi pole jednoduše posunul až před vápno, odkud se prosadil přesnou přízemní střelou. Poulsen mezitím clonil Müllerovi, stál ale v ofsajdu a rozhodčí tak gól spravně neuznali.

61

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Taiwo Awoniyi.

61

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Pierre Malong Kunde, přichází Leonardo Barreiro.

60

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dayot Upamecano, přichází Willi Orban.

60

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Tyler Adams.

58

Hosté hrají s obrovským sebevědomím a pouští se do přihrávek, které by za normálních okolností asi nepokoušeli. Další bago teď vyvrcholilo povedenou střelou Halstenberga, kterou Müller alespoň vyrazil.

57

Werner místo střely z jednadvaceti metrů ještě předal míč do strany. Halstenberg chtěl celou situaci vyšperkovat ještě jedním centrem, který ale letěl do území nikoho.

56

Dani Olmo zprava nabízel míč k hranici malého vápna. Domácí defenziva to ale přečetla a záhy vytlačila Lipsko až ke Gulácsimu.

55

Christopher Nkunku se dostal ke střele po nepřesvědčivém výběhu Müllera. Resultoval z toho jenom roh, který už Mohuč zvládla ubránit.

54

První opravdová práce pro maďarského gólmana Lipska! Z necelých třiceti metrů ho v probíhající čtyřiapadesáté minutě pozdravil Robin Quaison. O žádnou velkou šanci se každopádně nejednalo.

53

Baku nezvládl první dotek u vlastního vápna. Werner k němu okamžitě přispěchal, ale byl to právě on, od kterého se míč odrazil do autu.

52

Hosté bleskově napravili menší propadnutí ve středu pole. Střídající Jean-Philippe Mateta se ani nestihl přiblížit pokutovému území.

51

Kamplův centr z levé strany plachtil směrem na Sabitzera, jenž neměl dostatek klidu na zakončení a to se proto nevešlo do prostoru Müllerovy brány.

50

V součtu s podzimním zápasem vede Lipsko už 12:0. A to rozhodně nemusí být konečná, Mohuč je i dnes zralá na opravdu veliký debakl.

48

Přenádherná kombinace končí čtvrtým gólem! Kevin Kampl si pohotově narazil s Nkunkuem, díky čemuž pronikl do vápna a tam místo střely ještě předložil míč TIMU WERNEROVI, který už měl před prázdnou brankou opravdu jednoduchý úkol.

47

Mohuč si rychle vybojovala svůj premiérový rohový kop. Centr na přední tyč žádné vzrušení ale nepřinesl, hlavou tam zaúřadoval Upamecano.

46

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jeffrey Bruma, přichází Jean-Philippe Mateta.

Žluté karty: 2 – 3.

Všem hráčům a fanouškům Mohuče se během předchozích pětačtyřiceti minut musely vrátit vzpomínky na předchozí vzájemný zápas, jenž skončil drtivou výhrou Lipska v poměru 8:0. Hosté na trávníku jednoznačně dominovali a bez problémů mohli svému bezmocnému soupeři nasázet přinejmenším pět gólů. Brankář Müller může mluvit o štěstí, že kapituloval pouze třikrát. Postupně se prosadili Werner, Poulsen a naposledy také Sabitzer.

45+2

45+2

Další jednoduchá akce v podání Lipska vyvrcholila dalekonosným pokusem Wernera, který dokázal Florian Müller nadvakrát zkrotit. Více se toho před pauzou zřejmě nestane.

45+1

Nastavují se 2 minuty.

45

Domácí přišli o míč ve velmi nebezpečném prostoru a málem inkasovali i počtvrté! Kevin Kampl hezky vysunul Nkunkua a ten zleva jen o malý kousek minul vzdálenější tyč.

44

Fernandes odvrátil nákop Nkunkua pryč z pokutového území. Zároveň netrvalo dlouho a Lipsko se ocitlo s míčem na kopačkách na vlastní polovině.

43

Niakhaté šel nohou napřed proti Poulsenovi. V souboji byl navíc pozdě a Lipsko tak bude kopat další trestňák.

42

Vynucené střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Nordi Mukiele.

41

Jean-Paul Boëtius se marně snažil dostat k dlouhému nákop z nohy Brumy. Jako první byl u míče vyběhnuvší gólman Péter Gulácsi.

40

Pokračovat se bude až za malou chvíli. Kvůli zdravotním trablům zůstává na trávníku sedět rakouský záložník Konrad Laimer.

39

Jedno z mála zaváhání Lipska se útokem po pravé straně snažil využit Boëtius. Na solidní centr však útočníci nedosáhli a Gulácsi zůstává nadále bez zákroku.

37

Platnost gólu muselo potvrdit až video, neboť původní pas Sabitzera na Poulsena výrazně zaváněl ofsajdem. Rozhodčí ho každopádně nenašli a situace Mohuče už je opravdu kritická.

36

Již deset minut před koncem první půle je o vítězi asi rozhodnuto! Sabitzer čistě vybojoval míč ve středovém kruhu a založil tím nebezpečné přečíslení. Poulsen v něm znovu selhal, nicméně pak ještě dostal míč k MARCELU SABITZEROVI a ten už ho neomylně zavěsil do horního rohu.

35

Bote Baku běžel sám podél postranní čáry, kde si vynutil faul Wernera. Kanonýr Lipska neudržel nervy na uzdě a za protesty vyfasoval zbytečnou čtvrtou žlutou v sezóně.

33

Obrovská šance na 3:0! Timo Werner v rychlém brejku potáhl míč po pravém křídle a ve finále jej předložil Poulsenovi. Toho na poslední chvíli vyrušil Bruma a dánský útočník tak z krátké vzdálenosti vůbec netrefil prostor mezi tyčemi.

32

Florian Müller si tentokrát mohl oddechnout. Prudký přímý kop z kopačky Marcela Halstenberga proletěl několik decimetrů nad břevnem jeho brány.

31

Jeffrey Bruma ubránil Poulsena jen za cenu faulu a žluté karty. Hosté navíc dostávají k dispozici nebezpečný přímý kop z krásné palebné pozice.

30

Držení míče: 28 % – 72 %.

29

Znovu probíhá prakticky nerušená kombinace Lipska. Domácí fotbalisté v jedenácti lidech na obranné polovině jen bezmocně přihlíží.

28

Nkunku nedokázal odcentrovat před Müllera, a tak se musel se svými spoluhráči vrátit zpět na vlastní polovinu. Za stavu 2:0 to však není pro Lipsko žádný problém.

27

Hosté precizně zvládli přechodovou fázi plnou krátkých přihrávek. Postupně se dostali až do vápna, kde solidní akci přerušil až Fernandes. Následovat bude roh.

26

Rohový kop další příležitost zatím nepřinesl. Poulsen sice zkusil vypálit z velké dálky, ale hráči v červeném míč do pokutového území nepustili.

25

Lipsko dokonce mohlo přidat i třetí zásah! Znovu zahrozilo po centru z pravé strany od Sabitzera, nicméně nebezpečná hlavička Wernera skončila po zásahu Müllera vedle pravé tyče.

23

Hráči Mohuče se nechali překvapit rozehrávkou na krátko a poměrně brzy ztrácí na svého soupeře už dva góly! Prsty v tom měl Marcel Sabitzer, po jehož centru z pravého okraje pokutového území vyskakoval zcela sám YUSSUF POULSEN a hlavou prostřelil Müllera, který nedokázal míč v těžké pozici vytěsnit před brankovou čáru.

22

Moussa Niakhaté si pomohl nedovoleným strčením do Olma, což znamená hostující standardní situaci z pravého konce hřiště.

21

Werner přenesl hru doprava na Laimera. Ten spolupracoval se Sabitzerem, ovšem domácí obrana si s příchozím centrem snadno poradila.

20

Dvacátá minuta a už třetí žlutá karta. Rozbíhajícího se Kampla ve středovém kruhu zastavil Kamerunec Pierre Malong Kunde

19

Hostujícího kapitána trápí pravý kotník. V pozoru tak musí být český útočník Patrik Schick, který čeká na příležitost mezi náhradníky.

18

Yussuf Poulsen má po dalším ze soubojů nějaký zdravotní problém. Na trávník zřejmě bude muset dorazit realizační tým vedoucího Lipska.

17

Během krátké chvíle jsou hosté podruhé trestáni za faul u půlící čáry. Od teď si bude muset dávat pozor i velkokluby sledovaný stoper Dayot Upamecano.

16

O chvíli později pro změnu fauloval Robin Quaison. Ve vlastní šestnáctce skončil na zemi rakouský středopolař Kondrad Laimer.

15

Po delší době se v útoku ocitla také Mohuč. K ničemu kloudnému se však nedopracovala, jedna z přihrávek skončila na noze bránícího Upamecana.

14

Yussuf Poulsen byl zahnán až na levé křídlo, kde byl rychle zdvojený, ale i tak zkušeně získal pro Lipsko výhodu autového vhazování.

13

Krátce po gólu se na trávníku poprvé žlutí. Za taktický faul uprostřed hřiště na Quaisona je napomínán Marcel Sabitzer.

11

Hosté jdou v jedenácté minutě do vedení! Velkou porci zásluhy na tom má Laimer, který se dokázal uvolnit u pravé postranní čáry a pak i odcentrovat do vápna, kde se poměrně snadno uvolnil TIMO WERNER a střelou z první zaznamenal dvaadvacátý gól v sezóně.

10

Prvních deset minut je minulostí. Lipsko je zatím výrazně aktivnější, zatímco domácí zkusili párkrát zahrozit z rychlých protiútoků.

9

Zpět do pohybu uvedl míč Christopher Nkunku. Domácí obrana ho pak odvrátila na Sabitzera a jeho střelu zpoza vápna zablokovala.

8

Marcel Halstenberg sklepával přetažený centr k malému vápnu na Poulsena, u kterého zaúřadoval Bruma a odehrál míč na rohový kop.

7

Další přihrávka za hostující obranu našla Quaisona, který rázem upaloval sám na Gulácsiho. Zakončení jsme však neviděli, švédský fotbalista vybíhal z těsného ofsajdu.

6

Boëtius se snažil o chytrou kolmici. Jeho nabíhající kolega však byl ubráněn a Gulácsi po Upamecanově malé domů odklidil balón do bezpečí.

5

Talentovaný Dani Olmo umožnil krátkým pasem odcentrovat Laimerovi, jenže balón pak proletěl hodně vysoko nad hlavou Christophera Nkunkua.

4

Na druhé straně zabojoval Karim Onisiwo, který doběhl až do vápna, ale tam už proti dvěma důrazným stoperům soupeře neuspěl.

3

Lipsko ihned obsadilo prostory před domácím vápnem. Po centru Halstenberga však balón vyletěl mimo hrací plochu.

2

O úvodní výkop zápasu se postarali domácí, kteří nastupují v červených, zatímco hosté v tmavých dresech.

1

Ani v Mohuči nechyběla symbolická minuta ticha za všechny oběti probíhající pandemie koronaviru. Hned poté dojde k losu a samotnému začátku utkání.

1. FSV Mohuč 05: F. Müller – St. Juste, Bruma, Niakhaté (C) – Baku, E. Fernandes, Boëtius, Malong Kunde, Aaron Martín – Onisiwo, Quaison.
Náhradníci: Dahmen – Awoniyi, Barreiro, Brosinski, Hack, Či Tong-won, Latza, Mateta, Öztunali.

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Olmo, Sabitzer, Laimer, Kampl, Nkunku – Y. Poulsen (C), Werner.
Náhradníci: Mvogo – Adams, Angeliño, Haidara, Lookman, Mukiele, Orban, H. Wolf, Schick.

Rozhodčí: Schmidt – Thomsen, Foltyn.

1. vzájemný zápas

2.11.2019
Lipsko – Mohuč 8:0
5. Sabitzer, 30., 48. a 87. Werner, 35. Nkunku, 38. Halstenberg, 44. Poulsen, 50. Mukiele.

RB Lipsko

Lipsko se během pouhých deseti let vyšvihlo z páté ligy mezi elitu nejen v Německu, ale i v celé fotbalové Evropě, což dokazuje letošní postup do čtvrtfinále přerušené Ligy mistrů. Tým vedený mladým koučem Julianem Nagelsmannem byl ještě na začátku kalendářního roku nejblíže mistrovské trofeji. V předchozích osmi ligových zápasech však posbíral jen dvě výhry a postupně nabral na vedoucí Bayern těžko dostižitelnou ztrátu deseti bodů. Na potřebou výhru Lipsko nedosáhlo ani před týdnem, když na svém prázdném stadionu zachraňovalo remízu 1:1. Po včerejších zápasech je v tabulce páté s možností dnešního posunu na třetí pozici. Klíčovým mužem v sestavě je německý reprezentační útočník Timo Werner, na jehož kontě je už jednadvacet branek.

Domácí třikrát za sebou neprohráli, ale stále nemají jistotu, že se jim povede uhájit bundesligovou příslušnost i pro nastávající ročník. S bilancí osmi výher, tří remíz a patnácti porážek je Mohuč patnáctá, přičemž disponuje čtyřbodovým náskokem na barážovou šestnáctou příčku patřící Düsseldorfu. Po více než dvouměsíční přestávce odehráli svěřenci trenéra Achima Beierlorzera utkání v Kolíně, kde dotáhli dvougólové manko a nakonec získali alespoň bod za remízu 2:2. Mohuč má aktuálně druhou nejhorší obranu v soutěži. V ofenzivě se naopak spoléhá na Švéda Robina Quaisona, který je s dvanácti trefami čtvrtým nejlepším kanonýrem celé ligy.

Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu sedmadvacátého kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Mohučí a Lipskem!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.