A to je ze severu Čech všechno! První poločas byl ještě celkem vyrovnaný, kdy se Žižkov trefil až ve 43. minuty zásluhou Jaroslava Diviše. V té druhé ale dosud téměř neprostupná obrana domácích totálně propadla a po třech obrovských minelách a gólech Nešického, Nabijeva a Martana nakonec zápas končí skórem 0:4! Fanoušci Žižkova jsou i přes prudký déšť, který se držel cca. hodinu spokojeni a svou radost vyjadřují zapálením dýmovnice. Kvůli omezením vlády v souvislosti s pandemií ale byli celý zápas za plotem, takže jsou častováni jen nevrlými pohledy pořadatelů. Ode mne je to pro dnešek vše a přeji vám hezký zbytek dne!

90+1

90+1

Ještě přímý kop Barace, který končí ve zdi.

Kocourek
87. min Šimon
Rudnytskyy
77. min Zezula
Novák
11 Breda
Breda
57. min Micovčák
Ondráček
57. min Schön

Nešický
79. min Urbanec
Súkenník
21 Nabijev
Nabijev
84. min Antl
6 Vůch
Vůch
18 Batioja
Batioja
84. min Egidio
7 Diviš
Diviš
71. min Martan

89

Erik Micovčák se ještě snažil napravit svou chybu při neuznaném gólu. Levý roh branky ale minul.

88

Žižkov právě vstřelil branku!
Jak jsem v první půli chválil obranu domácích, tak v té druhé totálně propadla! Egon Vůch nebyl na levé straně dostatečně pohlídán, obehrál si jednoho z obránců, centrem našel LADISLAVA MARTANA a ten nadvakrát dostává míč do brány. Příliš se ale neraduje. Sám totiž dřív zde ve Varnsdorfu sloužil.

87

Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Ondřej Kocourek, přichází Matěj Šimon.

86

Centr odvrátil Kouřil a u míče je Milan Švenger, který sbírá drahocenné vteřinky.

86

Ti se k provedení pochopitelně nehrnou.

86

Další roh, v pořadí šestý, pro Pražany.

84

Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Augusto Batioja, přichází Felipe Egidio.
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Farid Nabijev, přichází Martin Antl.

83

Obrovská smůla pro Varnsdorf! Erik Micovčák dostal míč do brány, předtím se ale dopustil faulu na gólmana Švengera a rozhodčí gól neuznává!

Dnešní utkání sleduje 195 diváků. Fanoušci Žižkova ale celý zápas stojí v prudkém dešti za plotem.

81

Roh pro hosty.

80

Erik Micovčák se hnal do vápna za centrem Schöna, ten byl ale moc daleko. Na druhé straně byl v dobré akci Augusto Batioja, nakonec ale nevystřelil.

79

Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Aleš Nešický, přichází Jakub Urbanec.

79

Farid Nabijev na druhé straně vypálil pěknou dělovku. Samoel měl potíže, ale nakonec poslal míč ven.

79

Centr Schöna si chytil Milan Švenger.

77

Výměna kapitána na domácí straně! Pavlo Rudnytskyy své céčko předá Josefu Zezulovi.

76

Dvě velké akce na obou stranách. Ta nebezpečnější ale byla před Milanem Švnegerem, který se po reflexivním zákroku na zemi vztekal, že sudí nezapískal ofsajd, který podle gólmana měl být.

74

Matěj Kubista se srazil s Augustem Batiojou a zatímco domácí hráč bolest rychle rozchodil, pražský hráč zůstal ležet na zemi. První žlutá karta pro domácí!

73

A Ladislav Martan se činí. Byl ale čistě sražen k zemi a celou akci Varnsdorfu musel hasit Milan Švenger.

71

Jaroslav Diviš byl dnes velmi prospěšný a může si jít odpočinout. Místo něho trenér posílá do pole Ladislava Martana!

71

Pavlo Rudnytskyy se ocitl v gólové příležitosti, kterou ale nevyužil a vzteky poslal k zemi jeden z reklamních banerů za brankou Švengera. Rozhodčí to řeší jen domluvou.

70

Pavlo Rudnytskyy střílí jen do rukou Švengera.

70

Miroslav Samoel běhá pro míče dál a dál. Nyní rozehrával dobrých 40 metrů od své klece.

69

David Březina viděl u Samoela Jaroslava Diviše, gólman si ale autora první branky pohlídal.

69

Žižkov se nikam už příliš nehrne a pracuje jen na udržení vedení.

68

Augusto Batioja z dálky zamířil přesně do klína Miroslava Samoela.

66

Na zemi zůstal ležet Egon Vůch s rukama na hlavě. Vše v pořádku, můžeme dál.

66

Patrik Schön předvedl sprint na dobrých 60 metrů, nakonec byl ale od míče odstaven.

65

Michal Řezáč se snažil dostat do akce Nabijeva, ten však nedokázal míč zpracovat.

Jakub Barac dalekým centrem ale našel jen hostujícího hráče a je z toho aut.

63

Centr Daniela Nováka odráží Michal Řezáč na roh.

63

Ondřej Kocourek po matoucí přihrávce od Schöna dokázal vystřelit z hranice šestnáctky. Míč letěl nad branku.

61

Na druhé straně jsme viděli nepřesnou střelu jednoho z Pražanů na branku Miroslava Samoela.

61

Centr Lukáše Nováka odrazil bránící hráč, Kocourkova střela se pak do vápna ani nedostala.

59

A obrovská minela domácí obrany posílá Žižkov do trojnásobného vedení! Jaroslav Diviš přízemním centrem našel volného EGONA VŮCHA a ten naprosto překvapil Samoela i všechny ostatní domácí hráče!
Asistence: Jaroslav Diviš.

57

První výměny na straně domácích!

Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Adam Ondráček, přichází Patrik Schön.
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází David Breda, přichází Erik Micovčák.

56

Bredovi chyběl krůček až dva, aby dohnal centr Ondráčka.

55

David Breda si na hranici vápna obhodil Řezáče, za ním byl ale další Pražan, který byl u míče dříve.

Aleš Nešický centroval na Diviše, ten vrátil míč zpět na kolmici brankoviště, jenže jeden z jeho spoluhráčů napálil jen obránce domácích.

53

Aleš Nešický hledal ve vápně Batioju, míč ale ztečoval za zadní čáru někdo z domácích a bude to roh.

51

A tato situace se nakonec zapíše jako využitá akce! Luboš Tusjak našel ve vápně ALEŠE NEŠICKÉHO, kterému to sice na promočené půdě podklouzlo, ale s pomocí pravé tyče dostal míč do branky!
Asistence: Luboš Tusjak.

51

A opět se hraje před Samoelem.

50

Centr Daniela Nováka trefuje jen obránce.

50

Tlak Pražanů nakonec ukončuje Aleš Nešický faulem. Odkop domácích ale míří mimo hřiště.

49

Varnsdorfští se nemůžou dostat ze své poloviny.

48

Do akce se hnal i Diviš, míč ale končí na domácích stopperech.

47

A opět u míče Farid Nabijev! Tentokrát pálí nad branku Samoela.

47

Milan Švenger rozehrává až na půlku.

46

Farid Nabijev zkusil obhodit Davida Nováka. Ten zůstal jako kámen a odráží míč do autu.

46

Zatím jediný střelec Jaroslav Diviš dostal právo rozehrát druhou půli a míč končí až u Samoela.

46

Hráče i sudí máme na hřišti, pojďme tedy na druhou půli!

Žluté karty: 0:1

Dlouho to vypadalo, že první poločas bude bez branky. Aktivnější Žižkov si dokola lámal zuby u neprostupné obrany domácích, která si poradila jak z kontaktními pokusy, tak s akcemi po dlouhých přihrávkách. Nakonec ale ve 42. minutě trestuhodně propadla a toho dokázal využít Igor Súkenník, který přihrávkou za obranu dostal do gólové šance Jaroslava Diviše a ten se nemýlil.

45+0

45

Centr ale končí jen na stoperovi hostí a to je z první poloviny zápasu vše.

45

Ještě před přestávkou uvidíme roh domácích.

44

Nabuzený Žižkov se snaží dostat do další akce, obrana Varnsdorfu po propadu ale druhou chybu připustit nechce.

42

A Pražané jdou do vedení! Igor Súkenník našel za obranou JAROSLAVA DIVIŠE a ten poslal míč po zemi přesně k pravé tyči!
Asistence: Igor Súkenník.

41

Kocourek ve vápně vyslal do běhu Rudnytskyyho, tím ho ale dostal do ofsajdové pozice.

40

Nepřesnosti jsou ale na obou stranách.

40

Centr Prahy do vápna nikdo nevyužil.

39

Augusto Batioja faulován Davidem Bredou.

38

Lukáš Novák vyslal nekompromisní dělovku na Švengera, míč ale nebyl přesný!

38

Odvážná akce Samoela. Brankář vyběhl pro míč až do rohu vápna, kde ale stál jeden z Žižkovanů.

37

Augusto Batioja se krásně vysmekl třem bránícím hráčům, z jeho přihrávky ale nic nevzešlo.

36

Ale nakonec rozhodčí píská faul Adama Ondráčka ve vápnu Prahy proti Nešickému.

36

Varnsdorf se snaží něco vymyslet, od půlicí čáry se ale moc nedostávají.

34

No a máme první kartu zápasu! Tu žluté barvy si odnáší za faul u postranní části Farid Nabijev!.

34

Tlak mají nyní jasně Pražané, jenže Severočeši chrání vápno jak švýcarská banka zlato.

33

Egon Vůch po dlouhém hledání cesty do vápna jen trefil Kubistu.

30

Kocourek se snažil protlačit míč do vápna, nerozuměl si ale se spoluhráči.

30

Igor Súkenník zkusil vysunout Tusjaka, centr byl ale moc daleký.

29

Aleš Nešický branku ale neohrozil.

27

Matěj Kubista zfauloval Březinu a Žižkov bude mít přímý kop.

27

Jenomže tu hlídá stále neprostupná defenzíva domácích.

27

Viktoria měla chvíli problém dostat míč od své brány, nakonec ale operuje na druhé polovině.

26

Nízký centr Rudnytskyyho nezamířil na nohy spoluhráčů.

25

Nešického centr končí jen na klubku domácích.

25

Luboš Tusjak z dobré pozice centroval na Batioju, ten byl ale mimo dosah.

24

Balon Lukáše Nováka za obranu končí jen u obrany hostí.

22

Egon Vůch byl blizoučko k první brance Pražanů, ale netrefuje bránu! Ondřej Žežulka počkal, až si jeho spoluhráč udělal prostor, přihrál mu a ten z první pálil proti Samoelovi.

21

A míč utíká zpět ke Švengerovi.

21

Centr Diviše trefuje jen Daniela Nováka.

20

Egon Vůch vypálil ze vzdálenosti 30 metrů. Střela nebyla špatná, ale mezi tři tyče Samoela neletěla.

19

A na druhé straně se píská ofsajd.

18

Nepřesný centr ani pokus Batioji o hlavičku nezachrání.

17

Defenzíva Severočechů je zatím velmi přesná a hlavně i čistá. Pražané mají velké problémy dostat se byť jen na čuch k vápnu.

16

Obrovská šance Varnsdorfu! Ondřej Kocourek krásně odcentroval směrem k Davidu Bredovi, ten však míč minul!

15

Ondřej Lehoczki si při rozehrávce pomáhal gólmanem Samoelem. Ten ho ale pěkně prohnal, když mu poslal míč dál, než jeho obránce čekal.

14

Domácí se zatím úspěšně brání a navíc mají i tlak, což hostům činí potíže.

13

Po rohu Žižkova ani Augusto Batioja, ani Igor Súkenník neměli přesnou hlavičku.

8

Akci Viktorie zblokoval Ondřej Lehoczki a Martin Kouřil sražený míč odhlavičkoval na roh.

7

Ondřej Kocourek vyslal do běhu Rudnytskyyho. Ten jen tak tak dohnal míč, v pádu odcentroval, jenže ve vápně už nikdo ve žlutém nebyl.

6

Souboj v rohu Viktoria prohrála a Miroslav Samoel může odkopávat.

6

Diviš centrem trefil jen stoppera.

6

Luboš Tusjak čekal, kdo se mu nabídne. Přes press domácích to ale nešlo, tak vyvedl míč sám.

5

Igor Súkenník byl faulován Kocourkem.

4

Odkop Rudnytskyyho končí v autu.

4

Centr na přední tyč rozvlnil jen boční síť.

4

Ale Luboš Tusjak byl u zadní čáry domácích faulován.

3

Dlouhý lob k vápnu Varnsdorfu Žižkov nedohnal.

2

A po odkopu Švengera končí míč v hledišti.

2

Žižkov se opět hnal na branku, míč jim ale utekl a Samoel mohl odkopnout.

1

Igor Súkenník si v souboji s Lukášem Novákem pomohl faulem a rozhodčí ho hned častuje.

1

Domácí přišli na chvíli o míč, pak ale Ondřej Lehoczki získal balón a odkopl ho do zázemí.

1

Rozehrávat za Varnsdorf bude Lukáš Novák

Výkop budou jako první mít domácí.

Hráče obou mužstev máte už na hřišti, startu tak brání už jen chybějící hvizd rozhodčího!

FK Varnsdorf: Samoel – L. Novák, Lehoczki, Daniel Novák, D. Breda – Ondráček, Barac, M. Kubista, Rudnytskyy – Kocourek, Kouřil.
Náhradníci: Vaňák – Zezula, Heppner, Kubr, Schön, Micovčák, Šimon.

FK Viktoria Žižkov: Švenger – Žežulka, Tusjak, Vůch, Jaroslav Diviš – Súkenník, Nešický, Batioja, Řezáč – Březina, Nabijev.
Náhradníci: K. Hrubeš – Egidio, Martan, Urbanec, Antl, Bezdička, Dudl.

Rozhodčí: Marek – Podaný, Batík.

Šestí Pražané s 32 body mají po restartu zatím vyrovnanou bilanci. V 18. kole vyhráli na půdě Vítkovic 1:0 zásluhou Ondřeje Žežulky, aby pak stejným rozdílem prohráli doma s Chrudimí. Stejně jako Varnsdorf mají i Žizkované pod sebou pěkný, šestibodový polštář, přičemž v případě výhry by mohli jít nahoru až o dvě příčky.

Severočeši se zatím, sice se sedmibodovým náskokem, zuby nehty drží poslední nesestupové pozice. Jejich 18 bodů jim za 4 výhry, 6 remíz a 9 proher přisuzuje 14. příčkou. Stejně bodů má ale i 13. Vlašim, případná výhra by tak fotbalisty z Kotliny mohla posunout dál od hrobníkovo lopaty.

V pátečním utkání 19. kola se zástupci Šluknovského výběžku vydali prakticky až na druhý konec republiky, do Jihlavy. Ta sice v 67. minutě zásluhou Stanislava Klobásy skórovala jako první, pak se ale v 74. minutě faulem ve vápně provinil a červenou kartu obdržel Karel Pojezný. Odpískanou penaltu pak dělovkou proměnil Martin Kouřil a obrat Severočechů o pět minut později dokonal ve vápně nepohlídaný Daniel Novák.

Hezký den s fotbalem! FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA pokračuje v obnovené části soutěže 20. kolem a my společně budeme v jeho rámci sledovat střet FK Varnsdorf a FK Viktoria Žižkov!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.