To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 6:7. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:12.

Je konec. Hertha BSC porazil 1. FC Union Berlín naprosto jasně 4:0. V prvním poločase jsme se gólu ovšem nedočkali. Blíž k ní několikrát byli domácí, ale pokus Lukebakia v 18. minutě, ani pohotové zakončení Cunhy ve 27. minutě, či přímý kop hostujícího hráče Andricha přes poločasem, branku nepřinesl.
Druhá půle ale byla jiná jízda, kterou začal v 51. minutě gólem hlavou Ibišević. Jen o minutu později zvýšil náskok na dvě branky Lukebakio. V 60. minutě Hertha vedla už 3:0, jelikož se prosadil Cunha. A nakonec v 77. minutě ukončil gólový účet Boyata.

Skjelbred
80. min Samardžič
Lukebakio
75. min Dilrosun
6 Darida
Darida
80. min Maier
26 Cunha
Cunha
66. min Mittelstädt
Ibišević
75. min Piątek

Andrich
71. min Kroos
14 Reichel
Reichel
63. min Ryerson
Ingvartsen
56. min Ujah
15 Bülter
Bülter
63. min Malli
Andersson
71. min Polter

90+1

Sebastian Polter byl za obranou příliš brzo a ocitl se tak v ofsajdové pasti.

90

Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

89

Nyní se domácí hráč provinil faulem ve středu hřiště a přerušil tak akci soupeře.

88

Domácí nikde nespěchají a drží míč na své polovině. Obě mužstva by tak nejraději ukončily tento zápas už nyní.

87

Rafał Gikiewicz si poradil s centrovaným míčem z levé strany a uchránil jej v rukavicích.

86

Union dnes ještě ani nevystřelil na branku Rune Jarsteina! A pravděpodobně ani nevystřelí.

85

S nákopem domácích si obránce Unionu poradil bez nějakých potíží, ale posléze Union směrem dopředu po pravé straně nic nevymyslel.

83

Hostující celek získal autové vhazování na své polovině, ale momentálně už se utkání spíše dohrává a Union bude rád, když si neodveze bůra.

81

Následná střela domácího hráče z přímého kopu ale nebyla nijak nebezpečná a skončila pouze nad bránou soupeře.

80

Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Arne Maier.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Per Ciljan Skjelbred, přichází Lazar Samardžič.

79

A tlak ze strany Herthy pokračuje, neboť nyní získal domácí celek přímý kop z velmi dobré pozice.

77

Hertha právě vstřelila branku!
Tak tohle už vypadá na pořádný debakl! Domácí mužstvo totiž jde už do čtyřbrankového vedení! O centr z rohového kopu se postaral Marvin Plattenhardt a následně si ve vápně DEDRYCK BOYATA našel místo pro hlavičku a zakončil razantně k pravé tyči. Asistence: Marvin Plattenhardt.

76

Marvin Friedrich skvělým skluzem nenechal projít soupeře, ale Hertha tak získala alespoň rohový kop.

75

Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Krzysztof Piątek.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Javairo Dilrosun.

74

Vedad Ibišević se nyní dopustil faulu a chystá se střídání.

73

Tentokrát se sice hosté dostali ke střele, ovšem ta byla zblokována domácím obráncem.

72

Hostující mužstvo sice drží míč na svých kopačkách, ale třígólové manko bude pro ně skoro nemožné dohnat.

71

Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Robert Andrich, přichází Felix Kroos.
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Sebastian Andersson, přichází Sebastian Polter.

69

Union to nyní směrem dopředu se svou agresivitou přehnal a sudí mu odpískal nedovolený zákrok.

68

Nakonec hosté rozehráli volný kop nakrátko, ale následná střela z dálky letěl vysoko nad bránu domácího mužstva.

67

Grujić uviděl od sudího kartu žluté barvy a Union tak získal standardní situaci.

66

Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Maximilian Mittelstädt.

65

Domácí mužstvo se z pravé strany dostalo do zajímavé šance, ale ta další gól nepřinesla, ovšem k vidění bude rohový kop.

63

Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marius Bülter, přichází Yunus Malli.
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Ken Reichel, přichází Julian Ryerson.

62

Nyní se opět Union snažil něco vymyslet z pravé strany, ale to se nepovedlo.

60

Přesně po hodině hry tady máme už třetí branku, kterou dává domácí mužstvo a Hertha vede už 3:0! Nejprve se o nůžky pokusil Lukebakio, který ale minul míč, ovšem to vůbec nevadilo, jelikož Ibišević připravil pro MATHEUSE CUNHU střeleckou příležitost a ten jí využil zakončením k pravé tyči. Asistence: Vedad Ibišević.

59

Stále je to Hertha, která drží míč na svých kopačkách a Union je snad ještě v šatně.

57

Balón nyní zavítal mimo hrací plochu a Hertha má k dispozici autové vhazování na polovině soupeře.

56

Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Anthony Ujah.

54

Union chtěl rychle odpovědět, ale centr z levé strany nepřinesl nic nebezpečného a míč skončil bezpečně v moci gólmana Jarsteina.

52

A Hertha během minuty udeřila podruhé! Po výkopu se sice hosté dostali na polovinu soupeře, ale posléze přišla chyba, po které vyslal Ibišević do velké šance DODIHO LUKEBAKIA, jenž si poradil skvěle a nakonec zakončil do prázdné svatyně. Asistence: Vedad Ibišević.

51

Máme tady úvodní branku tohoto berlínského derby! Centr Marvina Plattenhardta z levé strany letěl přesně na hlavu VEDADA IBIŠEVIĆE, jenž svým zakončením nedal brankáři šanci zasáhnout. Asistence: Marvin Plattenhardt.

49

Domácí pokračují v nátlaku a snaží se něco vymyslet.

48

Nyní byl zákrok obránce Jordana Torunarigha důležitější, než se mohlo zdát, jelikož se hráči Unionu dostali až do vápna a následné zakončení zblokoval domácí obránce do zámezí.

47

Hned na začátku utkání se v obrovské šanci ocitl Dodi Lukebakio, ale Rafał Gikiewicz jej vychytal! Nakonec to ale vše bylo navíc, jelikož se odpískal ofsajd!

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:31.

První poločas je u svého konce a v berlínském derby jsme se bohužel zatím branky nedočkali. Blíž k ní několikrát byli domácí, ale pokus Lukebakia v 18. minutě, ani pohotové zakončení Cunhy ve 27. minutě, či přímý kop hostujícího hráče Andricha přes poločasem, branku nepřinesl. Doufejme, že druhá polovina zápasu bude v tomto ohledu lepší a dočkáme se gólových momentů.

45

45

Hertha opět rozehrává celou akci zpoza vlastní obrany a krátkými přihrávkami volí směr cesty.

44

Exekuce přímého kopu se ujal Robert Andrich, jenž vystřelil nebezpečnou ránu, která skončila těsně nad levou spojnicí!

43

Posléze se ale pár metrů před vápnem dopustil Dodi Lukebakio tvrdého faulu, za který uviděl žlutou kartu a Union Berlín tak získal přímý kop z velmi dobré pozice.

42

Hosté posléze vybojovali rohový kop z levé strany a mohou tak otevřít gólový účet ještě před poločasovou přestávkou.

41

Dodi Lukebakio si nerozuměl s Ibiševičem, který tak poslal přihrávku pouze do zámezí a Union získal autové vhazování.

40

Standardní situace sice byla rozehrána signálem a přízemně na přední tyč, to se ovšem hostům ale moc nepovedlo.

39

Nyní ale budeme sledovat rohový kop v podání Unionu na druhé straně hrací plochy.

38

Opět vyhrál vyhrál v souboji Gikiewicz – Cunha, hostující brankář! Matheus Cunha se sice prodral až k přízemní střele z pravé strany, ale s tou si hostující gólman nakonec dokázal poradit!

37

Opět vidíme Herthu rozehrávat z obrany, ovšem to zatím moc úspěchů nepřináší.

36

Ovšem centr hostujícího hráče se příliš nepovedl a balón tak skončil pouze v zámezí.

35

Marko Grujić šel za hranici pravidel a Bültera poslal k zemi jasným faulem. Union Berlín tak má k dispozici standardní situaci, o kterou se postará Christopher Trimmel.

34

S následným centrem do vápna si ovšem obrana Unionu poradila a posléze sudí přerušil hru, neboť hostující hráč zůstal ležet na hrací ploše.

33

Hlavní rozhodčí Harm Osmers nyní odpískal faul Trimmela a Hertha tak má k dispozici volný kop z levé strany.

32

Marcus Ingvartsen byl sice nakopnut Vladimírem Daridou, ale nakonec to byl právě on, který se dopustil faulu, při kterém se lehce zranil a je ošetřován mimo hrací plochu.

31

Nepřesný pokus domácího hráče skončil pouze v zámezí a uvidíme tak odkop od svatyně Gikiewicze.

30

Půl hodina hry je u svého konce a branky jsme se v berlínském derby zatím nedočkali. Hned dvě mohla dát Hertha, ale zatím jí nebylo přáno.

29

Dodi Lukebakio se dostal před Bültera, který jej následně poslal k zemi a útočná akce Unionu tak skončila.

28

Tentokrát se ale Vedad Ibišević ukázal v jiném světle a uprostřed hřiště poslal faulem k zemi soupeře.

27

To by byl ale gól! Vedad Ibišević z pravé strany přihrál balón před bránu, kde nádherně zakončil Matheus Cunha, ale jeho pokus Rafał Gikiewicz vychytal!

25

Ale centr Kena Reichela z levé strany skončil v zámezí daleko za bránou.

24

Další nepřesná přihrávka domácího mužstva skončila jen v zámezí a Union tak bude mít k dispozici autové vhazování.

22

Marius Bülter nenechal projít Lukebakia, ale dopustil se tak nedovoleného zákroku. U míče tak bude i nadále Hertha, která po neproměněné šanci ožila.

21

Marko Grujić si udělal místo pro střelu a z dálky vypálil ránu, která se ale snesla několik metrů nad bránu soupeře.

20

Centr z kopačky hostujícího hráče uvítal bezpečně ve svých rukou gólman Rune Jarstein.

19

Balón zamířil po odrazu od hostujícího hráče do zámezí a Hertha tak bude mít k dispozici autové vhazování na polovině soupeře.

18

Z ničeho nic přišla obrovská příležitost na domácí straně, když hráč Herthy fantasticky prodloužil míč za obranu, na která si sběhl Dodi Lukebakio, ale jeho zakončení dokázal zneškodnit gólman Rafał Gikiewicz!

17

Centr z rohu letěl do vápna velmi nebezpečně, ale ani jeden z hráčů Unionu se neprodral do zakončení.

16

Možná nyní se dočkáme nějakého vzrušení, neboť centr hostujícího hráče z pravé strany byl zblokován do zámezí a následuje tak rohový kop.

15

Rovněž útok Herthy nepřinesl vůbec nic zajímavého a zatím je to tedy pěkná nuda, bohužel.

14

Nyní sice Union získal volný kop, po kterém přišla hlavička Mariuse Bültera, ovšem ta neměla nárok na úspěch a skončila vysoko nad domácí bránou.

13

Bohužel toto utkání zatím značně postrádá nějakou fotbalovou podívanou a vidíme pouze velké množství faulů a nepřesných útočných akcí.

12

Následně dostal míč na pravou stranu k noze Marko Grujić, ovšem ten neměl proti přesile šanci a Union Berlín získal autové vhazování.

11

Kombinace domácích hráčů ale zatím nikam nevede, jelikož si přihrávají balón na své polovině.

10

Další faul ze strany hostů uprostřed hrací plochy znamená, že hra je znovu přerušená a uvidíme tak u míče Herthu.

9

Posléze přišel brejk ze strany Herthy, který přerušil faulem Parensen a uviděl od sudího žlutou kartu.

9

Nakonec se procpal do zakončení Marius Bülter, ale jeho rána byla zblokována.

9

Následně se hosté posunuli na útočnou polovinu, kde rovněž získali autové vhazování a možná se dočkáme první šance.

8

Balón nyní skončil pouze v zámezí od domácího hráče. Union Berlín se tak ujme autového vhazování v polovině hřiště.

7

Peter Pekarík se snažil odcentrovat balón z pravého křídla, ale balón letěl pouze do zámezí.

6

Hostující celek se snažil něco vymyslet z levé strany, ovšem tam parádně zachytila míč domácí obrana.

5

Nepovedená střela domácího hráče neměla příliš síly a z dálky se tak míč sotva dokutálel do rukou gólmana Gikiewicze.

3

Marko Grujić zahrál nohou příliš vysoko a zfauloval tak protihráče Grischu Prömela. Union tak bude mít k dispozici volný kop, kterého se ujme Christopher Trimmel.

2

Posléze byl ale zfaulován hostující hráč Marius Bülter uprostřed hrací plochy a u míče tak bude poprvé v utkání Union Berlín.

1

Hertha se okamžitě po výkopu vydala směrem dopředu, ovšem na pravé straně místo nebylo a hra se tak přesunula zpět do obrany.

1

Hertha BSC: Jarstein – Pekarík, Boyata, Torunarigha, Plattenhardt – Grujić, Skjelbred – Lukebakio, Darida, Cunha – Ibišević (C).
Náhradníci: Smarsch – Dárdai, Dilrosun, Klünter, Maier, Ngankam, Mittelstädt, K. Piątek, Samardžič.

1. FC Union Berlín: Gikiewicz – Hübner, Friedrich, Parensen – Trimmel (C), Prömel, Andrich, Reichel – Ingvartsen, Bülter – Andersson.
Náhradníci: Nicolas – Gentner, Kroos, Malli, Mees, Polter, Ryerson, Subotić, Ujah.

Rozhodčí: Harm Osmers – Stefan Lupp, Norbert Grudzinski.

1. FC Union Berlín:

Union Berlín se momentálně nachází na 12. pozici se 30 body a skóre 32:43. Naposled přivítal na své půdě lídra Bayern Mnichov. V 19. minutě se sice hosté radovali z branky, ale po přezkoumání videem to byl ofsajd. Ve 40. minutě už ale Bayern dal regulérní gól, konkrétně se trefil z penalty Lewandowski. Na další branku se muselo čekat dlouho a nakonec ji vstřelil v 80. minutě Pavard a Bayern tak vyhrál 2:0.

Hertha BSC:

Hertha je aktuálně na 11. místě s 31 body a skóre 35:48. V posledním utkání zavítala na půdu Hoffenheimu. V prvním poločase sice branka nepadla, ale vše vynahradila druhá půle. V 58. minutě si vstřelil vlastní branku Akpoguma a o dvě minuty později poslal Herthu do dvoubrankového vedení Ibiševič. V 74. minutě vše stvrdil Cunha. Hertha tak vyhrála jasně 3:0.

Ve 27. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají v berlínském derby týmy Hertha BSC a 1. FC Union Berlín. Naposled se spolu tato mužstva utkala v listopadu na půdě Unionu, který zvítězil těsně 1:0. Dnes se bude hrát na Olympiastadionu v Berlíně, ale bez diváků. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.