Ode mě je to vše, hezký zbytek dne.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 9:5. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:16.

Je dobojováno, Hertha poráží Hoffenheim 3:0, o svém vítězství rozhodla ve druhém poločase. Dá se říct, že vše podstatné se odehrálo právě po přestávce, berlínský celek dnes vyškolil soupeře v produktivitě. Domácí neproměnili své šance, mrzet je musí především Beierova rána těsně vedla, která mohla znamenat vedení. Naopak svěřenci trenéra Labbadii zaváhání Hoffenheimu trestali, pomohl jim i smolný vlastní gól Kevina Akpogumy. O dvě minuty později zvýšil náskok Herthy Vedad Ibišević a na konečných 3:0 skóre upravil Matheus Cunha.

Rudy
66. min Geiger
17 Zuber
Zuber
66. min Bruun Larsen
29 Skov
Skov
9 Bebou
Bebou
46. min Beier
Baumgartner
90. min Elmkies

Lukebakio
79. min Ngankam
15 Grujić
Grujić
Skjelbred
87. min Ascacibar
Mittelstädt
90. min Dilrosun
Ibišević
79. min Piątek
26 Cunha
Cunha
78. min Maier

90+4

Nakonec jsme byli svědky další šance, Hertha mohla své vedení ještě navýšit. Do míče se opřel střídající Maier, který orazítkoval tyč Baumannovy branky.

90+3

Závěr zápasu tráví s míčem na kopačkách především fotbalisté Herthy Berlín, kteří už spíše kontrolují své pohodlné vedení.

90+2

Střídající Dilrosun se snažil prosadit kolem Kadeřábka, český obránce se ale nenechal ošálit a centr mladičkého soupeře tečoval alespoň za postranní lajnu.

90+1

Nastavuje se pět minut.

90

Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Maximilian Mittelstädt, přichází Javairo Dilrosun.

90

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Ilay Elmkies.

89

Hübner chyboval v rozehrávce, jenže hosté už se nikam bezhlavě hnát nepotřebují a ani tak nečiní. Grujić kombinuje s Piątekem a nikam nepospíchají.

88

Ngankam se odpoutal od Posche a hledal někoho ze svých kolegů v malém vápně, kde si ovšem velice zodpovědně počínal Benjamin Hübner.

87

Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Per Ciljan Skjelbred, přichází Santiago Ascacibar.

85

Robert Skov se marně pokoušel prostřelit hráz těl před Jarsteinem, trefil pouze Skjelbreda. Norský záložník se poté skácel k zemi, trápí ho křeče.

84

Maximilian Mittelstädt mohl kombinovat s Piątekem, nakonec se ale rozhodl vzít situaci na sebe. Jeho ránu lehce tečoval Kadeřábek, Baumann tak měl výrazně usnadněnou práci.

83

Žlutou kartu dostává Dennis Geiger (TSG 1899 Hoffenheim).

82

Skov nasadil jesličky bránícímu Grujićovi, rána levačkou mu ale vůbec nesedla a balon dolétl vysoko nad branku. Zpět do hry jej pošle Jarstein.

81

Domácí hrají na maximální riziko s hodně otevřenou defenzivou, do níž se nyní vydal střídající Piątek, ovšem byl přichycen v těsném ofsajdovém postavení.

80

Utkání se pomalu chýlí ke svému konci, zbývá odehrát už jen zhruba deset minut a krátké nastavení. Dočká se Hoffenheim alespoň čestného úspěchu?

79

Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Krzysztof Piątek.

78

Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Arne Maier.

78

Domácí se nevzdávají, vstřelit branku jim ale dnes prostě není souzeno. Beier se ocitl v další velice zajímavé možnosti, jenže zamířil pouze do boční sítě.

77

Jarstein musel předchozí situaci ještě chvíli rozdýchávat, zhruba z metru totiž inkasoval tvrdou ránu balonem do citlivých míst. Už je ale zpátky na nohou.

76

Toto tvrzení pouze potvrdil další moment před Jarsteinem, kde se ocitl osamocený Baumgartner, jiskřičku naděje pro fotbalisty Hoffenheimu ale nevykřesal.

75

I když do konce utkání zbývá odehrát ještě zhruba patnáct minut, o vítězi je rozhodnuto. Hertha ve druhém poločase školí domácí z produktivity.

74

Hertha právě vstřelila branku!
Hoffenheim se v posledních okamžicích hnal za snížením, nyní ale znovu selhal v defenzivě a prohrává už 0:3! MATHEUS CUNHA se u rohového praporku ukázkově zbavil Akpogumy, propracoval se do vápna a prudkou ranou nedal Baumannovi šanci.

73

Florian Grillitsch si vyměnil balon s Baumgartnerem a posléze natáhl k dalekonosnému pokusu, který dolétl nad horní tyč Jarsteinovy svatyně.

71

Domácí si jdou za snížením. Skov tentokráte oslovil Beiera, který trefil blokujícího Boyatu. Od něj se míč odrazil příhodně pro Grillitsche, jenž zamířil vedle branky.

70

Skov se přes Plattenhardta propracoval až k zakončení. Rána to byla prudká, nijak zvlášť dobře umístěná, ovšem i tak musel Jarstein zasahovat nadvakrát.

69

Ibišević se na polovině hřiště odpoutal od svého strážce a roztáhl hru k Lukebakiovi, jehož nabídku pro Cunhu přečetl vybíhající Oliver Baumann.

68

Domácí se snaží s nepříznivým stavem něco udělat. Skovův průnik vyústil v rohový kop, který rozehrál Geiger pouze k bránícímu Torunarighovi.

67

Geiger se zapojil do hry pár desítek vteřin po svém příchodu na plac, ve středovém kruhu ale nechtěně zahrál rukou. Sudí tedy přiřkl balon Herthě.

66

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Sebastian Rudy, přichází Dennis Geiger.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Steven Zuber, přichází Jacob Bruun Larsen.

65

Sudí přerušuje hru, protože před šestnáctkou Herthy zůstává ležet Sebastian Rudy. Na straně Hoffenheimu zřejmě dojde k několika změnám.

64

Další práce pro Baumanna. Chaoticky fungující defenziva Hoffenheimu nechala na hraně vápna nehlídaného Mittelstädta, který ovšem zamířil přesně do brankáře soupeře.

63

Sudí si ještě něco vyřizoval s několika hráči ve vápně a až poté dal pokyn k rozehrání rohu. Domácím se nepodařilo nic vymyslet, Posch hlavičkoval mimo tři tyče.

62

Hoffenheim si rovněž vypracoval zajímavou možnost. Baumgartner si nachystal balon na levačku, ale jeho prudký pokus stačil na roh tečovat Pekarík.

61

Dost možná jsme byli svědky rozhodujících momentů dnešního utkání. Nechme se překvapit, jak domácí na dva slepené, inkasované góly zareagují.

60

Hosté využívají další příležitosti, trestají lehce pasivní přístup svého soupeře a zvyšují na 2:0. Mittelstädt se odpoutal od svého strážce a vyslal do pokutového území mimořádně přesný centr, který za Baumannova záda uklidil hlavou VEDAD IBIŠEVIĆ.

58

Fotbalisté z Berlína svůj chvilkový tlak nakonec přeci jen přetavili ve vedoucí gól tohoto utkání! Centr z levé strany odvrátili domácí pouze k Pekaríkovi, jehož prudkou střelu z voleje si do vlastní branky nešťastně srazil KEVIN AKPOGUMA.

57

Následoval další roh hostujícího celku. Tentokráte Plattenhardtovi pomohl s rozehrávkou Cunha, oba ale celou situaci zcela zbytečně překombinovali.

56

Míč do pokutového území dopravil tradiční exekutor Plattenhardt. Jeho nabídku na zadní tyči vyslyšel Cunha, který hlavičkoval pouze do bránícího Kadeřábka.

55

Ibišević udržel balon proti důraznému Poschovi, obtočil se kolem něj a vypálil levačkou. Oliver Baumann musel zasahovat, uvidíme rohový kop Herthy.

54

Hoffenheim měl na dosah vedoucí trefu! Nepovedenou rozehrávku Jarsteina vystihl Rudy, po jehož pasu ve stoprocentní příležitosti minul střídající Beier.

53

Rudy roztáhl hru na levou stranu, kde se snažil uvolnit Baumgarter, po pár metrech ale narazil na připraveného a čistě zasahujícího Petera Pekaríka.

52

Po přestávce zatím sledujeme především nedovolené zákroky, další z nich předvedl Steven Zuber proti slovenskému reprezentantovi Pekaríkovi. Rozehrávat bude Skjelbred.

51

Hodně nabuzený Vedad Ibišević se v úvodu druhého poločasu provinil už druhým nedovoleným zákrokem, tentokráte to odnesl Benjamin Hübner.

50

Marvin Plattenhardt se po tvrdém souboji se Skovem chvíli nezvedal z trávníku. Zatím spíše pokulhává, tak uvidíme, zda bude schopen zápas dohrát.

49

Pekarík zabojoval, dostihl míč před postranní lajnou a povedeným centrem oslovil Mittelstädta, jehož těžký kop levačkou z voleje Olivera Baumanna neohrozil.

48

Žlutou kartu dostává Christoph Baumgartner (TSG 1899 Hoffenheim).

47

Hertha se krátce po začátku druhého poločasu vrhla kupředu. Cunha přenechal balon Ibiševićovi, ten ale doplatil na pomalejší reflex a posléze fauloval Akpogumu.

46

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Maximilian Beier.

46

První poločas se nachýlil ke svému konci, Hoffenheim hraje s Herthou Berlín nerozhodně 0:0. Na obou týmech je určitě znát dlouhá zápasová absence, moc fotbalové krásy jsme zatím neviděli. Zhruba od pětadvacáté minuty se ale začalo hrát ve větším tempu, největší příležitosti měl krátce před odchodem do šaten hostující Cunha, kterého vychytal pohotový Baumann.

45+3

45+2

Maximilian Mittelstädt využil trošky volného prostoru k zakončení. Baumann si připsal další zákrok, situaci mi ještě usnadnil blokující Kadeřábek, který balon výrazně zpomalil.

45+1

Na druhé straně se Rudy opřel do volného míče, ale zamířil pouze nad branku. Mezitím sudí nad rámec prvního poločasu nastavil dvě minuty.

45

Torunarigha vracel přetažený míč zpět do centra dění. Na hranici malého vápna se k němu dral Boyata, ovšem v souboji s Hübnerem si počínal nedovoleně.

44

Rychlý brejk berlínského celku zakončil Cunha přihrávkou na paty Vedada Ibiševiće. Z této situace mohli hosté vydolovat daleko více, nyní budou kopat alespoň roh.

43

Grillitschův přízemní pas na hranici pokutového území se snažil najít Bebou, toho ale ani na vteřinu nespustil z očí pozorně bránící stoper Torunarigha.

42

Obrovská šance hostí! Ibišević získal míč čistým způsobem a poté jej okamžitě předložil pro Mathiase Cunhu, který zcela osamocen před brankou selhal a trefil pouze Baumanna.

41

Ani po rozehrávce přímého kopu nemusel Rune Jarstein zasahovat. Na hranici vápna hlavičkující Stefan Posch poslal balon pouze na tribunu za brankou.

40

Žlutou kartu dostává Marko Grujić (Hertha BSC).

39

Vše by mělo být v pořádku, bývalý hráč Liverpoolu je zpět na place. Hoffenheim se i nadále drží u balonu, s nímž kombinují Rudy a Kadeřábek.

38

Bebou se snažil prosadit kolem Grujiće, ze vzájemného souboje ale vytěžil pouze autové vhazování. S uvedením míče zpět do hry musí ještě počkat, Grujiće sužují nějaké problémy.

37

První polovina dnešního utkání se pomalu chýlí ke konci, zbývá odehrát zhruba osm minut. Dočkáme se před přestávkou nějaké branky, nebo půjdou týmy do šaten za stavu 0:0?

35

Grillitsch zvedl hlavu a vyslal vpřed dlouhatánský pas, za kterým se marně hnal Christoph Baumgartner. Rozehrávat tak bude norský brankář Herthy Rune Jarstein.

34

O chvíli později kopal hosté roh. Tentokráte byli o poznání nebezpečnější, Boyatovo sklepnutí pro Ibiševiće zastavil Hübner za pět minut dvanáct.

33

Po Hübnerově faulu na Cunhu zahrávala standardní situaci také Hertha. Centrující Pekarík našel pouze bránícího Akpogumu, který odhlavičkoval míč do bezpečí.

32

Pavel Kadeřábek opět zásoboval své kolegy před brankou. Jeho přetažená nabídka dolétla na zadní tyč, kde Posch v nadějné situaci nezakončil ideálně.

31

Rozehrávka přímého kopu nepřinesla fotbalistům Hoffenheimu žádnou zajímavou příležitost, obrana soupeře si věděla s Rudyho centrem rady.

30

Bebou se po tvrdém zákroku hostujícího stopera nezvedá, stále je v péči zdravotníků. Jednalo se o hodně ostrý náraz, tohle nemuselo dopadnout dobře.

29

Žlutou kartu dostává Dedryck Boyata (Hertha BSC).

28

Skjelbredova kolmice pro sprintujícího Lukebakia byla luxusní. Hostující křídelník ve snaze poslat balon do šestnáctky lehce ztratil rovnováhu a nepochodil.

27

V posledních okamžicích se hra konečně trochu rozhýbala. Nyní to opět zkoušel tradičně fyzicky neúnavný Kadeřábek, jehož centr vystihl Jarstein.

26

Pekarík přenechal balon lépe postavenému Cunhovi. Brazilský šikula vyslal do vápna prudký centr, hosté ale nebyli před brankářem Baumannem v dostatečném počtu.

25

O chvíli později už se Bebou prodral k zakončení, jeho rána pravačkou byla tečována na roh. Z něj domácí nic nevytěžili, skvělou práci odvedl hlavičkující Boyata.

24

Rudy roztáhl hru k napravo nehlídanému Kadeřábkovi, za jehož centrem se marně natahoval Ihlas Bebou. Míč do bezpečí posléze odkopl Dodi Lukebakio.

23

Hosté v posledních minutách převzali iniciativu. Míč se se štěstím dostal až ke Cunhovi, který jej bodlem zpoza pokutového území poslal nad horní tyč.

22

Cunha zamotal hlavu Kadeřábkovi a odcentroval na hranici malého vápna, kde se k zakončení protlačil Vedad Ibišević, Baumann ale nemusel zasahovat.

21

Peter Pekarík, který už žlutou kartu má, si v hlavičkovém souboji s Poschem pomohl rukama. Domácí bek inkasoval úder do obličeje, jasný faul. Vylučovat se ale nebude.

20

Plattenhardtovu nabídku poslal mimo vápno Akpoguma. Chvíli nato centroval levý bek Herthy znovu, ovšem ani tentokráte neoslovil některého z kolegů.

19

Na první náznak šance jsme si museli počkat až do devatenácté minuty. Po Mittelstädtově nahrávce se v šestnáctce snažil prosadit Ibišević, kterému ukopl míč na roh Hübner.

18

Jordan Torunarigha se vrací zpoza postranní lajny, ovšem zatím nepůsobí úplně stoprocentním dojmem. Uvidíme, zda bude schopen v utkání pokračovat.

17

K německému obránci Herthy jsou přivoláni zdravotníci, kteří zasahují poprvé v utkání. Jedná se o potíže s levým kotníkem, zda bude vše v pořádku.

16

Lukebakio přišel o míč, a domácí se tak vrhli do protiakce. Grillitsch si na jejím konci nevyhověl se Skovem, posléze navíc nedovoleně atakoval Torunarighu.

15

Svěřenci trenéra Labbadii se až nyní poprvé usadili na v Baumannově blízkosti. Nepobyli tam dlouho, aktivně napadající Zuber vytlačil Pekaríka na obrannou polovinu.

14

Jarstein přesným nákopem našel volného Mittelstadta, který hlavou sklepl balon pro rozběhnutého Ibiševiće, jenže tomu absolutně nevyšlo zpracování.

13

Ibišević se pokoušel získat balon od Akpogumy, ale opět si pomohl zákrokem za hranicí fotbalových pravidel a regulí. Rozehrávat budou fotbalisté Hoffenheimu.

12

Grillitsch si narazil s Bebouem a poté se hnal směrem k šestnáctce, byl však zastaven Grujićem. Dle názoru hlavního arbitra se jednalo o čistý zákrok.

11

Žlutou kartu dostává Peter Pekarík (Hertha BSC).

10

Berlínští fotbalisté se zatím nikam neženou. Spíše vyčkávají na obranné polovině a čekají, co vymyslí jejich soupeř, jehož kombinace rovněž pokulhává.

9

Ihlas Bebou se pokoušel prosadit individuálně, když si balon potáhl mezi dvojici protivníků, ukousl si ale až příliš velké sousto a byl odzbrojen.

7

Domácí se na chvíli usadili v Jarsteinově bezprostřední blízkosti, zmohli se ale jen na Skovův podprůměrný centr, který obrana Herthy bez problému odvrátila.

6

Belgický fotbalista je v pořádku, můžeme pokračovat. Baumann vyslal dlouhý výkop až do míst, kde číhal Bebou, kterého ve vzduchu předčil Torunarigha.

5

Podobná situace byla k vidění i na druhé straně hřiště, tentokráte pohotově zasáhl Baumann. Hra se ale přerušuje, protože na trávníku zůstává ležet Dodi Lukebakio.

4

Po pravé straně unikl svému strážci Pavel Kadeřábek, který poslal baron před branku soupeře, kde nejvýše ze všech vyskočil připravený Dedryck Boyata.

3

Domácí vstoupili do utkání o něco aktivněji. Zatím jsou to především oni, kdo se drží u balonu a vymýšlí, jak proniknout před brankáře soupeře Jarsteina.

2

Cunha aktivně napadal rozehrávku soupeře, v souboji s obráncem Akpogumou to ale přehnal s agresivitou a dopustil se jasného faulu.

1

Hlavní sudí Christian Dingert foukl do píšťalky, utkání může začít! Rozehrávky se ujali hostující fotbalisté, kteří nastupují v černo-červených dresech, naopak svěřenci trenéra Schreudera budou hrát v modrém.

1

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – S. Posch, Akpoguma, Hübner – Kadeřábek, Grillitsch, Rudy, Zuber – Skov, Bebou, Baumgartner.
Náhradníci: Pentke – Bičakčić, Bogarde, Ribeiro, Geiger, Bruun Larsen, Beier, Ekene, Elmkies.

Hertha BSC: Jarstein – Pekarík, Torunarigha, Boyata, Plattenhardt – Lukebakio, Grujić, Skjelbred, Mittelstädt – Ibišević, Cunha.
Náhradníci: Kraft – Stark, Klünter, Dilrosun, Ascacibar, Maier, Samardžič, K. Piątek, Ngankam.

Rozhodčí: Christian Dingert – Tobias Christ, Timo Gerach.

Poslední vzájemné utkání

26. 10. 2019 – Hertha BSC – TSG 1899 Hoffenheim 2:3

Branky: 55. Lukebakio (Wolf), 69. Kalou (Darida) – 33. Locadia (Grillitsch), 39. Kramarić (Skov), 79. Hübner (Rudy)

Hertha BSC: Jarstein – Klünter, Boyata (64. Kalou), Rekik, Plattenhardt – Grujić (46. Duda), Skjelbred – Wolf, Darida, Lukebakio – Ibišević (C) (82. Selke)

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kadeřábek, Akpoguma, Hübner, Skov – Rudy, Vogt (C) (61. Bičakčić), Grillitsch – Rupp (72. Adamjan), Kramarić, Locadia (61. Bebou)

Hertha BSC

Berlínský celek prožívá poměrně divokou sezonu. Na střídačce se vystřídali už tři trenéři, poslední změna proběhla během února, když v Německu uznávaného Jürgena Klinsmanna nahradil Bruno Labbadia. Hertha se i přes na papíře našlapaný kádr krčí až na třináctém místě a její náskok na Düsseldorf, držící šestnáctou, barážovou pozici, čítá šest bodů. Od začátku roku 2020 uspěli hráči Die Alte Dame jen ve dvou duelech z osmi, nezvládali především začátky zápasů. V posledních třech mačích inkasovali deset branek, z toho osm v prvním poločase a hned pět během úvodní desetiminutovky! Českého souboje se dnes na place nedočkáme, hostujícího záložníka Vladimíra Daridu nepustí do hry karetní trest.

TSG 1899 Hoffenheim

S nadsázkou se dá říct, že vynucená přestávka fotbalistům Hoffenheimu prospěla. Před vypuknutím pandemie se jim nedařilo, z posledních pěti utkání vydolovali pouhopouhé dva body a navíc museli před vlastními fanoušky skousnout šestibrankový debakl od vedoucího Bayernu Mnichov. Pozice zajišťující účast v předkole Evropské ligy ale mají svěřenci trenéra Schreudera stále na dosah, z devátého místa ztrácí na šesté Schalke jen dva body. V nadcházejících pěti kolech se navíc tým, jehož barvy hájí i český obránce Pavel Kadeřábek, utká s pěti tabulkově hůře postavenými soupeři. Kromě Herthy postupně vyzve ještě Paderborn, Kolín nad Rýnem, Mohuč a Düsseldorf.

Příjemné sobotní odpoledne všem fanynkám a fanouškům kvalitního fotbalu! Dočkali jsme se, dnes se opět rozjíždí jedna z předních evropských soutěží. Program německé Bundesligy nám nabídne šest utkání, my se budeme společně věnovat souboji mezi Hoffenheimem a Herthou Berlín. Začínáme v 15:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.