To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 8:7. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 19:10.

Tak, jak oba týmy zakončily dobu předkoronavirovou, tak jí i zahájily – Eintracht Frankfurt další porážkou a Borussia Mönchengladbach pro změnu výhrou. Pro Eintracht je to čtvrtá ligová porážka v řadě, přičteme-li k tomu i prohru v Evropské lize s Basilejí, je ta dnešní porážka již pátá v řadě a to je hodně nelichotivá bilance.
Naproti tomu Borussia Mönchengladbach vybojovala nesmírně důležité body v boji o Ligu mistrů a hodila tak rukavici svému pronásledovateli v tabulce, Bayeru Leverkusen, který bude hrát svůj zápas až v pondělí.

Eintracht Frankfurt(3-5-1-1)

1 Trapp
Trapp
N'Dicka
83. min Kohr
19 Abraham
Abraham
74. min Hasebe
Hinteregger
18 Touré
Touré
8 Sow
Sow
46. min Silva
Ilsanker
74. min Chandler
17 Rode
Rode
10 Kostić
Kostić
15 Kamada
Kamada
78. min Gaćinović

Binsibajní
78. min Wendt
32 Neuhaus
Neuhaus
90. min Bénes
5 Strobl
Strobl
23 Hofmann
Hofmann
36 Embolo
Embolo
78. min Stindl
10 Thuram
Thuram
66. min Herrmann
14 Pléa
Pléa
90. min Jantschke

90+4

André Silva (Frankfurt) byl ve vápně Borussie v obležení několika bránících hráčů, tak přihrál Chandlerovi, který to zkusil, ale přízemní střelu Sommer chytá.

90+3

Hraje se u půlící čáry, domácí mají míč a snaží se co nejrychleji dostat k vápnu Borussie.

90+2

László Bénes (Mönchengladbach) faulován na polovině Eintrachtu, provinil se Sebastian Rode.

90+1

Nastavují se čtyři minuty, hned v první nastavené minutě registrujeme velmi dobrou střelu Patricka Herrmanna (Mönchengladbach), která ale končí vedle branky Eintrachtu.

90

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Tony Jantschke.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází László Bénes.

89

Žlutou kartu dostává Dominik Kohr (Eintracht Frankfurt).

87

Statistika střel – 10 : 12, statistika střel na branku – 3 : 7.

86

Na druhé straně registrujeme velmi povedenou střelu Gaćinoviće, která ale skončila pouze vedle branky Borussie.

84

Obrovská šance! Jonas Hofmann (Mönchengladbach) byl sám před brankou, před ním byl již pouze, za již překonaným gólmanem, bránící Martin Hinteregger (Frankfurt), který fantasticky, pravačkou, dokázal vykopnout míč z branky!

83

Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Evan N'Dicka, přichází Dominik Kohr.

81

Frankfurt právě vstřelil branku!
Sebastian Rode našel přesnou přihrávkou do vápna ANDRÉ SILVU, který se z pravé strany dokázal prosadit a je tu tak první domácí gól tohoto zápasu!

80

Je před námi poslední desetiminutovka řádné hrací dob a už nyní je pravděpodobné, že domácí z tohoto zápasu body nezískají...

79

Domácí již rozehráli rohový kop, ale ne nijak povedeně, branku soupeře ohrozit nedokázali.

78

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Lars Stindl.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Mijat Gaćinović.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Rámí Binsibajní, přichází Oscar Wendt.

77

Domácí vybojovali rohový kop, který rozehrají z levé strany, ale až poté, co hosté vystřídají.

76

Gól z penalty byl pro Binsibajního pátým ligovým gólem v této sezóně, bude to dnes poslední gól tohoto zápasu?

75

Kevin Trapp (Frankfurt) si jde pro míč, před dotírajícím Thuramem, následuje rozehrávka od domácí branky.

74

Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází David Abraham, přichází Makoto Hasebe.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Stefan Ilsanker, přichází Timothy Chandler.

73

Mönchengladbach právě vstřelil branku!
RÁMÍ BINSIBAJNÍ proměňuje se štětím pokutový kop, gólman Kevin Trapp málem míč pravačkou vyrazil, což se mu ale nepovedlo, střela byla dostatečně prudká a míč pod ním prošel do branky.

72

Evan N'Dicka (Frankfurt) fauluje ve vlastním vápně nabíhajícího Embola a je z toho pokutový kop pro Borussii!

71

Lavička Eintrachtu připravuje hned dvojí změnu v sestavě, do hry by se měl dostat mj. Makoto Hasebe.

70

Žlutou kartu dostává Stefan Ilsanker (Eintracht Frankfurt).

69

Na druhé straně vybojovali domácí roh, který z pravé strany rozehrál Kamada... přetažený centr, který ale nikoho nenašel, nepovedený roh Eintrachtu.

68

Gólová šance Borussie, Alassane Pléa se dostal ke střele z levé strany a orazítkoval vzdálenější tyč!

68

Borussia Mönchengladbach je ale opět na polovině Eintrachtu, domácí se v tuto chvíli pouze brání.

67

Alassane Pléa (Mönchengladbach) posouval míč do vápna, kam si nabíhal Embolo, jenže přihrávku zachytil obránce Eintrachtu.

66

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Patrick Herrmann.

65

Breel Embolo (Mönchengladbach) nyní hodně tvrdě „zajel" do bránícího Hintereggera, na polovině Eintrachtu, ale obejde se to bez karetního trestu.

64

Souboj na polovině Borussie, hosté odehrávají míč do autu, domácí rychle vhazují z levé strany.

62

Na druhé straně se domácí vlastními chybami vytlačili od vápna Borussie, míč se vrací až na polovinu Eintrachtu.

61

Po výkopu Sommera se dostal z levé strany ke střele Marcus Thuram (Mönchengladbach), kterému ale střela tak úplně nesedla, Trapp v pohodě chytá.

60

Hodně nepovedená rozehrávka hostů, jmenovitě Jonase Hofmanna, kdy se míč vrátil až k brankáři Sommerovi.

59

Žlutou kartu dostává André Silva (Eintracht Frankfurt).

58

A akci Borussie zakončil nepřesnou střelou Rámí Binsibajní, který poslal míč několik metrů vedle branky Eintrachtu.

58

Evan N'Dicka (Frankfurt) odkopává míč do autu, hosté vhazují z pravé strany, na polovině Eintrachtu.

57

Individuální kvalita je zatím evidentně na straně Borussie, domácí to budou muset urvat týmově, což se zatím moc nedaří.

56

Marcus Thuram (Mönchengladbach) se zkoušel prodrat z pravé strany do vápna Eintrachtu, ale ztroskotal na obránci.

55

Breel Embolo (Mönchengladbach) předvedl velmi dobrý a dlouhý sprint s míčem, na konci akce ale u vápna Eintrachtu nepřesně přihrál a bylo po akci.

54

Evan N'Dicka (Frankfurt) nyní zariskoval, když stáhl k zemi protihráče, přičemž má již jednu žlutou kartu z prvního poločasu.

53

V dosavadním průběhu druhé půle je to hlavně o hře u půlící čáry, ani jedno z mužstev nemá viditelnou převahu.

52

Yann Sommer (Mönchengladbach) vykopává od své branky, míč u půlící čáry ale získávají domácí.

51

Na konci celé útočné akce Borussie je nepřesná střela Neuhause, odkop od branky Eintrachtu.

50

Dajči Kamada (Frankfurt) fauluje na své polovině a nabízí tak soupeři výhodu volného kopu z levé strany... následuje centr k vápnu, který ale odvrací bránící hráč Eintrachtu.

49

Míč se dostal do vápna, kde propadl k Yannu Sommerovi, ten ho zvedá z trávníku a bude moci rozehrát od své branky.

48

Dajči Kamada (Frankfurt) vybojoval rohový kop pro svůj tým, domácí rozehrají z levé strany.

47

Rámí Binsibajní (Mönchengladbach) vhazuje z levé strany, na vlastní polovině a hosté se následně dostávají na polovinu soupeře.

46

Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází André Silva.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:33.

První poločas končí po rohovém kopu Borussie, která odchází do kabin mnohem spokojenější a není divu – hosté díky dvěma rychlým gólům v úvodu zápasu vedou již 2:0 a byť v dalším průběhu nebyli o moc lepším týmem, jsou velmi blízko k třem bodům. Eintracht úvod zápasu doslova prospal a hra domácích dostávala patřičné parametry až tak od 20. minuty, alespoň snížit se ale domácím zatím nepovedlo.

45+1

45+1

Alassane Pléa (Mönchengladbach) se dostal z pravé strany ke střele, kterou Trapp vyráží na roh, ten hosté rozehrávají z pravé strany, jmenovitě Jonas Hofmann... je z toho ale pouze odpískané hraní rukou.

45

Rámí Binsibajní (Mönchengladbach) si pomalým krokem jde za postranní čáru pro míč, aby mohl následně vhazovat z levé strany.

44

Kevin Trapp (Frankfurt) razantně odkopává míč, který míří k jeho brance, u půlící čáry se o něj svádí bitva, vítězně z ní vychází domácí, kteří míč získávají na své kopačky.

43

Ano a tak to také dopadlo, míč se dostal do vápna, kde z pravé strany zakončil Almamy Touré (Frankfurt), ale se slabou střelou si gólman Borussie poradil.

42

Djibril Sow (Frankfurt) faulován bránícím Stroblem a to znamená jediné – standardní situaci pro domácí, je to ale ze střední vzdálenosti, spíše na centr do vápna.

41

Defenziva Eintrachtu pod tlakem při rozehrávce, dobrá práce hostů, kteří nyní rychle přistupují.

40

Probíhá poslední pětiminutovka první půle, která Eintrachtu vůbec nevyšla a domácí musí dotahovat dvoubrankovou ztrátu.

39

Florian Neuhaus (Mönchengladbach) nedosáhl na přihrávku k půlící čáře a hrát tak mohou opět domácí, kterým patří poslední minuty, kdy jsou aktivnější.

38

Evan N'Dicka (Frankfurt) s míčem na levém křídle, zkouší prostřelit bránícího hráče a dostat míč do vápna, což se mu ale nedaří, je z toho autové vhazování domácích.

37

Od gólmana Trappa začíná další útočná akce domácích, která ale velmi rychle končí u půlící čáry.

36

Žlutou kartu dostává Evan N'Dicka (Eintracht Frankfurt).

36

Jenže Kostićovi je odpískán útočný faul, u pokutového území Eintrachtu, takže ani tentokrát se domácí prvního gólu nedočkají.

35

Malá domů v podání Borussie, Yann Sommer pod tlakem, musí rychle vykopávat od své branky, což učinil, ale míče se chopili opět domácí.

34

Jonas Hofmann (Mönchengladbach) se dere do vápna Eintrachtu, kde následně padá, ale nebylo to vinou obránců, takže z toho nebude ani penalta.

33

Míč nakonec skončil v autu, takže vhazovat mohou hosté, z pravé strany, na vlastní polovině.

32

Djibril Sow (Frankfurt) hlavičkuje ve vápně Borussie, ale v záklonu, v poměrně těžké pozici, branku vůbec netrefuje.

31

Hosté drží míč u půlící čáry, Stefan Lainer posílá míč po pravé straně, následuje kolmice do vápna Eintrachtu, kdy se ale před Thuramem dostal jako první k míči gólman Trapp.

30

Je za námi první půl hodina hry, která vyšla parádně Borussii. Ta dokázala vstřelit již dva góly, po dvou velkých chybách domácích, nicméně nyní již sledujeme vyrovnaný fotbal.

29

Breel Embolo (Mönchengladbach) faulován, takže míč zůstane v držení hostů, kteří mají nyní problémy s rozehrávkou a přechodem přes půlící čáru.

28

Další trochu riskantní rozehrávka gólmana Borussie, čímž dostává své obránce následně pod tlak.

27

Malá domů v podání hostů a gólman Yann Sommer hodně zariskoval s rozehrávkou, kdy se míč málem dostal přímo na nohu soupeře.

26

Breel Embolo (Mönchengladbach) odvedl dobrou práci v defenzivě, kde obral o míč soupeře, čímž mohla začít útočná akce hostů.

25

Rychlou akci Borussie zakončil přízemní střelou z levé strany Marcus Thuram, s níž si ale Trapp poradil.

24

Žlutou kartu dostává Filip Kostić (Eintracht Frankfurt).

23

Přímý kop pro Eintracht, rozehrává z nějakých třiceti metrů Filip Kostić, který to trefil velmi dobře, Yann Sommer parádním zákrokem vyráží míč mimo tři tyče, další gólová šance zápasu.

22

Náhradníci Borussie dostávají pokyn k rozcvičení, hráči si sundávají roušky a jdou na to.

21

Míč u Kevina Trappa, který rozehrává na pravou stranu, ale pozor, je tu další chyba domácích a nakonec šance Thurama, kterou právě Trapp bravurně zneškodnil.

20

První náznak šance Eintrachtu, kdy ve vápně sklepl míč Bas Dost na nabíhajícího Dajči Kamadu, který se ale dostal již z úhlu a nakonec netrefil branku.

19

Vypadá to, že v posledních minutách se přece jenom domácí trochu osmělili a přece jenom jsou schopni se dostat i do blízkosti vápna Borussie.

18

Útočná akce Eintrachtu končí faulem na bránícího Neuhause, kterého nedovoleně atakoval Bas Dost.

17

Autové vhazování hostů, z levé strany, na vlastní polovině, hra nyní trochu postrádá tempo.

16

Statistika držení míče – 39% : 61%.

15

Borussia drží míč u půlící čáry, hosté hledají cestu k brance soupeře.

14

Marcus Thuram (Mönchengladbach) dobíhá míč před brankou Eintrachtu, dříve je u něho ale gólman Trapp, který stihl míč odkopnout.

13

Odkopem míče řeší situaci obránce Eintrachtu, to bylo ale pouze odevzdání míče soupeři, Yann Sommer rozehrává od branky Borussie.

12

Defenziva Eintrachtu pod tlakem při odehrání míče k půlící čáře, hosté mají lepší pohyb.

11

Nakonec z toho byly dva rohové kopy pro Eintracht, ale ani jednou Yann Sommer (Mönchengladbach) zasahovat nemusel, při tom druhém Bas Dost netrefil branku.

10

Filip Kostić (Frankfurt) rozehrál volný kop na polovině soupeře, byl to pas na ve vápně nabíhajícího Dosta, jenže míč odehrál na roh bránící hráč Borussie.

9

Žlutou kartu dostává Nico Elvedi (Borussia Mönchengladbach).

7

Tak to je hodně špatný vstup domácích do tohoto zápasu! Rámí Binsibajní poslal z levé strany přízemní přihrávku před branku, kde se mezi dvojicí hodně statických obránců dokázal prosadit MARCUS THURAM.

5

Ofsajdem končí další útočná akce hostů, Kevin Trapp (Frankfurt) bude vykopávat.

4

Střed hřiště zatím ovládají hosté, kteří se úvodním gólem dostali do herní pohody, Matthias Ginter drží míč a bude rozehrávat.

3

V prázdné Commerzbank-Areně je slyšet každý pokřik a pokyn trenérů...

1

Skvělý vstup hostů ůdo zápasu, kteří hned z první útočné akce dávají první gól! Domácí ztratili míč ve středu hřiště, ten se dostal až do vápna, kde si ho přidržel Hofmann, kterému mezitím naběhl na pravé straně ALASSANE PLÉA. Po přesně načasované přihrávce se Pléa, ve skluzu, dokázal prosadit střelou na vzdálenější tyč!

1

Eintracht Frankfurt: Trapp – N'Dicka, D. Abraham, Hinteregger – A. Touré, Sow, Ilsanker, Rode, Kostić – Kamada – Dost.
Náhradníci: Rönnow – Hasebe, D. da Costa, Chandler, Kohr, Gaćinović, Torró, G. Fernandes, André Silva.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Neuhaus, Strobl, J. Hofmann – Embolo – Thuram, Pléa.
Náhradníci: Sippel – Wendt, Bénes, Jantschke, Traoré, Herrmann, Raffael, Kramer, Stindl.

Rozhodčí: Zwayer – Schiffner, Achmüller.

BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH
Borussia je na tom v bundesligové tabulce mnohem lépe, než jeho hostitel. Mönchengladbachu patří v tabulce čtvrté místo, které by ještě znamenalo postup do Ligy mistrů pro příští sezónu! Zezadu však na Borussii dotírá Bayer Leverkusen, který z pátého místa ztrácí pouhé dva body. Na rozdíl od Eintrachtu se Borussia rozloučila s dobou předkoronavirovou výhrou, když doma doslova přetlačila 1. FC Köln 2:1.

EINTRACHT FRANKFURT
Eintracht zakončil dobu předkoronavirovou porážkou 0:4 na hřišti Leverkusenu. Ale to se bavíme o ligovém zakončení, neboť Frankfurt ještě 12. března čekal první zápas osmifinále Evropské ligy se švýcarskou Basilejí. A Eintracht v tomto zápase navázal na ligový debakl s Leverkusenem, když doma Basileji podlehl 0:3. A jak známo, k odvetě, která se měla odehrát 19. března, již nedošlo.
V duelu s Borussií bude chtít Eintracht přerušit třízápasovou sérii ligových porážek v řadě!

Po dvouměsíční vynucené přestávce se opět rozbíhá kolotoč zápasů německé Bundesligy, která začíná vůbec jako první kvalitní liga v Evropě. Utkání, které se odehraje v frankfurtské Commerzbank-Areně, bude bez diváků, což je ale jediný (byť nezanedbatelný) škraloup...

Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 26. kola německé Bundesligy, v němž se EINTRACHT FRANKFURT utká s BORUSSIÍ MÖNCHENGLADBACH.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.