To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Utkání se hrálo bez diváků, fanoušci Kolína však do publika donesli alespoň dresy, plyšové maskoty a další fanouškovské propriety.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 10:6. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 20:15.

1. FC Köln(4-2-3-1)

1 Horn
Horn
Schmitz
83. min Ehizibue
Hector
76. min Rexhbecaj
Thielmann
46. min Drexler
23 Uth
Uth
30 Kainz
Kainz
71. min Schindler
Córdoba
83. min Terodde

1. FSV Mohuč 05(3-4-2-1)

Müller
St. Juste
Fernandes
69. min Szalai
Niakhaté
34 Baku
Baku
Malong Kunde
83. min Latza
Boëtius
83. min Barreiro
Aaron Martín
21 Onisiwo
Onisiwo
84. min Burkardt
Quaison
Či Tong-won
56. min Awoniyi

• 29Burkardt

Je dobojováno a oba celky si připisují po bodu. Kolín měl přitom zápas rozehrán opravdu výborně, neboť v 53. minutě se po centru trefil hlavou Florian Kainz a bylo to o dvě branky. Jenže už v 61. minutě snížil pohotovým sklepnutím Taiwo Awoniyi a v 72 minutě po svém individuálním průniku srovnal Pierre Malong Kunde. Mohuč tak vybojovala bod za remízu 2:2 a na 15. místě má 27 bodů a na barážovou pozici náskok čtyř bodů. Kolín nad Rýnem je na desátém místě s 33 body.

90+4

90+3

Další karetní trest, tentokrát pro hráče Mohuče. Za faul na Schindlera ji dostal Aaron Martín.

90+2

Timo Horn s odkopem od své branky nikam nepospíchá, trpělivě si vyhlíží nabízející se spoluhráče.

90+1

Střet mezi Teroddem a Niakhatém ve středu hřiště byl sudím posouzen jako čistý, pokračuje se tak ve hře a Mohuč útočí.

90

Budou se nastavovat čtyři minuty.

90

Ještě jedna žlutá karta pro domácí celek, za faul si ji prohlédl Iljás Schirí.

89

Domácím teď hodně zatrnulo, neboť u vápna se k míči dostal Quaison a prudce vystřelil. Brankáři pomohl jeden z obránců a střelu zastavil.

88

Rohový kop Mohuče k ohrožení Hornovy branky nevedl, domácí tým už míří do postupného protiútoku.

87

Žlutou kartu za zastavení pronikajícího hráče byl potrestán domácí Elvis Rexhbecaj.

86

Na Uthův centr si v pokutovém území naskočil Leistner, dostal se k hlavičce, tu však poslal vedle Müllerovy branky.

85

Přímý kop pro Kolín nad Rýnem, nedovoleným zákrokem byl zastaven Simon Terodde.

84

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Jonathan Burkardt.

83

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Leonardo Barreiro.

83

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Pierre Malong Kunde, přichází Danny Latza.

83

Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jhon Córdoba, přichází Simon Terodde.

83

Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Benno Schmitz, přichází Kingsley Ehizibue.

82

Zároveň se na lavičkách chystají střídání.

81

Na trávníku sedí domácí Schmitz, moc se mu na nohy nechce. Máme tu tak krátkou pauzu, kterou hráči využívají k občerstvení.

80

Zmatek u Müllera, kde se o zakončení snažili Córdoba a Schindler, gólman Mohuče se ale natáhl a svůj tým zachránil.

78

Už se nám hra přesunula na druhou stranu a za obranu se probíjel Onisiwo. Šel do skluzu s jedním z obránců a o zlomek vteřiny tam byl dříve. Brankář Horn ale vytáhl pohotový zákrok a míč vykopl.

78

O chvíli později se Códoba dostal k hlavičce po Schindlerově centru, šlo to však o kousek vedle pravé Müllerovy tyče.

77

Aaron Martín na svých zádech udržel domácího Utha a nepustil jej do zakončení. Je tu odkop od Müllerovy branky.

76

Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jonas Hector, přichází Elvis Rexhbecaj.

75

Další Drexlerova akce. Nyní hledal centrem Córdobu, ten při svém výskoku fauloval.

73

Kolín to samozřejmě nechce nechat jen tak a Drexler se už tlačí do útočné odpovědi.

72

Mainz právě vstřelil branku!
To jsou věci, už je srovnáno! Domácí obrana se otevřela, středem do ni po St. Justeho přihrávce pronikl PIERRE MALONG KUNDE a střelou po zemi podél gólmana Horna upravil na 2:2.

71

Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Kingsley Schindler.

69

Střídat budou i domácí, u laviček dostává poslední taktické pokyny Kingsley Schindler.

69

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Edimilson Fernandes, přichází Ádám Szalai.

67

Jedna taková skončila po nečekaném odrazu míče ofsajdem, hosté si mohli oddechnout.

66

Mohuč se snaží o srovnání, v obraně to ale lehce skřípe a domácí se tak mohou dostávat do zajímavých pozic.

64

Po něm se šance nekonala, naopak hosté vyrazili do protiútoku. Ten také skončil neúspěchem.

63

Teď už zase Kolín nad Rýnem. Na střed si nabíhal Uth, jeho následná střela levačkou byla sražena na roh.

61

Je sníženo a máme drama. Hosté se po dlouhém pasu dostali k vápnu, hra se posunula doprava, odkud Baku nacentroval po zemi a TAIWO AWONIYI zblízka sklepl míč za Horna – 2:1!

60

Sledujeme teď velice akční fotbal, oba celky předvádí útočnou a atraktivní hru.

58

Z následné standardní situace už nebezpečí nevzniklo, hosté se ubránili, Mohuč jde do protiútoku.

57

Další šance Kolína. Středem si to k brance namířil Schirí a předvedl čisté bodlo. Müller se po jeho prudké střele natáhl a vyrazil ji na roh.

56

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Či Tong-won, přichází Taiwo Awoniyi.

55

Kolín je rázem na koni a po další akci se do šance cpal Uth. Míč mu ale odskočil od nohy a Müller v poklidu zakročil.

53

Köln právě vstřelil branku!
No a z protiútoku udeřilo na druhé straně. Po dlouhém gólmanově výkopu se odehrál faul, domácí bleskově rozehráli, zprava nacentroval Drexler a ten na zadní tyči našel nabíhajícího FLORIANA KAINZE. Ten zblízka zamířil hlavou mimo Müllerův dosah a upravil na 2:0!

52

Mezi obránce dostal přihrávku hostující Quaison a už to vypadalo, že i zakončí. Jenže na poslední chvíli k němu přistoupil jeden z obránců a zablokoval jej.

51

Na centr si v pokutovém území naskakoval Či Tong-won, scházelo mu ale několik decimetrů, aby se dostal k zakončení.

51

Už se zase hraje na druhé straně, Mohuč bude rozehrávat rohový kop.

50

Po centru z pravé strany si na hranici šestnáctky zpracoval míč domácí Córdoba, jeho střela z otočky však šla nad břevno.

48

Hostující Jean-Paul Boëtius nasadil k velkému sólu, přešel přes několik protivníků, ale v rozhodujícím okamžiku pohořel. Ke střele se nedostal a vše skončilo mimo šestnáctku.

47

První výpad Mohuče ve druhé půli skončil v pokutovém území po odmávání ofsajdové pozice.

46

Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jan Thielmann, přichází Dominick Drexler.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:34.

Je za námi první poločas, který přinesl celkem zajímavý fotbal. Nejdůležitější okamžik se odehrál hned v úvodu, kdy rozhodčí odpískal pokutový kop pro Kolín a Mark Uth poslal svůj tým v šesté minutě do vedení. Mohuč se samozřejmě snažila o rychlé vyrovnání, měla k dispozici několik centrů a standardních situací, vše však končilo na brankáři Hornovi, či mimo jeho bránu. Dalšího gólu jsme tak v této pětačtyřicetiminutovce nedočkali a do kabin se odešlo za stavu 1:0.

45+2

45+2

Z něj už nic zvláštního nevzniklo, Florian Müller se chystá k odkopu od své branky.

45+2

Prudká střela se odrazila od tříčlenné zdi a míč poté šel do protipohybu gólmana Müllera. Ten jej pouze pozoroval a určitě si oddechl, že z toho je pouze roh.

45+1

Po faulu na Hectora je tu docela zajímavá standardní situace pro domácí tým!

45

Rozhodčí bude nastavovat dvě minuty.

44

Pěknou střelou ze střední vzdálenosti se prezentoval domácí Kainz, šlo to kousek vedle pravé Müllerovy tyče.

43

Krátký centr byl odvrácen hned u první tyče, v roli skvěle postaveného hráče byl opět Bote Baku.

42

Na malé vápno si nabíhal domácí Uth a naskakoval si na hlavičku, na poslední chvíli jej ale přehlavičkoval Baku a uklidil míč na roh.

41

Jhon Córdoba je již na nohou a kulhá mimo hrací plochu, kde bude jeho ošetřování pokračovat.

40

Nehrajeme, neboť po souboji s Malong Kundem zůstal na trávníku ležet domácí Córdoba a zatím se mu moc vstávat nechce a drží se za levé stehno.

38

Zákrok v pokutovém území domácích byl posouzen jako nedovolený ze strany Mohuče, místo penalty se tak pískal odkop od Hornovy branky.

38

Přímý kop úspěchem neskončil, vysoký pokus si do svých rukavic stáhl připravený Müller.

37

Ten byl zastaven nedovoleným zákrokem a za faul na Kainze byl žlutou kartou potrestán Či Tong-won.

37

A dopadlo to stejně, jako v předcházejících případech. Domácí se ubránili a vydali se do rychlého kontru.

36

Leistner pomohl svému brankáři, včasným skluzem srazil prudký centr na další rohový kop.

35

Mohuč rozehrála další standardky, je to ale jako bušení na zavřená vrata. Všechny centry domácí odvrací.

34

Centr Bote Bakua prošel z pravé strany až na střed vápna, tam už ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a Kolín se ubránil.

32

Už je po akci. Po vysokém centru si nejlépe poradil Benno Schitz a přehrál dotírajícího Niakhatého.

31

Iljás Schirí poslal na trávník Boëtiuse, hosté se už chystají k rozehrání přímého kopu.

30

Hosté předvádí slušné napadání rozehrávky Kolína, výsledkem je tlak na obranu a gólmana Horna.

29

Šance Mohuče. Gólman Horn se musel natáhnout po střele přes obránce, která byla navíc tečována a konečky prstů vyškrábl míč na rohový kop.

28

Kolínští se snaží o uklidnění hry, nikam se teď neženou a my tak vidíme kombinaci u vlastní šestnáctky.

26

Protiakce kolínských skončila nepřesnou střelou Schirího z dálky, Müller zasahovat nemusel.

26

Vysoký pas se stal kořistí připraveného Horna, ten si křikl a včas na centr vyběhl.

25

Střet mezi domácími Leistnerem a Katterbachem a hostujícím Onisiwem byl vyhodnocen jako nedovolený ze strany Kolína, takže následovat bude centr z pravé strany.

23

Prudký pas na nabíhajícího Martína, ten se snažil míč zastavit skluzem, bylo to ale na něj až moc dlouhé.

21

Na centr od rohového praporku si nejvýše naskočil gólman Timo Horn a dokázal jej posunout ven z vápna.

20

Pokus o signál hostům nevyšel, oblouček do vápna byl odvrácen na rohový kop.

19

Rozhodčí se poté ještě vrátil k dalšímu zákroku na půlce a žlutou kartou byl potrestán i Florian Kainz.

19

Je tu první žlutá karta utkání. Domácí kapitán Jonas Hector zezadu zastavil unikajícího Boëtiuse a rozhodčí měl ihned jasno.

18

Najednou tu byla šance pro Kolín. Po zisku míče vznikla situace dva na dva, Uth vysunoval Córdobu, obranný skluz na poslední chvíli ale celou akci ukončil.

16

Bornauw tvrdě atakoval Quaisona a je tu další standardní situace pro Mohuč. Karta se za zákrok nekonala, rozhodčí si vystačil s domluvou.

16

Je to zatím dost nervózní a na obou stranách je ve hře větší množství chyb. Opravdu je poznat dlouhá herní pauza.

15

Po nějaké době se do útoku dostal Kolín nad Rýnem, jenže pas Sebastiaana Bornauwa skončil v zámezí...

13

Jenže následná standardní situace už k ohrožení Hornovy branky nevedla a už se zase hraje na půlce.

12

Kombinace mezi Onisiwem a Boëtiusem už vypadala lépe, střela druhého jmenovaného byla sražena těsně vedle branky a je z toho roh.

11

Centrem po zemi z levé strany se o akci pokoušel hostující Martín, moc mu to ale nesedlo a výsledkem byla slaboučká přihrávka.

10

Neklaplo ani to, přenesení hry skončilo u hráčů v bíločerveném a míč byl odvrácen na autové vhazování.

9

Teď je tu ale přímý kop pro Mohuč, to vše po faulu na Onisiwa.

8

Boëtius se pokoušel přihrát středem na hranici vápna domácího celku, obrana Kolína se ale v poklidu ubránila a míč odkopla.

7

Mohuč tak má hned v úvodu o čem uvažovat a bude muset vyrazit do útoku.

6

A MARK UTH se dočkal. Ofsajd se při akci nekonal a tak mohl pokutový kop rozehrát. Vyslal střelu na levou ruku gólmana Müllera, ten se natahoval, seč jen mohl, ale rána skončila v síti – 1:0!

5

Mark Uth má už míč v náručí, ale čeká, až si rozhodčí nechá verdikt překontrolovat u videa!

4

A je tu penalta pro domácí tým! Po rychlém přenesení hry do pokutového území přišel nedovolený zákrok Niakhatého na Utha a rozhodčí neváhal ani okamžik.

2

Úvod je dle očekávání opatrný, hráči obou celků se zatím oťukávají.

1

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Schmitz, Bornauw, Leistner, Katterbach – Schirí, Hector (C) – Thielmann, Uth, Kainz – J. Córdoba.
Náhradníci: Kessler – Modeste, Ehizibue, Terodde, Höger, Schindler, Drexler, Rexhbecaj, Voloder.

1. FSV Mohuč 05: F. Müller – St. Juste, E. Fernandes, Niakhaté (C) – Baku, Malong Kunde, Boëtius, Aaron Martín – Onisiwo, Quaison – Či Tong-won.
Náhradníci: Dahmen – Barreiro, Awoniyi, Öztunali, Bruma, Brosinski, Latza, Szalai, Burkardt.

Rozhodčí: Petersen – Sather, Wessel.

Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Kvůli šíření koronaviru bude tento duel odehrán bez přítomnosti diváků!

Zápas na RheinEnergieStadion začne v 15:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Martin Petersen, kterému budou na pomezí asistovat Alexander Sather a Robert Wessel.

Hosté jsou na tom tabulkově hůře, na 15. místě mají 26 bodů, což na barážovou pozici znamená tříbodový náskok na Fortunu Düsseldorf. Mohuč tak má rozhodně o co hrát a každý bod bude mít pro klub cenu zlata. Před pauzou se tým představil doma právě proti Düsseldorfu a duel skončil dělbou bodů po remíze 1:1. Za domácí otevřel skóre Öztunali, pět minut před koncem však srovnal Karaman.

1. FC Kolín nad Rýnem

Domácí tým se po dvouměsíční pauze vrací do činnosti z desátého místa tabulky, když nasbíral 32 bodů. Znamená to tříbodovou ztrátu na devátý Hoffenheim a pětibodovou na Schalke a Freiburg. Všechny tyto celky však už své utkání 26. kola odehrály a Kolín se tak může dotáhnout. Bude to však chtít lepší výkon, než byl ten poslední před přerušením soutěže, kdy Kolín prohrál na půdě Mönchengladbachu 1:2. Posledním úspěšným střelcem týmu byl Uth.

Dobré odpoledne u německé Bundesligy, která po dlouhé pauze, způsobené pandemií koronaviru, opět startuje a bude lákat fotbaluchtivé fanoušky. Společně se podíváme na utkání 26. kola mezi týmy 1. FC Kolín nad Rýnem a 1. FSV Mohuč 05.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.