Rozhodčí Attwell ukončil dnešní zápas, ve kterém Tottenham podlehl Wolves 2:3. Sledovali jsme velmi zajímavé utkání, které přineslo několik pohledných momentů a hlavně celkem 5 branek. Tottenham sice v poločase vedl 2:1, ale Wolves dokázali být směrem dopředu nebezpeční a ze své aktivity vytěžili tříbodový zisk. V 57. minutě totiž Diogo Jota vyrovnal na 2:2 a v 73. minutě ten samý hráč poslal učebnicovou přihrávku na Jiméneze, ten se nemýlil a přesnou trefou zajistil Wolves vítězství.

90+6

90+5

Žlutou kartu dostává Leander Dendoncker (Wolverhampton Wanderers).

TottenhamTottenham(4-2-3-1)

Gazzaniga
24 Aurier
Aurier
82. min Fernandes
Sánchez
Tanganga
76. min NDombèlé
33 Davies
Davies
90+1. min Parrott

Traoré
74. min Neto
Jiménez
90+2. min Podence
18 Jota
Jota
79. min Dendoncker

90+3

Lucas Moura obdržel přihrávku od Gedsona Fernandese a poté ze své levačky vyslal nebezpečnou střelu, kterou však Boly úspěšně zablokoval.

90+2

A k poslednímu střídání se rozhodli i hosté: odchází autor třetí branky Jiménez a na poslední minutky se do hry dostane Podence.

90+1

Poslední změna v sestavě Tottenhamu: na lavičku odchází Davies a místo něj přichází Parrott.

90+1

První poločas bude nastaven o 4 minuty.

89

Po delší době jsme konečně viděli zase něco zajímavého. Raúl Jiménez obehrál několik protihráčů, navedl si míč na střelu a zkusil to zpoza vápna, avšak střela mu nesedla a branku minula o velký kus.

84

Žlutou kartu vyfasoval take Winks.

84

Doherty byl faulovaný, ostře do něj zajel Davies a rozhodčí okamžitě sáhl pro žlutou kartu.

82

K druhému střídání sáhl také domácí kouč Mourinho: dnes už dohrál Aurier a na poslední minutky se na trávníku objeví Fernandes.

79

Druhou změnu v sestavě provedli hosté: ze hry odešel Diogo Jota a místo něj naskočil Dendoncker.

76

Na lavičku odchází Tanganga a místo něj přichází na hřiště NDombèlé.

74

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Adama Traoré, přichází Pedro Neto.

73

Wolves právě vstřelili branku!
Hosté na vlastní polovině vybojovali míč a Diego Jota podél levé postranní čáry podnikl rychlý protiútok. Na pravé straně podpořil útočnou akci RAÚL JIMÉNEZ a Diego Jota mu učebnicově předal balon. JIMÉNEZ ve vápně posadil na zem jednoho z protihráčů, připravil si míč na střelu a poté nekompromisně zakončil levačkou.

71

Žlutou kartu dostává Willy Boly (Wolverhampton Wanderers).

66

Tottenham zahrával rohový kop, ale branku soupeře neohrozil, protože sudí musel hru přerušit. Aurier se totiž provinil proti pravidlům a rozhodčímu tento fakt neunikl.

61

Wolves zahrávali rohový kop, ale ze standardní situace svého soupeře nijak nepotrápili.

59

Lo Celso si počínal v souboji s protihráčem nedovoleně a za faul vyfasoval žlutou kartu.

57

V předchozí situaci ještě bylo vidět, že gólman Gazzaniga se snažil Jiminezovu přihrávku kopačkou vyrazit, ale i přesto, že s míče dotkl, tak se mu to nepodařilo.

57

Traoré parádně ustál souboj s protihráčem a okamžitě vyslal Jimineze do útoku. Jiminez pak posunul míč na Dohertyho, který přesně přihrával na malé vápno, kde byl DIOGO JOTA v zakončení důrazný a trefou do odkryté brány vyrovnal na 2:2.

55

Lo Celso dostal přihrávku zhruba na penaltovou značku, ale v obrovské příležitosti trefil jen bránícího protihráče. Pak se ještě do šance dostal hlavičkující Alli, ale jeho pokus na zadní tyč branku těsně minul.

55

V posledních minutách bylo k vidění jen několik nepřesností a faulů na obou stranách. Teď však Tottenham kombinuje na polovině soupeře, tak uvidíme, zda něco dokáže vymyslet.

49

Moutinho adresoval do šestnáctky nadýchaný centr, kterého se zmocnil hlavičkující Diogo Jota, jehož pokus byl parádní, ale branku jen těsně minul.

49

Doherty byl faulovaný, provinil se proti němu Ben Davies a Wolves budou zahrávat volný přímý kop.

48

Traoré je pro svůj tým velmi úspěšný, díky své síle dokáže podržet míč a získat čas. Teď se mu to podařilo v šestnáctce, kde čekal až Jota bude v jeho blízkosti, aby mu mohl poslat zpětnou přihrávku. Diogo Jota si nabíhal dobře, ale Lo Celso byl v souboji rychlejší a přihrávku od Traorého zneškodnil.

46

Druhý poločas začal beze změn v sestavě. Hned v úvodu se Saïss provinil faulem, když k zemi srazil Lucase Mouru. Tottenham bude zahrávat volný přímý kop.

46

Rozhodčí Attwell ukončil první poločas za stavu 2:1. Kohouti se do vedení dostali už ve 13. minutě, to se na listinu střelců zapsal Bergwijn, ale Wolves se inkasovaným gólem nenechali zlomit a ve 27. minutě Doherty vyrovnal na 1:1. Sledovali jsme celkem vyrovnanou hru a vypadalo to, že poločas skončí remízou 1:1, ale domácí tým dokázal ve 45. minutě vstřelit gól do šatny, autorem branky byl Aurier, kterému parádně přihrával Alli. Vlci mohli ještě vyrovnat, protože zahrávali dva rohové kopy v řadě za sebou, ale ze standardních situací nic nevytěžili. Doufejme, že druhý poločas bude pokračovat v podobném tempu a ještě se nějakého gólu dočkáme.

45+3

45+2

Wolves zahrávali hned dva rohové kopy v řadě za sebou. Moutinho našel hlavu Jiméneze, ale ten hlavičkoval jen vysoko nad bránu, takže se hosté vyrovnávacího gólu do šatny nedočkali.

45+1

První poločas bude nastaven o 1 minutu.

45

Tottenham právě vstřelil branku!
Alli ze své pravačky vyslal učebnicovou přihrávku do vápna, kde si míč přebral SERGE AURIER a famózní technickou ránou vrátil Tottenhamu vedení.

45

Hosté byli pod tlakem, protože před brankou se to množilo centry a ten poslední byl zvlášť nebezpečný. Alli si na malém vápně střihl nůžky, ale mířil přesně do míst, kde byl připraven Patrício, který svůj tým podržel.

43

Na centr si vyskočil Moutinho a hlavou míč posunul na zadní tyč, kam si nabíhal Saïss, ale v obrovské šanci jen promáchl.

42

Dier teď dobře zastavil Traorého a míč mu vypíchl na rohový kop.

40

Teď se s míčem na útočné polovině pohybují domácí hráči, kteří si hledají cestičku k soupeřově brance, ale ta je zatím dost trnitá.

40

Hosté měli výhodu rohového kopu, který rozehráli nakrátko a později se prezentovali centrem do šestnáctky, ale Aurier míč odvrátil do bezpečí.

38

Traoré byl teď pod tlakem, do kterého ho dostal Alli a hráč Wolves byl přinucen faulovat. Balon se tedy přestěhoval na kopačky domácích fotbalistů.

36

Faulovaný byl Traoré, proti kterému se provinil Tanganga. Wolves měli výhodu volného přímého kopu, ale Tottenham se ubránil. Nicméně nebezpečí hostů trvá, protože se Wolves pohybují s míčem na útočné polovině.

30

Boly zastavil útočnou akci soupeře a míč odehrál na rohový kop. K rohovému praporku se postavil Lo Celso a prezentoval se povedeným centrem, který přesně našel hlavu Moury, ale proti jeho hlavičce dobře zasáhl Patrício.

27

Vinagre odvedl na levé straně kus práce, obehrál protihráče a poté odcentroval míč před branku, kde se k balonu sice dostal Tanganga, ale nedokázal ho odvrátit do bezpečí. MATT DOHERTY zaváhání soupeře využil a z bezprostřední blízkosti nedal domácímu brankáři šanci.

25

Příliš zajímavých šancí k vidění zatím nebylo, ale věřme, že hráči svůj výkon změní k lepšímu. Aktivnější je domácí Tottenham, který od 13. minuty vede 1:0. Gólu ještě předcházela jedna gólovou, ale kromě těchto dvou případů Kohouti na branku nevystřelili. Gólman Gazzaniga byl prozatím bez práce, protože Vlci na svém kontě nemají ještě jedinou střelu na bránu.

23

Jota čekal ve velkém vápně na centr a ten se k němu dostal. Diogo Jota si ukázkově zpracoval míč, připravil si ho na pravačku a poté se prezentoval tvrdou ránou, ale ta postrádala přesnost.

20

Na hranici pokutového území obdržel přihrávku Sánchez, který pálil z otočky, ale střela branku minula o velký kus, takže Patrício mohl tentokrát zůstat naprosto klidný.

19

Jota fauloval a domácí tým dostal výhodu volného přímého kopu, ze kterého získali další standardní situaci, tentokrát v podobě rohového kopu.

13

Na hranici malého vápna se k přihrávce dostal Alli, který pálil z bezprostřední blízkosti, ale gólman zasáhl výtečně a tento pokus zneškodnil. Nicméně míč se odrazil přesně do těch míst, kam si naběhl STEVEN BERGWIJN a ten přesnou trefou šanci proměnil.

12

Nejprve pálil Jiménez, ale jeho pokus zablokovala dobře postavená obrana. Pak se ještě k odraženému míči dostal Diogo Jota, ale ten svoji šanci promarnil, protože jeho rána postrádala gólové parametry.

10

Moura si připravil míč na pravačku a zkoušel svoje štěstí, ale jeho pokus obětavě zastavil jeden z bránících protihráčů.

8

Traoré vybojoval míč, vzal všechno sám na sebe a pokusil se o střelu asi z 18 metrů, která mířila ke vzdálenější tyči, ale nakonec branku minula.

4

Lucas obdržel přihrávku a s míčem se přesouval na soupeřovu polovinu, avšak v blízkosti středového kruhu ho za hranicí pravidel zastavil Neves a rozhodčí nedovolený zákrok odpískal. Rozehrávat budou domácí hráči.

3

Tottenham ale výhody v podobě rohového kopu nijak nevyužil a branku hostů ani neohrozil.

2

Saïss zastavil útočnou akci domácích a nabídl jim rohový kop.

1

O úvodní výkop se postarali fotbalisté Wolverhamptonu, které však domácí tým okamžitě napadl a získal balon pro sebe.

1

Tottenham Hotspur: Gazzaniga – Aurier, D. Sánchez, Tanganga, B. Davies – Dier, Winks (C) – Bergwijn, Alli, Lo Celso – Lucas Moura.
Náhradníci: Vorm – Alderweireld, Vertonghen, NDombèlé, G. Fernandes, Skipp, Parrott.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Boly, Coady (C), Saïss – Doherty, Neves, Moutinho, Vinagre – Traoré, Jiménez, Diogo Jota.
Náhradníci: Ruddy – Buur, Kilman, Podence, Gibbs-White, Dendoncker, Neto.

Rozhodčí: Attwell – Perry, Long.

WOLVERHAMPTON WANDERERS

Wolves se v posledních kolech moc nedařilo. Z posledních pěti zápasů Vlci vytěžili jen 8 bodů z možných patnácti. Tým je na osmé pozici, což je stále jen jeden bod za Tottenamem a Sheffieldem United. Na pohárovou Evropu ztrácí 2 body, přímo na Ligu Mistrů pak 6 bodů.

TOTTENHAM HOTSPUR

Tottenham se dostal po minulém kole mimo postupové pozice do evropských pohárů, když ho předskočil Manchester United. Po prohře s Chelsea (2:1) tak zastavil třízápasovou sérii výher. Tottenham je momentálně šestý se čtyřiceti body. Aktuálně ale kádr sužují zranění, hlavně tedy korejského Sona a reprezentanta Albionu Kanea.

Forma: P – V – V – V – R