Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Arsenalu, který svého soupeře porazil výsledkem 3:2. Arsenalu se povedl vstup do druhého poločasu, hned v první minutě se dostal zpět do vedení, což vydrželo až do poslední vteřiny. Everton si sice vypracoval několik slibných šancí, avšak velkou roli hrál domácí brankář Lenko, jenž výrazně podržel svůj celek. Dnešní duel tedy nabídl hned pět branek, což se muselo líbit!

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:7. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:11.

Kolašinac
18. min Saka
Ceballos
76. min Torreira
34 Xhaka
Xhaka
19 Pépé
Pépé
10 Özil
Özil
82. min Guendouzi

Holgate
13 Mina
Mina
3 Baines
Baines
Sigurdsson
Schneiderlin
59. min Gomes
8 Delph
Delph
82. min Kean
17 Iwobi
Iwobi
60. min Bernard

90+4

Žlutou kartu dostává André Gomes (Everton FC).

90+4

Everton si dokonce vybojoval rohový kop, který málem přinesl vyrovnání. Jednalo se o rozehrávku po zemi, načež do vápna přeci jenom přiletěl centr, po kterém hlavičkoval kousek vedle Calvert-Lewin.

90+3

Směrem k pokutovému území si to namířil Baines, který navíc prohodil nahrávku na kolegu Richarlisona, jehož následná nabídka trefila obětavého protihráče.

90+1

Menší zdravotní problémy měl domácí brankář Leno, který by ale měl pokračovat ve hře. Arsenal totiž střídat už nebude, i tak je domácí brankář v pořádku.

90

Druhý poločas bude nastaven o pět minut.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí jsou v posledních minutách aktivnějším týmem. Zcela určitě ale musíme počítat s nastavením.

88

Nketiah ale mohl tyto slova vyvrátit! Sám se totiž dostal zpět k míči, který chytře zakroutil směrem k zadní tyči, balón však orazítkoval pouze brankovou konstrukci.

87

Nketiah je ve druhém dějství celkem dost nevýrazný, tentokráte navíc prohrál další hlavičkový souboj. Po něm se míč snesl k Pickfordovi, který ihned rozehrál.

86

Leno měl další velice pohodovou práci, centrovaná nabídka se mu totiž snesla přímo do rukavic. Domácí brankář posléze sám roztáhl hru na volného Mustafiho.

82

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Fabian Delph, přichází Moise Kean.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Mesut Özil, přichází Matteo Guendouzi.

81

Na opačné straně se Richarlison dostal až do pokutového území, kde střílenou nabídkou zkoušel oslovit Calverta-Lewina, který v tísni tečoval míč výrazně vedle.

80

Arsenal velice přesně kombinoval kousek od středového kruhu, což mu jednoznačně vyhovuje. Nakonec to Bellerín zkoušel na Pépého, což ale vůbec nevyšlo.

79

Richarlison se v pádu přeci jenom dostal ke střele, avšak brankář Leno mu velice dobře zmenšil střelecký úhel. Everton opět zahrozil, avšak vyrovnat se mu nepovedlo.

78

Už to vypadalo, že se domácí Aubameyang rychlostně vyrovná Sidibému, nicméně hostující obránce využil špatného zpracování, načež odehrál balón do bezpečí.

77

Mezitím přišla na řadu rozehrávka od hostující branky, přičemž Pickford zkoušel na opačné straně najít Richarlisona, avšak mnohem důraznější byl Mustafi.

76

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Lucas Torreira.

76

Özilovi se povedlo ustát souboj proti Sidibému, poté nahrával směrem za pokutové území, kde se k technickému zakončení dostal Ceballos, který mířil výrazně vedle.

76

V krátkém časovém sledu vhazovali také domácí hráči, konkrétněji se jednalo o Saku. Tomu na pomoc přispěchal Aubameyang, kterému se povedlo vrátit míč.

75

Özil si poradil s neposedným míčem, načež se snažil narušit Minovu rozehrávku. To se mu celkem povedlo, nakonec z toho bude autové vhazování pro hosty.

74

Sidibému se pro změnu povedlo roztáhnout hru na pravou stranu, kde se nacházel Bernard. Po jeho centru se dostal do tutové šance Calvert-Lewin, kterého vychytal Leno.

73

Žlutou kartu dostává Gylfi Sigurdsson (Everton FC).

72

Sidibé si však nevěřil na výpad po pravém křídle, místo toho celkem zbytečně vyprodukoval zpětnou nahrávku směrem k Pickfordovi, který ještě roztáhl hru.

71

Do kombinace se zapojil také Gomes, který po souboji se Xhakou skončil na zemi. Jednalo se o faul druhého jmenovaného, Everton rozehrál po zemi nakrátko.

70

Střídající Bernard se ještě pokoušel zachytit míč na hrací ploše, avšak se mu to nakonec nepovedlo. To znamená, že si autové vhazování vezme na starost Saka.

69

Calvert-Lewin se vydal po levém křídle, kde se ovšem k míči vůbec nedostal. Pochvalu si zaslouží pozorný obránce Mustafi, kterému se povedlo včas zakročit.

64

Za obranu si chtěl seběhnout domácí Saka, jenomže se nacházel v těsném ofsajdu, což potvrdil také opakovaný záběr. Everton bude rozehrávat z vlastní poloviny.

63

Je za námi hodina hry, ve druhém dějství jsme zatím viděli jedinou branku. Aubameyang se prosadil hned v úvodu poločasu, od té doby jsme šanci neviděli.

62

Špatné zpracování neposedného míče předvedl také Pépé, od kterého se míč odrazil mimo hrací plochu. To znamená, že budeme sledovat autové vhazování.

61

U postranní lajny rozehrával volný kop obránce Mustafi, který se postaral dalekonosný pas na opačnou stranu hrací plochy, kde se Nketiah nedokázal prosadit.

60

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Bernard.

60

Do protiútoku se tak vydal Richarlison, který ještě chytře čekal na náběh Calverta-Lewina, jenž ve skluzu na balón nedosáhl. V opačném případě mohlo být zle.

59

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Morgan Schneiderlin, přichází André Gomes.

59

U středového kruhu se dokázal zorientovat domácí Ceballos, který poté u hranice pokutového území hledal Nketiaha, jenž nepřesně naráže na nohu spoluhráče.

58

Na opačné straně to Pépé zkoušel dalším centrem levou nohou, který se ovšem snesl pouze do rukavic brankáře Pickforda, jenž dlouho nevěděl, kam vyhodí míč.

57

K odraženému míči se jako první dostal Iwobi, který prováhal ideální šanci k centru do pokutového území. Místo toho trefil hned prvního protihráče před sebou.

56

Richarlison se snad poprvé ve druhém dějství setkal s míčem, který se snažil poslat na kopačku Sigurdssona. Před ním se však povedlo zakročit vracejícímu se Ceballosovi.

55

Domácí se pokoušeli rozehrát volný kop překvapivě rychlým způsobem, jenomže sudí nechal rozehrávku opakovat. Centr do výšky však nepřinesl ani zakončení.

54

Domácí hráči pro změnu vykřesali zisk pátého rohového kopu. U pravého praporku se o rozehrávku postaral Pépé, jehož centr však Xhaka nedokázal zakončit.

53

Netrvalo však dlouho a pro změnu jsme sledovali roztažení hry k postranní lajně, kde se nacházel Bellerín. Arsenal nikam nespěchá, navíc si dává hodně záležet.

52

Arsenal si dokonce troufl na dlouhou kombinaci s míčem na polovině soupeře, která nakonec přinesla roztažení hry na Ceballose, jenž ještě hledal kolegu Luize.

51

Nakonec se dle výroku sudího nejednalo o nedovolený zákrok, místo toho jsme sledovali pokus o přenesení hry na Bellerína, který si dokázal podržet balón na noze.

50

K míči se posléze dostal brankář Pickford, který zkoušel odkopnout na opačnou stranu hrací plochy, kde si v osobním souboji pomohl hodně agresivně Xhaka.

49

Aby toho nebylo málo, tak Aubameyang zkoušel načasovat nahrávku mezi obránce na naběhnuvšího Özila, avšak ten měl k hracímu předmětu hodně daleko.

48

Aubameyang měl na levém křídle celkem dost prostoru, nakonec se sám rozhodl pro nahrávku do tandemu na Pépého, jehož další nabídka nebyla nejpřesnější.

47

Evertonu se tak pro změnu nepovedl vstup do druhého poločasu, hned v jeho úvodu opět inkasoval. Ihned po rozehrávce si to směrem dopředu namířil Nketiah.

46

Arsenal právě vstřelil branku!
Hned v úvodu druhého poločasu se domácí celek dostává zpět do vedení! Na pravém křídle si o nahrávku řekl Pépé, který si poté hodil míč na levou nohu, což vedlo k naprosto přesnému centru. Na ten si dokázal naskočit PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG, jehož hlavička byla přesná.

46

Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hned čtyři přesné zásahy. Everton se prosadil hned v první minutě zápasu, jenomže Arsenalu se v krátkém časovém sledu povedlo vsítit dvě branky, což vedlo k vedení. Už to vypadalo, že si domácí vedení pohlídají, jenomže během nastaveného času přišla na řadu vyrovnávací branka. Rozhodně jsme ale nesledovali přehlídku vyložených šancí, oba celky totiž byly maximálně efektivní. Doufejme, že i druhý poločas nabídne nějakou tu branku.

45+5

45+4

Everton právě vstřelil branku!
V závěru prvního poločasu je tu vyrovnávací branka Evertonu! Hosté totiž měli k dispozici rohový kop, který však obrana soupeře dokázala odvrátit. Míč se přesto po chvíli vrátil zpět do malého vápna, kde se Minovi povedlo přiťuknout na RICHARLISONA, jenž v pádu přeci jenom překonal Lena.

45+3

Arsenal rozehrával další volný kop, avšak v tomto případě z vlastní poloviny. Nakonec to Bellerín zkusil po zemi na Pépého, který se však daleko nedostal.

45+1

Richarlison šel do předchozího souboje s Ceballosem hodně ostře, za což si vysloužil žlutou kartu. Poté jsme ještě sledovali krátkou strkanici, která byla rychle u konce.

45+1

Ceballos vybojoval míč na vlastní polovině, načež se mu ho povedlo přenést na levou stranu. Arsenal se přesto po chvíli vrátil směrem na vlastní obrannou polovinu.

45

První poločas bude nastaven o pět minut.

44

Ukázkové zpracování neposedného míče předvedl fanouškům Ceballos, který si vysloužil potlesk stadionu. Nic světoborného jsme od domácích přesto neviděli.

43

Luiz operoval s míčem u svého pokutového území, kde se do rozehrávky zapojil také středopolař Xhaka. Everton se i nadále snaží napadat dlouhé kombinace.

42

Sidibé měl na pravém křídle problémy se Sakou, který si to neohroženě namířil směrem do šestnáctky, kde si prvně jmenovaný hráč počínal hodně riskantně.

41

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

40

Everton v posledních minutách převzal otěže zápasu. Před malým momentem se Richarlisonovi povedlo roztáhnout hru na Bainese, jehož centr nebyl přesný.

36

Aubameyang nahrál na vedle stojícího Xhaku, od kterého se dost možná očekával centr směrem do pokutového území. Místo toho jsme sledovali nepřesnou nahrávku.

35

Po rozehrávce jsme sledovali pokus o přenesení hry na pravou stranu, kde se nacházel Sigurdsson. V souboji však byl úspěšnější Xhaka, který odvracel do bezpečí.

34

Hostující obrana si před malým momentem nepočínala vůbec zodpovědnýn způsobem, Everton navíc inkasoval podruhé v krátkém časovém sledu, což může mít fatální následky.

33

Domácí celek se vůbec poprvé v tomto duelu dostává do kýženého vedení! Mina sice kraloval ve vzdušném souboji, jenomže poté se k míči dostal právě Arsenal. Luiz navíc vyprodukoval famózní nahrávku mezi obránce na naběhnuvšího PIERRA-EMERICKA AUBAMEYANGA, jenž přízemním zakončením překonal brnakáře.

32

Před malým momentem si naprosto zbytečně počínal nedovoleně hostující Schneiderlin, který musel faulovat Saku. Arsenal tak má k dispozici standardní situaci.

31

Žlutou kartu dostává Morgan Schneiderlin (Everton FC).

30

Do volného prostoru si chtěl seběhnout aktivně hrající Saka, avšak nahrávka na jeho osobu skončila pouze v zámezí. Vhazovat tak bude moci hostující Sidibé.

29

Leno mohl odkopávat od své branky, přičemž to zkoušel dalekonosným pasem na opačnou polovinu, kde si Pépé ukázkově zpracoval míč před napadajícím Bainesem.

28

Neuběhla ani třetina zápasu a diváci se dočkali dvou přesných zásahů. Everton celkem přestal hrát, v posledních minutách byl aktivnější právě domácí celek.

27

První vyložená šance domácích končí vyrovnávací brankou! Střídající Saka si u levé autové lajny řekl o nahrávku, načež se sám dostal k centru levou nohou. Jeho nabídka navíc velice přesně našla nohu EDWARDA NKETIAHA, který překonal Pickforda střelou ke vzdálenější konstrukci.

26

Kousek od pokutového území operoval hostující Sigurdsson, který zkoušel roztáhnout hru na pravou stranu, kde měl celkem dost málo času na práci s míčem Delph.

25

Nketiah to uvnitř pokutového území provedl hezkým způsobem, míč si totiž hodil na pravou nohu, následně však prudkým zakončením zamířil vysoko nad.

24

Je za námi více než dvacet minut tohoto zápasu, zatím jsme se dočkali jediné branky. Arsenal je aktivnějším mužstvem, stále ale naráží na pozornou obranu.

19

Tak kdepak, Kolašinac prostě pokračovat nebude. Jeho problém s rukou je mnohem vážnější, proto se na hrací plochu dostal Saka, který ho tak nahradí v sestavě.

18

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Bukayo Saka.

18

Nehrálo se více než minutu, Kolašinac by však měl pokračovat v tomto duelu. Arsenal tak rozehrával z vlastní poloviny, kde se o rozehrávku postaral Mustafi.

17

V bolestech se na zemi ocitl Kolašinac, který měl problémy s ramenem. Na hrací plochu tak přispěchal lékařský personál, jenž si vzal domácího obránce do péče.

16

Holgate měl na řešení situace hodně času, nakonec to zkusil pasem na pravou stranu, kde si ovšem v hlavičkovém souboji počínal nedovoleně obránce Sidibé.

15

Pépé si vzal na starost třetí rohový kop, tentokráte z pravé strany. Jeho nabídka našla naskakujícího Mustafiho, jehož zakončení však putovalo vysoko nad branku.

14

Bellerín si vzal na starost provedení autového vhazování z pravé strany. Jeho celek se přesto vydal směrem na vlastní polovinu, kde se Luizovi povedlo otočit hru.

13

Mina se nadechl k vyvezení míče na druhou stranu, tento záměr si ale hodně rychle rozmyslel. Nakonec zpětnou nahrávkou opět oslovil brankáře Pickforda.

12

Už to vypadalo, že se Calvert-Lewin dostane za posledního obránce, nicméně Mustafi na poslední chvíli sáhl ke skluzu, kterým poslal balón za brankovou čáru.

11

Delph si u postranní lajny vybral svého kolegu Bainese, který ovšem vracel zpět na vlastní obrannou polovinu, kde se do rozehrávky zapojil také brankář Pickford.

10

K balónu se dostal také hostující brankář Pickford, který ihned z jedničky odkopával do bezpečí. Tam šel do souboje Aubameyang, který si počínal nedovoleně.

9

Arsenal si přesto vybojoval rohový kop z levé strany, o který se postaral Ceballos. Roh nebyl vůbec nebezpečný, domácí hráči dostávají příležitost k dalšímu rohu.

8

Rychlonohý Aubameyang se prodíral směrem do pokutového území, kde se snažil najít své spoluhráče pod sebou, avšak s důležitým zákrokem přispěchal Sidibé.

7

K zakončení pravou nohou se před malým momentem dostal domácí Bellerín, který ovšem zakončoval vysoko nad branku, Pickford tak nemusel vůbec zasahovat.

6

Arsenal se následně zatáhl hluboko na vlastní obrannou polovinu, odkud to Ceballos zkoušel riskantní nahrávkou na levou stranu, kde ovšem zakročil zadák Sidibé.

5

Pohodlným způsobem se na druhou stranu hrací plochy dostal domácí Xhaka, který poté zvolil nahrávku na vedle stojícího Ceballose, jenž raději podržel míč.

4

Posléze se do rozehrávky svého celku zapojil právě brankář Leno, kterému se povedlo roztáhnout hru do volného prostoru, kde si nedovoleně pomohl Calvert-Lewin.

3

Hlavní sudí ještě celou situaci projednal s videorozhodčím, ve hře totiž bylo nebezpečné hraní vysokou nohou v podání Calvert-Lewina, což se ale nepotvrdilo.

1

Tak to bylo skutečně hodně rychlé, hned v první minutě se do vedení dostává Everton! Hosté si totiž vybojovali standardní situaci, která přinesla centr směrem do pokutového území, kde se sice jako první dostal k míči domácí Luiz, avšak hrací předmět se od něj odrazil k DOMINICU CALVERT-LEWINOVI, který akrobatickým zakončením překonal Lena.

1

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.

1

Arsenal FC: Leno – Bellerín, Mustafi, David Luiz, Kolašinac – D. Ceballos, Xhaka – Pépé, Özil, Aubameyang (C) – Nketiah.
Náhradníci: E. Martínez – Guendouzi, Nelson, Papastathopoulos, Torreira, Saka, A. Lacazette.

Everton FC: Pickford – Sidibé, Holgate, Y. Mina, Baines (C) – G. Sigurdsson, Schneiderlin, Delph, Iwobi – Calvert-Lewin, Richarlison.
Náhradníci: Stekelenburg – Bernard, Coleman, Davies, A. Gomes, Kean, M. Keane.

Rozhodčí: Attwell – Nunn, Long.

Everton FC

Na opačné straně stojí sympaticky hrající Everton, který se dostal z velice špatné formy, během které se nacházel ve spodních patrech tabulky, v současné době mu však patří devátá pozice. Everton dělí od Arsenalu pouze dva body, naproti tomu ztrácí na pátý Tottenham pouze čtyři body. Hostující tým tohoto zápasu naposledy v lize prohrál začátkem letošního kalendářního roku, od té doby přišla na řadu pětizápasová šňůra, během které se Evertonu povedlo hned třikrát zvítězit. Everton nejprve dokázal zdolat Watford, a sice po přestřelce výsledkem 3:2, v minulém kole si pro změnu na vlastním stadionu vyšlápl na Crystal Palace, který prohrál poměrem 1:3.

Arsenal FC

Fotbalisté Arsenalu rozhodně neprožívají povedenou sezonu, ve své domácí soutěži se totiž nacházejí až na desáté pozici, což znamená přesný prostředek tabulky. Gunners do této chvíle dokázali nasbírat čtyřiatřicet bodů, avšak od evropských pohárů je dělí už šest bodů. Arsenal letos přišel o body už v devatenácti případech, na druhou stranu naplno bodoval pouze sedmkrát. Arsenal v se v minulém kole povedlo přeseknout čtyřzápasovou sérii nerozhodných výsledků, na domácím stadionu celkem pohodlně zdolal Newcastle výsledkem 4:0. Arsenal je až sedmým nejlepším domácím celkem, na vedoucí Liverpool totiž ztrácí už propastných devatenáct bodů.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Arsenal FC a Everton FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.