Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 2:6. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 5:11.

V souboji posledního s prvním to dlouho vypadalo na výsledkové překvapení. Liverpool si za celý první poločas nevypracoval šanci a naopak i po zlepšení po změně stran ho v 72. minutě zachránila tyč. Trenér Klopp měl tentokrát šťastnou ruku při střídání a zápas rozhodl v 78. minutě jediným gólem senegalský náhradník Sadio Mané.
Liverpool zvítězil posedmnácté v řadě a jen jedna výhra ho dělí od historicky rekordní vítězné šňůry Manchesteru City.

Byram
27. min Lewis
27 Tettey
Tettey
84. min Drmić
23 McLean
McLean
7 Rupp
Rupp
84. min Buendía

Keïta
84. min Milner
Henderson
Wijnaldum
60. min Fabinho
11 Salah
Salah
Firmino
Oxlade-Chamberlain
60. min Mané

90+2

Firmino se hodně vzteká na rozhodčího za odpískání jeho útočného faulu.

90+1

Aarons zasprintoval do volného prostoru na pravé straně a přihrával pod sebe, Buendíovi však narážečka odskočila od kopačky do autu.

90+1

Rozhodčí Attwell nastavuje zápas o tři minuty.

90

Žlutou kartu dostává Sadio Mané (Liverpool FC) za zdržování hry.

89

Teď se to domácím povedlo, jejich rychlou souhru zakončil z velkého vápna Teemu Pukki, ovšem mířil přesně doprostřed brány. Alisson měl snadnou práci.

88

Hra je s blížícím se závěrem hodně nervózní, domácím se nedaří založit kloudný útok.

86

Nabíhající Firmino nedokázal seřídit mířidla a z malého vápna vysoko přestřelil.

86

Dnešní utkání sleduje 27 100 diváků.

84

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Naby Keïta, přichází James Milner.

84

Dvojí střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odcházejí Lukas Rupp a Alexander Tettey, zvrátit osud zápasu se pokusí Emiliano Buendía a Josip Drmić.

83

Žlutou kartu dostává Naby Keïta (Liverpool FC).

82

Liverpool nevyužil další rohový kop.

80

Centr Alexandera-Arnolda si domácí obrana pohlídala, ale dostat míč na soupeřovu polovinu se hráčům Norwiche nedaří.

78

Liverpool právě vstřelil branku!
Hendersonův pas ze středového kruhu si neuvěřitelně zpracoval špičkou boty ve výskoku střídající SADIO MANÉ a z otočky propálil Krula na bližší tyč.

76

Další brejk posledního mužstva tabulky táhl Lewis, do střely se mu nešikovně přimotal spoluhráč Pukki.

75

Také napodruhé bylo před bránou horko, ale domácí se k zakončení nepropracovali.

74

První roh Norwiche v zápase kopl slovenský reprezentant Duda na bližší tyč, míč se k němu vrátil a může si exekuci zopakovat.

72

Alexander Tettey trefuje po Dudově úniku a křížné přihrávce z úhlu tyč!

71

Fabinho přenesl hru doleva na Maného, který sklepával pro Salaha. Egypťanovu střelu však opět zastavuje obranný val Norwiche.

69

Sadio Mané si dal až moc velké sousto, když se snažil probít k bráně přes trojici protihráčů. Zalehnutý míč má pevně v moci Tim Krul.

67

Pátý i šestý roh Liverpoolu domácí obrana snadno zpracovala.

65

Robertson centrem z náběhu po levém křídle našel na penaltové značce Salaha, který z voleje trefuje jen dobře postaveného Hanleyho.

64

Norwich se osvobozuje odkopem za půlící čáru jen na kratičký úsek, dalekonosný centr hostů však letí do Krulových rukavic.

62

Obrana zeleno-žlutých se znovu zformovala a v hlubokém bloku čelí přízemní kombinaci favorita.

60

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Fabinho.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Sadio Mané.

59

Obrovskou dvojšanci Liverpoolu kryje Tim Krul. Salah se obtočil kolem přesily a po zemi střílel na zadní tyč. Domácí brankář vyškrabuje a vzápětí kryje i dorážku zcela volného Keïty zblízka.

59

Po rohu hlavičkuje Virgil van Dijk o zem slabě a přímo do brankáře Norwiche.

58

Konečně povedená střela ligového lídra! Jejím autorem byl Keïta, který z 30 metrů po Salahově zpětné přihrávce pálil pod břevno. Krul jeho projektil vytahuje na roh.

55

Aarons podrazil Oxlada-Chamberlaina, hosté rozehrávají jen do strany.

54

Dlouhý pas na Tetteyho liverpoolská obrana zachytává, ovšem nevyšel ani centr Christopha Zimmermanna z rychlého protiútoku.

52

Gomezovu nepřesnou přihrávku využil k brejku Ondrej Duda. Když už se zdálo, že domácí akci nedotáhnou, dokázal Robertson hezky přiťuknout do strany Cantwellovi, který z úhlu střílí do boční sítě.

49

Oxlade-Chamberlain napadáním až na soupeřově velkém vápně získal aut po nouzovém odkopu domácích.

48

Přestávka zatím nic nezměnila na obrázku hry. Liverpool drží míč, ale nedostává se na dostřel.

46

První poločas přinesl velmi slabý fotbal, Liverpool předvádí jeden z nejslabších výkonů jinak úžasné sezóny a na hřišti posledního Norwiche měl sice obrovskou územní převahu, ale zato ani jedinou šanci. Tu si z ojedinělého brejku vypracovali domácí kanárci, jenže Rupp s ní nenaložil správně.

Statistiky první půle:

Držení míče 38% – 62%, střely na bránu 0:1, střely mimo 0:4, rohy 0:3, ofsajdy 1:0, fauly 3:6.

45+2

45+2

Ještě jeden roh pro favorita pár vteřin před vypršením avizovaného nastavení.

45+1

Přetažený roh ještě zachytil po Van Dijkově nepřesném pokusu a zmatené hlavičce jednoho z obránců Norwiche Mohamed Salah, ale jen ho vrátil do Krulovy náruče.

45+1

Rozhodčí nastavuje poločas o dvě minuty.

45

Po odrazu od Aaronse získává Liverpool druhý roh.

44

Střídající Lewis ve spolupráci s Krulem nepouštějí k zakončení pronikajícího Firmina.

42

Přímý kop 25 metrů od brány si nakrokoval Alexander-Arnold, dvakrát si posouval míč o centimetry za pěnovou čáru a hádá se s trochu hnidopišským rozhodčím. Nakonec se dostává k rozehrávce, ale nízko letící míč chytá do koše Krul.

41

Žlutou kartu dostává Grant Hanley (Norwich City) za faul na Firmina.

39

Polovysoký roh Alexandera-Arnolda nedokázali hosté využít, odražený míč zachytil Robertson a právě exekutor rohu se dostal ke střele, kterou však opřel jen do reklamního panelu vedle bližší tyče.

38

První roh pro ligového lídra přichází až ve 38. minutě hry.

37

Grant Hanley se zachoval obdivuhodně, v těžké pozici před vlastní bránou místo bezhlavého odkopu vyvezl míč přes dva napadající hráče Liverpoolu a konstruktivně rozehrál

35

Norwich se 35 minut skoro nedostal přes půlku a zničehonic měl obrovskou šanci. Z ofsajdové hrany vyběhl Rupp, zcela sám proti brankáři místo střely zbytečně posouval míč na Pukkiho a Alisson jeho úmysl přečetl.

33

Liverpool chvíli obléhal domácí území, ze střední vzdálenosti střílí levačkou slabě a nepřesně Naby Keïta.

32

Série soubojů u postranní čáry vynesla vhazování Liverpoolu, domácí se marně hlásí o míč.

30

Půlhodina je za námi a že by se diváci za utracené vstupné dočkali nějaké zábavy, se zatím prohlásit nedá. Zatím nebyl k vidění ani náznak šance.

28

Salah přiťukl z hranice šestnáctky pod sebe, nepříliš prudký přízemní pokus Alexandera-Arnolda snadno zastavuje zeleno-žlutá obrana.

28

Dlouhý nákop snadno sbírá ze země hostující brankář Alisson.

27

Střídání v týmu Norwich City: zraněný Sam Byram odkulhal ze hřiště podpírán masérem, nahrazuje ho Jamal Lewis.

24

Za zadní stehenní sval se drží po špatném došlápnutí Sam Byram a rozhodčí přerušuje hru, aby mohl být domácí obránce ošetřen.

22

Před Salahem odvracejí domácí hráči do autu, z pravého křídla bude vhazovat nedaleko rohového praporku Trent Alexander-Arnold.

18

Střídají se fauly na obou stranách, vyčkávací fotbal probíhá zejména uprostřed hřiště.

15

Jürgen Klopp poprvé vystartoval ze střídačky a vyčinil svým svěřencům, které úvodní čtvrthodina nezastihla zrovna ve formě.

11

Domácí McLean vysunul Pukkiho do ofsajdu.

9

Alisson zahnal spoluhráče nepřesnou rozehrávkou málem do autu, ovšem Henderson udržel míč na hřišti a rozjel útočnou akci. Ta rychle ztroskotala a rozběhnutého Cantwella zastavuje faulem Alexander-Arnold.

7

Se střelou Oxlada-Chamberlaina po zemi z 22 metrů neměl Tim Krul vážnější potíže, spíše ho jen protáhla.

4

Norwich zatím brání v pevném bloku a nepouští favorita do zakončení.

2

Tim Krul zvládl těžkou malou domů, Liverpool od prvních chvil vysoko presuje.

1

Hosté začali zostra, Trent Alexander-Arnold střílí zpoza šestnáctky po Firminově přihrávce vedle levé tyče.

1

Norwich City: Krul – Aarons, Zimmermann, Hanley, Byram – Tettey, McLean – Rupp, Duda, Cantwell – Pukki.
Náhradníci: Fährmann – Godfrey, Lewis, Vrančić, Buendía, Drmić, Hernández.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson – Keïta, Henderson, Wijnaldum – Salah, Firmino, Oxlade-Chamberlain.
Náhradníci: Adrián – Lovren, Fabinho, Lallana, Milner, Mané, Origi.

Rozhodčí: Attwell – Long, Masseyová.

První letošní utkání vyhrál Liverpool hladce 4:1 (7. vlastní, 19. Salah, 28. van Dijk, 42. Origi – 64. Pukki).
V Norwichi se hrálo naposledy v lednu 2016 před tříletým "vyhnanstvím" kanárků v Championship a výsledkem byla atraktivní přestřelka se smolným koncem pro domácí, kteří vedli 3:1, prohrávali 3:4, v 92. minutě vyrovnali, aby v 95. inkasovali rozhodující gól od Adama Lallany na 4:5.
Celkově nezvítězil Norwich ve vzájemných zápasech třináctkrát v řadě a za tuto dlouhou sérii uhrál jen dvě remízy.

Věděli jste, že... právě v utkáních Norwich-Liverpool padá v průměru nejvíce gólů ze všech kombinací soupeřů v Premier League?

Liverpool FC (24-1-0, 60:15, 73 bodů, 1. místo)

Poslední anglický titul vybojoval klub z města Beatles v roce 1990, po třiceti letech však dominuje soutěži jako nikdo jiný před ním v celé bohaté historii. Náskok svěřenců Jürgena Kloppa na druhý Manchester City činí po šestnácti výhrách v řadě 22 bodů.
Brankář Alisson má s průměrem 244 minut na obdržený gól najeto na rekord mezi brankáři v dějinách Premier League, nejlepším střelcem je Mohamed Salah se 14 góly.

Norwich City (4-6-15, 24:47, 18 bodů, 20. místo)

Kanárci uzavírají tabulku Premier League se sedmibodovou ztrátou na záchranu. Pokud by ji dokázali stáhnout zrovna proti letošnímu suverénu soutěže, byla by to prvotřídní senzace.
Norwich má nejhorší obranu v lize, minule však nepovolila a zápas v Newcastlu skončil bez branek.
V ofenzívě drží nováčka především Fin Teemu Pukki, autor 11 ligových branek.
Po vypršení třízápasového trestu je připraven Ben Godfrey.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.