Skončilo nám utkání mezi Bournemouthem a Aston Villou. Domácí vyhráli důležitý záchranářský zápas poměrem 2:1 a připisují si tři body do tabulky. V úvodní půli se trefil Philip Billing a Nathan Aké. Druhý poločas ovlivnilo vyloučení Jeffersona Lermy, po kterém hráli hosté téměř čtyřicet minut přesilovku. Nakonec vsítili pouze jeden gól v podání Mbwany Samatty.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou!

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 9:13. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:15.

Reina
40 Mings
Mings
30 Hause
Hause
15 Konsa
Konsa
46. min Engels
Guilbert
11 Nakamba
Nakamba
80. min Trézéguet
6 Luiz
Luiz
18 Targett
Targett
El Ghazi
58. min Davis

90+4

Aston Villa se pokouší o nakopávané balóny. Domácí jsou blízko důležitým třem bodům.

90+3

Tyrone Mings se pokusil individuálně dostat do vápna. V rozhodující okamžik byl zastaven.

90+2

Guilbert míč do vápna nedostal. Aston Villa už ale hraje na velké riziko.

90+1

Žlutou kartu dostává Kortney Hause (Aston Villa FC).

90+1

Nad rámec řádných 90 minut se budou nastavovat minuty 4.

90

Grealishův centr byl okamžitě odvrácen. Za chvíli se dozvíme, kolik minut hlavní sudí Taylor nastaví.

90

Bournemouth ale vysoko presuje útočnou snahu Aston Villy. Hosté nedostávají ani milimetr volného prostoru.

89

Hosté se dostali k míči. Pokouší se založit další útočnou akci z vlastní poloviny.

87

Aaron Ramsdale může opět pošetřit sekundy. Bude znovu odkopávat od své brány.

86

Davis si sice dlouho kryl míč u kopačky, ale nakonec byl čistým způsobem zastaven Philipem Billingem.

86

Harry Wilson vybojoval na Targettovi autové vhazování. Červenočerní se nyní rozhodně nikam neženou.

85

Centr Adama Smithe byl sražen do zámezí. Bournemouth rozehraje rohový kop. Může tak otupit tlak hostujícího celku.

84

Akce Aston Villy ale byla kvůli ofsajdu zastavena. Rozehrávat budou domácí fotbalisté.

83

Hosté i nadále zůstávají u míče. Bournemouth čekají velmi těžké poslední minuty.

83

Simon Francis zasáhl proti přízemnímu centru ze strany. Kapitán domácích ale měl štěstí, že si míč nesrazil do vlastní brány.

82

Hosté se znovu dostali na míč a nyní kombinují okolo půlící čáry.

81

Harry Wilson pálil z voleje. Jeho pokus ale hosté zastavili.

81

Bournemouth šetří cenné vteřiny na polovině Aston Villy.

80

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Marvelous Nakamba, přichází Trézéguet.

79

Na míč si naskočil Mings. Zakončení hlavou však bylo realizováno ze záklonu, a proto hlavička neměla potřebný důraz.

79

Gosling fauloval poblíž vápna. Aston Villa rozehraje přímý kop ze zajímavé pozice.

78

Dlouhý pas na Frasera doputoval do zámezí. Autové vhazování obstarají hostující fotbalisté.

77

Engelsův centr do vápna si našel Davis, jehož hlavička ale minula cíl. Odkopávat bude Ramsdale.

76

Aston Villa vybojovala míč ve středu hřiště a rychle míří vpřed.

75

Vzápětí musel Ramsdale zasahovat opět. Hosté jsou evidentně velmi povzbuzení snižující brankou.

74

Aaron Ramsdale vytáhl skvělý zákrok. Hosté se postarali o další průnik do šestnáctky, ale gólman domácích si proti zakončení Samatty dal pozor na to, aby neinkasoval.

72

Jack Grealish pálil uvnitř šestnáctky těsně vedle zadní tyče. Ramsdale zasahovat nemusel.

70

Aston Villa právě vstřelila branku!
Je sníženo! Rána zpoza šestnáctky byla sražena, avšak pohotový byl MBWANA SAMATTA. Útočník hostů vyskočil do vzduchu a důrazným zakončením hlavou dopravil míč do sítě. 2:1.

69

Aston Villa se nyní na chvíli usadila před bránou domácích a zkouší něco vymyslet.

67

Callum Wilson si centr před bránu rozmyslel, jelikož neměl dostatečnou nabídku svých spoluhráčů.

66

Odražený míč propadl až před bránu. Aké si ale dokázal vyhovět se svým brankářem a celou situaci oba protagonisté dokázali vyřešit.

65

Žlutou kartu dostává Callum Wilson (AFC Bournemouth).

64

Nakamba vystřelil z velké dálky nepřesně. Odkopávat bude domácí brankář.

63

Fraser pěknou přihrávkou do běhu našel Billinga, který si ještě všiml volného Calluma Wilsona. Útočník Bournemouthu ale nezamířil přesně.

63

Aaron Ramsdale vyšel z nepřehledné situace jako vítěz. Dokázal zastavit míč ve své náruči.

62

Rico zastavil rychlou akci Aston Villy po pravé straně. Následovat bude rohový kop.

62

Pepe Reina dokázal zkrotit nebezpečný centr, který padal pod horní tyč.

61

Na trávníku zůstal ležet Callum Wilson. Byl odpískán faul a domácí budou mít k dispozici standardní situaci.

60

Aston Villa už hraje v početní převaze zhruba deset minut, ale zatím je bezzubá. Ve druhém poločase zatím pořádně branku soupeře neohrozila.

59

Diego Rico včas přečetl průnikovou přihrávku ze středu hřiště. Poté si v rozehrávce pomohl s Ramsdalem.

58

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Anwar El Ghazi, přichází Keinan Davis.

58

Mings dokázal odkopnout nepříjemnou přihrávku podél lajny. Bournemouth se snaží být nebezpečný také v početním oslabení.

57

Francis odvrátil centr ze strany před sebe. Se zbytkem mu pomohli spoluhráči.

56

Dlouhý nákop v podání hostů byl až příliš prudký a zároveň doputoval až k brankáři Aaronovi Ramsdalemu.

54

Zdá se, že čerstvý muž na trávníku bude pokračovat ve hře.

53

Na stadardní situaci hostů si naskočil stoper Engels. Ve vzduchu byl zřejmě zasažen do obličeje, ale jeho pokus skončil na horní sítí.

51

Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Jefferson Lerma (AFC Bournemouth). Domácí budou muset tento duel dohrát v deseti.

49

A pozor! V Bournemouthu mohlo být ještě veseleji. Z velké vzdálenosti napřáhl Jefferson Lerma, jehož pokus se odrazil od horní tyče nad bránu. Reina by byl bezmocný.

47

Reina musel dávat pozor, neboť pokus z poměrně velké dálky v podání domácích padal pod horní tyč.

46

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Ezri Konsa, přichází Björn Engels.

46

První půle je u konce. Bournemouth byl aktivnější a nakonec se zaslouženě dostal do vedení. Na branku Billinga ještě těsně před poločasem navázal Aké, a proto domácí vedou o dva góly. Tento záchranařský duel tak má Bournemouth rozehrán daleko lépe.

45+2

45+1

Velkou možnost na snížení měl Grealish. Ramsdale ale vytáhl skvělý reflex a míč za svá záda nepustil.

45

Sudí ještě nechal regulérnost branku posvětit videorozhodčím. Gól platí.

44

Bournemouth právě vstřelil branku!
Domácí odskakují těsně před poločasem do dvoubrankového vedení. Přímý kop domácích byl sražen obranou, ale přesto se Bournemouth ke střele dostal znovu. Reina pokus vyrazil, jenže před bránou se objevil nekrytý NATHAN AKÉ a vsítil celkem jednoduchou branku. 2:0.

43

Právě Luiz musel následně zatáhnout za záchranou brzdu, a proto inkasoval žlutou kartu.

43

Douglas Luiz chtěl centrovat do vápna, jenže jeho myšlenka byla přečtena.

42

Grealish byl faulován a následně se dostal do strkanice se Smithem. Sudí Taylor zřejmě žlutou kartu tentokrát tahat nebude.

41

Aston Villa se pokusila o odpověď, jenže přízemní centr byl sražen do zámezí. Hosté budou mít k dispozici aut.

39

Domácí jsou povzbuzeni úvodní brankou a stále se ženou dopředu.

37

Domácí celek jde do vedení. Francis se z pravé strany dostal k centru, který mířil na zadní tyč. Dan Gosling ovšem vrátil míč do ohně a v pokutoém území se nejlépe zorientoval PHILIP BILLING, jenž míč uklidil k tyči. Reina si na balón sice sáhl, ale vyrazit jej nedokázal. 1:0. Asistence: Dan Gosling.

36

Žlutou kartu dostává Tyrone Mings (Aston Villa FC).

35

Další šance Aston Villy byla na světě! Guilbert se dostal k přízemnímu centru, který vyrazil Ramsdale pouze k nohám Samatty. Vypadalo to, že útočník hostů už bude střílet do prázné brány, ale na poslední moment byl dostoupen obráncem.

34

Aston Villa v posledních minutách zabrala. Také ona se snaží tlačit před bránu.

33

Grealish je opravdu hodně vidět. Jeho další pokus zablokoval jeho vlastní spoluhráč. Kopat se bude od Ramsdaleho svatyně.

31

Bournemouthu tentokrát nevyšel pokus o rychlé přečíslení. Obrana hostů zareagovala dobře a rychle.

29

Na druhé straně zahrozil Jack Grealish, jenž orazítkoval zadní tyč. Vypadalo to, že se bude jednat o klasický točený centr, jenže nakonec z toho byla dosud největší šance hostů.

28

Domácí předvedli rychlou a nádhernou souhru. Do volného prostoru si naběhl Harry Wilson, jenž se snažil vybídnout Dana Gosling. Právě Gosling se ke střele dostal, ale z ideální pozice bránu přestřelil.

27

El Ghaziho centr našel Guilberta, který se dostal k zakončení. Střelou z voleje však horní tyč o několik metrů přestřelil.

26

Reina musel vystartovat ze své brány, neboť Harry Wilson si to po křídle mířil kupředu. Brankář hostů byl u míče rychleji.

25

Samatta se zorientoval až příliš pozdě. Okamžitě byl zdvojen domácími beky.

24

Nic kloudného však nyní domácí nevytvořili. Autové vhazování tentokrát připadne do moci Aston Villy.

23

Billing zvládl osobní souboj. Domácí zůstanou na balónu a budou vhazovat aut.

22

Přímý kop Harryho Wilsona dokázal zlikvidovat Pepe Reina. Rozhodně mu nepomohlo, že zeď míč jemně tečovala do jeho protipohybu.

21

Jack Grealish si navedl míč na pravačku, kterou také kroutil balón k zadní tyči. Jeho pobídku jemně tečoval Douglas Luiz. Míč nakonec skončil těsně vedle tyče.

20

Standardní situace v podání Jacka Grealishe našla připravenou obranu Bournemouthu.

18

Žlutou kartu dostává Jefferson Lerma (AFC Bournemouth).

18

Domácí se už zhruba deset minut drží před bránou Aston Villy poměrně dlouho. Úvodní část první půle patří jednoznačně Bournemouthu.

17

Fraserův sražený centr si našel Billing. Středopolař Bournemouthu ale následně nedokázal přihrát přesně.

16

Mbwana Samatta se o pár sekund později objevil v ofsajdu.

15

Přihrávka Targetta na opačné straně byla až moc důrazná. Samatta si míč zpracovat nedokázal.

14

Tyrone Mings se při rozehrávce dostal do potíží. Na poslední chvíli si ale dokázal pomoct.

13

Pepe Reina musel být opět v pohotovosti. Nebezpečný střílený centr v podání Frasera ale ukryl ve své moci.

12

Centr z levé strany do pokutového území hostů byl včas odvrácen.

11

Gosling se středem hřiště dostal až do pokutového území, kde byl zastaven. Penalta se nepískala, neboť sudí Taylor okamžitě rozpažil.

9

Reina musel poprvé zasahovat. Ke střele se dostal Billing, ovšem zkušený španělský brankář míč za svá záda nepustil.

8

Callum Wilson se důrazně hnal dopředu. Při své urputné snaze si však pomohl faulem.

6

Aston Villa se snaží držet míč na svých kopačkách, ovšem domácí velmi dobře pokrývají prostory.

4

Nabídka domácích do předbrankového prostoru nebyla přesná. K míči se tak zadarmo dostává Reina.

3

Konsa nemohl zaútočit, a tak zvolil zpětnou přihrávku na brankáře Pepeho Reinu.

3

Na druhé straně došlo k ohrožení brány, ovšem Grealish si v rozhodující fázi nepočínal přesně.

2

Smith velice nebezpečně pálil z bezprostřední blízkosti. Bournemouth zažívá povedený vstup do utkání.

1

AFC Bournemouth: Ramsdale – A. Smith, Francis (C), Aké, Rico – Gosling, Lerma, Billing – H. Wilson, C. Wilson, Fraser.
Náhradníci: Boruc – S. Cook, Surman, L. Cook, Solanke, Stanislas, Surridge.

Aston Villa FC: Reina – Mings, Hause, Konsa – Guilbert, Nakamba, Douglas Luiz, Targett – El Ghazi, Samatta, Grealish (C).
Náhradníci: Nyland – Engels, A. Almuhammadí, Lansbury, Hourihane, Trézéguet, Davis.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.

AFC BOURNEMOUTH

Tým z jihu Velké Británie momentálně pobývá na 18. pozici. Ztráta na nesestupové pozice činí pouze rozdíl ve skóre. Hned tři týmy mají ve spodních patrech tabulky stejný počet bodů a Bournemouth mezi ně patří. Společně s Watfordem a West Hamem má na svém kontě 23 bodů. Bournemouth uplynulé utkání v rámci Premier League vyhrál, Brighton na domácí půdě zdolal výsledkem 3:1. Předtím si však svěřenci Eddieho Howea připsali čtyři prohry v řadě. Během tohoto týdne Bournemouth vypadl z FA Cupu, jelikož podlehl Arsenalu 1:2. Nejlepším střelcem týmu je Harry Wilson, který vstřelil 7 gólů.

ASTON VILLA FC

Není velkým překvapením, že Aston Villa jakožto nováček sezony bojuje o záchranu. Slavný anglický celek doposud nasbíral 25 bodů ve 24 zápasech. Aston Villa se v minulých dvou zápasech zvedla, jelikož zvládla ligovou bitvu s Watfordem a následně postoupila do finále EFL Cupu po výhře nad Leicesterem. Nejlepším střelcem týmu je kreativní záložník Jack Grealish, jenž má na kontě 7 branek a o dvě trefy vede před brazilským útočníkem Wesleyem.

Přeji příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z Premier League. Fotbalisté AFC Bournemouth dnes přivítají celek Aston Villa FC. Jedná se o utkání 25. kola a dnes budeme sledovat souboj dvou přímých konkurentů v boji o záchranu. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.