Ode mě je to vše, hezký zbytek večera.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 17:14.

Konec, Everton si po bravurním obratu odváží z Vicarage Road cenné tři body. Utkání se pro svěřence trenéra Ancelottiho nevyvíjelo dobře, domácí se dostali do vedení už v desáté minutě zásluhou Adama Masinya když na 2:0 zvýšil Roberto Pereyra, vypadalo to s Toffees už hodně bídně. Jenže hosté ještě před přestávkou dokázali srovnat, o což se dvěma góly postaral stoper Yerry Mina. Úvod druhého poločasu se nesl jasně v režii Evertonu, který z něj nedokázal vytěžit nic zajímavého. V jednasedmdesáté minutě byl vyloučen Delph, Hornets ale přesilovku nezvládli a navíc v závěru inkasovali, když přečíslení zakončil Theo Walcott.

Chalobah
57. min Welbeck
37 Pereyra
Pereyra
75. min Success
Doucouré
Deulofeu
82. min Pussetto

Holgate
13 Mina
Sigurdsson
67. min Schneiderlin
17 Iwobi
Iwobi
65. min Kean
Richarlison
Calvert-Lewin
73. min Keane

90+4

Everton zatím bránění těsného vedení zvládá velice dobře. Svého soupeře k ničemu nepouští a většinu času tráví v dostatečné vzdálenosti od vlastní branky.

90+3

Kabasele, který se vysunul na hrot formace Watfordu, nedovoleně atakoval Holgatea. Poté se rozčiloval nad rozhodnutím Craiga Pawsona a může být rád, že neviděl žlutou kartu.

90+2

Domácí jsou z průběhu závěru dnešního duelu pochopitelně opaření. Pohlídají si hosté jednobrankové vedení, nebo se dočkáme dalšího zvratu?

90+1

Nastavuje se pět minut.

90

Everton právě vstřelil branku!
Tohle čekal málokdo, v oslabení hrající Everton se krátce před začátkem nastaveného času poprvé v utkání dostává do vedení! Toffees se vydali do přečíslení tří proti dvěma, Kean prodloužil Richarlisonovu nahrávku k THEU WALCOTTOVI, kterému už jen stačilo trefit prázdnou branku.

88

Do konce základní hrací doby zbývají už jen necelé tři minuty. Vytěží domácí ze závěrečného náporu rozhodující branku, nebo se skóre už nepohne?

87

V pokutovém území Evertonu se rozpoutal pořádný závar. Zakončit se pokoušeli Pussetto s Deeneym a poté i Success, obrana hostí ale vše vyřešila.

86

Žlutou kartu dostává Mason Holgate (Everton FC).

86

Další standardní situaci Hornets obstaral Pussetto. Byla to akce jako přes kopírák, odražený balon si za šestnáctkou znovu našel Doucouré, Pickford ani tentokráte nemusel zasahovat.

85

S Masinovým centem od rohového praporku si obrana Toffees opět věděla rady. Podruhé v krátkém časovém sledu pálil zpoza vápna Doucouré, který ani tentokráte branku netrefil.

84

Žlutou kartu dostává Yerry Mina (Everton FC).

83

Domácí si zatím s oslabeným soupeřem nevědí rady. V druhém poločase Jordana Pickforda pořádně neohrozili, nevypracovali si ani jakýkoliv náznak šance.

82

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Ignacio Pussetto.

81

Hra se přerušuje, protože ma trávníku zůstává sedět Richarlison, kterého zřejmě trápí křeče. Brazilský reprezentant to musí rozhýbat, hosté už mají vystřídáno.

80

Toffees se i v deseti usadili na útočné polovině. Sidibého centru vyboxoval Foster, o chvíli později si na kraji šestnáctky nerozuměli Walcott se Schneiderlinem.

79

Domácí se po Richarlisonově ztrátě chtěli vydat do protiútoku, jenže po levém křídle postupujícího Successe zastavil ve skluzu hrající Djibril Sidibé.

78

Žlutou kartu dostává Isaac Success (Watford FC).

77

Holgate to udělal velice chytře, pro faul od Doucourého si doslova došel. Standardní situace Lucase Digneho neznamenala pro Watford nic nebezpečného.

76

Střídající Success se okamžitě vydal do boje, Yerry Mina jej ale dokázal udržet na zádech a nechal balon doskákat za čáru. Zpět do hry jej vrátí Pickford.

75

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Roberto Pereyra, přichází Isaac Success.

74

Nechme se překvapit, jak si Watford s oslabeným soupeřem poradí. Domácí toho ve druhé půli tolik nepředvedli, inkasované góly před přestávkou je vyhodily z tempa.

73

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Michael Keane.

72

Nařízenou standardní situaci si vzal na starost Deulofeu. Hosté odvrátili balon za šestnáctku, odkud Étienne Capoue branku vysoko přestřelil.

71

Utkání právě dostává zcela novou zápletku, protože Delph, který fauloval Capouea, dostává druhou žlutou a následně červenou kartu.

70

Zodpovědnost na sebe vzal Lucas Digne, který trefil pouze pětičlennou zeď domácího týmu. Chvíli nato navíc francouzský bek fauloval Pereyru, Everton tak musí vyklidit pozice.

69

Mariappův zákrok na Walcotta nebyl posouzen jako nedovolený, ten Cathcartův proti Richarlisonovi už ale ano. Hosty čeká přímý kop ze zajímavé pozice.

68

Žlutou kartu dostává Adam Masina (Watford FC).

68

Deulofeu se na hranici šestnáctky vymanil ze sevření dvou protivníků, jeho následné zakončení k Pickfordovi nedoputovalo, o což se postaral blokující Sidibé.

67

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Gylfi Sigurdsson, přichází Morgan Schneiderlin.

66

Delph si narazil s Calvertem-Lewinem a poté roztáhl hru ke Keanovi. Nový muž na trávníku dále postupovat nemohl, pomezní sudí totiž viděl jeho ofsajd.

65

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Moise Kean.

64

Masinova nabídka od praporku nesnesla přísnější měřítka, naopak se stala snadnou kořistí pro Yerryho Minu, který s klidem odhlavičkoval míč do bezpečí.

63

Domácí vystihli soupeřovu rozehrávku. Deulofeu se snažil prosadit individuálně, jenže přes Fabiana Delpha nezakončil. Roh pro Hornets.

62

Delphova kroucená nabídka už vypadala o poznání lépe, protože Dominicu Calvertu-Lewinovi scházel jen malý kousek k tomu, aby na letící balon dosáhl.

61

Djibril Sidibé po pravém křídle pláchl Pereyrovi, jeho centr však dolétl pouze na hranici malého vápna, kde žádnou další pohromu pro Watford nepřipustil Foster.

60

O chvíli později se svěřenci Nigela Pearsona dostali k rohovému kopu. Adam Masina nasměřoval svou nabídku na přední tyč, kde balon odvrátil Holgate.

59

Přímý kop rozehrál Masina nečekaným pasem pro Deulofea. Španělský šikula se snažil přejít přes Digneho, který ze svého repertoáru vytáhl obranný skluz.

58

Žlutou kartu dostává Fabian Delph (Everton FC).

58

Deeney s Minou spolu absolvovali několik hraničních soubojů už před přestávkou, nyní první jmenovaný svého soupeře dohrál trochu tvrději, ale kartu neobdržel.

57

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Nathaniel Chalobah, přichází Danny Welbeck.

56

Lucas Digne dělal vše, co bylo v jeho silách, aby zastihl balon na hrací ploše, což se mu nakonec nepovedlo. Autové vhazování pro hráče Evertonu.

55

Volný prostor se ocitl před Doucourém. Francouzský záložník si chtěl narazit s Deulofeuem, jeho zpětnou nahrávku ale vystihl ve skluzu bránící Sidibé.

54

Domácím se po přestávce nedaří ve všech ohledech. Mariappova nahrávka pořádně zavařila Fosterovi, který musel před Richarlisonem zakopnout míč na tribunu.

53

Nápor Evertonu pokračuje. Delph dopravil balon do míst, kde se pohyboval Dominic Calvert-Lewin, jehož klička bránícího Cathcarta nepřekvapila.

52

Po centru Alexe Iwobiho se hosté dožadovali odpískání pokutového kopu. Craig Pawson nechal hru správně pokračovat, Mariappa totiž rozhodně nehrál rukou.

51

Hornets jsou ve druhém poločasu pod obrovským tlakem. Digne dostal parádní pas na levý kraj vápna, načež ihned cpal balon před branku, jenže jeho centr byl pro Richarlisona vysoký.

50

Everton tedy opět kopal od rohového praporku, tentokráte se ale před Benem Fosterem dlouho neohřál, protože dvougólový střelec Mina fauloval Kabaseleho.

49

Ancelottiho svěřenci jsou na koni. Walcott unikl Masinovi, zvedl hlavu a poslal před braku nepříjemnou nabídku, kterou před Calvertem-Lewinem odvrátil Kabasele.

48

Hornets posléze museli přestát ještě rohový kop, tentokráte se hosté k žádnému zakončení nedostali, protože letící balon ze vzduchu sebral Foster.

47

Toffees hned v úvodu druhé půle získali přímý kop a málem z něj udeřili! Po Sigurdssonově nabídce se balon od dezorientovaného Cathcarta odrazil kousek nad horní tyč.

46

První poločas končí za nerozhodného stavu 2:2. Sledujeme velice solidní utkání, hraje se ve slušném tempu a po přestávce nás určitě čeká dramatická podívaná. Domácí poslal poměrně brzy do vedení Masina, v závěru poločasu zvýšil na 2:0 Pereyra. Vypadalo to na pohodové vedení Watfordu, jenže v nastaveném čase se dvakrát po rohovém kopu trefil Mina.

45+4

45+4

Tak to je naprosto neuvěřitelné, Toffees se prosazují i z druhého rohového kopu v krátkém časovém sledu a během tří minut smazávají dvoubrankový náskok soupeře. Tentokráte centroval Sigurdsson, míč si v šestnáctce opět našel YERRY MINA a hlavou překonal Fostera.

45+3

Fotbalisté Evertonu se v samotném závěru prvního poločasu dostali ještě k jednomu rohovému kopu. Povede se jim srovnat?

45+2

Holgate zariskoval v rozehrávce, naštěstí pro něj i celý tým Evertonu jej při zbytečné kličce poslal k zemi faulující Doucouré. Tady neměl sudí Pawson na vybranou.

45+1

Tak pozor, hostům se na začátku nastaveného času podařilo snížit! Situace se odehrála po rohovém kopu, Digneho centr rozpoutal před Benem Fosterem pořádný zmatek. Nejlépe ze všech přítomných se zorientoval YERRY MINA, který i s trochou štěstí dotlačil balon za brankovou čáru.

45

Nastavují se dvě minuty.

44

Hosté se snaží okamžitě zareagovat. Usadili se na útočné polovině, jejich nápor vyústil v Digneho zajímavě vypadající volej, který parádně zablokoval Mariappa.

42

Watford právě vstřelil branku!
Domácí fotbalisté krátce před koncem prvního poločasu zdvojnásobují své vedení, tohle byl opravdový dárek od soupeře! Delphovu nepovedenou zpětnou nahrávku vystihl Deeney, po jehož nahrávce překonal Pickforda unikající ROBERTO PEREYRA.

41

Fosterův nákop dolétl k Deeneymu, který prodlužoval balon za sebe, kam si nabíhal Gerard Deulofeu, velmi dobrý výběh ovšem předvedl pohotový Pickford.

40

Do konce prvního poločasu zbývá ještě něco málo přes pět minut. Povede se mírně aktivnějšímu Evertonu srovnat, nebo Hornets do přestávky udrží těsné vedení?

39

Roberto Pereyra se zřejmě vydal pomstít za předchozí zákrok a tvrdě dohrál Digneho. Francouzský obránce pádu trochu přidal, sudí celou situaci přejde bez karetního trestu.

38

Pereyra je zpět na hrací ploše, stále ale nevypadá úplně stoprocentně fit. Mezitím skončila další akce Evertonu, Richarlison nepřihrál Walcottovi přesně.

37

Argentinský záložník Watfordu odkulhává za postranní lajnu a jeho budoucnost v dnešním utkání je nejistá. Pereyra bude chvíli v péči zdravotníků.

36

Na trávníku zůstává po souboji s Dignem ležet Roberto Pereyra. VAR celou situaci ještě kontroloval kvůli možnému udělení červené karty, k tomu ale nakonec nedojde.

35

Deulofeu s přehledem obehrál Minu, zvedl hlavu a všiml si hraně šestnáctky čekajícího Doucourého, jehož technický pokus nepustil k Pickfordovi Mason Holgate.

34

Hosté si v posledních minutách udržují optickou převahu. Bena Fostera zatím neohrožují, nyní tomu tak bylo kvůli špatné komunikaci mezi Richarlisonem a Dignem.

33

Sidibé udržel balon před postranní čarou. Po jeho pasu se vpřed vydal Walcott, jehož chytře myšlenou kolmici na Richarlisona ve skluzu zastavil Cathcart.

32

Tentokráte to na sebe vzal Masina. Autor zatím jediného gólu neodcentroval ideálně, Calvert-Lewin ale namazal Doucourému, jehož akrobatické zakončení postrádalo přesnost.

31

Gylfi Sigurdsson šel do souboje s Deeneym hodně nebezpečně, svou pravou nohu zvedl opravdu až příliš vysoko. Jak domácí naloží s nařízenou standardní situací?

30

Richarlison si netroufl na střelu, proto přenechal balon Walcottovi, jehož prudké, přízemní zakončení zastavil ve skluzu blokující Nathaniel Chalobah.

29

Deeney vyhrál už několikátý hlavičkový souboj po sobě, tentokráte si ale nevyhověl s Pereyrou. Protiakce Toffees nebyla nebezpečná, Iwobiho zpacifikoval Mariappa.

28

Sigurdsson přenesl hru na levý kraj vápna, kam si seběhl Digne. Francouzský zadák z první centroval k Richarlisonovi, jeho záměr ale vystihl Kabasele.

27

Sidibé si vyměnil míč se Sigurdssonem, poté zvedl hlavu a poslal jej na penaltový puntík, kde Calverta-Lewina k hlavičce nepustil Craig Cathcart.

26

Svěřenci trenéra Pearsona se chvíli drželi v Pickfordově bezprostřední blízkosti, posléze byli ale vytlačeni až na obrannou polovinu, kde Masina rozjíždí další akci.

25

Hornets dělají svému velké problémy především svým aktivním napadáním. Stopeři Evertonu nemají čas na rozehrávku, a proto často chybují, tak jako nyní Mina.

24

Delph předvedl fantastický průnik středem pole. Jeho akce postrádala pouze přesnější přihrávku, míč se totiž k Sigurdssonovi vzhledem k dobré práci Masiny nedostal.

23

Sidibé přidržel Deulofea, Watford zahrával standardní situaci. K míči se postavil Chalobah, jehož nabídka byla pro všechny spoluhráče ve vápně až příliš dlouhá.

22

Digne překvapil bránícího Mariappu rychlým centrem. Balon v šestnáctce užuž putoval ke Calvertu-Lewinovi, před nímž na poslední chvíli zasáhl Cathcart.

21

Nyní už musel být domácí gólman na pozoru. Sidibé unikl Deulofeovi, po jeho centru zakončoval hlavou Calvert-Lewin, ovšem Foster si celou situaci s přehledem ohlídal.

20

Holgate vyvezl balon až do středového kruhu, i další akce Evertonu ale ztroskotala na jeho nepřesném přenesení hry, které ani tentokráte nedolétlo k Walcottovi.

19

Richarlison se marně snažil vymodlit penaltu. S míčem si naběhl mezi dva protivníky a po kontaktu s Chalobahem upadl, jenže celou situaci hodně přihrál.

18

Na druhé straně vyslal Capoue kupředu Deulofea. Španělský rychlík pláchl svému strážci, k balonu se ale kvůli včas vybíhajícímu Pickfordovi nedostal.

17

Hosté působí směrem do ofenzivy zatím trochu bezradně. Holgate hledal na pravé straně si nabíhajícího Walcotta, v podstatě ale balon pouze zakopl do zámezí.

16

Toffees se snažili získat balon co nejrychleji zpátky, Fabian Delph to ale proti Doucourému přehnal s agresivitou. Jasný faul, rozehrávat bude Ben Foster.

15

Iwobi si na levé straně hodlal vyměnit balon s Dignem, zpětná nahrávka pro něj však byla až příliš dlouhá, čehož okamžitě využil pozorný Mariappa.

14

Richarlison si počkal na z druhé vlny si nabíhajícího Digneho. Jeho kolmice byla chytře myšlená, francouzského obránce ale k míči nepustil Kabasele.

13

Sigurdsson zvedl hlavu a dlouhým pasem přenesl hru až k Walcottovi, bývalý anglický reprezentant si ale svůj náběh neohlídal a byl chycen v ofsajdu.

12

Masina nyní velmi dobře zapracoval také při bránění, když ve vzdušném souboji ani na zemi nedovolil nic nebezpečného nepříjemnému Calvertu-Lewinovi.

11

Hornets jsou tak odměněni za aktivitu, kterou se prezentují od úvodních minut. Pro italského obránce Masinu se jedná o první branku v dresu Watfordu.

10

Domácí ale zůstali zabydleni na útočné polovině a na konci další akce už se mohli radovat z vedoucí branky tohoto duelu! Výbornou práci odvedl Deulofeu, který přes dva hráče dostal balon k ADAMU MASINOVI a ten skákavou střelou ke vzdálenější tyči překonal Pickforda.

9

Pereyra na Digneho nevyzrál, Watford rozehrával alespoň rohový kop. Míč do vápna dopravil Masina, hlavičkujícímu Kabaselemu ale zakončení nesedlo ideálně.

8

Defenziva Toffees zvládla bránění standardní situace na výbornou, šanci na rozjetí protiakce dostal Richarlison, jenže nezastihl balon před postranní lajnou.

7

Domácí byli vytlačeni na obrannou polovinu, balon se dostal až k Fosterovi. Po jeho odkopu se Mina zezadu pověsil na Deeneyho, rozhodčí proto nařídil přímý kop pro Hornets.

6

Deulofeu se tentokráte vydal nahánět rozehrávajícího Sidibého, jenže to v souboji s ním přehnal s agresivitou, načež sudí Pawson správně odpískal faul.

5

Digne posunul balon k Iwobimu. Bývalý hráč londýnského Arsenalu nalezl v šestnáctce si nabíhajícího Richarlisona, který z první zakončil nad branku.

4

Další rozehrávku kolumbijského stopera si s lehkými obtížemi zpracoval Sigurdsson. O chvíli později jej odstavil aktivní Deulofeu, jenž si vysloužil potlesk z ochozů Vicarage Road.

3

Minův nákop vypadal neškodně, Kabasele ale letící míč neodhadl a málem pustil do samostatného úniku Richarlisona, kterému, naštěstí pro domácí, nesedlo zpracování.

2

Capoue přetlačil ve středu pole Iwobiho a poté vyslal vpřed Doucourého. Francouzský záložník sklepl balon Masinovi, který trefil před sebou stojícího Holgatea.

1

Craig Pawson dal pokyn k zahájení tohoto utkání, pojďme na to! Rozehrávky se ujali fotbalisté Watfordu, kteří nastupují ve žluto-černých dresech, naopak svěřenci trenéra Ancelottiho budou hrát v modrém.

1

Watford FC: Foster – Mariappa, Cathcart, Kabasele, Masina – Capoue, N. Chalobah – Pereyra, Doucouré, Deulofeu – Deeney (C).
Náhradníci: Gomes – Holebas, Hughes, Pussetto, Welbeck, A. Gray, Success.

Everton FC: Pickford – Sidibé, Holgate, Y. Mina, Digne – Walcott, Delph, G. Sigurdsson (C), Iwobi – Richarlison, Calvert-Lewin.
Náhradníci: Stekelenburg – Baines, M. Keane, Coleman, Schneiderlin, Bernard, Kean.

Rozhodčí: Craig Pawson – Lee Betts, Richard West.

Poslední vzájemné utkání

29. 10. 2019 – Everton FC – Watford FC 2:0

Branky: 73. Holgate, 90+3. Richarlison

Everton FC: Pickford – Coleman, Holgate, Mina (42. Keane), Digne – Gomes, Delph – Kean (46. Walcott), Iwobi, Richarlison – Calvert-Lewin (81. Tosun)

Watford FC: Gomes – Cathcart, Prödl (66. Kabasele), Mariappa – Femenía, Hughes, Quina (41. Doucouré), Chalobah, Foulquier – Gray, Pereyra (68. Deulofeu)

Everton FC

Také Toffees prospělo angažování nového kouče, pod velezkušeným Carlem Ancelottim totiž prohráli jen jedno ligové utkání ze šesti, když nestačili na Manchester City. Momentálně najdeme Everton na dvanáctém místě. Pátí United mají jen o čtyři body více, naopak na sestupové vody má liverpoolský celek už sedmibodový náskok. Poslední dvě utkání Ancelottiho družiny skončila nerozhodným výsledkem. Minulý týden Toffees nezvládli závěr souboje s Newcastlem, když dvakrát inkasovali v nastavení, a se ziskem jednoho bodu tak rozhodně nemohli být spokojeni. Po vyléčení různých zdravotních problémů jsou dnes opět k dispozici Sigurdsson, Iwobi a také Richarlison, o kterého se podle některých zpráv měla v tomto týdnu neúspěšně zajímat Barcelona.

Watford FC

Hornets se oklepali z hrůzostrašného začátku sezony, na čemž se velkou měrou podílel trenér Nigel Pearson. Watford je v tabulce pořád až devatenáctý, sedmnáctý West Ham je ale na tom lépe jen díky skóre. Ze všech týmů, které ve zbytku ročníku čeká boj o udržení prvoligové příslušnosti, mají žluto-černí nejlepší formu. Z posledních sedmi utkání totiž vydolovali hned čtrnáct bodů, minulý víkend prohráli poprvé od čtrnáctého prosince. Proti Aston Ville je sice poslal do vedení Deeney, po přestávce ale soupeř předvedl povedený obrat, který dokonal až v páté minutě nastavení. Dnes se do sestavy mohou vrátit uzdravení Danny Wellbeck s Willem Hughesem, zdravotní problémy naopak nepustí do hry Ismaïlu Sarra s Kikem Femeníou.

Příjemné sobotní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Anglická Premier League má dnes na programu hned osm zápasů pětadvacátého kola, my se budeme společně věnovat souboji mezi Watfordem a Evertonem. Začínáme v 16:00.