Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!

Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 3:13. Rohy: 5:13. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 13:13.

Je konec! Sheffield sice ukázal, že má jednu z nejlepších obran v lize, přesto mu to nestačí na nějaký bodový zisk. Na úvodní a také poslední branku si museli diváci počkat až do dvaasedmdesáté minuty. V té totiž našel Kevin De Bruyne svým pasem za obranu Sergia Agüera, jenž měl už jednoduchou práci. Argentinský útočník byl v té chvíli na hřišti pouhých šest minut. To bylo z hlediska branek vše, takže City si připisuje tři body do tabulky za hubenou výhru 1:0.

Sheffield United FC(3-5-2)

Henderson
6 Basham
Basham
78. min Robinson
12 Egan
Egan
O'Connell
Baldock
27 Bešić
Bešić
78. min Lundstram
Sharp
59. min Mousset

Laporte
78. min García
Jesus
67. min Agüero
Sterling
90+2. min Silva

90+4

Rodri chtěl ještě zaútočit na branku v tomto zápase a vyslal hodně jedovatou střelu. Ta se ale nevešla mezi tři tyče, jelikož zamířila těsně vedle té levé.

90+3

Sheffield vrhl téměř všechny síly do útoku, ale ten nebyl úspěšný. Enda Stevens se snažil odcentrovat, ale trefil jen hráče hostí, který byl ve skluzu.

90+2

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Bernardo Silva.

90+1

Nastavovat se budou čtyři minuty!

90+1

George Baldock zůstal po předchozím zákroku ležet na hřišti a nakonec musel být ošetřen. Nyní kulhá za postranní lajnu, navíc domácí už nemohou střídat.

90

Základní hrací doba je téměř u konce a City ještě šlo do útoku. Raheem Sterling byl nejspíše ten, kdo vypálil, ale jeho rána byla zastavena obráncem.

89

John Lundstram se rozhodl k dalekému centr, ale tomu pece jen chyběly značné centimetry. Takhle totiž dopadl přesně na hlavu obránce Manchesteru.

88

United se konečně dostali k balónu a snaží se projít skrze obranu. Stačilo však jedno špatné zpracování a domácí hráči budou muset dobíjet znovu.

87

Sheffield působí v posledních momentech bezradně, což je vidět i na reakcích hráčů. Hosté vybojovali další roh a mohou v klidu hrát s balónem.

85

Manchester měl k dispozici rohový kop. Z toho sice ještě nebezpečí nevzniklo, ale Raheem Sterling se následně prokličkoval ke střele, kterou těsně minul levou tyč!

84

Žlutou kartu dostává Oliver McBurnie (Sheffield United FC).

84

Sergio Agüero ale jinak vnesl obrovskou kvalitu do útoku po svém příchodu. Je hned poznat, že přišel rozdílový hráč, který má na svědomí jedinou branku zápasu.

83

Žlutou kartu dostává Sergio Agüero (Manchester City).

82

Sergio Agüero si nyní hodně stěžuje, chtěl by pro svého soupeře žlutou kartu. Jack O'Connell však může být v klidu, je z toho jen faul po jeho zákroku.

81

Ederson mohl v klidu odkopávat od své branky, ale to se mu zrovna nepovedlo. Poslal balón jen do autu, ale ani akce Sheffieldu netrvala dlouho.

80

Do konce utkání nám totiž chybí nějakých deset minut a balón drží na svých kopačkách hosté, kteří nyní budou těžit hlavně z rychlých brejků.

79

Sheffield tedy posílilo ještě útočnou řadu svého týmu a pokusí se ještě s tímto zápasem něco udělat. Na srovnání už mu ale moc času nezbývá.

78

Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Chris Basham, přichází Callum Robinson.

78

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Aymeric Laporte, přichází Eric García.

Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Muhamed Bešić, přichází John Lundstram.

76

Fotbalisté v modrém od vstřelené branky ještě prakticky nepustili soupeře k balónu. Ten se nyní hlavně brání, o faul se nyní postaral Enda Stevens.

75

Manchester tak může hrát s podstatně větším klidem. Ve druhém poločase byl lepším týmem, přesto musel čelit několika zajímavým šancím Sheffieldu.

73

Manchester City právě vstřelil branku!
Tak přichází trest na druhé straně a hosté se jako první v tomto zápase ujímají vedení! Kevin De Bruyne vymyslel jeden ze svých skvělých pasů za obranu, kam si naběhl SERGIO AGÜERO, jemuž stačilo jen nastavit kopačku. Trefil se tak po šesti minutách na hřišti!

72

Velmi blízko byli domácí vstřelení vedoucí branky, ale o kousek jim to nevyšlo! Oliver McBurnie si seběhl na přízemní centr, na který o kousek nedosáhl! Jinak by dával do prázdné, opakované záběry však ukázaly, že stejně šlo nejspíše o ofsajd.

71

George Baldock se hodně vztekal, když jeho týmu nebylo přiřknuto autové vhazování. Sám se nechtěl vzdát balónu a měl by být rád, že neviděl žlutou.

70

Do konce utkání nám chybí ještě nějakých dvacet minut + nějaké to nastavení. Sheffield ukazuje, že má jednu z nejlepších obran v Premier League.

69

Kevin De Bruyne roztáhl hru na pravou stranu, avšak během chvíle se k němu balón ještě vrátil. Následný centr Raheema Sterlinga nebyl přesný.

67

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Sergio Agüero.

67

Olexandr Zinčenko se z pozice obránce objevil jako hrot, když se snažil doběhnout jemný lob, ovšem jeho snaha nakonec nebyla úspěšná.

66

Kyle Walker si seběhl pro míč do strany, kam hosté rychle přesunuli hru. Nakonec si Raheem Sterling narazil míč se spoluhráčem, ale následovala ztráta.

65

Balón se dostal mimo hrací plochu a odkopávat mohl Dean Henderson: my jsme mohli mezitím vidět, že do hry se každou chvilku dostane Sergio Agüero!

64

Fotbalisté v modrém se pustili do dalšího obléhání branky, avšak ve finální fázi tomu něco chybí. Možná by to chtělo nějaké střídání do ofenzivy.

63

Střely na branku: 1 – 4

62

Tohle byla velká šance i na druhé straně! Chris Basham vypálil, ale jeho střelu ještě gólman vyrazil. Pro tento míč si doběhl Lys Mousset, ale s patičkou úspěšný nebyl!

61

City už začíná hodně tlačit a dá se říct, že branka už je pomalu na spadnutí! Gabriel Jesus si naběhl na parádní centr, který uklízel na zadní tyč, ale Henderson tam skočil a míč chytil.

60

Už je za námi hodině hry, tedy dvě třetiny zápas a branku jsme nadále neviděli. Lys Mousset se už hnal za balónem, ale o jeho nohu šel míč jen do autu.

59

Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Billy Sharp, přichází Lys Mousset.

58

Hosté jsou v posledních minutách aktivnějším celkem, ovšem nadále se jim nedaří probít obranu domácího celku. Ten nyní odvrátil další centr na roh.

56

Na jeden dotek to chtěli zvládnout hosté, ale nepovedlo se jim to. Gabriel Jesus se snažil doběhnout balón, ale odvrátil ho jen na aut pro domácí celek.

55

A nyní z toho byla šance! Ederson v těžké pozici posunul balón jen do strany, kde byl hráč Sheffieldu. Ten chtěl pálit z první, ale vysoko přestřelil.

54

Rohový kop vybojovali domácí fotbalisté po standardní situaci. Při něm byl sice balón prodloužen na zadní tyč, ale City ho přesto odvrátilo ještě na roh.

53

Žlutou kartu dostává Rodri (Manchester City).

52

Další standardní situace v podání City znovu neskončila pokusem na branku. Kevin De Bruyne sice kroutil svůj centr, ale domácí ho odvrátili.

51

Hosté vybojovali standardní situaci z velmi dobré pozice. Nakonec z toho měla být přímá střela na bránu, ale ta trefila jen hráče stojícího ve zdi.

50

Už je za námi prvních pět minut druhého poločasu, ve kterých se vlastně nestalo nic zvláštního. Oba týmy se snaží hrát aktivně hlavně směrem dopředu.

49

City se na druhé straně pokusilo o útok rychlým pasem dopředu, ovšem Dean Henderson měl k balónu značně blíže, takže ho sebral a rozehrál.

48

Sheffield měl k dispozici dnes už několikátou standardní situaci, ale znovu z toho nebylo ani ohrožená branky. Manchester se ubránil v naprostém klidu.

47

Už nám začal i druhý poločas a ani v jednom týmu nenastala změna na nějakém postu. Tak snad k nám předváděné hře nabídnou aktéři i branky.

46

Je za námi první poločas utkání mezi Sheffieldem a Manchesterem City, po kterém je stav nerozhodný 0:0. Největší šanci měli rozhodně hosté, ale Gabriel Jesus selhal při možnosti zahrávat pokutový kop. Domácí navíc hráli hodně neohroženě a dokázali si připsat nějaké závary, avšak ani oni branku dát nedokázali.

Další poločas začne přibližně v 21:33.

45+2

45+2

Žlutou kartu dostává Fernandinho (Manchester City).

45+1

Nastavovat se bude jedna minuta!

45

Hosté ještě zatlačili svého soupeře do okolí šestnáctky, avšak ten se nakonec ubránil a první obránce poslal balón co největší silou pryč.

44

Manchester tak získal po faulu na Fernandinha balón a ještě se může pokusit o vstřelení branky. Zatím to na tento scénář ale moc nevypadá.

43

Žlutou kartu dostává John Fleck (Sheffield United FC).

42

Ederson nyní možná zachránil svůj tým od pohromy! Dobře totiž vyčetl dlouhý pas na útočníka domácích, proto daleko vyběhl a odhlavičkoval ho na aut.

40

Do konce řádné hrací doby prvního poločasu nám chybí nějakých pět minutek. Asi se něco málo nastaví po ošetřování Laporteho, ale nebude to moc.

39

Enda Stevens vybojoval autové vhazování na útočné polovině a dokonce si troufnu tvrdit, že jinak jsou hosté v posledních okamžicích o něco lepším týmem.

38

Na tento centr si však nejvýše naskočil Ederson, který balón vyboxoval. Následně sice ještě Sheffield byl u balónu, ale nakonec ho právě on poslal do zámezí.

37

No, dneska to asi bude ještě hodně emotivní utkání, jelikož názory se už vyměňují i na střídačkách. Mezitím domácí fotbalisté vybojovali rohový kop.

36

Gabriel Jesus se postavil k penaltě, ale neudělal to vůbec dobře! Nevyslal vůbec umístěnou střelu, takže Deanu Hendersonovi stačilo trefit směrem a se zákrokem neměl problém!

35

Penalta pro City!

35

Enda Stevens táhl akci svého týmu, která vznikla jako blesk z čistého nebe. Následně ještě centroval před branku, ale tam zasáhl hostující obránce.

34

Manchester vcelku zariskoval krátkými přihrávkami okolo svého gólmana a Sheffield neměl daleko k zisku míče, nakonec to ale hosté vykombinovali.

33

Domácí vybojovali další rohový kop, který mířil na zadní tyč. Tam došlo k několika soubojům, po kterých si ještě fotbalisté něco nahlas vyříkávají.

31

Hostující fotbalista napřáhl na nějakých dvaceti metrech, ale jeho rána trefila jen záda obránce domácích. Následně si pro míč vyskočil Dean Henderson.

30

Je za námi prvních třicet minut hry, tedy vlastně už jedna třetina utkání. Branku jsme nadále neviděli a dá se vcelku říct, že jsme svědky vyrovnaného duelu.

29

Proto už je na balónu zase Manchester, který se snaží prostoupit obranu domácích postupným útokem. Sheffield je dnes ale hodně běhavým týmem.

28

Na druhé straně zase držel balón Sheffield, ale veškerou jejich snahu utnul rázným výběhem za míčem Ederson, jenž ho schoval do svých rukavic.

27

Hosté svírali svého soupeře okolo šestnáctky, kde měli v posledních vteřinách opravdu velký tlak. Branku z toho ale vytěžit nedokázali.

26

Raheem Sterling nyní táhl celou myšlenku útoku. Chtěl si naběhnout do strany a odcentrovat, ale toto bylo přečteno domácími, kteří zblokovali míč na roh.

25

Manchester vybojoval rohový kop, když se znovu rychle dostal do okolí šestnáctky. Nakonec z toho bylo efektivní zakončení nůžkami, ale přesně doprostřed brány!

24

Žlutou kartu dostává Oliver Norwood (Sheffield United FC).

24

John Fleck si vzal na starost jeho rozehrávku a centroval na zadní tyč. Zde se sice dostal jeho spoluhráč k hlavičce, ale byl ve velkém záklonu.

23

Domácí opravdu nehrají zakřiknutě a dostávají se také do šancí! Billy Sharp nyní táhl jednu z nich, ale jeho přízemní centr byl sražen na rohový kop.

22

Gabriel Jesus táhnul další rychlý přechod, kdy se dokonce dostal Manchester do přečíslení. K ničemu mu to ale nebylo. Jesus to vzal na sebe a byl zastaven prvním obráncem před sebou.

21

Držení míče: 36% – 64%

20

Manchester se dostal snad do první lepší šance v zápase! Proběhl totiž hodně rychlý přechod do útoku, ale gólovou střelu zastavil obránce!

19

Oliver McBurnie se dostal k centr, ale ten zblokoval hostující obránce. K tomu ještě stihl míč na hrací ploše, takže jen díky jeho zásahu z toho nebude roh.

18

Kyle Walker je rozhodčím napomínán, pokud předvede ještě podobný zákrok, bude se žlutit. Zatím se to tedy zvládlo pouze s důraznou domluvou.

17

Zatím to od City rozhodně není nějaký dominantní výkon. Možná byli hosté ze začátku utkání o něco lepší, ovšem nyní je zápas rozhodně vyrovnaný.

16

Jeden z hostujících útočníků si nabíhal na dlouhou přihrávku, ale byl mu odpískán i odmáván ofsajd. K míči se tak zadarmo dostává zase Manchester.

15

Aymeric Laporte už je zpět na hřišti a může být rád, že má obě nohy v pořádku. To byl zbytečný zákrok. Sheffield se však už dostal k balónu a kombinuje.

14

Muhamed Bešić může být sakra rád, že viděl jen žlutou kartu, tady se rozhodně mohlo červenat! Aymeric Laporte měl balón na své kopačce, zatímco ho právě Muhamed Bešić sundal zezadu! Vůbec netrefil balón, přejel jen achilovky hostujícího obránce. Ten bude nejspíše schopen dohrát.

13

Žlutou kartu dostává Muhamed Bešić (Sheffield United FC).

12

Hra se v posledních několika okamžicích odehrává hlavně na polovině hřiště. Prozatím se balón drží na kopačkách domácích fotbalistů.

10

Nicolás Otamendi zboural jako tank svého soupeře, což pozornosti hlavního sudího neuniklo. Sheffield zatím podává pěkný a hlavně nebojácný výkon.

9

Kyle Walker zrychlil hru přihrávkou na střed hřiště. Hosté si to dávali z jedničky, ale následně se provinili nepřesným pasem, který sebrali domácí.

8

Dean Henderson měl k dispozici další odkop od branky poté, co i hosté předvedli rychlý kontr. Centr před branku byl ale zablokován, navíc otřen o hráče City.

7

Fotbalisté v červeném se drželi na útočné polovině a připsali si první lepší šanci! Z ničeho nic vzniklo přečíslení tři na dva, ale přihrávka před branku byla sražena do rukavic gólmana hostujícího týmu!

6

Enda Stevens předvedl dobrý obranný zákrok. Kyle Walker už si sbíhal na dlouhou přihrávku, ovšem domácí obránce číslo tři poslal balón do autu.

5

City se snaží rychle přejít do šance a na jeden dotek až do šestnáctky. Zatím se mu to ale nedaří, jelikož defenzivní řady Sheffieldu útoky odrážejí.

4

Kevin De Bruyne vymýšlel jeden ze svých lahůdkových pasů do skórovací pozice. Na ten si však domácí obrana dala pozor a stihla zamezit nebezpečí.

3

Dean Henderson odkopával od své branky, když se hostům nepovedla dlouhá rozehrávka. Jeho odkop sice odhlavičkoval Manchester ale do zámezí.

2

Manchester se málem dostal do do šance! Domácí obránce špatně nahrál gólmanovi, ale Raheemu Sterlingovi ještě kousek k balónu chyběl.

1

A zápas mezi Sheffieldem a City právě začal! Favorit tohoto zápasu je jasný, jsou jím hosté, kteří nastupují v modrých dresech. Domácí zvolili červené.

1

Sheffield United FC: D. Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, Bešić, Norwood, Fleck, Stevens – Sharp, McBurnie.
Náhradníci: Verrips – Osborn, Freeman, Mousset, Robinson, Lundstram, Jagielka.

Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Laporte, Zinčenko – Rodri, Fernandinho, De Bruyne – Mahríz, Jesus, Sterling.
Náhradníci: Bravo – Foden, B. Silva, Agüero, Gündoğan, Cancelo, García.

Rozhodčí: Mason – Lang, Hopton.

Poslední vzájemný zápas:

City – Sheffield 2:0

Branky: 53. Agüero (De Bruyne), 82. De Bruyne (Mahríz)

Manchester City: Bravo – Walker, García, Fernandinho (C), Zinčenko – Rodri, B. Silva (62. Gündoğan) – Mahríz, De Bruyne, Sterling (88. Jesus) – Agüero (81. Foden).
Náhradníci: Carson – Jesus, Otamendi, B. Mendy, Gündoğan, Foden, Cancelo.

Sheffield United FC: D. Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, Bešić (75. McBurnie), Norwood (C), Fleck, Stevens – Robinson (59. McGoldrick), Mousset (83. Sharp).
Náhradníci: Verrips – Freeman, Sharp, Osborn, McGoldrick, McBurnie, Jagielka.

Manchester je na tom samozřejmě lépe, ale vzhledem k jeho síle to nemůže nikoho překvapit. S titulem už se ale nejspíše může rozloučit. Po třiadvaceti kolech má na svém kontě čtyřicet osm bodů, ale na první Liverpool ztrácí už šestnáct bodů, navíc ten má o zápas odehráno méně. City disponuje hlavně skvělým útokem, který je nejlepší v lize. Celkem totiž jeho hráči nasázeli 64 branek a v tomto ohledu nemají konkurenci. Celkem hosté dostali sedmadvacet gólů, což z ní dělá čtvrtou nejlepší obranu. Z posledních pěti zápasů Manchester třikrát vyhrál, jednou remizoval a jednou padl. Postupně porazil Sheffield (2:0), Everton (2:1) a Aston Villu (6:1). Naopak nestačil na Wolves (2:3) a v posledním zápase jen remizoval s Crystal Palace (2:2).

Sheffield je zatím rozhodně příjemný překvapením nejvyšší fotbalové anglické soutěže. Po dvaceti třech zápase má totiž na svém kontě třiatřicet bodů, které mu v současné době stačí na sedmou příčku v Premier League. United sice dali de facto jen dvacet pět branek, což je jedno z těch horších čísel, ale naopak jich inkasovali jen dvaadvacet, což je jedna z nejlepších obran v celé lize. Z posledních pěti zápasů bral Sheffield dvě remízy, dvě porážky a jednu výhru. Dokázal porazit jen West Ham 1:0. Naopak nestačil na svého dnešního soupeře (0:2) a na Liverpool (0:2). Remízy si domácí celek připsal s Watfordem a Arsenalem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.