Dnešní utkání sledovalo 31 152 diváků.

To je ode mě vše. Hezký zbytek večera a u fotbalových přenosů na počtenou!

Je hotovo! Wolves dokázali téměř nemožné a zápas na St. Mary's Stadium otočili. Po přestávce nejprve snížil Pedro Neto. Pak s pomocí videorozhodčího byla nařízena penalta, kterou proměnil Raúl Jiménez. Ten samý hráč pak vstřelil v 76. minutě vítěznou branku, na kterou přihrál Adama Traoré. Vlci ukončili dlouhé čekání na výhru a zabrzdili rozjetý Southampton.

Armstrong
71. min Djenepo
Ward-Prowse
Höjbjerg
22 Redmond
Redmond
78. min Boufal
7 Long
Long
71. min Adams

Neto
86. min Kilman

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:12.

90+7

90+6

Na hřiště se dostalo dítě, které bylo rychle zase odvedeno.

90+5

Míč se dostal k Boufalovi, jenž v kritickém okamžiku poslal balon vysoko nad!

90+5

Rohový kop pro Saints. Jak s ním naloží? Může to být jejich poslední šance.

90+4

Útočný faul Djenepa. Wolves se uklidní na míči, a pomaličku budou rozehrávat.

90+3

Červenobílí se ženou dopředu, zatím bez účinku. Nemohou se dostat ani ke střele...

90+2

Patrício kontroloval balon od Ward-Prowse, který letěl blízko pravé tyče.

90+2

Tlak domácích stále narůstá, stále chybí však zakončení.

90+1

Hlavní rozhodčí England nastavuje celých 6 minut!

90

90 minut za námi. Domácí se snaží ze všech sil, Vlci brání, co jim síly stačí.

89

To se však domácím zatím nedaří, byť jsou stále na útočné polovině.

89

Wolves dostávají standardku, ze které lze ohrozit branku.

88

Žlutou kartu dostává Rúben Neves (Wolverhampton Wanderers).

87

Dlouhý Cédricův centr našel jen rukavice Patrícia.

86

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Pedro Neto, přichází Max Kilman.

86

Domácí kouč Hasenhüttl nevěří svým očím, co se stalo s tak dobře rozehraným zápasem. Hosté poprvé střídají.

85

Ne, tato standardní situace nebyla nebezpečná. Domácí stále pokračují v náporu.

84

Bertrand zkusí poslat míč do vápna Wolves z levé strany.

83

A vrací se do hry, naštěstí to není nic vážného.

82

Jiménez bude ošetřován za čarou.

82

Vlci v dnešním utkání ještě nestřídali, Nuno Espirito Santo k výměně asi co nevidět sáhne.

81

Pořád probíhá ošetřování Jiméneze, dvougólového střelce.

80

Na zemi leží Jiménez, stále se nezvedá.

79

Adamsovi je pískán ofsajd. Wolves mají dnešní utkání ve svých rukách.

78

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Nathan Redmond, přichází Sofiane Boufal.

78

Branka je uznána, stav tak zůstává 2:3.

77

Videorozhodčí v akci, pozor! Řeší se možná ruka Traorého.

76

Wolves právě vstřelili branku!
Góól! Autorem branky je RAÚL JIMÉNEZ. Csaplárova past právě sklapla! Traoré skvěle našel Jiméneze, který po zemi překonal McCarthyho. 2:3! Asistence: Adama Traoré.

75

75 minut za námi. Wolves zvládli vyrovnat, a donutili Southampton více hrát. Ten se snaží opět vstřelit branku.

74

Obě strany teď cítí, že mohou toto utkání zlomit na svou stranu.

73

Pěkný zmatek ve vápně Wolves! Patrício zasáhl proti centru z pravé strany, ale nevyhrál souboj s útočníkem Saints, pak se musel spolehnout na pomoc od jeho obránců.

72

Djenepo poprvé v akci a Castro ho zastavil jen za cenuf faulu.

71

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Shane Long, přichází Che Adams.
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Stuart Armstrong, přichází Moussa Djenepo.

70

Akci Southamptonu v klidu zmařila obrana hostů, chystá se dvoustřídání domácích.

69

Tomu říkám napínavý fotbal. Šance z obou stran, vysoké tempo. Radost pohledět.

68

To jsou věci, to jsou věci. Z utkání je během několika minut opravdové drama, každý z týmů může vyhrát. Neto se ocitl v dobré příležitosti, jenže přestřelil branku.

67

Redmond mohl strhnout vedení na stranu Southamptonu! Jeho rána napálila břevno!

65

Autorem branky z pokutového kopu je RAÚL JIMÉNEZ. Ten proměnil, jak se sluší a patří, ranou do dolního rohu. Najednou je to 2:2 a úplně jiný zápas!

63

Je to penalta!

62

Videorozhodčí v akci! Stephens zřejmě zasáhl Castra ve vápně, bude to penalta pro Wolves?

61

Neves si počínal nedovoleně při souboji s Longem, volný kop pro Southampton.

60

60 minut za námi. Saints mají co dělat, aby tento náskok udrželi. Vlci se postupně zlepšují.

59

Vlky tato branka nakopla, zatápí obraně Saints. Ti zatím zvládají nápor hostů.

58

Moutinho našel Saïsse, který míč vůbec netrefil. A tak se bude odkopávat od branky.

57

Žlutou kartu dostává Jan Bednarek (Southampton FC).

56

Southampton utkání ovládal, teď se musí strachovat o výsledek.

55

Tento gól přišel z rychlého protiútoku, podobně jako předchozí branky. Dnes je to především o rychlosti a přesnosti.

53

Autorem branky je PEDRO NETO. Ten si zpracoval centr od Traoréhoa pak z otočky překonal McCarthyho. Asistence: Adama Traoré.

52

Patrício se štěstím rozehrál, Ings mu skvěle bránil. Ale hosté jdou do protiakce.

51

Shane Long je při chuti! Opět počkal na centr od Redmonda, hlavou poslal míč, který se otřel o tyč!

50

Už, už to vypadalo, že Long byl v obrovské šanci, když trefoval balon téměř do odkryté branky. Domácí útočník se nacházel ale v ofsajdu a navíc jeho střelu vytáhl fantasticky Patrício.

49

Traoré si počínal nedovoleně v souboji s Höjbjergem.

48

Southampton agresivně presuje, nechce dát hostům příliš prostoru.

47

Vlci do druhého poločasu nastoupili s větším usilím, Jimenéz chytře hledal šajtlí Dendockera.

46

Je tu druhý poločas! První jsou u míče domácí fotbalisté, které čeká "jednoduchý" úkol, a to je doklepat dnešní zápas do zdárného konce. Wolves mohou využít Csaplárovy pasti.

46

Je za námi první poločas, po kterém vede zaslouženě Southampton 2:0. Trefili se Bednarek a Long. Hosté vůbec domácí nestíhají. Co přinese druhý poločas? Udrží náskok Saints, nebo naopak Wolves zaberou a vyrovnají či vyhrají? Sledujte s námi...

Druhý poločas začne přibližně v 17:02.

45+2

45+1

Jednu minutu nastavil hlavní arbitr England.

45

45 minut za námi. Southampton si vybojoval dvougólový náskok, který zřejmě do konce první půle už nepustí.

44

McCarthy hodně protahuje svůj odkop. Není divu, když do konce první půle, zbývá pár minut.

43

Long opět číhal ve vápně, jeho hlavička šla vysoko nad branku hostů.

42

Redmondův pas byl nepřesný, jen našel připraveného Dohertyho. Wolves ale příliš jednoduše ztrácí míče.

41

Vlci mají o čem přemýšlet a pomalu se derou dopředu. Traorému se nicméně centr nepovedl.

40

Právě Longovi se píská útočný faul, byl příliš horlivý.

39

Doherty se těžko zvedá, těžko říci, co se mu stalo. Kamery byly v tu dobu mimo tento střet, zřejmě s Longem.

38

Southampton v klidu kombinuje na své polovině, je zatím spokojený s dvougólovým náskokem.

37

Vlci musí přidat, vůbec nestíhají rychlé protitútoky Southamptonu, který toho dokonale využívá.

35

Southampton právě vstřelil branku!
Autorem branky je SHANE LONG. Ten hlavou umístil centrovaný míč od Cédrica a Patrício neměl šanci. 2:0 pro Saints! Asistence: Cédric Soares.

35

Zvláště Nathan Redmond, který umí rychle hrací předmět rozpohybovat.

34

Southampton stále vede o jednu branku, a pořád se snaží o další branky. Domácí jsou velmi aktivní.

33

Jiménez čekal v šestnáctce na míč od Neta, bohužel pro hosty ale míč netrefil ideálně, měl to na dlouhou nohu.

32

Doherty vpustí míč do hry z pravé strany, velmi dlouho se ale rozmýšlel. A rychle zkusili přejít do útoku domácí, jenže scházela přesnost.

31

Armstrong vyzkoušel pozornost Patrícia, střela šla přímo doprostřed branky.

30

Úvodní zběsilé tempo se zpomalilo, logicky. Za to přibývá střetů a faulů.

29

Žlutou kartu dostává James Ward-Prowse (Southampton FC).

28

Moutinho leží na zemi po zákroku od Jamese Ward-Prowse.

27

Jiménez zakončil centr na přední tyč od Moutinha. A jen těžce se zvedá.

26

Traoré je bleskurychlý, i jeho přemýšlení je často bleskové. A získal volný kop pro svůj tým.

25

Cédricův zákrok na hraně žluté karty. England ve svém prvním zápase jako hlavní, ale s kartami šetří.

24

Redmondův centr našel ve vápně Cédrica, jehož hlavička dopadla jen k rukavicím Patrícia!

23

Zmatek ve vápně Southamptonu! McCarthy sice zasáhl proti centrovanému míči, ten se však odrazil k Jimenézovi. Hostující útočník ale netrefil balon ideálně.

22

Dendocker se dožadoval píšťalky poté, co ho porazil k zemi Long. Rozhodčí England nechává hře volný průběh.

21

Armstrong nedovoleně zastavil Castra, Wolves se mohou uklidnit na balonu.

20

20 minut za námi. Domácí vedou 1:0 a mají navrch, zápas probíhá ve velmi rychlém až pekelném tempu.

19

Doherty zahrál rukou, mohl dostat i žlutou kartu. Hlavní arbitr England mu jí odpustil.

18

Hostům protiakce nevyšla a Nuno Espirito Santo přemýšlí, co s tímto průběhem udělat. Jeho tým v novém roce ještě nevyhrál, za to Southampton jede na skvělé vlně.

17

A Southampton pokračuje v nastaveném tempu, Long získal balon na Traorém.

15

Autorem branky je JAN BEDNAREK. Ten si počkal na centrovaný míč jako zkušený útočník a posunul skákavý balon mimo dosah Patrícia. 1:0!

14

Nedovolený zákrok Traorého na Höjbjerga. Volný kop pro Saints.

13

Ne, ani tento roh hostům nevyšel. Dopředu upaloval Ings, ale nenašel volného Longa.

13

Třetí roh pro Wolves. Jak s ním naloží?

12

Traoré teď vystrašil McCarthyho, který musel kontrolovat střelu, která proletěla blízko jeho levé tyče.

10

Zápas začal velmi zostra a s rychlým tempem. Obě strany podnikají nebezpečné výpady vpřed.

8

Traoré se snažil vybojovat penaltu pro svůj tým, jenže byl příiš důrazný, a tak jsou u balonu domácí.

7

Bertrand nebyl na levé straně faulován Nevesem, pokračuje se odkopem Patrícia.

6

Domácí si nerozuměli při přechodu do útoku, hosté tak neměli problémy s výpadem Saints.

5

Vysoký presink domácích je zatím neúčinný, Vlci díky průnikovým přihrávkám tuto hradbu překonávají. Zatím ale vyčkávají na větší šanci.

4

Moutinhův centr nenašel ani jednoho ze spoluhráčů. Bude se pokračovat odkopem od McCartyho branky.

3

Wolverhmapton rozehrál na krátko, a obránci Southamptonu odkopávají míč do bezpečí. Další roh pro oranžové.

2

Netův centr z pravé strany našel Soarese, první rohový kop pro hosty.

2

Vlci se drží na míči, Southampton zkouší rozehrávku hostů napadat.

1

Utkání bylo zahájeno! První u míče byli hosté v oranžových dresech, ale míč hned zakopli. Takže bude vykopávat McCarthy.

1

Southampton FC: A. McCarthy – Soares, J. Stephens, Bednarek, Bertrand – Armstrong, Ward-Prowse, P.-E. Höjbjerg (C), Redmond – S. Long, Ings.
Náhradníci: Gunn – Vestergaard, Djenepo, Romeu, Boufal, Adams, Obafemi.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Dendoncker, Coady (C), Saïss – Doherty, Moutinho, Neves, J. Castro – Traoré, Jiménez, Neto.
Náhradníci: Ruddy – Jordao, Gibbs-White, Perry, Kilman, Ashley-Seal, Buur, Giles.

Rozhodčí: England – Betts, Cann.

Wolverhampton Wanderers
Vlkům se v novém roce nedaří. Poslední výhru si připsali 27. prosince překvapivě proti Manchesteru City (3:2). Pořád ale ztrácí jen tři body na pátý Manchester United. Páté místo zajišťuje přímý postup do Evropské ligy. Vstane dnes Wolverhampton z popela nebo naopak potvrdí Southampton svou formu? Sledujte s námi. Výkop už v 16 hodin!

Southampton
Bookmakeři dnes favorizují právě tým z jihu Anglie. Domácí ještě v novém roce neprohráli a stoupají tabulkou. Aktuálně jim patří s 28 body 12. příčka. Naposledy uspěli venku proti Leicesteru 1:2. Jsou tak jen o tři body pozadu od sedmých Wolves.

Krásný den všem fanynkám a fanouškům anglického fotbalu! Čeká nás souboj domácího Southamptonu s rozjetými Wolves z Wolverhamptonu. Zápasem vás od 16 hodin provede Tadeáš Podolka. Přeji příjemnou počtenou.