To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:13.

Je konec. West Ham United remizoval doma s Evertonem 1:1. Velice vyrovnaný zápas tak rozděluje každému týmu spravedlivě po bodu. Dlouho jsme čekali na první branku, ale nakonec jsme se dočkali a to ve 40. minutě, když se prosadil Diop. Odpověď Evertonu ale byla okamžitá a ve 44. minutě srovnal Calvert-Lewin. Ve druhé půli jsme byli svědky pár šancí, ale branka už nepadla.

Fornals
60. min Masuaku
10 Lanzini
Lanzini
84. min Ajeti
22 Haller
Haller

EvertonEverton(4-4-2)

Pickford
23 Coleman
Coleman
13 Mina
Mina
Holgate
12 Digne
Digne
11 Walcott
Walcott
57. min Sidibé
26 Davies
Davies
8 Delph
Delph
20 Bernard
Bernard
46. min Gordon
Calvert-Lewin
27 Kean
Kean
74. min Niasse

90+3

Zabaleta za žádnou cenu přes sebe nepustil soupeře a uviděl za svůj faul žlutou kartu.

90+2

West Ham získal volný kop uprostřed hrací plochy, ale následný nákop nepřinesl vůbec nic.

90+1

Hostující hráč se sice dostal do zakončení zpoza vápna, ale ta nakonec byla zblokována.

90

Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90

Ovšem nakonec z toho nebude nic a hra tak může pokračovat.

89

Albian Ajeti hlavou udržel svého protihráče a vše budou zkoumat video rozhodčí!

87

Albian Ajeti se dostal do vápna, ale nakonec jej obrana Evertonu odebrala o míč.

86

West ham drží balón na polovině soupeře a krátkými přihrávkami čeká na skulinku v obraně.

84

Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Manuel Lanzini, přichází Albian Ajeti.

82

Oba dva manažeři svých týmů bedlivě ve stoje pozorují hru, ale na té toho momentálně moc k vidění není.

80

Ovšem volný kop domácích ani nyní nebyl moc nebezpečný a zdá se, že toto utkání směřuje k remíze.

79

Digne se ale posléze dopustil faulu blízko rohového praporku a West Ham tak bude mít standardní situaci.

78

Ale následný centr končí na hlavě hostujícího hráče a Everton tak dostává balón do bezpečí.

77

Séamus Coleman se nyní dopustil faulu a následuje tak volný kop pro West Ham, který může jít opět do vedení.

74

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Baye Oumar Niasse.

74

Nepřesná přihrávka Ricea končí v zámezí a následuje tak autové vhazování pro Everton.

72

Aktuálně se toho na hrací ploše moc neděje, jelikož se sice hra přelévá z jedné strany na druhou, ale bez nějakých šancí.

70

Sébastien Haller chtěl soupeři udělat kličku, ale ta se mu nepovedla a u balónu tak je opět Everton.

68

Velice nebezpečnou střelu vyslal domácí hráč, ale Jordan Pickford byl připraven a vyrazil balón do zámezí.

67

Domácí celek vybojoval balón uprostřed hrací plochy, ale momentálně se nemůže probojovat do nějaké šance.

65

Hostující celek se snažil něco vymyslet na pravé straně a nakonec získal autové vhazování.

63

Ovšem následný rohový kop ze strany domácích nebyl nijak nebezpečný a k míči se opět dostal Everton.

62

Arthur Masuaku se snažil procpat dopředu z levé strany, ovšem jeho pokus o centr byl zblokován a následuje tak rohový kop West Hamu.

61

Aaron Cresswell poslal centr do vápna, který byl ztečován, ale Jordan Pickford nakonec chytil balón do rukavic.

60

Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Arthur Masuaku.

60

Hodina hry je u svého konce a stav se od poločasu nezměnil.

59

Po rohovém kopu se ale hosté nedostali do žádné větší šance a Darren Randolph tak bude mít odkop od své svatyně.

58

Moise Kean se málem dostal do šance, ale Issa Diop stačil odhlavičkovat míč do zámezí a Everton tak bude mít rohový kop.

57

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Djibril Sidibé.

54

Everton se snažil projít po pravé straně, ovšem tam jej obrana West Hamu nepustila.

52

Utkání je také ve druhém poločase zatím velice vyrovnané a hraje se nahoru dolů.

49

Posléze se hosté opět dostali do šance, ale centr Calverta- Lewina z pravé strany byl zblokován do zámezí.

48

Po rohovém kopu se Everton dostal do šance, ale Randolph byl připraven.

46

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Bernard, přichází Anthony Gordon.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:02.

První poločas je u konce a West Ham zatím hraje na domácí půdě s Evertonem smírně 1:1. Dlouho jsme čekali na první branku, ale nakonec jsme se dočkali a to ve 40. minutě, když se prosadil Diop. Odpověď Evertonu ale byla okamžitá a ve 44. minutě srovnal Calvert-Lewin. Druhý poločas tak bude ještě hodně napínavý.

45+1

45+1

Pablo Fornals se procpal ke hlavičce, kterou mířil k pravé tyči, ale Pickford vytáhl fantastický zákrok!

45

Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

44

Everton právě vstřelil branku!
A je srovnáno na 1:1! Odpověď tak hosté stihli ještě před přestávkou, kdy přiletěl centr rohového kopu do vápna, kde jej prodloužil na zadní tyč Holgate a z bezprostřední blízkosti zakončil DOMINIC CALVERT-LEWIN. Asistence: Mason Holgate.

43

Balón už se ocitl mimo hrací plochu a Everton tak bude mít k dispozici rohový kop z pravé strany.

42

Posléze se na druhou stranu dostali domácí, ale sudí odpískal útočný faul.

41

Everton se snažil co nejrychleji odpovědět, ale neporadil si směrem dopředu příliš dobře.

40

West Ham právě vstřelil branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Centr Snodgrasse z volného kopu letěl do vápna, kde dokázal zakončit na zadní tyč ISSA DIOP a posílá tak bublinky do vzduchu a West Ham do vedení. Asistence: Robert Snodgrass.

36

Nepovedený výkop Pickforda skončil jen v zámezí a Zabaleta se tak postará o autové vhazování.

35

Utkání je i nadále velice vyrovnané a hraje se především ve středu hrací plochy. Zatím to jsou spíše takové šachy, kdy trenéři obou týmů posouvají figurkami.

33

A opět to byl Haller, jenž je hodně vytížený v prvním poločase, ale jeho pokus letěl pouze nad bránu.

32

Walcott se dostal ke střele, ale mířil pouze doprostřed, kde byl připraven brankář.

30

Půl hodina hry je u svého konce a branky jsme se zatím v tomto utkání nedočkali.

28

Nyní domácí hráči opět hledali ve vápně Hallera, ale balón skončil bezpečně v moci gólmana Pickforda.

27

Everton se procpal do vápna, ale odražený míč nakonec skončil v moci brankáře Darrena Randholpha.

25

Opět se West Ham dostal do vápna soupeře, ale tentokrát byla přihrávka na Hallera zblokována.

24

Sébastien Haller byl blízko ke vstřelení gólu, ale jeho přízemní střela z úhlu skončila na zákroku Pickforda!

23

Fantastický Mason Holgate, jenž tělem odstranil od míče protihráče, který se samozřejmě dožadoval faulu, ale vše bylo v rámci pravidel.

22

Následný rohový kop West Hamu United sice letěl do vápna, ale opět si s ním obrana Evertonu poradila.

21

Pablo Zabaleta si sběhl na přihrávku Snodgrasse, ale jeho pokus byl zblokován.

20

Tentokrát se dostal do zakončení hlavou po centru z levé strany Sébastien Haller, ale jeho pokus skončil metr vedle pravé tyče.

19

Jak se očekávalo, tak tento zápas je zatím velice vyrovnaný a bohužel jsme se ještě nedočkali ani jedné šance.

18

Lucas Digne dostal balón na levou stranu odkud poslal centr do vápna, který ale nenašel žádného spoluhráče.

16

Dominic Calvert-Lewin skluzem podrazil Aarona Cresswella a hra je tak opět přerušená a následuje odkop od domácí svatyně.

15

Po dalším boji u postranní čáry získal autové vhazování na půdě soupeře West Ham.

14

Nyní se Everton dostal trochu pod tlak při své rozehrávce, ale následný nákop do zámezí to alespoň trochu vyřešil.

13

Lucas Digne si naběhl po levé straně, ovšem přihrávka směřující na něj byla příliš dlouhá a skončila jen v zámezí.

12

Hosté přesunuli hru na pravou stranu, ale tam nakonec nikdo nebyl.

11

Zatím je to tak Everton, který spíše diktuje tempo hry a drží míč na kopačkách častěji.

10

Hosté měli problémy s rozehrávkou na své polovině, ale dopředu se West Ham opět nedostal.

8

Domácí celek nyní získal autové vhazování na polovině Evertonu, ale zatím nedokáže udržet balón delší dobu.

7

Pablo Fornals se nyní dopustil faulu na levé straně, když se snažil projít dopředu a vymyslet nějakou šanci.

5

Zatím se bojuje především ve středu hrací plochy a ani jedno mužstvo nemá nějakou úvodní převahu.

4

Ale první rohový kop utkání nepřinesl nic nebezpečného, jelikož míč odhlavičkovala obrana Evertonu do bezpečí.

3

Domácí celek ovšem nyní získal rohový kop z levé strany a může se tak dostat do první šance tohoto zápasu.

2

Opět se k míči dostal Everton, který zatím drží balón bezpečně na své polovině a nikam se nežene.

1

O úvodní výkop tohoto zápasu se postaral domácí celek, který ale po chvíli poslal nákop a ztratil tak balón.

1

Everton FC:

Everton se momentálně nachází na 11. pozici s 28 body a skóre 25:32. Naposled přivítal na své půdě před 38 772 diváky Brighton. Ve 38. minutě poslal domácí celek do vedení Richarlison. Druhá polovina tohoto utkání už branku nepřinesla a Everton zvítězil 1:0.

West Ham United:

West Ham je aktuálně na 16. místě se 22 body a skóre 25:33. V posledním zápase zavítal na půdu Sheffieldu United, na který přišlo 30 124 diváků. V prvním poločase jsme ovšem nebyli svědky žádného gólu. V 53. minutě se už ale prosadil domácí McBurnie a Sheffield zvítězil nad West Hamem 1:0.

Ve 23. kole se proti sobě utkají týmy West Ham United a Everton FC. Naposled se spolu tato mužstva utkala v říjnu na půdě Evertonu, který zvítězil 2:0. Dnes se ale bude bojovat na Olympijském stadionu v Londýně, který nabídne kapacitu pro 66 000 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Andre Marriner a jeho asistenti Simon Long a Edward Smart. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.