Ode mě je ti pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!

Střely na branku: 1:12. Střely mimo: 4:8. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 5:12.

Je konec! Manchester nakonec rozdrtil svého soupeře a zaslouženě si připisuje další tři body do tabulky, čímž se dostává na druhé místo Premier League! Sergio Agüero se trefil po dvanácti minutách druhé půle, když se trefil přízemní střelou na zadní tyč. I druhou branky City v druhém poločasu dal Sergio Agüero, jenž krásnou ranou do šibenice zkompletoval hattrick. Aston Villa se dočkala alespoň čestné branky, když v poslední minutě utkání Anwar El Ghazi proměnil penaltu.

Hause
40 Mings
Mings
Almuhammadí
Drinkwater
79. min Lansbury
6 Luiz
Luiz
65. min Nakamba
Hourihane
71. min Trézéguet

Rodri
71. min Gündoğan
Fernandinho
63. min Otamendi
5 Stones
Stones
27 Cancelo
Cancelo
De Bruyne
63. min Foden

Aston Villa právě vstřelila branku!
K penaltovému puntíku si stoupl asi nejaktivnější hráč domácího celku – ANWAR EL GHAZI, který nechytatelnou ranou překonal Edersona v bráně a sebral mu tak čisté konto.

90+1

Aston Villa má přece jen obrovskou šanci na vstřelení čestní branky. Budě totiž kopat penaltu!

90

VAR zkoumá možnou penaltu pro domácí!

89

Do konce dnešního zápasu už nám chybí opravdu jen několik okamžiků. Manchester potvrdil roli super favorita zápasu a uštědřil domácím vysoký debakl.

88

City je tak znovu u balónu a kombinuje na útočné polovině. Nakonec si ale hráč nerozuměli, a tak průnikový pas odpálil Örjan Nyland na polovinu.

87

Podobné štěstí měl i Jack Grealish. Ten se po špatném výběhu gólmana snažil balón zakroutit na zadní tyč, ale rána mu nesedla a bránu vůbec netrefil.

86

Trézéguet se individuálně dostal až někam na hranici malého vápna, odkud mířil na zadní tyč. Do rány mu ale stoupl soupeř, jenž jeho pokus srazil na roh.

85

Ederson si dneska moc chytání neužil. Na svém kontě snad nemá ani jeden zákrok! To Örjan Nyland si na nedostatek práce opravdu stěžovat nemůže.

84

Manchester se záhy dostal zpět k balónu, a tak znovu kombinuje. Zatím je však okolo poloviny hřiště. Podaří se mu přidat ještě nějakou branku?

83

Tyrone Mings vcelku dlouhou držel balón na své kopačce, a to nedaleko šestnáctky. Hosté se už nikam moc neženou a tento zápas vyhrají.

81

Manchester City právě vstřelil branku!
No, to je opravdu vysoká demolice domácího týmu, který dnes inkasuje i pošesté! Rijád Mahríz vystihl špatnou rozehrávku domácích. Následně posunul balón na SERGIA AGÜERA, jenž krásnou ranou trefil šibenici. Pro argentinského útočníka je to dnes třetí branka a celkově dvanáctý hattrick v rámci Premier League!

80

Žlutou kartu dostává Jack Grealish (Aston Villa FC).

79

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Danny Drinkwater, přichází Henri Lansbury.

78

Další velká šance a další skvělý zákrok domácího gólmana! Philip Foden posunul míč do strany, kde byl Gabriel Jesus. ten se s ničím nepáral a vyslal ránu z první. Örjan Nyland předvedl další bravurní reflexivní zákrok a míč vyrazil na roh!

77

Ilkay Gündoğan musel hodně přidat, aby byl u nepřesného pasu dříve než soupeř, který by mohl jít do brejku. To se mu ale povedlo a City je stále u míče.

76

Nakonec z toho byl centr do šestnáctky, ale tam byl jen jeden domácí hráč a tři hosté. Tuto převahu Manchester využil a odhlavičkoval míč do bezpečí.

75

Domácí fotbalisté se ale nyní drží na balónu a pokusí se něco vymyslet. Nakonec z toho byl vysoký nákop, avšak ten si Aston Villa dokázala sebrat.

74

Zápas už ale nemá takové tempo jako třeba na začátku druhé půle. Tady už je o vítězi rozhodnuto. Aston Villa nejspíše nedá ani čestnou branku.

72

A viděli jsme další střelu v podání hostujícího celku, která tentokrát nebyla přesná. Örjan Nyland tak může odkopávat od své branky směrem dopředu.

71

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Rodri, přichází Ilkay Gündoğan.

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Conor Hourihane, přichází Trézéguet.

71

Tak to byla dobrá možnost! João Cancelo vypálil hodně tvrdou ránu, kterou ještě tečoval Kortney Hause. Örjan Nyland měl co dělat, ale dokázal tuto ránu reflexivním zákrokem vytěsnit!

70

Do konce utkání chybí nějakých dvacet minut s tím, že se možná něco málo nastaví. Philip Foden byl napadán třemi soupeři, se kterými souboj prohrál.

69

Rijád Mahríz dnes nemá dost a rád by si dal v dnešním zápase hattrick. Znovu zkoušel střelu z voleje, tentokrát ale trefil jen soupeře před sebou.

68

Philip Foden si neporadil zrovna dobře se zpracováním prsíčkama. Domácí se kvůli tomu dostali k balónu a mohou konečně něco předvést směrem dopředu.

67

Po několika odrazech nedaleko šestnáctky se k míči dostala Aston Villa. Té se ale znovu nepodařilo projít ani na útočnou polovinu, natož ke střele.

66

John Stones ustál napadání a poslal míč spoluhráči. Ten ukázal efektní i efektivní kličku, kterou se zbavil napadajícího hráče a hosté jdou zase dopředu.

65

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Marvelous Nakamba.

64

Těžko uvěřit, že tato šance neskončila brankou! Manchester znovu úplně rozebral obranu domácích, kdy Örjan Nyland špičkou kopačky vykopl přihrávku. Jenže jen k hráči hostí, který trefil místo brány jen soupeře!

63

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Fernandinho, přichází Nicolás Otamendi.

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Philip Foden.

62

Anwar El Ghazi udržel na polovině hřiště míč a může nechat trochu odpočinout obranu svého celku. Dlouho mu to nevydrželo, u míče je zase City.

61

Hosté zase zrychlili hru a domácí nestíhají. David Silva si ale nedokázal zpracovat balón na první dobrou, a tak je balón zase na polovině hřiště.

60

Kevin De Bruyne si seběhl pro míč až na polovinu hřiště. David Silva následně dělal soupeřům problémy v šestnáctce, ale ti ho vytěsnili mimo střeleckou pozici.

59

Dnes to od domácího týmu opravdu není dobrý výkon. Má totiž vyloženě výkladní okna v obraně, zatímco směrem do útoku nepředvedl nic.

57

Jenže o několik minut později se argentinský fotbalista prosazuje a Aston Villa už po necelé hodině hry schytala nepopulárního bůra. David Silva posunul balón dopředu na SERGIA AGÜERA, který si s míčem ještě popošel a ranou na zadní tyč rozvlnil síť!

57

Sergio Agüero chtěl zacílit na další branku v zápase! Znovu napřáhl na šestnácti metrech, ale Örjan Nyland tentokrát jeho střelu chytil a gól nepustil.

56

Manchester znovu rychle přešel do útoku, kde už probíhala přihrávka mezi obránce. Jeden z nich ale předvedl skluz a srazil pas mimo nebezpečí.

55

Který nebyl vůbec špatně zahraný! Vysoký centr na zadní tyč spadl přesně na nohu Sergia Agüera, který chtěl vystřelit z voleje, ale trefil jen soupeře před sebou! To byla dobrá šance.

54

Benjamin Mendy mohl v klidu zahrávat další autové vhazování, kdy poslal balón někam na polovinu. City se rychle dostalo dopředu a vybojovalo roh.

53

Žlutou kartu dostává Anwar El Ghazi (Aston Villa FC).

53

Gabriel Jesus se už hnal do šestnáctky, když byl zastaven, ale penalta se nepíská Poté dostal Fernandinho ošklivě do obličeje při osobním souboji.

52

Sergio Agüero není ani trochu spokojen s výrokem rozhodčího, podle kterého to byl on, kdo fauloval. Následně proběhla ještě menší strkanice, ale bez karty.

51

Domácí vybojovali standardní situaci z velmi zajímavé pozice. Nakonec z toho byl zase centr na zadní tyč, ale hosté to naprosto v klidu zvládli.

50

Žlutou kartu dostává Fernandinho (Manchester City).

50

Již je za námi pět minut v rámci druhého poločasu, ve kterých se toho moc nestalo. Sergio Agüero centroval do vápna, ale Aston Villa to zvládla.

49

Benjamin Mendy musel přidat, aby stihl míč odkopnou před soupeřem, který se na něj rychle dotíral. Sice to zvládl, ale následně domácí vybojovali aut.

48

Rodri posunul míč na dlouhou špičku, která mu byla bolestivě přišlápnuta. Douglas Luiz za to ale kartu nevidí, přesto jsou hostující hráči na balónu.

47

Vypadá to, že oba týmy vstoupily do druhé půle beze změn. Aston Villa musí zabrat, pokud chce potěšit ty fanoušky, kteří na stadionu ještě zůstali.

46

Manchester si na hřišti Aston Villy udělal svou vlastní střelnici, vždyť po prvním poločase vede už o čtyři branky! Tady je o vítězi rozhodnuto, jedinou otázkou zůstává o kolik hosté vyhrají. Nejprve se dvakrát trefil Rijád Mahríz, jenž nejprve vyslal střelu k tyči, načež ranou z voleje poslal svůj tým do dvougólového vedení. Po čtyřech minutách se trefil ještě Sergio Agüero, který nedal gólmanovi šanci na zásah. A v nastaveném čase dokonal zkázu domácích Gabriel Jesus, kterého fantastickým pasem našel Kevin De Bruyne.

Další poločas začne přibližně v 18:31.

45+1

45+1

A v nastaveném čase se hostující fotbalisté ještě jednou trefují, tady je o třech bodech rozhodnuto! Kevin De Bruyne fantastickým pasem skrze vápno našel za obranou GABRIELA JESUSE, jemuž stačilo nastavit kopačku a mohl se jít radovat.

45

Nastavovat se bude jedna minuta!

44

Domácí měli k dispozici rohový kop, při němž přišel centr na zadní tyč. Jack Grealish vracel balón do ohně, ale tam si poradila obrana hostí bez problémů.

43

Ezri Konsa má vcelku často balón na své kopačce, ale směrem dopředu se snad ještě nevydal. Pokaždé pošle svou přihrávku jen zpět na obránce.

42

Anwar El Ghazi dostal přihrávku na polovinu hřiště, odkud se chtěl vydat směrem dopředu. Obránci City se však stihli vrátit a nepustit ho do brejku.

41

Conor Hourihane dostal přihrávku na hranici šestnáctky, načež našel vně vápna Anwara El Ghaziho. Jeho obstřel na zadní tyč šel nakonec vedle.

40

V posledních minutách se přece jen z tempa hry trochu ubralo. Už i Aston Villa se dostává směrem dopředu a City nepůsobí tak aktivním dojmem.

39

Do konce poločasu nám chybí nějakých šest minut, je otázkou, jestli bude nějaké nastavení. S Aston Villou to v tomto zápase nevypadá vůbec dobře.

37

David Silva si vzal na starosti tuto standardní situaci. Vystřelil rovnou na branku a jeho střele nescházelo moc. Přesto nakonec skončila jen těsně vedle.

36

Rodri byl faulován na útočné polovině Jackem Grealishem. Pro City je z toho tak standardní situace a možnost navýšení náskoku na čtyři góly.

35

Sergio Agüero to zkusil ze strany šestnáctky na vzdálenější tyč. Střela to sice nebyla úplně špatná, avšak argentinský fotbalista svou střelou minul.

34

Kevin De Bruyne udělal několik přešlapovaček, díky kterým se dostal až k přízemnímu centru. Örjan Nyland se stihl položit na zem a jeho centr zachytit.

33

Domácí se snad poprvé v zápase hnali dopředu. Douglas Luiz si křikl o míč, ale než k němu došel, stáhl se k němu obránce, takže střela nebyla dobrá.

32

City hraje v klidu na své obranné polovině, kdy se do hry zapojil i Ederson. Toho dnes nejspíše čeká vcelku klidný zápas bez větších zákroků na konto.

30

Aston Villa prožívá zatím hrůzný první poločas. Sama se snad ještě ani nedostala ke střele, zatímco Manchester vyslal snad teprve tři pokus na bránu.

29

Takové události jsou už moc na některé fanoušky, kteří po třiceti minutách opouští útroby stadionu!

28

Tak to už je demolice, jelikož hosté vedou po necelých třiceti minutách hry už o tři góly! Průměrně jedna branka na deset minut... Kevin De Bruyne posunul míč na střed, kam si naběhl SERGIO AGÜERO, který střelou na zadní tyč nedal brankářovi šanci! Nádherná rána.

27

Danny Drinkwater měl znovu značné problémy, když se k němu slétli hned dva soupeři. Tentokrát to ale ustál a poslal svou přihrávku přesně na spoluhráče.

26

Hosté už mohou hrát v naprostém klidu, ale dá se čekat, že budou chtít přidat branky. To se jim málem povedlo, ale Gabriel Jesus mířil z otočky nad.

24

Jsou lepší, a tak střílejí další branku v dnešním zápase. Manchester už tedy vede o dva góly! Danny Drinkwater se dostal do problémů, tak Gabriel Jesus srazil jeho odkop na RIJÁDA MAHRÍZE, jenž střelou z voleje zapsal dnes už druhou branku a dodává tím týmu klid!

23

David Silva naopak s míčem nedaleko šestnáctky. Aston Villa je v hlubokém obranném bloku a bude to dnes mít hodně těžké. Hosté jsou jasně lepší.

22

Rodri nakonec vymyslel přihrávku do strany, kde si míč sebral João Cancelo. Nakonec se ale hosté musí pro míč vracet k vlastnímu brankáři.

21

Aston Villa se drží na balónu asi nejdelší časový úsek z celého utkání. City se však pustilo do velkého napadání, načež se mu podařilo získat balón.

20

Domácí tedy budou muset hodně zabrat, jestli chtějí s dnešním zápasem něco udělat. Kvalita Manchesteru je však trochu jinde než domácího týmu.

19

Branku ještě kontrolovalo video, jestli Sergio Agüero nepřebíral míč v ofsajdu, ale nestalo se!

18

Jenže nyní prošel hráč hostí obranou domácích jako nůž máslem a City tak jde do vedení o jednu branku! Kevin De Bruyne posunul balón do strany, kam si naběhl RIJÁD MAHRÍZ, jenž střelou k tyči nedal gólmanovi šanci.

17

Ezri Konsa se snaží trochu uklidnit hru. Nikdo z Manchesteru se navíc proti němu nevydal, a tak mohl v klidu nahrát na dalšího obránce.

16

Rodri se tentokrát zapojil do rozehrání akce. Sergio Agüero si naběhl do šestnáctky, když při střele upadl. Kontakt tam ale nebyl, spíše mu ujela noha.

15

City nyní předvedlo moc pěknou kombinaci na jeden dotek! Gabriel Jesus posunul míč na spoluhráče, který z jedničky našel Kevina De Bruyneho, jehož centr nenašel nikoho z hráčů v černém dresu,

15

Kevin De Bruyne chvilku podržel míč na nějakých třiceti metrech a rozehrál do strany. Nakonec přišel do šestnáctky centr, ale s tím si domácí obrana poradila.

14

Jenže domácí fotbalisté se u balónu zrovna dlouho neudrželi. Jsou tak u něj znovu hostující fotbalisté, kteří se pomalu budou hnát až k šestnáctce.

13

Hosté nadále naprosto jasně diktují tempo zápasu. Aston Villa je naopak v jasné obraně, přesto nyní vybojovala faul soupeře na polovině hřiště.

11

Znovu argentinský fotbalista v akci, ale proti třem soupeřům neměl nárok. David Silva se navíc poté provinil faulem, a tak mohou domácí něco vymyslet.

10

Sergio Agüero ze začátku utkání působí hodně aktivním dojmem, ale zatím se dostal k jedné nahrávce. Aston Villa se znovu dostala k míči a daleko ho odkopla.

9

City si muselo pro míč doběhnout na svou obrannou polovinu, kde mělo k dispozici aut. Další postupné obléhání šestnáctky na straně hostí začíná.

8

Hosté jsou jasně lepším týmem na hřišti a Aston Villa má co dělat. Sergio Agüero nejprve posílal pas na hranici šestnáctky. Tam se sice k míči spoluhráči nedostali, ale balón se nakonec dostal na kopačky Joãa Cancela, jehož rána z první šla vedle.

7

Benjamin Mendy chtěl poslat přihrávku na hranici šestnáctky, kde byl Sergio Agüero. Domácí obránce ovšem dobře vystoupil a balón daleko odkopl.

7

Gabriel Jesus ustál napadání soupeře a poslal míč zpět na záložníka. City má balón na kopačkách a je rozestavěno na útočné polovině, kde kombinuje.

6

Všichni hráči, kteří byli okolo souboje u postranní lajny zvedli ruku na znamení, že právě jejich tým má mít výhodu autu. Ten je nakonec přiřknut hostům.

5

John Stones byl výše v hlavičkovém souboji než soupeř, ale Sergio Agüero si poté nerozuměl se spoluhráčem, který chtěl přihrávku do běhu. Argentinský fotbalista ovšem balón sklepl jen za sebe.

4

Manchester se provinil nepřesností, a tak si Örjan Nyland může poprvé sáhnout na balón. Jeho odkop navíc vybojovali domácí, kteří získali ještě aut.

3

Benjamin Mendy se uvolnil na straně, kam také dostal přihrávku. Následně hledal centrem na zadní tyči Sergia Agüera, který byl ale obráncem ubráněn.

2

Fernandinho si chvilku podržel balón a hostující fotbalisté se mohou pustit do první útočné akce. City je v tomto zápase velkým favoritem na zisk tří bodů.

1

A dnešní zápas mezi Aston Villou a Manchesterem City právě začal! Domácí nastupují ve fialových dresech, zatímco ti hostující v černých.

1

Aston Villa FC: Nyland – Konsa, Hause, Mings – A. Almuhammadí, Drinkwater, Douglas Luiz, Hourihane, N. Taylor – Grealish – El Ghazi.
Náhradníci: L. Kalinić – Nakamba, Guilbert, Lansbury, Vassilev, Chester, Trézéguet.

Manchester City: Ederson – Rodri, Fernandinho, Stones – Cancelo, De Bruyne, D. Silva, B. Mendy – Agüero, Mahríz, Jesus.
Náhradníci: Bravo – B. Silva, Otamendi, Walker, Gündoğan, Sterling, Foden.

Rozhodčí: Moss – Lennard, Smart.

Manchester rozhodně pomýšlí na ty nejvyšší příčky, ale vypadá to, že ani letos se na první pozici v Premier League nedostane. Po jednadvaceti zápasech má totiž na svém kontě čtyřicet čtyři bodů, které ho řadí na třetí pozici. Na první Liverpool ale ztrácí už čtrnáct bodů, navíc mají Reds o zápas odehráno méně. City se jako vždy spoléhají hlavně na útok. To dokazuje i počet vstřelených branek, kterých je šestapadesát, což je nejvyšší číslo v lize. Z posledních tří zápasů v rámci anglické fotbalové nejvyšší soutěže vyhráli hosté dvakrát. Postupně porazili Sheffield United a Everton. Naopak nestačili na Wolves.

Aston Villa

Aston Villa zatím patří k jedněm z nejhorších týmů. Na svém kontě má totiž po po dvaceti jedna zápasech stejný počet bodů, které jí stačí až na sedmnáctou pozici. K tomu má jen bod náskok na sestupové pásmo, takže se jí rozhodně hodí každé body. Domácí fotbalisté sice vstřelili dvacet sedm branek, což není úplně špatné, jenže jich také rovnou sedmatřicet inkasovali. To je naopak třetí nejhorší číslo v lize. Z posledních pěti zápasů v rámci Premier League vyhrála Aston Villa dva. Dokázala porazit Norwich (1:0) a Burnley (2:1). Naopak nestačila na Sheffield United (0:2), Southampton (1:3) a Watford (0:3).

Dobrý den, chtěla bych Vás přivítat u dnešního zápas v rámci anglické fotbalové nejvyšší soutěže! Spolu se podíváme na duel mezi Aston Villou a Manchesterem City! Úvodní výkop je naplánován na 17:30 a my u toho samozřejmě nesmíme chybět!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.