Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 5:7. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:25.

Tři nastavené minuty jsou minulostí a zápas sedmnáctého kola končí. Manchester City především díky prvnímu poločasu odváží všechny tři body z trávníku Arsenalu za vítězství 3:0.

Hned samý úvod zápasu napověděl. Ve druhé minutě uprchl na levé straně Gabriel Jesus, který předložil přihrávku zpět Kevinu De Bruynemu a ten už se zcela osamocen nemýlil. Podobnou akci předvedli svěřenci Pepa Guardioly i v patnácté minutě, tentokrát přihrával před zcela prázdnou branku De Bruyne Raheemu Sterlingovi. Belgický reprezentant poté přidal nechytatelnou ránou zpoza vápna i třetí zásah a nebyl daleko od hattricku ještě v prvním poločase, ale další parádní pokus vytlačil Bernd Leno na tyč.

Druhý poločas už příliš fotbalové krásy nenabídl. Útočníci Arsenalu nebyli dostatečně zásobováni od svých spoluhráčů a Ederson tak nemusel ani jednou zasahovat. To Bernd Leno měl více práce, ale únik Jesuse stačil včas zastavit.

Kolašinac
40. min Saka
Guendouzi
Torreira
82. min Willock
19 Pépé
Pépé
10 Özil
Özil
59. min Smith-Rowe

Mendy
85. min Zinčenko
Gündoğan
70. min Mahríz
16 Rodri
Rodri
47 Foden
Foden
56. min Silva

90+2

Po dlouhém nákopu se hosté hnali do otevřené obrany. Po přihrávce De Bruyneho se dostal ke střele Raheem Sterling, ale pokusem po trávníku poslal míč jen těsně vedle pravé tyče.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90

Střídající Olexandr Zinčenko si ještě chtěl zahrát. Pasem do vápna sice našel ukrajinský hráč De Bruyneho, ale ten nedokázal zamířit z prvního doteku přesně na branku.

89

Také Manchesteru stačí tříbrankový náskok a obhájci titulu spíše drží balon pod kontrolou v klidném středu trávníku daleko od vlastní branky.

88

Na levé straně ještě dostal prostor k útoku Kevin De Bruyne. Přihrávkou na Sterlinga ale obranu Arsenalu nedokázal překvapit.

86

Arsenal už nemá síly alespoň na snížení stavu. Guendouziho přihrávka našla jen Sterlinga, který ještě posunul míč k Mahrízovi. Střídající fotbalista ale z úhlu na Lena nevyzrál.

85

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Benjamin Mendy, přichází Olexandr Zinčenko.

84

Nicolas Pépé je ve druhém poločase zcela neviditelný. Nyní přihrával do pokutového území Aubameyangovi, který ale proti velké přesile neuspěl.

83

Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Manchester i nadále s přehledem drží tříbrankové vedení proti Arsenalu.

82

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Lucas Torreira, přichází Joe Willock.

81

A znovu se Pierre-Emerick Aubameyang neprosadil po dlouhé přihrávce. Tentokrát se mu do cesty postavili rovnou oba stopeři hostujícího celku.

80

Pierre-Emerick Aubameyang opět marně naháněl nepřesnou přihrávku z vlastní poloviny. Manchester City může pokračovat v držení balonu ve středu pole.

79

De Bruyne zkoušel překvapit Lena střelou z velké vzdálenosti, ale neúspěšně. Německý gólman balon s přehledem sebral do rukavic.

78

Rijád Mahríz zkoušel od pravé postranní lajny proklouznout až do pokutového území, ale proti by dobře postavený Chambers.

77

Ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit tlak. Rodri místo přihrávky na volného De Bruyneho poslal míč jen zpět k vlastním obráncům.

76

Manchester výrazně ubral v útočné aktivně oproti prvnímu poločasu. Ani střídající Mahríz se příliš nezapojuje do kombinace.

74

Fernandinho přihrával přes velkou vzdálenost, ale rozběhnutého Jesuse minul o pořádný kus. Na druhé straně poté zakončoval Aubameyang mimo branku.

73

Žlutou kartu vyfasoval od hlavního rozhodčího také Sokratis Papastathopoulos. Řecký obránce sestřelil zezadu stojícího Rodriho.

72

Ederson si sebevědomě zpracoval míč hrudníkem, poté ale odkopl pouze za postranní lajnu a vhazovat tak mohou fotbalisté domácího celku.

70

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Rijád Mahríz.

71

De Bruyne po rozehrávce nakrátko pálil z rohu pokutového území, ale našel jen prostor, kde byl připravený Bernd Leno.

70

Benjamin Mendy centroval, ale trefil jen bránícího Maitlanda-Nilese. Hostující tým bude pokračovat v akci rozehrávkou od rohového praporku.

68

Debutant Emile Smith-Rowe byl pod tlakem Walkera. Domácí ale dokázali devatenáctiletému hráči pomoci a zastavili nápor City dlouhým odkopem.

67

Manchester City kontroluje vedení o tři branky. V kombinaci byl Benjamin Mendy s Rodrim, nakonec se hosté usadili u balonu ve středu pole.

66

Domácí se snaží útočit, ale ani Pépému s Aubameyangem se nedaří proniknout do šestnáctky. Naopak Jesus opět pálil jen těsně vedle branky.

64

Střídající Bukayo Sako přihrával do pokutového území, kde byl Martinelli, ale proti stažené obraně v čele s Otamendim se ke střele neprosadil.

63

Obrovská šance City! Chambers jako poslední obránce namazal Jesusovi, který ale nedokázal překonat Lena v brance Arsenalu. Ani následný nápor Manchesteru gólem neskončil.

62

Žlutou kartu dostává Benjamin Mendy (Manchester City).

61

Žlutou kartu vidí také Ilkay Gündogan. Německý záložník ve středu pole nešetrně seslal k zemi Torreiru.

60

I po hodině hry vede na Emirates Stadium hostující tým 3:0. Arsenal se ani po změně stran nemůže dostat do jediné slibné příležitosti.

59

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Mesut Özil, přichází Emile Smith-Rowe.

59

Ke slovu se dostává opět Manchester City. Gündogan si narazil s Rodrim, poté byl u balonu i Bernardo Silva, ale obrana Arsenalu se stačila stáhnout.

58

Manchester ještě zůstal u balonu na útočné polovině. Střídající Bernardo Silva mohl přihrávat Jesusovi, ale nebyl nejpřesnější při zpracování.

57

Do otevřené obrany Arsenalu mířila trojice hostujících útočníků. Kevin De Bruyne to vzal na sebe, nepřihrával, ale z hranice vápna trefil jen Papastathopoulose.

56

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Philip Foden, přichází Bernardo Silva.

56

Už už to vypadalo, že se Jesus zbaví posledního obránce, ale nakonec skončil na trávníku po kontaktu s Chambersem.

54

Tak přece jen se do zakončení dostal Gabriel Jesus. Ze stoje ale mířil jen vysoko nad branku Arsenalu a Leno si mohl opět oddechnout.

53

Druhý poločas zatím zaostává za první částí zápasu. Ani jeden z týmů se nemůže dostat do blízkosti pokutového území soupeře.

52

Také Guendouzi skončil na trávníku. Při rozehrávce byl atakován Jesusem, ale ani tentokrát se nepískalo. Arsenal ale dokázal udržet balon pod kontrolou.

51

Gabrie Martinelli byl přišlápnut Otamendim a skončil na trávníku. Hlavní rozhodčí ale hru nepřerušil a tak City může pokračovat v útoku.

50

Arsenal dokázal zahrozit. Torreirův centr našel v pokutovém území Aubameyanga, který se sice prosadil přes Otamendiho k hlavičce, ale míč pouze prolétl kolem tyče.

49

Od Edersona putoval balon k Otamendimu. Hosté se v úvodu druhého poločasu nikam neženou a zůstávají v kombinaci ve středu pole.

48

Bukayo Saka měl na levé straně více prostoru, ale nedokázal toho využít. Přihrávku už nedal k Aubameyangovi přesně do pohybu.

47

Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu fotbalisté Arsenalu. Guendouzi měl okamžitě u sebe napadajícího Jesuse a musel tak posouvat míč až k Chambersovi.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:32.

Tři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Manchester City vede v polovině utkání nad domácím Arsenalem jednoznačně 3:0.

45+3

45+2

Arsenal je opět pod tlakem. Souhra Sterlinga s Jesusem vypadala nadějně, ale nakonec pas do vápna nedokázal Foden využít k zakončení.

45+1

Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase tři minuty.

45

Až od Edersona začala akce Manchesteru City. S Walkerem poté postupoval po pravé straně Ilkay Gündogan, ale další přihrávka už postrádala přesnost.

43

Kevin De Bruyne mohl ještě v prvním poločase dokonat hattrick. Zpoza pokutového území pálil parádně do pravého horního rohu, ale Leno předvedl fantastický zákrok a vytlačil míč do tyče.

42

Philip Foden skvěle zasáhl ve středu pole proti Torreirovi. Následně chtěl rozběhnout Jesuse, kterému ale utekl balon až k Lenovi.

40

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Bukayo Saka.

40

Manchester City právě vstřelil branku!
Zatímco hrál Arsenal bez zraněného Kolašinace se City prosazuje potřetí! Guendouzi neudržel ani rukou unikajícího KEVINA DE BRUYNEHO, Belgičan si pustil míč do pohybu, následně nenápadnou střelou umístil balon dokonale k levé tyči.

39

S Kolašinacem to nevypadá vůbec dobře. Nakonec bude muset domácí celek střídat. Problémy s kotníkem jsou až příliš velké.

38

S blížící se přestávkou se Arsenal tlačí čím dál více do útoku. Pépého ani Özilova přihrávka do pokutového území ale úspěch nenašla.

37

Kolašinac už je po faulu Rodriho zpět na nohou. Krajní obránce Arsenalu ale musí opustit hrací plochu s lékařem.

36

Rodri musel hasit faulem za žlutou kartu nedůraz Walkera u postranní lajny. Arsenal může pokračovat v náporu standardní situací.

35

Özilova levačka poslala míč do pokutového území, kde se ale dostal k hlavičce pouze Fernandinho. Ani City se poté nedokázalo prosadit z rychlého protiútoku.

34

Kyle Walker měl potíže v obraně. Kolašinac s Torreirou zavařili krajnímu obránci, který si musel pomoci jen dalším nedovoleným zákrokem.

33

Ve střední části trávníku byl u balonu Lucas Torreira, následně tvořil hru i Özil, ale to už byla obrana City dokonale zformována před vápnem.

31

Také hosté se dostávají znovu ke slovu. Nadějnou akci ale zastavil faulem Nicolás Otamendi, který poslal k zemi lehkým zatažením Guendouziho.

30

I po půlhodině hry má výběr trenéra Guardioly zápas plně pod kontrolou. de Bruyne si počkal až bude Mendy v otevřeném prostoru na levém kraji. Další pokus už ale Mendymu nesedl ideálně na kopačku.

29

Manchester po zmatcích v obraně uklidňuje hru postupnou rozehrávkou. Gündogan poslal míč ke Sterlingovi, který byl ale pokrytý dvojicí soupeřů.

28

Otamandi se sice musel otáčet v souboji s Aubameyangem, ale i tak hlavou přistrčil míč do rukavic Edersona.

27

Arsenalu se podařilo utlumit tlak City z úvodu zápasu. Pépé si narazil s Aubameyangem, ale poté chyběl Gaboňan právě v pokutovém území.

26

Kyle Walker nešťastně došlápl na ruku Martinelliho. Levý křídelník se však po krátkém pobytu na trávníku zvedl a hra může bez přerušení pokračovat.

25

Na pravé straně se sice zbavil bránícího Mendyho Nicolas Pépé, ale poté v nadějné pozici zazdil situaci mizernou přihrávkou do obránce před sebou.

24

Z nepřipravené pozice zkoušel po Jesusově pobídce pálit De Bruyne, ale pravačkou nasměroval balon jen vysoko nad branku Berndta Lena.

23

Ihned po zisku míče sprintoval Nicolas Pépé směrem na branku City. Přihrávku do pohybu od Özila ale přesnou nedostal.

22

Už už to vypadalo, že si Kevin De Bruyne poradil dokonce se čtyřnásobnou převahou. Nakonec ale odkopl balon od kopaček belgického útočníka Guendouzi.

21

Özilův centr mířil nepříjemně do prostoru malého vápna, ale Ederson se přece jen dostal nejvýše ze všech a balon vyboxoval z nebezpečného prostoru.

20

Po dvaceti minutách vede City na Emirates Stadium o dvě branky. Arsenal se navíc nemůže usadit s balonem před brankou hostujícího celku.

19

Manchester zkoušel překonat obranný val středem. De Bruynova přihrávka do šestnáctky ale nabíhajícího Jesuse nenašla.

17

První žlutá karta zápasu pro Fernandinha. Brazilský fotbalista nedovoleně zastavil rozběhnutého Aubameyanga.

15

Manchester City vede na trávníku Arsenalu už o dva zásahy! De Bruyne na sebe nalákal hned tři soupeře, poté přihrál skrz vápno na zcela volného RAHEEMA STERLINGA, který už měl snadnou úlohu. Bránící Kolašinac se nedokázal dokonale zorientovat a poté už neměl Leno žádnou šanci.

15

Po Özilově centru se pokoušel hlavičkovat Sokratis Papastathopoulos. K balonu se ale přes Otamendiho neprosadil, nakonec vysoký míč sebral do rukavic Ederson.

14

Fodenovi skočil míč nepředvídatelně na ruku a toho si všiml i hlavní rozhodčí. Pokračovat v útoku tak může Arsenal.

13

Po přihrávce Mendyho fauloval Torreira Rodriho. De Bruyne následně cpal balon do šestnáctky, kde se ale k hlavičce neprosadil nikdo z obhájců titulu.

12

Zápas pokračuje ve vysokém tempu. Walker musel po tlakem napadajícího Aubameyanga hrát zpět k Edersonovi, který poté přihrával Otamendimu.

11

Od rohového praporku centroval do ohně Mesut Özil. V šestnáctce Manchesteru se ale provinil faulem Chambers a bylo po možné hrozbě.

10

Také Arsenal zahrozil. Pierre-Emerick Aubameyang mířil s míčem až do pokutového území, dokonce se útočník z Gabonu prosadil přes Fernandinha ke střele, ale Ederson byl na svém místě. Následnou dorážku poslal Pépé jen do obránce.

9

Kevin De Bruyne si tentokrát nerozuměl v kombinaci s Walkerem. Krajní obránce vracel okamžitě střelci první branky do pohybu, ale míč běl příliš velkou razanci.

8

Po faulu Rodriho rozehrávali domácí velmi rychle z místa přestupku. Kolašinac našel přihrávkou podél postranní lajny Torreiru, který ale poté centroval jen do rukavic Edersona.

7

Opět byl u míče Nicolas Pépé. Proti Mendymu si ale neporadil ani rychlou kličkou a musel přihrávat pouze zpět k vlastním obráncům.

6

Obrana Arsenalu byla pod obrovským tlakem při rozehrávce. Nakonec ale Chambers ve spolupráci s Kolašinacem odvrátili balon dlouhým odkopem.

5

Také londýnský tým se pokoušel o útok. Pépé byl ale střežen hned dvojicí soupeřů a ke střele se zpoza pokutového území neprotlačil.

4

Manchester pokračuje v náporu i po vstřelené brance. Fodenova přihrávka na Jesuse nyní nebyla přesná a Arsenal se dokázal na moment uklidnit odkopem.

2

Tak to je raketový start do zápasu! Manchester se ubránil rohovému kopu, poté postupně postupoval po levé straně do útoku Gabriel Jesus. Obrana Arsenalu nechala zcela osamoceného KEVINA DE BRUYNEHO, který už uklidil míč nekompromisně pod břevno.

2

O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali fotbalisté Manchesteru City. Na pravé straně se okamžitě vysouval do ofenzivy Walker, ale balon mu utekl za koncovou čáru.

1

Arsenal FC: Leno – Maitland-Niles, Papastathopoulos, Chambers, Kolašinac – Guendouzi, Torreira – Pépé, Özil, Martinelli – Aubameyang.
Náhradníci: E. Martínez – David Luiz, Nelson, A. Lacazette, Smith-Rowe, Saka, Willock.

Manchester City: Ederson – Walker, Fernandinho, Otamendi, B. Mendy – Gündoğan, Rodri, Foden – De Bruyne, Jesus, Sterling.
Náhradníci: Bravo – Cancelo, García, B. Silva, Angeliño, Zinčenko, Mahríz.

Rozhodčí: Tierney – Hatzidakis, Lennard.

Posledních pět vzájemných zápasů

03.02. 2019 Manchester City – Arsenal 3:1
12.08. 2018 Arsenal – Manchester City 0:2
01.03. 2018 Arsenal – Manchester City 0:3
25.02. 2018 Arsenal – Manchester City 0:3
05.11. 2017 Manchester City – Arsenal 3:1

Arsenal neprožívá vůbec snadné období. V loňském ročníku Premier League skončili Kanonýři i přes zpackaný závěr sezony na páté příčce, která zaručila týmu z Londýna základní skupinu Evropské ligy. Letos se Arsenal bude muset ještě hodně ohánět, aby napodobil alespoň loňské umístěný. Po téměř polovině sezony se totiž nachází až na devátém místě s obrovskou sedmadvacetibodovou ztrátou na vedoucí a dosud neporažený Liverpool. To Arsenal letos vyhrál jen v pěti případech! Naposledy ale v minulém týdnu dokázal tým trenéra Ljungberga porazit v důležitém souboji West Ham 3:1. V týdnu navíc Arsenal dokázal po velkém boji postoupit ze základní skupiny Evropské ligy do jarní vyřazovací části, když remizoval 2:2 v Lutychu.

Ani Manchesteru City se v Premier League po mistrovské sezoně nedaří tolik, jako v minulosti. Sen o obhajobě anglického titulu je v nedohlednu, protože na Liverpool ztrácí už sedmnáct bodů. Překvapivé bylo také klopýtnutí v minulém kole, kdy City nedokázalo v bitvě o Manchester přehrát United a prohrálo na domácí půdě 1:2. Naopak v Lize mistrů ještě Cityzens neprohráli. V konkurenci Atalanty, Šacharu a Dinama Záhřeb ztratili jen čtyři body za dva nerozhodné výsledky a s přehledem si pohlídali postup z první pozice.

Krásný nedělní podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Sedmnácté kolo anglické Premier League nabídne šlágr mezi Arsenalem a obhájci titulu Manchesterem City.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.